Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Alza már fel is emelete a belépő 13-as pro max árát 510 ezerre, nyilván a mai nap, vagy holnapig ez mindenkinél (MM, emag, Istyle hivatalos eladóknál etc...) így lesz.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#202) Sza_Sa válasza 7Heads Drago (#200) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Amit leírt az inkább közgazdaság, a fiskális és monetáris politika együttes hatása, egyéb hatásokkal.
Nem tartom jónak, hogy szemérmesen elnézünk, ha nekünk vagy az ideológiának nem tetszőt látunk.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#203) nozs23 válasza Sza_Sa (#202) üzenetére


nozs23
addikt

+1

(#204) Linkin1994 válasza 7Heads Drago (#200) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Ezért is tartunk itt :DDD

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#205) SpongyaBob válasza Noukoum (#3) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Jaja, mert ha nem lesz meg az új iPhone, akkor világvége jön. :)
Az EU kormányai is szépen elintézték:
1000$=1300 EUR

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#206) Fryskitt válasza kerobi (#146) üzenetére


Fryskitt
addikt

Vedd a nagyobbat 😀.

a többi meg remelem irónia

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#207) Tewe013 válasza #27070592 (#197) üzenetére


Tewe013
őstag

Csehországban is 10% felett van az infláció, tehát nem nem ér ugyanannyit, mert az inflációt nem az árfolyam határozza meg, csak az is kiveszi a részét belőle. Arról már ne is beszéljünk, hogy a csehek mesterségesen tartják alacsonyan az árfolyamot, ami rengeteg pénzükbe kerül és hosszútávon nyilván nem fenntartható. És még mielőtt valaki kiforgatná a szavaimat, nem azt mondtam, h így már minden okés az eurhuf árfolyammal, de nem árt árnyalni a képet, h ne szülessenek ilyen egyszerű tévképzetek.

(#208) sakal83 válasza SpongyaBob (#205) üzenetére


sakal83
addikt

Hanyszor kell meg leirni hogy eus ar= usd ar plusz afa+vam? Vagy jo euzni ezzel is? Oroszoknal lehet kapni? :DDD
A vilag legmagasabb afaja=27% ungarische spezialitat :C

[ Szerkesztve ]

(#209) moleculez válasza bear_ (#152) üzenetére


moleculez
veterán

De szerencsére Te okos és bölcs vagy, ja és szép :U ...

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#210) sakal83 válasza Tewe013 (#207) üzenetére


sakal83
addikt

Tisztanlatas vegett nezd meg a vasarloerot. Havi avg fizubol hany iphone jon ki cseheknel 2010ben es most illetve nalunk? Csak a tisztanlatas vegett :DDD

[ Szerkesztve ]

(#211) Graphics válasza moleculez (#209) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért valahol igaza is van.

Ha kitekintesz a fórumon kívülre, akkor lathatod, van vevőreteg...

-

(#212) totalwarrior válasza oyko (#160) üzenetére


totalwarrior
tag

On average, Austrians earn around 52,000 EUR gross per year or 2,876 EUR monthly after taxes.

Csak ennyi a probléma.

(#213) vdavid4 válasza SpongyaBob (#205) üzenetére


vdavid4
tag

Az euba 100 eurot dragult a tavalyi árhoz képest...de itthon nem 100 eurot drágult :F

(#214) Tewe013 válasza sakal83 (#208) üzenetére


Tewe013
őstag

Az euros ár 150 euróval lett drágább, tavaly 1150 euron nyitott a Pro most 1300-on, az ÁFA nem változott.

(#215) SpongyaBob válasza sakal83 (#208) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Hát akkor mit kell kiakadni, hogy itthon is jön rá az ÁFA+vám? :DDD
Esetleg nem tudod 14 Pro-t meg lehet enni? :)
Na ezért felesleges ezen vergődni.
Aki tehet megveszi, aki meg nem tudja az nem veszi meg. Ilyen egyszerű. Nem létkérdésről beszélünk emberek.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#216) sakal83 válasza SpongyaBob (#215) üzenetére


sakal83
addikt

Te vergodsz hogy az EU miatt ennyi:)

(#217) jbcs


jbcs
tag

Fel lett dobva a labda, gázszámla vagy 14 Pro Max? Gázon tudunk spórolni, de 14 Pro Max nélkül nem élet az élet... :D

(#218) sakal83 válasza Tewe013 (#214) üzenetére


sakal83
addikt

Mert gyengult az eur usdhez kepest. Lasd olaj. Az is volt mar ennyi usdben, sot megis 680ft literje a benzinnek.

