Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ldave


ldave
félisten

Nagyobb elmaradásom van, most pótolom egyben, július - szeptember:

Júliusban egész sokat játszottam, befejeztem a Final Fantasy XVI-ot, megvettem a Pikmin 4-et és végig is játszottam. Az FF16 kap majd valamikor dlc-ket, akkor biztos újra előveszem, a Pikminben 99.9%-on vagyok, egy összegyűjthető cucc van még hátra, talán majd egyszer az is meglesz :) A Lightfall megkapta a +1 pontját, és PS+ból végigjátszottam a Stray macskás játékot.

Augusztus kevésbé volt aktív, befejeztem az idei év legnagyobb személyes csalódását, a Diablo 4-et, PC-n megvettem és amit lehetett unlockoltam a Halls of Tormentben (ez egy jobb féle Vampire Survivors klón).

Szeptemberben főleg Switchen voltam aktív. Végigjátszottam a lejáró Nintendo Gold pontokból megvettem Phantasy Star-t, ez egy régi 8 bites Sega jrpg játék Switchre kiadott bővített változata (pl. van benne automap :) ). Sajna a sorozat többi része nem érhető el, pedig szívesen folytatnám. NES-es Final Fantasy és Dragon Quest korabeli játék.
Jó áron hozzájutottam az Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp-hez, fogalmam sincs mikor fogom játszani (az ilyenekről kéne leszoknom :D ) Alvás előtt mostanában a Slay the Spire pörög szinte minden este, teljesen ráfüggtem, nagyjából ebben is megnyitottam mindent, amit ép ésszel meglehet. Ja, meg a Splatoon 2 egyjátékos módját végigjátszottam, sajna a multi része halott, egyszer sem sikerült csapatot találnom, gondolom már mindenki a harmadik résszel játszik.
A hónap végén még beesett a Cocoon, ez egy fantasztikus puzzle játék, egy hétvége alatt be is fejeztem.

Nagyjából ennyi :) Ami most futó projekt, az a FF7 Remake hard mód végigjátszása, ötödik fejezetnél tartok. Ezzel nem sietek, jövő év elején jön a Part 2, addigra szeretném befejezni.

Eddig -9 pont az idei összetett eredményem, remélem még tudok rajta szépíteni :)

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#102) Guitar14 válasza Guitar14 (#87) üzenetére


Guitar14
senior tag

2023 Szeptember:
Vásárlások -1
Call of Duty 2 (Xbox 360)
Végigjátszások 0
-

[Havi: -1]
[2023 Összesen: -29]

ldave:
Advance Wars-t minél hamarabb vedd elő. Én imádom, múlt hónapban szereztem be. :D

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#103) tboy93 válasza tboy93 (#90) üzenetére


tboy93
nagyúr

2023 október

Októberben főképp a Xenoblade pörgött. Ez volt az első JRPG amivel többet játszottam 2 óránál. Összefoglalva, nekem főképp a sztori tetszett benne, de maga a játék nekem nem lesz ott a kedvenceim között. Gyorsiban még lepörgött a Crysis Remastered is Switchen, meglepően jól futott, de gyorsan végigértem rajta (6,5 óra), PC-n már megvolt vagy 5-10x anno :D Playstation-ön a Resi 5 után érthetetlen módon kedvet kaptam a Resi 7-hez, mondván hogy ha coopban lement az 5, akkor talán már elég érett vagyok a horror játékokhoz (15 éve próbálkoztam velük, sikertelenül). Háááát, végigjátszottam, de nem mondom hogy nem volt olyan 1-1.5 órás session, ami után gyomorgörccsel feküdtem le aludni. Egyébként az atmoszféra tetszett, a történet jó volt, csak valahogy a lelkem nem bírja ezeket eléggé.

Most Switchen éppen nem nyomok semmit, eladok pár végigjátszott játékot aztán szerzek rá valami újdonságot. PS-en meg elkezdtem az FF XV-öt.

