Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Hallosz


Hallosz
senior tag

Csak halkan jegyzem meg, a Fold 4 tesztjére, érkezett 150 komment. Az iPhone 14 bemutatójáról 640 felett... :R
Mi lesz itt a teszt után? :B

Mert lakni, muszáj.

(#652) koxx válasza Hallosz (#651) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Mi lesz itt a teszt után?" fikalavina? :DDD
Remélem szombaton már én is tudom tesztelni.

(#653) NemMo válasza ΞΔGLΞ (#633) üzenetére


NemMo
őstag

Ez nagyon durva :DD
Évek óta ismerlek, már így fórum szinten sok írásodat olvastam és nem tudtam volna megmondani, hogy nem a magyar az anyanyelved. Nagyon jól megtanultad, komolyan elismerésem :)

[ Szerkesztve ]

(#654) janeszgol válasza NemMo (#653) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is ezért csodálkoztam. Az átlagnál sokkal jobban ír!
Egy autista is megviccelt ezzel. Ő is simán ütötte a nagy átlagot.

(#655) ΞΔGLΞ válasza nozs23 (#648) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyetértek.
A macrumors.com fórumba több Apple bennfentes is írni szokott.
Ott olvastam, hogy az Apple rengeteg pénzt elkölt felmérésekre, marketing etc...
Aztán mikor minden infó megvan, akkor szépen megcsinálják, hogy pár apró módosítással újból eladják a telefont, mert a felmérésekre elszórt pénz kb filléres tétel lesz az eladások után.
Mármint a sima 14-esről beszélek, amit venni fognak, mint a cukrot.
Pro max lilából rendeltem 2x 512-es, elvileg jövő héten már a kezünkben lesz.

(#656) ΞΔGLΞ válasza janeszgol (#654) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Néha azért el-el cseszem, de próbálok helyesen írni mindig. :)
"fucking" nehéz nyelv a magyar... :K

(#657) kchris78 válasza Zjunior (#645) üzenetére


kchris78
veterán

Önmagában a 20-25 éves autó nem lenne gond.. Egy E46-os BMW kb 20 éves konstrukció mennyivel tartósabb mint egy F vagy G30-asnál.. A probléma az hogy nincsenek karbantartva szervizelve... Magasak az árak mert mindenki is akar valami leaggott gazdaságilag totálkáros autót (de máshol is drágák) - aztán szervízelni meg nemhogy nincsen pénze de akarni sem nagyon akarja.. Úgyhogy nem rosszindulatból de inkább vegyenek minél kevesebb ilyen szar autót amiknek igazából a bontóba kellene kerülniük nem pedig az utakra.

A társadalmi rétegek mintavétele elég meghatározó ki mivel találkozik. Itthon Moszkva- Széll K. tér 4-6 villamoson a Nyugatiig páromnak teljesen más élmény mint nekem a Déli-Mom park között. Pedig fizikailag annyi hogy a másik irányba indulunk el ugyanarról a pontról...

(#658) kchris78 válasza Zjunior (#645) üzenetére


kchris78
veterán

mindenestre nagyon asszertíven megfogalmazva: az egyén optimális viselkedése szerintem nem biztos hogy egybeesik egy nagyobb társadalmi csoport (országrész, etc) optimális jövőjével.. Ausztriában is ez van, síeléskor mondják a szállásadók kb mindenhol hogy idősebbek ott vannak a hegyekben, fiatalok meg elhúztak a városokba/más országba akárhova.

(#659) Darth_Revan válasza Zjunior (#645) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na azért ez nem a legjobb példa, a kelet magyarországi putrisodashoz nem sok köze van a foispannak, ott inkább az emberek felfogása/mentalitása a probléma.

(#660) Zjunior válasza Darth_Revan (#659) üzenetére


Zjunior
veterán

Sajnos, en azt tapasztltam h foleg az ukranok es a fekete színűek "uraljak" a régiót nagyon nagy szazalekban :(( :(((

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#661) autotaxmo válasza ΞΔGLΞ (#611) üzenetére


autotaxmo
őstag

Ez mar regen rossz ha valaki ezt kerdezi, hol....
Aki vilagot latott ember es nyitott szemmel jar a vilagban es figyel a jelekre az latja es tudja hogy milyen jelenseg zajlik a mai fiatalok koreben itthon es kulfoldon.

