Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Rabidsnail válasza Sickboy75 (#400) üzenetére


Rabidsnail
senior tag

Nekem eddig,csak ott dobta el a hálózatot,ahol a másik telóm sem látott jelet! :)) :)) Atombiztosan áll a két szolgáltató rendszerén.

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#402) scyllarus válasza Rabidsnail (#401) üzenetére


scyllarus
veterán

A hálózateldobálás általában régi sim kártya miatt szokott lenni.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#403) NoMagix válasza szaki04 (#399) üzenetére


NoMagix
addikt

Ez nem teljesen igaz! cikk

(#404) Rabidsnail


Rabidsnail
senior tag

Ha valaki root jogokat szeretne a telóra,töltse le a lenti progit a számítógépére. Csomagolja ki egy tetszőleges könyvtárba. A telefonon engedélyezze az usb hibakeresést. Csatlakoztassa a telefont,majd indítsa el a TPSparkyRoot.bat fájlt. Kövesse a magyar nyelven megjelenő utasításokat!
[link]

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#405) Fefe66 válasza ufo13 (#396) üzenetére


Fefe66
tag

Üdv
kíváncsi lennék hogy ez a teló (mármint az 5 plusz )hogy jelzi a kijelzőn melyik kártyát hívják ha egy képet feltennél róla az kaffa lenne , meg egy két képet hogy milyen fotót lehet vele csinálni Köszi

Xiaomi Mi 8 ,HiMedia Q5 Pro,Sony STR-DR1060,EPSON_EH-TW5210

(#406) ufo13 válasza Fefe66 (#405) üzenetére


ufo13
tag

Szia, hát már eléggé késő van (nekem), képeket most nem tudok feltenni, de holnap csinálok.
Első kérdésedre azért válaszolok már most. A két SIM-et más-más színnel jelöli a készülék, tehát a vétel erősségét jelző kis csíkokat 4 féle színre lehet állítani a menüben. Ha az első SIM-et narancssárgára állítod, akkor a bejövő hívásnál a hívó nevét sárga színnel jelöli, illetve a SIM nevét is kiírja.
Én úgy neveztem el, hogy "Saját" - narancs és "Céges" kék színnel.
Amikor a feleségem hív, akkor a neve és száma megjelenik a képernyőn narancs színnel és mellé írja, hogy "Saját". Ez a képernyő tetején jelenik meg, kb. a képernyő 1/5-d részén. (csak a méret miatt)
Kicsit úgy működik, mint a nokia dual SIMes készülékek. Amikor tárcsázol és hívást indítod felugrik egy képernyő, hogy melyik számról indítod a hívást. Illetve ha már a hívottal korábban beszéltél, akkor ahhoz a számhoz odaírja, hogy "javasolt". De úgyis arról hívod, amiről akarod. Be tudod állítani azt is, hogy kifelé csak az egyik SIM-ről hívjon, azaz mindent ezzel kapcsolatban a beállítások elérhetővé tesznek.
Az SMS-eknél a küldő neve mellett látod egy szíves kockában azt, hogy melyik számra kaptad az üzit. A szín a fentebb írtak szerint egyezik az általad kiválasztott SIM színnel.
Így ok?

Egyre jobban szeretem :C de fényképei sajnos nem sokat érnek. Kritikán aluliak, akinek a fényképező része is fontos, ne ilyet vegyen! De minden másban kiváló!
Holnap csinálok nappal, szabad térben képeket és felteszem ide... de előre szólok, nem jöttök majd lázba.
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#407) ufo13 válasza scyllarus (#402) üzenetére


ufo13
tag

A hálózat eldobást nem csak régi SIMnél produkálja. Nekem minden SIMem újra lett cserélve a sima Series 5 a második SIM-et sokszor eldobta, erről korábban írtam itt, pár oldallal visszább.
Ami érdekes volt, hogy mindig csak a második SIMet dobta el, az elsőt nem.

