Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Darahian válasza dabadab (#150) üzenetére


Darahian
tag

Hmmm. Mondjuk így lenne ésszerű, az igaz. Az bajos. Gondolom nem segít ha legyártok egy vagonnyit, mert ha nincs kitéve akkor nem lesz lámpás. Dabadab te tudsz valamit.
Honnan ez az értesülés? Hivatalos fórum?

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#152) dabadab válasza Darahian (#151) üzenetére


dabadab
titán

"Honnan ez az értesülés? Hivatalos fórum?"

Aha. És az inventoryban is átalakul, a lámpás kapja meg a fáklya kódját.

"Mondjuk így lenne ésszerű, az igaz."

Mondjuk úgy, hogy így nem fog lincseléssel végződni az ügy :D

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#153) Darahian válasza dabadab (#152) üzenetére


Darahian
tag

Oké, megtaláltam én is. Egy elég furcsa topikot is leltem:

"Minecraft FACTS: Big list of what Notch has ACTUALLY said."

Akkor október végén indul a lámpagyár akció. :B

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#154) Silent77 válasza dabadab (#150) üzenetére


Silent77
veterán

Ez jó hír. :C

Darahian: Legyártod, és kirakod vhova, aztán meg összeszeded, vagy így nem lehet szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#155) Darahian


Darahian
tag

Ha úgy lesz ahogy Dabadab írja, mindegy hogy inventoryban lesz vagy kiraktad, mert az objektumhoz rendelt kód megmarad, csak a tulajdonságai változnak meg.
Így minden amit kivilágítasz most a fáklyákkal, november elsején szééépen ki lesz lámpásozva. (plusz az az ezer lámpa a ládákban, amit még fáklyaként legyártottál, biztos ami biztos :D )

[ Szerkesztve ]

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#156) Silent77 válasza Darahian (#155) üzenetére


Silent77
veterán

Nem vettem észre azt a hozzászólást. :B
Este gyártok párat. :C

Este lesz vki szerveren?

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#157) vamzi válasza Silent77 (#156) üzenetére


vamzi
őstag

A szerver megy, de én egész nap nyomtam, szóval mára nekem ennyi. Ástam egy keveset :C Amúgy a multinál ne bajlódj ip címmel, az ip helyére mehet ez: h15.mine.nu az ip úgy is dinamikus és bármelyik percben kaphatok egy újat, de ez a cím meg mindig a szerverre mutat.

(#158) Darahian


Darahian
tag

Kollégám (akinek én mutattam meg a Minecraftot és rákapott) ma reggel meglepett egy érdekes ténnyel: működik nála egy kandalló ( micsoda romantikus alkat :D ) amibe egyszer gyújtott be, azóta is az a fa lángol benne.

Gyorsan utána is néztem, és meglepődtem - ez a Notch egy zseni.

" Trivia

* The number of rings on the inside of a tree counts the age of the tree. If one counts the rings of a log, the sum is two years.
* For a log to be destroyed by fire it must have several sides simultaneously burning. If only one side is burning, the fire and log will last forever. This is probably a bug but makes for nice fireplaces.
"

:C

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#159) vamzi válasza Darahian (#158) üzenetére


vamzi
őstag

akkor ezért lehet az, hogy ha kigyújtok egy tisztáson minden fát, néhány elég pár perc alatt, de néhány meg nem alszik ki. okos, ezt én is kipróbálom :D

(#160) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Helló,

Ezt a játékot PayPal-on kívül milyen módon lehet megvenni?

Köszi

(#161) Space marine válasza NeoExDeath (#160) üzenetére


Space marine
aktív tag

sajna sehogy :(

(#162) ollie válasza NeoExDeath (#160) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Beszéld meg valakivel, hogy vegye meg neked, te meg odaadod a lóvét.

***

(#163) vamzi válasza NeoExDeath (#160) üzenetére


vamzi
őstag

Ha gondolod neked is tudok segíteni, mint Space marine kollégának. Keress fel pm-ben, ha érdekel a dolog. Üdv. :R

(#164) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Szeretném megkérdezni hogy multiplayerben mennyien, milyen gyakorisággal és milyen elképzelés alapján játszotok. Kicsit faggatózásnak tunhet de úgy vélem hogy egyjátékosban elég hamar megunnám mert nem motiválna semmi, tobbjátékosban viszont szórakoztató lehet ahogy egy kis csapat foglalkozik a világgal akkor is mikor én éppen nem érek rá. Mindenki kulonbozo dolgokat építget stb. meg persze nem egyedul szenved az ember.
Kulfoldi szerverekre is gondoltam de a hivatalos fórum alapján elég sok a griefer. Egy osszeszokott, normális társasággal szívesebben játszanék.
Koszi!

