Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) aujjobba válasza nokia123 (#299) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem tudjuk a mAh ertekeket, de annyi biztos, hogy a Max-ban nagyobb van mint a sima Pro-ban, ahogyan a Plus-ban is nagyobb van, mint a sima i14-ben.

(#302) bedibazsa válasza Ck. (#275) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Milyen tarifák? Én Apple UK oldalon néztem az árakat.

(#303) Navaren válasza nokia123 (#299) üzenetére


Navaren
aktív tag

Ezekre szerintem egy hetet várni kell még legalább.
Apple sosem közöl sajtóanyagban specifikációkat (MHz, RAM, mAh, stb.).
De hidd el, hogy nagyobb lesz az Akku egy nagyobb házban, mint ahogy ez mindig is így volt.
Az érdekes viszont, hogy az Apple asszem a 14+ alatt hangsúlyozta a bemutató alatt, hogy cégen belül az lesz azt üzemidő világbajnok, pedig a Pro-k jobbak szoktak lenni ezen a téren.

Aztán majd lesz millió összehasonlító videó, és megtudjuk a tutit :).

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#304) hemaka


hemaka
nagyúr

Eközben Steve Jobs lánya...🔥 :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

(#305) #54625216 válasza Metal213 (#278) üzenetére


#54625216
törölt tag

"milyen ügyes pszichológia mentén termelnek dollár milliárdokat úgy, hogy minimális innovációval (amin nyilván milliárdokat spórolnak a K+F-en), eladják a minimális - de trend szerint kötelező - fejlesztéseket"

Sorold fel légy szíves az A16 bionic-nál erősebb és egyben alacsonyabb fogyasztású mobil SoC-okat. Ha szerinted olyan minimális az innováció az Apple-nél, akkor bizonyára tucatjával vannak jobb mobil chipek a piacon.

(#306) Silenzio válasza Navaren (#303) üzenetére


Silenzio
addikt

Tavaly se volt jobb a Pro üzemidőben. Rosszabbul teljesített, mint a sima iPhone 13. Ha megnézed AKÁRMELYIK üzemidős videót, leszerepel a dinamikus 120 Hz miatt. Márpedig, ha használod a kijelzőt, nem állóképeket fogsz nézegetni.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#307) joey04


joey04
titán

Pro Max lesz a legjobb üzemidőben a honlap szerint. A 13 pm-hez képest csak minimálisan, de a 14 plusnál érezhetően jobb lesz.

(#308) Wesiz válasza #54625216 (#305) üzenetére


Wesiz
tag

innováció ≠ legerősebb soc

(#309) Gaben027


Gaben027
csendes tag

Két hete vettem meg 13 pro max mert végleg megadta magát 7 plus.Ki akartam várni a 14-et de ott voltam már telefon nélkül így nem tudtam várni.De ahogy így az árakat látom meg a telefont is sokat nem vesztettem vele.Mindenképp a max kellette de 600 azért nem adtam volna érte.Ez se volt kevés a 450-el de az már sok a 600.Amennyi újdonság van benne az elhanyagolható.Kamera ebbe is jó ha valamit hírtelen le akar kapni az ember.Másra ott a rendes nagy kamera.Proci,aksi stb szintén jó.Szóval nincs is hiányérzetem hogy miért nem ezt vettem volna meg.

(#310) ruarua


ruarua
tag

Kiváncsi leszek amikor androidos új telcsinél jönnek ki ezek az árak, ott is lesz téma ez a ejj de drága lett. Egy éve nyáron 300 HUF alatt vettem dollárt, most meg 400 alá alig néz be. Minden műszaki cucc drágulni fog, max a Szarvasi kávéfőző ami tartani fogja az árát :DDD

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#311) syIex válasza ruarua (#310) üzenetére


syIex
veterán

Már most is ezeken az árakon vannak kb. :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#312) Navaren válasza Silenzio (#306) üzenetére


