Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) zseko válasza KAMELOT (#189) üzenetére


zseko
veterán

Na ja, csak a te vga-d 60W-ot eszik az enyém meg 130-at :) A procimat azért nem mondanám réginek.. és az e változatott vettem, max 65W fogyasztással. És azt se felejtsd el, ebben benne van a monitor és a hangfal is, mert ezek is mennek játék alatt. De átnézek már linux alá, ott mit mutat fogyasztásügyileg.

HR24.hu

(#202) szg88


szg88
őstag

Nekem lassan már egy külön Paks kell. :DDD

(#203) alvaro válasza Vladi (#200) üzenetére


alvaro
senior tag

Sikerült frankó opálos LED izzókat szerezni a tecsóban még az ősszel, LandLite és 260 lumen / 4 watt van ráírva. Nekem beváltak. Nem ütik ki az ember szemét, és a fürdőszobába már elég erősek. A kinti lámpákba is tettem ilyet, mert elvileg a kompaktok nem szeretik a hideget, viszont hagyományos izzó nem maradhatott, mert ez az a lámpa, amit belülről nem látsz, és ezért előfordulhat, hogy egész éjjel úgymarad... sorry, az ember elfelejti. Ott annyira nem jó, mert pont összeütközik az egyik lámpa burkolatával a bevilágított tartománya (nagyjából félgömbben sugároz).

Előző házban a belülről kapcsolható garázslámpa volt ilyen, gyűlöltem is, és lehetőleg nem használtam. Ráadásul amikor megérkeztünk oda, százas izzó volt benne. A belső helységekben meg mindenhol 3*50W halogén spot. Nagyon szép fénye volt, de 150W??? Aztán a konyhában, ahol tényleg sokat használtuk a nagylámpát, beszereltem 3*5W power ledet, még Szlovéniából rendeltem. Nem volt akkora fénye, mint a halogénnek, meg kisebb szögben is adta, most olvasólámpának használom. Átalakítóval is.

(#204) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

Hasznos és hiánypótló írás.köszi. :K

üdv.

(#205) exception


exception
aktív tag

Érdekes téma :K

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#206) tvamos


tvamos
nagyúr

Nagyon jo cikk, koszi.
Jol osszefoglaltad a lenyeget...

Nekem az volt az otletem, hogy a riaszto kapcsolja le az aramot.
(Az ugyfelejtett lampakat is.)
De elkoltoztem, most meg mar nem erdekel...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#207) Petya1981


Petya1981
tag

Van egy kivénhedt konfigom p4 prescott 3ghz/800 + ATI 9800pro stb egy faja codegen táp táplálja és 200w-ot fogyaszt

SZERETEM A NYUSZIFÜLET

(#208) Petya1981


Petya1981
tag

kellemes olvasnivaló köszönet érte :R

SZERETEM A NYUSZIFÜLET

(#209) alvaro válasza Petya1981 (#207) üzenetére


alvaro
senior tag

Hiába, no. A Prescott egy igazi kályha.

A nyuszifület én is szeretem, ezért is öltöztem Reisen Udongein Inabának :DDD

(#210) Petya1981 válasza alvaro (#209) üzenetére


Petya1981
tag

:D

SZERETEM A NYUSZIFÜLET

(#211) DuplaZso válasza alvaro (#209) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Mert a 9800 pro nem ? :)
Volt idő, mikor egyszerre volt itthon 9600 és 9800. Hát, ha nem Doom3-at játszottam, akkor bizony a kilenchatos ketyegett, mert nyár lévén igencsak megdobta a gép hőmérsékletét a nagytesó, valamint a kodegány táp ventije sem alapon ment vele terheletlen állapotban.
Mondjuk kétségtelen, 3 giga körüli P4-ek szerették a naftát.

(#212) alvaro válasza DuplaZso (#211) üzenetére


alvaro
senior tag

Nemtom, 9800-asom sose volt, a 9600 viszont elment szép csöndben passzív hűtéssel.
Prescott volt munkahelyen pár évig, azt ismerem testközelből - jóféle porszívók voltak azok a gépek meghajtva, meg mértem rajtuk asszem 140 wattot üresben, pedig még videokártya se volt bennük, nem hogy 9800 :DDD

(#213) Vladi válasza alvaro (#203) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Na majd ha aktuális lesz, (5-10 év mire megpurcannak a mostaniak. :D ) megnézem a led kíánatot. De amiket most láttam, nagyon nem tetszettek. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#214) alvaro válasza Vladi (#213) üzenetére


alvaro
senior tag

Lesz ez még jobb addig... legalábbis remélem, hogy lesz bármi.

(#215) Dr. Romano válasza DuplaZso (#211) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A 9800Pro mint kazán? :F

Komoly mennyiségű hőt termelt a kártya, elég csak megnézni a gyári bordát, ez hány ezer wattnyi hőt képes elvezetni. :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#216) DuplaZso válasza Dr. Romano (#215) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Abban az időben az a fogyasztás bizony a nagyok közé sorolta, nemhiába volt a seggén a Molex. Alapjáraton is rendes hőt termelt. A borda forró volt mint a nyavaja, húzni sem volt szabad vele a szerkezetet.
Akkoriban a 300-as kodegányok idejét éltük, mások voltak a dimenziók.

