Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Csökkentett áron van a játék, még agyalok megvegyem e. Már csak az a kérdés, hogy Xboxra vagy PS-re :D

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2) gyimger


gyimger
őstag

Volt, hogy kételkedtem, de jól sült el! Árad belőle az első rész hangulata.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#3) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Vegyes összkép? Ez egy stabil 8/10 ill. 4/5-nek tűnik. Én várom az első leárazást :)

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#4) GreatL


GreatL
őstag

Jónak tűnik, elég magas értékelési pontszámok. Csak kissé félek mert számomra az idei felhozatal technikailag elég gyenge volt mindenből remaster és újdonság terén - és ez a játékélményre is rányomta a bélyegét. Pl. a Serious Sam 4 első blikkre nem sokban lép előre a harmadikhoz képest, pedig az elsőnél még az volt a poén, hogy kegyetlen grafika volt egy hullagagyi világhoz és sztorihoz.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#5) Chapel válasza Scholes9 (#1) üzenetére


Chapel
addikt

Pc-re ;]

Én sem értem amúgy a "vegyes" összkép részét, elég erősnek tűnik. Én megvárom az első teszteket, aztán ha pozitív bug és egyéb szempontból is akkor hajrá.
Addig meg Serious Sam 4 lefoglal :)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#6) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Két óra játék után azt kell mondjam, hogy nagyon jó lett. :C

(#7) gyimger


gyimger
őstag

Nekem nagyon tetszik. Egyelőre csak a sztorit próbáltam, de nagyon jó. A város olyan élőnek tűnik, mint a második részben. Nagyon jók a hangok, a fegyverek nagyokat szólnak, a Harley Haverley nagyokat búg, a kerekek csikorognak. Szidják az autóvezetést, de én semmi extrát nem vettem észre (billentyűzettel), a járművek lomhák, nyilván, de milyennek kéne lenniük. Az ellenfelekbe egy-két lövés is elég, nem úgy, mint az eredeti első részben. Eddig teljesen meg vagyok elégedve vele.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#8) Scholes9 válasza Chapel (#5) üzenetére


Scholes9
nagyúr

XOX-ra veszem szerintem :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#9) Scholes9 válasza Scholes9 (#8) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Na már tölti is le :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#10) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Sok vegyes értékelést olvastam. Állítólag nagyon csőjáték és nem túl jó a harc sem. Szerintem várok még vele.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#11) CriticalHit


CriticalHit
őstag

A Hangar13 újra leszerepelt.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#12) xsjado93 válasza GodGamer5 (#10) üzenetére


xsjado93
senior tag

Az eredeti is csojatek volt, szóval ezen nem kell meglepodni. Hiába van ott a varos, story modeban leginkább csak a kuldetesekkel tudsz foglalkozni, ha f@szkodni szeretnel, akkor ott a free ride mod.

Your life is a lie.

(#13) joey04


joey04
titán

egy leértékelés alkalmával behúzom.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) cyberkind válasza CriticalHit (#11) üzenetére


cyberkind
félisten

Miért is?

Paranormal Cocktivity

(#15) cocobanana


cocobanana
tag

Én nem játszottam az 1 részével, de 2-3-al igen, és ez ugye ez remake. Streamek alapján ugyanolyan, mint 2-3. rész, hogy oké van egy város emberekkel, de nem tudsz bennük mit csinálni. Az egész egy mű és nem él a világ benne. Kocsmákba nem lehet bemenni, lerészegedni, nem lehet félkarú rablózni, lakásokba nem lehet betörni, prostizni sem lehet. Hol vannak a biciklik? Az egyéb tevékenységek? Mellékküldetések? Sajnos ez a játék is olyan hibába esett, mint az összes ilyen játék, amiben teremtenek egy mű világot és nincs benne semmi aktivitás, csak az előre megírt story scriptekkel operál. Remélem Cyberpunk 2077 megmutatja, hogyan is kell világot teremteni, story küldetések mellett.

