Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ClioRS válasza Noukoum (#49) üzenetére


ClioRS
őstag

Note 10: 151 x 71.8 x 7.9 mm
Note 10+: 162.3 x 77.2 x 7.9 mm

(#52) Noukoum válasza OutsideR (#50) üzenetére


Noukoum
veterán

És mit csináltál a note 7-el, miután lett a note 8? Már ha publikus:)

ClioRS Ezer hála! :R
A kisebb mérete kellemes, ha lemegy az ára elgondolkodok (nem most lesz)
Nagyon szerintem senki sem lepődik meg, nagy de pl a Sony xperia 1 magasabb mobil.

Ami viszont tetszik az a vastagság! Érdemes megnézni a note 9 méreteit, durva. Kellemes meglepetés, "s10-esedett a note", persze tudom hogy ez keveseknél szempont.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#53) adamssss


adamssss
veterán

az 5G-s verzióról nem is esett szó, ami Európában csak a Note10+-nál lesz opció, de valószínűleg csak ősz végén, ha itthon is már lesz valamiféle hálózat.

Mar iden osszel lesz itthon 5G?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#54) fateless


fateless
veterán

Tök jó készülék, meg minden.
De valahogy az elmúlt években az a jelenség, hogy minden csúcskészülék 300k feletti, számomra sokkoló.

Érthető, miért tör előre a O+, xiaomi MI és társaik a 150-200k-s kategóriákban.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#55) Ádám16 válasza ollie (#48) üzenetére


Ádám16
addikt

oh plz. Ha a Samsung akarta volna, lett ott nagyobb akksi.
A 3.5 jack törlése is időszerű volt már, nem? Az se fért már el sehogy sem, gondolom.

fateless: Azért az O+ is rendesen emelte az árait a konurenciához.
Nem akartam belekeverni az Apple-t, mégis megteszem. Szerintem,
ha ők nem mennek el a X-zel 1000$-ig, a többi gyártó se mert volna.
De kapott a nép egy tesztet, kell így is. Kevesebbet adnak el nagyobb haszonnal, és ez így nagyon jó nekik. Gondolom, a többi gyártó is így van ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#56) domerator


domerator
veterán

A kepstabilizalassal es a 3d szkennerrel engem megvettek :R

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#57) joey04 válasza jacis (#27) üzenetére


joey04
titán

kb a seggünk ki van nyalva már

:D el vagy tájolva

---

Amúgy nem rossz gépek, a nagyobb szimpi.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#58) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Csak nyomja le szépen a Note 9 árát Black Friday-ig vagy Karácsonyig aztán már veszem is meg. Egyedül ezért vártam a Note 10-et. Várható volt, hogy a sok szivárgás után már nem lesz sok újdonság.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#59) Noukoum válasza fateless (#54) üzenetére


Noukoum
veterán

Tényleg durvák az árak. Legyen Apple Huawei Samsung Sony vagy bármelyik. A oneplus is átlépte a 200ezres határt a pro-val.
Egyébként aki hasonló árban szeretne mobilt annak ott az s10e. Korrekt kis készülék, remek kamerával. Az iPhone xr már más árkategória, mondjuk Huawei-nél ott a sima p30 ami szerintem jó lett, csak elviszi a show-t a pro, ahogy mindig

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#60) Ádám16 válasza domerator (#56) üzenetére


Ádám16
addikt

Annyira, hogy hajlandó vagy ráfizetni a Note8-ra majd’ 200.000 magyar forintot? Persze, nem az én tárcám, de ennyi pluszt szvsz a világba nem er ez a két funkció.

(#61) doooo


doooo
veterán

A gombokat nagyon elcseszték... de nagyon. Az egyetlen igazán fájó pont (a jack hiányát még valahogy elfogadom).

