Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Parallaxis válasza Hallosz (#393) üzenetére


Parallaxis
addikt

Braziliában a távközlési minisztérium lépett egy komolyat, tegnaptól betiltották a töltőfej nélküli iPhone értékesítését. Sakk.

A Samsungokat is? Mert azokhoz sem jár...

[ Szerkesztve ]

(#402) bedibazsa


bedibazsa
senior tag

Azt lehet-e már tudni, hogy a 14-esek 4 vagy 6gb rammal jönnek?

(#403) dilajoska1 válasza Parallaxis (#400) üzenetére


dilajoska1
őstag

Pl. Az enyém tudja a 8k 24fps és 30fps-t is csak nem használom mert nem sok értelme van 😁.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#404) nozs23 válasza bedibazsa (#402) üzenetére


nozs23
addikt

6. Mind.

(#405) autotaxmo válasza collecting (#6) üzenetére


autotaxmo
őstag

Azert mindig amulva es bamulva figyelem, hogy az emberek tok mindegy mennyibe kerul, megveszik mert apple es kell azonnal az uj modell. Mar csak bizni tudok benne, hogy akik megveszik, azok nem eron felul teszik mindezt csak azert hogy villogjanak de kozben a rezsit alig birja majd kifizetni mert fizeti a torlesztojet a tobb mint felmillios telefonnak. Ez csak azert szomoritana el, hogy meg mindig mennyi buta ember van korulottunk es ezek csak mergezik a tobbieket tudatlanul, leginkabb az ujabb generaciot akik csak ezt latjak majd hogy instan valo pozolas uj iphone-al, uj autoval de kozben szenved anyagilag, lasd szerencsetlen Berkit :(

(#406) fcbarca


fcbarca
őstag

Sziasztok. Mi az oka a 30%os árkülönbségnek az usa és az eu árak között?
Érdemes 1300 eu-ért előrendelni Ausztriába? MediaMarkt/alza stb ára milyen szinten várható?

(#407) Tewe013 válasza fcbarca (#406) üzenetére


Tewe013
őstag

USA ár nettó, szóval arra jön még az ÁFA+romlott az euro. MediaMarkt/Alza valószínűleg apple.hu-s áron fogja árulni.

(#408) Wesiz válasza sztivo (#372) üzenetére


Wesiz
tag

hát hogy nettó ugyanaz a hardver azt nem mondanám
- nem ugyanaz a processzor
- nem ugyanannyi a ram
- nem ugyanolyanok a hátlapi kamerák
- nem ugyanolyan az előlapi kamera
- az egyik tud fordított töltést, a másik nem

ezeken kívül ahogy említetted az akku és a kijelző méret is különbözik.

(#409) fcbarca válasza Tewe013 (#407) üzenetére


fcbarca
őstag

Akkor ez olcsóbb nem lesz, max a szurkeimportosan..
Vannak tapasztalatok, előrendelés után milyen gyorsan szállítják ki?

[ Szerkesztve ]

(#410) Dare2Live válasza Hallosz (#399) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Tudod mit jelent az appeal szó?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#411) total90 válasza ricsi0307 (#2) üzenetére


total90
veterán

Valami brutális. Itt Svájcba az 1 TB-os modell 1749 CHF, Magyarországon átszámolva 2276 CHF. Németország és Svájc között is 150 HCF a különbség, de bakker, ez itt 500 CHF különbség :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#412) hemaka


hemaka
nagyúr

railjet jeggyel együtt is olcsóbban jössz ki valszeg és egy kis városnézés is belefér. 🥴

(#413) Kasya válasza hemaka (#412) üzenetére


Kasya
nagyúr

...es ha mar ott az ember, bedobhat a kosarba egy Omega Swatchot is, amit felárral eladhat itthon (amibol kijon a railjet). ;]

(#414) NGA válasza Kasya (#413) üzenetére


NGA
addikt

Hát ahogy most néztem, olyan 130e körül lehet eladni, legalábbis ennyiért lehet már venni.

[ Szerkesztve ]

(#415) collecting válasza autotaxmo (#405) üzenetére


collecting
tag

Biztosan sok ilyen is van, én nem tartozuk közéjük hál’istennek.
Sosem veszek évente új iphone-t, mindig kétévente, mert addig jön bele annyi újdonság, hogy élmény legyen legalább egy ideig használni (most 12 pm-ről váltok, szóval új kijelző, 120hz, sokkal jobb kamera, emiatt már érdemes). Instagramot nem használok, talán 5 éve posztoltam utoljára rajta :)
A Fold4 egyébként kicsit felizgatott, de mivel totálisan alma-ökoszisztéma van itthon, nem nagyon tudnám beilleszteni a kütyük sorába, így gyakorlatilag nincs más választás, ha nem akarok rosszabb felhasználói élményt, csak az iphone.

