Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) Dave™ válasza Cifu (#1) üzenetére


Dave™
nagyúr

Jogos a kérdés, igyekszem nem kuszán válaszolni. Az Ubuntuval való összehasonlítás elsősorban az alapértelmezett (Unity/Gnome) környezetekkel történt, tehát ha te Kubuntut használsz, ami szintén KDE, akkor egy része természetesen áll arra is. Vagyis Kubuntu alatt is sokkal kevésbé kell terminált használnod, ha nem akarsz, igen, és van lehetőséged rendszergazdaként futtatni programot a fájlkezelőből (Dolphin) terminál nélkül is (jobb gomb, rendszergazdai műveletek, gondolom ott van Kubuntu alatt is). A másik része Manjaro specifikus, pl. nem kell terminál új kernel vagy a belső tárolóból nem elérhető szoftverek telepítéséhez, a csomagkezelő cache törléséhez stb.

Ha már Dolphin: renegeteg plugint lehet letölteni hozzá, pl. a képfájlok mountolást is kényelmesen meg lehet oldani, de van sok egyéb is, érdemes körbenézni!

Firefox nálam másodlagos böngésző, de semmi ilyen gondom nincs. Lehet a téma, lehet a másik disztró, de hibátlan. Szóval nem tudom miről van szó, ha mondasz konkrét "bugos" oldalt, megnézem.

Miért akarod a Dolphint rootként futtatni? Vannat root műveletek a jobb gombos kontext menüben. Ha nagyon root szint kell fájlkezelés szinten (ami többnyire haladó felhasználást feltételez), ott a beépített teminál, ami kiválóan használható ilyen helyzetben. Ez látszólag ellent mond a fenti "nem kell terminál" filozófiának, de én azt átlag felhasználásra írtam, oda meg nem is nagyon szokott kelleni root jogú fájlkezelés.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.