(#62) Szári válasza ollie (#45) üzenetére


Szári
tag

Nem nem kell ingyen adni. A 12GB ram meg a 256GB tárhely az pont 15-20 dollárba kerül a Samsungnak sztem. Szoftveres újítás... nem tudom melyik műsort nézted de én nem láttam semmi olyat aminek ne lenne hasonló megfelelője az play store ban. Hozzá teszem tök haszontalan az emberek 99 százalékénak. Semmi "killer seller feature" nincs benne.De ha már itt tartunk szívesen vettem volna egy one ui 2.0 bamutatót új funkciókkal. Ez egy picit pumpolt átfaragott S10 + S-pen semmi más..Meg egyszerűen nem értem, hogy kitaláltak és megcsináltak dolgokat pl: írisz szkenner és nem az van, hogy reszelnek rajta hanem kiveszik.

(#63) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

A kisebb helyett simán egy S10 inkább, a nagy pedig horror árban. Valahogy elsőre ez most nem áll össze nálam, nincs meg a wow érzés.
A kisebbik Note fhd elég spórolósnak tűnik, cserébe az is brutál drága lett. Lehetett volna egy belépő modell mondjuk 6gb/128gb kiszerelésben, egy 200€-val alatta.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#64) ollie válasza Szári (#62) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerinted.

***

(#65) Pythoncobra


Pythoncobra
tag

Korábban azt olvastam, hogy 5X optikai zoomal gyártják.
Azt is olvastam, hogy a Huaweitől eltérő, de szintén frappáns megoldással találtak ehhez helyet.
Ezek szerint kacsa volt.
Ha ilyen lenne, már rendelném is.
2X optikai zoommal 2019-ben már nem adok ennyi pénzt teloért.
Akármennyire is intelligens S pen, dex, meg hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#66) bombibmw válasza *Mukeey* (#63) üzenetére


bombibmw
veterán

Nemsokára csökkenni fognak az árak és lesz egy-két akció is.
Most a fanok és a gazdagok vásárolnak be, aztán meg azok, akik ésszel gondolkoznak.
S10-ről biztos nincs értelme Note-ra váltani.
Sima N10-nek nem sok értelmét látom.

[ Szerkesztve ]

(#67) -Skylake- válasza Cattle_Decap (#10) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Es vajon miert venne barki is ezt a ROG Phone 2 helyett amugy?"

Mondjuk mert mar elmult 11 eves.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#68) joogreg


joogreg
csendes tag

És még a 2014-es Ascend Mate volt hatalmas....

(#69) kengyel


kengyel
nagyúr

A Plus nagyon tetszik, de marad az S10+. Ha most annyira kellene a ceruza, akkor jó választás lenne.

kengyel

(#70) kerubin


kerubin
csendes tag

Hááát szépek és okosak is. A családban müködő note8 és note9 nagy sebességgel leértékelődik. Az előbbit 85eFt ért az utóbbit 120eFt ért számítanák be. Azt hiszem az új note10+ ár/érték aránya nem üti meg az ingerküszöböt. Na majd meglátjuk.

(#71) OutsideR válasza Noukoum (#52) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Amint végre rávettem magam hogy teljesen átköltözzek a 8-ra jeleztem a samunak hogy még mindig nálam van és visszavették.

(#72) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Grat samu. A sima Note 10 egyenesen visszalépés lenne a 9 után. Kisebb felbontás, kisebb akksi, meg nincs jack sem. Mondjuk utóbbival nem lenne bajom, mert adnak normális Type-C AKG-t.
Meg ilyen ár mellett vedd meg pluszban a gyorsabb töltőt. Én meg még az Apple-t szidtam. :DDD
Ezzel mondjuk most elérték nálam azt, hogy a következő telóm egy iPhone legyen. Pedig imádom a Note 9-et.
De ha már a Samsung is hülyének nézi az embereket, akkor inkább almás mobilt veszek a MacBook mellé...

[ Szerkesztve ]

(#73) domerator válasza Ádám16 (#60) üzenetére


domerator
veterán

Engem vettek meg, nem en a telot :D .. ez a ket cucc valodi innovacio, az spen leggitarozas nem tud erdekelni. Sajna a 3500as akku eleg csirkenek hangzik, de ha ugy allnek gazdasagilag, akkor szerintem valtanek.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#74) #78791680 válasza <Lacy85> (#72) üzenetére


#78791680
törölt tag

Akkor vegyel inkabb OnePlust :K
Nalam most erte el a Samsung hogy tobbet ra sem nezek. Aki most akar premium telefont es nem egy tularazott "tomegtelefont" az vegyen OnePlus 7 Prot!

