Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) emvy válasza Phülöp (#696) üzenetére


emvy
nagyúr

Tokmindegy, ez olyan, mint a magyar brutto/szuperbrutto. X osszegbe kerulsz a cegnek evente, es kesz, ennyit kell kitermelni.

while (!sleep) sheep++;

(#702) emvy válasza kleinguru (#699) üzenetére


emvy
nagyúr

> Nekem 100K több, mint 3 napi munka.

ja, ugy ertheto (nyilvan az is fontos, h az ismerosnek se legyen tul draga az ideje)

while (!sleep) sheep++;

(#703) doooo válasza nozs23 (#700) üzenetére


doooo
veterán

Nem, részletesség alatt a képeken látható részleteket értem (az, hogy a háttér mennyire van elmosva, nem nagyon izgat). Textúrák (pl. fű, növényzet), távoli tárgyak láthatósága (azok vonalélessége), stb. F/1.5-nél ezek láthatósága sérül jó fényviszonyok között (akkor is, ha fókusztartományon belül van az adott alany). Ha viszont ugyanakkora felbontásnál mondjuk f/2.2 lenne, akkor rossz fényben látszódna sokkal kevesebb, lévén sokkal kevesebb fény érné a szenzort.

Így aztán ha nem lehet váltani a két érték között (mint anno az S9/S10-széria tette, épp azért is beszélek erről ilyen meggyőződéssel, mert tudom, hogy mit jelent egyik vagy másik apertúrával fényképezni, évekig S9+-t használtam (f/1.5 és f/2.4 volt a két érték)), jobb olyat keresni, ami optimális egyensúlyt hoz. Ez manapság legtöbbször az f/1.8-at jelenti. És nem, természetesen nem csak ez játszik közre ebben a kérdésben, de igenis közrejátszik. Tagadhatatlanul (ezt bizonyítja az i11 előnye is, ami részletességben jobb, mint az utódai).
Ugyanúgy, ahogy a felbontás is (meg a pixel binning). Biztos vagyok benne tehát, hogy világosban is, és sötétben is sokkal jobb lesz a részletesség az új modell képein (legalábbis a főkamerával készülteken). És ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#704) TechN7ne válasza xhege (#697) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Vlhol az iPhone 11/11pro óta megállt a kamera fejlődés ,pontosan. :K
ITT látható is.

(#705) kchris78 válasza doooo (#703) üzenetére


kchris78
veterán

viszont ez meg nem azon fog mulni hogy huuu ilyen olyan a szenzor meg 48MP meg photonic engine hanem egyszeruen hangoltak egy kicsit az aperturan :).

Amugy anyagilag nem egy rossz lepes nagyon reg ota cserelgetni a telefont evente mert egy eves avulas uj vasarlas honapra szamitott koltsege egy vallalhato osszeg (volt eddig).
1 ev garis telefonert 1-2 evesen mar erezhetoen kevesebbet adnak vagy nehezebb eladni szerintem mert anyagilag kockazat hogy mi tortenik ha elszall a telefon.

(#706) syIex válasza emvy (#702) üzenetére


syIex
veterán

Hát azért 100k már nem igazán elhanyagolható, mintha 10-20k lenne. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#707) doooo válasza TechN7ne (#704) üzenetére


doooo
veterán

Tisztán emlékszem, amikor tavaly beraktad ezeket a topicba... tökéletes összehasonlítás.
Most látom, hogy én is ugyanazt mondtam akkor is, mint most [link] . Legalább konzisztens a véleményem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#708) EyElEs?!


EyElEs?!
tag

Szerintem egész korrekt ár-érték arányúak lettek az új telefonok. Meglep, hogy mennyire innovatív megoldások vannak bennük.
(Kezd leülni a beszélgetés :DDD )

(#709) xhege válasza TechN7ne (#704) üzenetére


xhege
addikt

Igen én is összelőttem őket [link]

(#710) TechN7ne válasza xhege (#709) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Mondhatni ,nyilvánosan nézik az embereket hülyének!

Gondolom az sem meglepő ha azt mondom ,hogy szándékosan fog jobban merülni az összes készülék az új IOS 16 alatt és várható egy kis sebesség csökkenés is csak hogy vegyenek az emberek új készüléket miközben olyan tartalék van akár egy A13 vagy A14 Bionic chipsetben ,hogy a csúcs androidos hardvereket is lekörözi.

Szerencsémre én még 15.5 rendszerrel használom a telóm ,lehetséges így is hagyom és az IOS 16-ot meghagyom az új készülékre.

