Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) #90933760


#90933760
törölt tag

Na kész a ház, nem gondoltam hogy egy estét elvesz ez is, de közben eszembe jutott pár apróság aztán módosítottam. Meg megint. Meg....

De még mindig nem 100%, majd holnap. Aztán át is hurcolok mindent, oldalt a partra lerakom a smelteryt, kertet csinálok, tehenészetet, csak ki kell vágnom a fákat. Aztán jöhet a falu infrastruktúrájának felépítése, dombot kialakítani, fellépcsőzni, utakat csinálni, fáklyázni. Szerintem ezzel el is megy az idő, a bányászás meg holnapután.

(#17352) apatyas válasza apatyas (#17330) üzenetére


apatyas
Korrektor

Életképek a szerverenÉletképek a szerveren, ez vajon hány falusi volt?

HalállöttyHalállötty

Baltoafarkassal hajókázunkBaltoafarkassal hajókázunk, még mielőtt belement volna a void node-ba éés meghalt :)

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#17353) #90933760 válasza apatyas (#17352) üzenetére


#90933760
törölt tag

Hungry node megvan még nálad? Mert ha útban van akkor ha kell odamegyek, ládába ledobom a cuccaim aztán csupaszon kiütöm neked, XP-m úgy sincs. Aztán megtarthatod a Thaumcraftos szarokat amit ad. A másikakat is kidobáltam. Jó lett volna mondani az elején, hogy Stalker féle anomáliák is vannak a játékban.
Ugyan úgy viselkedik, mint az aura node?

Ez a mossy valami milyen gyorsan regenerálja a csákányt? Csak hogy van-e értelme rátennem és pazarolnom vele aranyat meg gyémántot a plusz slot miatt.

(#17354) csoki válasza #90933760 (#17353) üzenetére


csoki
senior tag

elég lassan, napfényben kicsit gyorsabban elvileg, nem érdemes rárakni, inkább energy cellt aztán tölteni :)

(#17352) apatyas maximum 320, legalábbis annyi entityt ír :)

[ Szerkesztve ]

(#17355) apatyas válasza #90933760 (#17353) üzenetére


apatyas
Korrektor

Majd megpróbálom körberakni obszidiánnal. Ha nem sikerül, akkor már úgyis felbőszítettem magam, és kiütöm.
Hungry node: megzabálja maga körül úgy 20 sugárban a blokkokat, beszippantja. Az üvegház szélét, meg a hegyoldalt zabálta meg nálam. Régen egyszer engem is elkapott, akkor felfelé kidobott és félúton meghaltam, de ha nem akkor az eséstől.
Esetleg, nem lehet áthelyezni? trollface

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#17356) #56573440 válasza apatyas (#17355) üzenetére


#56573440
törölt tag

Blood magic ad rá cuccot meg thaumcraft is. Go :DDD

(#17357) #90933760


#90933760
törölt tag

Crossbowra és boltra milyen fejlesztéseket lehet rakni? Főleg olyan kéne ami a sebzést és a felhúzás sebességét emeli. Gyémántot már raktam mind a kettőre, hogy tovább bírja.

(#17358) #56573440 válasza #90933760 (#17357) üzenetére


#56573440
törölt tag

Crossbowra Redstone a sebesség a boltba nether quatz a sebzés itt is.

Moss mehet mindkettőre pl. De mod nélkül a signalium crossbow és enderium bolt 80szivet üt 0,25 reloaddal.

Érdemes jobb cuccokkal csinálni mert drasztikusan javul.

(#17359) #90933760


#90933760
törölt tag

Mobcsapda érdekelne, az a sima ejtős, amiket Amur is épített. Én eddig csak bányában lévő spawner köré húztam, azok meg ugye nyomják folyamatosan.