Szerencsére a Plus ezt csak 1x produkálta, ezért nem is vittem vissza 3 napon belül...megmarad.... :DDD

A szervizzel is beszéltem tegnap.
Jelezték, hogy valami 4.1.x szoft is megvan már, most készítik elő, hogy oldalukról letölthető legyen. Tehát akinek attól merevedik, hogy mindig a legújabb szoftja van, készítse a papírzsepit maga mellé :DDD :DDD

:D

(#408) ufo13 válasza ufo13 (#407) üzenetére


ufo13
tag

Akinek van kérdése a kütyüvel (Plus) kapcsolatban, kérdezzen, szívesen válaszolok, immáron hétfő óta nyomatom...
Még 1 eszembe jutott.
AuTuTu Scores 5562 pont. Ez szerintem önmagáért beszél. (bár tegnap 589x-re emlékszem) Ez változó érték?
A készülék teljesen megegyezik az sima Series 5-tel két apróság azonban mégis van:
- nincs kihúzható antenna (amúgy sem kell lehetett a az előddel egy csatornát sem befogni)
- 2x1GHz

Az akksi alatt S508 a száma, és ugyanez a sima Series 5-é is, kicsit megilyedtem, hogy simát kaptam a Plus dobozban. De a teszt progikkal megnyugodtam, hogy ez a vas egészen más.
Ezt csak azért írtam le, nehogy valaki becsokizzon attól, hogy Plus-t vett és sima Series 5 sorozatszámot lát. :D

[ Szerkesztve ]

(#409) szaki04


szaki04
senior tag

Nektek a Myaudio honlapon enged barmit letolteni? Beregisztraltam a keszuleket es ennyi. Na jo, a Network tv-hez generalt kodot. Azon kivul semmit nem tudok csinalni.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#410) Fefe66 válasza ufo13 (#406) üzenetére


Fefe66
tag

Köszi a választ akkor a 4 es android ebben nem változott a 3 ashoz képest tehát ennél a változatnál sem foglalkoztak a kétkártyás lehetőséggel sajnos( azért kíváncsi lennék mennyi duálos telót adnak el a világon hogy ennyire tojnak a fejünkre mer ezügyben nem változott semmi a 2 es android óta ) . Valószínű hogy ebben a készülékben is ugyanaz a hardver van
mint az Alcatel 997D ben még a kamera is mert ott is arra panaszkodnak hogy elég gyengus .Vajon a Myaudio 4 es telóban is ugyan az a kamera lesz mint ezekben ? Sajnálnám mert most szeretném lecserélni a 918 D -et
ezek közül valamelyikre , de a munkámhoz kellene jó képeket csináló készülék de nem akarok mindig magamnál hordani egy külön fényképező gépet emiatt. Azért légyszi tegyél fel pár képet hogy megnézzem milyeneket csinál a Myaudio

Xiaomi Mi 8 ,HiMedia Q5 Pro,Sony STR-DR1060,EPSON_EH-TW5210

(#411) ufo13 válasza Fefe66 (#410) üzenetére


ufo13
tag

ok, délután teszek fel képet
Ezt nem nézted? Myaudio mellett ezen gondolkodtam még: Samsung Galaxy S7562, ez az Galaxy S utódja dual SIM-mel. szerintem abban sokkal jobb a kamera

(#412) Rabidsnail válasza ufo13 (#407) üzenetére


Rabidsnail
senior tag

Vettem egy százas pzs-t!! :DD :C Tegnap megforgattam a szegedi Media-ban egy plus 5-öst. Bár nem éreztem sebességbeli változást,(gondolom ez nem is a launcher görgetésekor jelentős :N :DD ) de azért bánom,hogy nem vártam egy hónapot. A két mag,az két mag! Ez van! Türelmetlenség!! Remélem gyorsan felteszik az új rom-ot! Úgy tűnik,hogy a hálózat eldobálást telefonja válogatja. Egy hónap után is csak azt tudom mondani,jól döntöttem!! Szeretem ezt a telót és úgy tűnik egyre nagyobb tábora van,így talán kicsit élénkülhet itt az élet. Nyilván több tapasztalat,nagyobb esély a problémák megoldására. A root mellé telepíteni kell marketből a superuser és busybox alkalmazásokat. Ezek után mehet a titanium bacup,ahol le lehet irtani a felesleges dolgokat! Pld. a kínai nyelvű root explolert! :DD :DD :C :C Root jogokkal pedig azt is el lehet intézni,hogy a rendszer a külső,cserélhető memória kártyát megcserélje a beépített sd2-vel,így elég nagy területet kapunk a telepített progik sd-re mozgatásához. Jelen infót Hende barátomnak köszönhetem, a huawei ideos slim7 topikjáról :R . Kipróbáltam,működik! Szép napot!