(#165) PetAd


PetAd
tag

Ez valami kegyetlen jó, azt vettem észre pár perc játék után hogy tátott szájjal építgetek meg rombolgatok egy barlangban, még ma megveszem :D
PayPal-es vásárlásnál az email címünkre kapjuk meg a kódot?

(#166) vamzi válasza PetAd (#165) üzenetére


vamzi
őstag

Nem kapsz semmilyen kódot. Beregisztrálsz a minecraft.net oldalon. Rámész az 50%-ot hirdető bannerra, rákattintasz a a Buy gombra, az továbbít paypalra, oda bejelentkezel az emailcím és jelszó kombóval, szummázza neked, hogy ez pontosan mennyi költség is lesz, majd befejezed a tranzakciót. Ha kész, akkor a minecraft.net oldalon regisztrált jelszó+felhasználónév párossal már játszhatsz is.

Ilsyde:
Igazából eléggé random módon vagyunk. Én már napok óta vagyok szinte egyedül a szerveren, mert a többiek nem érnek rá. Most pl egy piramist építek, csak fejjel lefelé, amit a víz alatti földből vágok ki. Ha kivágtam teljesen, akkor a teljes piramist üvegkockákra szeretném lecserélni és belül is kiépítgetni. Egy youtube vidin láttam hasonlót, de az freeben volt csinálva nem alphában. Sajna tegnap este volt egy durva szerverleállás, ami kicsit összekakázta a map-ot és kegyetlen proci használatot generál, amitől rendszeres időnként erőteljesen szaggat. De már teljesen jól haladok és nem szeretném feladni, ezért megpróbálok a fórumokon okulni, hogy mit is csinálhatnék vele.

(#167) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Sziasztok!

Bányászás közben találtam egy jó kis barlangrendszert ami tele van zombival és az lenne a kérdésem hogy be lehet e állítani hogy mindig ha meghalok oda rakjon vissza és ne a pálya elejétől kelljen kezdenem a dolgokat mert így mindig vissza kell menni és a ráadásul a cuccokat is újra össze kell szednem.

[ Szerkesztve ]

(#168) PetAd válasza vamzi (#166) üzenetére


PetAd
tag

Igen már meg is vettem :)
Most már csak azt kellene megtudnom, hogy hogy lehet elkezdeni a játékot, a fát nem tudom kiütni a helyéről, csak az állatokat tudom leverni, most meg már éjjel van, a zombik elől egy kis szigetre húzódtam, van ott egy fa, talán reggelre kiütöm a helyéről puszta kézzel :D Ha pl eldobok egy "kockányi" gyapjút azt hogy tudom felvenni újra? Botot, ilyesmit nem találtam csak facsemetét gyapjút, húst, tollat meg bőrt. Esetleg van valami segédlet a kezdéshez amire nem akadtam rá a főoldalon?

(#169) Nyiscsák válasza PetAd (#168) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Ezen az oldalon olvasgass és el tudsz indulni. Nekem sokat segített csak a zombik miatt mindig elvesztem a megszerzett cuccaim! :W

(#170) vamzi válasza PetAd (#168) üzenetére


vamzi
őstag

A bal egérgombot ne nyomogasd, hanem tartsd lenyomva. Látni is fogod, hogy repedezik. Ha szétesett, akkor elengedheted a bal gombot és felveheted a kis fakockát. Ha ez meg van, akkor nyomj egy i betűt, ott tudod majd a tárgyakat kombinálni(a figurád melletti 4es kockákban). Én kezdés képen egy 9-es feldolgozót építenék(4db feldolgozott fa kocka. ilyen csíkos fakockának néz ki, mint egy kocka alakú almás láda), hogy tudj mindent építeni. Továbbá fa csákányt építenék 1 darabot, amivel gyorsan bányásznék egy rakás követ és onnantól csak is kőszerszámokat gyártanék. A fentebb linkelt oldalon ott vannak a "receptek", hogy miket lehet kombinálni.

