Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) autotaxmo válasza Navaren (#847) üzenetére


autotaxmo
őstag

Hosszu eveken keresztul iphone user voltam, kepzeld, minden masodik evben de volt olyan hogy minden evben, megvettem az uj szeriat. Tudod miert?!
Hallottal mar az ar-ertek aranyrol, arrol hogy realis piaci ertek? Na ez az idei szerianal itthon ( hangsulyozom) itthon irrealisba ment el. Ha lett volna mercedesem es erdekelt volna az uj szeria es meglattam volna az árat es mindezt egy forum csoportban beszeltuk volna ki hogy mit gondolunk a jarganyrol, ott is elmondtam volna, hogy ez mar eppesszel nem realis. Persze mindig lesznek enberek akik megvesznek barmilyen aron egy adott markat mert kell nekik, olyan mint a drog.

(#852) sfefe


sfefe
őstag

Kicsit unalmas már, hogy az egyik dicsekszik a másik meg fikázza téma....
Itt is ott is van igazság...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#853) totopad válasza autotaxmo (#851) üzenetére


totopad
senior tag

Nekem spec ez az egyetlen, amiért nem léptem még ki az iPhone userségből.
Volt droid az évek során, amit kipróbáltam volna, de, amikor látod, hogy fél év alatt a negyedére, 1 év alatt a felére esnek a highend készülékek árai, és akkor megnézed a te aktuális iPhone-od használt árait 1 év után... nem éri meg kiszálni.
Én 2 évente cserélek készüléket, nekem ez vált be, ekkor már van annyi újjitás, hogy érdemes.
Idén nem aktuális, majd jövőre, de az árak nálam is sokkolóan hatottak.

(#854) autotaxmo válasza totopad (#853) üzenetére


autotaxmo
őstag

Hat igen, amig tenyleg anno kis rafizetessel el tudtal hozni egy uj keszuleket (en nem vagyok az a fajta aki hitelre vesz dolgokat) addig megerte, most mar nem eleg hogy egekben az ár, de sajnos a hasznalt es az uj kozott is oriasi szakadek lett.

(#855) doooo válasza emvy (#822) üzenetére


doooo
veterán

Leírtam korábban, hogy nem szeretem, mikor mások pénztárcájában turkálnak egyesek... de ez a ló másik oldala, itt már egyesek mindenki szemébe nyomják, hogy "látod, milyen és mekkora az én pénztárcám belülről???"... :DDD

(A következő mondat nem neked szól, emvy, hanem az érintetteknek.)

Tényleg túltoljátok, emberek. Semmivel nem vagytok jobbak, mint a ló másik oldalán levők.

[ Szerkesztve ]

(#856) joey04


joey04
titán

Bt fájlküldés amúgy van már? Meg infra.

(#857) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Kíváncsi voltam milyen reakciót váltott ki emberekből ezek az árak ;] , látom a szélső értékek még szélsőségesebben reagálnak.
Telefonnál is eljött az a pillanat, ami jó 1 éve az autóknál is, legjobb a céges!

"in medias res"

(#858) aujjobba válasza joey04 (#856) üzenetére


aujjobba
addikt

Van rajta mindkettő, plusz RS232 is.

(#859) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Lehet, hogy az index ujsagiroja is en lennek? 😁

https://index.hu/gazdasag/penzbeszel/2022/09/13/meg-a-havi-bruttonk-sem-eleg-az-uj-iphone-ra/

Ahonnan indult az egesz komment cunami. Hadd idezzek az index cikkbol.
Lehet, hogy még sem en vagyok egyedul itt a forumon aki ugy gondolja tovabbra is hogy ez mar presztizsrol szol...

"Ilyen áron, ahogy említettük, az új iPhone már kifejezetten presztízsberuházás...."

[ Szerkesztve ]

(#860) kchris78 válasza totopad (#853) üzenetére


kchris78
veterán

Valahogy így... S21U használtan bő egy éve 400 volt. Most ha 200 fölött elmegy akkor már szerencséje van az embernek.. Plusz ha tartom akkor is van még 1-2 Android főverzió frissítés és kész. Akkor aztán tényleg semmit se fog érni.

Lehet most nagy a szakadék a 13-14 között de én remélem azért 400 dollár nem fog 500ra romlani és akkor ugyanaz lesz az árszint mint most..