Navaren
aktív tag

Nekem a tesztvideók alapján az rémlik, hogy pont az iPhone 13 Pro volt az, amelyik erősebb volt az iPhone 13-nál, annak ellenére, hogy valamivel kisebb akuja van, mint az utóbbinak, többek között hála a(z állítólag) 10Hz-ig is leskálázódó kijelzőnek, bizonyos körülmények között.
Aztán lehet, Neked van igazad.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#313) Papix


Papix
tag

Azért vastagon fog a ceruza. Mióta 564 forint 1 usa dollár?
Ok rá kell rakni a haszon kulcsot stb, na de akkor is!

(#314) Joachim21 válasza Papix (#313) üzenetére


Joachim21
senior tag

A legtöbb plus az ÁFA miatt van. Ha az árfolyamot szorzod 1,27-tel, megkapod mennyi jön még arra plusban.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#315) g4mer


g4mer
senior tag

Kíváncsi vagyok hogy fog fogyni az EU-ban.

Sic Parvis Magna

(#316) -secret- válasza g4mer (#315) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Számít valamit? :D

[ Szerkesztve ]

(#317) syryus


syryus
tag

A 13 pro max-ot Is csak azért vettem mert a 11 p/m kijelzője betört és nem vacakolok képernyő cserével, de az, hogy ép eszű embert nem vesz 14p/m-t az is tuti.
Nagyon tetszik a "digital island" dolog, de csak egy ilyen gimic miatt nem adok ki €1200-t.
az egyetlen épkézláb dolog az egész lineup-ban az a 14 plus. Sőt ha most vennék készüléket, azt választanám.
Az új airpod-t már megrendeltem, igaz az első meg megvan és jól működik, de az újat végre tölti majd az óra töltője. Ez elég welcome ficsör.
Óra szinten marad a 6-os. Tetszik nagyon az ultra model, de könyörgöm €800?! Annyiért már majdnem (majdnem majdnem) rolexet kapni.

szegeny Apple, az idén nem hagyok náluk sok pénzt… talán egy új watch szij és egy új tok max.

ha ez így megy tovább, a következő iphone-om a 20-as lesz. (Talán addigra lesz elég újítás ) :DDD

Technology will rise when humanity falls

(#318) hemaka válasza g4mer (#315) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha Eu alatt a nyugati országokat érted, akkor az a havi +20k kiadás nem hinném, hogy földre vinné őket. :DDD

(#319) Yeffy válasza #27070592 (#197) üzenetére


Yeffy
veterán

ennyikeh

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#320) mrThomi válasza syryus (#317) üzenetére


mrThomi
addikt

Akkora kijelző 60hz-en ? Haggyjuk már

(#321) kchris78 válasza syryus (#317) üzenetére


kchris78
veterán

igen nagyon jó dolgokat találtak ki, szerintem a 12-13 között nem volt ekkora változás pedig azt volt az érzés hogy aztán most még ehhez képest is kevesebb lett a változás és 13s lehetne a név.

A dynamic island meg egy abszolút eye candy dolog mégis ez fog szerintem egy csomó embert megfogni hogy áhhhh mégis cserélje le mert ez olyan aranyos ficsor...

AirPods is nagyon jó de nem vagyok hajlandó egy ténylegesen aksival egybeépített valamit megvenni 50ezer fölött ami nem tart tovább mint a picike aksi. -RÁADÁSUL nem is lehet takarékoskodni vele berakod azt máris feltolja 100%-ra, ami a legrosszabb egy LiIonnak a tárolásra... Nem berakva meg merül :). Üzembe helyezés előtti állapotra kellene beállítani, direkt néztem mikor beindítottam 85%-on voltak a fülesek, nem 100-on.