(#171) PetAd válasza vamzi (#170) üzenetére


PetAd
tag

ÓÓ kösz meg is vannak a fakockák pálcikák, a 9-es feldolgozó és egy balta is, érdekes hogy zombikat eddig nem láttam csak hallottam hogy szürcsölnek valamit.

(#172) Space marine válasza vamzi (#163) üzenetére


Space marine
aktív tag

Igazolom! Korrekt kollega az Úr! :C :R

(#173) #56573440 válasza Nyiscsák (#169) üzenetére


#56573440
törölt tag

keress szenet, nézd meg a linkelt oldalon a fáklya gyártás mikéntjét, csinálj magadnak nappal egy kis házikót, vagy egy üreget a falba, föld alá, akárhol, tegyél be fáklyát, és zárd be a bejáratot, ajtóval, vagy földel, utóbbi esetben egy 2 magas 1 széles bejáratot elég lent torlaszolni, és akkor látod is hogy nappal van e már. a szörnyek csak sötét helyekre jelennek meg, ha kivilágítod a barlangod, házad, akkor nem lehet gond. este bújj be craftolni, építgetni, vagy bányászni, nappal meg mehetsz amerre akarsz. lennebb is írtam hogy ha a háztól távolodsz érdemes kis oszlopokat építeni magad alá ugrálva látótávokon belül, így mindig visszatalálsz, a kezdőpont- ház közé én is ilyeneket pakoltam.

(#174) Nyiscsák válasza #56573440 (#173) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Ezzel nincs is gond. Éppen csinálgattam a barlangomat csak leestem egy másik kb 10szer akkora barlangrendszerbe amit elkezdtem felderíteni, csak mindig zombikba ütközöm de már ott tartok hogy inkább lezárom a sötét részeket és ahol fáklya van azokat használom, rendezgetem.

(#175) Silent77 válasza Nyiscsák (#174) üzenetére


Silent77
veterán

A nehézséget vedd peaceful-ra, én most így játszom, idegesítettek zombik. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#176) Darahian válasza Silent77 (#175) üzenetére


Darahian
tag

De hamar feladtad :))

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#177) Silent77 válasza Darahian (#176) üzenetére


Silent77
veterán

Miután megírtam a hozzászólást, feletettem hard-ra, a zöld zombi bejött a házba, pedig ki van világítva rendesen. :F

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#178) dabadab válasza Silent77 (#177) üzenetére


dabadab
titán

A kivilágítás csak a spawn ellen véd, de ha már megvannak, akkor már nem zavarja őket a világítás (csak a napfénytől gyulladnak ki (ha nincsenek vízben)). Tessék ajtókat gyártani :)

DRM is theft

(#179) Silent77 válasza dabadab (#178) üzenetére


Silent77
veterán

Értem. :K
Van ajtó.
A íjász zombik nem jöttek be, csak ott ugráltak, ez meg fogta és bumm, már bent is volt, csak pislogtam. :D

Este jössz multizni?

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#180) Silent77 válasza Silent77 (#179) üzenetére


Silent77
veterán

Megvan, hogy jött be, kirobbantottam az ajtót mert ott incselkedtem vele. :DDD

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#181) Silent77 válasza Silent77 (#180) üzenetére


Silent77
veterán

kirobbantottam, kirobbantotta. :U

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#182) Darahian válasza Silent77 (#181) üzenetére


Darahian
tag

:Y Ennyire durva a hard, hogy az ajtó nem tudja megállítani őket, ráadásul hangtalanok is?? Jáj. Gondoltam kipróbálom - de így kösz nem, maradok normálon. Néha így is a frász hozzák rám.

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#183) escape válasza Darahian (#182) üzenetére


escape
aktív tag

Az a helyzet, hogy ezek a kis zöld robbantósok (Creeper-ek) akkor robbannak, ha hozzád érnek. Na most te egy kocka "széles" vagy, és az ajtó ilyen módon nem akadály. Ha közel állsz hozzá, akkor hozzád ér, és robban. Ahhoz, hogy ezt elkerüld messzebb kell állni az ajtótól/faltól.