(#416) judas13 válasza kekedi (#390) üzenetére


judas13
addikt

+ Sokan vesznek ennyiért valami kocsit vagy kocsi félét. :K

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#417) fcbarca


fcbarca
őstag

Vannak tapasztalatok, előrendelés után milyen gyorsan szállítják ki?

(#418) judas13 válasza total90 (#411) üzenetére


judas13
addikt

Jó aki a köztudottan olcsó Svájcban él az úgy járt kéremszépen, de aki a rezsicsökkentett, mindenkit megvédő, kolostor lakó birodalmában él éppen túl, az meg így 👍 :U :((( ;]

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#419) #54625216 válasza autotaxmo (#405) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Azert mindig amulva es bamulva figyelem, hogy az emberek tok mindegy mennyibe kerul, megveszik mert apple es kell azonnal az uj modell."

Szerinted az iPhone userek közül nagyságrendileg hányan vesznek évente új csúcskategóriás modellt, és ezek közül hányan upgradelnek - azaz még árában eladják a régit és csak a különbözetet fizetik meg?
(A hűségprogramos, mobilszolgáltatós ajánlatokat nem számolva.)

(#420) judas13 válasza fcbarca (#417) üzenetére


judas13
addikt

Mint tavaly kb. szerintem.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#421) fcbarca válasza judas13 (#420) üzenetére


fcbarca
őstag

És tavaly? :U

(#422) 7Heads Drago válasza Parallaxis (#400) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Értem. Ezek szerint te a teloddal felvett mozgóképet moziban fogod visszanézni. Mikor lesz a vetítés? Hátha az izgibb lesz, mint ami te vetítesz most. :D
Ettől még a Apple továbbra is csak trend követő. Már nem ő határozza meg a trendet. Végre eljutottak az AODig, meg a képernyő szigetig így pár év után.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#423) Felesbandi válasza Cattle_Decap (#379) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Aki ezeket minden evben csereli, meg is erdemli.

(#424) joey04 válasza autotaxmo (#405) üzenetére


joey04
titán

Azt nem értem, hogy akik veled egy véleményen vannak, és/vagy felsorolják mi mást lehetne ennyi pénzből venni, azok miért nem fejtették ezt ki a tavalyi 530k-s Xiaomi topikjában, vagy a 780k-ról induló Fold 4 topikban? Vagyis de, értem, és pont ezért nem lehet komolyan venni ezeket a véleményeket. :)

(#425) judas13 válasza #54625216 (#419) üzenetére


judas13
addikt

Tavaly ez volt: "Az iPhone 13 mini, az iPhone 13, az iPhone 13 Pro és az iPhone 13 Pro Max előrendelési folyamata múlt hét pénteken, szeptember 17-én startolt el, és egy héttel később, vagyis a mai napon megkezdődik az újdonságok kereskedelmi forgalmazása. "

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#426) emvy válasza 7Heads Drago (#422) üzenetére


emvy
nagyúr

A 'moziszeru' az azt jelenti, hogy szuk melysegelesseg van, meg ilyesmi. Tenyleg kurva jol tud kinezni, voltunk valami barlangban kajakozni a gyerekekkel, es brutal szep videokat csinal a cinematic mode. Ossze lehet legozni mas telefonokkal is szerintem, de teny, hogy az iPhone 13 az 10-bol 8-szor frankora csinalja meg.

while (!sleep) sheep++;

(#427) kleinguru


kleinguru
addikt

Jöttem én is elmondani, hogy marad a 13pm :D

Viccet félretéve. Városnézés, telefonvásárlással egybekötve sokaknak megérheti.

Ha valaki 11-es szériáról váltana, ott azért lesz látványos előrelépés, amúgy nem biztos, hogy megéri. Ahogy előttem is írták a sima 14 nem lett ár érték bajnok.

Azt lehet tudni, hogy a 14p(m) esetén megint 256GB verzió kell ahhoz, hogy prores-ben lehessen rögzíteni?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#428) Gubu0101 válasza Maxxy10 (#75) üzenetére


Gubu0101
veterán

Telekom.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#429) bigrock válasza kleinguru (#427) üzenetére


bigrock
addikt

Én 11 Pro-ról váltanék, de nem fogok. Egyszerűen nem tudok észérvekkel megmagyarázni kb. 350e Ft-os felárat.

