Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

Ma jön az 1.7.
Hengerek (dugattyúk?), új skin a Cobblestone-hoz és a téglakockához, valami metszőolló-féleség, amivel ezentúl le lehet vágni a leveleket a fákról, meg a gyapjút a birkákról, meg bugfixek.
Első dolgom lesz egy hatalmas sövénylabirintussal körbevenni a házam:).

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#752) LTwinHU válasza X3B6O0X (#751) üzenetére


LTwinHU
tag

Uhh.. Tulpachteltem a Minecraftomat! Nem tudok igy felmenni a szerverre ami még csak 1.6.6-os! Am jó a piston de szerintem jobb lett volna ha kézzel is lelehetne szedni a gyapjút (mondjuk lelehet de csak akkor ha megolom es csak 1-et dob:S)! Az új skinek meg nem rosszak! Am ezzel a tulpachteléssel mit tudok csinálni?

[ Szerkesztve ]

"LTwinHU has helium in his sneakers."

(#753) bAtt001


bAtt001
addikt

abból a sok pénzből lehetne még venni pár gépet login szervernek igazán. most sem lehet belépni mert nem tud kapcsolódni. azért egy ekkora felhasználóbázissal rendelkező játéktól nem ezt várnám :(

(#754) csibeee


csibeee
csendes tag

Xperia X8-ra lesz minecraft???? :))

A gólya hoz,a rák elvisz!:)

(#755) KisTopi95 válasza csibeee (#754) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Asszem arra nem, csak xperia play-re

Mit is kéne ide írni?

(#756) csibeee válasza KisTopi95 (#755) üzenetére


csibeee
csendes tag

köszi :)

A gólya hoz,a rák elvisz!:)

(#757) MasterDeeJay

Hali!

Használok egy HD pakkot, ami nagyon szépé teszi a játékot de a mipmap hiánya miatt a távoli textúrák szemcsések.



Amint látszik a textúrák élesek, a fáklyáknál és a pár tárgynál a körvonalak fehérek. A távoli táj katasztrofálisan szemcsés és zavaró. AA sem működik.

Tudna-e valaki adni nekem egy 1.7-hez való mipmap és vagy AA modot?

Kicsit más:
Üzemeltetek már 2 hete egy szervert, az első 3 napon sikerült annyira telíteni hogy le kellet zárni a regisztrációt (23 ember jött össze). Az eredetileg tervezett 10 fő helyett ott voltam egy lagos túlterhelt szerverrel 2x annyi emberrel. A szerver egyébként egy 8 éves notebook egymagos Pentium 745-ös procival 1gb rammal és egy 16gb-s SSD-vel, ez ki is szolgál 10-15 embert (15w fogyasztással). Több mint 20 ember miatt le kellet mondani pár pluginról, ennek következtében le is léptek páran és maradtunk 10-en aktívak. Ezt már tökéletesen bírja a szerver de naponta, kétnaponta újra kell indítani. Ami miatt szerették nagyon hogy mindenkinek fix telke van és nem tudják egymásét szétcseszni. (worldguard plugin)

Szeretném ha fejlődne a dolog és összeraknék egy nagyobb gépet ami elbírna többször ennyi embert (50 nél nem többet). Szeretném a legkevesebb fogyasztással megoldani hiszen ez 24/7 menne. (max 100w) Hardverekből használt is jó lenne, gépház, táp, vincsi megvan, max 40e van rá.

Tehát a legolcsóbb legkevesebbet fogyasztó gép kellene 50 player-re!

(a grafikai mod is azért kellene hogy felrakhassam a weboldalra, hátha egyeseknek javít valamit a játékélményen.)

(#758) KisTopi95 válasza MasterDeeJay (#757) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Hello!

Szép kis pakk. Ha gépet keresel esetleg tudok szolgálni, alaplappal és procival. de megy egy privát.

Mit is kéne ide írni?

(#759) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Mindenki nyaral, vagy mivan? Valaki redstone-ozik? Kéne egy kis help :D

Mit is kéne ide írni?

