Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) domerator válasza laci0530 (#1148) üzenetére


domerator
veterán

Ez milyen verziószám? Nekem az ACR az valami 30.x :F

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#1152) ljs


ljs
tag

855+-szal összehasonlítás (csak játékok terén)
és
nem bár nem Jerry próbálja hajlítani (pl. 04:53-tól), de így is jól bírja.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1153) leslien válasza ljs (#1152) üzenetére


leslien
nagyúr

van itt érdekesebb is... S10 Exynos 9820 vs Note 10 Exynos 9825 [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1154) Hikvision válasza leslien (#1153) üzenetére


Hikvision
senior tag

Sok érdekesség nincs benne, az S10-en gondolom nem a megjelenés előtti FW-volt rajta.

20 éve a PH-n.

(#1155) Roland861010


Roland861010
addikt

Na végre sikerült megrendelni 22*9500 Ft szerintem meg ér a készülék igaz csak a 256-os de a mostani 128-nak a fele még mindig üres!

És ebből még lejön a mostani készülékem ára ...!
110k a vége így..ezt már nem tudtam el engedni így.

[ Szerkesztve ]

(#1156) Roland861010 válasza leslien (#1153) üzenetére


Roland861010
addikt

Nekem az a bajom ezekkel a tesztekkel, hogy a mélyébe sosem látsz bele...
Milyen alkalmazások vannak autóra bekapcsolva lehet a háttérben nem látod futni de attól függetlenül ott pörög az.
Vagy a felbontás mire van állítva, de akár ott van az picike kis csuszás a két kéz kordinációja között vagy éppen nem úgy érsz a kijelzőhőz, már elég is ezekhez az 1-2s -es késésekhez...

[ Szerkesztve ]

(#1157) FuRiONight válasza Roland861010 (#1156) üzenetére


FuRiONight
őstag

SD855+ erősebb mint a 9825, majd az Apple A13 és a Kirin 990 lesz az új csúcs.

(#1158) bombibmw válasza Roland861010 (#1155) üzenetére


bombibmw
veterán

Hol, milyen csomag?

(#1159) F_Gergely válasza bombibmw (#1158) üzenetére


F_Gergely
őstag

Gondolom telekom 2 ev huseg mobil xl csomag.
Mondjuk havonta 30 ezret en biztos nem fizetnek. 10 a telo + 20 a havidijj.
En havonta fizetek 5 ezret ingyen hivas, plusz 12 giga net.

[ Szerkesztve ]

(#1160) _ak_ válasza F_Gergely (#1159) üzenetére


_ak_
addikt

Az milyen csomag?

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#1161) #46922752 válasza _ak_ (#1160) üzenetére


#46922752
törölt tag

Korlátlan internet es telefonálás. Magenta 1-eseknek kb 14k a havidíj. Ha nem magentás akkor 19k.

(#1162) laci0530 válasza domerator (#1151) üzenetére


laci0530
senior tag

Ez a piros alapon zöld telefonkagylós ikonú alkalmazás. Többféle van, ez egy régebbi darab. Asszem van más is, ami ugyanezen vagy hasonló néven fut, ezért lehet más a verziószám.

(#1163) Roland861010 válasza F_Gergely (#1159) üzenetére


Roland861010
addikt

14 a csomag Korlátlan + Korlátlan és 9600 a telefon... :)
összesen 161ezer kedvezmény!

Üzletkötöként alapból korlátlan volt a csomagom úhogy annyire nem vág földhöz...
+90-be el ment a telefon így állt meg a végén pontosa 128-ezerbe.

Csak egy valami zavar, hogy 26-át írnak érkezésnek mert az Alleba kértem átvételre...
Kérjem inkább házhoz?

[ Szerkesztve ]

(#1164) leslien válasza FuRiONight (#1157) üzenetére


leslien
nagyúr

anyáznak is US Samsungosok h nem a SD855+ ment a Note fivérekbe...
gondolom abban reménykednek h most egyelő lesz a SD 855 és Exynos 9825...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1165) TODI1111 válasza Roland861010 (#1163) üzenetére


TODI1111
addikt

Én 8-án rendeltem a Samsung Experience Store-ból házhozszállitással de csak sablon szöveg jött emailben. (A megrendelésed beérkezett hozzánk és megkezdtük annak feldolgozását). Semmi dátum, hogy mikor szállítják.