Vásárlás
Crysis Remastered (Nintendo Switch)

Eladás
-

Végigjátszás
Resident Evil 7: Biohazard (PS4)
Xenoblade Chronicles: Definitive Edition + Future Connected DLC (Nintendo Switch)
Crysis Remastered (Nintendo Switch)

Havi összesített: +2
2023 összesített: +23

[ Szerkesztve ]

(#104) koncsik válasza koncsik (#95) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

2023 október

Vettem:
Detective Pikachu Returns (Switch)
Hand of Fate 2 (digital) (Switch)
Shovel Knight: Specter of Torment (digital) (Switch)
Super Mario Wonder (Switch)
Spider-Man 2 (PS5)

Befejeztem és eladtam: --

Befejeztem: -

Eladtam: --

Összesen a hónapban: -5
---------------------------
Éves összes: -35

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#105) tboy93 válasza koncsik (#104) üzenetére


tboy93
nagyúr

Detective Pikachu Returns milyen lett? Elég vegyes kritikákat hallottam róla.

(#106) Wlac válasza Wlac (#93) üzenetére


Wlac
Ármester

2023 október

Vettem:
- Dave the Diver (MacOS)
- The Callisto Protocol: Final Transmission DLC (PS5)

Végigjátszottam:
- OTTTD (iOS)
- The Quarry (PS5)
- The Division (PS5)
- The Callisto Protocol (PS5)

A hónap elején beruháztam a Dave the Diverre, amihez a Checkpoint podcast hozta meg a kedvem. Kábé hét órát öltem a játékba, amikor a feleségem véletlenül felülírta a mentésem, úgyhogy majd akkor esek neki ismét, ha ő befejezte. Egyébként nagyon bejött a játék.

Telefonon lenyomtam az OTTTD utolsó pályáját és már csak kettő maradt hátra, amit három csillagosra kell megcsinálni, de ezeket csak tömegközlekedésen játszom, úgyhogy még több hét múlva lesz csak esetleg meg (ha addig nem unom meg). Egyébként már 2014-ben végigjátszottam a játékot iPaden, és pár éve Androidon is, szóval nem ez volt az első találkozásom vele. Van nála jobb tower defense játék, de valamiért ez a kedvencem.

PS5-ön végigjátszottam a The Quarry-t, ami iszonyatosan bejött. Összességében az Until Dawn jobban tetszett a sztori miatt, de gameplayre ez sokat egyszerűsödött, ami jól áll neki. Nem mindig kell mindenféle kontrollermechanikát a játékba erőltetni. Emellett lement a The Callisto Protocol, ami az elvárásaimmal szemben menve nagyon tetszett, és ma reggel befejeztem a DLC-t is. Sanszos, hogy nem lesz folytatás, de így is nagyon jó emlék marad a játék.

Közben öcsém visszatért egy PS4-gyel, így játszottunk egy kis Anthemet, ami neki nem jött be annyira, viszont a The Division első részét lenyomtuk. Régen jobban tetszett nekem, de most rengeteg zavaró dolog volt benne. Ezután belekezdtünk a folytatásba, és az viszont levett minket a lábunkról. Mindent kijavítottak benne, ami nem tetszett az első részben, így könnyen beleszaladt húsz óra játék. A fő sztorit lenyomtuk, a Black Tusk most jelent meg, de nem igazán értjük/érezzük az új world tier upgrade-es mechanikákat, így várjuk, hogy a Warlords of New York DLC akciós legyen, mert huszonakárhány euróért kicsit combos nekünk.

Közben pörög az új Diablo IV szezon, de csak lightosan, podcast mellett. Az Assassin's Creed Valhallában pont leült a sztori, ezért 160 óra után pihentetem egy kicsit, mielőtt még nagyon unnám a játékot. Továbbra remek résznek találom, de valóban masszív hosszúságú.

