Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29) IstvánLászló válasza #38742016 (#3) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! mccchelp
Köszönöm a munkádat és gratulálok a jó és érthető dokumentáció leírásához prímára sikerült. :C
Most találtam meg a bolgod, szerencsémre már majdnem feladtam hogy alaplapnak annyi és kuka.

Ma kaptam ezt az alaplapot ajándékba: MSI K9N6PGM2-V , gondoltam majd lesz egy Linux-os gépem.
A Linux-ok a nagy örök kedvenceim közét is tartozik az öreg Amiga számítógépem mellet.
A lényegre térve ez történt velem.

A Bios frissítése közben elment az áram a lakásban és a bios elszállt az alaplapon mint kiderült.
Bekapcsolás után fekete képernyő fogadott és amik arra utaltak, hogy baj van a bios-sal. :W
A panel ólommentes forrasztással készült a gyárban de nem adtam fel.
A forrasztós részel készen is vagyok, azért az sop8 tokozású chipre nem olyan egyszerű volt odaforrasztanom a kábeleket de sikerült.
A multiméterrel is ellenőriztem zárlat nincs a vékony vezetékek rendben is vannak és bekötöttem az LPT portba úgy ahogyan is javasoltad.
Egy nyomtatókábelt találtam itthon és azt használtam fel a beforrasztáshoz.
Az aplap bios-a ugye beforrasztva itt az asztalon van és csak az alaplap üresen?
Kérdezem az ic 8-as lábára a 3.3V-ot hogy oldjam meg, gondolom az alaplap ne legyen csatlakoztatva a Psu-hoz és ne kapcsoljam be a tápot is?
A a 3.3V-ot megtudom oldani külső táppal ez így jó is lesz?
Kérdezem a nyomtatókábel hossza 1 méteres is lehet k.b. és ez így jól használható?
Mit tudsz javasolni ezzel kapcsolatban, persze a felelősség az enyém és vállalom is?
Váraszódat várom tisztelettel.
Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.