(#662) Darth_Revan válasza Zjunior (#660) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na igen, nagyon sok probléma van ott. Sajnos iszonyat nagy ott a mélyszegénység. Szo szerint van hogy úgy élnek az emberek hogy a hegyoldalba ásnak alagutat. Nagyon sok esetben ez a mentalitás miatt van. Keleten is vannak tisztességesen dolgozó emberek akik mind megtesznek hogy pénzt keressenek, de lényegesen kisebb arányban mint nyugaton. Van aki 2 órát buszozik a JAVIL-ban robotoljon, de sajnos nagyon sok szegény nem így gondolkodik és ha már utaznia kell nagyobb távot hogy dolgozzon, akkor inkább nem is vállalja a munkát és inkább a markát tartja segélyért.
A többségnek olyan minimális jövedelme van, hogy 1 gyereket is alig tudnak tisztességesen felnevelni, de mégis vállal 3-4 további gyereket a putriba, hogy minél nagyobb legyen a segély. Persze a segélyt se számlákra és ruhákra költik, hanem folyik le a forkukin vagy megy be a jategkepbe. Segelyosztaskor tele vannak a kocsmák. Ami marad pénz azt meg beletankoljak a kamu cégre íratott BMW-be amin hónapok óta nincs műszaki és biztosítás és lehet forgalomból is ki van vonva.
E miatt hatalmas mértékben virágzik az uzsorazas is, sok ember eladja a lelket csak azért hogy tudjon pénzt kapni azért hogy legyen pénze cigit, alkoholt vagy kábítószert venni.
Jah és uzsora alatt nem csak készpénzt kell érteni, Borsodban pl sok uzsora élelmiszer volt üzemel, ahol pl 1 kiló lisztet uzsorába kap a "vevő".
Sajnos a sok gyerek ebben a mentitasban nő fel és ezt viszi tovább. Nagyon kevés gyerek akár a putribol kitörni és nagyon kevés az olyan gyerek akit a szülők segitrnek is abban hogy kitorjon a putribol.
Sajnos a putrit a legtöbb emberből kiirtani se lehet. Az embert ki lehet venni a putribol de a putrit az emberből nem. Rengeteg roma család kapott ingyen házat az önkormányzattól, de pár héten belül tönkre tették. Parkettát felszedtek, réz kábelt kitépték, ablakokat elégették. A felújított házból putrit csináltak majd ment a sírás hogy fáznak a gyerekek .
Persze ha nem kapnak ingyen házat, akkor szereznek azzal hogy az időseket elkergetkk majd beköltöznek. sajnos idősek sérelmére is rengeteg bűncselekmény van, majdnem minden évben brutálisan megölnek fiatalok időseket a saját házukban hogy kirabolják őket. Sajnos nem egyszer volt már olyan is hogy nem csak megöltek, de meg is erőszakoltak az öreget.

És ez csak a jeghegy csúcsa. Pénzzel, házzal hiába segíti az ember a keletet, az emberek mentalitása miatt kb elégetett pénz. Az emberek felfogása a probléma és ez a felfogás terjed keleten, sőt mostanában már el kezdett nyugatra is terjedni azzal hogy keletről az ilyen mentalitású családok el kezdtek attelepedni Budapestre vagy nyugatra.

És ez csak a jeghegy csúcsa.

(#663) autotaxmo válasza Zozzy94 (#619) üzenetére


autotaxmo
őstag

Koszonom, vegre valaki mas is latja hogy mi zajlik a mai fiatalok koreben .....

(#664) autotaxmo válasza janeszgol (#622) üzenetére


autotaxmo
őstag

Ha valaki tobbszor elolvassa es ertelmezi azt amit irtam anno, akkor erti hogy a birkazast nem azokra irtam akik iphone-t vagy apple cuccokat vesznek hanem azok akik divatbol, sznobsagbol. De be is fejezem mielott a moderator ram szol megint hogy ne "sertegessem" azokat akiket vasarlasnal ezek a szempontok vezerlik.