Ma este mi nem nagyon fogunk multizni, de a szerver megy :). Programunk van :P

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#184) #56573440 válasza escape (#183) üzenetére


#56573440
törölt tag

nekem egy creeper szétbontotta a fél házamat az elején. csak elmentem az ajtó mellett, 1 kocka széles volt a járat ott, jobbra ajtó, ott állt a mocsok. én sétálhattam vissza, aztán megláttam mit művelt... építettem vissza egy darabig :O :)

amit imádok hogy a csontik olyan pontosan lőnek át az ajtó nyílásain mintha nem lenne ott semmi, én meg hiába soroztam meg kb 30 nyilat lőttem az üres részekre, ha egy eltalálta sokat mondok szerintem... azóta egy szolíd "L" alakban vezetem meg a bejáratokat, így van fedezék

(#185) Silent77 válasza Darahian (#182) üzenetére


Silent77
veterán

escape jól írja, azt volt a gond, hogy ott álltam ajtóban:D

escape: Te azóta ott vagy a szeron, gondlom beragadtál, egyébként nagyon laggol hajnal óta. :(
Össze kéne fogni páran, és belekezdeni valami projektbe. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#186) escape válasza Silent77 (#185) üzenetére


escape
aktív tag

Én nem hiszem, hogy be vagyok ragadva, szerintem összekeversz hepikével (vamzi), de a projektet támogatom, csak valaki találja ki mi legyen a cél aztán egységesen megvalósítjuk. Hajrá :P

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#187) Silent77 válasza escape (#186) üzenetére


Silent77
veterán

Elnézést, igazad van hepike van beragadva. :K :K
Akkor gondolkozzunk egységesen, vmit majd csak kitalálunk. ;)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#188) vamzi válasza Silent77 (#185) üzenetére


vamzi
őstag

Nem vagyok be ragadva, csak fut a háttérben :D amúgy a laggért bocsi, az én hibám volt. A nagy szőrű szőnyegembe beletettem a notit és ráadásul, még hajnalban a takaróm is ráesett. Arra keltem reggel, hogy üvölt a venti mint az állat és tüzel a gépem :W :DDD Szegény noti mit nem kap :( :D Amúgy, ha elköltöztetjük a weboldalunkat az itthoni szerverről, akkor megpróbálom oda belőni a szervert, hátha jobb lenne. Most viszont még nem szeretném babrálni, mert csak a java miatt a komplett disztribúciót frissíteni szeretné, de most egész jól be van lőve a szerver, szóval nem. Amúgy nekem van projektem. Építek egy 60x60-as alapú piramist, aminek a közepébe egy 30x30-ast de fejjel lefelé :C És valahogy úgy képzelem, hogy a külső piramis üvegből legyen majd később. :))

(#189) Silent77 válasza vamzi (#188) üzenetére


Silent77
veterán

Semmi gond, most léptél ki épp, most már megszűnt a lagg is. :C
Én még mindig gyémántot keresek...

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#190) vamzi válasza Silent77 (#189) üzenetére


vamzi
őstag

Bocsi, már csak a logban láttam, hogy te is fent voltál én meg pont kilőttem alólad a szervert. Elindítottam egyből, csak bugzott és azt reméltem ez megoldja, de nem oldotta. Remélem a frissítéssel kapunk egy normális multit is.

(#191) Darahian válasza escape (#183) üzenetére


Darahian
tag

Hm. Értem. Minek álltok az ajtóba? Vagy hardon az ajtó nem pont úgy működik, mint normál módban? Nem értem mégse. Mert ajtó mögül engem még sosem lőttek pofán - érdekes módon. Amúgy ha a szerveren életképes csapat gyűlik össze, feltolnám a képem én is :DDD (ki volt írva az IP valahol, hogy tudjak csatlakozni? Majd otthonról utánaolvasok)

[ Szerkesztve ]

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#192) Silent77 válasza Darahian (#191) üzenetére


Silent77
veterán

Én csak nézegettem. :DDD

Szerver címe: h15.mine.nu

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#193) dabadab válasza Darahian (#191) üzenetére


dabadab
titán

De, ugy mukodik mint normal modban, a creeperek meg ugy, hogy ha veled szomszedos mezore kerulnek, akkor robbannak - akkor is, ha van koztetek egy ajto.
Egyebkent szerintem erdemes arkot rakni a haz/bazis kore (mert abba jo esellyel beleesnek), amit izles szerint lehet sulyosbitani lavaval vagy vizzel, ill. ugy altalaban tagabb vedelmi vonalat kialakitani.