[ Szerkesztve ]

(#711) nozs23 válasza doooo (#703) üzenetére


nozs23
addikt

Nekem is remlik ez a beszelgetes. Ezeknel a muanyagbol froccsontott gyartosoros "optikaknal" tok mindegy, hogy f/1.8 vagy f/1.5, fele kukaban vegzi mar az automatizalt QC-n. Az igazan szarok mosnak a szeleken, de ilyet en meg nem lattam iPhone-on. A 13P f1.8-as UW-ja pedig sokkal jobb, mint a korabbi f/2.4, a fokameraval sem volt semmilyen gond, ami reszletesseget illeti.

(#714) xhege válasza nozs23 (#711) üzenetére


xhege
addikt

“Az igazan szarok mosnak a szeleken, de ilyet en meg nem lattam iPhone-on.”

Pedig ott is van. :K Nálam volt olyan 13 Pro, ami mosott rendesen az egyik oldalon a sarokban.

[ Szerkesztve ]

(#715) xhege válasza TechN7ne (#710) üzenetére


xhege
addikt

Én ezt a lassulást nem érzékeltem. A feleségem Xs-e is tökéletesen teszi a dolgát a legfrissebb IOS-el.

(#716) viny válasza doooo (#707) üzenetére


viny
tag

:DDD

[ Szerkesztve ]

Never underestimate the power of a sick mind!

(#717) ΞΔGLΞ válasza TechN7ne (#710) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez létezett Iphone 8 korszakban, akkor a tökeire léptek az Apple-nek és azóta ezt messzire elkerüli. Mármint, hogy direkt lassítsák a telefont.

(#718) Luck Dragon válasza ΞΔGLΞ (#717) üzenetére

Reméljük még mindig érzik és nem követik újból el ezt hibát .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#719) Navaren válasza Luck Dragon (#718) üzenetére


Navaren
aktív tag

Nem valószínű.
Irtó nagy balhé volt belőle legutóbb, és Almáék sem voltak a helyzet magaslatán akkor, mikor magyarázatot kellett adni a dolgokra.
Akkora PR fiaskót nem enged(het) meg mêgegyszer a cég, plusz azóta nagyítóval figyelik a korábbi cuccok teljesítményét az iparban.
Sok hülyeségük van, de ettől a tudatos lassítástól nem nagyon kell félni többet.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#720) nozs23 válasza xhege (#714) üzenetére


nozs23
addikt

Sajnalatos, soha nem kellett volna atmennie QC-n. De ezt egy decenteres, szar optika okozza. Nem az, hogy f/1.5-os.

(#721) autotaxmo válasza Drakmusz (#674) üzenetére


autotaxmo
őstag

Ezek szerint akik itt hozzaszolasokat irtak, venni fognak iphone 14 szeriat?! Huuuuu, hat nalad is van naivitas rendesen. 🙄Ha olvasod a kommenteket lathatod hogy eleg nagy szazaleka az itt forumozoknak ugyaugy idejottek panaszkodni az arakrol es hogy ilyen olyan draga meg ertelmetlen ennyi penzt kiadni ra. De ha te mondod, akkor biztos nalam van a zavar az eroben :R

(#722) autotaxmo válasza collecting (#675) üzenetére


autotaxmo
őstag

Akkor nezz korbe jobban az arak teren, de ha a legolcsobb egy fogasos talat es egy szolid pohar vizet kersz hozza akkor tenyleg meg van 2 fore 50 ezerbol.
Ha mar egy michelin csillagos etterembe jarkal valaki es normalisan meg is akarja adni a modjat akkor eloetel, foetel, desszert, es egy par ital hidd el nem 50 ezer 2 fore, de minek is ebbe belemenni, Te megmondtad a frankot.

(#723) koxx válasza autotaxmo (#722) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Legalább tennéd offba a postjaidat amivel szemeteled a fórumot.

(#724) autotaxmo válasza Zjunior (#676) üzenetére


autotaxmo
őstag

🤣 bizonygatni nem fogom, mert minek is. Tovabbra is maradj szende naiv fiu, igy sokkal boldogabb maradsz. Boldog tudatlansag.