(#665) autotaxmo válasza ΞΔGLΞ (#633) üzenetére


autotaxmo
őstag

Na Amerika mar megint mas dimenzio, ott eltem tobb mint 5 evet szoval most mar ertem a hozzaallasodat es szemleletedet. :R

(#666) autotaxmo válasza Hallosz (#651) üzenetére


autotaxmo
őstag

🤣 innen is latszik, hogy ez iphone. Valahogy a fold meg a tobbi, kiveve a galaxy s szeriat nem eri el azt az ingerkuszobot

(#667) ΞΔGLΞ válasza autotaxmo (#661) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én elég sokat járok, sokfele.
Ezek szerint olyan helyeken, ahol ezeket nem tapasztalom. Ha magyarba ennyire erősen zajlik az általad prezentált "téma", amit nem bírsz abbahagyni, akkor talán lépj ki a határon túlra (is).

Te veszel ilyen telefont, vagy csak mondod a "frankót" ebben a topikban oldalakon keresztül? És nem tudom mi ezzel célod, vagy kit akarsz győzködni, de engem baromira nem érdekel, mármint, hogy magyarországon mit, miért csinálnak a fiatalok.
Én két ilyen telefont is rendeltem, mert minden évben lecserélem, szóval valami zajlik az én lelkivilágomban is... :-D!

[ Szerkesztve ]

(#668) Zjunior válasza ΞΔGLΞ (#667) üzenetére


Zjunior
veterán

A cél, h miért adunk ki ennyit egy fos telefonért. :C

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#669) autotaxmo válasza ΞΔGLΞ (#667) üzenetére


autotaxmo
őstag

Ahogy elnezem most amit irtal, nagyon gyanusan elsajatitottad a magyar nyelvet, nem lehet hogy egy magyarorszagrol emigralt illeto vagy? Ennyire nem lehet megtanulni magyarul felnottkent ahogy irsz es kommunikalsz. Nem tudom hany eve tanulod a magyart, de a stilus ahogy irsz, totalisan magyar forumozos :) en csak egy tenyt irtam le neked az itthoni fiatalokkal kapcsolatban meg a mai trendet koveto tinikrol, mert lathatoan nem tudod mi zajlik a vilagban amikor divatozasrol, trendisegrol es sznobsagrol van szo.

(#670) autotaxmo válasza ΞΔGLΞ (#667) üzenetére


autotaxmo
őstag

Ha hiszed ha nem, van iphone-om az s22 mellett, van macbook is kepzeld. Teljesen indifferens. Ha meg nem erdekel teged hogy ki miert vesz telefont akkor ne allj bele a temaba es ne ertetlenkedj hogy ilyen nem is letezik mert Te nem tapasztalod

(#671) ΞΔGLΞ válasza autotaxmo (#669) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Majd 10 évig tanultam.
Emellett anyanyelviszinten beszélem a németet is. Mindent meglehet tanulni, mindent csak idő kell hozzá.
Ha nincs időd, mert minden más (mi a helyes szó?) elviszi (talán ez), akkor persze nem lehet.
Nyilván előbb is megtanulhattam volna, de nekem is volt más dolgom mellette, hozzá teszem még egyszer, a magyar egy nagyon nehéz nyelv és beszélgető partner hiánya nélkül, szerintem nem is lehet megtanulni!

---------------
Ha hiszed ha nem, van iphone-om az s22
Én nem írtam olyat, hogy nem hiszem el, vagy nem hiszek neked. Nem értem ezt mire írod.
Azt írtam, hogy nem tudom hová akarsz ezzel meggyőzni itt sok ember, hogy folyton ezt kell olvasni.
Ha meg nem erdekel teged hogy ki miert vesz telefont akkor ne allj bele a temaba es ne ertetlenkedj hogy ilyen nem is letezik mert Te nem tapasztalod

Furcsa a hangulatváltásod, viszont igen ez már jellemző a magyarba, ha nincs érv, főleg szakmai, akkor támadás van valami olyasmivel, amiről szó sem volt. Má elnézést, de az egész bullshit témát te indítottad itt el oldalakon keresztül.-

[ Szerkesztve ]