(#760) X3B6O0X válasza KisTopi95 (#759) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Nyári olvasmány.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#761) KisTopi95 válasza X3B6O0X (#760) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Asszem :D Hát ez így nem annyira bejövős. Képek alapján megcsinálni egy rendszert egy picit nehéz, bár most kísérletezgetek egy pár rendszerrel.

Mit is kéne ide írni?

(#762) föccer


föccer
nagyúr

No, lassan megérik benne a gondolat, hogy bezony befizetek a játékra.

El is kezdtem olvasni a survival tutorialt.

Első keresztkérdésem: Mi történik, ha nem sikerül építenem egy házat, mielőtt leszáll az éj? Ha jól olvastam ez ~10 perc a játék indulásától. Gondolom nem vesztem el az accot, csak új játékot kell indítanom... :U

köszi.

üdv, föccer

közben elkezdtem nézni ezt. Egész jó kiindulásnak tűnik :K

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#763) KisTopi95 válasza föccer (#762) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Igen. Hát igazából semmi extra, ami cuccod van ott lesz a földön, föltudod szedni,csak ilyenkor kb 10x annyi mob lesz körülötted. Jah és igen... A zöld 4lábú cuccok robbannak :D, azokat kerüld majd el. Kiírja hogy game over, és visszadob a spawn pointhoz. Ezt tudod változtatni majd ha alszol az ágyban. Mellesleg itt egy kezdő útmutatás: Craft. Eleinte sokat fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

Mit is kéne ide írni?

(#764) CPT.Pirk válasza föccer (#762) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Biztosan fog sikerülni házat építeni, ha másból nem, legalább ásol egy lukat a földbe kézzel, vagy magad alá egy tornyot építesz földből.
Normál esetben jönnek zombik, pókok, robbanó fütyik, ilyesmik, de ha átállítod a nehézségi szintet békésre, akkor nem jönnek gonosz mobok.

Ha meghalsz a játékban, akkor csak annyi történik, hogy üres inventoryval megszületsz ott, ahol elkezdted a játékot, aztán vagy megtalálod a cuccaidat a halálod helyén, vagy nem. (pl. nem érsz oda, mielőtt eltünnek)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#765) dabadab válasza föccer (#762) üzenetére


dabadab
titán

"Mi történik, ha nem sikerül építenem egy házat, mielőtt leszáll az éj?"

Felmenekülsz egy fa tetejére :D

Ha meghalsz, akkor respawnolsz a respawn ponton, a nálad lévő cuccaid meg szétszóródnak ott, ahol meghaltál aztán - ha addig nem szeded őket össze - öt perc múlva köddé válnak.

DRM is theft

(#766) föccer


föccer
nagyúr

Zsír köszi az infókat. Megvárom, hogy hétfőn lerabolja a bank a lakás törlesztőt, és ha marad annyi pénzem, akkor befizetek rá. Addig meg tutorial olvasás, meg youtube nézegetés :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#767) föccer


föccer
nagyúr

Mi a tököm :F Mindenképpen moneybrookers számlával kell rendelkezni, hogy megvehessem a játékot? Egyszerűen nem tudtam továbbjutni a "bepötyögöm a kártya adatokat és már fizetek is" részen :(

Ha megkérhetek valakit akinek van moneybrookers-es számlája, akkor megdobna egy gift kóddal? Természetesen utalom a rávalót. :B

Köszi szépen.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#768) MasterDeeJay

Belekezdtem egy szerveresdibe ami eddig egész jól működik. Viszont ahogy egyre többen lesznek, úgy érzem kezd szétesni az egész. Most lezártam a regisztrációt és hagyom hogy leépüljön a szerver amíg nem tudom normálisan megcsinálni.

