Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) korion


korion
senior tag

Én olcsón kifogtam egy AVC -t thermaltake commander házban használom,és az i5 2500k 4.4 vitte,a 4.6ghz már 3dsmarkts-ban kifagyott!(2 db ventivel)
nekem bevált!
kösz a tesztet!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#2) vinibali


vinibali
őstag

én is próbálkoztam "olcsóvízzel", de az ssd mellett a pumpa hangja szintén nagyon zavart :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#3) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Nagyon jó "kis" cikk lett, remek minőségben. Az elején kicsit meglepett a Z11 rossz fogásként említése, de ahogy elolvastam az indokokat, eszembe jutott a beköltözés....A következő ház tuti felhőkarcoló lesz. Jó lett volna látni egy-két képet vízzel belakva.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#4) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Azért ne felejtsük el, hogy ha a pumpa tönkremegy egy ilyen kompakt rendszerben - és ez előbb-utóbb biztosan bekövetkezik (sokaknál sajnos viszonylag rövid időn belül zajosodik, vagy teljesen bekrepál) - akkor drága mulatság lesz a rendszer kijavítása, míg a léghűtés szinte örök életű. A ventik ugyan amortizálódnak, de azok a vizes rendszerben ugyanúgy jelen vannak, szóval jelen esetben figyelmen kívül hagyhatjuk őket.

A teszt azért jó és a megvalósítás is remek, de pár képet szívesen megnéztem volna a kész műről.

(#5) BlackPriest


BlackPriest
őstag

jó írás, annyit megjegyeznék, hogy az avc azért nem épp a névtelen cég, pl hp-nak is szállít(ott?) léghűtéseket, maximum dobozos vagy saját címkés verzót nem látni a boltokban.

ez a "játék" vs "valódi" víz dolga szerintem elég érdekes. én is végigjártam pár léghűtőt és kompakt vizet is, most egy "valódi" rendszerem van, ha mindenből újat vettem volna csak a szivattyú és a rá való custom tető árából kijön egy használt h100...csak procira nem sok értelme az egyénileg összerakott víznek véleményem szerint. ha közbejön az alaplap, memória meg vga is, akkor már más a leányzó fekvése. kompaktnál gázos, ha befosik a pumpa, az egyedileg összerakottnál meg 1-2-3 hétig tuti a szivárgást kell keresni 10 percenként, kinek mi a fontosabb...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#6) jocek91


jocek91
aktív tag

Én is megjártam a hadak útját ezzel a témával kapcsolatban, végül arra jutottam hogy marad úgy ahogy volt. Tetszett a H100i de aztán számomra csalódás volt főleg zaj szempontból. A normál vízre meg nem is szivesen áldoznék pénzt meg nagyon macera. Nem tudom téged hogy zavart a hütő a szerelgetésben. Nekem sincs egy bitang nagy házam de nem volt útban a d14 akármit is cserélgettem a gépben :)

(#7) jerry311


jerry311
nagyúr

Az elmúlt húsz évben nem bütyköltem annyit a gépemen, mint itt 3 sorban :Y

(#8) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Celciusként írni a Celsiust az összes dián csodálom hogy nem szúrt szemet. Az enyémet nagyon is sikerült vele. Mindenesetre a cikk érdekes és figyelemfelkeltő volt.

(#9) ricsi99


ricsi99
addikt

Egy extra léghűtő kb ott van teljesitményben ahol egy egyszerűbb watercooler.
Ki-be szerelgetni inkább léghűtés....
Van létjogosultsága ezeknek a kompakt hütöknek, télen nyáron közepes tuning mellett stabilan tartja a procit.
Extém tuninghoz meg külsö extra radi dukál.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#10) Borzoló


Borzoló
senior tag

hi
jó cikk!
szerintem van értelme a passziv hőtésnek, ha csak 1 baromi halk és esteleg leszabályozott rendszer szellőztető ventivel megfogható a cpu...nekem most igy megy a sempron 1,6ghz@2,5ghz-n mugen b cooler passzivan. bár ezek a 754es sempronok hűvös kis jószágok....a rendszer venti valami antec. igy 60 fok fölé nem képes menni a cpu. hangja nincs a rendsszernek. vagy én vok süket?
:)

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#11) patomi válasza sing1ep1ayer (#4) üzenetére


patomi
őstag

(Adott esetben erre ott a garancia..) Kicsit túl van misztifikálva ez a pumpa dolog. 3-4 évet simán kibírnak ezek is, aztán csere. Nálam 2-3 évnél többet egy hv. sem töltött a gépben kivéve a vinyókat.
Én is kompaktot használok és elégedett vagyok vele. Jobb, csendesebb mint a torony volt előtte.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#12) Stifler85


Stifler85
csendes tag

Sziasztok Én egy Corsair H80i-t használok ezzel semmi gondom sincsen nagyon szépen hűti az i5 2500k -mat 4200mhz pumpa 1000rpm es fordulaton a ventik 800 on mennek a nagy melegben is játék közben max 50 fok nekem ez nagyon bevált

(#13) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Én is csatlakozom a zajosnak tartók táborához.