Az érdekelne, hogy hány blokk magas legyen, hogy kipurcanjanak, nem tudom melyik a legerősebb mob ami ilyenbe spawnol, gondolom ahhoz kell méretezni. És hogy hány blokk távolságból spawnolnak még bele, mert annyira messze rakom a háztól akkor, hogy ha a házban vagyok akkor is menjenek. Gondolom betöltött chunktól függ, szóval az mindegy hogy milyen magas, csak a vízszintes távolság a lényeges spawn szempontból?

[ Szerkesztve ]

(#17360) csoki válasza #90933760 (#17359) üzenetére


csoki
senior tag

23 block magasról esve minden meghal, 22-nél fél élete marad és akkor kézzel is meg lehet ölni egy ütésre, így xp-t is kapsz, vagy nyilván géppel is.

spawnoláshoz egy kép többet mond mint leírva, tessék (szóval nagyon messze ne rakd)
amúgy meg érdemes elolvasni az általános spawnolás szabályait

[ Szerkesztve ]

(#17361) #56573440 válasza csoki (#17360) üzenetére


#56573440
törölt tag

Itt a szerveren vannak nagyobb hps modok pancellal akár. De azokat ki lehet ütni ha úgy van ritkák

(#17362) föccer


föccer
nagyúr

Hi!

Mivel lehet azt megcsinálni, hogy az eszköz felváltva, két kimenetelen adjon RS jelet? Az bónusz, ha a váltás ideje időzíthető.

Köszi. :R

üdv, föccer

ps: elvileg a sequenser erre való, jól olvasom?

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17363) #56573440 válasza föccer (#17362) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jupp. Ha fix idő kell:) ha menet közben is változna rs nor latch billehtetessel jobban jársz :K

(#17364) föccer válasza #56573440 (#17363) üzenetére


föccer
nagyúr

Teljesen jó ez nekem. :K

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17365) #90933760


#90933760
törölt tag

Reggelente felnézek fél órára a vanillára is hogy azért ott is haladjak, de persze a modolt az első prioritásban mert ott nagyobb a lemaradás, több mindent kell csinálni és az meg is szűnik idővel.

Most épp az állatokat rendezem, csináltam egy egyszerű tojásfarmot, kapu van rajta úgyhogy néha cserélem a csirkéket hogy ne legyenek mindig bezárva. :DDD Meg persze üvegből van.
Még kell nyúl meg ló, azt nem láttam a környéken.

(#17366) Amur


Amur
addikt

Ez valami bug, vagy mod feature?
Overworldben bányászva találtam(infinity szerveren):

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#17367) apatyas válasza Amur (#17366) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ardite, meg glowstone? Finom fogás. Körbeástad, nincs mögötte vmi spanner v vmi? A Banished packban volt olyan, hogy adott területeken teljesen a nether generálására kapcsolt. Bár ott konkrétan nem emlékszem, hogy Overworldben volt megvalósítva, vagy vmi speciális síkon. Asszem speciális volt, mert nem ott spawnolt először. Modlistát esetleg össze lehet nézni.
Baltoafarkas: a szerveren az adott pakk addig megy, amíg van rá érdeklődés. Én se sietem el általában. Amúgy, megvannak a lovak. Hoztam 3-at, meg lett egy csinos barna foltos csikó. Majd szaporítjuk :) Kint vannak a feléd eső oldalon.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#17368) Amur válasza apatyas (#17367) üzenetére


Amur
addikt

mögötte még glowstone volt, semmi más, kb. 5x5ös területen vegyesen volt az overworlds-os ércekkel.
Más, csináltam egy másik mob csapdát(az első klasszikus ejtős,22 magas, 4db 5x5ös 2 magas placc, amiről ventillátor sodorja a vízes csatornákba az pedig a mélybe a mobokat.Ez tökéletesen müködik, ha a közelben vagyok.
Most csináltam egy másikat, ott is 5x5ös, de három magas placcok vannak, kihagytam a vízes részt hogy az enderman-ek is hulljanak nekem, ez csak 18 magas lett, mert itt manuálisan akartam legyilkolni őket.
Viszont egyetlen mob sem spawnolt még egyik terembe sem..
Mit csesztem el?

