Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) collecting válasza autotaxmo (#898) üzenetére


collecting
tag

Es meg mindig bedobsz ilyen kommentet, amiben sejtetsz, celozgatsz :N

(#902) icecave válasza Roland8622 (#900) üzenetére


icecave
nagyúr

Biztos van, de embargó miatt úgyis csak 16án rakhat ki bármi infót.

(#903) Algieba válasza aujjobba (#895) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nos, igen. Abszolút helyszínt tévesztett. Ha pedig kimenne egy zsákfaluba, ahol azok a szerencsétlenek élnek, sokkot kapna. Vajon képes megérteni, hogy a nyomor okozta beszűkült tudatállapotban nagyon gyönge az ember akaratereje és könnyen elcsábul? Hiszen a szegényekre is ömlik a reklám, hogy a modern technológia, a csúcskütyü menővé tesz. Kell egy tudás szint, egy minimális "polgári" életérzés, hogy az ember ellen tudjon állni a nyomásnak. És nagyon éles különbség van a szegénység és a nyomor közt.
Engem nem ingerel az iPhone. A három phablet, ami éppen itt van körülöttem, bőven kiszolgál.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#904) autotaxmo válasza collecting (#901) üzenetére


autotaxmo
őstag

A naivitas egy boldog tudatlansag, nem kell celozgatni, sejtetni.

(#905) autotaxmo válasza Algieba (#903) üzenetére


autotaxmo
őstag

Emlekeim szerint itt az egyik forumozo valamelyik telefonos cegnel ugyintezo es o megirta a sajat tapasztalat hogy kik es mikent vasarolnak uj iphoneokat gyerekeknek is meg maguknak is. Letezo jelenseg es ahogy leszurtem az irasabol, nem is olyan ritka. Nem kell ehhez eltevedni egy zsakfaluban, eleg itt Pesten ezt eszrevenni

(#906) Sn00k válasza Navaren (#847) üzenetére


Sn00k
veterán

'Jó, hogy nem mész be egy Mercedes szalonba valahol kiosztani mindenkit, aki az autók körül bámészkodik és esetleg épp ajánlatot kér egy ügyintézőtől.' :DD

3njoy the Lif3

(#907) Algieba válasza autotaxmo (#905) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Azok az emberek ezt a fórumot nem olvassák. Mivel impulzus vezéreltek és valamivel igenis akarnak státuszt villantani, ha belegebednek is, megveszik részletre a csúcskütyüt. Ez van.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#908) concrete86


concrete86
aktív tag

Aki tok nélkül használta eddig a 12,13-as pro szériákat: oldala mennyire karcolódik pl. farmerzsebben? Az új fekete promaxot néztem ki, de sose volt még ekkora telóm, méretét tokkal nem növelném, színét meg nem takarnám el.

(#909) TechN7ne válasza icecave (#879) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Szépek ezek a tokok csak az a baj ,hogy elviselhetetlenül vastagabb lesz tőlük a készülék ,már a mostanival is mit le szenvedtünk. :)
Vlmi ultra vékony karbon kell ismét ,vagy biztosítás és maradhat tok nélkül ahogy jelenleg is csinálom (elég ramaty állapotban van már szegény :DDD ).

concrete86
Az enyém lassan egy év tok használat nélkül ,és vágtam már falhoz is.
[kép]
[kép]

Am egész jól bírja ,általános használat mellett nem nagyon karcolódik ,én kivétel vagyok mert sok esetben el is ejtettem.
Összeségében le a kalappal a 13pm széria előtt ,egy 12/11pm már biztosan széttört volna. :K
Viszont a 14pm még nem tudjuk milyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#910) icecave válasza TechN7ne (#909) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, hosszú távon én is a Pitaka air-t, vagy a tactical aramid tokot tudtam elviselni rajta. Persze, ha jobban védeni kellett, ment egy ilyenbe, amit linkeltem előbb.