A probléma azzal van hogy minden egyes játékosnak külön fix telke van és csak azon építhet (azaz egy városi és egy bánya telek worldguard plugin). A telkeket én adogattam ki de alig bírom észben tartani kinek micsoda van kiadva. Most írtam egy PHP-s oldalt ami egy mysql táblába írogatja be a telkeket. Ez eddig jó is csak valami formát kéne adni az egésznek. Weblapszerkesztéshez nem értek, főleg nem hogy benne van egy rakás php kód.
Tehát kellene nekem egy olyan megbízható emberke aki megnézné mi hogyan van és alkotna szép játékos control panel felületet.
Vagy kicsit feldobná a szervert valamivel. Azt látom hogy igény lenne egy jó szerverre mert jönnének rendesen csak én nem bírom.
Mindezt hobbiból csinálom, saját otthoni szervergépen ami akár kezelne 40-50 slotot is.

Így néz ki a területkiosztós felület.
Így meg a térkép ahol látszik hogy jobbra rakás kiosztatlan rész van, oda mennének az újonnan regisztrált játékosok. (kis telkeken lesz majd a város, nagyokon a bányák)
Egy fórum is van de senki nem használja.
Ötleteket is szívesen fogadok!

[ Szerkesztve ]

(#769) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

Úgy döntöttem, bemutatom saját kis lakásomat.
A ház egy félig homokos, félig füves, lapos szigetecskén fekszik. Tartalmaz egy barkácshelyiséget, egy étkezőt (dekoráció), egy nappalit (szintén dekoráció), valamint két hálószobát. Két erkély is nyílik a házról. A barkácsszoba mellett külön bejárattal kis konyhakert, míg az emeleti nappalból egy különleges, két helyen derékszögben megtört, kilátókkal megépített híd nyílik. A hídról egy faházba lehet jutni, ami egy közös helyiségből, és egy hálóból áll.

Hátrányai:
- Sajnos a bányát nem lehet a házból elérni
- Kár, hogy nincs ilyen a valóságban :B .

Egy szép kép róla:

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#771) Nova96 válasza Fonzy tesó (#770) üzenetére


Nova96
őstag

Szia szerintem töröltesd ha nem akarsz ban-t mert ilyet nem lehet eladni/vásárolni. :R

(#772) Kephamos válasza Nova96 (#771) üzenetére


Kephamos
addikt

Már mér' ne lehetne. Szerintem simán el lehet adni.

(#773) BMWFan


BMWFan
aktív tag

(#774) föccer válasza Kephamos (#772) üzenetére


föccer
nagyúr

Azért mert account-nak számít. Bár az alapelvek kifejezetten az eladást tiltják. A vételi szándékkal nem tudom, hogy mi a helyzet, de gyanítom, hogy ugyan ez.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#775) Kephamos válasza föccer (#774) üzenetére


Kephamos
addikt

Ok, akkor nem szóltam. Bár továbbra sem értem, hogyha dobozos játékokat el lehet adni, cserélni, stb, akkor pl. a Minecraftot miért nem...

[ Szerkesztve ]

(#776) föccer válasza Kephamos (#775) üzenetére


föccer
nagyúr

A dobozos játékot el lehet adni. Csak a hozzá regisztrált acountot nem. Én pl hiába akarom eladni a Starcraft2 CE kiadást. Magát a dobozt és a tarrtalmát eladhatom, viszont a hozzá tartozó battle.net-es accot nem. Jelen esetben a minecraftnál is az accountot vennéd/adnád el, így ez az oldalon belül tiltott.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#777) Kephamos válasza föccer (#776) üzenetére


Kephamos
addikt

Ok, azt vágom én, hogy mi a tényállás, csak azt nem, hogy miért.
Értem én, hogy gőzhajó, de mi hajtja? :)

(#778) Nova96


Nova96
őstag

Üdv single player commandlisthez tud valaki olyan kódot hogy ki tölt egy részt vízzel.. vagyis megvan a rész de nem egyenes..