(#725) concrete86


concrete86
aktív tag

Sziasztok ismét,

Általában csak olvasok, de így 700+ hsz. után már bennem is érlelődik valami félig idevágó, félig OFF vélemény, amit szeretnék leírni.

iPhone 13 Pro készülékem van, a 12-t kihagytam, de a ProRaw miatt nagyon szerettem volna egy újat 11 Pro után. Most ugyanez a helyzet az AOD és a továbbfejlesztett kamera miatt. Szerintem sem (lásd kchris78 705. hsz.) a világvége anyagilag évente cserélni iPhone-t, mert az értéktartás miatt egész jó áron el lehet adni őket. Egyet beismerek, nem szabadna mindig azonnal megrendelnem, megvárhatnám az első teszteket - bár vélhetőleg addigra már tökmindegy, mert úgyis rábeszélném magam.

Gyerekkorom (szerk. na jó, nem, 35 vagyok :) ) óta droidos voltam, egyrészt, mert csábítóbb és gyakoribb fejlesztéseik voltak, másrészt meg, mert az iphone sokáig sokkal drágább készüléknek számított (most már ez nem igaz). A lefagyásokat, akadozásokat, baromi sok reklámot megelégelve váltottam készüléket és iphone X óta csak Apple telefont használok. Nagyon jól kommunikál az LG TV-vel, az órával, a Macbookkal, az okosotthon-eszközeimmel, tök jó, hogy amit csinálok rajta, az megjelenik az iPaden is. Nem kell kétnaponta újraindítanom, meg rootolnom, meg a sok előretelepített reklámalkalmazást bámulnom. Az én (tapasztaláson alapuló) véleményem, hogy ezekkel nem egyedül vagyok így, kényelmesebbé tette maga a készülék és a vele járó ökoszisztéma is az életemet és inkább megveszek egy stabil appot örökéletre 3000 Ft-ért, mint használom azokat az ingyeneseket, amik apránként emelik a vérnyomásomat használat közben.

Biztos van olyan ember, aki csak villogni vesz iphone-t, de szerintem abból sincs kevés, aki ugyanilyen célból veszi meg 800ezerért a Samsung Foldot. Szerintem az, aki tényleg szereti a technikai eszközeit minél több mindenre használni és ezt rendszeresen meg is teszi, nem csak telefonál vele, annak stressz-ügyileg és kényelmileg is kifizetődő a drágább márka. Nekem az, és fikáztam anno az almásokat, lehet régebben többen is divatoltak vele, de szerintem ma már nem ez a helyzet.

Mindenkinek megvan a saját igazsága, ott rontjuk el, hogy a sajátunkat rá akarjuk erőltetni mindenki másra. Nem kellene. Egyébként meg tökjó lenne ebben a topicban szakmai dolgokat olvasni, nem pedig csak a sz*rt.

Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#726) Phülöp válasza concrete86 (#725) üzenetére


Phülöp
addikt

Androidos keszulekeket se kell 2naponta ujrainditani, de root-olni se.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#727) xsjado93 válasza Phülöp (#726) üzenetére


xsjado93
senior tag

Én pl x naponként kaptam egy olyan értesítést az LG V40-en, hogy újra kéne indítani, a gyors merülés és a teljesítményromlás elkerülésének érdekében, pedig az anno flagship volt :U

Your life is a lie.

(#728) Sn00k válasza Phülöp (#726) üzenetére


Sn00k
veterán

Ő még a régebbi időkre gondolhatott mikor droidos volt. Ma már ilyen nincs...

Én is elgondolkoztam a 14-en lassan 1 éve , hogy droidon vagyok elötte sokáig ios ment. Asszonynak van iphone ő semmi pénzért nem váltana droidra.
Viszont pont tegnap futottam bele egy blamába, és itt el is engedtem az iphonet.
Van egy hama soundbarrell-ünk. BT-én keresztül tudunk hozzá csatlakozni. Míg iphone alól a rácsatlakozáson kívül sok mindent nem tudok csinálni, addig az én telomról ami ugye droidos simán látom ha rá csatlakozok hogy hány %-on van a hangszóró, ami nagyon hasznos hiszen másképp nem is tudjuk megnézni. Tehát ez egy picit fura nekem ezt ios alól, miért nem lehet csekkolni főleg hogy egy nagyon fontos momentum. Néztem applikációkat ios alól meg droid alól is a hama soundbarellhez de nincs fent egyik áruházban sem.
Na mindegy ez csak egy kis szösszenet, de elég volt ahhoz , hogy elengedjem egyelőre az ios-t...

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#729) autotaxmo válasza koxx (#723) üzenetére


autotaxmo
őstag

Itt akkor sokan szemetelnek a forumon.....