(#672) autotaxmo válasza ΞΔGLΞ (#671) üzenetére


autotaxmo
őstag

Arra irtam, hogy van iphone-om mert kerdezted hogy veszek-e iphonet vagy csak a "frankot" nyomom es mintha nem tudnam mirol beszelek de amugy ennyi penzert mar nem fogok venni mert irrealisan sok, meg akkor is ha boven megengedhetnem magamnak. Ez olyan mint amikor a michelin csillagos ettermekben elkernek 50-100 ezreker egy menuert/fore. Akinek ez a vagya, szorakozasa , hajra. Az insta tele van ilyenekkel hogy menozesbol posztolnak ilyen olyan helyekrol a mindig legujabb, legdragabb iphone-al a kezben.
Sorry de Te voltal aki ertetlenkedett hosszu oldalakon keresztul, hogy Te olyanokrol nem is tudsz es nem is erted mi az hogy valaki sznobizmusbol, divatbol, menosegbol vasarol maganak iphonet.

Nem is ertem hogy mirol beszelsz hogy szakmaisag, meg érvek, egyszeruen egy vilag jelensegrol van szo amit ugy hivnak hogy koveto trend/divat amirol eddig velhetoen Te még nem hallottal. Mondjuk ezek utan kivancsi lennek, hogy mit gondolsz még az irigyseg fogalmarol is, netan arrrol sem hallottal mèg hogy letezik?! Tenyleg kivancsi vagyok, mert kicsit neha (nem bantasbol irom) picit amerikai alom vilagban elsz

(#673) autotaxmo válasza ΞΔGLΞ (#623) üzenetére


autotaxmo
őstag

Azert nem tapasztalod az irigyseget teljes terjedelmeben, mert Spanyolban vagy Nemetben ahol eltek, nem olyan autoval kozlekedsz velhetoen ami naluk kiutne a biztosekot. Ezekben az orszagokban ahhoz hogy megerezd az irigyseget, kicsit extrabb autoba kene beleulnod vagy olyan hazban elned ami kitunik a nagy atlagbol. Nem kell magyarozni, hogy ez csak nalunk van, hidd el mas nyugati orszagokban is jelen van az irigyseg ugyanugy meg a tobbi szarsag.
Tenyleg picit furin latod a vilagot, de a naivsag neha nem olyan rossz :D

[ Szerkesztve ]

(#674) Drakmusz válasza autotaxmo (#672) üzenetére


Drakmusz
őstag

Nem fogsz ilyen készüléket venni, tiszta sor.
Mégis sikerült ebbe a topikba bepakolnod több mint 30 teljesen felesleges hozzászólást.
Némi zavart érzek az erőben......;]

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#675) collecting válasza autotaxmo (#672) üzenetére


collecting
tag

Voltam már Michelin-csillagos étteremben, nem került 50-100ezerbe/fő. Két személyre hagytunk ott kb 50-et :B
Szóval az a baj, hogy nagy magabiztossággal dobálózol tényeknek beállított tévedésekkel.

[ Szerkesztve ]

(#676) Zjunior válasza collecting (#675) üzenetére


Zjunior
veterán

O irja h elt 5 evet Amerikaban.
max Tunyogmatolcson :Y

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#677) nozs23 válasza Drakmusz (#674) üzenetére


nozs23
addikt

Hihetetlen milyen frusztraciot tud kivaltani az emberekbol egy a telefon. :(

(#678) lvb válasza autotaxmo (#669) üzenetére


lvb
aktív tag

Ritkán, de előfordul. Van, akinek jó érzéke van a nyelvekhez. 40-es tag volt, munkaügyben már kb. 15 perce beszélgettünk, mire hibázott. Kiejtés, hanglejtés addig tökéletes volt. Kérdeztem, mióta él itt. Kevesebb, mint másfél éve volt Magyarországon. A többség persze 10 év múlva is katasztrófálisan beszél...

(#679) doooo válasza joey04 (#616) üzenetére


doooo
veterán

Ez a itteni azért az átlagosnál is rosszabb. Nem értem miért kell ugyanazon kattogni 500 hsz-en keresztül...

(#680) syIex válasza doooo (#679) üzenetére


syIex
veterán

Minden egyes évben ez van amikor kijön az új alma..

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#681) doooo


doooo
veterán

Drága? Drága. Forintban főleg. (Vagy inkább csak abban? Nem, nem csak abban, de azért ez már teljesen más szint a nemzetközi árakhoz képest.)
Ebből következik, hogy folyamatosan mások pénztárcájában kell kutakodni, meg azt próbálni megállapítani, hogy akkor most valaki milyen indíttatásból is költene esetleg ilyesmire? Abszolút nem.

