Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) DvP válasza turbulencia8 (#550) üzenetére


DvP
tag

Köszi az infókat. Kipróbálok akkor pár dolgot, aztán lehet, hogy visszaállítom az eredeti állapotot és csak a jobbakat teszem vissza.
Köszi mégegyszer.

(#552) turbulencia8 válasza Cynicelectro (#549) üzenetére


turbulencia8
őstag

Használd egészséggel, jól néz ki, bár a Samsung felirat (bőrtokos hátlap) engem zavarna egy klóntelefonnál. (A hazai forgalmazás miatt a Myaudio valahogy szimpatikusabb brand.)

[ Szerkesztve ]

(#553) szaki04 válasza turbulencia8 (#552) üzenetére


szaki04
senior tag

Nem fikázás, de milyen már, a honlapon 5,3"-nak hirdetik, a kidobozlós videon meg 5,5"-os matrica van rajta... K..va kis kínaiak, szemrebbenés nélkül hazudnak pár tized inch-et...

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#554) pufika1984


pufika1984
tag

turbulencia8 köszi a segitsèget.

(#555) Cynicelectro válasza turbulencia8 (#552) üzenetére


Cynicelectro
aktív tag

Köszönöm! Nagyon szerettem volna én is MA PS5-öt csak békés megyében nem találtam sehol. A pénzem meg fogyott. Azért rendeltem HongKong-ból.

(#556) DvP


DvP
tag

Helló.
Nem vág ide, de tud valaki wifi ruter ügyben segíteni?
Most vettem, hogy tudjak a telóval rendesen netezni.
Az a bajom, hogy a rutertől 4-5 méterre már alig 1-2 vonalam van.
Mi lehet a gond, miért ilyen gyenge a jel?
Köszi

(#557) b0bcat válasza DvP (#556) üzenetére


b0bcat
addikt

De a "vételed" jó? Gyors a net a telefonon?

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#558) DvP válasza b0bcat (#557) üzenetére


DvP
tag

Igen. Gyors is jó is, csak gyengécske a jelerőssége vakami miatt. Néztem, hogy létezik jekerősítő, de nem valami olcsó sajnos.

(#559) b0bcat válasza DvP (#558) üzenetére


b0bcat
addikt

Az aTab5-ön nekem is általában 2 csík van a 4-ből lakáson belül (nagyon ritkán 3), de én nem izgatom magam emiatt. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#560) Sickboy75


Sickboy75
tag

Sziasztok,

segítségeteket kérném:

Dual sim slotba betettem egy Digi Move kártyát, beállítiottam a Digi-s konfigot és tök jól ment egészen 1 héttel ezelőttig. Azóta hiába élesztem fel a Data Connectiont, felül a GSM jelerősség ikon melletti ikonja nem vált át "normál wifi jelből kiskulcsos wifi jelbe" és sajna a net sem működik.

A kártya maga amúgy megy, mert a mobil stickbe visszahelyezve jól működik.

A profilt töröltem, újra létrehoztam, de semmi sajnos :(

Van valami tippetek mi lehet a gond?

Valami APP csinálhatja? Volt rajta egy Avast , de azt már leszedtem kínomban.

Előre is köszönöm a konstruktív hozzászólásokat.

Üdv,

SB

(#561) turbulencia8 válasza Sickboy75 (#560) üzenetére


turbulencia8
őstag

Próbáld meg recovery módban is a factory resetet, az helyre kell, hogy hozza!

(#562) ggg1


ggg1
aktív tag

Sziasztok!

Én is tervezem egy ilyen készülék beszerzését.
Nagyon jó ez a topic, örülök, hogy ennyi mindent leírtatok a tapsztalataitokról, és a rootolásról is.

Volna egy-két kérdésem, ami felmerült a készülékkel kapcsolatban:

- Írtátok, hogy a készülék aktívan egyszerre csak az egyik sim kártyát kezeli. Ez a csomag-alapú adatforgalomra is vonatkozik, vagy csak a GSM alapú vonalra? Tehát, ha mondjuk az egyik sim kártya egy mobil internet, és azt mondjuk megosztom wifin, és egy számítógép azon át internetezik, akkor a telefonban lévő másik sim fogadhat telefonhívást?

