Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) pr1muska válasza MasterDeeJay (#800) üzenetére


pr1muska
csendes tag

Egy különleges permission rendszer kell hozzá + egy BigBrother plugin
A BB(BigBrother) lényege, hogy ami lerombolódott, azt vissza lehet rollbackelni. A Permission rendszer lényege, hogy különböző csoportoknak különböző jogokat tudsz adni. (pl építést- csak építeni tud, lávát lerakni pl nem...más a színük csetbe,etc...) Van rá más módszer is, bár ez hasznos, szerintem.

Legjobb lenne, ha eredeti lenne a szervered. Akit kibannolsz, az nem tud feljönni más néven, így ha valaki rongál és banned, le van tudva a dolog. Ehhez kell még egy plugin, ami bizonyos időközönként lementi a szervermapot. Így ha a troll barátunk felgyújtja a szervert, egy fél órás rollback, bannt neki, és minden megy tovább.

(#802) MasterDeeJay válasza pr1muska (#801) üzenetére

A permissions fent van, mert nagyon sok pluginhoz kellet. Ez a Bigbrother plugin jónak tűnik! Szabad építést engedélyezni fogom mindenhol, már kész van egy totál új pálya ahol mindenki azt csinál amit akar. Aztán egy vote pluginnal lehet kiszavazni a nekik nem tetsző játékost (ban vote).

Ha kibanolok valakit akkor újra is kell regisztrálnia a fórumban amihez új email cím is kell, tehát nem annyira egyszerű visszajönnie.
Ja és át állok eredetire!

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#803) LTwinHU válasza MasterDeeJay (#800) üzenetére


LTwinHU
tag

Szerintem Towny-t + LWC-t használj és akkor mindenki testreszabhatja hogy ki építhet és ki nem a telkén! 1-szer kellene csak eladóvá tenni asz összes telket és mindenki azt választja ki ameiket akarja! Ehhez igaz kell pénzrendszer de azt mondtad h már van! Mindenki kezdene 1 fix összeggel amiböl megtudja venni a telket és még maradjon 1 kevés!

[ Szerkesztve ]

"LTwinHU has helium in his sneakers."

(#804) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Az avataromhoz csináltam egy ilyet :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#805) LTwinHU válasza Sirandrish (#804) üzenetére


LTwinHU
tag

Grat! ez szép lett! Már csináltam pár printscreent a házamról holnap felrakom őket!
Meg más: ez milyen texture pack?

"LTwinHU has helium in his sneakers."

(#806) Sirandrish válasza LTwinHU (#805) üzenetére


Sirandrish
legenda

én a házról majd videót akarok..
Amugy misa texture pack..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#807) MasterDeeJay válasza LTwinHU (#803) üzenetére

Megtaláltam az ultimate megoldást!

Szeretném ha a szerver a PH hivatalos Minecraft szervere lenne. Azaz csak itt regisztráltak játszhatnának, természetesen csak eredeti játékkal. A lehető legkevesebb pluginnal, a legszabadabban. Mindig a legfrissebb szerverpakkal (ahogy kijön mindenhez az update)
Hardverileg legalább 25 slot amit biztosan gyorsan és hibamentesen elbír a szerver és leginkább csak a sávszél kevés hozzá, ha meglesz az új netem akkor 50-75 slot lehetséges.

Szóval mit szólnátok egy PH szeverhez?

(már ha a modik engedik hogy ez legyen a neve)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#808) nepszter1 válasza MasterDeeJay (#807) üzenetére


nepszter1
addikt

én nagyon szeretnék egy ph szervert.

(#809) Nyiscsák válasza MasterDeeJay (#807) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Én is csatlakoznék ha lenne egy PH! szerver.

(#810) Sirandrish válasza MasterDeeJay (#807) üzenetére


Sirandrish
legenda

Engedik...mi anno cod4 klán is csináltunk ph név alatt :)
Max fizettek minden modinak/házigazdinak 1-1 sört :P

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#811) MasterDeeJay válasza Sirandrish (#810) üzenetére

Örülök hogy lenne már azért pár játékosom!
Minél előbb megcsinálom a szervert hogy fel tudjatok jönni! Illetve keresek egy modis topikot ahol leírom hogy PH szerver lehessen.