(#16) Chapel válasza cyberkind (#14) üzenetére


Chapel
addikt

Szerintem nem kell választ várni. Feltételezem a "vegyes" szó maradt meg a cikk címéből és ennyi. ;]

PS-es ismerősöm tolja, nem bugos, korrekt, nagyon szép. Én várom pc-re pár hét múlva - addigra látható majd úgy is hogy kell-e/lesz-e valami patch vagy milyen is az egész.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#17) gyimger válasza cocobanana (#15) üzenetére


gyimger
őstag

Ez nem az a játék. Amit vállalt, teljesítette. Lehetett volna benne tömegközlekedés, mellékküldetés, tankolás, autótuning, karakterfejlődés, aluljáró, felüljáró, bandák, tankok, repülők, stb. De mondok valamit, az eredetiben sem voltak! Ez egy 40$-os játék, ami nem akart Saints Row lenni, hanem csak az, ami.
CriticalHit kolléga megjegyzését sem értem. A leszereplés a Mafia 3 volt, ez egy jóra értékelt játék, Metacritic 76%-kal, Steamen "Nagyon pozitív" értékeléssel. Én vagyok a legjobban meglepődve, a harmadik résszel sosem játszottam, az elsőt meg mindig etalonnak tartottam.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#18) Drp81


Drp81
aktív tag

Nekem nagyon bejött anno az eredeti, nem tudom. Lehet teszek egy próbát vele, vagy inkább előveszem a régi PC-m :)

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#19) cyberkind válasza Chapel (#16) üzenetére


cyberkind
félisten

Én is tolom már, az Omerta rész jön, és nagyon jó, nálam teljesen betalált a játék, pedig az eredetit rongyosra játszottam, és mindenre emlékszem, alig várom, hogy hazaérjek játszani! :D
Optimalizálás is egész jó, adatlapomon látható lapossal az esetek hatalmas részében 50-60fps van, nincs bug, csak a játék motorjából adódó furcsaságok néha, de össze lett rakva, ahogy én ezt gondoltam, mertbezután készülhee a 4. rész nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#20) Scholes9 válasza cyberkind (#19) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én is játszottam kb. 2 órát eddig, nagyon rendben van szerintem :B Alig várom, hogy holnap folytassam :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#21) #81556480


#81556480
törölt tag

Ez jön az új xboxra ? ha igen, lehet ez lesz az első játék amit megveszek rá

(#22) Stauffenberg válasza Tomy Yayo (#3) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én sem értem, sorakoznak a 8/10 körüli átlagok és a Metacritic értékelést a kerekítés szabályai szerint is így kell értelmezni. Van egy-két review ami kicsit jobban lehúzta, de közepesnél rosszabbat sehol nem kapott.

(#23) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Szerintem iszonyat jó lett, ugyanúgy hozza a hangulatot, mint 18 évvel ezelőtt. :C

Jó, a mai sztenderdek mellett nem teljesen állja meg a helyét (nincs elég content az open-world-höz), de ez egy story-orientált játék (az eredeti is az volt), amikor a II.-III. részben, megpróbáltak ettől eltérni, akkor csak rosszabb lett a játék, mivel pont a hangulatot ölte.

A grafika jobb, mint a II-nél (DE) meg a III-nál, miközben jól optimalizált (bár a 60fps lock-ot nem értem, pihen is a VGA 60-65%-on max. grafikán). 1-2 bugba belefutottam már, de nem vészes, majd javítják.

A nehézség szerencsére állítható (mondjuk mazochistáknak ott a Classic mód), mert az eredetiben anno nagyon sűrűn káromkodtam, míg végig vittem, most Medium-on (+aim assist off, +simulation driving) türhető nehézségű a játék, de a verseny csak másodikra sikerült így.

Mindent összevetve nekem bejött! :K

"War does not determine who is right - only who is left."

(#24) cyberkind válasza Lord Myn (#23) üzenetére


cyberkind
félisten

Rettenetesen könnyű classicon a játék, nem olyan mint az eredeti, kb ez a classic ott a very easy lehetne. :)

Paranormal Cocktivity

(#25) Stauffenberg válasza cyberkind (#24) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem az eredeti Mafia a valaha volt legnagyobb kedvencem (oké, az idő is szépít rajta, de ott a nehézség sajnos nagyon rossz volt, nem nehéz volt, hanem konkrétan frusztráló. Kínos volt, mikor belementél egy checkpointba alacsony HP-val és kevés lőszerrel és már tudtad, hogy matematikailag esélytelen a folytatás, mert ugye testre majdnem egy egész pisztolytárat ki kellett üríteni, de még fejlövésből is több kellett a megfektetéshez. A vezetési modellt, manuális váltó használatot viszont imádtam és ez adott az autós üldözéseknek egy jó kis fűszerezést egy GTA-hoz képest.

Btw most raktam kosárba az Xbox változatot, megyek is érte ebéd után. Ha lenne rendesen end-game tartalom vagy legalább egy rendes open world játék lenne amiben a sztorit nem kell csőben végigjátszani (értsük jól: Sok-sok játékórát tartogat) megvettem volna digitálisan, de így végigjátszás után szerintem adom is tovább a lemezest, aztán valami leárazáson behúzom újra már digitálisan ha megugrotta a lécet nálam is (várjuk ki).