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#413) szaki04


szaki04
senior tag

Nektek nem akar valami kínai nyelvű programokat frissíteni a készülék, minden reggel erőlködik ezen... Nem találom a telepített programok között, melyik lehet az?

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#414) Rabidsnail válasza szaki04 (#413) üzenetére


Rabidsnail
senior tag

A frissítés alatt a futó programok között nem jelenik meg?

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#415) Sickboy75 válasza szaki04 (#413) üzenetére


Sickboy75
tag

Szia, de, nekem is leszedett valami ilyet, de aztan lattam, hogy ilyen csingcsung es szepen uninstallaltam is :)

Azota valahogy nem hianyzik neki :)

Valoban hasznos lenne ez a sok kanji karakteres cuccost lepucolni rola, hogy ne kelljen neznem oket, ha nem akarom. Pl egy web oldal beirasanal nem nagyon hianyzik az a gomb :)

Rootolni meg egyelore nem merem, de eljon az ido. Nekem mostanaban siman birja ugy 2 és fél - 3 napig az akksi. Ok, keveset telozok vele es nem is nagyon buheralom mar annyit mint regebben :)

Ez az eldobja a halozatot - ez attol tartok - hogy a Telenor baja is lehet, mert eljatszotta pl hazafele jovet az autopalyan is 1-2 helyen.

Ja, és nekem is tetszik a telo, nem bantam meg. Most éppen azon agyalok hogy a gyereknek kellene venni egy MyAudio Series 8 8GB 808DCC-t.

[ Szerkesztve ]

(#416) MakiDoni válasza Cynicelectro (#276) üzenetére


MakiDoni
csendes tag

Hi! Hol kapható , link ?
Köszenet!

(#417) Cynicelectro válasza MakiDoni (#416) üzenetére


Cynicelectro
aktív tag

Médiában 59990,-

(#418) DvP


DvP
tag

Sziasztok. Engem az érdekekne, hogy szerintetek az 512 MB rendszermemória nem kevés? Ha sok program fut akkor nem lassítja a telót? A pároméban 1 Gb van és abból kb 350 mb szabad csak. Ezt az 512-t lehet bövíteni?
A phone 4-ről van hír, Mikor jekenik meg?
Köszi

(#419) NoMagix


NoMagix
addikt

Ma sikerült testközelből megismerkednem egy ilyen "táblával"! :)
mit mondjak, elég hatalmas... :Y
Elsőre az a véleményem, hogy az anyaghasználata kellemes volt.
Nekem ez már túl nagy, csábító az ára is elfogadható, de nem tudnám megszokni ezt a méretet!
remélem lesz valami kis tesója!

(#420) Cynicelectro válasza NoMagix (#419) üzenetére


Cynicelectro
aktív tag

(#421) NoMagix válasza Cynicelectro (#420) üzenetére


NoMagix
addikt

köszi, de az oldalukon más a méret,
Akinek a nagyobb testvér a Series5 túl méretes darabnak tűnt volna, az most megtalálta az igazit. Ez a közepes méretű okos telefon 4,5”-os kapacitív multitouch kijelzővel rendelkezik, aminek a felbontása 540x960 pixel.

nem sokkal kisebb az 5-nél!

(#422) Cynicelectro válasza NoMagix (#421) üzenetére


Cynicelectro
aktív tag

:D Ez igaz! Bocs!

