Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) ollie válasza Juhaszatti (#190) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tudom mennyire támogatott a Samsungon kívül.

***

(#202) Fred23 válasza #78791680 (#199) üzenetére


Fred23
nagyúr

"számomra így az adatai alapján simán veri a teljes mobilos palettát" ;)

Ádám16 említette például a P30-at, és igen, lehetnek néhányan, akik számára a P30 valóban konkurálhat a "kis" Note 10-zel. Nálam meg már ott elbukik, hogy nem veszek IP67 alatt telót, és punktum. Ez ilyen alapvetés.

(#203) #78791680 válasza Fred23 (#202) üzenetére


#78791680
törölt tag

Medencezni viszed a telefont, illetve buvarkodni? Vagy mi az oka ennek?
Ellenkezo esetben remelem tudod hogy ez az IP dolog csak marketing, de ezt mar a valamire valo oldalak is reg megirtak. Nem szabad birkanak lenni.

(#204) marcarc válasza Fred23 (#202) üzenetére


marcarc
senior tag

Jól működik a marketing hál istennek.

(#205) leslien válasza Taci (#192) üzenetére


leslien
nagyúr

Ez kvázi akkor egy beismerés, hogy bocs, S10-tulajok, de a 9820 nem volt pariban a SD 855-tel,

ha igaz lesz h 9825 jobb ( vagy egy szinten) lesz mint a SD855.. ha meg SD855+ akkor megint szembe hugyozza a EU-s és saját országban leendő tulajokat a Samsung.. ;] :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#206) nyisziati


nyisziati
veterán

Ennyi pénzt egy telefon se ér. S-pen, DEX stb. ide vagy oda.

(#207) kekedi válasza Ádám16 (#198) üzenetére


kekedi
senior tag

Tényleg. Ha az akku nagyobb egy telefonba, akkor az tényleg oda veri.
Már szaladok is hogy vegyek egy Energizer telefont (18.000-es aksi)
De a jack és a bővíthetőség hátrány miatt is lassabb lesz egy telefon. ja nem.

A nagyobb felbontású kamera ok, meg NC.

[ Szerkesztve ]

(#208) FіkuszKukіsz válasza Ádám16 (#198) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Azért az ellenben után egy pár dolgot még kihagytál. Azon kívül a Pro szuper képernyő rezegtetős hangjával sem dicsekedtél.Szerintem felesleges teszt nélkül hangzatos kijelentéseket tenni. Neked jobban bejön a P sorozat. De az, hogy jobb lenne mint az új Note szerintem ezt sokan megmosolyogják.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#209) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Azért a funkciókból is látszik, hogy ez a jelenlegi streamer generációnak lett szánva. Keményen ráfeküdve arra, hogy a videófelvételek jók legyenek. Nem tűnik úgy, hogy nagyon megerőltették volna magukat S10 széria után, de ez nem is volt másként előtte sem szóval várható volt. A sima 10 Note viszont picit csalódás. Ha lehúzza a Note 9 árát akkor 400 euró vs 1200 euró... Azt az extra 800 eurót nem éri meg a Note 10+.
Nem véletlen egyre tovább tartják meg az emberek a mobilokat, már nem éri meg váltani olyan sűrűn 3x annyiért, én is már azon vagyok, hogy 2 évente sem váltok és akkor is csak 1-2 évvel régebbi modellre mikor már hatalmasat zuhantak az árak. Lehet én öregszem és már nem tudnak annyi pénzt kicsikarni belőlem. :DDD

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#210) Linkin1994 válasza ollie (#186) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Igen és azt hány füles támogatja?

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#211) Silenzio


Silenzio
addikt

A Full HD meg a 2K az komoly? A 2K tudtommal ez:

DCI 2K (native resolution)2048 × 1080 1.90:1 (256:135, ~17:9) 2,211,840 pixel
DCI 2K (flat cropped)1998 × 1080 1.85:1 2,157,840 pixel
DCI 2K (CinemaScope cropped)2048 × 858 2.39:1 1,755,136 pixel

Összehasonlítva, S10 (a kisebbik is!): 1440 x 3040 19:9 4.377.600 pixel. Ez 6.1 collon 550 ppi. Ez a fejlődés?

A PCWorld egész más értékekről számol be. Hol a hiba?