Fejezzétek be az értelmetlen cseszekedést!

(#682) koxx


koxx
MODERÁTOR

Csak mondom, hogy a Pagani Zonda HP Barchetta $17.5m. Fujfuj szemet gazdagok akik megveszik.

(#683) kleinguru


kleinguru
addikt

Számolgattam kicsit.

Felmerült bennem, hogy ha ismerőst rá tudnám beszélni, hogy vegye meg nekem olyan usa államban, ahol nincs áfa, akkor csak ~118K forintot kellene rádobnom az jelenlegi i13pm256 verzióra (ha még 1 év ac+ el tudom adni 430K értékben).

Ha itthonról venném, akkor ~210K ráfizetés lenne (cégre).

Nyilván mindkét esetben az újra is lenne ac+

Sajnos a céges kártyám fizikai sim (azért holnap megkérdezem, hogy működhet-e esimként). Amerikai verzió esim only. Még nem döntöttem el, de hajlok abba az irányba, hogy ülök nyugodtan a seggemen és marad a mostani verzió :)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#684) janeszgol válasza kleinguru (#683) üzenetére


janeszgol
félisten

Az USA verziót tökéletesen tudnád itthon használni? Az 5G antennák is azon a frekvencián mennek, mint nálunk?

(#685) doooo válasza syIex (#680) üzenetére


doooo
veterán

Mondom, az átlagosnál rosszabb. Nem egyedi, de szokatlanul unalmas és egyhangú ez a topik (pedig ha van is ok dühösnek lenni a magyar árazás miatt, az a düh csak egyetlen irányba jogos, egyetlen alanyra korlátozódhat, és az nem Tim Cook, meg nem is az Apple, mint cég (apró segítség: belföldön kell keresni)).

Na akkor (hogy illusztráljam milyen, amikor nem mások pénztárcája az érdekes), én speciel a 48 megapixeles kamerára vagyok nagyon kíváncsi. Mondogatom már pár éve, hogy ha végre szintet lépnek felbontásban, valóban élvonalasok lesznek megint. Már az i12PM esetén is necces döntés volt maradni natív 12 megapixelen, de az i13PM esetén már végképp. Már rég kihozták a maximumot ezekből, végső ideje lépni egy szintet. Szóval nagyon "kivi" vagyok. :B

[ Szerkesztve ]

(#686) nozs23 válasza doooo (#685) üzenetére


nozs23
addikt

Azert en egy tenyleges side by side-ra kivancsi leszek. Bar a szenzor nagyobb, az optika viszont majd egy fel fenyertekkel sotetebb (ami fokamerat illeti). Ultrawide ugyanez: nagyobb szenzor, de sotetebb optika. A tele pedig valtozatlan. Tehat a fizikai adottsagokbol szamithato fenyero elony nem tul nagy az uj modelleknel. Feltelezem a harvert-szoftvert optimalizaltak rendesen, de en nem varom a nagy beharangozott "up to" X-times jobb fenyerot, majd a tesztekbol kiderul.

(#687) Zjunior válasza janeszgol (#684) üzenetére


Zjunior
veterán

Epp ez az, ugy tudom lenne gond az 5g halozattal.
szerintem az Uk arak jok lehetnek.
Lehet nekem is lesz majd eladok jo aron :C

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#688) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Topik nyithtó személyes tapasztalat nélkül ,vagy viragdani01 fórumtársnál már ott van mind a 4 model? :)

(#689) emvy válasza Zjunior (#687) üzenetére


emvy
nagyúr

Raadasul az osszes US modell kizarolag e-simes.

Raadasul 100e forintert ennyit ugraltatni az ismerosoket?

while (!sleep) sheep++;

(#690) icecave válasza janeszgol (#684) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem 13PM-ból USA verzió van, megy rajta az 5G. Bár kikapcsolom, nincs szükségem rá, de mikor vettem, kipróbáltam és simán csatlakozik 5G-re.