(#423) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Kicsit a 4-re vajaz.. [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#424) Space Monkey


Space Monkey
csendes tag

Hy

Van valakinek ötlete hogy tudnám a szoftveres gombok fényerejét lejjebb állítani, megvakulok annyira szúrja a szemem :(

A képernyőzár gombját ha megnyomom elég sok idő telik el mire felvillan a kijelző, ezt lehetne gyorsabbá mókolni?
köszönöm

(#425) magatk válasza DvP (#418) üzenetére


magatk
csendes tag

Sziasztok!
Ma voltam benn a médiában, és majdnem 40 percet töltöttem el a nyomkorászásával...:D
Nekem nagyon bejön, imádom a nagy telókat, bár most 4S-t gyötrök, de ez "note" nagyon bejön. Ha valakit nem zavar hogy a kijelzője nem egy retina display vagy egy Super Amoled plus, annak tökéletes választás, 5colos, batár, de szokható szerintem. Kipróbáltam a netet rajta, jó a böngésző, wifiről gyorsan műkszik, leszedtem rá a Cut the rope-ot az s akadás nélkül ment és szépvolt a képe. Szóval szerintem lehet "táblagépnek" megvásárolom, bár a google nexus 7 zavarba hozott, de ez még inkább mert gyönyörű. Az anyaghasználat pazar, és az 512-es RAM szerintem elég hozzá:) Bár most hogy megláttam a series 4-et az se egy utolsó darab, de ezt választom ha lesz rá keretem:)

(#426) szaki04


szaki04
senior tag

Ma többször is csinált olyat a készülék, hogy nem nyitja meg a "Telefon" ill. "Személyek" alkalmazást, üres képernyő fogad. Nem tapasztalt senki ilyet?

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#427) Rabidsnail


Rabidsnail
senior tag

Öröm után üröm! Legalábbis a forgalmazóval szembeni elvárások tekintetében. A szervizek,most is kifogástalan udvariassággal és segítő készséggel állnak rendelkezésünkre,de ezek leginkább gyűjtő pontok,így nem rendelkeznek pld. szoftver frissítéshez szükséges háttérrel. A Myaudio honlapján feltüntetett kapcsolat, valójában nem elérhető!!!! A telefont nem veszi fel senki,az e-mailekre nem érkezik válasz!!!! Felteszem a kérdést,hogy ilyen háttérrel,vajon mi értelme van a honi forgalmazásnak?? Összességében azt javaslom,hogy aki ilyen terméket szeretne,az vásárolja meg nyugodtan Kínai forgalmazótól,mert az alacsonyabb áron,a magyar forgalmazót megkerülve vásárolt készülék pontosan annyi háttérrel rendelkezik,mint a magyarországi!!!

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#428) Rabidsnail


Rabidsnail
senior tag

Bocsi,duplán ment!

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#429) icsi1


icsi1
csendes tag

Tegnap az egyik kollégám hozzájutott, egy plus-os készülékhez a fehérvári mediaban 50 ezerért. Viszont sajnos csak 1db volt rakin:((

(#430) Rabidsnail válasza icsi1 (#429) üzenetére


Rabidsnail
senior tag

Olcsó vétel volt!! Hamarosan lesz rá Android 4.1! Sajna egyenlőre csak a pluszra,de van egy olyan érzésem,hogy esetleg a sima 5-re is feltolható lesz,mivel a proci kivételével elvileg megegyezik a két hardver. Ma végre sikerült beszélnem a forgalmazóval. Remélhetőleg rendezettebb és elérhetőbb lesz az oldaluk. Legyen úgy!!! Pár napja én is megpörgettem egy pluszt a kecskeméti MediaMarkt-ban. Szépen szaladt ! Várhattam volna egy hónapot!! :K :K