- Ugyanez az eset, mint az előbb, de az első kártyán lévő mobil nettel a telefonon lévő Skype-ba vagyok bejelentkezve folyamatosan, akkor a másik kártyára irányuló GSM hívás kicsöng?

- Próbált-e már valaki pen drive-ot csatlakoztatni a telefonhoz, OTG-re, usb host funkcióra alkalmas vagy alkalmassá tehető?

- Olvastam, hogy a plus-os verzión belül is van két különböző széria. Jól értem, hogy akkor a 9xxx-es a jobb, aminek esetleg picit szebb a kijelzője (ez a tv, meg antenna jobb is, ha nincs benne), és ha a hátulján megnézem a sorozatszámokat, akkor abból kiderül, hogy melyik sorozathoz tartozik a készülék? Ill. az e-digital csak a jobbik sorozatot árulja, ugye?

- Utolsó kérdésem, hogy több helyen 4+4 GB-osnak hirdetik a gépet. Lehet, hogy a legújabb típusokban már 4 GB a belső tárhely is?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

(#563) Sickboy75 válasza turbulencia8 (#561) üzenetére


Sickboy75
tag

Előtte meg gondolom hasznos egy full backup ? :)

[ Szerkesztve ]

(#564) b0bcat válasza ggg1 (#562) üzenetére


b0bcat
addikt

Rossz helyre ment, elnézést... :DDD

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#565) BaluArc


BaluArc
csendes tag

A 4 GB + 4 GB valójában 4 Gb + 4 Gb, valószínü beragadt a shiftjük. :DDD
4 Gb = 0.5 GB = 512 MB

Más: a mediaba 1,2 Gh, 2-magos pluss os példány az kamu lehet?
Vagy van már olyan is? -Az ujságjukban 1,2 Gh szerepel. :U

Samsung Galaxy S4 GT-I9515, Evolve Infinity TwinCorder HD, TP-LINK TL-WR842ND v2

(#566) b0bcat válasza BaluArc (#565) üzenetére


b0bcat
addikt

A "Gh" az a "GHz" akar lenni? ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#567) BaluArc válasza b0bcat (#566) üzenetére


BaluArc
csendes tag

Igen az 1.2 GHz
(Gondolom ígyis érthető voltam) Kösz a pontosítást.
- És bocs. :)

Samsung Galaxy S4 GT-I9515, Evolve Infinity TwinCorder HD, TP-LINK TL-WR842ND v2

(#568) Cynicelectro válasza ggg1 (#562) üzenetére


Cynicelectro
aktív tag

Alapból mindkét kártya aktív. Csak az első slot-ba helyezett kártya tudja a 3G(WCDMA) a második csak a GPRS-t. Ha megosztod a mobilinternetet, úgy tudom, attól még fogadhatsz hívást ugyanarra a SIM-re, a másik pedig 100%, h. fogad.. De ezt még nem próbáltam.

(#569) Cynicelectro válasza ggg1 (#562) üzenetére


Cynicelectro
aktív tag

Kipróbáltam: aktív skype(3G) alatt lehet fogadni hívást, arra is amelyikről a 3G megy.

(#570) ggg1 válasza Cynicelectro (#568) üzenetére


ggg1
aktív tag

Szia!

Nagyon köszönöm, hogy kipróbáltad ezt!
Igen, azt tudom, hogy csak az egyik modem 3G, a másik 2G (bár ezzel ellentétes infó is látott már itt napvilágot), de amúgy igen, a legtöbb dual sim készüléknél ez a helyzet. Ezzel semmi bajom; gondolom, senkinek sem, mert biztos senki nem használ egyszerre több mobilnetet.