(#730) Gubu0101 válasza Sn00k (#728) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ha %-ban nem is jelzi ki,de ikon van az akkumlator szintrol.Eddig barmelyik fullhalgatoval probaltam mindnel jelzi a toltottseget(markatol fuggetlenul).Ez pl a buds live akkumlator szintje. (A 81% a telom akkumlatora :D )
Majd ha a kezem ugyebe akad egy hordozhato hangszoro majd ranezek.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#731) VD válasza Sn00k (#728) üzenetére


VD
őstag

Akkumulátor widget-ben látszik minden csatlakoztatott eszköz %-osan. Noname aldi-s bt headset adatit is látja.
Illetve ahogy írták az állapotsoron van ikon kijelzés.

[ Szerkesztve ]

(#732) xsjado93 válasza Sn00k (#728) üzenetére


xsjado93
senior tag

Nálam eddig mindent mutat, amit android alatt is mutatott, igaz nem %-os jelzés, de legalább van fogalmad a töltöttségi szintről. Több, egyszerre csatlakoztatott eszközt is jelez.

[ Szerkesztve ]

Your life is a lie.

(#733) Oldman2 válasza xsjado93 (#732) üzenetére


Oldman2
veterán

Van olyan Akku widget, ami mutat %-os szintet is.

(#734) Felesbandi válasza Ricardo (#569) üzenetére


Felesbandi
senior tag

"Ha autón látsz alma matricát, akkor valószínű, hogy az első csoport egyik képviselőjébe botlottál :DDD"

Engem haverom azzal szokott fenyegetni, hogy raragaszt egy alma matricat a kocsimra amikor nem szamitok ra. Neha direkt lecsekkolom a kocsit, mert komolyan kepes ra. :DDD

(#735) xsjado93 válasza Oldman2 (#733) üzenetére


xsjado93
senior tag

Aaaa okee. Első iPhone-os vagyok, még nem ismerek mindent, de jó tudni! :R

Your life is a lie.

(#736) Sn00k


Sn00k
veterán

Én a BT be belépve kerestem ezt az Iphoneon, mert droidon is ott látszik. Na majd megsasolom még1x de fura is lenne ha ezt nem tudná ios alatt. Pedig nem bánnám mert így könnyebben tudnám le beszélni magam a szifonról :DDD

3njoy the Lif3

(#737) kchris78 válasza Sn00k (#728) üzenetére


kchris78
veterán

szerintem van ráció benne. Egy évvel ezelőttig iPhone-t használtam (sokféle, bezárólag 11pm). Utána áttértem S21U-ra és most vissza 13pm-ra. Hát annak jó aksija volt de közelébe sem érhet egy bionic SoC + iOS kombóhoz... Az hogy mélyaltatni kell biztos ami biztos alapon az alkalmazásokat meg a rendszer része az hogy figyelni kell őket hogy nem e futnak túl gyakran az elég necces szerintem. iOSnek sokkal jobb volt az elgondolása, az oprendszer nem engedi futni az appokat csak nagyon szűk keretek között háttérben és kész, nincs apelláta, ki van lőve ha nincs jogosultság.. E nélkül elképzelhetetlen a hatékony energia menedzsment egy _mobil_ eszközön. Oké hogy a linux mindenen is elfut... Pár éve az iOS lazítgat ezen, az android meg szigorít persze..

[ Szerkesztve ]

(#738) bostone válasza concrete86 (#725) üzenetére


bostone
addikt

" A lefagyásokat, akadozásokat, baromi sok reklámot megelégelve váltottam készüléket"

Azért ennyire nem kell keresztre feszíteni az Android rendszert. Az IOS előnye egyáltalán nem egyértelmű. Sőt, bizonyos felhasználási feltételeket egyáltalán nem képes kiszolgálni.
Az iPhone is hajlamos a fagyásra, rosszul megírt alkalmazások itt is akadnak és akadoznak. Arról nem is beszélve, hogy a fizetős alkalmazásokat felváltja az előfizetős alkalmazás.
Reklámok jelen pillanatban nincsenek droidon, ha nem akarom, hogy legyenek. Ezt nem is értem.

Nem vagyok egy hardcore user, de az átlagnál több feladatra használom a mobilom.

Szerintem mindenki olyan készüléket vásároljon, aminek a rendszerével együtt tud élni.
Kinek az Apple, kinek a Samsung, kinek a Xiaomi. Vagy akármi.

(#739) koxx


koxx
MODERÁTOR

Mint ahogy korábban már kértem és most utoljára, ne menjen át a topik ios-droid hitvitába mert elküldöm pihire a résztvevőket.
A topik témája (a gyengébbek kedvéért) az iPhone 14.