2 hétig használtam egy H100i-t.
A gépemben ultrahalk a tápegység is, a VGA-n is az egyik leghalkabb gyári hűtési kialakítás van (gtx670 DC2) van.
Így lehúzott radi venti mellett gyönyörűen hallani lehetett a pumpát. Így pikk pakk ahogy jött ment is tovább.

Most toronyhűtő van (scythe ashura) és minden venti prémium minőségű (noiseblocker blacksilent, és társai) le vannak szabályozva 500RPM környékére. Asztalnál ülve nem hallom hogy megy a gép vagy sem. AI suite-ban egyedi rutinok vannak beállítva minden ventihez, mikor miért emeljen fordulatszámot.

Számomra a csend fontosabb mint néhány fok.

(#14) D1Rect


D1Rect
félisten

Ezeknek a játékvízeknek vagy 5 éve lett volna értelme, de most mit akarnak az emberek hűteni egy 85W-os CPU-n(ami már alapon is overkill a userek 99%-ának)?
A faidozer+20K-s hűtő kombókhoz meg csak gratulálni tudok.

(#15) Fr3eWar válasza D1Rect (#14) üzenetére


Fr3eWar
őstag

faidozer?

(#16) yodamester10 válasza D1Rect (#14) üzenetére


yodamester10
őstag

Játékvíz :F Annyira bírom az ilyen profi megmondó embereket.Nekem egy H110-em van és simán veri a Silver Arrow SB-E-t,mivel olyanom is volt így van viszonyítási alap.Ha még nem próbáltál 4200mhz-en hűteni 3570k-t h110-el addig ne alkoss véleményt.Jelenleg 28 fokos 21 fokos lakásban,bf4 alatt multiban júliusi kánikulában max 47 fok volt.Akkor minek vegyek 170 ezerért "igazi"vízhűtést mikor ez is kiszolgál.

(#17) D1Rect válasza Fr3eWar (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

faildozer

(#16) yodamester10: Igen, játékvíz. Azt a szintet hozza mint egy jó léghűtő, hangosabban, drágábban, nagyobb meghibásodási lehetőséggel. A 7 fokos delta T meg picit sántít.

[ Szerkesztve ]

(#18) yodamester10 válasza D1Rect (#17) üzenetére


yodamester10
őstag

Saját videó a hangról,igaz már kicsit átalakult a gép:[link]

(#19) scope2007


scope2007
addikt

jó.cikk lett gratula!
az elejétől a végéig elolvastam, érdekesnek találtam.

én is rendelkezem egy ilyen AVC hercules cuccal, de most visszakerült az Alpenföhn Matterhorn egy darab 120as swif rpmmel.

van még a polcon otthon egy CM Z600 is, az ment volna a gépbe vissza, de fullos csere volt, i7 930hoz ugye jó.volt, de a 3770hez sehol nem találtam lefogatót a z600hoz, pedig van.
ebayen is találtam, de out of stock mindenhol xD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#20) deja vu válasza D1Rect (#17) üzenetére


deja vu
addikt

Én sem olvastam ezekről sok jót, sokan inkább váltottak róla noctua d14, dark rock pro 2 stb. léghűtőre.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#21) patomi válasza deja vu (#20) üzenetére


patomi
őstag

Én léghűtőről váltottam "játék" vízre és nincs semmi gond vele. Csendesebb, jobb mint az eddigiek. (tapasztalat)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#22) D1Rect válasza yodamester10 (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

Én "sajnos" nem tudom felvenni a gép hangját.(800-as SFLEX-ek 500RPM körül)

(#21) patomi: Persze, a gyári AMD hűtőtől halkabbak.(a "léghűtőbe" nagyon sok minden belefér)
Én D5 + EK Supreme HF + bitspower csatik + 19/13-as csövezésről váltottam légre, mert szvsz extrém tuningon kívül nincs értelme már a vízhűtésnek.(leszámítva, hogy a custom vizet gyönyörűre meg lehet csinálni)

(#23) deja vu válasza patomi (#21) üzenetére


deja vu
addikt

Noctua d14-ről váltottál? Mert én azt olvastam, hogy az jobb mint a játékvizek. Mondjuk egy 6800k-ra biztos tökéletes.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#24) patomi válasza D1Rect (#22) üzenetére


patomi
őstag

Nem, Hyper t4, előtte Matterhorn. E kettőnél jobb, persze senkit nem akarok meggyőzni. Mióta ez van a gépben, azóta hallani a HDD hangját :F . Nem mértem meg semmilyen eszközzel a különbséget, viszont valóban van. (a hallásom rendben van...még)
Abban egyet értek, hogy jól kiépített víznek,csak tuning mellett van értelme.