Kis segitseg a vasarloerohoz. 2010-ben 1.4 havi atlagber volt az iphone 4, mig most 1.4 havi az iphone 14 :DDD az elmult 12 ev csodaja:)

Mind a ket modellnel a legkisebb arat neztem es ksh avg ber.

A cseh ksht nem ismerem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#219) aujjobba válasza vdavid4 (#213) üzenetére


aujjobba
addikt

Mit lehet ezen ennyit ertetlenkedni.

1 USD = 400 Ft
i14 Pro $999 = 400 000 Ft, netto
erre 27% AFA, maris 508 000 Ft-nal tartunk
A VAM nem tudom mennyi, plusz Artisjus, par szazalek arfolyam kockazatot raszamolnak,
maris kijon a hazai 570 000 forintos vetelar.

Nincs itt semmi kulonos latnivalo, a forint egy ev alatt 35%-ot vesztett az ertekebol a dollarhoz kepest, ennyi a matek.

[ Szerkesztve ]

(#220) 7Heads Drago válasza sakal83 (#208) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A többi gyártónál alacsonyabb a vám vagy mi? :W
Az 570.000 ár 448.800x1,27 és hol van ez az dollár árfolyamtól?
Sokkal inkább egy jó vastag árfolyam kockázati részt hagytak benne.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#221) SpongyaBob válasza sakal83 (#216) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Már bocsánat, de nem én írtam neked. és igen ez Euro is elég rendesen gyengült a tavalyi dollárhoz képest. Gondoltam megemlítem, az igazsághoz ez is hozzátatozik ha már ungarische-zel.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#222) sakal83 válasza 7Heads Drago (#220) üzenetére


sakal83
addikt

Azt is itthon. Az EUrol irtam, nem a peremvidek csodavolgyrol :B

(#223) Tewe013 válasza sakal83 (#218) üzenetére


Tewe013
őstag

Tehát akkor csak elintézték mások is.

(#224) sakal83 válasza SpongyaBob (#221) üzenetére


sakal83
addikt

Lasd 214es hsz:) izlelgesd a csodat

[ Szerkesztve ]

(#225) Remus389


Remus389
veterán

Nem semmi árak. A jobb kamerára leszek kiváncsi, de szerintem egy 5-6 éves iPhone is remek képeket csinál már, de nyílván lehet hova fejleszteni.

A szenzorsziget nem tetszik, jobb lett volna amennyire csak lehet feljebb tolni (nem pedig lejjebb), mert videónézésnél jobban bezavar / belelóg.

Kár hogy nincs mini, az egykezes használat nálam igen fontos. Így talán még ha cégesként adnák (erre nincs esély persze), akkor se örülnék neki felhőtlenül.

Igazából nem tudom, amire én használom a 12 minim, mennyivel lennék előrébb ezekkel egy vagyonért, kicsit jobbak mindennapi használatra persze, de azért nem drasztikusan. Nem gyorsabb / szebb annyival, sőt szinte ugyanolyan. Egyetértek az #1 hsz-el alapvetően. Idén február elején vettem újonnan 215-ért a kék 12 minimet (még a háború előtt), ami még belefért szerintem, tekintve hogy milyen jó kis telefon, remekül bírta a leejtést is egy kézzel kezelhető és hosszú távon is meglesz. De ezek az árak...

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#226) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

14 pro szürkén kíváncsian várom, hogy mennyi lesz.

