Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Zjunior válasza autotaxmo (#597) üzenetére


Zjunior
veterán

Ez csak a te fejedben letezik.
Kulfoldon le se szarjak milyen telefonod van, ugy ahogy a markas ruhakat sem h mibe jarsz, akar pizsamaban vagy a boltban akar nem :F

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#602) autotaxmo válasza tybsen (#600) üzenetére


autotaxmo
őstag

Pontosan, ne foglalkozz mas velemenyevel, aki meg ismer teged igazan az meg ugysem gondol rolad ilyeneket

(#603) emvy válasza Zjunior (#601) üzenetére


emvy
nagyúr

Ne viccelj már, pont ugyanúgy megy a divatozás, csak egy fokkal drágább cuccokkal.

while (!sleep) sheep++;

(#604) koxx válasza emvy (#603) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Érdemes ránézni az ázsiai turistákra milyen cuccokban nyomulnak BP utcáin, kb autót lehetne venni a cuccaik árából. (ettől még ízlésük nincsen a sok szemét balenciaga meg guccsi cucctól) Ezen 2 márka nagyon jól mutatja, hogy minden szemetet el lehet adni ezeknek az újgazdag ficsúroknak.

[ Szerkesztve ]

(#605) sakal83 válasza Zjunior (#601) üzenetére


sakal83
addikt

1000-2000 euroeet vesznek korcs kutyakat:) mert trendi. Az emberek mindenhol ugyanolyanok max masban massal akarnak kitunni. Pl a 200euros szakadt utcagyerek farmer netetorszagban: ) a kulonos kedvencem.

Ha igaz lenne amit irsz ebben a formaban akkor nem lenne marketing es divat szakma :)

[ Szerkesztve ]

(#606) Zjunior válasza sakal83 (#605) üzenetére


Zjunior
veterán

Az allatok dragak ez teny, raadasul van ahol 2-3 db van es meg Holidayre is viszik oket :).
Az iphoneok ara kulfoldon megfizethetobb sokkal mint Magyarorszagon, es fogjak is venni.
En a 3at eladasra vettem, meg lesz 5db Ebayen elviszik az elejen.

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#607) sakal83 válasza Zjunior (#606) üzenetére


sakal83
addikt

De hogy kepesek az utca korcsokert tobbet adni mint egy fajtatisztaert, az meg nem erthetem :DDD

Rokonunk is kint elt, es ilyen keverekei voltak. Jobban tetszett az embereknek mint a fajtatiszta:)

(#608) autotaxmo válasza Zjunior (#601) üzenetére


autotaxmo
őstag

Ezt most komolyan mondod?? Hidd mar el hogy kulfoldon is ugyanugy megy a trendizes, sznobossag hogy ki milyen ruhaban, autoban vagy technikai kutyuvel nyomul. Az hogy Te tojsz ezekre,nem jelenti azt hogy a mai fiatalok ugyanolyanok lennenek mint Te, sooot. Ez egy jarvany mar szinte a vilagban a fiatalok kozott hogy kinek milyen meno cucca van

(#609) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Ahogy fentebb is irtak, a divatozas elteti a markakat. Ha mindenki ahogy irtad leszarna hogy kinek milyen cucca van, akkor nem tartana itt az ipar. Az emberek nagyon nagy szazaleka divatbol, menosegbol veszi a dolgokat. Nagyon sokan meg sem engedhetik maguknak pl. az uj iphonet, de megveszik mert nem akar lemaradni, akkor is ha ehhez hitelt kell felvennie vagy vert izzad. Ez nem csak itthon letezo jelenseg, hidd el

(#610) xsjado93


xsjado93
senior tag

Ez igazából több tényezős dolog. Sokan a bennük levő űrt próbálják meg mindenféle sz@rok vásárlásával betömni, mert a reklámban levő emberek is milyen boldogok, hátha nekik is bejön alapon. Aztán van az eggyel lentebbi réteg, aki abban méri az ember(iesség) mértékét, hogy ki milyen drága holmikat képes felhalmozni magának, ezzel a “tehetősség” álarcát magára húzva flangál a világban. Csak azt nem veszik észre, hogy mindez pszichológiai hadviselés, (kapitalista) fogyasztói társadalomnak nevezve.
Akinek meg nem inge…

Your life is a lie.

