Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) bAtt001 válasza nepszter1 (#450) üzenetére


bAtt001
addikt

akit annyira érdekel a dolog elmegy single-be megnézegeti magának szerintem, más dolog a minecraft honalapja valami iszonyú lassú mostanában néha negyedjére ha sikerül belogolni, nem értem nem telik egy szerverre a sok pénzből? ;]

(#452) Darahian válasza bAtt001 (#451) üzenetére


Darahian
tag

A lassú loginen én is kiakadtam.

Nincs valami mod arra, hogy váltogassa az ember a kliens verzióját, függően attól, hogy milyen szerverhez csatlakozik? Mert amit 1.2_01 alatt elkezdtem single -ben, az az 1.1.02 szerverhez igazított klienssel szétfagy. Kicsit kezdem unni.

[ Szerkesztve ]

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#453) nepszter1


nepszter1
addikt

most se jó
504 Gateway Time-out
504 Gateway Time-out

(#454) nepszter1


nepszter1
addikt

valaki esetleg tud valamit miért nem megy a minecraft?

(#455) bAtt001 válasza nepszter1 (#454) üzenetére


bAtt001
addikt

ha jól tudom szervercsere folyik a minecraft.net alatt, hogy rendesen kiszolgálja a felhasználókat ne úgy mint eddig... amúgy megy a minecraft csak offline módban ;]

(#456) nepszter1


nepszter1
addikt

3napja nem tudok minecraftozni :( most se jó . remélem hamarosan jó lesz.

(#457) konzone válasza nepszter1 (#456) üzenetére


konzone
csendes tag

Attól, hogy a szerverek nem mennek, lehet MC-ezni. Play offline-ra kell menni és tudsz Singleplayerezni...

Üdv, konzone.

(#458) nepszter1 válasza konzone (#457) üzenetére


nepszter1
addikt

tudom jól de jobb lenne online

(#459) bAtt001


bAtt001
addikt

(#460) konzone válasza bAtt001 (#459) üzenetére


konzone
csendes tag

Új hátterem lett :)

Üdv, konzone.

(#461) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok!

Hiába rakok be mentést a játékba a játék betöltésénél üres marad a rublika. Nektek megy? Van erre valami megoldás?

Köszi

(#462) konzone válasza csuki00 (#461) üzenetére


konzone
csendes tag

Hová rakod a mentést?

Üdv, konzone.

(#463) csuki00 válasza konzone (#462) üzenetére


csuki00
tag

A saves mappába. Mac-en az a user»library»application support»minecraft»saves. De egy haveromnak is ugyan ez a baja win alatt. Mindkettőnknek eredeti a játék. Ha felül írok egyet akkor meg azt írja hogy empty pedig a saves mappába benne van a mentésem.

(#464) konzone válasza csuki00 (#463) üzenetére


konzone
csendes tag

És az egész mappát beteszed?

Üdv, konzone.

(#465) csuki00 válasza konzone (#464) üzenetére


csuki00
tag

Nem, csak a world mappákat.

(#466) konzone válasza csuki00 (#465) üzenetére


konzone
csendes tag

Arra figyelj, hogy "World x" legyen. az x helyén 1-9-ig szám.
Csak azokat tudod betölteni a játékba.
Tehát ha beteszel egy "pistikementese" mappát, azt a Minecraft nem látja.
Ha viszont átnevezed "World 3"-ra, akkor már be tudod tölteni.

Üdv, konzone.

(#467) DiiiN


DiiiN
csendes tag

Sziasztok!
Új vagyok itt a minecraft "őrültek" között.
Játszok Singleban meg Tört Szerveren de úgy igazán jó lenne eredetin játszani!
De ugye 15 € -ba kerül és nem nagyon fogom ezt megkapni mert ugye nem vagyok 18 nincs bankkártyám és nem tudom megvenni!
Nincs más módja megszerezni az eredetit??