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#212) Linkin1994 válasza leslien (#188) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Az eddigi infók alapján talán kb az sd855 szintjén lesz
bár ez a kép nem ezt mutatja.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#213) leslien válasza Linkin1994 (#212) üzenetére


leslien
nagyúr

kíváncsian várom...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#214) Plazmacucci válasza Silenzio (#211) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ki mondta, hogy 2K?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#215) zazenke


zazenke
őstag

még mindig csak csak 2x optikai zoom ? kicsit vicces. de szerintem az aksi ideje se fogja verni a p30 pro-ét

(#216) -Skylake- válasza #78791680 (#203) üzenetére


-Skylake-
addikt

Vagy mondjuk konyebb tisztitani ? Nekem ameg S7E-m volt !minden nap! mielott elindultam otthonrol siman megfogtam es nem elkezdtem torolgetni zsepivel hanem beraktam a csap ala es a folyo viz alatt mosogatoszivaccsal tisztitottam. Na akkor tiszta lesz a kijelzo... En abszolut osztom a kolega velemenyet, ip67/68 igenis legyen alap a felsokategoriaban. Egyebkent sose buvarkodtam vele.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#217) -Skylake- válasza Plazmacucci (#214) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az a cikk ami alatt epp beszelgetunk.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#218) #82891776


#82891776
törölt tag

Ha az a kamera lyuk nem lenne akkor még tetszene is.De igy :N

(#219) Noukoum válasza Taci (#192) üzenetére


Noukoum
veterán

Hát az s10ben a snapdragon sokkal jobb mint az exynos és nem csak teljesítményben hanem üzemidőben is!

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#220) #72042496 válasza Fred23 (#191) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Összességében perpill nem tudok most ennél vonzóbbat a magam számára. Teli van hibákkal, mégis számomra így az adatai alapján simán veri a teljes mobilos palettát."

Én is ugyanígy vagyok vele. (Kisebbik Note10.)

[ Szerkesztve ]

(#221) FuRiONight válasza #72042496 (#220) üzenetére


FuRiONight
őstag

Bő két hónapon belül jön: iPhone 11 - Mate 30 Pro - Pixel 4 - Oneplus 7T Pro illetve a Xiaomi is jön egy új készülékkel. Hirtelen "csak" ennyi.

(#222) Plazmacucci válasza -Skylake- (#217) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én azt hittem a nagyobbik telefonra gondolt és ezért van kiakadva ennyire. Napok óta lehetett tudni a kissebbik felbontását. Ráadásul az iphone esetében meg ment a mosdatás. Most miért ciki?

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#223) -Skylake- válasza Plazmacucci (#222) üzenetére


-Skylake-
addikt

Igen, a nagyobbik felbontasa a 2K.

"És akkor az eltérések. A “kis” Note10 Full HD felbontást kapott, a nagyobb 2K-t."

Szerk : ugy latom a cikk teved. 3K lesz az.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#224) Noukoum válasza FuRiONight (#221) üzenetére


Noukoum
veterán

A oneplus 7t pro-t nagyon várom, kíváncsi leszek mit raknak bele, vagy csak lesz mert lennie kell kategóriába fog esni

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#225) #72042496 válasza FuRiONight (#221) üzenetére


#72042496
törölt tag

És ezek közül számomra a Note10 a legvonzóbb. :)

[ Szerkesztve ]

(#226) hito válasza FuRiONight (#221) üzenetére


hito
nagyúr

A java még hátravan ezek szerint ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#227) Fred23 válasza #78791680 (#203) üzenetére


Fred23
nagyúr

Hány IP67-es vagy IP68-as telód volt eddig? Nekem Xperia go - IP67, S5 mini - IP67, A3 (2017) - IP68, Nokia 8 Sirocco - IP67. Egyik se ázott be, pedig némelyik úszott is, illetve mindegyikkel túráztam és kocogtam tartósan esőben, alsógatyáig átázva.

Igen, próbáltam néhány nem IP-védett telót is egy darabig; nem bírták. Egyik mondjuk csak a harmadik beázására halt meg teljesen. Szóval nekem jöhet bárki a marketing rizsa benyelésével, inkább a saját tapasztalataimra hallgatok, és nekem sokat számít az IP-védelem megléte.

[ Szerkesztve ]

(#228) spawn21 válasza FuRiONight (#221) üzenetére


spawn21
veterán

+1
igazad van.

iPhone 13p

(#229) 7Heads Drago válasza noro79 (#7) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha mindenki rátesz egy lapáttal az ára, az Apple is fog. Sőt náluk szokott a legdurvább lenni. :DDD

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#230) 7Heads Drago válasza jacis (#27) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nincs kinyalva! Sőt meg sincsenek a userek kérdezve hogy mi lenne a jobb. Csak beletolják az arcodba és ez van.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#231) BabMester válasza Noukoum (#219) üzenetére


BabMester
senior tag

Fotózásban is, a Snapdragonos S10-eken jobb a dynamic range, a videó stabilizálás meg az overall képminőség mint az Exynos-os készülékeken. De nekünk ez jutott.. gondolom a Note-nál ugyan ez lesz, max az üzemidő javul az új Exynossal.

