Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) SOAD19 válasza girhesfarkas (#4850) üzenetére


SOAD19
addikt

Ha már így szóba jött. Milyen problémákkal küldtétek vissza a telefonokat. Illetve milyen meghibásodásokról hallottatok, illetve mennyire gyakori, hogy gond lesz a telefonnal.
Ez a gyári garis fekete nem rossz, csak fehérben szeretném. Csak az meg jóval drágábban lenne, vagy bolti garisan 108k-ért, és el kellene döntenem, hogy maradjak a feketénél biztos, ami biztos alapon. Vagy merjem majd bevállalni fehérben a vip-phonéktól. Nem egyszerű. :F :F

Persze mondhatjátok, hogy vegyem meg feketében, és hozzá egy szilikon tok, amilyen színben akarom. De, nem nagyon szeretem a hátlapokat. Ha már veszek egy ilyen komolyabb, jó összeszereltségű telefont, akkor szeretném is kézbe véve minden alkalommal érezni is ezt. A mostani 520-asomat is jobban szeretem csupaszon, mint a szilikon tokjában.

[ Szerkesztve ]

(#4852) stewe780 válasza Kasya (#4842) üzenetére


stewe780
őstag

Nekem még hozzászoknom sem sikerült, de azért már kipróbáltam volna néhány dolgot rajta...

SOAD19: Nekem kamera homály volt. Ilyennek kaptam vissza. Rosszabb, mint volt. Ment vissza. Jött a válasz, hogy ez rendes működés, az OIS okozza. Na mondom ez nem járja, hogy az ettől jobb állapotot cserélték, most meg OIS normál működési sajátosságra fogják. A panaszkezelési osztállyal levelezek és az OIS-es indok után gyakorlatilag anélkül ment vissza a teló, hogy megtapinthattam volna. Mivel a vizsgálati eredményt korábban jelezték felém és a reklamációm miatt újra átvizsgálják. Ez volt az utolsó momentum, most ismét várakozom.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#4853) natë válasza stewe780 (#4852) üzenetére


natë
nagyúr

Talán ideje lenne rájönnie a Nokiának, hogy nem a Jabillal kellene a szervíz munkákat kiviteleztetni....

(#4854) Воланд válasza natë (#4853) üzenetére


Воланд
titán

tegnap mondtam az arany janos utcai nokia care-ben, hogy orulok neki, hogy megtudtak csinalni a telefonomat a helyszinen es nem kellett a jabilhoz kuldeni, mert roluk csak rosszat hallottam. a szervizes erre annyit mondott, hogy nem igazan szokott gond lenni, tobb szazan dolgoznak ott, attol fugg, hogy kihez kerul az adott keszulek. na erre mar nem mondtam semmit.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4855) natë válasza Воланд (#4854) üzenetére


natë
nagyúr

Orosz rulett.... :(((

A Nokia Care-ben vajon tudnak valamit kezdeni a burkolat ropogásával? A két Jabil után lett olyan...

[ Szerkesztve ]

(#4856) girhesfarkas válasza SOAD19 (#4851) üzenetére


girhesfarkas
csendes tag

enyim speciel úgy akart öngyilkos lenni hogy felgyújtja magát... majd szervizben kiderül hogy kókányolnak valamit vagy adnak egy újat...

a vásárlásra meg annyit hogy a fehér szép [nagyon szép nekem is az van/volt], viszont egy fasza tok szerintem nagyon ajánlott... 1. a telefont védi [nem nagyon de legalább az illúzió meg van], 2. én nem tudom hogy véletlen vagy szándékosan, de úgy csinálták meg a telefont hogy szabályosan meneküljön a kezedből... lehet én vagyok béna de sokszor kellett a levegőben elkapnom, mert egyszerűen ugrik az ember kezéből... 3. szerintem nagyon jól néz ki, s ad egy bizonyos fogást, vagy minek nevezzem...
ez mind igaz erre a tokra: [link]
szerintem itt is sokan használják
jah és a szín... enyém fehér de egy fekete tok van rajta, így csak az alja és teteje fehérlik éppen egy kicsit [igaz nekem ez is volt a célom így jön be nagyon] tehát ha árban ekkora nagy a difi én a feketét venném, majd fehéredik valahogy olcsóbban =]

[ Szerkesztve ]

nem a víz a hülye ha a hal nem tud úszni...