(#861) aujjobba válasza autotaxmo (#859) üzenetére


aujjobba
addikt

Mondjuk azt nem vágom miért épp a 14 pro-t számolja, mint idei csúcskészülék. Tudtommal az a pro max.
Egyébként nem hiszem, hogy a többség a Pro vonalat veszi, az alap modellt valószínűsítem.

Ráadásul a hitel kalkuláció is félrevezető, MM-ben nullás hitelre is meg lehet kapni a pro-t.

Igényelt hitelösszeg: 571 498 HUF
Visszafizetendő teljes összeg 571 498 HUF
(benne van az 1500ft szállítási költség)

De persze megértem a cikk íróját, nagyobbat szól, ha a legjobb
piaci ajánlatnak olyat állítok be, aminél 650ezer forint feletti a teljes kifizetett összeg…

[ Szerkesztve ]

(#862) majszter99


majszter99
tag

Sziasztok,

belépek én is a beszélgetésbe talán átfordul szakmaiba lassan.. :) 5 év után váltok egy Huawei Mate 10 Pro készülékröl, elsö Apple termékem lesz. Nagy volt a dilemma, régen Oneplus nagyon ment, de mára eltünt a best buy kategoriabol, huawei szintén, a Pixel vonal nagyon tetszett, de nem hozzák az elvárható minöseget a kamerán kívül, marad a Samsung és az Apple. Samsungból 2 széria (S1 és S4 - igen tudom nem mai modellek :D ) is volt, szerettem öket, de a kezelöfelület annyira nem jött be (Stock Android verte nálam amig jó vonalon ment a Oneplus), manapság pedig a csúcskészülék drágábbak, mint az Apple telefonok (mint tudjuk régen nem ez volt a helyzet, az Apple messze drágább volt, de mára majdnem mindenki felzárkózott árban az Apple termékekhez), így arra jutottam, akkor már megéri Apple terméket vennem, mivel egy telefont legalább 3, de inkább 5+ évig használok.

Néhány érv mellette szerintem:
- Rengeteg kiegészitö/eszköz, hibátlan szinkronban
- Adatbiztonság
- Kamera (de föleg video) képességek
- Hangszóró minösége
- Messze a leghosszabb terméktámogatás

Már az i13 PM is tetszett, de kivartam mit guritanak idén. A i14 PM nagyot dobott a kamerával és a dynamic Island featurel is szerintem, hatalmas ötlet :)

Az i14 Pro Max érkezik pénteken, a kijelzöméret, kamera és akksi miatt lett a nagyobb változat.

Spigen Ultra hybrid tok, és Spigen EZ üvergfolia érkezik hozzá.

(#863) majszter99 válasza ΞΔGLΞ (#838) üzenetére


majszter99
tag

Olvastam a fórum alakulását és igencsak elszomorít itt néhány ember kommentelgetése, amellett, hogy teljesen off, még személyeskedés és sértö is.
Kérlek engedd meg, hogy helyettük is elnézést kérjek Magyarként, a magyar társadalom azon rétege miatt, akik ebben a végtelenül negativ mentalitásban élnek és másokat demotiválnak, mérgeznek stb.

Hatalmas gratuláció a magyar nyelvtudásodért, ezt a hihetetlenül nehéz nyelvet ilyen szinten megtanulni emberfeletti teljesítmény. Minden elismerésem a tiéd.
A mentalitás is plusz pont, teljesen értem amit mondasz, Bécsben élek 5 éve, szeretek utazgatni, általában Európán belül (más kultúrák megismerését csak ajánlani tudom mindenkinek). Néha elmorzsolok egy könnycseppet, amikor Magyarországra látogatok és közben tudom sok más országban, hogyan müködnek az emberek, illetve a társadalom.

[ Szerkesztve ]

(#864) S e t h válasza majszter99 (#863) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ezt nem lehetett volna privátban?
Ki kíváncsi erre?
Semmi köze a topikhoz.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#865) evR válasza joey04 (#856) üzenetére


evR
aktív tag

Te vagy a legnagyobb Troll ezen az oldalon. Mindegy milyen topic. En kurvara tartom a szam, de Te az vagy, aki mellett 10ev MA forumtagsag mellett nem lehet szo nelkul elmenni. Szegyen

''...trend a lelke mindennek...''