[ Szerkesztve ]

(#232) nyisziati válasza Noukoum (#219) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezt nem értem én se, mi ez az Exynos hype.
Snapi sok területen lényegesen jobban optimalizált.

(#233) gilfoyle válasza Noukoum (#189) üzenetére


gilfoyle
őstag

Nekem még a Note9 (N10+ is kb ekkora) kijelzője is sokszor kicsi volt a komolyabb jegyzeteléshez...

Pont ezért is agyalok, hogy legyen-e ilyenem, vagy a jelenlegi S10+ mellé egy Tab S6...

[ Szerkesztve ]

(#234) Taci válasza nyisziati (#232) üzenetére


Taci
addikt

Miféle hype? Pont hogy abból eredt az egész, hogy a Snapdragon megoldása jobb/erősebb/takarékosabb/stb. volt az S10-ben, mint az Exynos-os párja (9820), és mivel a hírekkel ellentétben a Note10-ben megmaradt a 855 (korábban 855+-ról írtak), viszont az Exynosból az újabb került bele (9825), így a Samsung is "elismerte", hogy az S10-ben lévő 9820 nem volt egy szinten a SD 855-tel.

(#235) Noukoum válasza Fred23 (#227) üzenetére


Noukoum
veterán

Nekem 0 IP védett telóm volt eddig (saját, nem pedig teszt jelleggel) , és egyik sem ázott be:D

monguz azért valamivel annak nagyobb a kijelzője. De nyilván ha azt kicsinek érezted ezzel sem leszel sokkal előrébb

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#236) OutsideR válasza sompetike (#135) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Noukoum Annyi volt hogy miután bejelentették a Note 8-at hívtam őket hogy van nálam egy 7-es, mondták hogy utána néznek hogy vegyék vissza (ez olyan 2 hét volt) le lett jelentve hol adjam le (Debrecen SES) utána meg onnan hívogattak hogy mikor viszem már (egyszerűen nem jutottam odáig hogy bemenjek leadni)

sompetike Nem vittem vissza, (Note 4-ről váltottam, az beadta a kulcsot pont a 7-es bejelentés előtt, és nem tudták javítani mert nem volt már alkatrész hozzá így levásárolható lett az ára) Note 4-et nem lehetett már kapni (ugye Note 5 nem volt itthon hivatalosan) az S sorozat meg nem pálya Note után így gondoltam várok vele egy keveset. Az S8 nem győzött meg (mellesleg jókat derültem a bemutatón ahogy a Samsung által megtagadott soha sem létező Note7 után világújdonságként eladták ugyanazokat a dolgokat -home gomb +kisebb keret)
Szoftveresen jöttek rá az akku patchek, amiket először még vissza lehetett flashelni régebbire, később már nem engedte a rendszer a downgrade-t, úgyhogy kapott egy rootot meg custom romot így már nem jött egy OTA frissítés sem rá.

(#237) Noukoum válasza nyisziati (#232) üzenetére


Noukoum
veterán

?
Én nem tudok exynos hyperol

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#238) @rglaaf


@rglaaf
veterán

Végre lecserélhetem a TabS3-at meg egy mobilt, egy készülékre :C

PSN:BiZzare_0 ️

(#239) leslien válasza Taci (#234) üzenetére


leslien
nagyúr

erről beszèltem ez idáig a S10 topikban h az igazság odaát van.. clone Samsung van az EU ban... :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#240) ghiottone válasza #78791680 (#203) üzenetére


ghiottone
nagyúr

IP dolog csak marketing? - nekem nem így jött le ekkor: [link] és azóta 20 hónap telt el, de biztos nem az ip68 miatt működik ma is a telefon.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#241) #78791680 válasza -Skylake- (#216) üzenetére


#78791680
törölt tag

Arra boven jo egy tisztito liquid is es kicsit igenyesebb megoldas :DD Egyebkent pedig ha a csapbol folyo vizet dorgolod szet raadasul mosogatoszivaccsal, az nagyon sok micro karcot eredmenyez.
Nem veletlenul nem mondjak sehol hogy csap alatt mosd.
Tudom, mert tapasztaltam regen Sony telomon. Akkor jottem ra hogy tok felesleges elvarni az IP-t. :)

(#242) Fred23 válasza Noukoum (#235) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ezért is nagyon szubjektív a dolog; nem mindenki szeret esőben túrázni, kocogni, pedig nyáron milyen jól is tud az esni a magamfajtának! Nőcim is hasonló, olvassa, hogy égszakadás várható, kivár, aztán ahogy érkezik az áldás, szól, hogy jöhet a kirándulás. :D