(#1166) Teal'C válasza leslien (#1164) üzenetére


Teal'C
addikt

Ekkora teljesítményeknél már nem mind1? Vagy ott mindenkinek kapuzárási pánikja van.

TODI1111 nekem azt mondták 23.án ballagjak be a Ferenciekterére és átvehetem. Bár én ki is fizettem már. 385e-t.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1167) Roland861010


Roland861010
addikt

Ti honnan rendeltétek a gyári tokokat ?

(#1168) delta1017 válasza Roland861010 (#1167) üzenetére


delta1017
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1169) TODI1111 válasza Teal'C (#1166) üzenetére


TODI1111
addikt

Nagyon bízom benne, hogy nekem is hozza a futár 23-án.

(#1170) ollie válasza Roland861010 (#1167) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én kapok egyet ajándékba a SES-ben.

***

(#1171) Teal'C válasza ollie (#1170) üzenetére


Teal'C
addikt

Én is, remélem hogy minden tipus és szín lesz!!!
Először arra gondoltam eladom de bizonyos esetekben jól jöhet egy viszonylag zárt és jó megjelenésű tok.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1172) Roland861010 válasza delta1017 (#1168) üzenetére


Roland861010
addikt

Köszi!

Ollie hát a T nem ad!

[ Szerkesztve ]

(#1173) sanyijedi válasza Roland861010 (#1167) üzenetére


sanyijedi
őstag

én innen, ezt: link
de amikor én rendeltem még 11.910 ft volt mint a sima notehoz

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#1174) doooo válasza FuRiONight (#1157) üzenetére


doooo
veterán

A Kirin biztosan nem fogja lehagyni a 855+-t... maximum egálban lesznek (de azt is csak CPU-ban).

[ Szerkesztve ]

(#1175) Roland861010 válasza sanyijedi (#1173) üzenetére


Roland861010
addikt

Nagyon jó köszi!
Mennyi idő alatt jött meg?

(#1176) mkriszadmin válasza Roland861010 (#1175) üzenetére


mkriszadmin
tag

Én is innen rendeltem fekete ütésálló tokot. 2nap alatt jött meg 9730 volt utánvéttel. Note 10+ ra.

(#1177) kovacs65 válasza Roland861010 (#1175) üzenetére


kovacs65
senior tag

Ledes tok, 2 nap a Bestmarkt-tól, GLS pontra.
Én náluk találtam legolcsóbban

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#1178) sanyijedi válasza Roland861010 (#1175) üzenetére


sanyijedi
őstag

aug. 14., Sze 14:11 kor rendeltem és aug. 15., Cs 14:39 kor jött az email hogy át lehet venni

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#1179) domerator válasza laci0530 (#1162) üzenetére


domerator
veterán

Nagyon koszi, leszedtem az 5.40-et, de sajna ez sem rogziti a hivott fel hangjat. :O

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#1180) Memmaao válasza domerator (#1179) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem értem, hogy mi értelme van ezeknek a hívás rögzítő alkalmazásoknak? Ha a másik felet nem értesíted, eleve teljesen jogtalan. Engem meg szidnak a hozzátartozók telefonban, hogy nem adok semilyen felvilágosítást a betegről. Pedig nem is adhatok. Hát még ha valaki azt rögzítené is! Az ápolóinknak sem győzöm szajkózni, hogy semmit nem adhatnak ki telefonon, csak élőben.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#1181) laci0530 válasza domerator (#1179) üzenetére


laci0530
senior tag

Lehet, hogy ez csak valamilyen egyedi anomália akkor az én telenoros telefonomnál. Gyári állapotú szoftveresen, root nincs természetesen. A Note 8-am se rootolt, azzal menne állítólag Pie alatt is. Garancia miatt viszont nem mókolok vele.

(#1182) #46922752 válasza Memmaao (#1180) üzenetére


#46922752
törölt tag

Én se értem mi szükség erre. Sehol nem használható fel mert jogtalan. Míg elérhető volt, soha nem használtam, és nem is hiányzik.
Kicsit olyan konok felfogás ez...

[ Szerkesztve ]

(#1183) _ak_ válasza #46922752 (#1182) üzenetére


_ak_
addikt

De hát fordítva is egy kicsit konok. Annó Symbian alatt használtam, noha hasznát nem vettem. De a múltkor nagyon örültem volna, vezetés közben hívott fel egy ügyintéző, hogy módosítson egy lefoglalt időponton. Persze mondhattam volna, hogy hívjon később, hátha nem vezetek akkor vagy eleve fel sem veszem, a lényeg, hogy 10 perccel később, már nem voltam túl biztos, az új időpontban.