(#866) majszter99 válasza S e t h (#864) üzenetére


majszter99
tag

sajnos a fél topik erröl szólt eddig, mert elterelik a témát olyan emberek akiknek már rég nem itt kéne kommentelgetni, így nem hinném, hogy nem férne bele egy rövid vélemény nyilvánitás egy komment erejéig. Más off topic hozzászólást nem tervezek, ez kikívánkozott belölem. sorry

(#867) aujjobba válasza S e t h (#864) üzenetére


aujjobba
addikt

A hozzászólások 99.9%-ának semmi köze a topikhoz és nem kiváncsi rá senki. :)

(#868) doooo válasza kchris78 (#860) üzenetére


doooo
veterán

Ha "tartod", akkor van még 3 főverzió, meg még azon túl 1-2 év biztonsági, stb. Addigra meg 5-6 éves mobil lesz, és senki nem venné meg amúgy sem.

(#869) Titan3344 válasza totopad (#853) üzenetére


Titan3344
junior tag

Nem értem a logikad.
Nem mindegy mennyire tartja az árát?
Soha nem ezt néztem...
Ami megtetszik, azt veszem meg.

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#870) Gicz válasza autotaxmo (#859) üzenetére


Gicz
addikt

De figyu, akkor bejársz a milyen cigit vegyek topikba is, hogy elmond nekik mekkora baromság rákra költeni havi 60-80k-t? Vagy alkoholra? Vagy mindenki hulye aki nem swiftet vesz mikor po t ugyanugy 4 kereke van mint egy A6-nak? Egyszerűen nem értem miert gondolod, hogy egy telefon vasarlasnak logikus ervek alapján kellene történnie? Én pl modellezek, gy specter 700 helikopterem van, kb 1.2 mill, a taviranyito meg 600k. Mindezt azert h hétvégente kimenjek és eltöltsem a 4 perc repidőt 1-1 akksival. Nyilván ez sem logikus lépés, hanem érzelmi. Nem kell megmagyarázni, nem kell senki masnak értenie mint nekem, hogy miért vettem meg. Valaki meg csillagaszati távcsövet vesz 2 millioert. Miert kell, hogy számodra logikus legyen valaki más döntése? Engedd el, mindenki annyi es olyan iphonet meg tvt meg kocsit meg cigit vesz amilyet akar :)

[ Szerkesztve ]

(#871) Metal213 válasza majszter99 (#862) üzenetére


Metal213
tag

Helló!

Én is pont így vagyok. Eddig android vonalon mozogtam, de most eljött a váltás ideje.

archaic.bandcamp.com

(#872) majszter99 válasza Metal213 (#871) üzenetére


majszter99
tag

Hi,

Melyik model mellett döntöttél és miért pont azt választottad?

(#873) icecave válasza majszter99 (#862) üzenetére


icecave
nagyúr

Remélem,hogy átfodul majd szakmaiba, bár lehet inkább akkor, ha már pár embernek megjönnek a készülékek és még nem lesz teszthez kapcsolódó "rendes" topikja.

(#874) Navaren válasza autotaxmo (#851) üzenetére


Navaren
aktív tag

Ha ez tényleg így van hogy iPhone-os voltál, akkor végképp nem értelek.
Amióta van iPhone, azóta sosem volt egy racionális vásárlás tétel, csak ahogy drágult az évek folyamán, egyre több ember 'ingerküszöbét' lépte meg.
Amikor az i4 és 4S asszem 200-230k körül nyitott, akkor is rengeteg károgó volt, hogy csak a logó miatt ennyi és a sok birka és ennyiért ez és ez sose venne telefont, nem telt el annyira sok idő, ugyanez az ember a ~200-ba kerülő Xiaomi T modellekkel, meg hasonló motyókkal érvelt a 350k+ HUF-os iPhone ellen, és így tovább.
Akkor még Neked is rendben volt, miközben sokaknak ugyanúgy lövésük sem volt, hogy Te hogy voltál képes kiadni akkor és ott annyit érte, most megint ugrott egy lépcsőt a dolog.

Az, hogy ez a mostani ár (ebben az előre, nem hátra haladó gazdasági helyzetben) már a Te személyes ingerküszöbödet is átlépi, azért nem mostantól lesz automatikusan irracionális, pocsék ár/érték arányú kütyü, csak most csak egy még kisebb réteg fogja tudni továbbra is röhögve megvenni, akiknek továbbra sem 'ügy' az ár kifizetése, vagy előre betervezett kiadás volt, amire készültek. Akkor meg miért ne tehetné? Miért fáj ez annyire?