Mindenképpen szólok ha kész van valami!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#812) LTwinHU válasza MasterDeeJay (#811) üzenetére


LTwinHU
tag

Én is örülnék 1 PH!-s szervernek! Csak sajnos nem vagyok prémiumos:S

Képek a multi mapomrol amin csak én játszok :D (igen a piramis az addolt)
[1.]
[2.]
[3.]
[4.]

[ Szerkesztve ]

"LTwinHU has helium in his sneakers."

(#813) pcguru14


pcguru14
tag

MasterDeeJay: Online vagy Offline a szervered (Hamachi vagy Net) :C ??

Üdv: °Pc Guru° / Ha már egyszer írok egy üzleted miatt méltass a válaszadásra!!!!!!!! /

(#814) MasterDeeJay válasza pcguru14 (#813) üzenetére

Most még offline és Net. De a sok kevésbé értelmes ember miatt mindenképpen eredetit akarok. Nem értem a hamachi minek kellene amikor alapból megy neten is. Jelenleg ez a map: link

Várom hogy visszaírjon a házigazda és ha oké minden akkor akár egy órán belül indul is eredetiként McPH néven. (a mapon lévő előre generált mcextreme2 nevű pálya)
Írok majd leírást hogyan kell megvenni eredetiben!

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#815) pcguru14 válasza MasterDeeJay (#814) üzenetére


pcguru14
tag

Várom már én kb mióta megjelent azóta játszom :)

Üdv: °Pc Guru° / Ha már egyszer írok egy üzleted miatt méltass a válaszadásra!!!!!!!! /

(#816) MasterDeeJay

Na aki szeretne elsőként játszani az írjon nekem PM-et amiben leírja a játékosnevét. (white list miatt kell, így más nem jön fel csak az akinek a játékosneve fel van véve)
A szerver egyenlőre közel gyári állapotban van, kevés pluginnal. Egyetlen egy van ami játékmenetet érint az pedig az anyonesleep azaz akár ki alszik akkor reggel lesz és nem kell mindenkinek egyszerre aludnia. A többi csak az adminok munkáját könnyítő plugin ami fent van. Legyetek türelemmel ha írtatok PM-et mert melózok holnap és nem tudok azonnal felvenni embereket szerverre. A szerver élesben hétvégén indul el!

A térkép már készen van, a határok is beállítva azaz egyenlőre 1024x1024-es méretű a pálya (majd lesz 4x ekkora ha kell). Térkép itt érhető el. Link
Jobb oldalt lehet nézeteket váltani (normál, izometrikus, éjszakai)

Tehát PM egy névvel!

Csak ONLINE módban lehet csatlakozni!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#817) netpeti98


netpeti98
addikt

sziasztok lenne egy kérdésem a játékkal kapcsolatban :
mennyi a gépigénye?
mármint mekkora a konfig amin lehet még lehet élvezhetően játszani?
előre is kösz :)

(#818) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

a toolboxot hogy tudom használni? megcsináltam 4 fából, és hova tovább?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#819) Nyiscsák válasza Mr.Csizmás (#818) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Azt lerakod a földre és rákattintasz, majd megnyílik egy 3x3-as munkapad ahol a többi cuccot tudod craftolni. Egy kis segítség!

(#820) Mr.Csizmás válasza Nyiscsák (#819) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

király, köszi :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#821) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#820) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mégegy kérdés: mi a legminimálisabb gép, amin még elfut az MC? P4 1.8Ghz-ra kellene rávarázsolnom :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#822) Nyiscsák válasza Mr.Csizmás (#821) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Ha nem celeron a proci akkor talán van rá esély. Menni fog csak nem mindegy hogy. A láthatóságot egy kicsit vissza kell majd venni szerintem.

(#823) Henryk


Henryk
aktív tag

Az én konfigomon (i7 920, 5870) minden fullra téve van átlag 120 fps balanced módban, mikor mozgás közben tölti a chunkokat akkor leugrik kb 80-ra. Kisebb látótávval 200-300fps.

Másik gépen Ubuntuval core 2 meg gtx 460 alatt viszont max grafon max látótávval megvolt a 250-300fps

Laptopon Win7-en min graffal kb 30-35 fps (2magos 1.7ghz-es intel valami gagyi intel vga-val) max látótávval 10 fps alatt és kezelhetetlen.