Azért másra is jó a hangfelvétel nem csak a bíróságra menni vele.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#1184) laci0530 válasza #46922752 (#1182) üzenetére


laci0530
senior tag

Nemcsak az átlagos, hétköznapi, hanem a vállalati, üzleti felhasználó is létezik és rengeteg hasznos, legális használati módja lehet. Kezdve pl.egy telefonon gyorsan - akár autóvezetés közben, kihangosítórendszeren - elmondott bevásárlólistával, vagy egy telefonszám megadásával, időpontegyeztetéseken át komplex, teszemazt idegen nyelven megkonzultált vállalati stratégiák, perviteli utasítások utólagosan és gyorsan, nagy pontossággal visszakereshető szóbeli egyeztetéséig. Van, akinek fontos volna, hogy használhassa ugyanúgy, mint amikor megvásárolta a hívásrögzítő alkalmazást és a rendszer is támogatta. Kijátszani pedig most is ki lehet, ha valakinek ez a szándéka, egyszerűen kihangosítja a beszélgetést és diktafonnal rögzítheti.

[ Szerkesztve ]

(#1185) Roland861010 válasza laci0530 (#1184) üzenetére


Roland861010
addikt

Tessék az európai uniós tanácshoz fordulnia ezzel, hogy korlátozott tudással vagy csak képes használni azt a készüléket amit anno a törvény módosítás élőt (vagy bevezetés után) már nem tudsz ugyan úgy használni.

Ez még mindig nem a gyártó és készülék hibája!

Marhára nem értem miért megy ezen a lovaglás...
De anno a Mate 10pro-nál is ez volt, egy marha jó telefon volt hónapokig nyúztam mások meg azon "sírtak" hogy nincs hangrögzítés...

(#1186) mjani1172 válasza Memmaao (#1180) üzenetére


mjani1172
addikt

Én meg nem értem, nem ismerem azt a munkakört amikor az ember mindenre ráér. Nyilván nem pörgős "vállalkozói" munka, hanem állami vagy olyan ahol nem számít a tempó vagy az ügyfél.
Amikor pl az ügyfelek állnak és vinnék el a termékeket, közben leállnak a számító vagy éppen a szegő gépek, miközben olajos kézzel javítod a gépet, folyamatosan csörög a telefon és a viszonteladók diktálják le rendelésüket, akkor nagyon jól jön, hogy egyszerre szerelhetek, kiszolgálhatok, és rendelést vehetek fel.

[ Szerkesztve ]

(#1187) Roland861010 válasza mjani1172 (#1186) üzenetére


Roland861010
addikt

Ezek tök okés dolgok de még mindig nem értem az összefügést a törvénykezés és betartás és az önérdek között..
Ugyanis ez egy egyéni sajátos felhasználási módja a telefonkészüléknek, az hogy egyesek nem találják meg benne az ő felhasználási feltételüknek megfelelő programokat vagy módokat az nem a készülék hibája...

Üzlekötöként nekem is napi 30-40 hívás megy ki és jegyzetelek na nekem meg pont ez miatt kell ez a telefon... igaz az én kezem nem lesz olajos...

(#1188) viera válasza FuRiONight (#1157) üzenetére


viera
őstag

Szinte mindig az Apple proci a legerősebb. :K

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#1189) Memmaao válasza mjani1172 (#1186) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem ha egy rendelés szobán van leadva és nem írásban, az már rég rossz.

My name is Bond, James... Dean.

(#1190) mjani1172 válasza Memmaao (#1189) üzenetére


mjani1172
addikt

OFF
Minden ember, minden tulajdonságát nem tudom megválogatni, én az ügyfelekből élek. Ez a piacgazdaság. De egyébként nem is olyan tragédia, sőt a világban vannak ennél lényegesen rosszabb dolgok is.