[ Szerkesztve ]

(#322) syryus válasza hemaka (#318) üzenetére


syryus
tag

€57 a havidij, (10gb net és korlátlan hívás) és egy összegben ki fizetsz kb €160-t. Ez T-mobile Hollandia, és az EU-ban asszem a legdrágább konstrukció. (Kivétel ott nálatok :DDD )

Technology will rise when humanity falls

(#323) emvy válasza kchris78 (#321) üzenetére


emvy
nagyúr

Honnan tudod egyebkent, hogy a 100%-os kijelzett toltottseg valojaban 100%-nak felel meg?

while (!sleep) sheep++;

(#324) syryus válasza mrThomi (#320) üzenetére


syryus
tag

Igazad van, akkor mégse sima 14. De jó hogy nem kell most új telot venni.

Technology will rise when humanity falls

(#325) g4mer válasza hemaka (#318) üzenetére


g4mer
senior tag

Azért szerintem most ott is megfontolja az átlag polgár, hogy kell-e új szifon.

Én még a 11-gyel khúzok egy évet, az biztos :D

Sic Parvis Magna

(#326) syryus válasza kchris78 (#321) üzenetére


syryus
tag

Nekem az airpods pró most 2 éves és bírja 4-5 órát. A tok sajna gyengül. 2x tudom vele 0-100ra tölteni a két fülest. Előtte volt sima airpods de az nem való az én otromba fülembe. Próbáltam a samu earbuds-t is de az fel év után megadta magán (€150). Lehet az Apple kicsit drágább, de valljuk meg őszintén ok legalább rendes hardvert adnak a user kezebe.

Technology will rise when humanity falls

(#327) spawn21


spawn21
veterán

Nem lettek rosszak. Viszont ezekkel az itthoni árakkal én befejeztem az alma vonalat. Amíg megy a 13 p jó lesz. Aztán majd keresek másik alternatívát

iPhone 13p

(#328) P41N


P41N
senior tag

Hun az úesbécé ? ;]

(#329) BaLee válasza spawn21 (#327) üzenetére


BaLee
addikt

Szerintem Android vonalon is hasonló drágulások lesznek...

(#330) TOZ válasza syryus (#317) üzenetére


TOZ
addikt

Ha tudsz rolexet, akar 3000ert... ne tarsd magadban, hanem PM-ben keress!!!! ;]

(#331) icecave válasza kchris78 (#321) üzenetére


icecave
nagyúr

Ha bármi ismétlődés is van a használati szokásaidat illetően, az optimalizált akku töltést meg fogja tanulni az airpods esetében is.

Igaz én mindig kelés után fél 6kor rakom a fülembe, de valamiért akkor 80%-on áll, és írja hogy optimalizált töltés miatt 8-ra lesz fullon. Rosszul tanulta ki a szokásaim.

[ Szerkesztve ]

(#332) kchris78 válasza icecave (#331) üzenetére


kchris78
veterán

Ezt azért jó hallani, igen az apple azért jobban összerakja a dolgokat... Most cseréltem le S21U-t és Galaxy 4 Cellulart, hát az óra is.. az integráció..

(#333) kchris78 válasza icecave (#331) üzenetére


kchris78
veterán

hát nincs sok szokás :), összevissza használom, igazából csak headsetnek vettem amin telefonálok és nem zenélek, a fülem állapota sajnos nem olyan hogy még ezzel terheljem. Azért vettem airpodsot mert egyszerűen a Hx chip annyira meg van csinálva hogy működjön egyszerre cellular óra telefon... Még ha windows géphez van csatlakozva akkor is mutatja a töltöttséget a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#334) #54625216 válasza Wesiz (#308) üzenetére


#54625216
törölt tag

1. Ki állította, hogy a kettő ugyanaz lenne?
2. Szerinted innováció nélkül is lehet piacvezető mobil SoC-ot tervezni?

(#335) K0vasz


K0vasz
aktív tag

ez a játék a kivágással tetszik, remélem, gyorsan lenyúlja a samsung és a kövi OneUI-ban már benne lesz, hogy ne csak mindig a rossz dolgokat vegye át (kihagyott töltő a csomagból, 1000 dolláros ár stb. stb.)