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#431) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Ebben a topic-ban is megírom, hogy a minap vettem egy ilyet, és nagyon-nagyon tetszik, állati kényelmes olvasni rajta. Amúgy a Myaudio 5-tel egy Xperia Arc S-t és egy céges Xperia Mini Pro-t cserélek le, szóval jó minőséghez vagyok szokva. Előzményként annyi, hogy utóbbi időben gondolkoztam, hogy veszek tabletet, mert nagyon tetszenek, de az olcsóbb kategóriában nincs 3G, drágát meg nem vennék mert amúgy tök fölösleges az egész, valószínűleg nem tudnám értelmesen kihasználni, csak a kíváncsiság hajt. Aztán megláttam ezt a készüléket, (olvastam a tesztet, kíváncsi lettem rá) nyomkodtam és mind gyorsaságban, mind kijelző felbontással és színeivel nagyon elégedett voltam, szóval megvettem. Semmivel sem instabilabb, mint a két másik, japán márkás telóm. A fényképezőjét gyakran hasonlítgatom az Exmor R-es Arc-kal, egyáltalán nem használhatatlan, csak rá kell bökni a képen arra a pontra, ahova irányítani akarjuk az autofókoszt. Színekben fakóbb, viszont utólagos képretusálással ugyanolyan minőségű képeket produkálhat, mint a Sony. (A led fénye mondjuk gyengébb.) A kijelző felbontása papíron ugyan nem tűnik acélosnak, élőben azonban tökéletesen rendben van: szép képe van, a színei sem fakók - megjegyzem én a kétmagos PLUS-t vettem. A PLUS pár ezer forinttal drágább, analóg tv tuner nincs benne (amúgy is elkezdődött a digitális átállás, szóval jövőre már fölösleges is lenne), az 512 memória nem zavaró, az Arc-ban is ennyi, a Myaudio 5 Plus sebessége viszont érezhetően jobb az Arc S-nél, pedig az sem volt lassú. Zeneileg sem rossz: equalizer van (ICS 4.04 miatt), agybadugós füles nincs, így a Sony-val nem lehet összehasonlítani. Viszont a Sony-t pont azért nem is használtam, mert jó basszus ide vagy oda, utcán egyszerűen életveszélyes füldugóval járkálni. Amúgy ne lepődjön meg senki, két védőfólia van rajta, én a másodikat is levettem, mert bénán volt felragasztva.
Végeredmény:
Vagy egy tök jó, nagyon elegáns hatású (mivel eddig mindenkinek tetszett), minőségi phabletem, ami 3G-s, elfér a zakózsebben. Akksija végre elég erős, hogy durván lehessen olvasással, zenehallgatással nyúzni, és a Plus változat kijelzője tényleg szép (nem tűnik föl, hogy nem HD paneles). Fényképezést tapasztalni kell, de egyáltalán nem reménytelen versenyző. Szóval mindenkinek ajánlom, aki táblagéptelefont szeretne. Ráadásul a két SIM növeli a beruházás értékét, mert így két fölösleges Sony telót is eladhatok.

Egy szokatlan dolog van, amire még nem jöttem rá: a home gomb nem aktiválja a képernyőt, de biztos találok valami buttom remapper-szerű megoldást (még nem olvastam végig a fórumot).

(#432) szaki04 válasza turbulencia8 (#431) üzenetére


szaki04
senior tag

"Egy szokatlan dolog van, amire még nem jöttem rá: a home gomb nem aktiválja a képernyőt, de biztos találok valami buttom remapper-szerű megoldást (még nem olvastam végig a fórumot)."

Nekem a fizikai gomb (ha ezt érted Home gombnak) természetesen feléleszti a kijelzőt, semmi gond vele.
Ellenben most már egyre gyakrabban megdöglik a Címtár nevű program, ilyenkor nem nyitja meg sem a Tárcsázót sem a Telefonkönyvet. Nem használok két SIM-kártyát egyébként.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#433) imicici


imicici
csendes tag

nekem media marktban mondta a csávó az osztályon, h 15ből 11et hoztak vissza, akkora hulladék és reméli h nem jön több ebből a kínai szemétből .
pedig már eldöntöttem h megveszem, épp arról érdeklődtem volna, h milyen részletre lehet megvenni ilyesmi ... kicsit szomorú is voltam, pedig már eldöntöttem h végre veszek 1 ilyen szép is tepsit ... :(

(#434) turbulencia8 válasza szaki04 (#432) üzenetére


turbulencia8
őstag

Szaki04, segíts légy szí', elég kényelmetlen ez a hiba!