Igen, biztos van egy pár megveszekedett ember, akinek tényleg azért kell az Alma logó, hogy fontosabbnak, többnek érezze magát ettől, de hidd el, ez a mentalitás nem az, amelyik tech oldalak fórumain vitatja meg a vásárlást.

Na jól van, mindegy. Tényleg túl sok szó esik erről.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#875) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ez az egész olyan mintha egymás szexuális életét tárgyalnánk ki.
Ugyan már, butaság azon pattogni, hogy valaki simán vesz két darabot is a legerősebb friss modellből. Bár úgy látom, sokan úgy érzik, hogy ez pont olyan mint két gyönyörű nővel elvonulni egy ötcsillagos szálloda luxus lakosztályába. :DDD

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#876) autotaxmo válasza Gicz (#870) üzenetére


autotaxmo
őstag

Tovabbra sem erted, de sebaj. Majd talan egyszer..... Ez sokkal komplexebb mint hogy en bejarnek topicokba es mondanam a frankot. Erdekel az iphone 14 szeria de van egy lelektani normalis ertekrenddel biro szemelyisegem ami azt mondja hogy " ez mar nem normalis amit elkernek itthon ezert a mobilert" de szerintem nagyon sokan igy vannak ezzel még ha a forumon ez nem latszodik (miert is latszodna amikor egy szuk reteg jon ide akiknek nem szamit a penz es hogy mennyibe fog kerulni, tisztelet a kiveteknek) De ha kimennel az utcara es megkerdeznel 1.000 embert, akkor hidd el, hogy minimum 80% ugyanazt mondana, hogy ezek az arak mindenen tul mennek amit a jozan esz diktalna

(#877) Gicz válasza autotaxmo (#876) üzenetére


Gicz
addikt

De bakker, pont ezzel idegesíted fel az embereket.

" Erdekel az iphone 14 szeria de van egy lelektani normalis ertekrenddel biro szemelyisegem ami azt mondja hogy " ez mar nem normalis amit elkernek itthon ezert a mobilert" "

Nem Te vagy a józan ész mintaképe. Maximum annyit mondhatsz, hogy Neked nem ér ennyit. Azt nem mondhatod, hogy Te vagy a józan ész, aki pedig ezt megveszi az nyilvávalóan elmeroggyant, nincs értékítélete, nem tudja mi mennyit ér stb. Az a valaki aki megveszi, van rá pénze, neki ér annyit, hiszen megvette, ha nem érne nem venné meg. Nekem pl Soha nem fogja megérni egy nemtom, Jack Daniels, még 300 forintért sem, mert nem nagyon iszom. pedig 300 forintért egy 7 decis az bomba üzlet nem?

Biztos vagyok benne, hogy Neked is van valami "kattanásod" , olyna költések ami nem logikus. Egy telefon vásárlás mondjuk 100k felett, eleve érzelmi döntés.

"De ha kimennel az utcara es megkerdeznel 1.000 embert, akkor hidd el, hogy minimum 80% ugyanazt mondana, hogy ezek az arak mindenen tul mennek amit a jozan esz diktalna"

Nincs ilyen, hogy "józan ész" . Ha kimennél au utcára 1000 emberből egy sem mondaná azt, hogy megéri a Tama Iron Cobra duplázó doboláshoz. Aki dobol annak meg röhögve megéri.

Megkérdezhetnél 1000 embert, hogy megéri-e 500k-ért a 65" LG OLED tv, 990 azt mondaná, hogy nem. Aki meg szereti a képminőséget, annak röhögve megéri. Mióta oled TV-m van, úgy gondolom, hogy "nem józan eszű" aki nem ilyet vesz, hanem még drágábban is valami "fos LCD-t" amin sötétben világít a fekete, és nem végtelen kontrasztú. Szerintem sokkal jobban megéri egy 65" oled 500k-ért mint 75" lcd 200k-ért.

Nem Te vagy a józan ész mintaképe a világban, sem ebben az országban. indiához képest meg Te nem vagy józan eszű, hogy 100k-t is adsz mobilért, mikor van 20k-ért is és ott azt veszi a nép 95%-a.

[ Szerkesztve ]

(#878) nozs23 válasza aujjobba (#861) üzenetére


nozs23
addikt

Mindkét Pro csúcs készülék. Csak a méretek eltérőek.

