Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) Dißnäëß válasza $p@rr0w (#43) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Attól függ, milyen hardver. Régi CPU-s gép is elviszi simán, ha H.264-es gyorsítást támogat a GPU és a driverek. Ha a GPU nem támogatja ezt a codec-et, a CPU-ra hárul a dekódolási folyamat. Na ekkor térdelhet le a korosabb processzor X felbontás felett (hatványozottan nő a számítási igény).

A Te konfigod nem tudja sem GPU oldalon a gyorsítást (ami tehermentesíthetné a CPU-t), sem CPU oldal nem bánik el vele már megfelelően (vagy csak határeset).

Ezen sokat javíthatsz dedikált VGA beszerzésével, ha van rá anyagi lehetőséged és akkor nem kell az egész gépet bontani. És bár megoszlanak erről a vélemények, codec kezelés téren jobb kicsit az nVidia, így én AMD párti létemre e mellett tettem le a voksom, egy passzív GeForce GT710 személyében. H-265-öt (HEVC) még ez sem tud, de H.264-et igen, hasít is a Twitch, aprón apróért mennek a karik. Viszont ha van rá 15 pénz, ez kicsit aránytalan lehet ilyen rendszerhez, de egy rendes tisztességes mindentjátszót varázsolhatsz belőle egy GF 1030-as karival. És igen, a Linux tudja (én a proprietary, gyári drivert használom, Windows alatt is ezt tenném, nem vacakolok a nyílttal).

Szerk.: most utánaolvasva GPU oldalad tudná is meg nem is. Az X1250-essel mindenkinek a H.264 gyorsítás hiánya fáj, valszeg részlegesen tudja, vagy támogatja, de érdemi nehézsúly emelést nem végez. X2000-es szériásokra már nincs panasz. AMD karikkal én Linux alatt sokat szívtam, annak ellenére, hogy azt mondják jobban együttműködőnek, mint gyártó. Nvidia-val meg semmi bajom.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.