Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) AsakuraDave válasza syIex (#949) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Hát nekem a kezembe van a grafit 13 Pro és kb 1:1 mint ami a videóba van de jah tényleg asztro fekete most a neve :F

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#952) ΞΔGLΞ válasza syIex (#949) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tetszik ez az újítás, hogy azonos színben fut végig a telefon oldalán lévő króm.

(#953) syIex válasza AsakuraDave (#951) üzenetére


syIex
veterán

Ja a kezedbe a garfit és az új is a kezedbe van? :DDD
Képek és videók alapján jóval sötétebb aztán majd kiderül.


The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#954) bajaki válasza syIex (#945) üzenetére


bajaki
őstag

A Foldot nem is tartod meg mellette?

(#955) Gicz válasza syIex (#949) üzenetére


Gicz
addikt

Space black maxot rendeltem, nekem nagyon tetszene ha lenne igazi fekete, mint annó iphone 5, vagy jetblack iphone 7.

(#956) syIex válasza TechN7ne (#950) üzenetére


syIex
veterán

Nekem is két terrás van, de nem szeretem, ha a telefonon csak az optimalizált van azért is kell a nagyobb tárhely. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#957) syIex válasza Gicz (#955) üzenetére


syIex
veterán

JetBlack sajnos tuti nem lesz max oldalt, mert alapból matt az üveg. :(
Nekem is az volt a kedvencem, gyönyörű zongora lakk fekete. :C

#954 Egy ideig marad még az is. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#958) ΞΔGLΞ válasza Gicz (#955) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

jetblack iphone 7

Az egyik legszebb fekete volt, nem is értem, hogy ez a szín mi a francért szűnt meg, pedig nagyon sokszor szidták (millió ember) az Apple édesanyját emiatt.

(#959) Gicz válasza syIex (#956) üzenetére


Gicz
addikt

Nekem általában a 4K videókkal szokott " tele lenni" de ott a NAS, arra backupol minden nap. Synology photos-t használom, meg vagyok vele elégedve, kb olyan mint a google photos. Egy nap alatt meg sosem lőttem még 120 Gigányi bármit, így elég a 128GB-s szerencsére :)

(#960) Mauzes


Mauzes
őstag

Guys, nem flame-et akarok indítani. De aki stabil iPhone-os, az mit gondol arról, hogy mennyit fejlődik generációnként az iPhone, vagy mennyit kellene neki? Nem reális elvárni évente hatalmas innovációt, ez rendben van. De különösen amennyit a sima verziós i14 "fejlődött", az nem már-már pofátlanul kevés? A technológiai szektorban ettől azért több elvárható szerintem.

Vagy ha csak annyi történt, hogy ennél a generációnál lépte meg az Apple, hogy a sima verziót nem fejleszti, csak a Pro-t (azaz előbbit direkt "butítja" a Pro-hoz képest), az meg inkább üzletpolitikailag aggályos, hogy a profit nem csak hogy fontos, de ezerszeresen fontosabb, minthogy a user számára technológiai fejlődést nyújtsanak.

(#961) koxx válasza Mauzes (#960) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A sima i14 egy vicc sztem. Semmi nem szól mellette egy i13próval szemben.
Innovatív megoldásokat az utóbbi években nem annyira tud letenni az asztalra, de jelenleg az alma mögött van a leghosszabb szoftverátmogatás. Akkor vezetnek be inkább új dolgokat ha már nagyon kiforrottnak érzik.
Nem lehet minden évben megváltani a világot, jövőre lehet, hogy már nem 20 hanem 50W-os töltés lesz ami a konkurenciánál már évek óta adott. De az egész ökoszisztéma ami miatt sokan szeretik, macbook, airpods, ipad, iphone, apple tv.

(#962) syIex válasza koxx (#961) üzenetére


syIex
veterán

+1

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#963) Mauzes válasza koxx (#961) üzenetére


Mauzes
őstag

Értem az ökoszisztémát meg a jó szoftvertámogatást meg a kiforrott fejlesztéseket. De ha 1 év alatt ennyi fejlesztés forrt ki a sima verziónál, ott szerintem baj van a cég korrektségével.
Vagyis pont ez volt a kérdésem, hogy ez nem zavarja-e már azokat is, akik amúgy szeretik a cég termékeit.

[ Szerkesztve ]

(#964) janeszgol válasza Mauzes (#960) üzenetére


janeszgol
félisten

A konkurenciánál sincs nagyobb fejlődés. A Fold 4-nél azt olvasom, hogy ugyan az, mint a 3, a Flip 4-nél detto. Az S szériánál detto. A Xiaominál detto. OP-nál detto.