Novemberben még nem tudom pontosan, hogy mihez lesz kedvem. Leszedtem a gépre a Prey-t, valamint a Sniper Elite 5-öt (a The Division 2-ben is mesterlövészkedek, és megjött a kedvem valami erre fókuszáló játékhoz), de még nem kezdtem bele egyikbe sem. Az Alan Wake 2-ről sok jót hallottam, és imádtam az első részt anno, valamint a Controlt is, de valószínűleg a feleségem fogja játszani, én pedig nézem ezúttal. A második részből örülnék egy lemezes változatnak, hátha később kiadnak egyet.

“The wha-"

(#107) koncsik válasza tboy93 (#105) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Bontatlan :B
Jedi Survivor, Spiderman 2 és a SMB Wonder megy, ha van időm.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#108) Guitar14 válasza Guitar14 (#102) üzenetére


Guitar14
senior tag

2023 Október:
Vásárlások -2
NFS Nitro (Wii) véééégreee
Assassin's Creed 1 (PS3)
Végigjátszások 0
-

[Havi: -2]
[2023 Összesen: -31]

NFS Nitroval sikerült végre egy régi ritka-bakancslistás címet pipálni, hátravan még a Luigi's Mansion GC-re. :D Hétvégére kipördül a Hot Pursuit Remastered és nekiesek a Nitro-nak, remélem nem lesz olyan rossz, hogy lerakjam.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#109) RangerFox válasza RangerFox (#94) üzenetére


RangerFox
veterán

2023. Október

Vettem:
- Marvel's Spider-Man 2
- NHL 24 (tesztelésre kaptam)
- Lords of the Fallen (tesztelésre kaptam)

Végigjátszottam:
- Mortal Kombat 1
- Alan Wake Remastered
- The Callisto Protocol

Igyekszem ledolgozni a backlogomat, persze mindig jönnek újabb játékok is hozzájuk. Novemberben szeretném befejezni és platizni a Pókit, ha pedig fájdalmat szeretnék érezni, akkor a Lords of the Fallen lesz terítéken.

(#110) tboy93 válasza tboy93 (#103) üzenetére


tboy93
nagyúr

2023 november

Végigpörgött az FF XV, első FF játékom volt és ami azt illeti nagyon tetszett. Megvan a 7 Remake is, biztos hogy azt is elő fogom venni ezután. Ezután befejeztem a korábban félbehagyott Mario 3D Worldot, illetve a Bowser’s Fury-t. Mindkettő zseni, főleg az utóbbi. Már-már Odyssey szint. Ezután elővettem a Sackboy-t, bizonyos szempontból kár volt, mert a Mariok után érezhetően gyengébb, sokkal kevesebb kreativitás szorult bele játékmenetet illetően. Nem rossz játék, sőt, csak szimplán a Nintendo sokkal jobb platformerekben. Utána előkerült a backlogból a Tails of Iron, ami annyira megtetszett hogy platináztam is. Zseniális, ötletes, 100% bugmentes játék.

Most a RE5 pörög még PS4-en, egy trófea választ el a platinától. Emellett belekezdtem a RE Revelations 1-be is, a 2. részt meg coop-ban fogom nyomni a RE5 után. Switchen a Pokemon Swordot kezdtem el, de egy 4-5 óra után letettem és nem nagyon akaródzik újra elővenni.

Vásárlás
Resident Evil Revelations (PS4)
Resident Evil Revelations 2 (PS4)
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (Nintendo Switch)
Pokémon Sword (Nintendo Switch)
Burnout Paradise Remastered (Nintendo Switch)
Xenoblade Chronicles 3 (Nintendo Switch)

Eladás
-

Végigjátszás
Final Fantasy XV (PS4)
Sackboy - A big adventure (PS5)
Tails of Iron (PS5)
Super Mario 3D World + Bowser’s Fury (Nintendo Switch)