Amúgy nekem az egyik slotban csak egy mobilnet lesz, tehát oda nem is jöhet GSM hívás, a másik slotban pedig prepaid előfizetés (köznyelvben feltöltőkártya), ott viszont nem lesz net, tehát elég a 2G.
Tehát nekem csak az a fontos, hogy ha a netező kártya aktív, akkor a másik hívható legyen.
Ez még plusz jó, hogyha a netező kártyán is lenne tel. előfizetés, akkor az is hívható lenne adatkapcsolat közben.
Ez utóbbiban amúgy erősen reménykedtem, mert a csomagkapcsolt kommunikációnak (GPRS) pont az a lényege, hogy nem foglalja folyamatosan a csatornát, úgy, mint a vonalkapcsolt (GSM), csak a csomag küldésének az idejére.

Mégegyszer köszi, hogy kipróbáltad!
Egy microUSB-USB-A anya átalakítód nincs véletlenül? Mert akkor dughatnál bele egy pen drájvot is. Ez a másik, ami nagyon érdekelne, hogy ez működik-e ezzel. Ill. sok olyan androidos készülék van, amin alapból nem működik, de valahogy rootolás után rá lehet venni. Van egy androidos táblagépem, az a microUSB portján keresztül simán felmountol működés közben egy pen drájvot, vagy bármilyen USB mass storage osztályú eszközt. Igazán jó lenne, ha ezt a telefon is tudná.

Előre is köszönöm a további hozzászólásokat!

[ Szerkesztve ]

(#571) ggg1 válasza b0bcat (#566) üzenetére


ggg1
aktív tag

Hellló! :-)

Ami a Gh-t illeti, nos akkor már igazán kijavíthattad volna a Gb-et és a MB-ot is,
mert ugye az igazából 4 Gib (giga binary bit) = 512 MiB (mega binary byte)

Ha már kötözködik az ember, akkor legyen alapos, nemugye? :D

(#572) BaluArc


BaluArc
csendes tag

Matek másképp megy cinaba:
(-csak ezt akartam levezetni)

Samsung Galaxy S4 GT-I9515, Evolve Infinity TwinCorder HD, TP-LINK TL-WR842ND v2

(#573) b0bcat válasza ggg1 (#571) üzenetére


b0bcat
addikt

Csakhogy én nem kötözködtem. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#574) Sickboy75


Sickboy75
tag

Sziasztok,

mivel ez az én "Digi Move kártyával tudtam eleinte netezni, de mostmar nem tudok" problemam nem nagyon oldodik meg, esetleg beszelnek a szervizzel.Mi az o elerhetoseguk ?

Itt sokan mondtak mar, hogy milyen jo etc de en csak a weblapon at probaltam, az vicc, senki semmilyen formaban nem elerheto es nem hivhato es emailre sem valaszolnak etc

Csak erdekelne, hogy ami ment kb 2 hetig, az miert nem megy most :(

Mas, rootolni hogyan kell ezt a telot?

Koszi elore is a valaszokat.

Udv,

SB

(#575) turbulencia8 válasza Sickboy75 (#574) üzenetére


turbulencia8
őstag

Recovery módhoz nem kell root, ott tudsz egy factory resetet. Ellőtte persze csinálhatsz backupot.
A Digi Movie APN beállításait ellenőrizted? Arról a kártyáról a telefon böngészője működik?

Két eset: egy nincs egyáltalán neted-> újra meg kell adndon az APN beállításokat, mert lehet, hogy átált telenorosra valameyik följelentkezéskor (pl. ha kivetted a kártyát, és másikat raktál be).

Ha a telódon van net, akkor a hot-spot funkció WPA-PSK2 beállításaid ellenőrizd, ha ránézésre minden ok itt is, akkor recovery módban factory reset.

(#576) Sickboy75 válasza turbulencia8 (#575) üzenetére


Sickboy75
tag

Szia,
mobil stickben teljesen jol mukodik, ezert gondolom hogy nem a kartyanak van baja.