(#75) OutsideR


OutsideR
aktív tag

A tetején a sim tű nyílása melletti ovális lyuk mi lehet?
A kamerák mellől csendben eltüntették a pulzus/véroxigén mérőt a jack-el együtt?

(#76) ollie válasza <Lacy85> (#72) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem kell megvenned a gyorsabb töltőt, így is 25W-set kapsz a dobozban, nem sokkal gyorsabb a 45W-s (5-10 perccel hamarabb töltődik fel a telefon).

***

(#77) <Lacy85> válasza ollie (#76) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A többi viszont még mindig ott van. 330 ezerért egy butított valamit kapsz, ami sok szempontból visszalépés az elődhöz képest.
Nem vagyok mini teló párti sem, de 6,8" már kell a francnak. Főleg 380 ezres alapáron.
Ha értelmes utódot akarnék, akkor viszont csak a nagyobb játszik.

(#78) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Ennél nagyobbat szólt a tavaszi S10 megjelenés...

(#79) viera válasza bombibmw (#66) üzenetére


viera
őstag

Most lehet én is kivárok,addig meg jó lesz az S10+.Tetszik nagyon a Note10+ de semmi kedvezmény nincs most az előrendelőknek. :(
Azért előrendeltem,aztán meglátjuk átveszem e.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#80) zolikaDB válasza viera (#79) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hu, alig várom, h kiszórja a Telekom 70-ért, és rohanok is megvenni :DDD
Viccet félretéve, igaz butított a sima Note, de valljuk be, mire nem elég a tudása?
És nekem nagyon bejön ez az újfajta méretezés, S10e meg a sima Note.

(#81) viera válasza zolikaDB (#80) üzenetére


viera
őstag

Igen,nekem is tetszik a kisebb is. :K
De a + azért is tetszik mert nem nagyobb mint a Note9 volt. :) Meglátjuk mi lesz,de lehet várok vele év végéig.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#82) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ez most csak vicc, hogy ilyen kamera elrendezése van hátul?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#83) enginev3.0 válasza kakuk.tamas (#18) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát ez nem vészes :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#84) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Nagyon jól néznek ki, bár az Exynos chipkészlet miatt biztos nem veszek még egy Galaxyt. Az S10-emnek is olyan standby 4G drainje van, hogy kínszenvedés használni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#85) S e t h válasza fateless (#54) üzenetére


S e t h
nagyúr

A környezetemből teljesen eltűntek a noteok, csak én tartok még ki, a kínai gyártók törnek előre.
Az embereket azért a végtelenségig nem lehet hülyének nézni. Itt az innováció az ára, azt tolják az égig, persze a többi gyártó is szépen megy utánuk.
OnePlus,Huawei,Xiaomi szépen fölözi le a csalódottakat, vagy egyre többen veszik meg később, amikor már annyit kérnék érte amennyit ér.
Amíg lesz egy réteg, aki akkor is tapsol ha csak a notchot átrakják egyik helyről a másikra, addig marad ez az irány.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#86) total90


total90
veterán

Nem lett ez rossz szerintem. Ami nem tetszik az az az előlapi kamera.

Az ár meg, egy csúcs készülékekről van szoló... Komolyan gondolta valaki, hogy majd 5-600 euróért fogják adni, amikor az előd 1000 euró körül indult ? Sok a naiv ember...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#87) mjani1172 válasza S e t h (#85) üzenetére


mjani1172
addikt

Az ár egy dolog, de a kisebiknél semmi innováció nincs. (szvsz a nagy sem túl erős ebben) Egyszerűen egy olcsósított verzió, az átlagnál is gyengébb üzemidővel.
Régi motoros vagy, minden topcira megvannak a jellemző dolgok, a Samsungnál az üzemidő, ki mi tiltson le, hogy délig bírja.
Így ez még többször kerülne elő, de itthon nem lesz népszerű, inkább a nagy, ott nem lesz gond.
A cerka meg érdekes, a való életben én még nem láttam, hogy használná valaki.
Kb. mint a drága laptopokon a pöcökegér.
A Huawei meg nagyon erős ellenfél, minőségileg szerintem már a samsung előtt van, ez természetesen csak az itteni írásokból, és a saját körből leszűrt tapasztalat, nem tény.
Ui A note 9 nagyon jó, de a hivásrögzítés hiánya miatt több ügyfelet buktak, 3-ról biztos tudok. :Y
A kínaiaknál ez működik, és nekem ez nagyon fontos "extra".

