Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14801) K.Tamas89


K.Tamas89
aktív tag

Sziasztok!

Kinéztem egy BlackBerry 9860-at a Z30 mellé. Tapasztalatok? Gyári böngésző, App World megy mobilnettel?vagy csak bis előfizuval(telenor)
Mire figyeljek a vásárláskor?
Egy tesztet olvastam, az alapján tetszik. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#14802) lugosi válasza K.Tamas89 (#14801) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Gyakorlatilag mindenhez kell a bis. Anélkül ne gondolkozz benne. World konkrétan megy, de se böngészés se email nincs a gyári kkiensekkel. Fb az van.

(#14803) Phülöp válasza K.Tamas89 (#14801) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem Z30 melle felesleges, hacsak nem a merete miatt akarod. A nagy otthonra, a kicsi meg minden egyebkor.
Amugy jo kis szecska a 9860, nem is ertem, miert nem volt nagyobb sikere. En szerettem.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#14804) lugosi válasza lugosi (#14802) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bocsánat most látom hogy felületesen válaszoltam. Mobilnettel nem megy a world (se), wifivel megy. De levelező, böngésző bis nélkül nem megy wifin se. Szinte mindenhez kell a bis még Wifi esetén is. Fb van wifin bis nélkül, úgy értettem. Sima mobilnettel nem megy.

(#14805) K.Tamas89 válasza lugosi (#14804) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Lényegében munkához szeretném.
Köszönöm a válaszokat Mindenkinek!

(#14806) K.Tamas89 válasza K.Tamas89 (#14805) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Viszont van egy kis bibi :/ telenornál az okostarifa mellé nem lehet bis-t rendelni technikai okok miatt :/ szívás...

(#14807) eventus válasza K.Tamas89 (#14806) üzenetére


eventus
veterán

Nagyon okos az a tarifa :)) Telenor.. Persze, hulladék okos telefonok mellé kell az okostarifa, hangzatos nev.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#14808) lezerpiramis válasza lugosi (#14804) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A gyári böngészőnél szolgáltató- és OS/telefonfüggő, hogy működik-e sima mobilnettel/wappal vagy sem.

(#14809) lugosi válasza lezerpiramis (#14808) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Itthon is? 3 db eszközt próbáltam, Os 5 és 6 alatt, telenornál és telekomnál, (igaz nem a létező összes kombinációban), de bis nélkül egyiknél se volt böngészés. Vodafone-t nem próbáltam egyedül.

(#14810) lezerpiramis válasza lugosi (#14809) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Vodafone-nál lehet wapozni a wap.vodafone.net APN-nel (van hozzá service book, megjön BIS nélkül is), ha nincs BIS, ez biztos, tehát azok az oldalak bejönnek, amelyek barátságban vannak a wap gateway-jel (https pl. nem igazán :) ). Szóval nem 100%-os és valóban nem internetböngészés, de ha valaki nagyon akar BIStelenül böngészni, annak még mindig ott az Opera Mini.

Wi-Fi-n pedig minden további nélkül megy a böngészés a Vodánál a gyári böngészővel.

[ Szerkesztve ]

(#14811) Tamy válasza lezerpiramis (#14810) üzenetére


Tamy
senior tag

Telenornál is megy minden a gyári böngészővel BIS nélkül, az más kérdés, hogy nem sok érő, illetve időnként kell neki egy cache ürítés, mert a fene tudja mitől megbolondul, nem hajlandó semmit se csinálni (pedig csak akkor használom, ha valamiért nagyon muszáj).

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#14812) lezerpiramis válasza Tamy (#14811) üzenetére


lezerpiramis
őstag

OS 7-nél már ritkábban van szükség ilyesmire, OS 6-nál még néha, de a korábbiak tényleg elég gyászosak...