Az APN bellitasokat ugyanazokat hasznalom mint anno, de sajnos nem mukodik :(

Mas. Rootolnekl, de nem tudom hogy kell Debug modba tenni a cuccot (Ugy kellene a .bat-ot inditani ... )

Koszi elore is, bocsi ha "egyszerueket" kerdezek :)

PS: Probalok meg valamit kihozni a dologbol, csak ezert nem nagyon szeretnem factory resetelni :(

Udv,

SB

[ Szerkesztve ]

(#577) turbulencia8 válasza ggg1 (#562) üzenetére


turbulencia8
őstag

OTG-támogatásról nem tudunk, van helyette a wifi, vagy bluetooth.
Végül arra jutottunk a fórumon, hogy valószínűleg nem különböznek a kijelzők az altípusoknál sem, egyszerűen a vélemények mások, végülis szubjektív ízlés dolga.
Vicces, hogy az egyik barátom vett egy eredeti SG Note 2-t, összehasonlítottuk persze a két telefont, és nagyon tetszett neki a Myaudio S5+ kinézete és a kijelzője is. Külön dicsérte a sebességet (Nova Launcher) és a naptár widget-et (Calendar Pad, ami hasonlít az ő gyári naptárához).
Megjegyzem a Super Amoled Plus betekintési szöge valóban jobb volt (fényereje kevésbé), viszont az erősen feláras extrákat az ismerősöm (pl. a toll-funkciót) semmire nem használja (ha azzal jegyzetelne egyébként is rendesen merítené az akkut). Több, mint százezer forinttal drágább az ő készüléke, részemről teljesen kizárt, hogy annyi pénzt telefonra költsek. Szóval az S5+ dual-sim+táblatelefon kombinációban a Myaudió nagyon is meggyőző (továbbra is).

(#578) turbulencia8 válasza Sickboy75 (#576) üzenetére


turbulencia8
őstag

A stickben gyárilag be van állítva az APN, független telefonnál nem törvényszerű, hogy kártyabelyezéskor ez jól töltődik le, mert más a Telenor és Digi Movie APN-kódja.
Korábban volt egy Xperi X10i-m, anno, ott is véletlenszerű volt, hogy jól töltötte le automatikusan a hálózati beállításokat - általában persze rosszul, és manuálisan kellett a szolgáltató beállításait bepötyögni (addig nem volt net.)

"Az APN bellitasokat ugyanazokat hasznalom mint anno, de sajnos nem mukodik ". Erre ne vegyél mérget, a fenti példával pont erre hívnám fel a figyelmed!
Egyszerűsítve a kérdést, a telefonon a böngésző működik? Ha igen, akkor csak a megosztást kell rendbe rakni.

[ Szerkesztve ]

(#579) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Amikor a rootolásról írtam, az ún Debug mód bekapcsolása:
Beállítások->Fejlesztői opciók-> USB hibakeresést kell aktiválni (kipipálni).

(#580) turbulencia8 válasza turbulencia8 (#579) üzenetére


turbulencia8
őstag

A PÜ-re is válaszolva, ami mindenkinek tanulság. Ha nem jelez a hálózat sem 3G-t, vagy sem Edge szignót, akkor manuálisan kell beírni a Szolgáltató adatait! (Van egy tartalék LG-m, ami független, ott is manuálisan kell szórakoznom többnyire.)

Ami neked kell az a Digi Move APN-beállítása, itt találod.
[link]
Szinte ugyanaz, mint a Telenor, de internet helyett neked "digi"-t kell az APN-hez beállítani. A linkelt fórumon le van írva, hogy Androidon hogyan kell új hozzáférési pontot bepötyögni, arra ügyelj, hogy a sima vissza gombbal nem fogja elmenteni a változást, azaz bal menü gomb, és mentéssel lépj ki a szerkesztőből!