(#23) deja vu Ugye ez vicc(?) egy 20k+ toronyhűtővel összeereszteni (120v 13k volt)... bár fene tudja.
Mondjuk egy 6800k-ra biztos tökéletes. Meg Intelekre is, hidd el.

Egy rövid teszt:[link]

Cooler Master Seidon 120M – 1200 rpm – házhűtés nélkül 61
Noctua NH-D14 – 1000 rpm – házhűtés nélkül 61

Cooler Master Seidon 120M – 1200 rpm – házhűtéssel 59
Noctua NH-D14 – 1000 rpm – házhűtéssel 53

Itt valóban említik a pumpa hangját és rezonanciát, bár én ezeket nem tapasztalom. Talán szerencsés vagyok :D . Terhelés alatt nálam is fel tud pörögni a pumpa,de hangja szerencsére nincs.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#25) deja vu válasza patomi (#24) üzenetére


deja vu
addikt

Honnan tudjam, hogy miről váltottál, azt hittem valami komolyabb hűtőd volt. :) Én azt olvastam több helyen, hogy a ~21 ezres noctua d14 jobb még a 30 ezres kompakt vizeknél is.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#26) Fr3eWar válasza yodamester10 (#18) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Na ez az ami számomra hangos :D

(#27) korion


korion
senior tag

enyémnek semmi hangja!(jót fogtam ki! ;] )
nekem 4.4ghz megfogta a procim!(i5 2500k) igaz 2 venti volt rajta,azzal volt hangja...
szeretnék egy Seidon 240-et,azzal kíváncsi leszek mit produkál!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#28) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Nekem is "játékvizem" van a procin és a vga-n is.A léhűtésekkel csak szoptam,de most öröm és bódóttág+rohadt nagy csönd van.Pumpahang?Nekem kettő is van bent,de egyiknek sincs hangja :N Ja és mind a vga,mind a procim nyeli a feszt és pont nem szuper válogatott darabokról van szó,de simán bírják a gyűrődést 30 fokos panel kecóban is.
Köszönjük a tesztet,hozta amit hoznia kellett :R

[ Szerkesztve ]

(#29) patomi válasza deja vu (#25) üzenetére


patomi
őstag

Nekem a linkelt tesztből nem ez jött le, de elfogadom az álláspontod :D . Az viszont tény,hogy sok típus erősen túlárazott. És ahogy nézem a jelenlegi árakat ide tartozik a 120v is most már (16-17k lett).

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#30) deja vu válasza patomi (#29) üzenetére


deja vu
addikt

Ne írj olyat amit nem úgy gondolsz, konkrétan kötekedően kiröhögsz. Nem szeretem az ilyet. :((( Én azt olvastam felhasználóktól, hogy jobb mint a corsair h100 meg ezek.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#31) patomi válasza deja vu (#30) üzenetére


patomi
őstag

Sajnálom, hogy így értetted. De,, nem írtam olyat amit nem így gondolok és a kötekedés, meg a kiröhögés távol áll tőlem... Talán az arcocska rossz helyre került...

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#32) sing1ep1ayer válasza patomi (#11) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Aztán amíg gariztatod, addig majd áll a gép a sarokban pár hétig / hónapig? Nekem egyébként még nem volt kompakt vizem, de eddig minden ismerősnek csak baja volt vele hosszabb távon és inkább visszament légre. Legtöbbször amúgy nem válik működésképtelenné a pumpa, csak zajos lesz, arra pedig nincs garancia. :(

(#33) Xaels


Xaels
félisten

Pumpahang: sok esetben maxon járatja a user a szerencsétlent és akkor panaszkodik, hogy hangos pedig nem kellene. Persze vannak kevésbé jó konstrukciók.