DRM is theft

(#194) Darahian válasza Silent77 (#192) üzenetére


Darahian
tag

Tegnap megnéztem ezt a szervert... Lagolt...

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#195) vamzi válasza Darahian (#194) üzenetére


vamzi
őstag

Sajnos ez ilyen. Ha nem figyelünk oda rá, akkor hamar szétesik. Mikor mi is fent vagyunk, olyankor nem laggol.

(#196) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Kissé hosszú post lesz:

Koszonom a választ, megvettem én is a játékot úgyhogy mostantól csatlakozom a túlélok csapatához :) Remélem tudunk egymásnak segíteni, ugyan nem sokat játszottam egyedul de viszonylag sokat bújtam a hivatalos fórumot és a wikit.

Jelenleg a szerveren vagyok (nem laggol) a tenger kozepén mert éjszaka van és hanyag módon bámészkodással toltottem az elso napomat. A szárazfoldon csak lenyilazna vagy megdézsmálna valami.

Láttam egy piramis-szeru építményt sárból (ez lesz majd elontve vízzel?) és egy takaros kis házikót máglyával a tetején (vigyáztam mindenre, nem vertem szét semmit :D)
Elfoglalom a kezdotol szemben lévo kis szigetecskét, remélem nem gond. Nem fedeztem fel semmilyen mesterséges épuletet úgyhogy gondoltam szabad préda.

Érdekességként itt a Nap és a Hold amit használok:

Ezeket az Ultimate HR packból szedtem ki (mert maguk a textúrák nem tetszettek de a bolygók igen), sokat dob a hangulaton. Feltoltottem oket ide ha megtetszett nektek is:
http://www.file-upload.net/download-2889940/sun-and-moon.rar.html

Textúra packnak jelenleg JohnSmith csomagját használom:
http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=29164
Ami nem túl high-res és szépen illik a játék hangulatához.

Aláfesto zenének az egyik Minecraft youtube videoban
http://www.youtube.com/watch?v=asImTDkPWKA&hd=1
hallott zenéket ajánlom. Mind az 5 album ingyen letoltheto (legálisan) innen:
http://www.jamendo.com/en/search/all/mindthings
(ambient electronic instrumental stb. besorolás).
Nem szoktam ilyen zenét hallgatni de a játék alatt most már állandóan megy, rengeteget dob rajta és a hangulatot is emeli :)

[ Szerkesztve ]

(#197) Silent77 válasza Ilsyde (#196) üzenetére


Silent77
veterán

Nap, és a hold és tényleg nagyon jó lett.
Viszont ennél sincs animálva a víz, se a tűz, sőt még iránytű sincs. :(
Egyébként tetszik, ha ezek ki lesznek javítva, akkor felteszem. :K
Este leszek multin, gyere Te is:)

Ultimate HR pack, ezt hol találom? :B

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#198) Space marine


Space marine
aktív tag

Megint itt :) múltkorában végig toltam fél napomat vele erre éjszaka is ezzel álmodtam :D nagyon addiktiv ez a cucc :( kezdek rájönni, hogy mi mire jó...

én azt a pillanatot várom mikor annyira erős lesz a multi rész, hogy harcolni lehet benne csapatoknak :D

(#199) Silent77 válasza Silent77 (#197) üzenetére


Silent77
veterán

Közbe megtaláltam az animálást, kiverte a szemem, ez az angolul nem tudás átka. :F
A tűz egész jó, az iránytű nem az igazi, nekem a víz se igazán jön be.
Ettől függetlenül marad. :C

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#200) Silent77


Silent77
veterán

Vamzi, hagytunk nektek egy kis meglepést a házba Ilsyde-el, főleg az ő érdeme, mindig talált gyémántot. :C
Viszont 2 gyémánt csákányunk is eltűnt. nekem nem is volt a kezembe, épp ástam, és kicserélődött földkockára. Ilsyde pedig eldobta, de aztán nem volt ott a földön. :O
Közel 6 órát toltuk az este, reggel 6ig kb. :F

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.