(#227) Navaren válasza bear_ (#152) üzenetére


Navaren
aktív tag

Picit léggömbhámozós az új szoftveres trükközés, de a tavaly az volt a legnagyobb baj a kisebbre vett notch-csal, hogy érdemi hasznunk nem származott abból, hogy variáltak vele.
Csak más lett, és le lehetett írni cikkek/tweetek/posztok százaiban, hogy új notch lett.

Idén viszont egészen kreatív, amit kihoztak a dologból. Az.egész tényleg Nagyon Apple-ös. Picit fingfűrészelés, de kreatív.
Ja és nem lennék meglepve, ha valamilyen formában megjelenne a cucc droidon is, sokkal kisebb kameralukak ide, vagy oda.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#228) fcbarca válasza oyko (#160) üzenetére


fcbarca
őstag

Ezt nem értem, hogy lett az EU-ba is 1300 eu.. Tavaly a 13 pro 1150-ről indult

(#229) kchris78 válasza Tewe013 (#207) üzenetére


kchris78
veterán

az meg a másik hogy itt akkora pánik van hogy hihetetlen. kettő pont:
- benzin - ahelyett hogy kicsit visszafogtuk volna magunkat, mert macerás az előállitás ( ausztriában is macera van vele, meg itthon is jórészt _technikai_ okok miatt), mindenki tolta ezerrel az autókázást, tankolást főleg.
- pénzváltás: banki kapcsolattartó mondta hogy jöttek és jönnek az emberek abszolút nem racionális érvek mentén váltották át a százmilliós nagyságrendű vagyonokat dollárra, euróra. (banki árfolyam szerintetek milyen eladási árfolyammal dolgozik? 400 körüli középárfolyamon biztosan elvesztette a vagyonának egy érzékelhető részét arról nem beszélve hogy ilyenkor kiszállni mélyponton levő befektetésekből..) de meg lehet nézni a gáz árát is: pénteken még 30%-ot esett az árfolyam mert AZT HITTÉK hogy szombaton indul az áramlat egy. Utána vissza.. Minden mozgatja az árakat csak a racionalitás nem... a rettegés az aggódás, utána meg vissza az egész..

másik hogy a kereskedőket se kell félteni. felment egyszer 417-re az árfolyam? Oké feltoltom hogy még 430-nál is megérje és ha visszamegy? Hát a hülyéje megveszi a 430-as árfolyamon akkor hülye leszek csökkenteni legalább jön egy kis extra nyereség.. Aztán ez átgyűrűzik mindenen is.

EUR - USD:
2021 június 1: 1,21
2022 szept 8: 1,00
Itt is volt azért 'némi' korrekció...

[ Szerkesztve ]

(#230) Don't Panic válasza bayarena (#82) üzenetére


Don't Panic
senior tag

:C Szívemből szóltál! :)

(#231) #27070592 válasza Tewe013 (#207) üzenetére


#27070592
törölt tag

Nem is írtam sehol hogy Csehországban ne lenne (jelenleg) magas infláció, csak a száraz tényeket.
A csehek a befizetett adóból tartják karban a CZK árfolyamot.
Mi viszont azt mondjuk már tizenkét éve (az MNB) hogy nem érdekel minket az eur/HUF árfolyama. Ennek az az ára hogy 2010-es 800 forintért kaptunk 3 eurot, ma 800 forintért kapunk 2 eurot.
És a magyar társadalom jóval többet veszít ezzel mintha a cseh módszert követve mi is hatékonyan karban tartottuk volna a forint árfolyamot (a befizetett adóból)

(#232) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Húú, a sima 14esek tetszenek, a prok. sztem okádékok evvel a hülye a fekete ovális lyukkal, a kis félcentis kameralyuk is megőrjít a samsungnál a kijelzőne, ettől egyenesen földhöz vágnám, a 13 pro max jobban tetszik. Az árak viszont brutálisak nálunk, odakinn teljesen rendben vannak, főleg az ottani fizukhoz.

