Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) sokol válasza collecting (#6) üzenetére


sokol
tag

"Persze megveszem"

Persze?!

Mert ezt természetese,hogy Magyarországon 630 ezer forintért veszünk telefont?

Szerintem egyáltalán nem az,főleg nem a mostani időkben.

Vagy Magyarországon az (új) Iphone még mindig státuszszimbólum?

(#102) joey04 válasza Pano (#98) üzenetére


joey04
titán

de legalább olcsó a gáz. ja nem. :DDD

(#103) joey04 válasza doooo (#100) üzenetére


joey04
titán

gáz is volt, hogy a xiaomi is drágább volt. :D

de a samunak azért van drágább készüléke még szerencsére. :D

(#104) Kasya válasza Graphics (#64) üzenetére


Kasya
nagyúr

Azon gondolkodom, hogy olcsóbb vagy egyenlő árban lesz, ha személyesen utazok ki megvenni...

(#105) Dare2Live válasza Pano (#98) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Az árazás marad a tavalyi, 799 dollár az iPhone 14 alapmodell és 899 dollár az iPhone 14 Plus"

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#106) collecting válasza sokol (#101) üzenetére


collecting
tag

Kétévente váltok, most jött el..
Másik hszben írtam, hogy az árfolyam miatt 100ezerrel többre számítottam, mint a tavalyi ár volt, na most az ehhez képest is 65 ezerrel magasabb ár miatt szívom a fogam. De ha a 100as emelést lenyelem, akkor gyakorlatilag 65 ezer miatt ne vegyem meg? Oké, nem kevés pénz, de két évre veszek telefont..

(#107) Essentials válasza Graphics (#27) üzenetére


Essentials
aktív tag

az előző szériáknál sokkal nagyobb volt a bajusz, nem volt benne hasznos kijelző terület mint ennél a két szenzor között, és a készülék legtetejéről indult, ami halál bénán nézett volna ki ha a vastag fekete oldalkeretből bugyog le a fekete alap. 🙂 Ennél a megoldásnál sokkal szebben kivitelezhető.

(#108) Essentials


Essentials
aktív tag

(#109) syIex válasza doooo (#100) üzenetére


syIex
veterán

Fold 4 még mindig drágább. :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#110) NyMRooD válasza syIex (#109) üzenetére


NyMRooD
őstag

Ennek a Galaxy S23 lesz az ellenfele nem a Fold 4.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#111) judas13 válasza sokol (#101) üzenetére


judas13
addikt

Persze megveszi.
Olvastam én is. Ha jövőre 2 guriga lesz majd akkor is.
Ez itt annyira tipikus. Vegye.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#112) doooo válasza joey04 (#103) üzenetére


doooo
veterán

Igen, a Xiaomi volt a legdrágább mind közül.

És igen, az 1TB-os Fold4 valóban drágább 15 000 forinttal az ugyanolyan kiszerelésű i14PM-hez képest. Mondjuk ott már ez nullának számít. :))

(#113) icecave válasza Essentials (#108) üzenetére


icecave
nagyúr

.... és ez teljesen találó és igaz is :D

(#114) judas13 válasza doooo (#112) üzenetére


judas13
addikt

De drágább és ez volt a kérdés ;]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#115) Pano válasza Dare2Live (#105) üzenetére


Pano
addikt

"Mindkét telefon mától előrendelhető, és az iPhone 14 szeptember 16-án érkezik 449 990 forintos indulóárral, az iPhone 14 Plus pedig október 7-én 499 990 forintos árcédulával."

[link]

(#116) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Az új árak láttán csak áldani tudom az eszemet, hogy még augusztusban megvettem a 13-at… :)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#117) syIex válasza NyMRooD (#110) üzenetére


syIex
veterán

Nem ez az S22U ellenfele? :B

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#118) doooo válasza syIex (#117) üzenetére


doooo
veterán

Lehet, hogy mindkettő... Pár hónapig az egyik, aztán a másik.
De generációkat tekintve az S23 lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#119) Elit3Zotya válasza roli543 (#71) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

P40 pro ugyan ilyen kapszula formával megvan.. :F

Nekem jobban bejön ez a kapszula forma, a kamerára meg kíváncsi vagyok, hogy mit sikerült előre lépni a 13 pro max-hoz képest, és ugye a konkurenciához képest. Az árak meg, előre mennek nem hátra. :O

S24 Ultra Titanium Grey

(#120) kszabika728 válasza MrBazsi (#97) üzenetére


kszabika728
újonc

Főleg, aki itthon veszi, miközben japánban 30-40 %-al olcsóbb, az 1 TB-s 14 Pro Max konkrétan majdnem 300k-al olcsóbb, 650k... Ekkora különbözetnél a normális ember vesz egy retúr Tokió jegyet, pár napot még kinn van, meg persze megveszi a szifont.