Havi összesített: -2
2023 összesített: +21

(#111) RangerFox válasza RangerFox (#109) üzenetére


RangerFox
veterán

2023. November

Vettem:
- Football Manager 2024 (tesztelésre kaptam)
- Call of Duty Modern Warfare III (tesztelésre kaptam)
- Hogwarts Legacy
- Little Nightmares
- Dredge

Végigjátszottam:
- Lords of the Fallen
- Dead Space Remake
- Call of Duty Modern Warfare III

28 végigjátszott játéknál tartok idén, így decemberben muszáj még kettőt végigjátszanom. :B A Spider-Man 2 és a Resi 4 Remake a kiszemelt, meglátom, hogy mire jutok velük.

(#112) ldave válasza Wlac (#106) üzenetére


ldave
félisten

Most látom hogy írtad a Prey-t, én nagyon kedveltem, amikor játszottam, a hozzá kiadott Mooncrash dlc is fantasztikus. Nagyon szeretem, amikor nem néz hülyének egy játék és hagyja hogy kipróbáljak benne mindenféle megoldást és ez ilyen.

A Slime draws near! Command?

(#113) Wlac válasza ldave (#112) üzenetére


Wlac
Ármester

Végül minden más fontosabb volt, úgyhogy novemberben kimaradt, de decemberben szeretném elkezdeni.

“The wha-"

(#114) Wlac válasza Wlac (#106) üzenetére


Wlac
Ármester

És akkor a havi összesítő is.

2023 november

Vettem:
- SteamWorld Quest (iOS)
- SteamWorld Heist (iOS)
- Salt and Sacrifice (Switch)
- The Walking Dead: Saints and Sinners 1-2 (PS5)
- The Division: Warlords of New York DLC (PS5)
- Resident Evil: Village (PS5)
- Resident Evil 5 (PS5)

Végigjátszottam:
- Assassin’s Creed: Valhalla (PS5)
- Resident Evil: Village (PS5 PS2VR)
- The Division: Warlords of New York DLC (PS5)
- Resident Evil 5 (PS5)

Hát, aktív hónap volt. Befejeztem a Valhallát, ami szép volt, jó volt, de a végére azért elég volt. Ettől függetlenül egy nagyon jól sikerült résznek tartom továbbra is. Az öcsémmel befejeztük a The Division 2-t, valamint az akció miatt beugrottunk a Resident Evil 5-be és le is nyomtuk. Nekem ez már a második végigjátszásom volt, de nem emlékeztem arra, hogy ennyire orbitálisan rossz játék volt. Pedig...

A hónap nagy eseménye az volt, hogy végigjátszottam a Resident Evil Village-et PSVR2-n. Nem szeretem a horror játékokat, úgyhogy ez tőlem nagyon nagy teljesítmény, még akkor is, ha ez a rész inkább akciódúsabb volt. Mindenképp végig fogom még sima módban is játszani, mert a VR változattal kapcsolatban kettős érzéseim vannak, de szerintem majd csak jövőre nézek rá újra.

Vettem pár kisebb játékot a tömegközlekedésre is, így a melóba járás során felváltva Steamworld Questezek és Salt and Sacrifice-ozok. Egy ideig szerintem el leszek velük.

Decemberre nagy tervem nincs egyelőre. Talán az előző hsz-emben említett Prey lesz a terítéken, de tervben van a Resident Evil 6 is coop módban, mert azt régen nem fejeztük be. A TWD Saints and Sinners-t is beszereztem, mert PS4-en hiába tetszett, nem tudtam túllépni a VR borzasztó irányításán, viszont VR2-n immár vannak analógok, szóval biztosan sokkal élvezetesebb lesz.