(#691) Phülöp válasza anulu (#13) üzenetére


Phülöp
addikt

Én euróért se fogok venni.
Évek óta halogatom a Samsung Galaxy Note 9 cseréjét az éppen aktuális almára, de egyre kevesebb a kedvem hozzá. Eddig csak olyan semmilyen volt mindig, de most már drága is. :U
Minden évebn nagyon várom a szeptembert, hogy na majd most...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#692) syIex válasza doooo (#685) üzenetére


syIex
veterán

Én tavaly is váltottam a ProMotion miatt nekem az már nagyon várt dolog volt. Egy ideje foldot használok, de be rendeltem a Prot és elvileg két hét múlva megjön. Várom, mert hiányzik az ios, de nem tudom milyen lesz ennyi idő után sima telefont használni újra. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#693) doooo válasza nozs23 (#686) üzenetére


doooo
veterán

Hát pedig az az f/1.6 (sőt, most látom, hogy csak f/1.5 az i13PM esetén) nem volt nagyon okos döntés, mert még ezzel is sokat veszítettek a részletességből (jó fényben/nappal). Ezért tudott sok esetben jobb lenni ebben a régi i11-széria, mert ott még f/1.8 volt az apertúra. Az még talán a legjobb, legoptimálisabb kompromisszum, ami jó fényben, meg rossz fényben is kellő minőséget és részletességet biztosíthat. Már ha nem akarnak változtatható apertúrát használni, de ilyen ütemű fejlődésnél ilyesmiktől nem kell tartani még egy jó darabig.

Szóval szerintem épp, hogy előrelépés ebben is az új modell (az ultraszéles kamera esetén már neccesebb ezt papírról megállapítani, ott nem tennék ilyen kijelentéseket).

(#694) Phülöp válasza totalwarrior (#212) üzenetére


Phülöp
addikt

14 fizetést kapnak 12 hónapra, azt se hagyd ki

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#695) emvy válasza Phülöp (#694) üzenetére


emvy
nagyúr

Magyarul 14 reszletben kapjak a fizetesuket, nem 12-ben :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#696) Phülöp válasza emvy (#695) üzenetére


Phülöp
addikt

nekem nem úgy tűnt, amikor ott éltem
legalábbis a szerződésben kikötött bruttó uán járt a nettó, de volt 2 extra kifizetés

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#697) xhege válasza doooo (#685) üzenetére


xhege
addikt

Az egész nagy hajcihőből engem is a kamera érdekel leginkább. Vettem 13 Prot, de eladtam és visszatértem a 11 Prohoz pont a kamera miatt. Viszont ez az árazás már túl van az én ingerküszöbömön sajna (soha nem vettem telefont részletre és nem is áll szándékomban). Szóval nagyon nagyot kell guritaniuk most kamerában, hogy ennyiért. Álomban elgondolkozzon az ember. Illetve , amit én várnék még az egy combosabb optikai zoom. Ott a Galaxy Ultra irány tetszik nekem pl.

(#698) xhege válasza xhege (#697) üzenetére


xhege
addikt

“Szóval nagyon nagyot kell guritaniuk most kamerában, hogy ennyiért egyáltalán elgondolkozzon az ember.”
Ezt akartam írni. :D

(#699) kleinguru válasza janeszgol (#684) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem találtam arra infót, hogy ne működne itthon minden hibátlanul. Icecave fórumtárs is ebben erősített már meg korábban.
emvy: igen esim only, ezt írtam is (ez a céges kártya miatt lehet kizáró ok lesz). Jóval kevesebbért is ugráltatnám ismerőst :K
Nekem 100K több, mint 3 napi munka. Illetve racionális indok nem nagyon van a csere mellett, így a 100K inkább előny kell legyen :DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#700) nozs23 válasza doooo (#693) üzenetére


nozs23
addikt

Reszletesseg alatt talan melysegelesseget ertesz? Passz. F/1.5 ilyen pici szenzoron meg mindig nulla. Es a "reszletesseg" vagy melysegelesseg ossz. fenyertektol fugg, nem pedig az optika f/ erteketol. Tehat az uj nagyobb szenzor, tobb ossz. fenyertek meg mindig kisebb melysegelesseget "reszletesseget" fog eredmenyenyzi. = (kicsit) tobb termeszetes hatterelmosas lesz a 14P-val, mint a 13P-val. De megegyszer, ennek semmilyen tenyleges hatulutoje nincs ilyen pici szenzoroknal, optikaknal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.