(#23) Lord Myn: Szerintem a Mafia 2-nek nagyon jót tett, hogy nyitott az open world irányába, csak ugye csinálni nem volt mit benne a küldetéseken kívül, így értelme volt kevés a dolognak. Annak a játéknak nem ez volt a baja, hanem az első rész olyan elképesztően magasra tette az elvárásokat, hogy nem tudta tökéletesen megugrani. De én a mai napig szívesen vettem elő időnként az első és második részt és azt kell mondanom az elsőnek a fanatikus rajongójaként, hogy a második is patent volt. A harmadikkal viszont az volt a baj, hogy kaptál egy szintén jópofa sztorit, de ezt iszonyúan elavult játékmechanizmussal öntötték le, önismétlődő és unalmas volt mindig ugyanazokat a feladatokat végrehajtani azért, hogy kapj jutalmul egy átvezető videót.

(#26) Chapel válasza Stauffenberg (#25) üzenetére


Chapel
addikt

Jó összefoglaló, annyival egészíteném ki, hogy az igazi tökönlövés a 3. részél a botrányos autó fizika volt. Egy openworld autó orientált játéknál ez megbocsájthatatlan, főleg akinek mint én, ad rá és imádja a jó fizikát.

Ezért hiába van sok-sok órám Gta5-ben összességében a 4-ben még több és ma is inkább azt indítom - főleg hogy pár moddal nagyon széppé lehet varázsolni szörnyeteg gépigény nélkül.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#27) cyberkind válasza Stauffenberg (#25) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem is hatalmas kedvenc, több mint 20x játszottam végig, utoljára idén nyáron pont a remake miatt, így mindenre is emlékszem. :) Ez a 8 pont teljesen reális a remakenek, mivel sok minden változott vagy más lett, de nem feltétlenül a jó irányba, hanem a mennyiségbe. A küldetések szerintem rövidebbek, megvannak vágva, és néhol másabbul is alakulnak a dolgok, na és persze a pályák felépítése ami a fedezékrendszer miatt lett ilyen. Nem tudom azt se, hogy Bertone-val mi a helyzet, de eddig nulla mellékküldit adott nekem a játékban. Szóval van pár ilyen dolog amit nem esik jól leírni, de a pontozás most teljesen jól bemutatja ezt, akinek meg ez új, az kap egy brutál jó játékot. :))

Paranormal Cocktivity

(#28) Stauffenberg válasza Chapel (#26) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Mafia sajnos sosem volt igazán open world (egyik része sem) vagy nem abban az értelemben, mint egy Rockstar játék. Itt a Definitive Edition esetén meg lett volna rá a lehetőség, hogy ezt kiköszörüljék, mert igazából már a legelső részről is tudni lehetett, hogy ilyennek készült, csak aztán nem volt idő kidolgozni. Több olyan kódrészlet és a Free Roam módban benne hagyott mechanizmus árulkodik róla, hogy nem ez volt az eredeti terv. Ráadásul itt a játékot az elejéről újraírták, nulláról kellett megint megépíteni az egészet, belefért volna és akkor részemről adhatták volna 40 euró helyett teljes áron is. Nem azt kellett volna megoldani, mint egy Rockstar játékban, hogy egyszerre 4-5 helyről tudsz küldetéseket felvenni és (majdnem) olyan sorrendben haladsz ahogy neked jól esik, hanem azt, hogy két chapter között tudj szabadon mozogni a városban és akkor kezdődjön az új, mikor te akarod, meg eltenni bele pár olyan geget, hogy legyen is értelme a császkálásnak (pl: kisebb csip-csup feladatok elvégzése mellékesért, így lett volna értelme pénzt is gyűjteni amiből egyre jobb kocsikat vásárolhatsz vagy egy kocsmában elverheted pókeren és így tovább).

GTA 4 vs 5: Mindkettőbe rengeteg játékórát öltem, mikor a negyediket végigvittem, akkor az in-game statisztika szerint 60 órám volt benne, mert annyit majomkodtam össze-vissza a városban a sztori küldetések között. Az 5. rész után megint felraktam a 4. részt és az első pár alkalommal úgy vágódtam bele az előttem lévőbe fékezéskor, mint a huzat, elszoktam tőle, hogy ott az autóknak volt még féktávolsága és nem állsz meg 20 méteren belül 250 km/h-ról (na meg fordulókör és csúszkálás is benne volt a pakliban). A gépigényre meg annyit, hogy a régebbi konfigom (AMD X4 955 + 750Ti + 8 GB RAM) sokkal szebben és simábban futtatta az újabb 5. részt, mint a korábbi negyediket, ott az optimalizálással valami nagyon el volt cseszve.