“The wha-"

(#115) Guitar14 válasza Guitar14 (#108) üzenetére


Guitar14
senior tag

2023 November:
Vásárlások -2
Luigi's Mansion (GameCube)
Lego Batman (Xbox 360)
Végigjátszások +1
Timesplitters (PS2)
NFS Hot Pursuit Remastered (Xbox Series X) - GamePass

[Havi: -1]
[2023 Összesen: -32]

Na mi történt, mindenkinek rekord havi végigjátszása van. :C
Én végre lenyomtam a Hot Pursuit remasteredet, neki is álltam a Nitro-nak de ahogy éreztem, nem nagyon nagy szám. Lassan lassan majd lemegy talán.
Emiatt elővettem a korábban megvett Hot Pursuit 2-t is Xbox Classic-ra és igen.. az se nyűgözött le (tudom, hogy a PS2-es jobb mert más készítette de már értem miért oylan semmilyen a GC-s és Xbox-os verzió)
De lement a Timesplitters első része PS2-n. 2 ülés alatt végig is vittem, nem hosszú de el nem tudom mondani mennyire szórakoztató. :D Kicsit olyannak tűnik mintha valami alpha verzió lenne de ennek és a kora ellenére nagyon jó az irányítása és könnyű megszokni. Nagyon hasonlít a Serious Sam-re és a Quake-re.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#116) koncsik válasza koncsik (#104) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

2023 november

Vettem:
WarioWare: Move It (Switch)
Super Mario RPG (Switch)
XIII (PS5) (digital)

Befejeztem és eladtam: --

Befejeztem:
Spider-Man 2 (PS5)
XIII (PS5) (digital)

Eladtam:
Dredge (Deluxe Edition) (PS5)
Onimusha: Warlords (japán) (Switch)
Chocobo GP (Switch)
Game Builder Garage (Switch)

Összesen a hónapban: +3
---------------------------
Éves összes: -32

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#117) tboy93 válasza tboy93 (#110) üzenetére


tboy93
nagyúr

2023 december

A hónap egész tartalmas volt, Resi 5 után kedvet kaptam a Revelations-höz, pár nap alatt lement. Utána végignyomtam egy kampányt a Civ 6-ban, 20 óra volt, nem gondoltam volna hogy ilyen hosszú egy kissebb mapon is. Aztán a Ratchet került elő, ez annyira tetszett, hogy rögtön platina is lett. Azóta pedig Zeldázok, ugyanis téli szünetben elő került a Tears of the Kingdom, már több mint 30 órám van benne :C Pokemon Sword eladásra került, 5-6 óra után rájöttem hogy nem az én világom.

Vásárlás
Far Cry 6 PS4
Resident Evil 2 PS4

Eladás
Pokemon Sword Nintendo Switch

Végigjátszás
Resident Evil Revelations PS4
Sid Meier's Civilization VI PS4
Ratchet & Clank Rift Apart PS5

Havi összesített: +2
2023 összesített: +23

[ Szerkesztve ]

(#118) tboy93 válasza tboy93 (#117) üzenetére


tboy93
nagyúr

2023 éves összesítő

Tartalmas év volt. Kiszálltam a PS3-ból, vettem egy Switch Lite-ot, majd lecseréltem egy OLED Switchre. Végül az OLED és a PS5 maradt a háznál, meglepő módon a Switchbe több idő ment.

Végigjátszott játékok: 40db
Playstation (3-4-5): 22db
Switch: 18db

Vásárolt játékok: 32db
Playstation: 10db
Switch: 22db

Eladott játékok: 15db

Összesítve: +23 pont

(#119) Wlac válasza Wlac (#114) üzenetére


Wlac
Ármester

2023 december

Vettem:
- Resident Evil 6 (PS5)
- Mario Kart 8 Deluxe: Booster Course Pass (Switch)
- The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Switch)
- Splatoon 2 (Switch)
- The Last of Us Part I (PS5)
- Project Zomboid (Steam)

Végigjátszottam:
Resident Evil 6 (PS5)
Steamworld Quest: The Hand of Gilgamech (iOS)
Resident Evil: Revelations (PS5)

Gaming szempontból gyümölcsöző volt az idei utolsó hónap. Megvettem, majd öcsémmel végigjátszottuk a Resident Evil 6-ot. Ugyan az előző hónapban az orbitálisan rossz jelzővel illettem az ötödik részt, de megkövetem magam, az egy nagyon élvezetes remekmű a 6-hoz képest, ami simán benne van az életem legrosszabb öt játéka listámban. Egyelőre elfoglalja mind az öt helyet, de majd agyalok azon, hogy mik mehetnek még oda.