[ Szerkesztve ]

(#88) noro79 válasza Asbee (#8) üzenetére


noro79
tag

Nem kezdem! Leírom véleményem! Nem lehet? Zavar az igazság? Szerintem az előző szebb és nem ad többet az új hogy ilyen drága legyen! Szép napot

(#89) noro79 válasza CptAdamica (#9) üzenetére


noro79
tag

Igazad van! Az a három lyuk a kamera mellett mint valami töltés visszajelző dióda....

(#90) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Szerintem jók lettek. Pont annyi a különbség a kettő között, hogy ne csináljanak egymásnak konkurenciát. Nekem a bővíthetőség sosem volt fontos, lévén hogy iPhone-om is volt sok. Szóval a kicsi bejövős a mérete miatt. Az ár pedig teljesen korrekt lett.
Tetszik.
Dobok egy like-ot! :D

(Rohadjanak meg, mindig megszívatnak, hogy ilyen jó cuccokat adnak ki mostanság, aztán vakarózok, hogy iPhone, vagy Samu. :( )

Szerk:
Ujjlenyomatolvasó remélem már jobb, mint a S10 és plus-ban. Mert a működése nálam kiverte a biztit :W

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#91) #65577472


#65577472
törölt tag

Szépen összeszedett írás, csak egy kis korrekció:

"Évek óta úgy van, hogy az aktuális S-széria hardveres alapjait kapja meg ősszel a soron következő Note, ez most is így van"

Az S10-et Exynos 9820 hajtja, a Note10-et a nemrég bemutatott 9825.

"a nagyobbikban viszont minden idők legnagyobb mobilos Samsung akkuja van a maga 4300 mAh-s kapacitásával"

Ez csak a dobogó második fokára elég, az A70-ben 4500 mAh-s akksi van.

A telefon gyönyörű egyébként, jó döntés volt a kameralyukat középre helyezni, sokkal esztétikusabb.

(#92) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Felkészül: Mate 30 Pro.
Ettől nem lesz nehéz többet mutatni...

https://utdetailing.hu/

(#93) hito


hito
nagyúr

Idén akkor 1 készülék maradt, amit várok: Mate 30 Pro. Eddig az összes csalódás volt ami érdekelt (Xperia 1, Note 10). Aztán nehogy az is csak egy Mate-esített P30 Pro legyen.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#94) Kasya


Kasya
nagyúr

Szuper, hozta a kötelezot.
A kamera elrendezese tovabbra is siralmas. Az, hogy a Note8-hoz kepest a Note10+ merete csak szelesebb lett, ami egyszeruen szuper...raadasul nagyobb aksi és kijelzo. A kamera kozepere kerult, ami nekem ez egyetlen elfogadhato hely. Well done.

A beszamitast itthon a TMX vegzi. Hibatlan Note8-ert 85.356 ft-ot ajanlanak. Erre ha jon meg a 30.000 elovasarlasi kedvezmeny, nem is rossz. Legalabb az eladassal se kell bajlodni.

[ Szerkesztve ]

(#95) sasa134


sasa134
addikt

Most dőlt el, hogy az S8-am utódja egy Note9 lesz BF-kor, 500 Euróért. :)

Avanti Roma

(#96) Doki42


Doki42
őstag

Szépre sikerült, az ár miatt nem releváns. Sajnos... :C

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#97) Velocity


Velocity
aktív tag

Hm... és még egyszer hm... nem tudom hol is kezdjem. Note5 után Note8-ra váltottam (Note7 lett volna eredetileg a terv, de mindig kivárok egy újonnan megjelent telefonnál a váltással, részben az ár, részben, hogy mások kiderítsék mennyire jó is a mindennapokban és ez akkor be is vált... szóval vártam a Note 8-ig) és a mai napig imádom. Nagyon vártam a Note9-et (nem azért, hogy váltsak is, mert nem szoktam évente telefont cserélni), de nekem semmi pluszt nem hozott és hianyoltam a kevésbé nyúlánk kijelzőt is. Az S-pen akkori új funkciói nekem nem voltak valós opciók, lévén viszonylag keveset használom a ceruzát, akkor is ceruzaként.