(#121) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Baszki… vissza csúsztunk kb 10 évet az időben. Akkoriban nem engedhettem meg magamnak egy iPhone-t és most újra itt tartunk. Hogy a f…ba lesz 1099 dollárból 630e forint????? Az összes nyomorult szar politkus fulladjon bele a saját … -ba, de tényleg. Egymillió forint egy csúcs telefon? Kit kell kinyírni v lesz.pni, hogy ezt kihozzam a büdzséből?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#122) thebear007 válasza Fryskitt (#121) üzenetére


thebear007
aktív tag

A népek nagyrésze megveszi részletre, és sosem fogja tudni mennyit is fizet valójában.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#123) roli543 válasza Elit3Zotya (#119) üzenetére


roli543
őstag

A Huaweinek volt hasonló megoldása, de az sem ért fel a FaceIDhoz, ennek nyugodtan nézz utána. Bugyuta a notch, de nemhiába van ott.

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#124) Tewe013 válasza Fryskitt (#121) üzenetére


Tewe013
őstag

Nem muszáj megvenni, tudomásaim szerint az iPhone még nem létszükséglet. Mondjuk biztos van akinél az. ;]

(#125) Fryskitt válasza Tewe013 (#124) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nem arról van szó, nem a konkrét árról. Ez egy tünet. K beteg az ország, mégis mindneki elhiszi, hogy mennyire jo itt. Vazze. Tegnap néztem, egy fostos Nissan leaf 15-19 millió. Lecsúszunk bassszus. Nem fogunk soha többet se iPhone-t, se normális autót, se házat, se semmit venni. Megyünk a k levesbe. Ez a bajom. Évek óta tartja magát az iPhone ára odaát, itt meg lassan a triplaja annak, ahogy volt. Ez a bajom. Amúgy en meg szoktam venni, mert szeretem, az android meg egy fos, de nem ez itt a lényeg.

thebear007: azért itt már egy kétéves részlet sem piskóta. 42e Ft/ ho, 22 hónapig pl - agyhalal.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#126) Essentials


Essentials
aktív tag

Samsungék hozzák a formájukat, biztosak lehettek a dolgukban hogy ilyen táblákat helyeztek ki az utak mentén! xDD Kedves Samsung, szedjétek be gyorsan, mert nincs 8K felvételi opció az iPhone-ban! 🤭

[ Szerkesztve ]

(#127) DDA40X válasza sfefe (#32) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Rohadtul ne hagyjuk. Mert a csuti tolvaj az oka minden drágulásnak. Lehet hogy a te szektád vak, de másnak ne próbáld bemesélni a valóság ellentettjét. Szánalmas... :(((

(#128) Piotor


Piotor
tag

Megnyugodtam, asszonnyal tudunk venni 2 db 512 gb-os Pro-t egy havi fizetésunkbol.

Drága az iPhone? Tegnap 850 ft/literert tankoltam 50 litert. 42500 Ft. Pont 20000-rel több, mint nyár elején. Majd ha maganembereknek is eltörlik az arstopot akkor lesz nagy nézelődés, iPhone-t nem vesz mindenki, tankolni viszont...

[ Szerkesztve ]

(#129) lordEVO válasza Essentials (#126) üzenetére


lordEVO
tag

Jah hat a 8K-nak nagyon sok ertelme van. :DDD

(#130) moleculez


moleculez
veterán

Én amin felkuncogtam, hogy ugye a sima i14 maradt A15-n, amivel tud egy csomó videós trükköt az i13 p/pm (amit a 12pm nem kap meg, mert az A14 az csirke ehhez, "nyilván"). Na az i14 csak simán kihagyja, mert ugye házon belül konkurenciához vezetne. :DDD

Asszonynak már érik a csere (i11pm), ő kap is i14pm-t. Számomra i12pm-ről értelmetlen váltani.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#131) syIex válasza moleculez (#130) üzenetére


syIex
veterán

Már a 13PM-re is lett volna nemhogy az újra. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#132) moleculez válasza syIex (#131) üzenetére


moleculez
veterán

Mármint nekem? Az én felhasználásomat bőven lefedi a 12PM, makulátlan állapotban is van. A 13PM-bol a videós képességeket , meg a pro motiont csípném, de el tudom viselni még egy évig. Idén asszony cserél, jövőre én.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#133) lmno válasza Fryskitt (#125) üzenetére


lmno
őstag

"Nem fogunk soha többet se iPhone-t, se normális autót, se házat, se semmit venni."