(#29) Chapel válasza Stauffenberg (#28) üzenetére


Chapel
addikt

Értelek és valóban adott volt a lehetőség. Azonban ez dilemma is, hiszen mind a kettőnek lenne/van lét jogosultsága; ennek a mostani kiadásnak is meg amit Te is mondasz, hogy bizony-bizony dolgozhattak volna pluszban rajta, plusz tartalommal és akkor valóban szó nélkül lehetne teljes áras játék önmagában is a kibővített első rész.
Én ennek is nagyon örülök, annak meg főleg, hogy hál istennek úgy néz ki ezzel valóban sokat dolgozott a Hangar13. Célzok a 2. és 3. újra kiadására ahol alig vagy semmi difi ellenben sok-sok bug. Úgy látszik ez volt a 90%-a a projektnek, a maradék 10%-on osztozott a 2. és a 3. rész.
Most láttam valahol 12e Ft-ért az újrakiadott trilógiát - nyílván csak az első miatt veszem meg, de úgy látom, ez bizony "meg lesz véve", nincs mese.

Én az iCEnhancer 3.0-át használom Gta 4 alá, de a 2.1 is már nagyon jó. Nincs bug, szebb textúrák, jobb fények. Ha leszámítom a graf upgrade részét (ami nem sok) akkor kb azt adja ahogy anno kikellett volna jönnie a 4. résznek. Bár igazából a mostani steam-es kiadás már réges rég helyre van rakva az eredeti kiadáshoz képest.Ne is mond, premier nap vettem meg anno és hetekig játszhatatlan volt, bug halmaz, közben meg a virágboltisok tolták :(((
Pár saját screen: 1 2 3 4

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#30) cyberkind


cyberkind
félisten

Nálam le is pörgött... Sok alt+tabozással meg társaival együtt, "classic" nehézségen ~10 óra volt nálam, ami szerintem nagyon de nagyon kevés. Jó pár dolog kimaradt, köztük a mellékküldetések Bertone-tól, ami által szintén nem ismerünk meg karaktereket és jó pár helyszínt, illetve a főküldetések is meglettek vágva, de még a megmaradt dolgok is úgy lettek változtatva, hogy nehogy unalomba fulladjon a játék, így ne kelljen az egyik szigetről a másikra átkocsikázni, ahogy azt tettük anno és hasonlók. A sokak által utált verseny egy easy win lett minden fokozaton, max 3 kör, és még így is esnek ki a versenyzők előlünk, azért ez elég gyér szint. :U És hát a vége, ami anno katartikus volt azzal a bizonyos zenével együtt, itt egy nagy semmi, pedig vártam, hogy ugyanazt a zenét ide is beteszik, de nem. Viszont van bővített ez meg az, ami tényleg giccsparádé, de engem nem zavart. Szóval, így a teljes játék után, és mint hatalmas eredeti Mafia fan, egy 6-ost tudok adni ennek az egésznek, egy korrekt iparosmunka, de semmi több, az irány jó, ez a remake tökéletesen reprezentálja, hogy ez a játék milyen lenne most, amikor boldog-boldogtalan a gaminget választja hobbinak, és nonstop sikerélményt akar, ettől függetlenül az abszolút újoncoknak viszont remek élmény lesz! :K

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#31) Chapel válasza cyberkind (#30) üzenetére


Chapel
addikt

Miii??
Nem ua a zene? Rövidebb sztori? Wtf? Hát ez elég szomorú.
A verseny rész tény hogy nehéz volt - igen anno talán túlságosan is - de hogy most meg full könnyű...meg nincs Bertone külön mission a jobb kocsikért a garázsba?
:(((

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#32) cyberkind válasza Chapel (#31) üzenetére


cyberkind
félisten

Ami maradt az eredeti zenékből, csak az elején lévő klasszikus, a többi "új". A sztori fejezetekben nem rövidebb, ugyaannyi a fejezet, csak jelentősen átdolgozva. Nekem anno se volt nehéz, de ez, mintha nem lennék teljes ember, annyira könnyű. Valószínűleg ellopod ha kell, ugyanis feltudod törni az összes kocsit, ha megkaptad a "mesterkulcsot".