Magam részéről egy H60-assal húztam ki több évet, hűtött egy Phenom II-est, majd egy i7-et és amikor eladtam még mindig tökéletesen működött csendesen. Ezeknek a kompakt vizeknek a legnagyobb előnye, hogy a hűtés helye áthelyezhető a házon belül ezzel sokkal több lehetőség nyílik meg a légáramlás megtervezésénél.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#34) patomi válasza sing1ep1ayer (#32) üzenetére


patomi
őstag

Addig rá lehet dobni valami kis vacak, akár a gyári pörgettyűt. De ezzel az erővel bármi tönkre mehet a gépben.
Ez előtt nekem sem volt játék vizem. Viszont szerettem volna kipróbálni. Hajtott a kíváncsiság hát vettem egyet. Nagyon pozitívan csalódtam.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#35) Milka 78 válasza sing1ep1ayer (#32) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nálam élből cserélték ha kerepelt a pumpa,nem vágom milyen bolt nem ad rá garit.

(#36) deja vu válasza patomi (#31) üzenetére


deja vu
addikt

Semmi probléma, akkor én reagáltam túl, elnézést érte. :R Lehet, hogy csak néhány egyedi esetet olvastam, de ott jobban dicsérték a csúcs léghűtőket ezekkel szemben, meg mintha a hűtős topicban is ezt tapasztaltam volna.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#37) BlackPriest


BlackPriest
őstag

amúgy kompakt cuccot próbált már valaki újra feltölteni?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#38) scope2007


scope2007
addikt

a játékvíz olyan, mint a hobbybeton?! xD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#39) Tirexi


Tirexi
addikt

H100i két jó ventivel tökéletes még egy 4.6Ghz-es 3960X-hez is. :K
Tapasztalat.

(#40) ricsi99


ricsi99
addikt

Nem értem ezt az élettartam vitát....egy újonan megvett levegő vagy viz kb ugyan annyit fog kibirni...
Ha veszel gépet kb 2-4 év és megdöglik az alaplap ha meg újat veszel valoszinuleg már újabb szériát veszel ,arra meg már más felfogatás van az esetek 99% -ban....
Használt piac más tészta ott a léghűtőt egy venticserével "felújitod"

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41) proci985 válasza D1Rect (#22) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

custom viz irdatlan draga viszont.

EK D5 280 setet neztem, 100k a bekerulesi koltseg, plusz akkor meg a szenzorok, GPUblokkok... es hoppa, azt neztem, hogy 150kt lazan ki tudnek ra szorni. es akkor esetleg a HTPC Cosmos Set ki kene cserelni az asztali Cosmost mert lenyegesen kevesbe restriktiv, akkor meg lehet a vegen megiscsak a Cosmos 2 lenne a megoldas... csak mivel mar nem tuningolok mert a gep neha be van fogva munkara (plusz jellemzoen irdatlan GPUlimitem van, a kartyak meg igy is furmark szinten vannak terhelve orakat jatek szinten), igy tul draga egy esetleges hiba.

persze, aprobol meg lehet oldani olcson is, de alulfeszelt q6600al alaporajelen kb 15os deltaTt tudott a rendszer open benchen. i5-760on meg jelenleg 300rpmen jar a ket TY140, mert boven eleg.

---

cikkhez: a "nem fer el rendesen a kettornyos a miditoronyban" reszen felnevettem, en az IFX14 + CM690 parossal eltem ezt at. nagytorony viszont altalaban mar oke:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42) gerenda110


gerenda110
aktív tag

Nekem Zalman Z11+om van nekem tökéletesen teszi a dolgát:D nincs vele bajom:D

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#43) darkarthur


darkarthur
senior tag

Jó cikk volt, köszi!
Én is gondolkozom olcsó víz kipróbálásán. Ez most meghozta a kedvemet hozzá! :)

Samsung S23 Ultra 5G

(#44) stol


stol
addikt

:))

(#45) sing1ep1ayer válasza ricsi99 (#40) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

"egy újonan megvett levegő vagy viz kb ugyan annyit fog kibirni..."

Ezt azért nem állítanám ilyen biztosan. Én legalábbis még senkitől nem hallottam, hogy a léghűtése behalt volna, ellenben a kompakt víz már többeknél elszállt. Venti ugye nem számít jelen esetben, mert az egyrészt mindkettőn van, másrészt viszonylag olcsó (is lehet).