(#14813) Tamy válasza lezerpiramis (#14812) üzenetére


Tamy
senior tag

Nekem OS6 van, és valóban néha kell, de csupán azért, mert tényleg szinte soha nem használom :)

Más: Lassan egy éve használom a telóm, de még most sem bírok leírni úgy egy mondatot, hogy a helyesírás ellenőrzője bele ne kötne valamibe, nem győzöm tanítani. Így viszont sok értelme nincs, max. az elgépelések ellen véd. Ha már gyárilag ennyire buta, nem lehet valahogy rátölteni valami szótárat? Itt most nem valami alkalmazásra gondolok, hanem gondolom valahol egy fájlban tárolja a szótárát, meg esetleg egy másikban a megtanultakat. Ennek egy okosabb példányát lehúzni valahonnan a netről, aztán kicserélni vele a gyárit?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#14814) lezerpiramis válasza Tamy (#14813) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ezt a részét nem tudom, én minden ellenőrzést stb. kikapcsolok mindegyik BB-men, még a Z10-en se használom a szavak fellökdösését (+ékezetet se használok egyiken se).

(#14815) Tamy válasza lezerpiramis (#14814) üzenetére


Tamy
senior tag

Az ékezetíráshoz én ragaszkodok, bár valóban macerás tud lenni néha, főleg menet közben. Könnyen túlgörgeti a kívánt karaktert, aztán visszafelé megint észrevétlenül átsiklik felette. A helyesírás ellenőrzést is szeretem, csak ha én mondom meg mi a jó, akkor előfordulhat, hogy rosszra nevelem szegényt :D

Ha már így rászántam magam, még egy dolog eszembe jutott: Nincs valami billentyűkombináció a tartós számok írására? Hosszabb számsorok esetén ne kelljen minden alkalommal az alt billentyűt is lenyomni.

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#14816) lugosi válasza lezerpiramis (#14810) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hol írom át az apn -t OS 6 alatt? Ez hasznos infó lenne.

(bbocs most nincs nálam a telefon, azért kérdezem, hogy mire újra a kezeim közé kerül, addigra tudjam)
Ennek nekifutok, hogy mi megy rajta pontosan akkor bis nélkül.

(#14817) lezerpiramis válasza lugosi (#14816) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Sehol nem kell átírni az APN-t, a gyári böngésző működését service book-ok biztosítják.

Be lehet írni APN-t (Opciók / Készülék / Speciális rendszerbeállítások / TCP/IP), de ez nem befolyásolja a gyári browsert, ez a külső appok, illetve esetleg a streaming (YouTube) működéséhez kell, de utóbbihoz is kell lennie service booknak - legalábbis a Vodánál OS 5-től felfelé van (internetes APN-t használja).

Nagyon sokat számít a szolgáltató, illetve a telefon és az OS típusa is.

Ezek mennek például BIS nélkül (a fenti TCP/IP-beállítással, de némelyik anélkül is):
-Opera Mini
-Google Maps
-TuneIn
-LogicMail

Ezek csak Wi-Fi-n mennek BIS nélkül:
-BB World
-Facebook app
-Twitter app
-LinkedIn app

Ezek meg Wi-Fi-n is csak BIS esetén mennek:
-Gyári email-kliens
-BB Maps
-Gtalk, Yahoo Messenger stb., tehát a BB Limited chatliensek
-BB Protect
-BB Messenger

Mindezt vodás SIM esetén tudom biztosra mondani (legalábbis 1-2 éve még ezek mentek, kb. akkor próbáltam utoljára BIStelen BB-t).

[ Szerkesztve ]

(#14818) lugosi válasza lezerpiramis (#14817) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, ez tök hasznos volt.

Asszem lassan frissítem is a cikket amit közösen csináltunk, mert ezeknek is helye lenne benne.

(#14819) lezerpiramis válasza lugosi (#14818) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Az appokkal kapcsolatos infók szerintem szolgáltatótól függetlenek, egyedül a böngészőnél jöhet képbe az, hogy melyik szolgáltatónál hogyan és mivel működik.

De őszinte leszek: összesen 2 hétig használtam érdemben BIS nélkül BB-t (kb. 4,5 éve), ez pedig akkor volt, amikor még a Telenornál várni kellett 1,5-2 hetet a BIS aktiválására a 8520-asomhoz :) Úgyhogy túl sok friss tapasztalatom nincsen ezen a téren.