[ Szerkesztve ]

(#911) Sn00k válasza concrete86 (#908) üzenetére


Sn00k
veterán

Biztiben nem gondolkoztal? En ha nem raknam tokba tuti az lenne az elso kotnek ra...

3njoy the Lif3

(#912) concrete86


concrete86
aktív tag

Amikor azt írjátok: “biztosítás”, mire gondoltok? Apple care szifon.com segítségével? Sosem volt még, de látom sokan használják ezeket. Befizetek mondjuk 100k-t és cserébe ha eltöröm, azonnal ingyen cserélik?
Vagy más biztosításról van szó?

(#913) concrete86 válasza TechN7ne (#909) üzenetére


concrete86
aktív tag

Ájj, ilyet nem szeretnék látni :D

(#914) Metal213 válasza majszter99 (#872) üzenetére


Metal213
tag

Heyy,

14promax. Miért?

S22U-t néztem. Valójában van pár foldos, flippes és 22u-s ismerős a közelben. Nézegettem, fogdostam, és mindenki elégedett volt persze, de azért ezt azt mondtak róla. Itt ott laggol, néha beakad valami és merülget, a 22u formája nem mindig esik kellemesen kézre.

Egy másik barátom i13pm-et nyüstöl. Megfogdostam, és kellemesebb volt a fogdosó teszt után mint a 3 android.

Amiért mellette szól nálam, az a ökoszisztéma és a kamera. Egyelőre az én világomhoz egyelőre jobban passzol az iphone kamerája mint a samsungé. Meg akartam várni az S23 kameráját, de mivel elcseszték a gyártók, hogy mindenki 1000++$ körülre lövi be az árakat, így ebben az árban jelenleg az iphone jobb választás. Nekem. Másnak nem. Jobban is tartja az árát. Persze, ha beüt a ménkű akkor elég szar lesz drága levélnehezéknek, de hát több is veszett mohácsnál! :)

Első iphone után megnézem mennyit fejlődött az IOS! :D :D :D

Amúgy néztem az i13pm-et. De úgy voltam vele, hogy ha lúd, legyen kövér. 10 hónap helyett 16 hónapos részlet meg már majdnem teljesen mindegy. Telekomos 180k-s készülék kedvezménnyel meg egészet baráti ár jött ki (5 előfizu+magenta+2év+miegymás)

archaic.bandcamp.com

(#915) Zjunior válasza autotaxmo (#886) üzenetére


Zjunior
veterán

Istenkem, te meg itt tartasz mindig?! :Y
En meg lesem a 3 iphone 14 pro max delivery datumokat 2db jon Szeptember 19.en az amazon meg hallgat :( nem ir datumot!
kicsit izgulok es stresszelek a cicuska rugja meg! ;] ;]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#916) Navaren válasza Sn00k (#906) üzenetére


Navaren
aktív tag

Értsd jól :)

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#917) EyElEs?! válasza Algieba (#903) üzenetére


EyElEs?!
tag

Oooooo, nekem 2 (hamarosan 3) zsákfaluban élő alkalmazottam van (mondjuk Paks közelben) és a zsákfaluban az egyik random embernek most utaltam el előre 1,5 milliót, mert gyárt nekem egy futószalag mérleget, ami plc-vel vezérli a másik manuális gépemet, illetve egy 100 ezer forintos kínai félautomata gépet 400 ezerből átalakítanak, hogy a gyártósorra tudjon kerülni full automatának.
Ha Kínából rendeltem volna +2 hónap és 2-3 millió. A mérleges eszköz meg jó eséllyel 10 millió feletti kategória.
De a 200 ezres kínai gépem is átalakították már teljesen, hogy 5 helyett 0,5g pontossággal működjön, és mindenféle előzetes tudás nélkül egy használtan 10 milliós csomagoló gépet is összeraktak és mondták, hogy miként kellene fejleszteni.
A pesti helyem mellett valakinek szinte ugyanezt a gépet 3 hét alatt rakták össze szakértők 2-3 millióért (2 munkánap)
Szóval lehet én vagyok szerencsés, de az érettségi nélküli falusi emberemnek egyszer megmutatok valamit, akkor utána meg tudja csinálni, ha nincs munkaja akkor meg idegösszeomlást kap, hogy le kell ülnie 5 percet, amíg elküldöm mit csináljon.
Nem gondolnám, hogy beszűkültebbek lennének az emberek, inkább azt, hogy más jellegű problemakkal szembesülnek.
Pesten pont annyira beszűkült a szegény ember mint vidéken (szerintem) más kérdés, hogy ott kevesebb lehetősége van valakinek kitörni