(#468) csuki00 válasza konzone (#466) üzenetére


csuki00
tag

Ezzel tisztába vagyok én is így csinálom. De nem működik sajnos:(

(#469) csuki00 válasza DiiiN (#467) üzenetére


csuki00
tag

Beszéld le valakivel aki vesz neked egy játékot, vagy gift kódot és kifizeted neki kpban.

(#470) konzone válasza DiiiN (#467) üzenetére


konzone
csendes tag

Ha kifizeted nekem, megveszem neked az accountodon a játékot, paypalon keresztül.

Üdv, konzone.

(#471) csuki00


csuki00
tag

Eléggé kihalt ez a topic. Na de mindegy. Újabb probléma. csináltunk egy szervert egy haverommal otthoni gépéről indította. Már pár napja csináljuk amikor ma rácsatlakoztunk és egy csomó minden megváltozott a kivájt barlangok átrendeződtek az épületek fele hiányzik és pl egy épített házba van föld kocka meg szén etc. De ez a legkevesebb. Valami ötlet? Vissza lehetne állítani? Vagy mikor belogoltunk és újragenerálta hibásan akkor az mentődött és annyi az egésznek?

(#472) David75


David75
őstag

mire jó a lazul?

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#473) Darahian válasza David75 (#472) üzenetére


Darahian
tag

A blokk hasonlóan bányászható mint a többi fém ore blokkok, de úgy esik pelyhekre mint a világító blokk. A lapis lazuli blokk három dologra jó:
1.) ha visszakraftolod pelyhekre, akkor azokkal lehet színezni, például
vörös + lapis = lila,
csont + lapis = világoskék,
kaktusz zöld + lapis = ciánkék.

2.) Magában a pelyhe pedig egyszerűen kékre festi a gyapjú blokkot.

3.) Ha a blokkot egészben használod, akkor lesz egy szép kék falazóelemed, ugyanolyan, mint az arany-, meg az acél blokk, csak kék. Az vele a gixer, hogy olyan ritka mint a gyémánt (de nem csak azokban a mélységekben lehet megtalálni, hanem jobban elszórva)

[ Szerkesztve ]

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#474) nepszter1 válasza Darahian (#473) üzenetére


nepszter1
addikt

ahjj plastikra nagyon kellene már az update már lassan 1.3 lesz ....

(#475) kmarton


kmarton
tag

Sziasztok

Láttam a youtube-n csomó videót amiben több ezer tnt-t robantanak fel. Honnan lehet ennyit szerezni vagy ez valami cheat? Nekem is kedvem támadt lepusztitani a bányám.

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

(#476) konzone


konzone
csendes tag

Nézzétek meg ezt, elég pöpec kis szerver, és működik a mostani verzióval.
Kvízek, arany kard különleges képességgel, normális adminok, harcrendszer, stb :)
multiba írd: huncraft.net
weboldala: [link]

Üdv, konzone.

(#477) nepszter1 válasza konzone (#476) üzenetére


nepszter1
addikt

nem szeretném otthagyni a plastik szervert. De ha hamarosan nem frisitnek megunom és otthagyom.

(#478) konzone válasza nepszter1 (#477) üzenetére


konzone
csendes tag

senki sem mondta, hogy hagyd ott :) lehet attól máshol is játszani.

Üdv, konzone.

(#479) nepszter1 válasza konzone (#478) üzenetére


nepszter1
addikt

3d-s építmények csak ? hmm én még elég béna vagyok :DDD

(#480) konzone válasza nepszter1 (#479) üzenetére


konzone
csendes tag

mért, 2d-s házat akarsz építeni magadnak?:O

Üdv, konzone.

(#481) dawe101


dawe101
csendes tag

Sziasztok!

Meg szeretném hamarosan venni a játékot, de van egy-két kétségem...

1. Az ár (15 €) annyi is marad, vagy még +5 €-t is kell még fizetni?
2. Ha megveszem, akkor csak egy gépen tudom letölteni, vagy többen is?
Ha nem, akkor pl. pendrive-val át bírom vinni?
3. Ha megvettem a játékot, akkor egyszerre lehet ketten játszani? Mármint két külön gépről?
(Gondolom ez hülyeség...)