(#611) ΞΔGLΞ válasza emvy (#603) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

#608autotaxmo
Hol?

[ Szerkesztve ]

(#612) worxland válasza autotaxmo (#597) üzenetére


worxland
addikt

"nagyon sokan azert veszik meg mert statusz es meno." - akkor elég idióták. Pláne, hogy a tepsik korában első pillantásra úgysem mondod meg, hogy a másik kezében milyen telefon van. Ha összejön a család, és egymás mellé le van rakva vagy 8-10 fekete képernyős telefon, akkor elsőre meg nem mondják, melyik kié. :D Azt meg pláne nem, melyik milyen márka.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#613) emvy válasza ΞΔGLΞ (#611) üzenetére


emvy
nagyúr

Hát például London vagy NY belvárosában ezerrel :) nem értem a kérdést

while (!sleep) sheep++;

(#614) ΞΔGLΞ válasza emvy (#613) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Most magyarba vagyok, mert a feleségem magyar, és rokon látogatás meg minden. De én (mi) Németországban és Spanyolban (Martorell) is lakunk és ott egyáltalán nem tapasztalok ilyesmit, de a franciáknál sem. Szóval mindenki nagy ívben tojik rá, hogy ki mivel jár, de legfőképpen, hogy milyen telefonja van. :)

[ Szerkesztve ]

(#615) Tamás34


Tamás34
senior tag

Sziasztok!

A topik utolsó jó pár üzenete nem a telefonról szól hanem, hogy milyen a vásárlói közönség! Borzasztóan unalmas! Szerintem térjünk vissza a lényegre! Köszönöm!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#616) joey04 válasza Tamás34 (#615) üzenetére


joey04
titán

Minden iphone topik ilyen :)

Azért van a nagy topik ott nem megengedett ez ;)

(#617) ΞΔGLΞ válasza Tamás34 (#615) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezzel mindenki így van, de...mégis mit szeretnél olvasni?
Azonkívül, hogy senki nem tud semmit a telefonról, amíg nem jelent meg.
Minden évben ez van...

(#618) xsjado93 válasza Tamás34 (#615) üzenetére


xsjado93
senior tag

Pedig közvetve ez is kötődik hozzá ¯\_(ツ)_/¯
Csak nem érzed magad érintettnek? ;]
Szerintem amúgy tök érdekes, hogy ki hogyan érzékeli és értékeli a minket körülvevő világot (tény, hogy néha sírva üvöltenék egy két megnyilvánulás láttán :W :DDD )

Your life is a lie.

(#619) Zozzy94 válasza Zjunior (#601) üzenetére


Zozzy94
tag

Nem, nagyon nem csak az ő fejében létezik....
7 éve az egyik mobilszolgáltatónál dolgozom és elképesztő, hogy a szülők többsége megveszi már a 2.-os/3.-os gyereknek is a legújabb iPhone-t, mert valaki az osztályban azt kapott és akkor az menő és nyilván mondják otthon a gyermekek és a szülők előbb-utóbb belemennek. Karácsonykor csak még erősebb ez. Ha 1 vagy 2-vel régebbi szériába menne bele a szülő, anyagi megfontolásból akkor meg elkezd durcizni a gyermek az üzletben és igenis kisírja magának ha nem is a helyszínen, de pár nap múlva biztos ugyanitt lesznek.
Szóval igen, sajnos menőségi faktor itthon, főképp a suliból eredendően.
És a legtöbbjük Face, Messenger, Tiktok, Snapchat és társaira használja a 3-4 ezres telót....