A játék rossz szájízét egy újabb kooperatív játékkal akartuk lemosni, ezért leszedtük a már korábban megvettem Resident Evil: Revelations-t. A közös játék meghiúsult, mivel a Revelations, mint utólag kiderül, nem támogatja ezt, de ha már le volt szedve a gépre, akkor végigjátszottam. Nekem nagyon bejött, jövőre biztosan ránézek a második részre is.

És ha már zombik, ma este megvettük öcsémmel a Project Zomboidot. Eddig két óránk ment bele, fogalmunk sincs, hogy mi történik, de határozottan tetszik a játék.

Switchre ismét beszereztem fizikai példányban a Zeldát, amit pár éve csalódottan hagytam abba. Túl nagy volt a hype és emiatt nagyot csalódtam benne. Ezúttal már bölcsebben álltam neki, ráadásul "melós" játéknak neveztem ki, így a heti pár órában bőven élvezem a shrine takarítást. Ráadásul viszonylag olcsón kaptam mellé egy Splatoon 2-t is, amiről ugyan nem sokat tudok, de a feleségem a Mario Kartban mindig Inkling Girlel szokott menni, ezért ő nagyon örült neki - bár még nem jutott el a kipróbálásig.

Ezen felül lement még a Steamworld Quest is telefonon, amit csak ajánlani tudok mindenkinek.

Jövőre a nagy tervem az, hogy csökkentsem az elmúlt három évben felhalmozott backlogot. Amióta írom a játékokat ebbe a topikba, azóta legalább harminc cuccot nem játszottam végig, és bár van köztük olyan, amit tudom, hogy nem is fog, jövőre szeretném, ha mindegyikre lenne egy kipróbálásnyi időm, és ha nem is jönnek be, akkor pár óra játék után lezártnak tekinteni őket. Várjuk a 2024-es topikot, előre is BÚÉK mindenkinek! :)

szerkesztés: esküszöm tboy, hogy nem a faladban lakok és onnan lopom a játékötleteimet. :D

[ Szerkesztve ]

“The wha-"

(#120) tboy93 válasza Wlac (#119) üzenetére


tboy93
nagyúr

;]

Örülök hogy a Revelations legalább tetszett neked is, az szerintem is jó volt. A 2. resz az még nekem is hátra van, coopban tervezem, viszont elotte nyomjuk egy kicsit a Red Dead Online-t.

Amúgy ha a BotW nem jön be annyira, akkor probalj ra a TotK-ra, szerintem nagyon sok mindenben javítottak az elodon.

SteamWorld jatekok eddig nekem is bejottek, lehet akcioban megveszek Switchre a Quest-et is.

[ Szerkesztve ]

(#121) l.skywalker válasza l.skywalker (#91) üzenetére


l.skywalker
félisten

2023. Október, November, December

Vásárlások: -2
-1 Hardspace: Shipbraker (Steam)
-1 Alice: Madness Returns (EA)

Végigjátszások, eladások: + 3
+1 Untitled Goose Game
+2 Bónusz Pont
Összesen a hónapban: +1
---------------------------
Éves összes: 8

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#122) Guitar14 válasza Guitar14 (#115) üzenetére


Guitar14
senior tag

2023 December:
Vásárlások -2
Lego Pirates of the Caribbean (Xbox 360)
Toy Story 3 (Xbox 360)
Végigjátszások +1
Resident Evil 3 Remake (Xbox Series X)

[Havi: -1]
[2023 Összesen: -33]

Rá vagyok kapva a Resident Evilekre most eléggé. 3 at végigpörgettem... mestermű.
Valamikor megveszem a 4. részt ami anno kedvenc játékom volt és zsinórban vittem végig 3x hosszabb kihagyás nélkül. De ez sok éve volt már, kíváncsi leszek mennyire nyúltak az alapanyaghoz. :)
Közbe pörgetem az első részt, néha agyrém a sok ajtó meg a labirintus és a lassú játékmenet de kb 1 óra után átszellemül rá az ember akkor elég hangulatos.