Az i14 csak akkor jó vétel, ha a sima 12-höz és 13-hoz mérjük. A 6 GB ram fontos. De amúgy felejthető telefon lett. Jobb ha hozzászokunk. Az Apple valószínűleg szoftveresen is elkezd szeparálni. Markánsabban, mint eddig.

(#965) syIex válasza Mauzes (#963) üzenetére


syIex
veterán

A sima modellekre ne innovatívként tekints.
Nézd úgy, mint egy ráncfelvarrott autót. Azon se változtatnak sok mindent, de mégis van új évjárat belőle minden évben és megveszik az emberek, mert újabb és időt állóbb valamivel ezáltal. A Pro modelleknél már több az újítás és általában azok amikre lehet számolni ilyen téren. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#966) kerobi


kerobi
senior tag

Amiatt ne sirjatok, hogy hetfon erkezik az uj iphone, itt uk-ben megrendeled és 1 honap mulva érkezik. 1 hónap elfogadhatatlan. Egyébként tényleg mire az a rengeteg tárhely? meg fotokkal is sokára telik meg a 128.

(#967) syIex válasza kerobi (#966) üzenetére


syIex
veterán

Videókkal megtelik az hamar, ha RAW-ban fotózol vagy videózol meg méghamarabb. :)
Nekem is több, mint másfél hónap lett volna a kiszemelt modell ezért vettem nagyobbat, az hamarabb megjön a több tárhely meg mindig jó. :DDD

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#968) icecave válasza syIex (#965) üzenetére


icecave
nagyúr

Plusz nem a 13-ról váltóknak szánják, hanem az új belépőknek inkább.

Főleg,hogy Amerikában nem változott az ára, aztán az az egyik legnagyobb vevőbázis. De ha máshol meg nőtt is, akkor is legyen választása az új belépőknek a legújabbat venni.

(#969) Gicz válasza koxx (#961) üzenetére


Gicz
addikt

Szerintem bőven van abban taktika, hogy mit mikor raknak bele. iphone 3G óta összesen fél évre volt androidos telóm, és az apple watch hiánya miatt tértem vissza. Szerintem alaposan átgondolt taktika ez, hogy mikor mit hoznak ami már pont elég arra, hogy 2 évente váltásra késztessék a népet. Nem akarom elhinni, hogy pont Apple-nek ne menne egy 50W gyorstöltés "amikor akarja".

Félreértés ne essék, nagyrészt elégedett vagyok vele, enge kiszolgál, most is előrendeltem a 14 pro maxot, és 13 pro maxról váltok.

Viszont szerintem a 14 pro max-ba bele kellett volna férnie alapáron 256GB tárhelynek 8GB ram-nak, 50W gyorstöltésnek, és szerintem már a 13 pro maxnak is type-C-vel kellett volna jönnie.

Nyilván a kezem a bilibe lóg, de 1500 USD-t is adnék érte, ha typeC dockba dugva rákötve monitorra bejönne egy asztali mac os felület, és egy M1 air közeli sebességet hozna. Nyilván ilyen sose lesz, pedig nagyon adnám.

(#970) Zozzy94 válasza ΞΔGLΞ (#943) üzenetére


Zozzy94
tag

Jó választás!

Férfiként én is kizárólag a lilát venném, anno ezt már elhatároztam magamban, hogy "lila vagy rózsaszín telefonom is hamarabb lesz mint a fekete/szürke/fehérnek bármilyen árnyalata". + ez meg amúgy is elég sötét lila, nem mint a 12-13-as szériánál.

Terveztem is feljebb lépni, mert a 256 giga kezd betelni a jelenlegi 12PM-szal annyira bejött a fotó/videó, de egyelőre várok....azért csak 810 Mátyást kellene érte letenni és a jelenlegi 12PM-szal a legnagyobb "bajom" maximum a 60 Hz. De azt meg az M1-es iPad Pro pótolja :))

Szóval egyelőre nem tudom még

iPhone 12 Pro Max 256GB & AirPods Pro2

(#971) ΞΔGLΞ válasza Zozzy94 (#970) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Telefonon sokkal jobban érezhetőbb a 120hz, mint laptopon.
Nekem is van pro, asszonynak meg air laptop, de közel sincs olyan érzésem, mint 13 pro max és, pl xs max között. Utóbbi szinte már már használhatatlanul darabos nekem.