(#233) sakal83 válasza kchris78 (#229) üzenetére


sakal83
addikt

De ez politika. Gazdasagpolitika :DDD

2010 1.4 havi avg ber az iphone 4 2022 1.4 havi avg ber az iphone 14. Előre megyünk:)

Nincs az a beremeles amit nem tudok elinflalni :R

[ Szerkesztve ]

(#234) Wesiz


Wesiz
tag

akik minden forint/euró árfolyamos hírnél írják hogy "kit érdekel hisz mi forinttal fizetünk" most elgondolkozhatnának - ha tudnának gondolkodni.
ennyit az árakról, úgyis mindenki leírt előttem már mindent, inkább a telefonokról írnék.

a sima 14es széria a tavalyi processzorral pofátlanra sikeredett. kíváncsi vagyok ez azt jelenti hogy a pro szériákhoz képest egy évvel kevesebb szoftvertámogatást kap e, szerintem igen. legalább a képfrissítésen javíthattak volna ha már a processzoron nem de az is maradt 60 hz-en. ha valaki mindenáron iphone-t akar annak se tudnám jó szívvel ajánlani a sima 14-eseket, inkább kb bármi mást helyette.

a pro széria már izgalmasabb, kamera képességekre nagyon kíváncsi vagyok és az új külső is jobban néz ki. amerikában valószínüleg nagyot fog menni de mindenhol máshol nagyon drága lesz (usd-hez képest kb minden valuta gyengült). az árézékeny fogyasztók szokták a "sima" verziót választani ami most kifejezetten rossz vétel lett úgyhogy kíváncsian várom az eladási adatokat, én megtorpanásra számítok de valószínüleg csak alábecsülöm a hitelre vásárló fogyasztói társadalmat.

(#235) xhege válasza Navaren (#227) üzenetére


xhege
addikt

"Ja és nem lennék meglepve, ha valamilyen formában megjelenne a cucc droidon is, sokkal kisebb kameralukak ide, vagy oda."

Felkészül a Xiaomi.... :))

(#236) Plebi válasza Lotusomega (#232) üzenetére


Plebi
senior tag

Szóval akkor tetszenek a 13-asok autofókuszos előlapi kamera miatt 335 helyett 450-ért. Oké, te tudod. :)

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#237) Tewe013 válasza #27070592 (#231) üzenetére


Tewe013
őstag

Azt írtad, h a cseh emberek munkája ugyanannyit ér, mint 12 éve, ez akkor lenne igaz, ha 0% lenne az infláció, tehát ez tényszerűen nem igaz.
Az MNB-nek valóban csak inflációs célja van, de ez közvetettül egy árfolyam célt is jelent, mivel az is belejátszik az inflációba, az egyértelmű, hogy a cseh taktika teljesen más, mint a magyar, mi csak a monetáris politika szigorításával dolgozunk, mesterséges beavatkozással nem, az majd kiderül, h ezt a csehek meddig tudják tartani ilyen környezetben és mi lesz, ha már nem tudják.

(#238) kchris78 válasza Wesiz (#234) üzenetére


kchris78
veterán

sokan meg fogják venni a sima 14-et is. Akinek 7-8-X esetleg Xr vagy hasonló készüléke van még annak az is előrelépés.

Ami szerintem necces még az az AirPods Pro 2: Na annál van az hogy van 2-3-4 év, ha használod kevesebb ha nem több, és utána kuka. Ott nincs az hogy oké, még 3 évesen is ér valamit.. Már csak higiéniai okok miatt sem. Megveszi az ember és annyi. Így én egy airpods esetében a mediamarktos airpods2 40e-t voltam hajlandó megvenni, mert akárhogy is de az airpodsoknak lehet tudni hogy JÓ a mikrofonja és rendesen együttműködik az Iphone-al.

(#239) sirály69


sirály69
őstag

:C :K

Szerver Hosting Debrecenben

(#240) sakal83 válasza Tewe013 (#237) üzenetére


sakal83
addikt

Fent mar leirtam. Nem MAJD kiderül, hanem most is merheto. A magyar vasarloerot leirtam az iphone vonatkozasaban. Lassuk a csehet:)
Kevered a fogalmakat.