(#879) icecave


icecave
nagyúr

Én is azon itt szidott emberek táborát gyarapítom, aki meg fogja venni. Ettől még nem szórom mindenre a pénzt, mint írtam, más ugyanezt a pénzt elkölti másra (tökmindegy mire és mekkora adagokban, pl. aki dohányzik napi 2000 ft nem nagy pénz, de az egy évben 730k. Természetesen nincs bajom azzal, aki dohányzik és arra költ pár évet én is cigiztem fiatalabb koromban).
Én spec. eladom a mostani 13PM-omat, így máris kb. 250k-ról beszélünk "csak". Ebbe is ugyangy bele lehet kötni, hogy valakinek ez két fillér, van, akinek meg még ez is rengeteg pénz (dél alföldi faluból származom, ott nagyon sokan nem láttak egyben egyszerre ennyi pénzt).

Minden cucomra nagyon vigyázok, mert ha soknak számít az ára az életszínvonalamat tekintve, ha nem, akkor is én dolgoztam meg érte, ugyanúgy becsülök egy Apple watch szíjat, mint ahogy egy iPhone-t, vagy egy billentyűzzetet, akármit.

Mindenkinek más az értékrendje és nincs baj azzal, ha mindenki elmondja a véleményét. Viszont azt meg nem értem, hogy miért kell a másikra erőltetni mindenáron? Bármit is képvisel is az ember az adott témában, mindig lesz valaki, aki szerint hülye. Tipikusan a paraszt, a fia, meg a szamár meséje. Nem tudnak úgy menni, hogy az valakinek ne szúrná a szmét. Aki ismeri, tudja, miről beszélek.

Mindezek után magsafe tok ötletek jöhetnek, ki-milyet rendelt/rendel. Amíg eldöntöm, mi lesz favorit, addig egy ilyet rendeltem: [link] Tudom, erősen "megosztó", de ezt írták, hogy péntekig itt van, és az oldalán van kialakított érdes rész, hogy "grip" legyen. :D

(#880) kchris78


kchris78
veterán

Index cikk ihulyeseg azzal hogy ez presztizs beruhazas. Akik itt vagyunk azoknak pont hogy nem az... Mindenkinek mashol van a limit ami sajat lehetosegei es neveltetesebol kovetkezik, semmi mast nem kell moge gondolni.

(#881) collecting válasza icecave (#879) üzenetére


collecting
tag

Eddig az Apple bőr- és szilikontokjait használtam mindig, most a Clear Case-t fogom kipróbálni (a fehér 14PM-ot rendeltem). Meg a clear casen igen jól tapad állítólag a magsafe wallet is.

(#882) majszter99 válasza icecave (#879) üzenetére


majszter99
tag

Ez a tok nagyon ott van, szeretem ezt a sárga színt. Ha kelleni fog a magsafe, jó esélyekkel indul nálam is :DD

(#883) autotaxmo válasza Gicz (#877) üzenetére


autotaxmo
őstag

Teljesen tevut az osszes peldad.... de kar is veled vitatkozni. Hidd azt hogy egy mobilra kiadott 500-600 ezer forint teljesen normalis itthon mikozben az osszes medium tele van azzal, hogy ez mar minden jozan gondolkodason tul megy.

(#884) ricsike_p20 válasza autotaxmo (#876) üzenetére


ricsike_p20
tag

Nem unod még, ember? Nehéz felfogni, hogy 1. a saját "hazájában" ez nem "cikk", semmi presztízs-értéke nincs, 2. normálisabb európai országokban szintén, 3. a kutya nem tehet arról, hogy nálatok, Magyarországon az átlag fizetés ugyanolyan sz@r, mint a nemzeti valuta? Nem mindegy neked, hogy ki mit vesz, és mennyiért a saját pénzéből? :D

Huawei P8-9-10-20_____ Galaxy S10e,.. S20 FE 5G,.. S21FE - i13mini - i14.

(#885) icecave válasza collecting (#881) üzenetére


icecave
nagyúr

A clear case full műanyag, az oldala is, rettenetesen csúszik és karcolódik. :(

majszter99: Igen, nekem is az tetszik benne, bevallom.