[ Szerkesztve ]

(#918) janeszgol válasza autotaxmo (#905) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha jól tudom az USA-ban egy év garancia van az iPhone-ra. Az EU-ban talán kettő a max. Nálunk a most bejelentett összes termékre 3 év van. Ha amcsiban is ennyi lenne, akkor nyugodtan meg másfél szerezheted az ottani árakat. Ennyit erről. Ha az EU kierőszakolja a 3-5 évet, na majd akkor nézd meg az árakat (vagy a szerviz árlapját).

Kettő. A technológiai fejlődést, belefektetett pénzt az meg kell fizetni. Az hogy egy minden téren csúcs telefon (1 TB) ma majdnem 1 millió ft, az szerintem nem meglepő. Bár aki tavaly megvette 650 ezer forint környékén a 13 PM-ből az egy terás verziót, na ő járt a legjobban szvsz. Erős, időtálló készülék.

(#920) gattolino válasza EyElEs?! (#917) üzenetére


gattolino
senior tag

Köszönjük az infót, de ennek sem sok köze van a témához.
Kicsit durva, hogy lassan 1000 hozzászólás van és megtudtuk jópár embernek a véleményét a mai világpiaci helyzetről, meg hogy mennyire jól megy nekik válság közepette is.
Visszakanyarodva Iphone témához, én nagyon vártam a 14-et és sejtettem, hogy nem lesznek hatalmas innovációk. De elnézve a konkurenciát, illetve az időtállóságot, meg a világbajnok áfánkat nem nagyon vagyok meglepve. Szerintem teljesen rendben vannak. Flottás előfizetésben el is hoznám, de még teljesen megvagyok a mostani készülékemmel. Annyit nem adna hozzá az élményhez
Inkább ebből az összegből elmegyek Dél Kelet Ázsiába 2 hónapra télen és még spórolok is a fűtésen :K

Vivo X90 Pro Plus

(#921) nozs23 válasza janeszgol (#918) üzenetére


nozs23
addikt

Ez egy fikcio. A magyar arat a forintnak es brutalis afanak koszonhetjuk, nem pedig a garancianak. Koegyszeru utanaszamolni es tokeletesen kijon a matek. A forint szart sem er, es az euro is gyenge a dollarhoz kepest. Tavaly is 3 ev garancia volt hozza, megis 140 ezerrel olcsobban nyitott a valtozatlan aru 13P.

[ Szerkesztve ]

(#922) janeszgol válasza nozs23 (#921) üzenetére


janeszgol
félisten

Az áfa tavaly is 27% volt, meg azelőtt is. Igen az árban benne van a forint mozgása is. Gondolom azt vették alapul, hogy 400ft alá tartósan nem fog menni a forint az euróval szemben, sőt még mehet feljebb is (420-430 ft).

(#923) nozs23 válasza janeszgol (#922) üzenetére


nozs23
addikt

Ki irta, hogy tavaly nem ennyi volt az afa? :F Csak azt irtam, hogy brutalis magas. A vilagon a kb. 4. legmagasabb.
Akkor megegyszer: az arat az arfolyam alakitotta olyanna, amilyen. Nem a garancia.

(#924) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hétfőn hozzák a két lilát, most hívtak. Pedig azt hittem ezen a héten már a itt lesznek.
Végül az 512-es helyett az egyiket 1 TB-re változtattam, mert most is azt használok és konkrétan a 88%-ka használatban van.

