Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) 7Heads Drago válasza sakal83 (#249) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Enged már el a cseheket: [link]
Meglátjuk hogy mi lesz majd télen, és ez lesz-e a vélemény.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#252) ddjtomyy válasza Wesiz (#246) üzenetére


ddjtomyy
tag

Tudom, hogy valós, azert tettem ki :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Tomy

(#253) #27070592 válasza Tewe013 (#237) üzenetére


#27070592
törölt tag

Nem vagyok közgazdász, csak egy hülye kamionsofőr, de ebből kifolyólag heti szinten tudtam követni pl a német lidl kontra magyar lidl árakat.
Mindig volt közöttük egy 20% difi, de nem azért mert a lidl nálunk nyerészkedik, szimplán azért mert a német élelmiszer-áfa 7%, a magyar áfa pedig 27%. A lidl német cég, az áraik euro alapúak, a magyarországi áraik is pontosan ezt követik. A 20% difit nem a lidl-nek hanem a magyar államnak fizetjük ki.
Azt sem írtam hogy 0% az infláció, de ha a cseh infláció és az eurozóna inflációja nagyjából egyezik, akkor a cseh emberek munkája mégiscsak annyit ér mint 12 éve. Nem véletlenül ajánlotta Merkel néni a cseh kormánynak, hogy vezessék be az eurot, már jópár évvel ezelőtt.

(#254) BaLee


BaLee
addikt

Kár a magyar árakon fennakadni. Tavaly ugyanekkor 300Ft alatt volt a dollár, most pedig 400Ft. 26% különbség. Ráadásul azt is látni, hogy az euróhoz képest is hova árazták a forintot. Majdnem 10%-al drágább forintban...

Szerintem az embereknek lesz nagyobb problémája is az elkövetkező fél évben, mint hogy 450 ezer forintért belépő szintű iPhone 14-et vegyenek. Ez a 450 ezer forint bőven az átlagfizetés felett van, azért az elég luxus ilyen fizetések mellett, hogy egy egész hónapot dolgozz egy használtai tárgyért.

(#255) Navaren válasza aujjobba (#245) üzenetére


Navaren
aktív tag

Azt próbáld ki telefonáláskor, hogy a zajszűrést kikapcsolod közben. Tényleg elkepesztő, ‘motyogós’ jellege van telefonáláskor az ember hangjának, ha bekapcsolt zajszűréssel telefonál, de öcskössel sokszor oda-vissza teszteltük és úgy megszűnik a gond, ha kikapcsolja.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#256) Plebi válasza 7Heads Drago (#251) üzenetére


Plebi
senior tag

Azon nincs mit szépíteni, hogy a jelenlegi árak brutálisak, persze az én 13 Pro Maxom sem volt olcsó és sokan már annak az árát is felfoghatatlanul soknak élik meg, nem is kevés, de nem ezen fog múlni a rezsi számlám.

A rezsis részre. Sajnos olyan országban vagyunk ahol a tények nélküli hergelés nagyon-nagyon megy és az emberek egy nagyon nagy része rettentően buta. Csak belefutottam egy blikk cikkbe, amit több helyen is átvettek, hogy az ember meg van lepódve, hogy az augusztusi 25 m3 gázfogyasztásra miért kapott 54 ezresz számlát, miközben eddig 27 volt neki havonta, mert átalányos. Inkább áttér diktálósra.... aztán télen meg meglepődik, hogy a bedigktált 500 m3 után miért fizet majd eddigi 27 ezer helyett közel 350 ezret... mert az már nincs meg, hogy a diktált 500 m3 nem 27 ezres átalányon lett volna eddig sem.

A fentiek után nehéz lesz a jelenleg értetlenkedőknek bármit is elmagyarázni, a véleményt meg arra befolyásolják amerre akarják.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#257) Mezcal


Mezcal
addikt

Ezt, ennyiért? :)

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#258) aujjobba válasza Mezcal (#257) üzenetére


aujjobba
addikt

Ugyanannyi dollarert megkapod az idei pro-t, mint a tavalyi pro-t.
Annyit kell csupan tenned, hogy dollarban kapd a fizetesed, es menj ki erte az USA-ba.