A válaszokat köszönöm!

(#482) ollie válasza dawe101 (#481) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

1. nem kell később fizetni
2. több gépen is le tudod tölteni, a pendrive-os kérdést nem egészen értem, révén ez egy online játék
3. egyszerre ketten, 1 licence-el (regisztrációval) nem lehet játszani, és amúgy is illegális lenne

***

(#483) dawe101 válasza ollie (#482) üzenetére


dawe101
csendes tag

Értem...
Köszönöm, hogy válaszoltál.

De van még egy kérdésem:
A bankkártyás fizetés elég megbízható? Vagy inkább PayPal?

(#484) bAtt001 válasza ollie (#482) üzenetére


bAtt001
addikt

amikor single-ben játszottam és tesóm is belépett az ő gépén (ugyanazzal az acc-al) nem dobott ki egyikünket sem, gondolom azért mert ha nem multiban játszol akkor csak egyszeri alkalommal ellenőrzi az acc-ot, multi-ban biztos nem működik ez a dolog

(#485) spammer


spammer
veterán

Hali! Ma kezdtem el a játékot, de lenne egy-két kérdésem:

Van valami, amivel gyorsabban lehet vágni a fát meg gyorsabban lehet aprítani a követ stb.? Mert évekig tart, hogy ha valamiből nagyobb mennyiséget akarok kitermelni :S Baltát, csákányt stb. össze lehet rakni valamiből?

A másik kérdés, hogy hol a francba találok szenet? Van kovakő és bot, de fáklyát abból nem tudok csinálni. Van már hús, bőr, virágok, toll, mindenféle fa, kavics, bot, kovakő, láda, munkapad meg az Isten tudja még micsoda, de hogy a francba kellene rájönni, hogy miből mit? Tudom, hogy van wiki, de nem szeretném teljesen elrontani a felfedezés örömét, viszont ahogy látom az sem mindegy, milyen alakban rakjuk a cuccokat..

Szóval egy pár tipp érdekelne, hogy kezdésnek mit kellene. Köszi!

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#486) konzone válasza spammer (#485) üzenetére


konzone
csendes tag

Szia.
Baltát tudsz csinálni így:

Csákányt:

Lapátot:

Baltával fát tudsz gyorsan vágni, csákánnyal követ, szenet, vasat, aranyat, gyémántot, redstone-t, lapis lazuli-t, lapáttal földet, homokot, sódert.

Szenet () a föld alatt nem sokkal, vagy szerencsés esetben a felszínen is találsz. Kovakőből nem tudsz fáklyát, szén kell. Szenet tudsz csinálni fából is. Kell egy tűzhely, amit így tudsz megcsinálni:

Ebbe a így helyezd bele a dolgokat:

Így faszenet kapsz, ami ugyan az mint a szén, csak a neve más :)

Üdv, konzone.

(#487) spammer válasza konzone (#486) üzenetére


spammer
veterán

Köszönöm a segítséget! :R

Kész a balta, meg a csákány, most épp tetőt építek :) Van tető építésre jobb módszer, mint a telibefalazás aztán a felső réteg alól kivágás? Mert a levegőbe nem lehet kockákat rakni ugye..

A másik, hogy csináltam ajtót, mielőtt még lett volna tető, most viszont az ajtó fölé már nem lehet kockát rakni, ergó nem lesz felette tető (áthidaló). Lehet ezt orvosolni valahogy? Esetleg ki lehet szedni az ajtót? Mert bal és jobb klikkel is csak nyitja/zárja, nem üti szét.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#488) spammer válasza spammer (#487) üzenetére


spammer
veterán

Közben rájöttem, hogy lehet a "levegőbe" csak kell legalább 1 szomszédos blokk :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#489) konzone válasza spammer (#488) üzenetére


konzone
csendes tag

Így van :) És ki is tudod ütni az ajtót is, csak kicsit "szopatós" :) El kell találni. És tetőt, csak úgy lehet :) De majd megszokod mikor már a 26-ik házad csinálod külöböző helyeken :) Aztán a házaid közé automatikus metróhálózat, ezeket bányákkal összekötni, és felküldeni az anyagot, hogy ne kelljen cipekedni, stb. Huhúúú lesz még meló :K :C Sok sikert hozzá, ha kell segítség szívesen segítek amiben tudok.