(#925) koxx válasza ΞΔGLΞ (#924) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mihez kell amugy ennyire bazinagy tarhely, sokat videozol rawban?

(#926) Gicz válasza ΞΔGLΞ (#924) üzenetére


Gicz
addikt

Wow, mivel van tele, képek videók?

Én apple.hu-n rendeltem szürke pro maxot, 128GB-t az előrendelés első 10 percében sikerült leadni, de szept 19-21-et ír szállításra. Ez mennyire pontos? kihozhatják ezt 16-án pénteken?

(#927) koxx válasza Gicz (#926) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szerintem nem.
Alza irt tegnap, hogy szombaton elhozhato.

(#928) Gicz válasza koxx (#927) üzenetére


Gicz
addikt

A fene, azt gondoltam az apple.hu-s rendelésnél nem lesz gyorsabb.

(#929) koxx válasza Gicz (#928) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem az emag lehet a leggyorsabb.

(#930) icecave válasza ΞΔGLΞ (#924) üzenetére


icecave
nagyúr

Én meg pont,hogy a 256-os 13PM-ról megyek vissza 128-asra, mert évek óta figyelgetve, mennyi tárhelyet használok, még a 128-as is kiszolgál egy jóideig. Dehát mások a felhasználói szokások, nincs ezzel gond.

(#931) Navaren válasza ΞΔGLΞ (#924) üzenetére


Navaren
aktív tag

Megtennéd, hogy lősz majd pár fotót róla kint napfényben és este szobában lámpafénynél, hogy hogy néz ki az a lila? Amilyen ortodoxnak tűnt elsőre, annyira kezd megtetszeni.
Kíváncsi vagyok.
Az ilyen éves 'hero' színek egész elképesztő "színjátékot" (haha) képesek tolni attól függően, hogy hogyan és milyen fény esik rájuk.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#932) LurkerSheik válasza janeszgol (#918) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

A 13 szériát is 3 év jótállással adták már itthon, előtte pedig 2-vel official helyről mégis csökkent az ára.

Egyszerűen a USDHUF árfolyam + vám + áfa + artisjus + kisker haszon határozza meg ahogy eddig is.
Az eurusd/ usdhuf vagy eurhuf átfolyamot pedig a deviza alapkamat+gazdasagi/politikai helyzet.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#933) Luck Dragon válasza ΞΔGLΞ (#924) üzenetére

Kiváncsi vagyok majd a véleményedre :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#934) NemMo


NemMo
őstag

Megrendeltem egy fekete 14 pro-t. A 13 pro eladásával nem lesz olyan vészesen drága. Remélem pénteken átvehetem. Media Markt-nál rendeltem

(#935) ΞΔGLΞ válasza koxx (#925) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pontosan..
4k 60fps eszi a tárhelyet.

(#936) ΞΔGLΞ válasza Gicz (#926) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez mennyire pontos? kihozhatják ezt 16-án pénteken?

Nem, tartani fogják ezt az időpontot. (legalábbis eddig így volt.)

(#937) ΞΔGLΞ válasza Navaren (#931) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Persze, de egyébként nekem nagyon tetszik ez a szín. :-))

(#938) TechN7ne válasza ΞΔGLΞ (#937) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Gondolom nem férfi fogja használni a lilát. :)

(#939) chelseafan94


chelseafan94
tag

Gyakorlott iphone előrendelők kérlek segítsetek. Tegnap adtam le pro max előrendelést az alzánál és az istyle-nál is, sajnos előbb nem volt rá lehetőségem. Mik a tapasztalatok, szerintetek mikor kerülhetek sorra? :)

PS ID: KoloChelsea

(#940) janeszgol válasza TechN7ne (#938) üzenetére


janeszgol
félisten

Én S8-ból anno a lilát választottam anno.