(#14820) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Imádkozok,hogy legyen valami a 9900-asomból..

Iphone 7

(#14821) hermanyi válasza FET-MEN (#14820) üzenetére


hermanyi
őstag

Most hol tart az ügyed?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14822) FET-MEN válasza hermanyi (#14821) üzenetére


FET-MEN
veterán

Telefon visszaküldve a tulajnak. Megnézeti mivan vele, utána megbeszéljük az anyagiakat. Jelenleg se telefonom,se pénzem másikra.

Iphone 7

(#14823) lezerpiramis válasza FET-MEN (#14822) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A pénzt nem adta vissza?

(#14824) hermanyi válasza FET-MEN (#14822) üzenetére


hermanyi
őstag

Pénz+teló is 1 helyen . :( van bizalom rendesen :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14825) FET-MEN válasza lezerpiramis (#14823) üzenetére


FET-MEN
veterán

Nem. Felajánlottam,hogy 27 helyetz 17-et kérek vissza, (tehat legrosszabb eset alaplapcsere is fedezbe van abból) és azt mondta nem, majd ha megnézette megbeszéljük.

Iphone 7

(#14826) lugosi válasza FET-MEN (#14825) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az a baj, innentől nem neki sürgős, és nála van minden. Drukkolok neked.

(#14827) lezerpiramis válasza FET-MEN (#14825) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Hát korrekt, mit ne mondjak... Mindenesetre ha eltűnne, akkor küldj a mobilszámára egy-két faxot, hogy érezze a törődést az ő telefonja is :D

(#14828) FET-MEN válasza lugosi (#14826) üzenetére


FET-MEN
veterán

Így van..

:R

Iphone 7

(#14829) eventus válasza lezerpiramis (#14827) üzenetére


eventus
veterán

+30 OTA beállítás :p

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#14830) Polarstar válasza FET-MEN (#14825) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Beizzítom a Gyilkos -Vipera-Kommandós kapcsolataimat. :D
Lesz neki "Halal". :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#14831) FET-MEN válasza Polarstar (#14830) üzenetére


FET-MEN
veterán

:R :DDD

Iphone 7

(#14832) K.Tamas89 válasza eventus (#14807) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Sajnos nem tudok még másra váltani, mert hűség van rajta :S Pedig már váltanék. :W :D

(#14833) eventus válasza K.Tamas89 (#14832) üzenetére


eventus
veterán

Tarifa hűség a másik gusztustalan dolog..

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#14834) bigsee


bigsee
addikt

Segíccség! Tele lett ilyen apró mütyürrel a menü

uninstallálhatatlanok, és nagyon nem tetszenek nekem.

Az egyikre rákattintva ezt mondja:

Ezek ma kerültek fel, valahogy, de nem tudom, hogy hogy... lehet én voltam a béna, de nem tudom leszedni őket... :(((

Na még képlink se jó, jobb e.gomb és megnyitás új lapon!

A kérdőjeles négyzet az a BBM SDK Demó, de hogy hogyan került fel, azt ne kérdezzétek...

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#14835) eventus válasza bigsee (#14834) üzenetére


eventus
veterán

lezerpiramis: Nálad is ez történt ma. Mi lett a megoldás?
Megnéztem, OS6 alatt nem volt BBM frissítés. Több panasz: [link]

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#14836) lugosi válasza bigsee (#14834) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem a képekre kattintva azt mondja, hogy jelentkezzek be a onedrive-ba.
Magában a hszben meg se jelenik csak a helye a képnek.

(#14837) bigsee válasza eventus (#14835) üzenetére


bigsee
addikt

8.5.1.8 ami fenn van, mintha frissült volna nemrég

Na most?

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#14838) eventus válasza bigsee (#14837) üzenetére


eventus
veterán

Nekem is ez van fent (9780, os6), de semmi ilyet nem produkált.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#14839) bigsee válasza eventus (#14838) üzenetére


bigsee
addikt

Köszi, nézem a linket

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#14840) bigsee


bigsee
addikt

Nah, az alkalmazások között van egy Blackberry Messenger nevű progi, aminek két emberke az ikonja, olyan mint a windows messengernek volt, na azt kell uninstallálni (beállítások/készülék/alkalmazások kezelése/) és törli a szemetét is.