(#217) jerry311


jerry311
nagyúr

A mikrónak viszont érdekes a működése. Bármilyen fokozatra is állítja az ember (van kb. 8 féle) mindig 1248W-ot fogyaszt, csupán annyi a különbség, hogy ha 90W-on akarunk mikrózni, akkor pár másodpercig 1,2K W-ot fogyaszt, majd visszaesik 40W-ra (gondolom ez a világítás és a forgó rész fogyasztása) aztán újból bekapcsol. Tehát nincsenek köztes állapotok, az idővel játszik a szerkezet.

Nem emlekszem pontosan, de vagy draga volt vagy nem tudtak szabalyozni a magnetron teljesitmenyet. Igy hat maradt a kapcsolgatas.
Par eve jelentek meg a kozvetlen szabalyozasu mikrok, persze jo dragan. Azoknal tenyleg csak akkora teljesitmenyt ad le a magnetron, amire beallitjak.

(#218) JColee válasza jerry311 (#217) üzenetére


JColee
őstag

Erről van valami konkrét anyagod, mert számomra nagyon furcsán hangzik?

(#219) jerry311 válasza JColee (#218) üzenetére


jerry311
nagyúr

As such, the choice of power level does not affect the intensity of the microwave radiation; instead, the magnetron is turned on and off in duty cycles of several seconds at a time. Newer models have inverter power supplies which use pulse width modulation to provide effectively-continuous heating at reduced power so that foods are heated more evenly at a given power level and can be heated more quickly without being damaged by uneven heating.

wiki

Most hogy igy jobban raneztem, gyakorlatilag az uj mikrok is ki-be kapcsolgatjak a magnetront, csak eppen gyorsabban. Ugyanugy PWM-es mint az uj venti szabalyozas az alaplapokon.

(#220) culaaa válasza Gude (#6) üzenetére


culaaa
csendes tag

remek cikk! :C

CHILLS NOT SKILLS!

(#221) draco31


draco31
veterán

Engem a TP-Link TL-WR740N Vezeték nélküli 150Mbps Router fogyasztás érdekelne, hogy egy hónap alatt menni Forintban. Folyamatosan üzemeltetve.
Itt az adaptere.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#222) alvaro válasza draco31 (#221) üzenetére


alvaro
senior tag

Meg kell mérni. Nálunk egy másmilyen router 3.5W-ot eszik terhelve vagy anélkül (már ha lehet hinni a fogymérőnek), az 2.5kWh/hó, olyan 150ft. A tied az adapter alapján maximum 5.4 wattot vehet föl (de velószínűleg kevesebbet), a táp veszteségei miatt legyen mondjuk 7 watt, amit ilyenkor fölvesz, az havi 5kWh, valahol 250-300ft magasságában. De valószínűleg nem használják folyamatosan az adapter maximum teljesítményét, így ennél inkább valamivel kevesebb lehet.

(#223) draco31 válasza alvaro (#222) üzenetére


draco31
veterán

Hát úgy napi 10 órát van csak használva, a többi csak úgymond be van dugva a konnektorba, mer csak d.u. 2-től este 10-ig megy a pc, és délelőtt vagy 1 órát megy telefonról a wifi. Akkor olyan 200 Ft lehet havonta kb.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#224) alvaro válasza draco31 (#223) üzenetére


alvaro
senior tag

A mienk kb. ugyanannyit vesz föl, akár dolgozik, akár nem... nem véletlenül van kapcsolós elosztóban.

(#225) draco31 válasza alvaro (#224) üzenetére


draco31
veterán

Nekem is azon van a pc, és amikor nincs használva, akkor ki is van kapcsolva az az elosztó. Csak a router van külön konektorban.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#226) Socket A


Socket A
aktív tag

nagyszerű cikk

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#227) letix


letix
aktív tag

Hmm, egyszerű kis fogyasztűsmérőm nekem is van otthon, ezt majd én is megnézem.
Nagyot fogok pillázni a 82cm-es CRT sík TV-n standby-ban.. :)

Apropó.:
Én rakattam fel a lakásba egy mágneskapcsolót, rögtön a bejárati ajtó mellé. Ennek lekapcsolásával az egész lakás tápellátása megszűnik, kivéve a hűtő és elosztója. (bár nem értek hozzá, de gondolom így a villamos berendezések általi lakástüzek kockázata is csökken..)

Számszerűen nem tudom megmondani, hogy eddig mennyit spóroltunk, rögtön költözéskor felrakattam a kapcsolót, viszont 2 fő átlagos havi fogyasztása így 75-78kW.

update.: (a mágneskapcsoló 10k volt beszereléssel)

udv
letix

[ Szerkesztve ]

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#228) letix válasza letix (#227) üzenetére


letix
aktív tag

Pontosítás, most jött ki az éves elszámolás, 71kW!

Mindet a kapcsolóval, és az néha-néha az esti router/switch kikapcsolással. :)

udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.