Dehogynem. Minden évben ez van, megy a sírás, aztán a megjelenés napján 0:01-kor nem tudod már betenni a kosárba mert elfogyott.

(#134) Fryskitt válasza lmno (#133) üzenetére


Fryskitt
addikt

Az nem én vagyok….

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#135) Fryskitt válasza sfefe (#32) üzenetére


Fryskitt
addikt

160 forint volt a dollár és 240 az euró anno. Van még érved? :W

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#136) Essentials


Essentials
aktív tag

#napom pénteken.:Y

(#137) Essentials válasza icecave (#113) üzenetére


Essentials
aktív tag

Abszolút. Bírom ezt a csávót, nagyon jó meglátásai vannak.

(#138) Dare2Live válasza Fryskitt (#125) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez a bedarált okosan irányított média egyik legfontosabb feladata. Hogy elhidd, hogy neked milyen jó mert neked ezt intézte a kormányod másnak meg milyen rossz. Amikor nem jól összerakott hazugságokat de olyan abszurditásokat is megeszik a magyarok nagyja mint az ovodások nemváltó műtétje miatt nem jönnek az EU pénzek akkor azt kell mondanom tökéletesen működik. (Persze ennél azért okosabbak szoktak lenni de ez is megteszi.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#139) iPhoneos28


iPhoneos28
újonc

Hát Viktor Mihály doktornak jár ezért az árért a köszönet.

Idén akartam cserélni a 11 Pro Maxot, de azt hiszem bölcsebb döntés lesz, ha kivárom a jövő évi csúcsmodellt és addig a 600k-s árhoz mérten rakok félre. Talán az majd több újítást is tartalmaz majd.
Ebben az évben pedig újítok inkább egy új órával.

Szerintetek, ha jövőre talán pozitívan alakul a nemzetközi helyzet és az euro is erősödik, akkor lehetnek egy mini picit emberibb árak?

(#140) kchris78


kchris78
veterán

ha nem lenne szarban a vilag jo nagy resze nem akarna mindenki menekulo penznek venni a dollart, nem lenne ilyen eros.. kicsit visszaallna a dolog ugy veszitene 10-20%ot... pedig mennyit nyomtattak a dollarbol.. meg persze a forintbol (szja visszaterites). amugy meg: ezt az inflaciot mi magunk is generaltuk. nezzetek meg egy kiskereskedelmi forgalom novekedes statot par evre visszamenoleg! ugy vasarolt magyarorszag mintha nem lenne holnap, barmilyen aremeles mindegy volt mindent vittek, ettermek stb... ez generalja meg jobban az inflaciot..
amugy a 200e ftos dollart ne hasonlitsuk a mostanihoz mert inflacio is volt de ki keres annyit mint 10 eve? elegge masok voltak az arak. Illetve amikor 200ft volt a dollar akkor sem a forint volt eros hanem a dollar volt sz.r..

(#141) kchris78


kchris78
veterán

Amugy elarultak magukat: ez a photonic engine egy szoftveres cucc, hogy van a 14esben benne ha abban A15 van csak.. ezt az uto processzalast a 13p-kra is siman at lehetne ultetni. AoDt is talan, lehet nem lenne annyira energia-hatekony de mukodhetne, ott is le lehet vinni a frissitesi frekvenciat.

(#142) Elit3Zotya válasza roli543 (#123) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Nyugodtan utána néztem [link] , és köszöni szépen mate 40 pro, korom sötétben is ugyan olyan gyors, mint a 12 pro max és ezt sem tudják se képpel semmivel átverni.
De ez nagyon off, inkább sírjunk az árakon(vagy Magyarországon) Mert ezt, nem nekem találták ki ezekkel az árakkal. :O

S24 Ultra Titanium Grey

(#143) Felesbandi válasza collecting (#106) üzenetére


Felesbandi
senior tag

"Oké, nem kevés pénz, de két évre veszek telefont.."

Úgy mondod, mintha az sok idő lenne. 😂

Bár az is tény, hogy sokan itt évente cserélnek készüléket. Kíváncsi vagyok, közülük hányan panaszkodnak itt az árakra. Mondjuk akinek olyan jól megy, hogy évente cserélhet telót, annak talán ez is belefér. Kivéve, ha pont ezután az emelés után nem fér már többé bele az éves csere. ;]

(#144) kerobi


kerobi
senior tag

Én nem tudom apple éknél hogy tudnak ennyi cseszett embert összeszedni.
Állitom az event videora több pénzt költöttek, mint fejlesztesre.
Dynamic Island tetszetős,
48 MPx - na itt már kezdődik valami...
Emergency SOS - Na ez egy jó dolog, kíváncsi vok mennyire lesz életképes. Szerintem nem sokan fogják kihasználni.
- AOD ez szuper, majd meglátjuk hogy ég bele a kijelzobe.
A lightningra voltam nagyon kíváncsi nem is csodálom, hogy nem mutogatták a telót alulról.
Az apple nem az emberek érdekeit nézi, csak a profitot.
5 évre előre megvannak nekik a termékek tervei, tán még legyártva is. Kis fejlesztgetésekkel.