[ Szerkesztve ]

(#581) Sickboy75 válasza turbulencia8 (#580) üzenetére


Sickboy75
tag

ez van millimeterre beirva, de semmi :(

(#582) DvP


DvP
tag

Hali.
Sok ismerősöm említette, hogy telefonálás közben nagyon halkan halja a hangomat és szaggatottan is hall. Valakinél van még ilyen jellegű gond?
Lehet ezt orvosolni?
Köszi

(#583) turbulencia8 válasza Sickboy75 (#581) üzenetére


turbulencia8
őstag

Szerintem valami banális beállítási baki lesz ez, ha nem írja ki a 3G-jelet, akkor elképzelhető, hogy lekapcsoltad az adatforgalmat, vagy átkapcsoltad a másik sim-re.
Ellenőrizd a fentieket, esetleg nézd meg másik kártyával, hogy megjelenik-e a 3G jele!

(#584) turbulencia8 válasza DvP (#582) üzenetére


turbulencia8
őstag

A factory settings-ben van audio_speechenhancement (beszéderősítés), ezt próbáld ki. (A common érték alapból 0, normál módban alapértelmezetten 96, ez utóbbit megemeltem 996-ra, majd újraindítottam. Azt hiszem így hangosabb lett.

[ Szerkesztve ]

(#585) DvP válasza turbulencia8 (#584) üzenetére


DvP
tag

Sikerült. Úgy néz ki, hogy jobb lett.

Köszi

(#586) kacsa95


kacsa95
csendes tag

sziasztok most vettem egy plus.t és vanpár kérdésem

1)
de ahogy leírtátok nem tudom rootolni bejön a szöveg 1-est nyomok lefut valami kiírja hogy a telefon most ujra fogindulni de nemindul nem történik semmi!!van rá megoldás ??

2)
tudnátok linkelni romot ha bár így se leggol de na....

3)mi a telefon hivatalos "kódja"??

4) Én marha kitöröltem a tv appot mert nem tudtam hogy van neki antennácskája amire ma jöttem rá mert mindenki azt írtja hogy csak a símma 5.nek van de ez plus nem csaptakbe ellenőriztem és tényleg van neki
na szóval valaki tudna adni egy linket ahonnan letudnám tölteni?

bocsi ha kicsit hosszú

(#587) BaluArc


BaluArc
csendes tag

Rajtam kívül van másnak is e1808_v75_JBL2 típusszámú S5-je ?

Valaki tud rá ROM-ot, esetleg fórumot?
Mert én csak JBL1 -el foglalkozó fórumokat találok. :U

Samsung Galaxy S4 GT-I9515, Evolve Infinity TwinCorder HD, TP-LINK TL-WR842ND v2

(#588) turbulencia8 válasza kacsa95 (#586) üzenetére


turbulencia8
őstag

1. Csinálj egy gyári visszaállítást, az elvileg visszahozza a TV-programot (attól, hogy törölted, még a gyári firmware alapállapotában ott kell lennie), ha nem valóban kérned kell valakitől!
Rootolás előtt recovery módban csinálj egy biztonsági mentést sd-re (kb. 10 perc, 400 MB)!
Rootolás előtt kapcsold be az USB hibakeresést, és ne USB tárhely, hanem médiatár (MTP) módban csatlakozz. (Amikor rákapcsolódsz a PC-re, felül megjelenik a kapcsolódás módja opció, ott átállíthatod).
Én annó az n9770-re találtam ezt a linket, ahol a legfelső XDA-opciót választottam, és működött rendesen, neked N8000+ van.
Ez a fajta rootolás Root Many Android néven fut [link].
Elcseszni nem tudod szerintem (mert legfeljebb nem történik semmi, nálam sem működött, amíg nem kapcsoltam be a Debug-ot), de előtte tényleg mindenki csináljon biztonsági mentést!

[ Szerkesztve ]

(#589) turbulencia8 válasza BaluArc (#587) üzenetére


turbulencia8
őstag

Igen, többeknek is ilyen [link] van, pl. Szaki04. Ez a fórum alapból a sima S5-nek szólna, jó helyen jársz.

[ Szerkesztve ]

(#590) Sickboy75


Sickboy75
tag

Nocsak, a MyAudioworld.com-on fenn van a magyar nyelvu manualja az S5-nek :)

Még a végén ...