(#336) Graphics válasza K0vasz (#335) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem meg lassan el kellene felejteni a kivágásokat.

Egy darab pontot még elvisel az ember. De a ZTE épp béta tesztel valamelyik kijelzőgyártónak, reméljül jutnak valamire az évek során

-

(#337) arn


arn
félisten

A gsm hivas eros, a kamera is jo

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#338) Graphics válasza arn (#337) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

GSM hívás? :D

Régi feature.

-

(#339) nozs23 válasza Graphics (#336) üzenetére


nozs23
addikt

A legtöbb gyartonak csak a kamerat kell megoldania. Az Applenek ott van a kamera, dot projector, infrared kamera. Ha még maradnia kell, akkor inkabb tegyek hasznossa. Ha ennyit fejlesztettek ezen, akkor szerintem ez legalabb 3-5 evig velunk marad. Amugy en meg nem lattam olyan rejtett elolapi kameras megoldast, ami nem eredmenyezett hanyadek minosegu kepminoseget. Az mondjuk nem tettszik, hogy egy full-screen videobol most meg tobbet kiharap ez a "sziget".

(#340) joey04 válasza nozs23 (#339) üzenetére


joey04
titán

Pontosan. Még a kamerát sem oldották meg normálisan.

(#341) Graphics válasza nozs23 (#339) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én nem mondtam, hogy tegyék bele azonnal, azt írtam, jelenleg fejlesztik.

Ha kész, majd bekerül másba is. Ha nem, akkor hajlandóak lesznek hagyni felül egy kis részt.

Tökéletes megoldás úgy sem lesz, valamilyen oldalról kompromisszumba futunk. :)

-

(#342) NyMRooD válasza sfefe (#167) üzenetére


NyMRooD
őstag

Fentebb már leírtam, talán pont neked, hogy az apple-nek és a legtöbb cégnek is magyarországon megvan a saját árfolyama, hogy ne kelljen követni napi szinten a változást, ez az árfolyam nagyobb mint az aktuális én olyan ~422 Ft = 1 eur-ra tippelem (de halottam olyan cégről aki év eleje óta 430 Ft-al számol). Ha ezzel az árfolyammal számolod át a 799 dolláros (NETTÓ) árat az ~337 000 Ft ha erre rászámolsz 5% vámot ~354 000 Ft-ot kapsz és erre még rámegy a bajnok 27% áfa ~ 449 000 Ft (és még az artisjust-os díjat nem is számoltam), ez nagyjábból ott is van. Politizálásba nem mennék bele jobban.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#343) janeszgol válasza NyMRooD (#342) üzenetére


janeszgol
félisten

Mindegyik cég egy adott árfolyammal számol, nem a napival. Ebből a cégnek valamikor vesztesége lesz, amit lenyel, valamikor meg plusz bevétele. Mivel a forint helyzete igen ingatag, gondolom a kockázatot is így állapították meg.
Ha erősödik a forint és nem lesznek kilengések, akkor majd annyit látunk, hogy csak úgy olcsóbbak lettek a termékek.

(#344) kchris78 válasza NyMRooD (#342) üzenetére


kchris78
veterán

igen, cégvezető mondta valami interjúban hogy nekik "nagyjából" mindegy az árfolyam nekik a stabilitás a lényeg. pont emiatt.. hogy ez az árfolyam kb beállhasson a középárfolyamra, és ne kelljen kockázatot rátenni az árakra - csak emiatt.