iPhone 12 Pro Max 256GB & AirPods Pro2

(#620) ΞΔGLΞ válasza Zozzy94 (#619) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

(#621) emvy válasza ΞΔGLΞ (#614) üzenetére


emvy
nagyúr

Ne vicceljunk, Nemetorszagban kb. nemzeti sport, hogy milyen autoval jarsz. :) A vilagon kivetel nelkul mindenhol letezik a social signaling jelensege, ez teljesen normalis. Nem is kell egyebkent lenezni miatta az embereket.

while (!sleep) sheep++;

(#622) janeszgol válasza Tamás34 (#615) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is unom. Az Apple sokat épített a marketingre, lényeges része a márkánk. És igen arra is épített, hogy divat legyen használni a termékeiket. Azt nem tudom, hogy a trendi ruhamárkák gagyik-e vagy sem (nem ismerem a minőségüket), de az iPhone telefonok, iPadek pl jó minőségűek. Tehát ha valaki ebből csak azért vesz egyet, mert trendi, én azért sem haragszom és nem is nézem le, mivel vett egy jó minőségű terméket.

Az EU szeretné bevezetni az 5 év szoftvertámogatást, amit egyetlen egy cég már most is teljesít és az az Apple. Miért lenne birka az, aki megvesz egy Apple terméket? Nekem is van és lesz is még. (iPhone és iPad. Az iWatch kezdetektől tetszik, de nincs rá szükségem.)

[ Szerkesztve ]

(#623) ΞΔGLΞ válasza emvy (#621) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A német imádja cserélgetni az autót, de attól még semmilyen irigy nem keletkezik a másikban. Spanyolban meg aztán tökre telibetojják. Példát vehetne bárki róluk. :)
Amikor itt a fórumon megtudták, hogy én mivel járok, na azt megéreztem egyből.
De ez magyarország.

(#624) Zozzy94 válasza ΞΔGLΞ (#620) üzenetére


Zozzy94
tag

Na igen, ez az! Pontosan megmutatja milyen lett a mai elkorcsosult társadalom. És valóban a gyermek flegmázik a szülővel, ha nem a legújabbat akarja megvenni, mint ami a haveri körökben is van.
Elég az osztályban 1 valaki és nemsokkal rá elindul a lavina...

iPhone 12 Pro Max 256GB & AirPods Pro2

(#625) emvy válasza ΞΔGLΞ (#623) üzenetére


emvy
nagyúr

> attól még semmilyen irigy nem keletkezik

jaj, szoval nyugatabbra nem irigyek az emberek, hat most is tanultam valamit :R

while (!sleep) sheep++;

(#626) ΞΔGLΞ válasza emvy (#625) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor úgy fogalmazok, hogy olyat nem érezni egyáltalán, mint magyarba. :U

(#627) sakal83


sakal83
addikt

Nem kotekedeskepp, de te Magyarorszagon szulettel/eltel? Csak a "magyarba" kifejezes feltűnz

(#628) worxland válasza Zozzy94 (#624) üzenetére


worxland
addikt

"Elég az osztályban 1 valaki és nemsokkal rá elindul a lavina..." - én nagyon nem ezt tapasztaltam. Lányom 3-4 éve bepróbálkozott egy hasonló szöveggel, hogy neki a legújabb ájfon kell, mert mindenkinek az van, aztán kiderült, hogy csak egy gyereknek van, és a legtöbb osztálytársának a lányom telefonjánál olcsóbb/gyengébb/régebbi cucca van, jellemzően a 40-50 ezres kategóriában (a lányomnak meg eddig 80-120 ezres telókat vettem).