(#430) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Sok a különbség pl svájc-magyarország viszonyban, ellenben itthon már 3 év gar jár hozzá, ami 2 évenkénti cserénél még egy jó pont eladáskor.

Bár 1.5 évesen gariztattam official helyről vett iphonet 2 év felettinél nem tudom még mit mondanak.
pl 3. Évben benne lehet erősen egy gyenge akku miatti csere gariban.

Továbbá akinek van infója, hogy alakul a gariidő külföldön ahol olcsóbb ( van máshol is 3 év gar?) az beírhatná.
:))

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#431) Pinyo16689


Pinyo16689
senior tag

Még mindig az iPhone mozgatja meg a legtöbb embert. Több, mint 400 hozzászólás alig 2 nap alatt. :)
Ez már nem is arányár, valami több. Tudom, ez a szélsőség, van lényegesen olcsóbb változat is, de majd 1 millió forint egy telefonért teljesen szürreális. Újra kellene gondolni, mi is az igazán fontos, értékes.

(#432) m@xsys válasza Gubu0101 (#428) üzenetére


m@xsys
senior tag

Vodafone-nál elmarad a rajt? :))
Még egy ennyit se voltak képesek kiírni. :W

Azért persze kíváncsiak vagyunk a szolgáltatói árakra.

(#433) Maxxy10 válasza Gubu0101 (#428) üzenetére


Maxxy10
addikt

Köszi!

(#434) xsjado93 válasza m@xsys (#432) üzenetére


xsjado93
senior tag

Ott most az alma helyett a narancsra koncentrálnak :DDD

Your life is a lie.

(#435) m@xsys válasza xsjado93 (#434) üzenetére


m@xsys
senior tag

:DD
Jó lesz az úgy, megbeszéljük az árakat, soha nem volt kartel!

(#436) petymeg válasza bigrock (#429) üzenetére


petymeg
addikt

Pedig van logikus magyarázat. Kell a profit a tulajnak, venni akar egy újabb országot.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#437) Plazmacucci válasza Pinyo16689 (#431) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Összegyűlik a fórum krémje, hát itthagyok egy kommentet, hogy majd folytathassam az olvasást :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#438) kleinguru válasza bigrock (#429) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha nincsen racionalizálható érved mellette, akkor okos döntés (értsd, megfelel még a mostani) :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#439) Gubu0101 válasza m@xsys (#432) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ott meg abol sincs keszlet amibol lenni kellene :U Nagyon silany lett sajnos a voda :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#440) autotaxmo válasza #27070592 (#58) üzenetére


autotaxmo
őstag

Erre rajon a vám es minden orszag egyeni áfája, ezt ne feledd. Raadasul az 1.000 usd az netto ahol minden egyes allam valtozo afaja rajon még, ergo nem 30% a differencia hanem joval kevesebb, ettol fuggetlenul kva draga. Ezek nagyon rossz osszehasonlitasok hogy 1.000 usd nettot hasonlitgatunk ossze brutto 1.300 euroval..

[ Szerkesztve ]

(#441) Wesiz válasza Pinyo16689 (#431) üzenetére


Wesiz
tag

de ebből 350 arról szól hogy milyen drága :D

(#442) nozs23


nozs23
addikt

Azt meg erdemes hozzatenni, hogy USA VAT az valahol atlagosan 3-7% kozott van. Van ahol 0.

(#443) Rebelf


Rebelf
aktív tag

Működik valahol ténylegesen az előrendelés?sehol se lehet kosárba tenni,adatokat megadni..

(#444) Keni21


Keni21
tag

Sziasztok én egy jó Geekbench pontra lennék kivancsi :C

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#445) joey04 válasza Rebelf (#443) üzenetére


joey04
titán

telekom, istyle, apple.hu is megy nekem. próbából el is vittem kosárig. kicsit dadognak az oldalak persze, meg néha hibát dob, de működik.

szerk.: yettelnél is jön visszaigazolás.

[ Szerkesztve ]

(#446) Hallosz válasza Rebelf (#443) üzenetére


Hallosz
senior tag

"A túlárazott vacakra" akkora az igény, hogy lefagynak a weboldalak a rendelők tömegétől. :))

Mert lakni, muszáj.

(#447) koxx válasza Rebelf (#443) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Alza, emag.

(#448) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Nem is veszes a csomagomban(Yettel)+ keszulekkedvezmeny lejon :U Lehet 12 Pro csere lesz14 Pro Max-ra :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#449) Rebelf válasza koxx (#447) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Ők hivatalos Apple viszonteladók,igaz?

(#450) koxx válasza Rebelf (#449) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen, mindkettő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.