Wlac: Idén én is megvettem a Resi6-ot, ennyire kritikán aluli? Emlékszem anno megjelenéskor mennyire akartam, csak drága volt aztán hamar eltűnt a ködben. :DDD

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#123) RangerFox válasza RangerFox (#111) üzenetére


RangerFox
veterán

2023. December

Vettem:
- Little Nightmares 2

Végigjátszottam:
- Marvel's Spider-Man 2
- Resident Evil 4 Remake + A Seperate Way DLC

Ez az első hónap, amikor sikerült tartanom magam a terveimhez. Befejeztem az előző év két legjobb akciójátékát, nagyon tetszett mindkettő. Olyan jó öreg "videojátékos"-élményt nyújtottak, nagyon játszatták magukat. 2023-ban 29 játékot játszottam végig, plusz a Forbidden West: Burning Shores és a Resi 4 DLC-ket. Jó év volt ez is, habár minden évben egyre kevesebb időm marad erre a hobbimra... :(

(#124) ldave


ldave
félisten

Na, a családi karácsonyozás utána visszatértem a mókuskerékbe, szóval a héten összefoglalom én is az 23-as évet és megnyitom majd a 24-es topikot, ide linkelem majd, amint megvagyok :)

A Slime draws near! Command?

(#125) tboy93 válasza ldave (#124) üzenetére


tboy93
nagyúr

várjuk :C

(#126) koncsik válasza koncsik (#116) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

2023 december

Vettem:
FAR: Lone Sails (Switch) (digital)
Minute of Islands (Switch) (digital)
Arise: A Simple Story - Definitive Edition (Switch) (digital)
Ni no Kuni™ II: Revenant Kingdom - The Prince's Edition (Switch) (digital)

Befejeztem és eladtam: --

Befejeztem:--

Eladtam:--

Összesen a hónapban: +4
---------------------------
Éves összes: -36
(és januárban már 3 PS5 játék...)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#127) tboy93 válasza koncsik (#126) üzenetére


tboy93
nagyúr

"Összesen a hónapban: +4"

ez nem -4? :D

(#128) ldave válasza tboy93 (#127) üzenetére


ldave
félisten

Ugyan, -36-nál már olyan mindegy hogy az a 4 pont merre mozog :DDD

A Slime draws near! Command?

(#129) tboy93 válasza ldave (#128) üzenetére


tboy93
nagyúr

Figyelek ;]

(#130) koncsik válasza tboy93 (#127) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:B Jogos :R viszont -4 -gyel számoltam az összesítést :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#131) l.skywalker válasza koncsik (#130) üzenetére


l.skywalker
félisten

Azt majd a bizottság leellenőrzi ;]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#132) tboy93 válasza koncsik (#130) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elfogadom a fellebbezést. :DDD

(#133) koncsik válasza l.skywalker (#131) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Elkezdtem izgulni ;) de szerencsére a bizottság gyorsan döntött :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#134) ldave


ldave
félisten

Év utolsó három hónapja:

Októberben megjelent PS5-re a Honkai: Star Rail, a Genshin készítőinek új játéka, ami a körökre osztott harcrendszer miatt keltette fel az érdeklődésem és hát be kell valljam, onnantól kezdve ez az én nekem erről a játékról szólt, teljesen ráfüggtem. Ez egy teljesen tipikus ázsiai gacha játék, de annyira jó benne a harc, hogy ennyi idő után simán a Persona fölé teszem. Körökre osztott, de végtelenül gyors, taktikus, ugyanúgy jutalmaz és büntet. Mivel a játék mobilra is van, így szerencsére a gacha játékokra jellemző napi grind részt azon is le lehet tudni és amikor leültem a PS5 elő, tudtam a sztorira, a nagyobb kihívásokra koncentrálni.