[ Szerkesztve ]

(#241) ddjtomyy


ddjtomyy
tag

Közben Steve Jobs lánya :)) :

[ Szerkesztve ]

Tomy

(#242) xhege válasza kchris78 (#238) üzenetére


xhege
addikt

"sokan meg fogják venni a sima 14-et is."

Szerintem ha valaki a sima 14-re várt, akkor most rohanjon venni egy 13 prot oda, ahol még régi áron kapható. Sokkal jobban jár.

(#243) RSteve


RSteve
tag

Nagyon vártam a 14 Plust, mert a 6,1 már kicsit kicsi nekem a korom miatt és 11-ről azért már érdemes lett volna váltani, de a tegnapi bemutató után gyorsan az MM-ben vettem egy 12-st 269-ért, mielőtt mindenhol elkezdik a régebbi széria árait is hozzáigazítani az új Apple árakhoz.

(#244) kchris78 válasza sakal83 (#233) üzenetére


kchris78
veterán

igaz :). KSH mutatta évről évre hogy mennyi a reálbér emelkedés (lehet nem egyenletes volt az eloszlás). Benne volt a hírekben hogy: lidlis meg hasonló alkalmazottak mennyit keresnek, meg a mosogatók meg pincérek, mindenféle építő szakemberek , stb... Lehet nekik sok pénzt adni az emberhiány miatt (szerintem mindenki tudja milyen elszállt bérekkel dolgoztak az épitőiparban, és ráadásul trehány munkát végeznek legtöbbször), de ha az nem valós mert a mögöttes termelés azt nem támasztja alá akkor az ország szinten visszakorrigál(t)...

(#245) aujjobba válasza kchris78 (#238) üzenetére


aujjobba
addikt

Harom eve Xr-em van, valtanom szerintem felesleges.

Airpods: az elso szeria akkuja 2 ev alatt kuka lett, gari lejart, az egesz kuka.
Most pro van, 2x csereltek gariban, mert szakadozott a kapcsolata, es az illesztesi tesztet se sikerult mar vegigvinni vele.
Jelenleg pl. telefonalasra nem tudom hasznalni, mert a tuloldalon panaszkodnak, hogy gyakran elhalkulok, vagy olyan mintha viz alol beszelnek.
Tisztan van tartva.

AppleTV: van itthon egy 'regi' 4k, meg egy ujabb 4k, ezeket szeretjuk.

Watch: a series1 negy evet szolgalt nalam, akksigondok nelkul, remelem az SE is kitart ennyi ideig

(#246) Wesiz válasza ddjtomyy (#241) üzenetére


Wesiz
tag

megnéztem és valós a kép, nem szerkesztett, tényleg steve jobs lánya tette ki :D
#242: pontosan

(#247) kchris78 válasza xhege (#242) üzenetére


kchris78
veterán

sokan nem figyelik ezt... Meg nem is érdekli.. legfrisebb? költség? oké akkor legyen az...

(#248) Tewe013 válasza sakal83 (#240) üzenetére


Tewe013
őstag

A vásárlóerőt nem iPhoneban mérik, de ezekszerint tavaly még nagyon jók voltunk vásárlóerőben, ha abban nézem. De igen én keverem a fogalmakat. ;]

(#249) sakal83 válasza Tewe013 (#248) üzenetére


sakal83
addikt

El kell hogy keseritselek. Nem annyira pontos de osszevakartam az adatokat. 2010ben meg 1.3 havi atlagber kelett az iphone 4hez cseheknel. Most 1 havi. Az iphonehoz mert vasarloero eseteben egyértelmű gyoztes a cseh monetaris politika!

Ui: barmiben merheted a vsarloerot. Jelen esetben iphonerol van szo. Egysegnyi jovedelembol hany egyseg joszagot tudsz megvenni. Leegyszerusitve a fogalom:)

[ Szerkesztve ]

(#250) NemMo


NemMo
őstag

Annyira bírom, hogy egyesek próbálják megmagyarázni, hogy érthető a forint mélyrepülése és máshol is 10% infláció van. Igen ám, csak itthon a valós infláció a 10% többszöröse.
Ennyi pénzért nem tudom, hogy megvegyem-e vagy mi legyen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.