Próbáltam már win7 alatt is a linuxos verziót javakonzolból, és úgy tűnik stabilabb, több fps.
Megnézem majd laptopon hogy muzsikal Ubuntuval azon van mindkettő, úgy emlékszem direkt ezért lett felrakva.

[ Szerkesztve ]

(#824) netpeti98


netpeti98
addikt

Hát a leírtak alapján egy 192 mb ramos gépen nem lehet élvezhetően játszani igaz?

(#825) Nyiscsák válasza netpeti98 (#824) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Nem nagyon.

(#826) netpeti98 válasza Nyiscsák (#825) üzenetére


netpeti98
addikt

Kár. :(
Bár gondoltam mikor láttam hogy jávás.
De azért kösz

(#827) KisTopi95 válasza Mr.Csizmás (#821) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Ramot rakjál mellé vagy 768mb-t, nekem kisgépen azzal megyeget 2500+-s bartonnal, élvehető minőségben.

Valaki próbálta már a a 404-es challenget? Seedben beírod hogy 404, keresel 1 nagyobb gravel részt a parton tőled nem messze, és lemész, de semmi fáklya, meg ilyenek. Lényeg az hogy túl kell élni. Itt van egy videó róla, mi suliban toltuk, kb 5 percig bírtuk.

Mit is kéne ide írni?

(#828) Mr.Csizmás válasza Nyiscsák (#819) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

istenem, instant belefüggés :D 3. alkalommal olyan mapot kaptam, hogy a spawnpointon egeret se kellett mozdítanom, velem szembe voltak szénfoltok :D kiástam egy bunkert, csináltam neki ajtót, fáklyákat, meg egy bejáratot.

- gravel mire jó?
- üveget mivel csinálhatok?

egyelőre ezek a kérdések :)) :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#829) KisTopi95 válasza Mr.Csizmás (#828) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Gravel semmire nem jó :D Hézagtöltésre, vagy gátnak. Üveget pedig sima homokból égethetsz.

Mit is kéne ide írni?

(#830) bAtt001 válasza KisTopi95 (#829) üzenetére


bAtt001
addikt

ez így erős túlzás. lehet belőle flint-et nyerni ami meg a flint and steel-hez kell ha jól mondom :) amivel lehet gyújtogatni. sőt a flint kell a nyílvesszőhöz is. ha nem dobna flintet visszarakod és újra kiásod így lehet vele szórakozni amíg nem kapsz egy darab flintet.

(#831) Mr.Csizmás válasza KisTopi95 (#829) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hmm, tényleg b*zzeg IRL is homokból lesz az üveg :D :W

gravelt egyelőre alapozásnak toltam a királyi lépcsőmhöz, de akkor arra jó is lesz, úgy mint a homok :D ja, kijöttem a bunkerből, a hegyoldalból a nyakamba esett egy zöld robbanós E.T., akkora krátert csinált....lebontotta a fél lépcsőmet, meg egy nagy lyukat a homokba :D szedhettem össze a cuccost...

btw. kemencét gondolom kőből (?) csinálok :B

............

szerk.: igen igen, adott flintet, jó hogy mondjátok. :)) köszi a tippet.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#832) Henryk válasza Mr.Csizmás (#831) üzenetére


Henryk
aktív tag

Ezt kezdésnek ajánlom olvasnivalónak, később már menni fog magától. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#833) KisTopi95 válasza bAtt001 (#830) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Ez igaz, erre nem is gondoltam. Nem szoktam nyilakat csinálni, én farmolom a nyilakat :D Csonti dungi átalakítva, és máris jön a termés. Esetleg még arra jó, hogy ha floatin' azaz lebegő cuccokat akarsz csinálni, akkor ezzel nyomod ki, vagy ha tornyot építesz, akkor egy fáklyával letudod bontani az egész tornyot. Személy szerint engem idegesít a gravel, mikor meglátom kiráz a hideg, kivéve 30-as mélység alatt, mert tudom hogy van a másik végén valami értékes

Mit is kéne ide írni?