[ Szerkesztve ]

(#1191) Hikvision


Hikvision
senior tag

Voltam ma bent a Pólus SES-ben, és megkérdeztem, hogy biztosítást, hogy tudok ott kötni, aztán mondták, hogy sehogy ;] Nem foglalkoznak már ezzel S9-óta, van valami külsős cég: [link] de nem túl bizalom gerjesztőek az ajánlatai, aztán kérdeztem, hogy ha futárral kérném a kiszállítást, akkor az pénteken ide érne-e, aztán mondták, hogy gyakorlatilag 1000%-hogy nem, úgyhogy ha kell péntekre, akkor be kell érte menni.

20 éve a PH-n.

(#1192) mjani1172 válasza Roland861010 (#1187) üzenetére


mjani1172
addikt

Milyen törvénykezés? Azok akik folyamatosan visszaélnek minden adatommal, ellopják, lehallgatják, eladják, stb... böffentenek valamit, ami egy betarthatatlan baromság,akkor én álljak vigyázzba?
Nem tudsz úgy felhívni szinte senkit, hogy ne vennék fel a beszélgetésedet. Van választásod? Van,pl ha szeretnél kérni pl egy gázszámla másolatot küldjenek újra, vegyél ki egy nap szabadságot és akkor nem vesznek fel rólad mindent, még az anyád leánykori nevét is!, egy sz.ros gáz csekkhez.! Mindez az adatvédelem nevében.
Ez reális?
Én nem élek vissza senki adatával.
Ui: Gyártják az autókat amivel 200 km/h felett lehet menni.
Minek, kinek? Egyedül a németeknél nem törvénytelen. Ott nem gondolkodnak? Senki?
Ez az adatvédelem ilyen formában egy nagy 0.
Nézd meg a Facebook hányadszorra sérti meg, és még most is itt van. Ha komolyan gondolnák már rég elintézték volna,de neki lehet hallgatózni is.

[ Szerkesztve ]

(#1193) _ak_ válasza Hikvision (#1191) üzenetére


_ak_
addikt

Fura mert valakinek a Telenor is csak 26-ra ígérte, nekem meg kedden mindenképp 23-ai kiszállítást ígértek.

A külön biztosítás meg jó lenne, de nincs "kedvem" még 50-et rádobni a mobilra. :(

Let's begin, de gozaimasu!

(#1194) S e t h válasza Memmaao (#1180) üzenetére


S e t h
nagyúr

Valaki megfenyeget téged életveszélyesen. Többször.
Feljelented.
Hatóságnak a feljelentett elmondja, hogy a telefon céges, többen használják, ő nem is hívott téged.
Ügy lezárva, ember röhög a markába.

Viszont ha rögzíted a beszélgetést, akkor azt bizonyítékként fogják az eljárásban felhasználni és szakértőt fognak kirendelni, annak megállapítására, hogy azonos-e a telefonban fenyegető személy hangja az általad feljelentettel.
Ítélet.

Többek között ilyen értelme is van hívást rögzíteni.

Vagy ha egy vásárlás alkalmával félrevezető tájékoztatást kapsz telefonban, amit később letagadnak, de neked megvan a beszélgetés, ami alapján a javadra fognak dönteni.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1195) kovacs65 válasza S e t h (#1194) üzenetére


kovacs65
senior tag

Én is ezek miatt szeretem, ha lehetséges a felvétel:

Felhasználható-e polgári perben?
A polgári perben a bizonyítás egyik alapelve a szabad bizonyítás elve. Ez azt jelenti, hogy a törvényben csak nagyon kevés korlátozás van a bizonyítékokkal kapcsolatban, és a törvény rendszerint nem szorítja keretek közé, hogy a perben milyen bizonyítási eszközök és bizonyítékok használhatóak fel. Főszabályként minden olyan bizonyíték felhasználható, amely a tényállás felderítésére alkalmas. A polgári peres eljárásról szóló törvény tehát nem tilalmazza az engedély nélkül készített hangfelvétel bizonyítékként való felhasználását.

A bírósági gyakorlat is amellett foglal állást, hogy az ilyen hangfelvétel a peres eljárásban felhasználható, annak ellenére, hogy az engedély nélküli felvételkészítés személyiségi jogsértést valósít meg. A gyakorlat ezt azzal indokolja, hogy bár mindenkinek joga van a személyes jogok védelmére, azonban e jogát senki sem alkalmazhatja visszaélésszerűen. Márpedig, ha az illető azért hivatkozik a hangfelvétel kapcsán a személyiségi jogainak megsértésére, hogy ezzel a tényállás felderítését akadályozza, esetleg saját hamis állítását leplezze, akkor nem járhat sikerrel. Így nem hivatkozhat erre például az olyan adós, aki a hangfelvételen elismeri, hogy kölcsönt kapott másik féltől, aminek visszafizetését ígéri, és a kölcsön tényének bizonyítására ez a felvétel szolgálna.