[ Szerkesztve ]

(#972) joey04 válasza Mauzes (#960) üzenetére


joey04
titán

a 14 frissítés gyenge. csak sajnos a többi gyártóál is ez van, hogy az utód sokszor néhol még gyengébb is magasabb áron. szopás. plusz ahogy már említették korábban, az apple jobban szét akarja választani a sima meg a pro vonalat.

(#973) Zozzy94 válasza ΞΔGLΞ (#971) üzenetére


Zozzy94
tag

Egyetértek, menyasszonyomnak tudtam szerezni januárban 13PM-ot/et és zseniális az a 120 Hz pl. 1 droidos 120 Hz-hez képest is. Nagyon sima, nagyon folyamatos. Na majd nemsokára nekem is, de lehet az majd a 15 lesz :)

iPhone 12 Pro Max 256GB & AirPods Pro2

(#974) Navaren válasza Gicz (#969) üzenetére


Navaren
aktív tag

iPhone abszolút tudatosan SOSEM lesz egy ilyen mindenes, mint amilyenek pl. a Samu csúcsgépek akarnak lenni.
Nagyon tudatosan van kitalálva a feature set az egyes eszközökön, és bizonyos felhasználásra 'házon belül' nem lehet az egyik kütyü a másik konkurenciára (jó példa erre az M1-es iPad-en futtatható szoftverek, amik tényleg egyre jobbak, de kb. sosem fogják tudni az asztali szoftverek összes feature-ét tudni, mert... mert Apple. Vagy ott van az iPadOS multitasking, ami kb. sosem lesz sima iOS-en, mert... mert Apple).

Ha megnézed az elmúlt évek marketing anyagait, az iPhone inkább egy amolyan központi 'HUB' most már a teljes Apple ökoszisztémához, minden 'keresztülmegy' rajta, de semmit sem akar helyettesíteni.
Ezért vannak ilyen idétlen AOD megoldások, elég buta widgetekkel, nem tudhat mindent többet, mert akkor nem - annyira - kellene iWatch.
Nem nyithatod ki tabletnek, mert akkor a base iPad-et és főleg a minit kb. senki nem venné.
Nem lehet iDex sem, mert akkor mittudomén, mac mini-t meg iMac-et elkezdenének nem nagyon venni, stb.
Az is nagyon jó kérdés, hogy annak ellenére, hányan és hogyan kérték már, watch-ot továbbra sem lehet LTE képes iPad-hez kötni, mert akkor opció lehetne az iPhone kihagyás, azt meg ugye nem lehet, mert... mert Apple.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#975) emvy válasza Navaren (#974) üzenetére


emvy
nagyúr

Iszonyatosan jol tudjak, hogy kell kifacsarni az utolso fillert is az emberekbol. Ez nem egy kritika, ettol sikeres a ceg.

while (!sleep) sheep++;

(#976) Fritz Teufel válasza Navaren (#974) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ebben van valami! Egyébként a Samsung is elkezdett ebbe az irányba evickélni. Ilyen például az órák legjobb funkcióinak Samsunghoz kötése. A Dex és a vérnyomás mérés hiányozni fog...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#977) Navaren válasza Navaren (#974) üzenetére


Navaren
aktív tag

Szerk.: Kicsit szedett-vetett lett a szöveg, sok ismétléssel, de már nem tudom javítani.
Azért remélem érthető.
Egyébként kimaradt a legfontosabb ilyen: hogy még mindig nem lérezik érintőképernyős mac, ez kb. mindent elmond erről a kérdésről.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#978) #54625216 válasza Navaren (#977) üzenetére


#54625216
törölt tag

Nem létezik érintőképernyős mac, mert az érintőképernyős laptop koncepciójánál fogva hülyeség.
Egyébként igen, az Apple nagyon határozottan szétválasztja a termékkategóriáit, mindet arra optimalizálja, amire eredetileg kitalálták és nem próbálnak meg az eszközeikből mindenest faragni, mert ahhoz a fő funkcióikban kellene kompromisszumokat kötni.
Ez egy design filozófia, ami nem csak az Apple sajátja.
Ott van példának a Nintendo, ami már rég kiadhatott volna egy konzol-telefon-tablet hibridet a Switch sikerére építve, ehelyett látványosan szabotálnak minden tartalomfogyasztó és kommunikációs funkciót a Switch-ben, nehogy elkezdjék játszáson kívül másra is használni.