(#4857) laccy88


laccy88
senior tag

lehet azt valahogy befolyásolni, hogy hogyan csörögjön a telefon? Mármint nekem az nem jön be, hogy a zsebemben van, hívnak, csörög, rezeg 1-2 másodpercig, aztán csak csörög és nem rezeg. Ezt nem gondolom túl praktikusnak. miért nem rezeg addig még csörög. :F

(#4858) girhesfarkas válasza laccy88 (#4857) üzenetére


girhesfarkas
csendes tag

kis idegesítő problema sajnos... megoldás hogy rövid csengőhangot raksz be, mert ahányszor kezdi újra a csengőhangot annyiszor kezd el megint rezegni... vagy lehet már van rá valamilyen app

nem a víz a hülye ha a hal nem tud úszni...

(#4859) primera1


primera1
aktív tag

Tegnap leadtam az ominózus kamera hibával Kartelteam-nél a telefont és ma megkaptam helyette az újat :)
Gsm bolt,2 év gsm gari (nem gyári Nokia),mégis a legkorrektebb módon kezeli a problémát,RESPECT :C

Isten hozott! Mikor visz???

(#4860) balu333 válasza primera1 (#4859) üzenetére


balu333
tag

Végre valami jó hír gariztatással kapcsolatban ritkán hallani ilyet, gratulálok az új készülékhez, majd írd meg azért milyen ennek a kamerája, viszonyítási alapod már van ;)

(#4861) laccy88 válasza primera1 (#4859) üzenetére


laccy88
senior tag

tudsz csatolni egy képet erről a sokat említett hibáról esetleg?

(#4862) primera1 válasza laccy88 (#4861) üzenetére


primera1
aktív tag

Nem tudok,mert nem vizuális problémája volt,hanem amikor fotózáskor ráböktem a kijelzőre,akkor fókuszálás közben erős sípoló hangot adott a kamera,mintha gerjedne!

Isten hozott! Mikor visz???

(#4863) primera1 válasza balu333 (#4860) üzenetére


primera1
aktív tag

A másiknak is jó volt a kamerája,valami mechanikus hibája volt,de fotózott rendesen,csak az az erős gerjedő sípoló hang,az nem volt szabványos :D
THX a grat-ot :R

Isten hozott! Mikor visz???

(#4864) laccy88


laccy88
senior tag

elnézést, figyelmetlen voltam :W Azt hittem neked is a sokak által említett homályos sarkok problémád volt. Erről van valakinek képe?

(#4865) SOAD19 válasza girhesfarkas (#4856) üzenetére


SOAD19
addikt

Majd jövő héten eldől, hogy veszek-e. (fizuemelés átbeszélése) Ma beszéltem egyik kollégámmal, és lehet átvenné az 520-asomat, szóval, ha kapok egy pofásabb fizuemelést, akkor lehet veszek egy 1020-ast. Hátha addigra az expansysnál a fehér ára lemegy. A tok nem túl rossz, de csak anélkül használnám, a mostani is jó fogásra, gumírozott. A 1020-as is ilyen gondolom, csak akkor nem értem, hogy miért csúszik ki a kezedből. :F
Esetleg nincs valaki, akinek fekete 1020-asa van sárga, vagy fehér tokkal? Mutathatnátok képet, hogy tokkal hogy mutat a telefon, akár privátban is jöhetnek a képek.

Köszi!

(#4866) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Mennyire érzem azt jól hogy színfüggő ennek a telefonnak az ára?
Én valami vidámabb színben szeretnék, valami élénket.

[ Szerkesztve ]

(#4867) stewe780 válasza laccy88 (#4864) üzenetére


stewe780
őstag

homály

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#4868) Trevize1987 válasza SOAD19 (#4865) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Nekem pölö soha semmi ilyesmi nem csúszik ki a kezemből, főleg nem 150e Ft-os telefon. Ez fizika :D Ami drága a kezemben marad :D

Az 1020-ra meg ha sárga/fehér akkor a tok egyenesen emberiség ellenes bűncselekmény. Ezt a formát mutogatni kell csajok, nem eltakarni. Nekem 3 és fél hónapja van meg tok és fólia nélkül és még egy karc sincs rajta sehol.

(#4869) SOAD19 válasza Trevize1987 (#4868) üzenetére


SOAD19
addikt

Hát igen, ilyen összegű kütyüt, már megfogja az ember, nehogy koppanjon. Emlékszek, hogy az előző E52-esem is mikor először kiesett a zsebemből, és koppant az aszfalton, kicsit elkapott az ideg. :DDD
Nyílván, ha fehéret, vagy sárgát vennék, akkor nem használnék hátlapot, csak bőr tokot vennék hozzá. De, ha a fekete mellett teszem le a voksom, akkor lehet vennék egy fehér tokot, bár az nem olyan, mintha maga a telefon lenne a fehér. Bár lehet nem nézne ki rosszul egy fehér tokkal. Szóval, ha van valakinek fekete telefonja, és használ színes tokot...