Paranormal Cocktivity

(#33) Lord Myn válasza Stauffenberg (#25) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Totál egyetértek, az 1, akármennyire kedvencem, frusztrálóan nehéz volt... :((( Ha ma jelenne meg, nem is vinném végig (ugye, 18 éve még sokkal több időm volt gamerkedni).

Nekem a Mafia 2-vel az volt a bajom, hogy nagyon rövid volt a fő sztori (pedig tetsztett), csak 15 küldetés és azok is rövidebbek, mint az 1-ben voltak. Szerintem az open world próbálkozás, nagyon rosszat tett neki: a Jimmy DLC-k konkrétan sz*rok voltak (dög unalom), a Joe DLC-ben meg 4 fő küldetés volt jó, a többi csak ölte a Mafiá-s hangulatot.

A harmadiknál már jobban integrálták az open-world content-et a játékba, csak épp így 12-egy-tucat játék lett, kicsit olyan "szegény ember GTA-ja" feelinggel, ami tetszett benne az alvezéres menedzserkedés, az legalább valami új volt, illetve a Stones Unturned DLC is nagyon bejött. Ettől függetlenül a sztorija jó volt és úgy többé-kevésbé a játékkal is elvoltam, nem volt olyan sz*r, mint amennyire lehúzták.

(#31) Chapel: Úgy látom a Bertone-os mellékküldik átkerültek a Free Ride-ba...

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#34) Stauffenberg válasza Lord Myn (#33) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A dög unalmas tartalom nem azt igazolja, hogy az open world a rossz, hanem azt, hogy nem csinálták meg jól. Ha egy GTA-hoz hasonlítjuk, itt lehetett volna az, hogy egyetlen fő sztorit viszel végig, nem egyszerre több helyről veszel fel ilyen-olyan küldetéseket, hanem mindig a fő sztorivonal szerint (mondjuk praktikusan a Salieri's Bar-ban) csak egy helyről, de két chapter között meg azt csinálsz amit akarsz és ide lehetett volna beszúrni csak amolyan feszültséglevezetésként jópofaságokat. A Mafia 2-ben például tök jó lett volna, ha mondjuk a város különböző pontjain el lehetett volna indulni illegális Hot Rod utcai versenyeken (csak egy példa), mert az a küldetés ami után egy Hot Rod verdával hajtasz el az tök hangulatos volt és folyton azon kattogtam, hogy a GTA-ban bezzeg vannak utcai versenyek és itt is milyen frankó lenne ezekkel a vasakkal csapatni, miközben üvölt a Go, Johnny Go!

Ezeket kidolgozni meg amúgy semmiség, csak egy kis kreativitás kell hozzá és a sztoriorientáltságot sem zavarná össze.

(#35) Klupi01 válasza cyberkind (#30) üzenetére


Klupi01
csendes tag

Látom vannak még műremek kedvelők a fórumon, az eredeti kiadás nekem is hatalmas kedvencem a free ride extreme mód az meg csak hab volt a tortán. Ha valaki egy ilyen dolgot meg mer lépni 2020-ban, amit ők tettek 2002-ben, megemelem a kalapom...

Nem tudom hogyan sikerült a verseny neked ilyen könnyen, nekem legalább 30 verseny és 2,5 óra vezetés kellett, mire rájöttem az ideális ívekre és a megfelelő aggreszivitásra Classic módban.

A játékhoz meg: Engem kimondottan irritált, hogy a karaktereket teljesen átdolgozták. A hangjaik olyanok, mintha egy low budget noir filmből kölcsönözték volna őket. Nyervákolnak, nyerítenek, mindenre emlékeztetnek csak mafiózóra nem.

Valamint nem is tudtam, hogy mindenki tud jobb- és balkézzel fegyvert kezelni. Meg hogy a pisztoly pontatlanabb, mint a sörétes, meg a Tommygun együttvéve.

Pozitívumot nem nagyon tudok mondani. Grafika jobb lett? Hangar 13 féle bugok vannak? Igen. Rövidebb a sztori? Igen. Eltűntek a valamit érő mellékszereplők? Igen. Bekerült pár új videó? Ettől dobjak hátast?

Lucas Bertone-ról csak egy szót: valóban kiszedték a mellékküldetéseket, de ha végigvitted a játékot, akkor free ride módban el kell gurulnod a garázsához és ad neked tippet a versenyen történt győzelemnek hálájául.

A falon látni fogsz 5 db képeslapot, azokat fel kell venned és a helyszínre ellátogatva találni fogsz rejtett autókat.