Gondolod a tobbi gyarto uj termekeinek nem fogjak az arfolyamvaltozasok utan igazitani az arat? Vagy ugyanezt be fogod irni a felmillios Samsung / Xiaomi bejelentesehez is?

[ Szerkesztve ]

(#259) Bathorypeter


Bathorypeter
tag

na most örülök hogy nem adtam el a 13-as iphonet,még van rá 26 hó gari,megtartom,mert az árak igen csak elszálltak.Egy 14 proval szemezgetek,de ha veszek is,akkor biztos hogy nem itthon,mert durva lett az árazása.Vagy megvárom míg olcsobb lessz,de ezt nem nagyon hiszem.

Amerikából tudnék hozatni ott 1000 dollár,400-at megérne.

[ Szerkesztve ]

(#260) Mezcal válasza aujjobba (#258) üzenetére


Mezcal
addikt

Ja, csak ennyi, akkor már rohanok is. :) Ennyi erővel csak annyit kell tenned, hogy Ferrarid legyen, hogy kint élj Amerikában és legyen egy ügyvédi irodád. Nosza.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#261) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Type-C lett benne? Mert nekem nem úgy tűnik a cikk alapján (nem említi).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#262) hemaka válasza DraXoN (#261) üzenetére


hemaka
nagyúr

hálisten nem

a magyar gazdaság dübörög, ez látszik az iphone árakon is, wait... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#263) nozs23 válasza DraXoN (#261) üzenetére


nozs23
addikt

Nem. Szinte 100%, hogy jövőre lesz, mert azt hiszem az az EU-s határidő.

(#264) Felesbandi válasza Essentials (#148) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Biztos chaotic neutral beallitottsagu a kollega. :DDD

Bar valahol meg tudom erteni. Az Apple marketing dumai idonkent eleg rohelyesek, de ettol fuggetlenul a Pro modellek eleg jol sikerultek (a magyar araktol eltekintve).

(#265) Joachim21 válasza nozs23 (#263) üzenetére


Joachim21
senior tag

A lila szín nem tetszik, gondolom ez lesz tolva minden fronton. ;]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#266) zorzy4


zorzy4
őstag

Miért üdvözölendő döntés, az E sim? És ha vétlenül elromlik eltörik, vagy csak valahova nem a több százezres telefont akarom vinni, akkor, hogy dobom át a fiókban lapuló 3310be?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#267) atis78


atis78
tag

Az arak miatt sirankozokat nem igazan ertem. Dollarban nem valtoztak az arak. Mivel mar az USA-ban is 8-9% az inflacio ezert realertekben meg olcsobb is lett.
A magyar arak pedig szinten nem meglepoek. Nyilvan az apple meg jovo augusztusban is be szeretne zsebelni az alap 14 utan a 800 dollaros netto arat akar 430as dollar/forint arfolyam mellett, amire eleg jo esely van az elmult evek alapjan.
420-as arfolyammal 10 ezres artisjus dijjal(ami lehet hogy kevesebb) es 27% afaval 439000-es ar jon ki a 800 dollaros nettora. Innen nezve teljesen korrekt a 449000es ar a sima 14-re.

Az hogy az arfolyamvaltozast a magyar fizuk nem kovetik le az mar egy mas kerdes. Dehat "kinek mit intezett a kormanya" ugye :C .

(#268) hemaka válasza zorzy4 (#266) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nálunk marad mint eddig, esim+fizikai sim.

(#269) Silenzio


Silenzio
addikt

Megnéztem az 1 évvel ezelőtti forintárfolyamot. 292,8 Ft HUF volt egy USD. A mai árfolyam fényében akár még drágább is lehetne a telefon úgy 2000-3000 Ft-tal, hogy az árfolyamarány stimmeljen.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#270) Felesbandi válasza Joachim21 (#265) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Szerintem veszett jol nez ki, bar en alapbol szeretem a lila szint. Ha most vennek uj telot, eleg eroteljesen elgondolkodnek ezen a visszafogottabb arnyalatu, nem rikito lilan, pedig en mindig mindenbol feketet veszek, a tobbi szinre ra se nezek.