Üdv, konzone.

(#490) spammer válasza konzone (#489) üzenetére


spammer
veterán

Köszi! Mini map-et láttam egy-két képen a jobb felső sarokban, azt mivel lehet betenni?
Olvastam, hogy elvileg Enterrel lehet megadni új spawn pontot, de ahogy látom, ez a mostani verzióban már nem működik. A mostani házamhoz szeretnék spawn pontot rakni, ha netán megdöglenék, ne a világ farkára rakjon le, mert vissza se találok :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#491) Nyiscsák válasza spammer (#490) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Érdemes a házata spawn pont közelében megépíteni és onnan idítani a felfedezést. Ahogy előttem is írták a bányákat, házakat érdemes vasúttal összekötni, mert így gyorsabb az utazás. Lassan jutsz majd messzire! :) Az elején fejlődj és majd utána mászkálsz!

(#492) Darahian válasza spammer (#490) üzenetére


Darahian
tag

Ha kalandozós fajta vagy, úgysem fogod kibírni hogy ne császkálj el :D
Nekem az első két mapom (tönkrementek, hála a korai verziónak, Notch direkt írta valahol, hogy "ne ragaszkodjatok nagyon a mentéseitekhez...") abból állt, hogy büdösnagy bányák voltak az első meg a második házam környékén. A harmadik meg lánc-szerűen egymás után 7-8 házat tartalmazott, anyáztam a félórás gyalogutak miatt, amik ahhoz kellettek, hogy elérjek az utolsó házamig. Persze megoldottam: először magasvasutat terveztem, meg is építettem, de egyrészt túl tájidegen volt, másrészt piszkos nehéz volt fémet szerezni, annyira nem voltam kocka, hogy napi egy műszaknyi időt minecraftban kőtörésre áldozzak be.... szóval miután majd' egy egész hétvégét kockakalapálással töltöttem, inkább jegeltem a témát egy időre.
Azóta viszont, hogy a multiplayer rész jobban működik, inkább online játszom a plastikon. Már hiányozna is a shoprendszer, a tőlem független építgetések, meg a többi okosság.

Viszont újabban van faszén, meg pecabot, és lehet hogy installálok egy Mo' creatures kiegészítést, és új világot kezdek mégis...

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#493) Space marine


Space marine
aktív tag

rég voltam már erre és rég toltam ezt a játékot is... mostanság újra elkezdtem és meglepödtem, hogy a pókok felmásznak a házfalon :Y ez mióta "divat" náluk? most már el lehet felejteni, hogy szép nagy teraszt csinálok a ház tetején? :F

(#494) Nyiscsák válasza Space marine (#493) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Felmásznak de ha jól tudom a homokra nem tudnak.

(#495) konzone válasza Space marine (#493) üzenetére


konzone
csendes tag

Meg ha csinálsz kis pilléreket kifelé, akkor sem tud felmászni.

Üdv, konzone.

(#496) Space marine


Space marine
aktív tag

köszi a válaszokat :) akkor jól gondoltam a megoldást :))

(#497) bAtt001


bAtt001
addikt

[link] mekkora jó videó már :D amikor felrobban a creeper és szétszedi az utcát, szépen meg van csinálva

(#498) Nyiscsák válasza bAtt001 (#497) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Betegek :DDD

(#499) bAtt001


bAtt001
addikt

láttam hogy van új update gondoltam felnézek milyen lett, hát ennek az árnyékolásnak köszönhetően iszonyú szép lett a játék magához képest :D

(#500) Nyiscsák válasza bAtt001 (#499) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Szerintem is jó lett ez az update. Eljön majd az idő mikor a minecraft miatt veszünk majd új videókártyát :DDD

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.