Ezt onnan tudtam meg, hogy XOneX-en platinázom az achievmenteket, aztán kettő pont erről szól (találj egy & az összes rejtett autót).

A gyűjtögetnivalókon kívül az összes megvan, jó nagy részét adja a story végigjászása, a többivel sem kell sok időt elszórakozni. Csak az a fránya gyűjtögetés...

[SPOILER]
Egyik fájó pont a karakterek megváltoztatása:

- Tommyból vérszomjas vadállat lett, aki amúgy rohadtul el akarta kerülni a gengszter életet
- Paulie és a baromi szar viccei
- Samre még azt azt lehet mondani, hogy elmegy bár ő is nagyon "nyílt", sose volt szófosása,
- a Don előbb emlékeztet egy bankigazgatóra, mint az alvilág vezérére,
- szegény Ralph, na őt hagyjuk. Még csak nem is tanítgat, hanem ad egy kulcsot és csá. Mindent is tudunk...
- Vinnytől lefordultam a székről. Hogy lehet egy csendes sörétes pucolgató tagból a komédia királya,
- Frank a legjobb ilyen téren

Ami nagyon fájt: mindent annyira a szádba adnak.

Konkrétan a szivaros küldetésnél már az elején tudod, hogy amúgy ja lesz szivar is a ládában, nem kell meglepetésként érnie... nehogy legyen egy csavar a játékban neeem. Olyan, mint a Huntuti fordítás a GTA-ban :D
[/SPOILER]

[ Szerkesztve ]

(#36) Klupi01 válasza Chapel (#31) üzenetére


Klupi01
csendes tag

SPOILER ÖZÖN!!!

Az még hagyján, hogy nincsenek mellékküldetések, de annyira béna, hogy a játék gyakran belehajszol a párharcokba.

Eredeti verzióban a Látogatás a gazdagéknál küldetést úgy meg tudtam csinálni, hogy az udvaron/házban bárkinek baja legyen. Ezzel ellentétben a remakeben meg iktasd ki az őröket, majd az érkező erősítést és ja, rázd le a zsarukat. Kösz.

A reptéri melóban is tök jópofa volt régen az az apróság, hogyha nem lőtted ki a telefonáló tagot mikor mész a Frank családjáért, akkor várnak a rendőrök a reptérről kihajtás után.... ellenkező esetben nem.

A checkpoint rendszerről ne is beszéljünk.
Nincs visszatöltés régebbi mentés állásra. Van checkpoint meg újrakezdés. Ha kevés életerővel esel be a checkpointba akkor magadra vess és szenvedj :) főleg classic nehézségen. (Psszt, van egy trükköm erre: a korábban felhasznált medkit újra használhatóvá válik)

(#37) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Ti beszerzitek a játék új változatát?"

Pénzért vagy amúgy? :D

(#38) cyberkind válasza Klupi01 (#35) üzenetére


cyberkind
félisten

Én azt látom, hogy nincs semmi új ebben a remakeben, ez a szint van most, szinte biztos, ha most jelenne meg az eredeti is, hasonló volna, mert ennyit változtak a dolgok minden téren.

Paranormal Cocktivity

(#39) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Nagyon az elején vagyok még (most kísértem haza Sarah-t), nem volt sok időm játszani vele, de egy kis apró vélemény elöljáróban:

1.) Az átvezetők nagyon jók, frankó a karakteranimáció, mimikák és a szinkronhangok is rendben vannak (chicagoi dialektus, aki nem ehhez van szokva filmekből, nem érzi eléggé "maffiásnak", pedig Al Capone városa inspirálta).

2.) A város gyönyörű és távolról nézve tele van élettel és pezsgéssel. Közelebbről nézve már kilóg a lóláb, hogy a járókelők csak díszletek, nem igazán reagálnak rád, legfeljebb csak elszalad akinek kiosztasz egy pofont. A különbség az itteni járókelők és egy Rockstar játékban lévők között hatalmas.

3.) A vidék sajnos nagyon sivár és kietlen, teljesen lehangoló az egész, egy csőben az úthálózat mentén végigautóztat, ezért nem érzed úgy vidéknek, mint egy GTA-ban. Az eredeti rész is ilyen volt, csak az 18 éves és azt a GTA 3-hoz kellett még hasonlítani és színtisztán nyert akkoriban a Mafia.

4.) A fegyverek kezelése (konzolon játszom, low aim assist mellett) nekem kicsit esetlen, pedig benne van a kezemben egy párszáz óra Battlefield multiplayer (aim assist nélkül). Viszont a fegyverek rúgása és az érzés, hogy eltalálod a célt az nagyon kielégítő.