(#4870) kpal válasza primera1 (#4859) üzenetére


kpal
veterán

Angol töltője van vagy a Magyar féle ?

(#4871) girhesfarkas válasza SOAD19 (#4865) üzenetére


girhesfarkas
csendes tag

mi gumírozott tok nélkül? mert a 1020 nem... am lehet valami 3 millás is én speciel azt is földhöz vágom rendszeres napi használat mellett, akárhogy próbálkozok kézben tartani, munkásembőr számoljon vele... óhatatlan szerintem, csak az a nem mindegy ezt hányszor játszod el... persze láttam már gorilla üveget méterről leesni és nem látod a csempéket csak annyira pókhálós az üveg =]
csúszás meg egyénfüggő, bár 1020ra nem egy embertől hallottam panaszt ezen a téren, persze nem fog mindenkinek menekülni a kezéből, én mancsom izzad, retkes meg nagyon sokszor nedves így a linkelt tok nekem alap, nagyon megszerettem és a fogása is sokkal jobb lett, nekem... de ezt majd eldöntöd te mit hogy merre... telefon meg ajánlott kategória, ára bivaly, mikor fizetni kell megkönnyezed, de én nem bántam meg [ha a szerviz is úgy akarja elvileg később sem fogom]... hamar megszerettem sajnálni fogom ha cserélem kell, bár az még odébb van...

nem a víz a hülye ha a hal nem tud úszni...

(#4872) SOAD19 válasza girhesfarkas (#4871) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem gumi szerű tapintása van a hátlapnak, a készülékháznak? Azt hittem képek alapján, hogy hasonló az 520-asomhoz.Amúgy nem néz ki rosszul a tok, amit linkeltél. Annyi kivetnivalót találtam benne, hogy a kamera egységet jó lett volna, ha nem takarják, borítják be. Tudom, kicsit szőrszálhasogatás ez már.

(#4873) primera1 válasza kpal (#4870) üzenetére


primera1
aktív tag

Angol

Isten hozott! Mikor visz???

(#4874) okoska74


okoska74
senior tag

Cortana „néhány héten belül” érkezik Angliába és Kínába

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#4875) ArsenalF válasza lugosi (#4866) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Jól érzed, de nem csak ennél, nekem anno a 920-hoz is meg kellett fizessem a felárat hogy sárgát kapjak, és itt is.

(#4876) girhesfarkas válasza SOAD19 (#4872) üzenetére


girhesfarkas
csendes tag

én pont azért is szeretem, mert a kamerát is védi =] igaz az nem műanyag de nem árt neki ha be van takarva =]

nem a víz a hülye ha a hal nem tud úszni...

(#4877) primera1 válasza girhesfarkas (#4856) üzenetére


primera1
aktív tag

A rendeléstől számítva mennyi idő,míg megkaptad a tokot?

Isten hozott! Mikor visz???

(#4878) girhesfarkas válasza primera1 (#4877) üzenetére


girhesfarkas
csendes tag

már nem emlékszem de 2 hét tuti kellett neki hogy ide érjen

nem a víz a hülye ha a hal nem tud úszni...

(#4879) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

valakinek engedte már telepíteni a 8.1-et?

(#4880) Tomy Yayo válasza Zlcsi (#4879) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Igen, a próbálkozók 99,9999999%-ának nagyjából :) Ha leírást szeretnél a menetéről, ebben a hsz-emben megtalálod: [link]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#4881) hito válasza Tomy Yayo (#4880) üzenetére


hito
nagyúr

Név nélkül ki volt az a 0,0000001%? :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#4882) Tomy Yayo válasza hito (#4881) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Mérési hiba :DDD

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#4883) joco1977 válasza dahaka1 (#4809) üzenetére


joco1977
tag

Tényleg elfogadják az EXPANSYS-ban vásárolt készülékre a gyártói garanciát a Nokia szervizben? Tuti biztos?

[ Szerkesztve ]

(#4884) hito válasza Tomy Yayo (#4882) üzenetére


hito
nagyúr

:C

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#4885) Zsoltika11


Zsoltika11
tag

Sziasztok!