Más tud valaki egy működő dugattyús rejtett ajtót?Mert nekem nem sikerül :S

[ Szerkesztve ]

(#779) Nova96 válasza Nova96 (#778) üzenetére


Nova96
őstag

(#780) KisTopi95 válasza Nova96 (#778) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Nekem sikerült, holnap mutatok róla képet. Mondjuk elég jó dolog volt megépíteni :D

Mit is kéne ide írni?

(#781) Nova96 válasza KisTopi95 (#780) üzenetére


Nova96
őstag

Nekem is :D csak a házamat felét elfedte szóval át kellene építeni:D

(#782) KisTopi95 válasza Nova96 (#781) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Én úgy oldottam meg, hogy 3 kocka magas és 2 széles lett. Az alsó 2 kockát alulról húzom ki, a felső 4-et pedig oldalról. Pontosan most nem tudom megmondani hogy mennyi hely kellett neki, de kb olyan 5*5*4 kockából kész volt 1 oldal. És ez mind a földben van elrejtve :D

Mit is kéne ide írni?

(#783) Nova96 válasza KisTopi95 (#782) üzenetére


Nova96
őstag

PM.be küldök képet.

[ Szerkesztve ]

(#784) KisTopi95 válasza Nova96 (#783) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Okés várom

Mit is kéne ide írni?

(#785) LTwinHU válasza MasterDeeJay (#768) üzenetére


LTwinHU
tag

Üdv.

Megnéztem a szervert és szerintem nagyon pofás lett Grat!
Mostanában ugyis unatkozok szoval ott fogok lógni!

"LTwinHU has helium in his sneakers."

(#786) LTwinHU válasza LTwinHU (#785) üzenetére


LTwinHU
tag

Meg szerintem rakhatnál még be pluginokat (persze csak ha meglesz a min.10) pl. 1 Towny szerintem mindenképp jól jönne meg 1 LWC sem ártana sőt az szerintem fontos lenne a lopások elkerülése végett!! Meg amúgy az NCP boltot azt hogy gondoltad vagyis hogy hogy kellene majd vásárolni stb.?

[ Szerkesztve ]

"LTwinHU has helium in his sneakers."

(#787) Nova96


Nova96
őstag

Üdv van egy rész amit fel kéne tölteni kb. de lehet nagyobb mint 25*30 valakinek nincs ötlete?

(#788) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

22.én jön az 1.8. Lesz egy új mob, az adventure mód, illetve még egy két apróság. Nekem igazán megcsinálhatnák már, hogy teremjenek birkák, meg malacok.

Mit is kéne ide írni?

(#789) MasterDeeJay válasza LTwinHU (#786) üzenetére

Lopás nincs a szerveren, és nem is lehet sehogy. WorldGuardal le van védetve minden. Közös területen meg amúgy sem érdemes semmit sem hagyni.
NPC boltra még nincs konkrét elképzelésem. Piac már van de át kell írnom magyarra a plugint mert nem annyira egyszerű használni.

(#790) pr1muska válasza KisTopi95 (#788) üzenetére


pr1muska
csendes tag

Honnan veszed, hogy 22-én? Egyébként lesz 40 új tárgy, etc
Bővebben itt:[link]

(#791) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Ha valaki ráér akkor tolhatna néhány képet a saját alkotásokról:)
Majd én is rakok fel később :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#792) Sirandrish válasza tvse1995 (#706) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ezt megcsinálom csak lombal és gyapjuval :)
Remélem nem gond :P

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#793) Mery95 válasza X3B6O0X (#751) üzenetére


Mery95
csendes tag

Az lenne a kérdésem hogyha fennt van a régi verzió és felszeretném tenni az újat akkor hogyan lehet azt megcsinálni hogy a régi mentésem,amiket épitettem azok megmaradjanak? :)

"Tell your friends we're coming for them." :)

(#794) X3B6O0X válasza Mery95 (#793) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Nem vesznek el elvileg a mentéseid, ha frissítesz.