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#17369) csoki válasza Amur (#17368) üzenetére


csoki
senior tag

de nem az alján várod ugye? mert akkor már 24 blokkon belül vagy, és azért nem spawnolnak
emlékeztető

[ Szerkesztve ]

(#17370) Amur válasza csoki (#17369) üzenetére


Amur
addikt

Igazad van, még alul építgettem akkor vártam az égi mannát. Mondjuk eljöttem közben többször is 10-20 blokkal de semmi.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#17371) apatyas válasza Amur (#17368) üzenetére


apatyas
Korrektor

Akkor a másodikban csak ventilátorok terelik őket? Az enderman nem teleportál el, ha leesik?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#17372) #56573440 válasza apatyas (#17371) üzenetére


#56573440
törölt tag

esésen nem teleportál. miért nem csináltad amur úgy az eredeti csapdád hogy a 3x3-as lyukba a ventik fújják a mobokat? és akkor mehetne enderman is meg ami jön.

a glowstone meg a méhek miatt van.

spec katár van a "közepén" egy blokkban. azt veszi ez körbe. van ami endstone-os van ami glow, meg redstone-ost is találtam már. dense diás kéne ;]

[ Szerkesztve ]

(#17373) molnartibor válasza Amur (#17366) üzenetére


molnartibor
tag

Az nem ardaite hanem valamelyik beehive amit glowstone vesz körül, van redstoneos is meg asszem netherrackes. Extrabees mod hozza be a világgenerálásba.

megelőztek :D

[ Szerkesztve ]

(#17374) Amur válasza #56573440 (#17372) üzenetére


Amur
addikt

A régit nincs kedvem átépíteni, ezért csináltam másikat.
Itt egy 5x5ös lyukba fujják a ventik a mobokat, ill. fujnák, mert nem spawnolnak.
Már a ventik möggé is raktam egy sor blokkot, hátha úgy érzékeli hogy onnan fény megy be, de így sem.
Lehet kiváncsiságból építek rá még egy emeletet, már úgy is van jetpackem nem olyan szenvedős megcsinálni.
Azt úgy építem hogy 24 magasan legyen a padló szintje a talajtól,akkor ha pont alatta állok is folyamatosan spawnolniuk kell.

Még egy kérdés: signalumot hogy a bánatba csináljak,ha az alloy smelterhez is kell signalum, más receptet meg nem látok rá?
Pulverizálok rezet,ezüstöt,rakok mellé egy vödör redstone-t és shapped craftinggal menni fog ahogy neten találtam rá receptet, vagy ez lockolva van az expert mód miatt?
Mondjuk még akkor is kell folyékony redstone-t csinálnom..

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#17375) csoki válasza Amur (#17374) üzenetére


csoki
senior tag

menj bele a mob farmba, és nézd meg f7tel hogy piros x-ek vannak-e mindenhol :)

ventik amúgy átfújnak egy blokkot simán, még ha közvetlen eléjük rakod akkor is

signalumot meg gondolom tinkerses kemencében, (ott mondjuk redstone olvasztáshoz nem elég a láva, pyrotheum kell) bár én nem játszom ezzel a packkal, főleg expert móddal, csak streamet nézek :D
lehet van rá más megoldás is, majd black jól megmondja :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17376) Amur


Amur
addikt

Első körben csinálnom kell úgy is folyékony redstone-t. Majd megcsinálom hozzá a thermal-os gépeket.
Ahhoz át kellett mennem a netherbe.
Visszafelé persze nem haza rakott hanem ha jól tippelek az építési stílusból Blackhez.
Nem nagyon volt időm barangolni, de nem találtam kijáratot, majd ha erre jársz adj instrukciót a szabad égre jutáshoz. Most megyek gyerköcökért! :)

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#17377) csoki válasza Amur (#17376) üzenetére


csoki
senior tag

amúgy ahogy rákerestem neten, lehet úgy csinálni ahogy írtad:

"Pulverizálok rezet,ezüstöt,rakok mellé egy vödör redstone-t és shapped craftinggal menni fog"

csak kell ahogy írod hozzá magma crucible + fluid transposer

(#17378) Amur válasza csoki (#17377) üzenetére


Amur
addikt

Köszi a megerősítést!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#17379) Amur válasza Amur (#17376) üzenetére


Amur
addikt

Kitaláltam közben Black házából, egyik járat felet láttam hogy fűblokk van, kiütöttem és kinn voltam. :)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#17380) föccer


föccer
nagyúr

BC quarry (ne, ne bántsatok. :DDD ) Miért csak 1 oldalról fogadja a kakaót?

Illetve a Kinesis pipe miért nem adja át a energiát neki, ha sorba kötök vel enéhány generátort? :F Eléggé idegörlő 8 MJ-vel hajtani szegény quarryt. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17381) Amur válasza föccer (#17380) üzenetére


Amur
addikt

wooden kinesis pipe kell a generátor oldalról.A quarry felől mindegy milyet raksz.Legyen valami jobb.(min. gold)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#17382) föccer válasza Amur (#17381) üzenetére


föccer
nagyúr

Ohh, köszi. :R

Egy fajtából vittem végig, kipróbálom.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17383) #56573440


#56573440
törölt tag

Ha ki akarsz bármiről venni bármit bc oldalon mindig woodennel ment. Chestekbol pl itemet a ph solar gyárban :)

Van már emerald kinesis magasabb limitet mint a fa ha később kell

(#17384) #90933760


#90933760
törölt tag

Nyomattam 8 aranyblokkért meg egy gyémántblokkért még egy slotot a crossbowra és mehetett bele vöröskő. Már 3.65s a draw. :DDD Tisztára megérte pazarolni bele..... :DDD
Nem baj, a Hamerrel valami állat bányászni, főleg hogy csaptam rá lapist is.

[ Szerkesztve ]

(#17385) Amur válasza #90933760 (#17384) üzenetére


Amur
addikt

Majd ha megcsinálod signalumból alapból 0.25 lesz a draw ha jól emlékszem.Mindjárt csinálok is! ;)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#17386) föccer válasza #56573440 (#17383) üzenetére


föccer
nagyúr

Jó, mikor volt az már. :DDD

A wooden pipe-al már megy, viszont még mindig csak 20 RF/t megy át rajta. Iron kinesis pipe-ot használok, amire 4 solar generatorral tolnám a kakaót, csúcson 320 RF/t-vel. Ebből van meg 20.

(bocs, lusta voltam levágni a másik monitort. :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17387) #56573440 válasza föccer (#17386) üzenetére


#56573440
törölt tag

Tele van a buffer? Mert ezek nappal hoznak 80 at ugye max de függ a nap allastol, és rs jelre kiadjak magukból de addig se töltenek

Meg főleg idő kell amíg atkapcsolnak. Tegyél mögé levert és adj több időt. Ha úgy jó, akkor az áramkör nem jó neki.

Ha leverrel se...akkor az iron csovezes nem jó. Alapból a kinesis verzió arra van hogy állítható legyen, mennyi rf mehet rajta át. Wrencheld meg és nézd végig a limitet lehet valamiért valamelyik vicceleg

(#17388) föccer válasza #56573440 (#17387) üzenetére


föccer
nagyúr

Bufferek tele vannak, az elektronika jó. 3 perc jel alatt, 1 perc töltés. Azt gondolnám, hogy alapértelmezetten max áteresztésre van állítva, de meglesem, hátha a csövek korlátoznak, köszi a tippet. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17389) föccer válasza #56573440 (#17387) üzenetére


föccer
nagyúr

Úgy néz ki javult a helyzet. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17390) #90933760 válasza Amur (#17385) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha normál módban lennénk alap receptekkel akkor én is megcsinálnám, de így inkább hanyagolom, jó nekem a fullosra tolt vascucc. Szinte csak vanillázni járok fel. Majd egy következő egyszerűbb pakkban én is gépezek. Esetleg ha ti már tele lesztek akkor megdobhattok pár géppel. :DDD
A draw nem erőssége, de a boltokra még tudok tenni 3 slotnyi kvarcot, nem tudom mennyit emel a sebzésen.