(#886) autotaxmo válasza Navaren (#874) üzenetére


autotaxmo
őstag

Segitek megerteni. ma mar annyira elrugaszkodott az ara, koszonhetoen nagyon sok tenyezonek hogy ez jelenleg irracionalis ha normalisan allsz hozza még akkor is ha havonta 1 milliot keresel nettoban. (Ez egy kiemelkedo fizetes) Mint tudjuk, aki havonta 1 millio NETTOT keres (br. 1.5 millo) az tobb mint a fizetese 50%-at kolti el egy telefonra. Ha ez tovabbra is szerinted realis vagy normalis akkor nincs mirol beszelni

(#887) collecting válasza icecave (#885) üzenetére


collecting
tag

Nem “gumis”, rugalmas érzetű? Akkor lehet, hogy átgondolom, utálom a full műanyag tokot tapogatni.. :O

(#888) autotaxmo válasza kchris78 (#880) üzenetére


autotaxmo
őstag

Ha kovetted a hozzaszolasokat akkor eddig is azt mondtam es irtam hogy az emberek legnagyobb % presztizsbol veszi hitelre, eron felul. Az hogy itt a forumon nem ezek a celok vezerlik a usereket amikor vesznek maguknak ilyen telefont az nem azt jelenti hogy viszont az emberek tobbsege a fent felsorolt dolgok miatt vág bele. A médiumok nem a sajat fejukbol veszik ezeket amiket en is irok. Nem en allok felettuk es diktalom nekik. Talan elgondolkodtato ha mas cikkek is ezekrol irnak amikor az iphone ára jon szoba

(#889) Gicz válasza autotaxmo (#886) üzenetére


Gicz
addikt

Miért hiszed, hogy Te öntöd el mi normális és mi nem az?

(#890) autotaxmo válasza ricsike_p20 (#884) üzenetére


autotaxmo
őstag

Ezert kar volt idejonnod ezt elbofogni amikor tovabbra sem erted a lenyeget

(#891) Algieba válasza autotaxmo (#886) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Pszt, megsúgom neked, hogy előfordulnak másfél milliós bérjövedelemnél is magasabbak. Sőt egyesek nem fizetésből élnek, hanem járadékos jövedelmük van, aminek mértéke számodra akár felfoghatatlan is lehet. Aki a felső 10% 1%-ba tartozik annak pont olyan az új iPhone mint nekem az alap okostelefon. Semmi több mint használati tárgy. Engedd el a témát. Egyszerűen az elméd arra sem képes, hogy gondolatban átlépje a társadalmi szinteket és elképzelje, hogy tényleg léteznek magas jövedelműek, akiknek nem tétel az iPhone.
Marxi érzületedet ne itt éld ki. Teljesen haszontalan. Menj ossz ételt szegényeknek, vagy amit akarsz.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#892) icecave válasza collecting (#887) üzenetére


icecave
nagyúr

Sajnos nem, rokonnak volt, egyszer megfogtam, elég is volt. Rideg műanyag az egész.

Hasonlókból akkor már inkább az olyan jó, mint az ESR Hybrid-ek (Spigenben is van), ezek oldala rugalmas, hátul viszont plexi.

(#893) koxx válasza autotaxmo (#886) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Engedd már el ezt a témát, hogy ki mire és mennyit költ. Ha valakinek ez a hobbija akkor ott nincs észszerű döntés. Aki nettó 1 misit keres annak fél havi bére, de mivel nem cseréli havonta is nem tökmindegy?
Van értelme $1,5m-ért karórát venni vagy $15m-ért autót?
Ha már ennyit offolsz akkor tedd is láthatóvá...

[ Szerkesztve ]

(#894) EyElEs?! válasza autotaxmo (#886) üzenetére


EyElEs?!
tag

Most akkor nézd meg a használt és új autó árakat. Vagy mondjuk a MacBook, Lenovo, Dell csúcsgépek árait.
De ma írt a vidéki alkalmazottam, hogy van egy szabadfelhasználású hitele, és moratórium miatt nem fizetett és kellene a banki hiteltanácsadóm száma, mert kvára megnőtt a törlesztője és tartozása. És akkor a rezsiről a vidéki faluban ne beszéljünk.
Ezek mindegyike is kiveri az embereknél a biztosítékot.
Azért jött hozzám év elején dolgozni a csaj és jelentkeztek a faluból kb 40-en, mert jól fizetek (annyit keresnek mint Pesten, eddig meg minimálbér volt kb csak a faluban).
Ehhez képest most második állást kellett vállalnia, mert nem jön ki neki a matek.
Ehhez képest iphonet jellemzően vagy az vesz, aki megengedheti magának, és számít neki, vagy aki full kretén, de ő ha nem iPhonera költi, akkor összehajtható telefonra fogja vagy más hitelt fog felvenni.
Volt alkalmazottam minimálbérrel, hitelekkel, aki vett a gyerekének és magának iphonet részletre, azt a gyerek idegességében földhöz vágta.
És olyan ember is dolgozik nálam, aki előttem 80k keresett és 16 ezres csomagban volt, plusz fizette az iPhone részleteket, amit elhagyott és még mindig a hiteleit próbálja visszafizetni (most 300k keres nálam, és kifizettem egy fél milla feletti hitelét karira, de még van 1 millió). Korábban 120-ból kijött, most 300k mellett ő is másodállásban dolgozik hétvégente, mert nem jön ki már.