Szóval minden más most jelentősen háttérbe szorult, hiába vettem meg az Alan Wake 2-t, vagy a Star Ocean: The Second Story Remake-t, mindegyikbe csak pár órára néztem bele.
Switchre még a Quake II újrakiadás csúszott be egy Gold pontos vásárlásként, ez a kis gépen is remekül fut és a Quake 1-hez hasonlóan van benne egy csomó új pálya, amik rohadt nehezek :)

Az év utolsó játékvásárlása A Highland Song lett, amit már most januárban játszottam végig, szóval 24-es listám majd ezzel kezdődik ;) Ez egy 2D-s kalandjáték, minimális platform elemekkel, Skócia hegyvidékén. Remek a dizájn, jó zene, skót akcentus, ajánlott.

Összesítésben -10 ponttal zártam az évet, ennek a legfőbb oka az év első felében megvett sok Switch játék, amik azóta is a polcon pihennek.

Ahogy végignézem a listámat, mindenképp kiemelendő az Elden Ring, amit én idén tavasszal játszottam végig. Nyáron a Pikmin 4 volt a nagy kedvenc. A Diablo 4 nekem hatalmas csalódás volt, az FF XVI sem volt annyira jó, mint lehetett volna. A Destiny 2 az év során szinte teljes unalomba fulladt nálam. A Honkai pedig elvitte az utolsó 1-2 hónapot magával.
A kisebb, indie játékok közül a Chained Echoes és a Cocoon, amire leginkább emlékszem. De volt itt év közben egy-két Vampire Survivors klón, amikkel jól szórakoztam PC-n, a Slay the Spire is rengeteg álmatlan éjszakát okozott.

Szóval összességében nekem gaming terén ez egy jó év volt és 24 is annak ígérkezik már most az FF7 Remake folytatással, az új Dragon's Dogma játékkal és még sok mással.

A Slime draws near! Command?

(#135) Wlac válasza Guitar14 (#122) üzenetére


Wlac
Ármester

Szerintem nagyon rossz lett. A hitboxok teljesen rosszak, a gunplay emiatt élvezhetetlen, a közelharc nem működik. Sokszor fogalmad sincs, hogy mit kellene csinálni, csak újra és újra elbukod a küldetést. A játék egyszerűen frusztráló, mert nem működik igazából semmilyen eleme. Csináltam egy videót abból, amit öcsémmel szerencsétlenkedtünk ezzel a résszel. Előre szólok, hogy nem túl PC, és másoknak valószínűleg kevésbé vicces (okkal unlisted a videó), mint nekünk, de talán átjön belőle a frusztráltságunk. Végül fél órás lett a Resi 6 rész a videóban, de 4 órányi is lehetett volna... Ettől függetlenül várjuk, hogy vajon lesz-e remake ebből a részből, mert ezen csak javítani lehet.

“The wha-"

(#136) ldave


ldave
félisten

Hölgyeim és Uraim, az idei topik megnyílt :)

A Slime draws near! Command?

(#137) l.skywalker válasza ldave (#136) üzenetére


l.skywalker
félisten

Köszönjük, akkor az újévi fogadalmakat már oda írom :D

Ennek az évnek nálam a legfőbb eredménye az volt, hogy kevesebb játékot vásároltam direktbe, de a bundlik és a hirtelen akciókból fakadó impulzusvásárlások még mindig kísértettek. Jövőre az a terv, hogy ezeket is visszaszorítsam és végre a backlogom is kapjon rendes törődést :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.