(#46) proci985 válasza sing1ep1ayer (#45) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

venti annyira nem kritikus, gepben van 6+ eves Papst (sintered sleeve), az evek folyaman semmit nem valtozott karakterisztikaban.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#47) Malibutomi válasza deja vu (#30) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az igazi nagy légeknél (K2, Phanteks stb) igazán csak a 280-as radis egybevizek jobbak pl. H110. Plusz a víznél nagyon számít az elhelyezés (alul,felül, intake, exhaust, szívó vagy fújó venti, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#48) BlackPriest


BlackPriest
őstag

ez egy parttalan vita ugyanúgy, ahogy az intel vs amd, linux vs win, stb. szerintem ha mindenhol csak szigorúan a teljesítmény játszana egyértelmű lenne. így, hogy kinek milyen egyéb szempont fontos felesleges, mert úgysem lehet meggyőzni a másikat.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#49) norbert1998


norbert1998
veterán

jó kis írás, tanulságos. gratula :))

(#50) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Remek írás / bemutató lett !
Gratula hozzá ! ;)

/hiányoltam a Phanteks PH-TC14PE -t a tesztből "összehasonlításképp" :P / [link]

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51) Malibutomi válasza MaxxDamage (#50) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem volt K2, TC14PE, és 2x H110.
Erre mondtam, hogy nagyon füg a dolog a setuptól. Elsőre a H110 nem győzőtt meg, a K2 hőfokait hozta, aztán TC14PE, az egy állat, bár én TY140 ventikkel használtam, mert a Phanteks ventiknek nem tetszett a hangja. A H110 kapott végül mégy egy esélyt, most máshogy összerakva, és SP120 ventikkel jobb értékeket adott mint a Phanteks.
Szóval nem hasraütve írom azt, hogy a nagy duplatornyok H100-ig lenyomják a vizeket, aztán a 280-as radikkal kezdenek előnybe kerülnia vizek. De nagyon számít nekik, hogy hogyan vannak beszerelve, és főleg a jó ventik.

(#52) MaxxDamage válasza Malibutomi (#51) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Igen függ a ház és a setuptól is a dolog ! (egyetértek)
Van aki mondta, hogy a H100i -s vízes cuccra rávert a Phanteks 4-5 fokot ;) (sokmindentől függ, de ugyanaz a környezet volt használva) a Phanteks gyári ventikkel mi volt a probléma ? (max. -on is hangtalan... /19dB(A)/ :K )

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53) Malibutomi válasza MaxxDamage (#52) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem volt hangos a ventije, inkább a tónusa nem tetszett valahogy.
Épp a setup miatt nem s lehet egyértelműen kijelenteni hoyg ez vagy az a jobb, mert simán lehet hogy valakinek X módon elhelyezve jobb a víz mint a nagy lég. Másnak úgyanúgy elhelyezve rosszabb, de Y módon jobb lenne, csak úgy nem próbálta stb.
Igazából ezek marginális különbségek, amíg nem 5GHz feletti tuning vagy állandó Prime95 futtatás a cél addig mindegyik teszi a dolgát.
Én azért váltottam le a Phantekset csak mert közte és a vga között nagyon megállt a meleg.

(#54) MaxxDamage válasza Malibutomi (#53) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Értem !
Hála isten nálam megfelelő a kis HAF-912 Plus szellőzése és a VGA CPU venti közt a meleg nem marad meg... :N
/+ fullra bepakolva a ház ventikkel/ úgyérzem nekem megérte ez a Phanteks az árát, mert teszi a dolgát az FX8350-en is akár 5GHz -n

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#55) proci985 válasza Malibutomi (#53) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

" azért váltottam le a Phantekset csak mert közte és a vga között nagyon megállt a meleg"

ez ismeros, p35rol ez volt a fo indok p55re valtasnal, beraktam a 6950et es tulmelegedett az NB alacsonyabb ventifordulaton.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#56) hszilard666


hszilard666
veterán

Grat! Szép "kis" írás!
Nekem most van az első léghűtőm, és abszolút megvagyok vele elégedve!
Volt h80i, h60, és h100i, de mindegyik pár hónap után hangoskodott.
kb egy hete jött meg a dark rock pro 2 és valami eszméletlen! Terhelés alatt is annyira halk hogy elkezdtem hallani a tápot :D Hőfokban kb csak pár fokkal marad el a h100i től. Ha váltottam lga 2011 re akkor valszeg új ház jön, és kipróbálom a h110et, de addig ez a borda elég 3770k nak 4.8ghz en.:K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#57) stol válasza hszilard666 (#56) üzenetére


stol
addikt

"de mindegyik pár hónap után hangoskodott."

Szervizesként elárulom a trükköt.
A gyári löttyöt, -10fokosra bekevert GLIKOSAM-ra (piros, alus rendszerbe valóra) kell cserélni.
A rendszerbe bevitt etilén-glikol kenni fogja a vízpumpát és nem fog hangosodni...

"Gyári" PC-s löttyöket el kell felejteni. Sima autóba való fagyálló+desztvíz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.