(#740) concrete86 válasza bostone (#738) üzenetére


concrete86
aktív tag

Szia! Az utolsó mondatoddal teljes mértékben egyetértek. A többihez: az iphoneX megjelenése előtt voltam androidon és akkor ezek nagyon is jellemzőek voltak.

(#741) xhege


xhege
addikt

Mikorra várhatóak az a komolyabb tesztek a 14-es szériáról? Az első kiszállításokat követően tehetik ki a teszteket csak a tech youtuberek?

(#742) TechN7ne válasza xhege (#741) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Péntek ,ha minden igaz addigra én is megkapom.

(#743) emvy válasza kchris78 (#737) üzenetére


emvy
nagyúr

Mi a kulonbseg a melyaltatas es a 'kiloves' kozott egyebkent? Valojaban az iOS sem lovi ki az appokat, amig van eleg memoria (miert is lone ki?). Az 'elaltatott' appok ugyanugy nem fogyasztjak a CPU-t, mint a nem futo appok (hiszen nem futnak).

Alapvetoen mindket OS azt csinalja, hogy:
- a hatterben levo appok ne ebresszek fel a rendszert (az iOS ebben szigorubb)
- a hatterben levo appokat egesz odaig memoriaban tartjak, amig lehet
- ha ki kell loni, akkor eloszor szolnak az appnak, hogy legyszi ments le minden allapotot, amire szukseged van, de nagyon gyorsan (erre egy rovid ideje van az appnak)
- ha a kilott app ujraindul, akkor szolnak neki, hogy volt elmentett allapot, toltsd vissza

Ezek mindket rendszeren kb. ugyanolyanok, tenyleg az a kulonbseg, hogy az iOS-en az App Storebol inkabb visszadobjak azt, ami tul sok felebredest igenyel. De nem technikai jellegu a kulonbseg, hanem mas a vezerloelv az app review-knal.

@koxx: remelem ez belefer, tok szakmai tema.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#744) koxx válasza emvy (#743) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Persze, nem ilyen jellegú postra vonatkozott a kérés.

(#745) concrete86


concrete86
aktív tag

(#746) kchris78 válasza emvy (#743) üzenetére


kchris78
veterán

jól látod, pontatlan voltam a kilövésben mert persze RAM-ban megmarad, de:
"- a hatterben levo appok ne ebresszek fel a rendszert (az iOS ebben szigorubb)"
itt a lényeg. Az android alapvetően nem tesz mélyaltatásba appot, míg az iOS esetében a default ez, a nem aktív app nem futhat. Aztán jön az pl hogy a messenger túl sokszor ébreszti fel a rendszert, az android nem tud mit tenni elaltatja aztán jön az hogy késve jönnek meg az üzenetek.. Vagy másik app miatt battery monitoring program mutatja a felébresztések számát amit vagy ADB-s megoldással direkt lehet látni hogy mi okozza vagy kikalkulálja az ember hogy mit telepített ami miatt ez történik.. Régen az iOS nagyon vaskalapos volt ebben már lazább jóval. Az Android meg próbál visszavenni, a gyártók is módosítgatják ezt, mérik a felébresztéseket gondolom és tippeket adnak hogy mit kellene mélyaltatásba tenni, mi zabálja az áramot..

(#747) thunder940


thunder940
csendes tag

Sose gondoltam volna, hogy valaha is "good deal"-nek fogok nevezni egy iPhone-t 426k-ért, de szerencsére még időben léptem és sikerült ennyiért vegyek egy új 13 Pro Max-ot. Szerintem semmi normális újítás nincs a 14-ben. Gondolom ezért is vette le a palettáról a 13 pro felhozatalt az Apple. Nyilván jót fog tenni a 14-es eladásoknak a lépés..

(#748) kchris78 válasza thunder940 (#747) üzenetére


kchris78
veterán

az előző prot nem most először veszi le az Apple. A fotókészítés lehet hangsúlyos újítás, de ezt csak a tesztek után fogjuk megtudni hogy mit gurított a mostani szériával...

(#749) koxx válasza thunder940 (#747) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kinek mi. (mondjuk én 12-ről váltanék)
Azért vannak itt ott új dolgok.
AOD ezt pl nagyon régen vártam
Megváltozott notch
Gyorsabb chip/gpu
48mpx kamera
Vékonyabb keret

(#750) NGA válasza emvy (#743) üzenetére


NGA
addikt

A facebookot kilövi simán az ipad 9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.