(#345) K0vasz válasza BaLee (#329) üzenetére


K0vasz
aktív tag

én kicsit azért bízom benne, hogy nem:
- a többi gyártó nem amerikai, így nem a (jelenleg) elég erős dollár adja az alapot
- nemrég volt hír, hogy a kereslet elmaradt a várttól (gyk. nem tudtak annyi készüléket eladni, amennyit terveztek), és ilyen helyzetben nem szokás árat emelni

(#346) kchris78 válasza janeszgol (#343) üzenetére


kchris78
veterán

na ez amit nem hiszek - ha megszokták az emberek az árat és van fogyás és azzal elégedett a cég akkor "csak úgy" nem gondolom hogy olcsóbb lesz. Konkrét sztori volt kovidos cég esetén hogy drágább lett a cucc, az emberek megfelelően viszik drágábban is, cég meg úgy áll hozzá hogy minek indítson újra a működö 2-3 mellett egy leállított üzemet, a nyereség igyis megvan mert a mennyiség kevesebb de drágább, kevesebb üzem kevesebb ember, kevesebb macera...

(#347) NyMRooD válasza 7Heads Drago (#251) üzenetére


NyMRooD
őstag

Az elmúl x év gazdasági teljesítményének nincs közze ahhoz, hogy mi lesz itt vagy a cseheknél télen, a tény az, hogy ők jobb utat választottak, ahogy a szlovákok, horvátok de nagyon úgy néz ki még a románok is.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#348) sakal83 válasza K0vasz (#345) üzenetére


sakal83
addikt

Ez igy nem igaz ebben a formában. Ez egy altalanos tevhit. Ha volt 10 vevod 10ftert 2 ft profittal es lecsokken 8ra a vevod, az 16ft profit. De ha felviszed az arat 12ft-ra mert azt latod hogy 6an ki fogjak fizetni, akkor 24 ft lesz a profitod. A kinalt csokkentese sokszor aremelkedeshez vezet. (ezt most sok ceg megtanulta gyakorlatban a covid alatt es utan es batran alkalmazzak)

Az applenel ez modell meg mukodne is a "sznobhatas" miatt. (a szo jo ertelmeben véve, mert ragaszkodnak a brandhez a statusz miatt)

[ Szerkesztve ]

(#349) kchris78


kchris78
veterán

egy aprosag amugy hogy miert mozog ide oda a forint: en programoztam forexen usd-eur arfolyamra kis robotocskat evekkel ezelott. nekem mindegy volt mi az amire raultettem.. a lenyeg a volatilitas.. huf most hogy igy ugral ide-oda el tudom kepzelni hogy ilyenek rangatjak. van olyan hogy nem tortenik semmi es megis hol erosodik hol gyengul.. amennyi millio dollar van amit erre siman raultetnek siman rangatja a forintot. nyilvan nem ez az egy dolog de ez is resze a nagy egesznek ami miatt csak nezunk neha hogy hova megy latszolag ok nelkul az arfolyam. Egyszer az MNB kozepfelso vezetoje mondott is egy penzosszeget amit feltettek a forint ellen amikor eloszor felment majdnem 420-ra.. Az nem a politikai szint volt, szerintem nem dicsertek meg hogy ilyet nyilvanossagra hozott.

[ Szerkesztve ]

(#350) sakal83 válasza kchris78 (#349) üzenetére


sakal83
addikt

A ft. inkabb feljebb megy mint lejebb. 2010 260ft az eur most 400ft. Ez egyertelmu felfelé trend. Amirol irsz az igaz, de nincs koze a trendhez. Az usd es egyeb valuta is ugyanazon trend. Ez egyértelműen ezen okbol monetaris politika, nem short, nem spekulans.

Es most ujra indul majd a ciklus. A vasarloero visszatért 2010re, lehet majd eljatszani a fizetesemelest nominalisan, es dicshimnuszt zengeni. Ez tipikus Bokros trükk.

Ennek jo peldaja most az iphone ar. Az uj auto, ruha es sok import termekkel ez van sajnos. Mint feljebb irtam. A mostani iphone pont annyi atlagfizut emest fel mint a 2010es. Egyebkent az iphone meg relativ olcso. Vannak joszagok amelyek durvabbak.(ingatlanok, szakipari szolgaltatasok)

Plusz

Az MNB latja a ft veteli es eladasi pozikat ami nem titok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.