(#591) kacsa95


kacsa95
csendes tag

szia és miaza bedug ? holtalálom/hogy kell beállítani?

(#592) BaluArc válasza kacsa95 (#591) üzenetére


BaluArc
csendes tag

Beállítások > Fejlesztői opciók > "USB hibakeresés" pipa be
Valamint u.itt "Álhelyszínek engedélyezése" pipa be

Samsung Galaxy S4 GT-I9515, Evolve Infinity TwinCorder HD, TP-LINK TL-WR842ND v2

(#593) kacsa95


kacsa95
csendes tag

köszi működik honnan tudnák romodszedni lehozzá?

(#594) BaluArc válasza kacsa95 (#593) üzenetére


BaluArc
csendes tag

GOOGLE a barátod: [Star N8000+]

-Szerintem annyira uj a Star N8000+ a piacon hogy egyenlőre még nincs rá costum ROM.
(de hát aki keres az talál) :K

Samsung Galaxy S4 GT-I9515, Evolve Infinity TwinCorder HD, TP-LINK TL-WR842ND v2

(#595) Sickboy75


Sickboy75
tag

Factory reset utan azonnal visszaállt a Digis kartya mukodese. Valami kedves app izelte el :)

Thx a tippeket mindenesetre.

Üdv,

SB

(#596) Rabidsnail


Rabidsnail
senior tag

Találkoztatok már olyan jelenséggel,hogy telefonálás közben,amikor a proximity szenzor kikapcsolja a képernyőt,bizonyos idő múlva,"üres" világos képpel bekapcsol a kijelző? Eltávolítva kikapcsol,közelítve vissza. Ha pár másodpercig távol tartom,beadja a tárcsázót,és helyreáll a rend. Újra úgy működik,ahogyan kell.

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#597) Astrix13


Astrix13
csendes tag

Tisztelt Kollégák !
Androidot illetően ujonc vagyok, ezért elnézést kérek, ha butaságot kérdezek.
A biztonsággal kapcsolatban lenne kérdésem. Sok a play-ről letölthető programnál van felsorolva a permission list-ben olyan, amit nem értek. Pl. egy E-book readernek mi köze van a hiváslistámhoz?
Van e olyan program, mellyel korlátozhatom egyes programok hozzáférési jogait különböző adatokhoz (részletesen). A tüzfal programokkal csak azt tudom szabályozni, hogy az internethez hozzáférhet e/ vagy sem egy adott program. Létezik e olyam program, mellyel a részletes hozzáférési jogokat be tudom állitani ?

Köszönettel...

(#598) turbulencia8 válasza Rabidsnail (#596) üzenetére


turbulencia8
őstag

Én nem tapasztaltam ilyet, max. annyiból, hogy telefonálás alatt persze bekapcsol a képernyő néha, de csak akkor, ha nem rakom rendesen a fülemhez. A Plus-nál alapból a közelségérzékelő szerintem jól van beállítva, másfél-két centinél már zárol.

(#599) turbulencia8 válasza Astrix13 (#597) üzenetére


turbulencia8
őstag

Erről itt írnak az xda-n, gyakorlatilag működési problémákat okozhatnak az ilyen jellegű manager progik, inkább át kell verni a programokat, amihez rootolt telefon szükséges persze. Ekkor működik az Adblock, vagy Ad-free, ami egyszerűen elirányítja a programok kommunikációs csatornáját.

(#600) edeba1971


edeba1971
csendes tag

Üdv!
Sikerült megvenni egy S5+-t, másodszorra. Az első példány főkamerája nem működött. (Sem a gyári kameraalkalmazások, sem a letöltöttek, sem az Antutu tester nem érzékelte), MM-ban simán visszaadták a pénzt, mert ott nem volt cseredarab, aztán egy másikban sikerült beszerezni.
Egyelőre minden OK vele, tetszik, ajánlom mindenkinek.

Ede bá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.