A crossbow húrját lehet csinálni még kétféle pókhálóból ahogy látom, azt lehet utólag is cserélni? Mert a netherben a naturás pókok hálóját nem olyan nehéz megszerezni, abból kellett volna csinálni, az erősségre meg drawra is ad. Vagy új nyilat kell csinálnom és akkor buktam a sok cuccot amit beletoltam ebbe a simába?

(#17391) molnartibor válasza föccer (#17386) üzenetére


molnartibor
tag

Azoknál az aranyládáknál a csövezéssel lesz egy kis gond:D nem jó a sima pipe így mert nem kezel túlcsordulást + random hogy merre megy benne az item elágazásoknál! Van overflow pipe ami kezel túlcsordulást csak akkor sorba kell kötni a ládákat egymás után vagy visszatérő ágat kell építeni neki!

(#17392) föccer válasza molnartibor (#17391) üzenetére


föccer
nagyúr

Tudom, de ez még az első gödör. Amire ez készen lesz, meglesz az ae tároló rendszer. A csövezés úgy van megoldva, hogy elvileg egyenletesen tölti az összeset, egyszerre. Ennek a gödörnek az anyaga belefér abba a 8 ládába, a többi meg közvetlenül megy majd a drive-ra.

* kivéve az első ládát, ami hátul van a képen, de abba csak egy kevés cobble-t gyűjtök majd az építkezésekhez.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17393) #90933760


#90933760
törölt tag

Modos szeron nem csinalunk 24 oras gamet? Majd valamikor. :DDD

(#17394) #90933760


#90933760
törölt tag

(#17395) #90933760


#90933760
törölt tag

Egyedül nyomtam egész idáig, hát ez nem állapot gyerekek, mi az hogy üres a szeró. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17396) apatyas válasza #90933760 (#17395) üzenetére


apatyas
Korrektor

Mit akarsz, most jövök fel megint. Az előbb már nem láttalak, különben szóltam volna.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#17397) #90933760 válasza apatyas (#17396) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mi az hogy elmentél? :DDD
Csináltam egy edény vöröskövet, nekem több nem kell, úgyhogy viheted a gépeket, gondolom neked is kell. Amennyi ingot abból kijön annyi elég, aztán majd legyártom én is ezeket a gépeket. Vagyis ezt az idegesítő hangú generátort biztos nem, hanem valami mást.
Aztán majd később meg a szerszámokat, nem akarom elpazarolni még a signalumot egyelőre. Legfeljebb egy crossbowt. Bár nagyon még az se kell, mert itt fent bohóckodni elég a fullos vas is, netherbe meg úgy se vinném át még.

[ Szerkesztve ]

(#17398) Amur válasza #90933760 (#17397) üzenetére


Amur
addikt

Immersive-es szél vagy vízerőművet már meg tudod csinálni. Van coke ovened creosite oil-hoz, a többi meg gyerekjáték.
Vízerőművet nálam meg tudod nézni hogy érdemes a vízet ráengedni(alul is el tudjon folyni, mert úgy nagyobb felületen forgatja a kereket.)
Itt arra figyelj hogy elég magas a kerék, csak akkor tudod a dinamora rátenni ha a földtől 3? blokkra van legalább, meg minden irányban van annyi hely.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#17399) #90933760


#90933760
törölt tag

Lesz vízi erőmű mindenképp, meg szél is akkor.

(#17400) #56573440


#56573440
törölt tag

Mcvel irl lámpa kapcsolgatas? :DDD

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.