Neked mi a szoftver verziószáma? Az én adataim (edigital-ban vettem a telót):

Típus: e1908_v77_jbl1ntv
Android: 4.04
Alapsáv: MAUI.11AMD.W12.22.SP.V8.P, 2012/08/22 18:49
Kernel: 3.0.13 SMP PREEMPT Mon Sep 20:24:22: CST 2012
Build: E1908_v77_JBL1NTV_20120924

A fentiek közül szerintem csak a build verzó érdekes, azaz hogy ez szeptember 24-es verzió. Ha látsz különbséget a te verziódban, megpróbálok majd szoftvert frissíteni, hátha megoldja (mivel ez úgy néz ki szoftver bug).

Nagyon köszi előre is a választ!

[ Szerkesztve ]

(#435) MolnárPéter válasza turbulencia8 (#434) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Nekem csontra ez a verziójú telóm van és én is nagyon meg vagyok vele elégedve. Csak a tetején levő gomb ébreszti fel nálam a képenyőt. Lehet, hogy béna vagyok, de nem találom, hogy lehetne a telefonból, interneten keresztül elvégezni a szoftverfrissítést.

(#433) imicici

Akkor biztos én vagyok a 4-ből az egyik, aki nem vitte vissza. ;)

[ Szerkesztve ]

(#436) imicici válasza MolnárPéter (#435) üzenetére


imicici
csendes tag

örülök h neked jó :)
nem akarok én fikázni, nekem nagyon tetszett mikor megnyomkodtam, de aztán megijedtem mikor a csávó így elkezdte szidni :/

(#437) szaki04 válasza turbulencia8 (#434) üzenetére


szaki04
senior tag

Tipus: e1808_v75_jbl2
Alapsáv verzió: MAUI.11AMD.W11.50.SP.v14
Kernel:3.0.13
Build: E1808_V75_JBL2_20120807

Az enyém 1 magos Phone Series 5

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#438) ufo13 válasza szaki04 (#437) üzenetére


ufo13
tag

Nos az a helyzet, hogy én is vissza fogom vinni a MMarktba
Sokszor tapasztalom azt a jelenséget beszélgetés közben, hogy recseg és szakadozik a vonal...a másik félből szófoszlányokat értek...mintha elmenne a térerő..és közben mégis fullon van a cella.
Néha meg is szakadok. Ezt általában akkor tapasztaltam, a mozgásban vagyok. Egy helyben jobb a helyzet.

Azt is észreveszem, hogy rendszeresen hol kisebb, hol hosszabb ideig az egyik SIM (hol az egyik - hol a másik) akár percekre teljesen offlineba áll, mintha nem lenne térerő. Majd magától visszajön. Ki is írja, hogy a hálózati kapcsolat módosult...vagy mi. Nagggyon idegesítő. Két ugyanolyan T-Mobile-os SIM.
Kötöttem is rá MM-ban egy biztosítást (törés, meg minden), ha nagyon felb**sz, akkor egyszer mérgemben lehet, hogy a falon köt ki. :((( Volt egy pillanat, amikor nem sok kellett.

Más bajom nem lenne vele...de végülis elsősorban telefonálásra vettem. Addig fogom visszaküldeni a szervízbe, amíg jó nem lesz. 60e-ért nekem ne szarakodjon. :W
A sima Series 5-öm volt előtte, azt három napon belül visszavittem (ugyanezen hibák + videon nem volt hang) ....ennél kicsit bánom, hogy nem tettem meg...
Ha ez a térerő szarakodás nem lenne, nagyon szeretném.... :K

[ Szerkesztve ]

(#439) MolnárPéter válasza ufo13 (#438) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Sajnálom, hogy ilyen problémáid vannak, nekem szerencsére minden ok, nem tapasztalok ilyen hibákat. Egyébként tényleg fasza kis telefon, nekem Plus van, veszettül gyors és a kijelzője is teljesen rendben van szerintem.