Édesanyám mondta, hogy aki elbssza a pénzt, annak kvára mindegy, hogy mennyit keres, ha 6x annyit adsz neki azt is el fogja. És emiatt nem az apple a hibás

[ Szerkesztve ]

(#895) aujjobba válasza Algieba (#891) üzenetére


aujjobba
addikt

Ő az erőn felül, hitelből vásárlókat akarja megszabadítani a béklyóitól, észhez téríteni.
Csak annyi a probléma, hogy ők nincsenek itt.

[ Szerkesztve ]

(#896) Luck Dragon válasza EyElEs?! (#894) üzenetére

“” Most akkor nézd meg a használt és új autó árakat. Vagy mondjuk a MacBook, Lenovo, Dell csúcsgépek árait. “”
Most cseréltük le Dell Precision gépeket le Lenovo ThinkStation-re . Pár darab I14PM kijönne belőlük . :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#897) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Visszakerestem a legelso kommentemet itt amibe mindenki egyesevel beleallt mert magàra vette es amibol szuletett ez a komment cunami. Ha mindenki figyelmesen elolvasta volna es nem magara veszi mint egy hisztis kisgyerkoc mar reg nem ez lett volna a tema, de latom soknak nem ment az uzenet. Miert nem amulhatok es bamulhatok hogy masoknak nincs ingerkuszobe àrban amikor iphone-rol van szo, még hozza is tettem hogy csak remelni tudom hogy mindezt nem eron felul teszik az emberek (sokan sajnos igy tesznek) mert az hosszu tavon senkinek nem jo gazdasagtanilag.

"Azert mindig amulva es bamulva figyelem, hogy az emberek tok mindegy mennyibe kerul, megveszik mert apple es kell azonnal az uj modell. Mar csak bizni tudok benne, hogy akik megveszik, azok nem eron felul teszik mindezt csak azert hogy villogjanak de kozben a rezsit alig birja majd kifizetni mert fizeti a torlesztojet a tobb mint felmillios telefonnak. Ez csak azert szomoritana el, hogy meg mindig mennyi buta ember van korulottunk es ezek csak mergezik a tobbieket tudatlanul, leginkabb az ujabb generaciot akik csak ezt latjak majd hogy instan valo pozolas uj iphone-al, uj autoval de kozben szenved anyagilag, lasd szerencsetlen Berkit :(

(#898) autotaxmo válasza aujjobba (#895) üzenetére


autotaxmo
őstag

Hat lehet hogy meglepodnel...... :K

(#899) Csabroncka


Csabroncka
addikt

"in medias res"

(#900) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Szerintetek lesz olyan tech videós pl. aki esetleg hamarabb kézhez kap egy készüléket tesztelésre? Egyre jobban kíváncsi vagyok a kamerás tudására. Bár a 11pm vs 13 pm nappali/éjszakai azért nem gyengén "megütött" amit itt belinkeltek. Nekem a 13 pro-ból a szuper makró képessége ami nagyon megtetszett, csak az okos fejemmel a simát vettem meg anno, pedig nem egy leírást elolvastam. Mindegy, 1x majd feldolgozom :D elpasszoltam.

Az hogy kinek mi kell / mire vágyik ebben az országban, szvsz a társadalmi helyzettől is erősen függ. Én pl. tudom magamról, hogy már határeset sem vagyok az összeggel (részletre sem), így józan paraszti ésszel inkább majd megnézem a boltban/elolvasom és megnézem a teszteket stb.A realitás talaján kell maradni. Ki mennyi, miért stb. meg elméletben magánügy. Nem fogok senkire irigykedni, mutogatni. Nekem is szabad váltani, mint ahogy szokták mondani ott a lehetőség mindenki előtt. Nekem nem jött össze, ez meg legyen az én egyéni problémám :D Többet nem szeretnék offolni.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.