5.) A Free Ride módba nem tudom a sztori végigjátszása után érkezik-e valami extra tartalom, de most konkrétan semmit nem lehet csinálni benne. Ebben a formában sok értelmét nem látom, esetleg végigjátszás után még az ember megy pár karikát a városban míg el nem unja és kész.

6.) A zenék nem elég karakteresek, ez eddig mindegyik résznek a legnagyobb erőssége volt, de itt csak egyszerűen nem adja úgy. Tudom az eredeti Mafia 1-ből is kivették utólag a zenéket licenc okokból (már akinél tudták, például a Steam-es vásárlóknál), de jó lett volna megint azokat a dallamokat hallgatni, mint 18 éve, sokat hozzáadna a hangulathoz.

7.) Teljesen dedós, ahogy autós üldözések esetén útakadályok jelennek meg random a térképen (jelzi is őket) és ezeken áthaladva indul be egy animáció, hogy leráztad az üldöződet. Jézusatyaúristen.

8.) Összességében eddig korrektnek tűnik, visz magával a sztori és az átvezetők, de jobban örültem volna, ha a játékmechanizmust is felhozzák a jelen kornak megfelelőre. Ez továbbra sem open world játék és az eredeti is csak időhiány miatt lett olyan-amilyen, itt lett volna az idő ezt kijavítani, de nem éltek vele. Gondolom ezért lett csak 40 euró (13-14k Ft) már újonnan is.

(#40) PeAdam


PeAdam
tag

Aki open worlddel akar játszani, azoknak rengeteg egyéb játék van, ami kielégíti ezeket az igényeket. A Mafia Remake-et szerintem úgy kell kezelni, mint például a Sony húzócímeit, a Last of Us-t vagy a God of Wart. Azokban is vannak nagyobb területek, de alapvetően a feszes sztori miatt a teljes open world nincs és nem is hiányzik belőle. Mindkettő év játéka is lett annak idején.
Én örülök, hogy ehhez a részéhez nem nyúltak hozzá. Annyira erős itt a történet, hogy kár lett volna megbontani. Mondom ezt úgy, hogy szerintem például a Mafia 3-nak jól állt az open world világ.

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#41) Klupi01


Klupi01
csendes tag

Finito. 20 óra alatt simán ki lehet maxolni. Melyik elmebeteg találta ki, hogy rókákat kelljen gyűjtögetni... :D

(#42) Stauffenberg válasza PeAdam (#40) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem kell hardcore open world játéknak lennie, csak már az eredeti játékba is elkészületlenül került időhiány miatt a Free Ride mód, ami igazából nem szólt semmiről, de benne maradt pár kidolgozatlan elem, például lehetett vadászni a Morello banda tagjaira, fegyvert és pénzt lehetett tőlük elvenni, csak ugye ez nem volt jó semmire, félbehagyták ezt a játékmódot. Ott volt a Free Ride Extreme ennek pótlására pár ökörséggel amolyan vígaszdíjnak, de ennek a lefejlesztése nem lehetett több pár napnál.

Lehet attól még erősen sztoricentrikus, csak ha már felújítunk, nem kell feltétlenül az eredeti verzió "hibáit" is átemelni. Vagy a sztorimesélést kellett volna egy kicsit kötetlenebbé tenni, vagy a Free Ride móddal kezdeni valamit, hogy ezúttal szóljon is valamiről a kocsikázás mellett.

(#43) maputo válasza Stauffenberg (#42) üzenetére


maputo
tag

Dehát van pár küldetés a freeride módban: [link]

(#44) Stauffenberg válasza maputo (#43) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Aha, szóval ezért nem találtam, 18 év alatt én is elkényelmesedtem és arra számítottam majd a játék valahogy rávezet erre a pár misszióra. Bertone mondja is a story módban a verseny után, hogy tud adni pár tippet ha valami különleges cucc kell, de ugye az eredetiben ez még a story móddal volt egybekötve.

(#45) Lord Myn válasza maputo (#43) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Köszi, akkor lesz még mit pörgetni a játékban, ha végigvittem a sztorit... :R

"War does not determine who is right - only who is left."