(#440) ufo13 válasza MolnárPéter (#439) üzenetére


ufo13
tag

Ha megcsinálják, sokáig megmarad... szerintem a Tied is csinálja, ha két SIM-mel használod...csak még nem vetted észre--- :R ez szerintem MTK cucc miatt lehet, Alcatel 997Dnél Tube videon láttam a bemutatót, na az ott is csinálja...
Annak a fórumjára írtam...sokan megnézték...
ide másoljam azt a levelem? érdekel valakit? :DDD

(#441) lalszi


lalszi
aktív tag

Nekem ATAB5 telefonom volt 3 napig, de én is visszavittem. Nekem is a térerővel volt gond. Ahol az Alcatel telefonomon 4 pöcök volt a térerő, az asztalon mellette levő ATABON nem is volt vétel egyik simen se, pedig két külön szolgáltatóé volt benne. A szervizes azt mondta, hogy ezeknek a telefonoknak nem olyan jó az antennája. De ennyire? A másik telefonom is androidos és nem egy csúcs kategória, de telefonálni tökéletesen lehet rajta. Még a hangereje volt elég gyenge, de azzal együtt lehetett volna élni, ha telefonként használható lett volna. A sebessége, a képernyője és a kamerája pedig nagyon tetszett volna, de lehet, hogy csak az enyém volt hibás. Kár érte.

(#442) ufo13 válasza lalszi (#441) üzenetére


ufo13
tag

Idézem a másik fórumból:

Erre írtam, hogy van egy tube video a 997d-ről, ahol ugyanezt látom...modjuk ez még ki sem írta a hálózat kimaradást.
Még egyszer ezen a videon:
http://www.youtube.com/watch?v=LveT6QDJmQk
Valaki kérdezte mikor megy el a kék térerő: 09:51-nél megy el. 10:01-nél egy jel visszajön az ötből. Majs 10:10-kor ismét elmegy. 10:21-nél megy bele a SIM managementbe, ott látszódik, hogy a kék ki van x-elve, tehát nincs térerő. (nem bunker miatt kérem...) 10:27-nél jön vissza...de érdekes módon még x-el jelöli a listában a SIM-et.10:37-kor megint elmegy...10:48-kor jön vissza.
Na ne mondjátok már, hogy egy 1 percen belül nooormális...

(#443) lalszi válasza ufo13 (#442) üzenetére


lalszi
aktív tag

Ezért vittem vissza. Egy telefonnal azért lehessen már telefonálni, még akkor is ha okos. És nem a világ végén voltam, hanem a Hősök terénél. Pedig olyan jónak tűnt a leírások alapján :O

(#444) MolnárPéter válasza ufo13 (#440) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Lehet csinálta, de a 10 nap alatt eddig még mindig zavartalanul tudtam telefonálni, amikor akartam és nem recsegett, nem szakadt szerencsére. :K
Az ismerőseim sem panaszkodtak, hogy nem tudtak elérni, tehát úgy néz ki, nálam nincs gond a masinával.

(#445) klaci89


klaci89
tag

Sziasztok! A közeljövőben szeretnék ilyen telefont venni (5plusz-t) és 1-2 kérdés felmerült bennem.

- A sógorom nagyon ráakar dumálni, hogy ne ezt vegyem meg 60e FT-ért hanem sokkal jobbat vegyek külföldről (kínából). Szerintetek megéri kockáztatni (annyi hülyeséget olvastam azokról pl: nehezen törlődnek le a kínai alkalmazások, garancia stb) Tehát egy tapasztaltabb embertől kérnék választ erről!

- A következő a mobillal kapcsolatban, hogy belső tárhelynek nem kevés az az 512mb, nem lesz lassú a gép ha rajta van 1-2 program( bár úgyis microSD kártáyra pakolnám a programokat)?

- Arra lennék még kíváncsi, felmerült bennem, hogy bármin tehát tableten vagy mobilon lehet e wordot írni vagy egyszerűbb műveleteket excellel vagy power pionttal csinálni?? És ha igen akkor ez a 5plusz alkalmas lenne e rá?

Köszönöm a válaszokat

Üdv LAci

(#446) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Nekem semmi bajom a térerővel, ugyanolyan jó mint a két korábbi Xperia. Megjegyzem azoknál korábban cserélnem kellett T-s SIM-kártyát, mert nem volt elég gyors a net, ingyen kaptam egy új változatot.
Akadozás akkor lehet, ha 3G-ről GSM-re vált a telefon, vidéken (pl. Tatán) gyakrabban megesik T-mobilnál is. A tatai irodában pont ilyen cellahatáron vagyok, és ott az az egyszerű megoldás, hogy csak GSM-en használom a hálózatot, így még autópályán sem szakadozik a térerő (úgyis ott van wifi).