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#629) PuMbA


PuMbA
titán

iPhone SE-t kell venni. Az egyetlen iPhone, ami nem "menő", tehát úgy van iPhone-od, hogy nem kapsz semmilyen megjegyzést rá :D

[ Szerkesztve ]

(#630) georgio74


georgio74
friss újonc

Drága ... relatív ... mihez képest. Igen, drága! Ha azt nézzük, hogy ezért a pénzért kapsz egy átlagon felüli fényképezőgépet és még egy akció kamerát is. Vedd meg ezeket külön-külön. Én amatőr fotózom és van egy 2 kilós tükörreflexes Nikon-om. Ha nyaralni megyek vagy horgászni, vagy csak úgy a hétköznapokban fotózom azt viszem. Nehéz és nem mindig szükséges.Ha az esetek 70%-ban ki tudom váltani, már megérte. Ezen felül kapok az autóba egy nagy kijelzős (plus esetén) GPS navigációs rendszert. Ha pl. külföldre utazol és nagyon fontos a kis csomagméret, nem mindegy miket viszel. Ez egy amolyan Leatherman tool. Ha valaki ki tudja használni az értékeit tök jó, ha nem , akkor pénzkidobás. Jó sok pénzkidobás.

(#631) bostone válasza georgio74 (#630) üzenetére


bostone
addikt

Szóval a mobilok svájci bicskája.
Ja, nem.
Már a középkategória is tudja ezeket.

(#632) kerobi válasza georgio74 (#630) üzenetére


kerobi
senior tag

Igen egy normális kamera 700e ft plusz egy normális objektiv félmillio. Es akkor még utomunkázni kell. Az iphone nak jobb a dinamikatarrtomanya mint a fuji x.h1 emnek. Azt hiszem nem fogok fenykepezogépet tartani.

(#633) ΞΔGLΞ válasza sakal83 (#627) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem, én az USA-ban születtem és a feleségem, aki magyar, ő miatta és legfőképp ő segített megtanulni nekem ezt a nagyon nehéz nyelvet.

(#634) emvy válasza ΞΔGLΞ (#633) üzenetére


emvy
nagyúr

Respekt, tenyleg.

while (!sleep) sheep++;

(#635) Luck Dragon válasza PuMbA (#629) üzenetére

:DDD :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#636) Zozzy94 válasza worxland (#628) üzenetére


Zozzy94
tag

Akkor te legalább erősíted azt a nagyon kevés kivételt, viszont sajnos nagyon sokan nem így tesznek.

iPhone 12 Pro Max 256GB & AirPods Pro2

(#637) koxx válasza ΞΔGLΞ (#633) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igy meg erthetobb az avatarod :)

(#638) janeszgol válasza ΞΔGLΞ (#633) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt nem is tudtam rólad, pedig kb 5-6 éve "ismerlek" itt a fórumon. :Y

(#639) csendes válasza worxland (#612) üzenetére


csendes
őstag

Ezzel egyetértek, különösen azok a szülők idióták, akik beveszik ezt a szöveget, és általános iskolás gyereknek ilyet vesznek. A gyereknek ártanak vele.
Persze az autóknál a SUV divat sokkal károsabb
Jó dolog, hogy az Androidon kívül legalább van választék.
Más kérdés, hogy már Magyarországon is hivatalosan árulják az androidos noname (vagyis Nothing) iPhone klón-t, tényleg hasonlít, olcsóbb, nagyobb a kijelző, de ki tudja miért :F , mégsem annyira népszerű még: [link], [link], [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#640) ΞΔGLΞ válasza janeszgol (#638) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nos, nem mindenki tudja, de nagyon sokan tudják itt a fórumon. :)

#634emvy Köszönöm :R
----------------------
#637koxx
Igen így érthetőbb lehet :)

(#641) janeszgol válasza csendes (#639) üzenetére


janeszgol
félisten

Abban a telefonban egy valami jó és az az üzemidő. Bár ennek is megvan a miértje.

(#642) Freddy S


Freddy S
tag

Hogy lehet hogy a 14-ben zoom sincs és 400+ezer forintokért akarják adni?