Az általam csatolt első képen az alsó sorban jobbról a harmadik (balról a negyedik ;) )

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#14841) lugosi válasza bigsee (#14840) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hú ez valami furcsa progi lehet mert a bbmnek nem ilyen az ikonja.

(#14842) K.Tamas89 válasza Tamy (#14811) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Tehát akkor az a lényeg hogy Opera böngészővel egyenlőre müködne a mobilnetes böngészés és lehetséges hogy a gyári böngészőben is?! Később tervezem majd hozzá a BIS-t is, ami ugye nélkülözhetetlen.

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat, infókat!! Sokat segítetettek :R

(#14843) Tamy válasza K.Tamas89 (#14842) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, mindkét böngésző működik BIS nélkül a Telenornál. Sokakkal ellentétben én nem osztom azt a nézetet, mely szerint a BIS nélkülözhetetlen lenne. Van amihez valóban az, de nekem pl. egy cseppet sem hiányzik. Minden olyan funkciót hiánytalanul tudok használni, amire szükségem van. Több dolog van, ami nem tetszik/nem működik megfelelően a telefonomon, de nehéz lenne ezek bármelyikét a BIS hiányához kötni.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#14844) K.Tamas89 válasza Tamy (#14843) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Rendben, köszi :R

(#14845) lezerpiramis válasza Tamy (#14843) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Én pl. el nem tudnám képzelni, hogy nincs BBM-em, nem nyúlok a gyári email-klienshez (ennek a hiánya pláne fájdalmasan érintene, mivel BES-em is van, tehát a naptáram, a kontaktjaim, az intranetes elérés, a távoli fájlok elérése is hiányozna), a FB, LinkedIn és a BB World csak Wi-Fi-n menne, GTalk-kliens egyáltalán nem, a böngésző (OS 7.1-nél már jobb, mint az Opera szerintem) csak wappal menne.

De hát felhasználója válogatja :)

(#14846) Tamy válasza lezerpiramis (#14845) üzenetére


Tamy
senior tag

BB-s ismerősöm nincs, így a BBM hidegen hagy, a gyári böngésző szerintem egy kalap... OS6 alatt, és egyébként is minden platformon Opera függő vagyok. Másrészt mobilnettel BIS nélkül Telenornál megy minden a gyári böngészővßel is, és nem a wapra gondolok (https is). Facebookon csak álnéven vagyok, és egyébként sem szeretem a mindenre külön alkalmazást, ha akarok valamit, akkor böngészőből nézném egyébként is. G+-on vagyok, de ott meg ismerős nem nagyon van (meg úgy általában alig használja valaki), és arra is igaz a fentebbi, hogy nem vagyok híve a mindenre külön app-nak. Levelezésre pedig gyakorlatilag én is a gyári e-mail klienst használom, a SmartMail segítségével. Alkalmazások telepítése Android alatt is úgy volt beállítva nálam a tűzfalban (direkt), hogy csak wifi-n keresztül lehetett, főleg az adatforgalom miatt. Amit akartam (és főleg amire találtam is app-ot), az fel van telepítve, adódhat persze olyan, hogy valamire még szükségem lesz, de elég valószínűtlen, hogy az ott és azonnal kelljen, ne érjen rá addig, míg wifi közelbe kerülök. A frissítések pláne nem sürgősek. Nekem nem érné meg csupán emiatt előfizetésre váltani, és még BIS-re is előfizetni. Nagyon kevés kimenő hívásom van, inkább neten intézem az ügyeimet, havonta max. 1500 Ft-ot költök, ebből 1000 Ft az internet. Ennyiből még BIS nélkül se jön ki egyetlen előfizetés sem. Nyilván van akinek rt ezek a funkciók fontosak, nekem ami hiányzik, annak a BIS-hez nem sok köze van. Pl. a fényképezőt nem lehet lenémítani, szerintem ez egy üzleti telefontól is alap lenne (pl. tárgyaláson, vagy egy szöveget az irodában), az önkioldó hiányára még lehet mondani, hogy nem egy multimédiás készülék. Külső alkalmazások vannak persze, de amiket néztem, egyik sem az igazi. Aztán amit nemrég említettem, a helyesírás ellenőrzése. Hivatalos levelezésnél ez különösen hangsúlyos. De említhetném, hogy csak egy ébresztést lehet beállítani, bár ez naptárbejegyzéssel nagyjából korrigálható. Az egyetlen amihez talán mégis köze van a BIS hiányának, a levelezéssel kapcsolatos. Nem találtam még rá, hol lehet olvasás visszajelzést kérni, illetve a küldéssel kapcsolatos szabályozást se látom. Aztán a html üzeneteket rosszul tördeli, nem látszik a jobb széle, csak ha a válaszra megyek, illetve főleg reggel az első lekérdezésnél olykor duplán jönnek meg az üzenetek. Nem volt még BIS-es BB-m, de mivel a Smartmail is a gyári levelezőklienst használja, így elképzelhető, hogy ezek a kellemetlenségek BIS-el is meglennének, vagy nélküle is csak nálam jön elő valamiért. Ugyanakkor a többi hiányosság nemigazán írható a BIS nélküli használat számlájára, hacsak nem így áll bosszút a Blackberry, amiért nem fizetek érte ;)