Itt Uk-ban előrendelésben a pro 500e ft alapmodell
547e ft a pro max - alapmodell
Lehet a mélylilára beruházok. Nem volt még Iphone-om nem tudom megérné e a nagyobbat venni.

(#145) GTR222HUN


GTR222HUN
csendes tag

Szerintem érdemes kicsit kitekinteni a Forint árfolyam borús szemüvege mögül, ugyanis ha csak az amerikai árakat nézem, majdhogynem olcsó, tekintve hogy azért az USA sem képez kivételt az inflációból, így mégha csak ráncfelvarrásnak is nevezhető a sima 14, akkor is egy jó ajánlat tud lenni tavalyi áron. Itthon kicsit erősnek érzem az árcédulát, de ez mondjuk meg nem csak a telefonok kapcsán van így... Mindezek ellenére biztosra veszem hogy itthon is vinni fogják őket bőven, a mindenféle részletfizetéses, csomagkedvezményes ajánlatokban , ahogy egyébként mindig is volt drágább készülékek esetén. Én pár hónapja vettem egy 13 Minit, ami akkor egy jó ajánlat volt, ma meg visszagondolva szinte best buy volt.
A készülékekről meg... Elmúltak már azok az idők amikor a padlón koppantak az állak a csúcsmodellek bemutatóján. Egyszerűen nem nagyon van hova tovább. Borítékolható volt hogy kicsit jobb chipset, kicsit jobb kamera, néhány új feature de semmi eget rengető dolog.
Nem csak itt, más gyártóknál is. Hozták a kötelezőt, de azt viszont jól.
Abba viszont valóban bele lehet kötni hogy a sima verzió most is maradt 60Hz-en, bár az Apple sose volt az a fajta cég akit meghatott volna hogy egy-egy feature Android fronton már a középkategóriában is alap, és ez igazából talán jól is van így.

(#146) kerobi


kerobi
senior tag

Arra meg hogy hogy lesz 1099 dollarbol 630e ft nagyon egyszeru a valasz.
II vh-s vesztesek vagyunk, az atomdobálok nyertesek. Hadisarcot fizetgetunk meg anglianak is ilyen-olyan formaban. Ha ellenszegulunk puskaloves nelkul foldre kuldenek. Na ezert 1000 ft 1 kg kenyer, mert kell az atomdobaloknak raketara...

(#147) Essentials


Essentials
aktív tag



[ Szerkesztve ]

(#148) Essentials válasza kerobi (#144) üzenetére


Essentials
aktív tag

"Én nem tudom apple éknél hogy tudnak ennyi cseszett embert összeszedni. Állitom az event videora több pénzt költöttek, mint fejlesztesre. Lehet a mélylilára beruházok. Nem volt még Iphone-om nem tudom megérné e a nagyobbat venni."

Csak én nem értem a kommented elejét és végét? Mindkettő érthető ha két különböző ember írja, de így összeolvasva ez mi? Elindulsz onnan hogy "mi ez a szar", és elérsz oda hogy "lehet megrendelem" xDDDD Ezen jót nevettem amúgy, köszi.

Tehát mire fel rendelnéd meg? Hát nem olyat kell venni, ami tele van innovatív, előremutató fejlesztéssel? Olyat, ami ennél többet nyújt? Szerintem ne vegyél ilyet, de ha valami perverz oknál fogva mégis, akkor előtte mindenképpen nézzél meg kiállított darabokat, hogy viszonyulnak a kezedhez. Ez a dizájn például sokak számára kényelmetlenebb mint a szappantartó, a Pro Max meg rohadt nehéz amellett hogy nagy, szóval igazából a tenyered mérete, és a preferenciáid fognak tudni dönteni, más nem. :R

[ Szerkesztve ]

(#149) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hát azt hiszem jó döntés volt beszállni az Apple témába egy 13Pro/256GB modellel mert ezeket az árakat már nem adnám ki telóra ez a modell is már könnyes szemekkel ment a rendelés gomb :B

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#150) Luck Dragon

Nagy csalódás számomra a 14-es semmi innovatív előrelépés , konkrétan újból kiadtak a tizenhármat .
Pro modellek viszont szuperek, főleg az íj aktív szigetre leszek kiváncsi .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.