(#979) moordavid válasza Mauzes (#960) üzenetére


moordavid
aktív tag

Szerintem sosem azokat célozzák meg az új iphonokkal akik az aktuális modellt megelőző évben vettek új iphonent. Vagy az az előttiben. Tök őszintén belegondolva, a sima 11-esem sem ad rá semmi okot, hogy lecseréljem az új 14-re. És nem azért mert csóró vagyok vagy mert előremegy a piros paradicsom. Működik, vatta gyors még mindig, a kamerája átlag userként pont jó még. Ehhez jön az évekig tartó támogatás és OS frissítés. Egyébiránt nem is látom nagyon hova lehetne fejlődni.

Igaz akkor minek mutatnak be új és új modellt évente? Mondjuk ha valaki pont most cserélné le az Xs-ét vagy Xr modelljét? Az ha megveszi a legújabbat már van előrelépés élményben, featureökben. Jófejségnek tűnő üzletpolitika az is, hogy ott van még mindig rendelhető állapotban a 12 vagy 13-as modell. Vagy ár-érzékenyeknek az SE.

Így, hogy a mindennapi élet megszervezésében, rendbentartásában, tehát naptárak-jegyzetek-emlékeztetők-siri parancsok-apple pay hibátlanul teszi a dolgát egy több éves alapmodell is amit zökkenőmentesen tudok folytatni egy nem tervezett modell váltáskor is (Legyen az legújabb, vagy a múltévi, vagy az azt megelőző modell) egyetlen egy dolgot várok már nagyon: hogy végre a matt hátlap is legyen elérhető a sima modellekben vagy a pro modelleknél a csilli-villi acél keret mattuljon már be gusztusosan :D

"Like tears in rain."

(#980) Gicz válasza #54625216 (#978) üzenetére


Gicz
addikt

Szerintem sokkal inkább a profi miatt van ez. Az ipad pró hoz van tapipad, billentyűzet gyári kiegészítő.

Ne mond már, hogy a legjobb leg kompromisszum mentesebb megoldás a tapipaddal lapozgatni az ikonok között... ha beleteszed egy ilyenbe, akkor az ipaden egy asztali interface-nek kellene megjelennie. de akkor ki a fene venne macbookot is, meg ipadet is?

Szerintem ez ilyen egyszerű :) Ahogy lightningot is képtelen elengedni a millió dolláros licencdiaktól nem nagyon szeretnének elesni, pedig usbc van már minden máson náluk is.

(#981) Navaren válasza #54625216 (#978) üzenetére


Navaren
aktív tag

Dehogy hülyeség.
Apumnak tavaly vettem egy ilyen hajtogatható Dell laptopot karácsonyra, a legszuperebb amikor email, böngészés, office, stb. közben teljesértékű laptopként üzemel hibátlanul, kompromisszum nélkül (észre sem venni rajta elsőre, hogy ez ilyen hibrid cucc), aztán a billentyűzetet lazán a kijelző mögé hajtogatja, előveszi a kis digitális tollat, és úgy dolgozik vele tovább (ő pl. kottaíró programmal, Adobe Indesign-nal, etc.).
Vagy filmet néz repülőn, turné alatt mondjuk, ilyen sátoralakba hajtva a cuccot, de teszem azt valami eszébe jut, és nem kell egérrel meg tapipaddal szerencsétlenkednie, hanem simán a kijelzőn maszatolva tud navigálni a rendszerben.
Akármennyire is jobban szeretem a MacBook-okat és sose vennék többet windos-os laptopot saját felhasználásra, ez nekem nagyon tetszik.
Egy olyan Apple Silicon-nal szerelt, teljes értékű, háttérvilágított billentyűzetet is integráló, de érintéssel is vezérelhető MacBook Air Touch-ot, toll támogatással és a lényeg, hogy macOS-szel azonnal vennék is, 1500 dollárért is, magamnak.
De nincs ilyen, mert.... mert Apple.
Vegyé' iPad Air-t, vagy méginkább Pro-t aztán szerencsétlenkedjél ott iPadOS-sel.

A Nintendo-s témában teljesen egyetértünk.
Félre ne érts, látom és megértem én is, miért így van, csak... kár.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#982) bostone válasza moordavid (#979) üzenetére


bostone
addikt

Azért mégis picit furán hat az emberi szervezetre, hogy egy 13 pro max egy árban van a 14-es alapmodellel, annak ellenére, hogy feltolták az árát.

(#983) syIex


syIex
veterán

Most láttam videót, hogy megint sima fehér doboza lesz a Pro szériának is. Én ezt sajnálom a fekete jobban nézett ki. :U
Ja és kint vannak a tesztek, tehát lent az embargó!!