KisTopi: Azt ne felejtsd ki, hogy augusztusban ;]

[ Szerkesztve ]

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#795) klambi


klambi
addikt

nemtom ki hogy van vele de a szerver része borzalmas

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#796) Nova96


Nova96
őstag

Valaki tud egy szervert ahol kevesen vannak(max 5-10) és jó a közösség?

(#797) KisTopi95 válasza X3B6O0X (#794) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Nem, most 22-re írták, minecraftwiki-n, sőt asszem link is volt twitterre, hogy most lesz. bár most nem vagyok úgy net közelbe, hogy tudjak játszani, fogalmam sincs hogy most mi van.(nemtudom ki írta, hogy 41 tárgy meg egyebek, én maradok az angol mcwikinél ha lehet, a magyar fan oldalakban már régóta nem bízom meg. :D)

Mit is kéne ide írni?

(#798) MasterDeeJay

Aki ért a szerveresdihez az adhatna tanácsot hogyan is legyen tovább.
Van 25 játékosom (fórumba reg 69db) és a mostani rendszer az hogy minden új játékos kap fixen 2 telket, ennek a kiadását kézzel csinálom ami fárasztó.
Szeretném ha a szerver teljesen működne anélkül hogy naponta kellene csinálnom valamit.
Ez a minecraftosdi jóval nehezebb mint egy L2j szerver*.
Tehát azt akarom hogy a játékosoknak lehetőségük legyen a telküket levédeni de én ne kelljek hozzá. Hogyan csináljam?

*Azért irtam l2j-t mert leginkább ez hasonlít hozzá legjobban. Ott semmit nem kellet csinálni csak összedobni a szervert és néha frissíteni. Annál egyszerűbb szerverem nem is volt eddig.

Azt látom hogy igény nagyon lenne szerverre, sokan játszanának. El tudom képzelni azt hogy ha a szerver reklámozva lenne akkor 100 player meglenne egy hónap alatt. (jelenleg egy hónapja megy 69 regisztrált emberkével úgy hogy nincs sehol se hirdetve csak úgy jönnek!)
Felajánlanám a PH! nak ezt a szervert mint hivatalos PH szerver, csak van benne egy apró dolog ami miatt nem fogadnák el tőlem.

Sok mindent kitapasztaltam, pl 6gb ram bőven elég lenne akár 100 játékoshoz is mert egyszerre úgysincs az egész pálya betöltve illetve ramdrivebol megy az egész tehát baromi gyors. Egy restart nincs 5 másodperc összesen. 1.7-es java-val gyorsabb a szerver mint 1.6-al.
Procinak egy 140-es sempi kétmagosként is unatkozik még akkor is ha 20-an vannak fent, semmi értelme egy igazi szerverprocinak minecrafthoz ennyi játékossal. (Ha a pályát készre generáltattam!)

A játékosok nagyrészt sajnos olyanok akik semmibe veszik a szabályokat, azaz el sem olvassák és a véremet is kiszívják. Játékosként már nem megyek a szervere.
Nincs bevétel, de ezt nem is vártam hogy legyen hiszen hobbiból csinálom az egészet.

(#799) Henryk válasza MasterDeeJay (#798) üzenetére


Henryk
aktív tag

Sose értettem minek ez a nagy levédősdi, nálam nagyon szépen megvan mindenki, mondjuk normális, szabad építés megy nem ilyen felszabdalt teruletkiosztos. Mindenki tud szep helyet keresni maganak, meg közösen együtt építünk nagyrészt.
Csak akkor kell hozzányúlni szerverhez ha update van, vagy ha közkívánságra editorozni kell valamit. Szervergép is már túllépte megint a 80 nap uptime-ot, azóta rá se kellett nézni, elsődlegesen Teamspeak Server, File server és torrentbox a célja a gépnek, így egy Phenom X2 mellett, 2TB HDD és 2gb ram van benne, de MC is gond nélkül megy rajta ramdiskről. (Ubuntu Server :K )
Most majd 1.8-nál lehet dobok még bele 2gb-ot mer úgy látom szükség lesz rá a nagyobb pálya miatt, de jelenleg bőven elég 2gb is.