(#834) MasterDeeJay válasza KisTopi95 (#833) üzenetére

Én a gravelt arra használom csak hogy ha mélyen bányászok és lávát érek akkor azzal szoktam betömni a lávát ahol menni akarok. Az az előnye hogy leesik, így a láva legaljára kerül. Ugyanezt homokkal nem csinálnám meg mert az kell az üveghez.

Amúgy meg emberek! Tessék jönni a szerverre játszani!! Jelentkezni nálam!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#835) föccer válasza MasterDeeJay (#834) üzenetére


föccer
nagyúr

Mennék én, mennék én. Csak még nem volt keret arra, hogy megvegyem a játéko :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#836) Mr.Csizmás válasza MasterDeeJay (#834) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a multi az mit jelent? mindenki építi a sajátját, csak egy mapon?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#837) Nyiscsák válasza Mr.Csizmás (#836) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Többen is építhettek akár egy egész várost.

(#838) KisTopi95 válasza MasterDeeJay (#834) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Én kimenteni szoktam a lávát. Csinálok sok vödröt, illetve már van, és kihozom. Kitudja mit találsz alatta. Havernak volt hogy redstone, gyémánt, arany, meg lapis volt alatta.

Lehet hogy haverral mennénk, csak megbeszélem vele. Amúgy akkor simán IP-t adsz és mehetünk módon megy?

Mit is kéne ide írni?

(#839) MasterDeeJay válasza KisTopi95 (#838) üzenetére

Úgy működik igen, hogy adok egy ip-t (azaz egy webcímet) és azt kell beírni csatlakozáskor. Mivel zárt a szerver ezért meg kell adnotok nevet és én azt beírom a szerverbe hogy azzal a névvel fel lehet jönni. (whitelist-es megoldás és CSAK eredetivel megy!)

A szerveren kevés plugin van, igyekeztem csak a legfontosabbakat felrakni:
Anyonesleep - akár ki alszik reggel lesz, nem kell mindenkinek aludnia
SimpleChestLock - egy stick-el (fanyél) be tudod zárni a ládákat és azután csak te tudod kinyitni, ugyanígy működik ajtókra, kemencére...
Dynmap - online map, ír mindent ki hol van és a google maps motorját használja többféle nézettel
AntiXray - csalók ellen
Bigbrother - logol minden egyes dolgot és visszaállítható minden (névre kiírja ki mikor mit rakott le)

Ezen kívül weather control, ha zavar az eső akkor kérhetitek hogy kikapcsoljam. Simplerestart ami 8 óránként restarolja a szervert, így stabilabb lesz minden. (a restart 3-5 másodpercig tart) A szerver amúgy 1.7.3-as és frissítve lesz 1.8-ra amint kijön hozzá minden.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#840) KisTopi95 válasza MasterDeeJay (#839) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Akkor megírom az enyémet, és akkor még lehet hogy ma fölkukkantok valamikor :D És a földosztás hogy zajlik?

Mit is kéne ide írni?

(#841) MasterDeeJay válasza KisTopi95 (#840) üzenetére

Szabad minden, a ládákat/ajtókat... lehet csak bezárni saját használatra. A térképen ha akarsz elmész a világvégére és ott építkezel, vagy akár egy helyen haverokkal is lehet építeni.
Egymástól lopást rombolást örök bannal jutalmazom. Mivel minden logolva van ezért könnyű visszakeresni és visszaállítani ki mint csinált.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#842) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

egy kezdő kérdés....a különféle érceknek (főleg vas) hol nagyobb az előfordulása? lent vagy fent?

már egy komplett bunkerrendszert kiépítettem, kezdődik a bányavasút építése is, de eddig összvissz 6 egység vasércet találtam.... :O

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#843) X3B6O0X válasza Mr.Csizmás (#842) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Ha jól emlékszem, a vas és a szén bármely rétegben megtalálható (felszínen is), az arany, a redstone és a lazurit az alapkőtől az afölött 32-vel lévő rétegig terjed, a gyémánt pedig feleekkora tartományban, azaz 0-16 (bár a 10-es rétegben egy bug miatt sokkal kevesebb van)

Mélyen bányászni úgy érdemes, ha ásol egy lépcsőt egészen az alapkőig, és úgy nyitod a járatokat, hogy:

--I--I--I--

- amit kihagysz, I amit megnyitsz.