Amennyiben a bírósághoz engedély nélkül készített hangfelvételt nyújtanak be egy perben, akkor mindenekelőtt a bíróság megkérdezi az érintett felet, hogy a felhasználáshoz hozzájárul-e. Amennyiben igen, akkor a hangfelvétel minden további nélkül felhasználható és figyelembe vehető. Ha a válasz nemleges, akkor a bíróság azt is mérlegeli, hogy szükséges-e egyáltalán a hangfelvétel felhasználása, nem bizonyította-e már a peres fél e nélkül is az állítását, illetve állnak-e rendelkezésére más bizonyítási eszközök is. Ha az eljáró bíróság úgy látja, hogy a hangfelvétel felhasználása mindenképpen szükséges a bizonyító fél állításának igazolásához, akkor azt a másik fél engedélye nélkül is fel fogja használni.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#1196) ForRedGlory válasza S e t h (#1194) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Azt te csak hiszed...

(#1197) Schuler888 válasza mjani1172 (#430) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Loius Vutton táska, Philli p Patek óra"
Tehat mind2 vmi hasonlo nevu kamu? :D nem ADIOS cipu volt mellette rajtuk es nem NOKLA telefon volt az? :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#1198) domerator válasza Memmaao (#1180) üzenetére


domerator
veterán

Nézd kedves Memmao,

Kicsit cinikus is leszek, bocs... tudod rengeteg alkalommal rettentő hasznos, hogy nem kell penna és papír után kutatni, ahogyan azt utánad és előttem sokan leírták. Tudjuk, hogy a törvényeket be kell tartani, még akkor is ha azokat pár semmirevaló söpredék kotonszökevény embernek látszó tárgy miatt hozták. De... maradjunk a te munkakörödnél például: ha bedöglik a defibrillátorod, vagy a sterilizálód, akkor hívjátok a technikust, sokszor közvetlenül, nem központon keresztül... a technikus pedig sokszor többet van úton, mint nem (ilyen ez a popszakma) és ha hívod, megkérdezi, hogy milyen típusú cuccot használsz, ami nem működik. Ha nem tudja felírni és kap még két ilyen hívást vezetés közben, akkor lehet hogy hozzád egészen más alkatrészt visz ki, mint amilyen kellene, nem tudja megcsinálni a gerétet, te meg vársz újabb egy-két napot, amíg megjön a technikus a jó alkatrésszel.
Ez csak egy példa a millióból, ahogyan becsületes emberek használnák nap mint nap a hívásrögzítést, a visszaélésre halványan se gondolva... szóval jogilag csillagos, amit leírtál, de emberileg nulla.

Most már kapisgálod, hogy mi értelme lenne a hívásrögzítésnek? (mert azt írtad, hogy nem érted a miértjét)

Ezzel itt befejezem, mert a modik úgyis vendettát csinálnak hamarosan, de talán kicsit világosabb a dolog így.

Ja még valami... bevállalom, hogy ha találok egy működő hívásrögzítőt, akkor azt a törvényt megszegve használni is fogom... inkább, mint vezetés közben kapkodva jegyzetelve netán kiirtsak egy kétgyerekes családot egy balesetben magammal együtt.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#1199) laci0530 válasza domerator (#1198) üzenetére


laci0530
senior tag

+1 👍 (ha a másik fél is tisztában van azzal, hogy a hívás rögzítésre kerül – hasonlóan az ügyfélszolgálatok telefonos központjaihoz – és abba beleegyezik, akkor etikailag sem lehet aggályos az elhangzottak rögzítése meglátásom szerint). Az életszerű és az emberek érdekeit figyelembe vevő jogi szabályozás sem arról kellene szóljon, hogy mi mindent nem lehet, hanem arról, hogy - a felek egyéni és kölcsönös érdekeket is figyelembe véve – hogyan lehessen.

[ Szerkesztve ]

(#1200) S e t h válasza ForRedGlory (#1196) üzenetére


S e t h
nagyúr

Tapasztalat híján nem írtam volna le, szóval nem hit kérdése.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.