Ha nem bírnak magukkal a playerek ahelyett hogy mindenkinek egyesevel levedened a teruletet egyszerubb lenne a társaságot összekovácsolni.
A rend a leleke mindennek, ha levédesz mindent és ráhagyod hogy csinálnak amit akarnak úgyis találnak kiskaput és azon lesznek hogy játszák ki a védelmet.

Nekem a Minecraft szerver a szórakozás/társaság miatt van nem azért hogy szenvedjek vele.
Én nyugodtan alszok, idegenek nem járkálnak fel, ha jönne valaki ismerős a tobbiek be tudják dobni whitelistre, és vigyáznak rá. Ha meg dél felé felkelek ott vannak a TS szerón és lehet velük jót dumálni.. :)

Jelenleg csak olyan fun építkezősdi van, mindenki admin, bukkitból repülés, szupererők, stb.. :D
Várunk az 1.8-ra akkor lesz új map, és tiszta lappal tiszta játék, mindenki deoppolva, dynmap-on kívül minden mod ki lesz szedve, így bukkit nélkül csak ideiglenes térképszünet lesz, ami nem akadályozza a játékot.

Ellenben ha egy szanaszét védett full modos szeró csak egy napig is bukkit nélkül megy az maga az apokalipszis.. :DDD elszabadul mindenki, felégetik, szétrobbantják a fél pályát..
Én azt ajánlom hogy ne tökölj ennyit feleslegesen, inkább játsz velük, dumálj velük, mert ha megismerik egymást a játékosok utána nem piszkálják a másikat.

(#800) MasterDeeJay válasza Henryk (#799) üzenetére

Köszi a választ!

Szeretném ha tényleg csak normális játékosaim lennének. A szervert teljesen nyitottra terveztem így nem tudom kontrollál ki jöhet fel. Sajnos nincs időm rá hogy játsszak velük.
A levédősíit én nagyon jónak tartom csak még nem találtam olyan megoldást ami megfelelne. Én inkább survivor módot támogatom, szenvedjenek meg mindenért.
Ezért lenne jó mint hivatalos PH szerverként menne azaz csak olyan játékos jöhetne fel aki tényleg normális és komolyabban játszik. Na akkor indítanék egy totál gyári szervert, semmi moddal max online térképpel.

Ramnál észrevettem hogy ha szétszóródik a sok játékos csak akkor használja ki igazán a ramot, meg ha területet kell generálni (erre megoldásként előre generáltattam területet fixen) Egy átlag szervert szét lehet fagyasztani csak azzal ha 4 játékos elindul folyamatosan 4 irányba és már meg is telt a ram, 4 játékos miatt lezabálja az összes 6gb ramot ha nincs generálva pálya vagy nincs levédve hogy hol a pálya széle. A másik érthetetlen pazarlás hogy a kliensnek mindig újraküldi a pályát a szerver, nincs kivétel ugyanis nem pufferel. Ha ezek nem lennének akkor többször annyi játékos is játszhatna kisebb memória igényel. (lásd L2Off többezer játékos 6gb rammal.)
Egy login szerver se lenne rossz ötlet, a mostani az a fórum regjeit használja közvetlenül mysql-el ami félmegoldás. Whitelist jó lenne de offline szerverem van. (ami teljesen legális az én részemről, a játékosok felé már kevésbé)
Látok én hatalmas dolgokat a játékban csak kevés vagyok hozzá hogy megalkossam. Nekem a sima építkezés már kevés. Gazdasági rendszert akarok, városokat, járműveket, klánokat, npc-ket, több mobot, rengeteg végtelen cuccot random generáltatva, skillrendszert (Runescape féle elég lenne) és mindezt nem pluginokkal amik a következő patchel vagy elszállnak vagy bugosak lesznek ha nem frissíti őket senki. A fejlesztő meg látszólag nem csinál semmi, csak adagolja az apróságokat nagyon lassan és közben ül a millióin.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.