Nem egeszen ehhez tartozik:
Szerencsere (vagy sajnos) nem most filozok ezen, mert a 13 minivel minimum 4 evet meg kene ulnom a seggemen, de inkabb 5-6 evet, mashogy eleg nehezen indokolnam meg magamnak a kovetkezo vasarlaskor, hogy megeri ennyiert telefont vennem, ha utana nem tartok ki mellette sokaig. 6 evre vasarolva meg csak-csak be tudnam magyarazni magamnak, hogy megeri ennyit rakoltenem, hogy cserebe a sok eves hasznalat alatt vegig jobb "elmeny" legyen hasznalnom a telomat.

Mondjuk ha utkozben kijonne egy Pro Mini iPhone (hozva a 120Hz-et es az AOD-t), lehet game over lenne, es mennek is erte a boltba. :DDD

(#272) Tewe013 válasza Plebi (#256) üzenetére


Tewe013
őstag

Hatalmas +1 az off részre, rengeteg ilyen szituációval találkoztam már, az külön szomorú, h a média rendszeresen rájátszik erre.

(#274) Gerybut


Gerybut
tag

Na...sejtettem, hogy jó befektetés ez a 13 Pro :K

Egyébként elképesztő ez a cég....természetesen maradt a lightning :DD , ami már annyira szánalmas, hogy nemigaz.
Persze rájöttem, miért.
Az alap 14-ek háza meg minden az teljesen a 13 meg a MAX háza, tehát a maradék cuccot eladják 14-ként újra.
Ezt az is jelzi, hogy a 13 Pro-t ki is vették a kínálatból, hogy legyen elég ház meg kijelző a 14-nek.
Nem tudom miért vettem iPhone-t , de top 1 leggusztustalanabb üzletpolitika az övék.
És ezek csak a jéghegy csúcsa.

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#275) Ck. válasza bedibazsa (#15) üzenetére


Ck.
addikt

Nincsenek is még árak. 9-én lesznek meg a hivatalos tarifák.

(#277) #95462144 válasza aujjobba (#273) üzenetére


#95462144
törölt tag

Meg kell venni cégre aztán majd a könyvelő megoldja nem kell ilyeneken fennakadni. :D
Ha másért nem is, azért érdemes lehet egy Pro-t beujítani, mert szerintem ez egy év alatt nem fog sokat veszíteni az értékéből teljesen jó befektetés az infláció mellé.

(#278) Metal213 válasza Gerybut (#274) üzenetére


Metal213
tag

Lehet nem leszek népszerű, de:

Zseniális amit csinálnak. Legalább is profi maximalizálás szempontjából illetve marketing szempontból. A hype, az elköteleztetés, 1 termék újra eladása, mind mind zseniális. Nekem nincs semmilyen termékem tőlük, csak ámulok, hogy milyen ügyes pszichológia mentén termelnek dollár milliárdokat úgy, hogy minimális innovációval (amin nyilván milliárdokat spórolnak a K+F-en), eladják a minimális - de trend szerint kötelező - fejlesztéseket.

Jó előre tervezett kaszniba pakolnak újabb és újabb termékeket, eladják a "régi chipsetet" mindezt úgy, hogy megvedd. Mert. Kell. Nem kell, de megveszed. Na ettől zseni.

Ez semelyik másik cégnek nem sikerült, még Samsung is szenved, Sx szériával, Note megszüntetéssel, egybe olvasztással, hogy valamilyen szinten tudjanak marketinget építeni. Ezzel szemben minimálisan mozdul meg az Apple és maximum profit.

Te nem ezt csinálnád ha a pénz számítana? :)

Ne a piaci igényeket nézzük hanem a profitot. Sajnos.

archaic.bandcamp.com

(#279) Gergőke88 válasza Gerybut (#274) üzenetére


Gergőke88
addikt

Mitől beszélsz? 13 Pro es a 14 kijelzője teljesen más.

(#280) aujjobba válasza Metal213 (#278) üzenetére


aujjobba
addikt

Sokan 3-4 vagy tobb evig is hasznalnak mar egy telefont, es akkor sem a legujabbra valtanak, hanem az egyel azelottire.
Szoval ez a folyamatosan mindenaron vasarlasra keszteto magikus pszicho-effekt nem teljesen allja meg a helyet.