(#46) Chapel


Chapel
addikt

Ezért jó a fórum...most már totál nem tudom eldönteni kiadjak-e a13e ft-ot a felújított trilogiáért vagy sem.
Biztos ami biztos felraktam az eredeti 1 részt ismét :D

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#47) gyimger válasza Chapel (#46) üzenetére


gyimger
őstag

Én most végeztem a sztorival (normalon, most jön a classic), és teljesen olyan érzésem van, mintha ugyanazt a remek sztorit először élveztem volna végig, csak szebb körítésben. Lehet szőrszálhasogatni, hogy mi miért milyen és miért nem olyan, mint 18 évvel ezelőtt, de szerintem semmivel sem kevesebb ez a játék, mint a régi.

Pedig nemrég még fintorogtam, mert a Just for relaxation küldetést alapjaiban megváltoztatták, de lett egy fasza lopakodós küldetésünk, ez van. Aki nem elégedett, feltelepíti a 18 éves eredetit és élvezi azt minden pompájában.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#48) Stauffenberg válasza Chapel (#46) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez csak az én személyes véleményem:

Én nem szeretem a grafikai feljavtásokat, főleg ahogyan a Hangar 13 csinálta a Mafia 2 és 3 esetén, hogy indokolatlanul is belenyújtak dolgokba, szegény Vito is kicsit "cicababásabb" tekintetet kapott. Ráadásul nem is feltétlenül érzem, hogy ezek a grafikai tuningok annyit hozzátennének. Ha jól tudom a 2. és 3. rész tulajdonosai ingyen kapták az új verziókat. Annak érheti meg, aki a 2. résszel a jelenlegi konzolgeneráción is szeretne játszani.

Az első rész viszont nem grafikai tuningot kapott, hanem a nulláról újra megcsinálták, egyes jeleneteket kivágtak, új jeleneteket hozzááadtak, ebben azért már van munka. Szerintem ennyit megér, de aki csak a sztorit akarja gyorsan kipörgetni, várhat még egy leárazásra.

(#49) Chapel


Chapel
addikt

Hát köszönöm srácok; korrekt szép részletes írásokat adtatok. :K
Igazából ha meggondolom hogy 10-12€/részel jövök ki belőle és amúgy sincs meg csak az első, lemezesen, ennyit biztosan megér.

Azt hiszem beruházok rá, oly régen vágytam az első felújítására és nem is reméltem ilyen nulláról való felépítést, szóval ha nem is 100%-os, de láthatóan kellemes.

Már csak arra leszek kíváncsi mit szól a 1080-am hozzá,az a szűk keretszmetszete a gépemnek. :R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#50) Stauffenberg válasza Chapel (#49) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Konzolon játszom vele, de a hivatalos gépigény szerint a GTX1080 már nem a minimum, hanem az ajánlott GPU, szóval nem hiszem, hogy gond lesz vele. Persze a PC verzió optimalizálásáról nem tudok nyilatkozni.

(#51) gyimger válasza Chapel (#49) üzenetére


gyimger
őstag

Én 1080-nal játszom és semmi problémám nem volt vele.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#52) AnonymusX válasza Stauffenberg (#39) üzenetére


AnonymusX
senior tag

6)-os pontodhoz egy kis kiegészítés: akik még a zenék eltávolítása előtt vásárolták meg Steamen, azoknak megmaradtak az eredeti zenék. Korrektebbül jártak így el, mint a Rockstar GTA-kkal szokott hasonló okokból (vagy amikor a GTA SA-t mobilos portjára cserélték).

[ Szerkesztve ]

(#53) Stauffenberg válasza AnonymusX (#52) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Lehet, csak azt tudom kivették a zenéket és sok streamer most játszott vele először amíg várni kellett a Definitive Edition-re és elég sivár szegény.

Nekem lemezes van, kihajtogatható térképpel, meg mindennel. Patch nélkül az autóverseny még maga volt a pokoli rémálom. :D

(#54) CriticalHit válasza cyberkind (#14) üzenetére


CriticalHit
őstag

Mindent elmond:
[link]
Tökéletesen egyetértek.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#55) gyimger válasza CriticalHit (#54) üzenetére


gyimger
őstag

Ez is egy vélemény.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#56) Chapel válasza CriticalHit (#54) üzenetére


Chapel
addikt

A arany/sárga négyzet valóban marhára illúzió romboló számomra is, ahogy a térkép kb. hasztalan mivolta is. Tényleg jó volt anno, hogy nézni kellett térképet, "uhh majd ott jobbra és utána balra" stb. Ezt a részét aláírom.

Eleve ezek a jelölő szimbólumok számomra nagyon konzol szagúak - nem tudom miért, nekem rögtön ez ugrik be róla - , sosem szerettem egy játékban sem ha ennyire hülyének nézik a playert.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.