Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#203) alvaro válasza Vladi (#200) üzenetére


alvaro
senior tag

Sikerült frankó opálos LED izzókat szerezni a tecsóban még az ősszel, LandLite és 260 lumen / 4 watt van ráírva. Nekem beváltak. Nem ütik ki az ember szemét, és a fürdőszobába már elég erősek. A kinti lámpákba is tettem ilyet, mert elvileg a kompaktok nem szeretik a hideget, viszont hagyományos izzó nem maradhatott, mert ez az a lámpa, amit belülről nem látsz, és ezért előfordulhat, hogy egész éjjel úgymarad... sorry, az ember elfelejti. Ott annyira nem jó, mert pont összeütközik az egyik lámpa burkolatával a bevilágított tartománya (nagyjából félgömbben sugároz).

Előző házban a belülről kapcsolható garázslámpa volt ilyen, gyűlöltem is, és lehetőleg nem használtam. Ráadásul amikor megérkeztünk oda, százas izzó volt benne. A belső helységekben meg mindenhol 3*50W halogén spot. Nagyon szép fénye volt, de 150W??? Aztán a konyhában, ahol tényleg sokat használtuk a nagylámpát, beszereltem 3*5W power ledet, még Szlovéniából rendeltem. Nem volt akkora fénye, mint a halogénnek, meg kisebb szögben is adta, most olvasólámpának használom. Átalakítóval is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.