A komponensek ujrafelhasznalasa ugyes, elore kell tervezni vele, mernokileg is zseni valoban, nincs is ezzel semmi gond szerintem.
Lasd regi SE az 5s hazaban, ujabb SE a 7/8 hazaban, azonos kijelzok, touchid, stb.
Miert kellene folyton ujat feltalalni?

(#281) Metal213 válasza aujjobba (#280) üzenetére


Metal213
tag

Valóban 3-4 évig. Itthon. Nálunk iStyle is bevezette, hogy minden évben új telcsi. Kint is működik a fő piacokon. Bevett szokás, csak mi annyira nem tudunk élni vele, mivel durván elszálltak az árak már egy ideje, de korábban megfigyelhető trend volt, amikor még design váltás volt vagy 1-el több kamera került a rendszerbe.

archaic.bandcamp.com

(#282) mrThomi


mrThomi
addikt

Nem úgy volt hogy pirula + kör lesz a noccs 13 pro/max esetében ?

(#283) Gergőke88 válasza mrThomi (#282) üzenetére


Gergőke88
addikt

1 éves modell miért frissulne?

(#284) mrThomi válasza Gergőke88 (#283) üzenetére


mrThomi
addikt

14 elírtam
Most akkor nem ilyen ?
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#285) icecave válasza mrThomi (#284) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem. De nézd meg, már 800 hands-on videó van fent yt-on.

(#286) nozs23 válasza mrThomi (#284) üzenetére


nozs23
addikt

Nem. Kint van az összes sajtóanyag. Nem ilyen.

(#287) FіkuszKukіsz válasza nozs23 (#286) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ezen röhögök már tegnap óta, a hujje kínaiak legyártottak egy csomó hamis szifont ezzel a dizájnnal. :) [link]

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#288) Gerybut válasza Gergőke88 (#279) üzenetére


Gerybut
tag

Jó...akkor a ház meg a belseje...megfogtad a lényeget gergőkém.

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#289) aujjobba válasza Metal213 (#281) üzenetére


aujjobba
addikt

Analyst: Average iPhone upgrade cycle now lasts four years, up from three in 2018

Ez nem az itthoni helyzetrol szol, a cikk 2019-es, mar akkor is negy ev volt az atlag ciklus.

(#290) Tibee86 válasza Gerybut (#288) üzenetére


Tibee86
veterán

Az egyik rozsdamentes acél a másik alumínium, hátlap egyik fényes a másik matt, 2 kamera vs 3 kamera, szóval a ház se stimmel. :P

(#292) gilfoyle válasza Silenzio (#269) üzenetére


gilfoyle
őstag

Milyen jó fejek, h nem lett ennyivel is drágább... :R

(#294) mrThomi válasza icecave (#285) üzenetére


mrThomi
addikt

Igen csak mintha olvastam volna valahol hogy szoftveresen össze lehet olvasztani, vagy is a kettő között kijelző lenne és azon lenne pl a kamera zöld pöttye stb, de akkor mindegy. Szokni kell, 5 évig biztos ilyen lesz, de legalább csaptak hozzá funkciókat

(#295) syIex válasza mrThomi (#294) üzenetére


syIex
veterán

Azok még csak spekulációk voltak. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#296) worxland válasza kerobi (#144) üzenetére


worxland
addikt

"- AOD ez szuper, majd meglátjuk hogy ég bele a kijelzobe." - Samsung A70-nél 2 éve folyamatos AOD után sem volt beégés.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#297) nokia123


nokia123
aktív tag

Sziasztok! A Pro és a Max között csak a kijelző mérete a külömbség 6.1 és 6.7?

[ Szerkesztve ]

(#298) Navaren válasza nokia123 (#297) üzenetére


Navaren
aktív tag

Meg akkukapacitás.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#299) nokia123 válasza Navaren (#298) üzenetére


nokia123
aktív tag

Nem találom hogy a pro és a max mennyi az akkukapacitás.

(#300) kchris78


kchris78
veterán

en amugy azt javasolom: ha szar a forint akkor vegyetek telefont AFA mentes helyen (en ceg ahol dolgozok pl), ha eros a forint akkor vegyetek hirtelen 1-2000 eurt vagy frankot es kint megvenni.

Szakmeberek sincsenek egy velemenyen hogy merre tovabb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.