MKBHD
MrwhosetheBoss

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#984) collecting válasza syIex (#983) üzenetére


collecting
tag

Arra a 3 percre, amig nem kerul be a fiokba a tobbi koze, engem nem zavar annyira ;]

(#985) syIex


syIex
veterán

Nagyon nem grafit az az új fekete :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#986) 7Heads Drago válasza ΞΔGLΞ (#772) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Szép lehet. :)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#987) Metal213


Metal213
tag

Bárhogy is nézem, nálam a lila a nyerő.

archaic.bandcamp.com

(#988) collecting válasza Metal213 (#987) üzenetére


collecting
tag

Nekem is tetszik, de mondjuk a tavalyi Sierra jobban bejott. Bar csak feheret veszek, mert annak a szélét lehet polirozni, a szinezett rozsdamentes acelt viszont nem, ugy hallottam.

(#989) TechN7ne válasza syIex (#983) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Fehér doboz nagyon gáz ,fekete jobb volt de a 13 pm-é volt a legjobb. :)

(#990) syIex válasza TechN7ne (#989) üzenetére


syIex
veterán

Szerintem is. Kár, hogy elengedték. :(

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#991) concrete86


concrete86
aktív tag

Nagy lett a csend, tuti mindenki a teszteket nézi (engem meggyőztek, bár az akksiidő kapcsán az AOD működéséről hallottam ellentétes infókat) :D

(#992) TechN7ne válasza concrete86 (#991) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem egy nagy durranás igazság szerint ,okosabb lenne maradnom a seggemen.
Ezzel csak az a baj ,hogy minden évben ezt mondom. :DDD

(#993) xhege válasza TechN7ne (#992) üzenetére


xhege
addikt

Amit eddig láttam az alapján a kamera lépett előre (ott azért még kiváncsi vagyok jópár tesztre és felhasználói fotókra), illetve jópofa a “dinamikus sziget”, aztán nagyjából ennyi. Az AOD engem eddig sem érdekelt, ez a megoldás meg egyértelműen nem tetszik nekem.

(#994) Navaren válasza concrete86 (#991) üzenetére


Navaren
aktív tag

Arun tesztje elég jó, és - talán - meggyőző is, ugyanakkor sajnálom, hogy nem Pixel Pro-val van összehasonlítva.
Gugli és Alma is sok év után váltott hirtelen négyszeres max felbontásra a főkamerán 12MP-ről - nyilván nem véletlen, hogy majdnem ugyanakkor -, és kíváncsi lettem volna, hogy egymáshoz képest kinek sikerült jobban adoptálnia a régóta remek képalkotó algoritmusához a komolyabb hardvert.
De biztos lesz később ilyen teszt is valakinél.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#995) Gicz válasza Navaren (#994) üzenetére


Gicz
addikt

Azért ez a 48 megapixel nem "igazi" mert 4-es csoportokban vannak azonos színszűrős pixelek. Nem mobil tesztelős, hanem fotós oldalak tesztjei alapján nem hoznak sokmindent.

(#996) concrete86 válasza Navaren (#994) üzenetére


concrete86
aktív tag

Az összes nagyot megnéztem, nekem Brian Tong és Mrwhostheboss tesztje volt sokatmondó nagyon. Szerintem a kamerát nagyon jól eltalálták. Netes benchmarkok szerint pedig 15-20%-kal többet teljesít a CPU-GPU, mint a 13-as széria

(#997) ΞΔGLΞ válasza syIex (#990) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Láttad ezt?
Biztos, hogy feketébb ez a space black?
Viszont ennek a deep purple színnek nagyon komoly megjelenése van.

[link] Videó onnan kezdődik, mikor kibontja a space black pro-t és a lila max-et.

[ Szerkesztve ]

(#998) Tewe013 válasza Gicz (#995) üzenetére


Tewe013
őstag

Amúgy igen, nem is értem, hogy miért mondják, h a 2x az veszteségmentes, mert így nem az.

Egyébként eddig nem láttam semmi extrát a kamerákban, de várok még egy két tetsztet, ahol jobban kivesézik.

[ Szerkesztve ]

(#999) Roland8622 válasza ΞΔGLΞ (#997) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Teljesen más a színe mint a promós képeken a lilának. Simán vállalható :K aki nem tokban hordja.

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#1000) Zjunior válasza ΞΔGLΞ (#997) üzenetére


Zjunior
veterán

Nekem tűnt fel csak h nagyon komoly a kijelzo fenyerossege, pedig 13 pro maxrol valtok! :Y

Work Hard ™- Play Hard ™!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.