LGB - Lets go Brandon ugyanazt jelenti mint FJB csak takartabban. FJB pedig F - Csúnya szó, J - Joe, B - kitalálhatod!

(#643) bostone válasza Zozzy94 (#636) üzenetére


bostone
addikt

Mert a mai gyerekeket már nem kell nevelni, elég csak szeretni.

Ismerek olyan családot, ahol öt gyerek van. Valójában picit sem jelentene gondot, hogy minden családtag a legújabb, legdrágább mobillal rendelkezzen, aztán valahogy mégis megértik a gyerekek, ha azt mondja nekik a szülő, hogy "nem".

(#644) Zozzy94 válasza bostone (#643) üzenetére


Zozzy94
tag

Az lenne a kulcs igen. Nem a gyermeknek kellene parancsolnia meg belevinni a szülőket felesleges magas költésekbe.

Na de kíváncsi leszek, hogy majd a 14-es széria mennyire fog menni ilyen árakon

iPhone 12 Pro Max 256GB & AirPods Pro2

(#645) Zjunior válasza ΞΔGLΞ (#614) üzenetére


Zjunior
veterán

Ugyanez Uk.
O most Londonrol beszel egy 10 millios snob varosrol!
A lenyeg h Magyarorszagrol is szo volt, ahol szinte kizart h valaki markas ruhakba jarjon mert eleve nincs hol megvenni :D
En vasarolok kinnt markas ruhakat,de nem annyiert amennyi a boltban :)
6 ev utan jottem en is haza latogatoba de az orszag egyre pudribb, vagyis legalabb is Kelet Magyarorszag dobbenet.
20-25 eves autok 1-1.5 millioert :Y
de befejeztem, le fosom amugy mar mert elhuztam, elmenekultem innen. :)

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#646) Zozzy94 válasza Zjunior (#645) üzenetére


Zozzy94
tag

Nem csodálom, sajnos a fő főispánunk miatt sokan menekülőre fogják :DDD

Én is megdöbbenve tapasztaltam, hogy az én 2002-es autóm simán megy 2.5-3 millió körül, gondolom mert nagy motoros és viszonylag ritka

iPhone 12 Pro Max 256GB & AirPods Pro2

(#647) bedibazsa


bedibazsa
senior tag

Én csak arról tudok nyilatkozni, hogy a munkatársaim és én is telibe sz@rjuk, hogy kinek milyen telefonja van. Anglia, Sheffield, egy hangszerboltban dolgozom csupa kannal, mindannyiunknak iPhone-ja van, de egyiküket sem érdekel, hogy ez menő-e vagy milyen társadalmi státuszt eredményez (semmilyet), csak működik és kész. :D

(#648) nozs23 válasza Freddy S (#642) üzenetére


nozs23
addikt

Mivel már másodjára próbálkozol reakció nélkül, gondoltam kisegítelek: Nem csak akarják, hanem fogják is. Valószínűleg rekord számban, mint minden évben. Ez egy üzlet, amíg megveszik így a vásárlók, addig felesleges többet belerakni. Ha valaki akar zoomot, megveszi a Pro-t.

(#649) icecave


icecave
nagyúr

Csak hogy megtörjem kicsit a beszélgetés menetét, egyik videóban nagyon jól elmondták,hogy okés ez a "dymaic island" dolog, de lejjebb is an, mint a notch, vagyis igazából jobban beleér a kijelzőbe. Kíváncsi vagyok, youtube videók hogy néznek majd ki, amik éveken keresztül pont úgy voltak vágva, hogy az eredeti notch vonaláig érjen. Az ilyneekbe mindbe bele fog lógni és "összébb" nem tudod nyomni a videót csak széthúzni teljes képernyőre ugye.

(#650) Tewe013 válasza icecave (#649) üzenetére


Tewe013
őstag

Már a 13-nál is belelógott egy kicsit a videóba, esélyes, h a 14-nél még jobban belefog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.