(#243) Noukoum válasza Fred23 (#242) üzenetére


Noukoum
veterán

Bizony, ezért érdemes elfogadni hogy valakinek kell az IP tanúsítvány, valakinek meg nem.:)
Abban szerintem egyet értünk hogy nem árt ha van

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#244) #78791680 válasza Fred23 (#227) üzenetére


#78791680
törölt tag

Volt mar par, de feleslegesen, nekem sem aztak be, ahogyan az IP-vel nem vedett telefonjaim sem. Ellenben egy ismerosomnek IP-vel cimzett Samu azott be elso alkalomra.
Remelem tudod, hogy az IP nem egyenlo azzal hogy minden egyes keszuleket letesztelnek..
Ezzel azert erdemes vigyazni, ne hogy pont a 380ezres Note legyen a kiveteled :)

[ Szerkesztve ]

(#245) Kasya válasza BabMester (#231) üzenetére


Kasya
nagyúr

Oh persze, meg a Sony vs. Isocell kameramodul.
Soha senki nem fogja észrevenni a kulonbseget. Aki szar kepet keszit, annak A12X Bionic-kal is szar lesz. Annyira eszrevehetetlen a kulonbseg.

[ Szerkesztve ]

(#246) Noukoum válasza Kasya (#245) üzenetére


Noukoum
veterán

Főleg hogy átlaguser előkapja és már fotóz (akár állítva) és már teszi is ki facebookra instára. Na ott aztán számít a legkisebb minőségbeli különbség is. (nem)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#247) sohajda90


sohajda90
tag

Tényleg szép (bár a színopciókért nem vagyok oda meg a kameralyukat is szokni kell, de nekem mindkét jelenleg használt telefonomon van notch és egyiken sem zavar), viszont azért megérdemelne a Samsung egy tarkónbaszást, amiért ennyire összemosta a termékvonalakat a "nagy" Galaxy S-sel meg a "kicsi" Galaxy Note-tal. Gyakorlatilag most 3-4 hónap eltéréssel sikerül bemutatni majdnem ugyanazt, ugyanabban a méretben, cask már egy kicsivel jobb processzorral (legalábbis a Snapdragonos változat esetében), kicsivel job kamerával, jóval több funkcióval. Azért az durva, hogy egy 300+ ezres telefont gyakorlatilag negyedév alatt "updatelnek", mert ez így ebben a formában egy egyértelmű update. Régen azért volt lényegbeli méretkülönbség a kettő között ami miatt "ceruza ide-ceruza oda" mindenki el tudta dönteni egyértelműen melyik való neki. Most ha én vettem volna áprilisban egy S10+-t eléggé átbaszva érezném magam. Egy abszolút csúcskategóriás készüléknek azért legalább 1 évnek kellene lenni az életciklusának, amíg a felhasználó azt érezheti, hogy tényleg a termékszéria csúcsáért fizetett, ez ebben az esetben így nem valósul meg...

(#248) viera válasza #72042496 (#225) üzenetére


viera
őstag

+1 szintén
A többi engem sem érdekel. :N
Majd egyszer talán iPhone vagy Pixel. :U

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#249) ollie válasza sohajda90 (#247) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig pont most vannak lényeges különbségek a Note10 és S10 között, miközben a Note9 és Note8 idejében ez kisebb volt.

Egyrészt jobb a SoC (és pont Exynos-nál, nem pedig SD-nél), másrészt itt már UFS3 van. A design is különböző, a kijelző is nagyobb, a pen is több trükköt tud, a DEX meg óriásit lépett előre.

[ Szerkesztve ]

***

(#250) Silenzio válasza Plazmacucci (#214) üzenetére


Silenzio
addikt

Baszki, olvastad a cikket?

"És akkor az eltérések. A “kis” Note10 Full HD felbontást kapott, a nagyobb 2K-t."

(#203) Pixo: Imádom az ilyen fasza megmondóember dumákat. Nem, az IP az egy szabvány, öregem, és minden valamire való eszköz megkapja, amely valamennyire védett kell legyen nedvességtől, pl. egy fürdőszobai lámpa is. Ne akarja már egy fórumozó túlokoskodni az egész ipart... És ahogy előttem is írták, kifejezetten jó, hogy nem kell nedves törlővel baszakodni, hanem le lehet mosni a telefont. Kifejezetten jó, hogy bevihetem a Balcsiba fotózni (NEM tengerbe), kifejezetten jó, hogy felvehettem olyan snittet a tavasszal forgatott filmemben, ahol a képrögzítőt telibe kapja a csapvíz, mint a Psychóban (igen, van kamera, nem, az nem vízálló). És az is kifejezetten jó, hogy a fürdőkádban ücsörögve nyomogathatom, ha épp unatkoznék, elég csak a párára ügyelni.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.