Persze lehet úgy is bányászni, hogy körbe mész lefelé, esetleg függőlegesen ereszkedsz létra segítségével, de ez a legegyszerűbb.

Más:

Én egyre jobban gondolkozom azon, hogy nem töltöm le az 1.8-at. Mi lesz, ha ezek a mumusok elhordják a fejem felől a házat? :Y
Most olvasom az oldalát, elég félelmetes. Alapból passzívak, csak így lopkodják a cuccokat. Ha viszont rájuk nézel, úgy, hogy az a kis fehér kereszt rajtuk van, megállnak. Viszont agresszívvá változnak, és amikor nem nézel oda, mögéd osonnak, és elkezdenek kaszabolni.
Félelmetes... Minecraft lesz az év horrorjátéka, ha kijön.

[ Szerkesztve ]

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#844) KisTopi95 válasza Mr.Csizmás (#842) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Hát vasat már egész felszín közelében is lehet találni. Nekem volt hogy a hegyoldalba egy ilyen 8-as tömb. Alatta van az arany, legalul pedig a lapis, meg a gyémánt, illetve a redstone. Vasat fogsz éppen eleget találni. Egy jó tanács aranyból ne csinálj semmit. Rakd el, mert még jól jöhet, de eszközöket ne csinálj. Igazából a vas elég ritka, csinálj lefele egy lépcsőt, és 3*3-as szoktam csinálni. Tuti találsz. Ha az alagútban találsz földet, vagy gravelt akkor azt azt jelenti hogy vagy víz van a közelben, vagy valamilyen értékes kő(szén, vas arany és a többiek)

Mit is kéne ide írni?

(#845) KisTopi95 válasza X3B6O0X (#843) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Most látom csak a más szekciót. Hát én is nézem hogy mik ezek, de elvileg vagy betámadnak, vagy elrohannak. Mos fognak elterjedni az aknamezők, és az obsidian házak :D. Azokat tuti nem viszik el.

Mit is kéne ide írni?

(#846) Thome


Thome
addikt

Üdv!

A pókok, illetve ezek a zöld, felrobbanós nyomorék alakú zombik ellen van valami mód, hogy távol tartsák magukat a lakhelyünktől?

Ez valami kegyetlen így, 4-5 méteres falakat húzok, hátha nem tudnak bejönni, de a pók még így is simán felugrik a ház tetejére, holott az bőven 20+ méter magas... :U :)

Ja, a pók az felmászik... Az ellen (+ továbbra is a zöld öngyilkosmerénylő zombi ellen) valami módszer, hogy ne jöjjön be? :DDD

(#843) X3B6O0X Ez a fekete szörny, meg a leírás hozzá komoly? Azért így elég durva... :D

[ Szerkesztve ]

(#847) Mr.Csizmás válasza Thome (#846) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csinálj barlangot, és a barkácsasztalon 3+3 oszlop magas deszkából egy ajtót.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#848) KisTopi95 válasza Thome (#846) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Egyszerű a megoldás. Rakj a földbe homokot, így: 1 kockányi távolságra. Lényeg az hogy 1 kocka legyen a kettőjük közt, és rakj rá kaktuszt. Nekem ez bevált, sőt én ezt egybeforrasztottam anno egy farmmal. Véd is és hozza a cactikat is. Azok ellen csak az van. Én ha vadászni szoktam, akkor ilyen csapdákba rohanok, és megölik magukat(persze ezt kaktuszból.):

Mit is kéne ide írni?

(#849) cyanide

Mi köze az Avatarnak a Minecrafthoz? Kis segítség: kép :D

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#850) Thome


Thome
addikt

Köszi a segítséget!

A kaktuszos dolgot megnézem! :R

Fritz: Köszi a dolgot, az ajtóból profitáltam, gyorsan pakoltam is be 1-2-t. Nem akarok barlangba költözni, mert már újból nem kezdem az építgetést... :) Már csak az van hátra, hogy átépítsem téglára. Baromi jó hely, tele van fával, kővel, meg ha valamire kell, van itt láva is, meg egy kis víz is a hátam mögött nem messze. :)

Tudom, nem egy extrás hely, de kb 5-6 óra alatt dobtam össze :)
Jut eszembe, dupla ajtó van a játékban?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.