Az előzetes pletykák során egyre kevésbé vártam a Note10et és most olvasva a cikket teljesen el is engedtem... a kameralyuk (bármilyen formában, legyen az notch, kameracsepp, stb) számomra egy elfogadhatatlan dolog, gyakorlatilag az emberiség elleni merénylet.

Aztán ott van a jack hiánya, amit ha nem is napi szinten, de azért használok és biztos, hogy lenne olyan helyzet, amikor hiányozna (pl legutóbbi utazásunk során otthon felejtettem a fülesem és az első reptéri boltban vettem egy egész használható és jó minőségű Sony agybadugóst 20euroért).

Hátsó kamerák elhelyezése sem tetszik, hogy a sarokba költöztek, egyszerűen nem tudom elhinni, hogy nem tudták volna szebben megoldani, ez kb 10/8 telefonon így van. A kamera funkciók pedig eddig sose győztek meg. Minden készüléknél hangoztatják milyen faszák az új kamerák, de arra, hogy telón visszanézze az ember az emlékeit meg kiposztolja facebookra, instára gyakorlatilag az elmúlt 5-6 év barmelyik telefonja jó, de a Note8 biztosan. Komolyabb felhasználasra úgyis érdemes durvább fényképezőbe fektetni.

A többi újítás sem győzött meg: a baloldalra költözött bekapcsológomb érthetetlen, amikor jobb kézben tartva pont a hüvelykujjamhoz esik a Note8-on. Biztos megszokható, de jelenleg most számomra csak egy újabb szög a Note10 képzeletbeli koporsojában. Gyorsabb, több a RAM és nagyobb az akksi, de pl tudja mindenki, hogy a nagyobb akksi azért kell, hogy kibírja ez is 1 napig, mert amúgy többet is fogyaszt.

A lehelletvékony beszédhangszóróval véleményem szerint lesznek még gondok, amikor telemegy kosszal. Es tele fog, ebben biztos vagyok.

Ami tetszik, az az ujjlenyomat olvasó, bár személyes tapasztalatom nincs, de S10-eknél azt olvasni, hogy elég döcögős a dolog, hátha itt már jobb. Ezen kívül a szögletes forma és az ezüst szín ami levett a lábamról, de ez ennyi pénzért kevés.

Összességében nem lettem meggyőzve és a lassan 2 éves Note8-am is teljes mértékben kielégít tudás és sebesség tekintetében, soha nem akadozik, nem éreztem egy pillanatra sem, hogy cserélnem kellene mert lassul. Egyedüli negatívum, hogy a napi sok óra használat miatt beégett a kijelző, de mivel még garanciás, ezt majd cseréltetem :) (illetve gyanítom ez minden Amoledes készüléknél előjön)

Egy dolgot viszont most elért a Note10: elkezdtem nézni, mennyiért tudnék új Note8-at venni, hogy újabb 2 évig biztosan ne legyen gondom :D

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#98) #24536576 válasza ollie (#39) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nem tudom, néhányan miért éltek abban a hitben, hogy a készülékház határozza meg, hogy egy telefon nagy e. Nem felső kávát nyomkodod szerintem te se.

(#99) #24536576 válasza ollie (#44) üzenetére


#24536576
törölt tag

Sok? Mi? 😂 Samsung köd lepi be a szemed. Bár a visszafejlődés is egyfajta újítás. :C

(#100) #24536576 válasza ollie (#48) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ha a Note10+ ugyan akkora, mint a Note9, hogy a viharba van 300mAh különbség az aksiban? 🤔 Ja, tudom, a jack. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.