Egyébként köszi a segítséget, tegnap kíváncsiságból visszavittem a telefont az edigital-ba, mondván hogy középső gombbal nem tudom felébreszteni a telefont. Kiderült, hogy egyik Plusz verziót sem lehetett így aktiválni, gyárilag csak a bekapcsoló gomb éleszt és pont. (Gondolom valamelyik tesztmérnök zsebében túl gyakran bekapcsolt a kijelző, és fölöslegesen merítette az akksit, mint ahogy az az új Nokiák esetében történt.) Sebaj nem zavaró annyira, kezdem megszokni a dolgot, mivel úgyis némi fáziskéséssel kapcsol be a kijelző, pont fogást tudok váltani rajta

Továbbra is imádom a telefont, nagyon sokat nyüstölöm, buszon folyamatosan zenét hallgatok és olvasgatok, mellesleg tök jó a headset mikrofonja is. A fórum alapján mindenkinek a PLUS verziót ajánlom, ez egy nagyon jól eltalált készülék. Hamarosan regisztrálok MyID-re, megnézem hátha van hozzá újabb firmware.

Ez a telő már alkalmas szövegszerkesztésre. Ti milyen magyar karakteres billentyűzetet használtok?

(#447) szaki04 válasza klaci89 (#445) üzenetére


szaki04
senior tag

A kínai beszerzés ötlete bennem is felmerült. De aztán végiggondoltam, az a készülék amit Náluk találtam, és megfelelt volna, kb. 35-38000.-, erre még rájön az ÁFA ill. a vám. Szvsz. nem vagy sokkal előrébb anyagilag sem, cserébe a garancia is elég macerás, ergo vissza kell küldeni Kínába a telefont.

Nekem a "sima 1 magos" Phone Series 5 van, de nem fogyott még el alólam az 512 megabyte.

A készülékre telepítve van a Document To Go program, tud mindenféle Office doksit kezelni, szerkeszteni is lehet vele.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#448) szaki04 válasza turbulencia8 (#446) üzenetére


szaki04
senior tag

A gyártói honlap botrányosan tré, rossz, használhatatlan. Semmit nem tudtam vele kezdeni, remélem neked több szerencséd lesz. Ha sikerül valami hasznosat letölteni onnét, kérlek, szólj!

Én a SwiftKey3-at vettem meg kb. 1 éve, még eddig nem okozott csalódást.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#449) klaci89 válasza szaki04 (#447) üzenetére


klaci89
tag

Köszi a választ!

(#450) turbulencia8 válasza klaci89 (#445) üzenetére


turbulencia8
őstag

Kínában cseszheted a garanciát, a szoftverfrissítés sem lesz leányálom, és ahhoz hogy az ottani kémprogramokat leszedd, alapból kell rootolás a Titanium Backup Pro használatához. Az 512 MB RAM-ra nem tudsz programokat telepíteni, az a futó alkalmazások számára van fenntartva. Az 512 DDR3 RAM egyébként bőven elegendő (ld.: pl. Xperia Arc S), a háttérben futó appokkal amúgy sem nem érdemes túlszivatni a rendszert, mert egy négymagos gépet is belassíthatsz.
Amiről beszélsz, a belső ROM memória egy külön egység, az is 512-es, tehát nagyon sok alkalmazás elfér rajta, sőt van még plusz két gigás beépített SD kártya is, és kapsz külön egy cserélhető 4 Gb-s microSD kártyát.
Magyarul rengeteg alkalmazást telepíthetsz a telefonra, azért majd érdemes figyelni néha pl. Taskillerrel, Elixirrel vagy simán a beállításoknál, hogy melyik futó alkalmazás mennyi memóriát eszik.
Harmadik kérdésedre igen, ez a teló alkalmas szövegszerkesztésre (PC-n formázott doksik kiegészítésére, lektorálásra kiváló), nézd meg a pl. a Kingsoft Office-t. (Én épp ehhez keresek valami jó ékezetes billentyűt.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.