(#941) totron válasza Algieba (#903) üzenetére


totron
addikt

Aki el tud csábulni, azaz van miből neki, az nem szegény. Hallucinálhatja azt magáról valamiféle mártírkodással átitatott szereptévesztés okán, de a szegénység nagyon máshol kezdődik. Felismered az embert a problémáiról.

(#942) Navaren válasza TechN7ne (#938) üzenetére


Navaren
aktív tag

Miért, szerintem simán belefér. Ez a lila nem olyan lila.
A tavalyi babakékről is volt ilyen vélemény, aztán simán 'elfért' férfi kézben is :).

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#943) ΞΔGLΞ válasza TechN7ne (#938) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De, a párom és én is lilát fogjuk használni.
Soha nem gondoltam volna, hogy lila telefont fogok rendelni, ahogy tavaly sem a kéket, de ez a lila baromi jól néz ki. Külön tetszik, hogy az oldalán végig futó "króm" nem ezüst, hanem az is kapott egy lilás árnyalatot.

(#944) ΞΔGLΞ válasza Navaren (#942) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Komolyan, nem olvastam el a hozzászólásodat, addig, amíg nem válaszoltam és alulra dobott a forum engine, de teljesen egyetértek. :)

(#945) syIex válasza TechN7ne (#938) üzenetére


syIex
veterán

Haverom is lilát rendelt és előtte arany volt neki. :DDD
Nekem mindegyik szín megvolt tavaly és azelőtt is, de most fekete lesz, mert jobban bejön, mint a grafit. Bár az 1TB kicsit overkillnek érzem, de a 256 meg már kicsi volt az 512 meg csak sokára jönni így maradt a nagyobb tárhely, ha minden jól megy 25.-ig ide ér. :K
Pár hónapja Fold-ot használok szóval már várom, hogy újra iOS legyen a kezeim között főleg, hogy mindenem almás és így eléggé megnehezít néha egy két dolgot. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#946) ΞΔGLΞ válasza syIex (#945) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szóval 1 TB neked is?
Na végre, már nem vagyok egyedül. :D
-----

Egyébként XS max-ban volt nekem arany és nagyon bejött.

[ Szerkesztve ]

(#947) syIex válasza ΞΔGLΞ (#946) üzenetére


syIex
veterán

Igen viszont most nem PM lesz, hanem sima Pro. Elszoktam a nagy mérettől és a kicsi sokkal kényelmesebb volt az utóbbi időben. :D
Bár lehet pár hét múlva meg az lesz a bajom, hogy kicsi és leváltom Maxra... Nem az első eset lenne és vica versa.. :DDD
---
Nekem is arany volt az XS Max, szerettem én is és szerintem nem nőies. :N
11PM zöld volt a kedvenc szinem a Jet Black óta, de azért tavaly is lecseréltem a Sierrát a zöldre, de a Midnight Green jobban bejött, mint az Alpine. Most meg ez a fekete tetszett meg nagyon, aztán remélem jó döntés lesz, nem akarok cserélgetni megint pár hetente.. :DDD

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#948) AsakuraDave válasza syIex (#945) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Pro modelleknél nincs fekete csak grafit mint a 13 Pro. :F

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#949) syIex válasza AsakuraDave (#948) üzenetére


syIex
veterán

Space Black van most. Videó és képek alapján jóval sötétebb, mint a Grafit. :U

YT video on hands.
Képek on hands.

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#950) TechN7ne válasza syIex (#945) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az arany kevésbé nőies mint a lila és a fekete valóban szebb mint az unalmas grafit.
Én ezüstöt rendeltem 256g kivitelben.
Nekem már ez a tárhely is sok egy 2tb-os iCloud szolgáltatás mellett ,de azért mégsem az alap modelt szeretném választani.

Így néz ki a tárhelyem:
[kép]
[kép]
;]

Inkább az iCloud tárhely legyen nagy mint a készülék ,mindenemet elérem azonnal az összes apple eszközön (több iphone ,macbook ,imac ,ipad ,apple tv).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.