Kb. másfél hete vettem át a plázában az új 1020-asom, gyönyörű szép, és tényleg iszonyatos jó képeket lő. Az éjszakai képességei is kijönnek, leköröz mindent. Mármint telefont. A videók is kiválóak, gépen nézve nagyban is. Erre már azt mondom hogy nem tudok belekötni :K
Tapasztaltam 2 hibát. Az egyik, egy céges rendezvényen videóztam, 2 perc18mp-nél hirtelen elment a fókusz, homály lett, és nem tudtam visszahozni. Kiléptem, elindítottam újra a kamera alkalmazást, homály... manuálisan sem tudtam visszaállítani. Fogtam, kikapcsoltam a telefont, újaindítottam aztán helyreállt. Érdekes.
A másikat tegnap tapasztaltam. Csinálgattam képeket, és amikor elkészültek, ugye "mentés" aztán fogta fejjel lefelé mentette el átfordította mindet. Arra is a telefon újraindítása volt a megoldás.
De egyébként tökéletesen elégedett vagyok vele. Jól választottam az esetek 98%-ában nagyon szép képeket csinál, az ismerőseim csak ámulnak. Párnak leesett az álla a minőségtől is meg az h 41MP. Ők ilyet nem is hallottak h 41MP. :DD
A makrója tényleg nem valami erős 10 centiről már nem tud rá fókuszálni a témára, de pár centivel távolabb viszem megcsinálom a képet, és a nagy felbontásnak hála rázoomolok veszteségmentesen, és úgy mentem el ha nagyon makrózni akarok :K
Olvasgattam itt, olvastam erről az elmosódásos problémáról, a képek széleiről nálam vagy nem jelentkezik ez a probléma, vagy csak nem vettem észre, de innentől figyelni fogom.
Aki Lumia 1020 vételén gondolkodik, én bátran tudom ajánlani. Az árát pedig nem bántam meg, egy alapvetően jó telefonról van szó, külsőre is megnyerő, megnézik nálam, és a kamera pedig egyedülálló. A párom különösen megdícsért hogy jól választottam, pedig nála nagyobb kritikust nem ismerek :DD

(#4886) Kasya


Kasya
nagyúr

Tokom a T-be... Mult het kedd ota van bent a telefon es meg se hire se hamva. :O

(#4887) hito


hito
nagyúr

Nem tudja valaki véletlenül, hogy PS CS4-ben hogy lehet megnyitni a DNG kiterjesztásű fájlokat? Mindig azt írja a megnyitásnál, hogy:

"nem lehetett az utasítást teljesíteni, mert ez nem a megfelelő típusú dokumentum."

:U

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#4888) sszemtelen válasza hito (#4887) üzenetére


sszemtelen
őstag

úúúúú, magyar PS-t használsz? :OO :D

(#4889) joco1977 válasza hito (#4887) üzenetére


joco1977
tag

(#4890) hito válasza joco1977 (#4889) üzenetére


hito
nagyúr

Köszönöm, meggyógyult! :R

sszemtelen: magyar ember mit használjon? :P

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#4891) hito


hito
nagyúr

Létezhet az, hogy DNG-ben zajosabb képet csinál, mint JPG-ben? DNG-ben valamivel több részletet őriz meg, JPG-ben valószínűleg ezeket elmossa, feláldozza a zajszűrés oltárán. Legalábbis nekem úgy tűnik.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#4892) girhesfarkas válasza hito (#4891) üzenetére


girhesfarkas
csendes tag

a saját kérdését válaszolja meg a profi... =D bár én még egy jpeg et se néztem még meg amit kiad magából...

nem a víz a hülye ha a hal nem tud úszni...

(#4893) hito válasza girhesfarkas (#4892) üzenetére


hito
nagyúr

Nem értem a válaszod :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#4894) Sofian válasza hito (#4893) üzenetére


Sofian
őstag

Tömören: Megválaszoltad a kérdésed magadnak. ;)

(#4895) hito válasza Sofian (#4894) üzenetére


hito
nagyúr

Jézusom. Mi van velem? Pedig tényleg egyértelmű volt :O Az első mondatot felszólító módban olvastam.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#4896) girhesfarkas válasza hito (#4895) üzenetére


girhesfarkas
csendes tag

az utolsó hatot már nem kellett volna meginni mi? =D de azért én is kerestem hogy mit írtam el =B

nem a víz a hülye ha a hal nem tud úszni...

(#4897) hito válasza girhesfarkas (#4896) üzenetére


hito
nagyúr

Várjál, még az első hatot sem ittam meg. Lehet, hogy az a baj.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#4898) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Na de tényleg, nincs valakinek Nokiás csuklópántja baráti áron? :D :P

(#4899) primera1


primera1
aktív tag

Üdv.
Az normális dolog,hogy erősen melegszik a hátulja,konkrétan a kamera rész,amikor erősebben igénybe veszem,pl.játszom,letöltök,videózok stb.....???

Isten hozott! Mikor visz???

(#4900) sszemtelen válasza primera1 (#4899) üzenetére


sszemtelen
őstag

Igen. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.