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#14847) lezerpiramis válasza Tamy (#14846) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ez teljesen érthető, más felhasználói szokásokról van szó :R

SmartMailről meg is feledkeztem, az tényleg a gyári klienst használja.

(#14848) domel


domel
tag

Ha már a kritikáknál tartunk:
Mi értelme van minden (ios, android,bb, wp) telefonokra hangerő gombokat tenni? Van egy szűk réteg, akik a telefont mp3 lejátszóként használják, az ő szokásaikat nem ismerem, de az átlag felhasználók az esetek 99,998%-ban véletlenül nyomja meg a hangerő gombot (szerintem). BB Q5 telefonnak is természetesen van hangerő gombja, mikor ellenkező irányból nyomom be az usb kábelt, természetesen megnyomódik az a hülye gomb is, sőt az a vacak altató gomb a tetején, na azt mire sikerül benyomnom (egykezes használat), arra megint csak a hangerő gombok benyomódtak...

de jó volt kimérgelődni magam... ;]

(#14849) lezerpiramis


lezerpiramis
őstag

Ha már ilyen "mit nem szeretek a BB-mben" nap van, akkor én is leírom, hogy mi fáj :)

BB OS:
-Állandóan kidobál a GTalk-kliens (anno a Windows Live Messenger is ezt csinálta), ráadásul ostoba is :)
-Nincs igazán jó akksival rendelkező, mobil hotspot funkciót és normális böngészési élményt biztosító Bold modell (jó lett volna, ha a 9900-as legalább olyan akksival jön, mint a korábbi Boldok...).
-Irdatlanul lassú a letöltés a BB Worldből.
-Nem villog a LED nem fogadott hívás esetén.
-Ha kötelező a jelszó (BES miatt), akkor a telefon mindenképpen lezár x perc után (nálam 15), tehát ezt az időt nem lehet bizonyos appok használata esetén kitolni (BB 10-nél megoldható, videonézéskor jól jön).
-Ha beállítom, hogy az sms-ek is megjelenjenek a Messages menüben, akkor az új sms-t jelző ikon is levél lesz a képernyő felső sávjában, nem pedig sms-ikon.

BB 10:
-A GTalk-kliens már nem dobál ki, de ostoba maradt :)
-Nem terjedt el eléggé a BES 10 (ez csak részben a telefon hibája), így nálunk sincs, így a BES accountom csak a BB OS-es telefonjaimon működhet.
-Butább a BB Bridge, mint BB OS esetén.
-Idiótán van megoldva a szövegkijelölés (trackpad nélkül is meg lehetett volna oldani normálisabban).
-Bírhatná egy picit jobban a Z10 akksija :D

[ Szerkesztve ]

(#14850) eventus


eventus
veterán

jó ég... :(

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.