Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Plazmacucci válasza petymeg (#300) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Abból is kimaradtunk :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#302) bandigyerek válasza petymeg (#300) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Note 3, meg a Note 3 Neo.

(#303) joey04 válasza bandigyerek (#302) üzenetére


joey04
titán

Az csak fél pont, mert a Neo nem egyszerre jött a Note 3-mal. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#304) S e t h


S e t h
nagyúr

Nekem az optikai zoom tetszik a legjobban, végre a samu is implementálta a készülékbe.
Illetve,....... várjál csak, most mi van?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#305) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Note 10 bemutatóteremben megtekinthető? Vagy amíg előrendelés van még megnézni sem lehet hogy mégis mit vennél egy autó áráért?

(#306) borand


borand
aktív tag

Nekem tetszenek. S szériához képest mindig is jobbak voltak a Note széria vonalai. Egyedül a kamerát hagyhatták volna kint a szélen, illetve a hátlapi elrendezés itt is csúnya, mint a mobilok 95%-án.

(#307) S e t h


S e t h
nagyúr

Komolyan töröltette a reklámot, mert így már ciki? Az internet korában?
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#308) leslien válasza F_Gergely (#305) üzenetére


leslien
nagyúr

fentebb írtam...

S e t h
az tényleg gáz.. kapni fognak hideget meleget.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#309) Aryon87 válasza bombibmw (#297) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem legleg. Nem fenyezem, istenitem. Csak hasznalom. De amit irtam az csak a kotelezok hozasa + probalkozas pavaszinnel hatha sikeresebb lesz a csokkeno tendencia miatt.
En inkabb egy fenytoros kekkel, szurkevel adtam volna ki, nem pedig pride szinben..

Jut eszembe.. a N10 megkapta vegre az 5x zoomot? Mert azt nem lattam az iromanyban.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#310) F_Gergely válasza leslien (#308) üzenetére


F_Gergely
őstag

Köszi, nem vettem észre, akkor délutáni program megvan!

(#311) hito válasza S e t h (#307) üzenetére


hito
nagyúr

Jajj...itt fészkelődök a széken, ez nekem kellemetlen :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#312) Kasya válasza S e t h (#307) üzenetére


Kasya
nagyúr

Kíváncsi leszek, ha szetszedik, valóban az lesz e látható, hogy nem tart volna bele a jack...

(#313) OutsideR válasza Aryon87 (#309) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Dehogy kapta, 2X mint az elődben.

(#314) Aryon87 válasza OutsideR (#313) üzenetére


Aryon87
félisten

Neeeee..... Na ez mar ultragaz.. mar az S10 csaladnal is cikinek tartottam, de hogy itt is kihagyjak?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#315) Plazmacucci válasza Aryon87 (#314) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kapott egy széles látót pluszba, de S9 óta kb ugyan azt a kamerát reszelgetik.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#316) Parallaxis válasza a.sebi (#29) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az gyerkőc telefon , á tlag ember nem játszik

Az ugye megvan, hogy a Samsung is a játékokkal reklámozza ezt a Note-ot is? :)

(#317) Taci válasza *Mukeey* (#295) üzenetére


Taci
addikt

Ha "jól látom", a Samsung az új dolgokat előbb a középkategóriás telefonjaival hozza be, ott tesztelgeti/tesztelteti, és ha jók a visszajelzések, és hardver- és szoftver fronton is rendben van a dolog, akkor mehet a felső kategóriába.
Szóval amíg nem lesz valamelyik középkategóriás telefonjukban 90/120 Hz-es kijelző, addig jó eséllyel az S/Note szériában sem.
Szerintem. :)

(#318) icecave válasza Parallaxis (#316) üzenetére


icecave
nagyúr

Jó, de ezt lehet magyarázni azzal, hogy csak a telefon erejét akarja bemutatni, mivel a játékok az egyik legenergiaigényesebb alkalmazások.

(#319) Parallaxis válasza #24536576 (#162) üzenetére


Parallaxis
addikt

Van aki használja még a VRt?

Hát a Note 10 tulajok már nem, mert az nem támogatja többé.
Elvileg a Samsung ki is hátrál a VR piacról.

(#320) Juhaszatti válasza Aryon87 (#314) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az 5x optikai zoom akkor jó igazán, ha 1 és 5 között egy skálán állítható. Szeretem a mobilos optikai zoomot, viszonylag sűrűn használom is, de az esetek többségében az 5x túl sok lenne, van hogy már a 2x-el sem fér bele minden aminek kéne. Ha jól tudom a Huaweinél nincs ilyen skálázási lehetőség, amíg nem is lesz valamelyik gyártónál, én jobban örülök a fix 2x-nek, mint a fix 5x-nek. Abból az egyszerű okból, hogy számomra több esetben hasznos.
Jól jöhet a minél nagyobb optikai zoom, az 5x is szuper, de addig ne erőltessék amíg nem skálázható (és nem hibrid zoomként).

(#321) joey04 válasza Aryon87 (#314) üzenetére


joey04
titán

A huawei gyenge videós képessége sokkal gázabb.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#322) ollie válasza BabMester (#299) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sokat javítottak szoftveresen az akku kezelésen az S10 szériánál, már nem olyan nagy a különbség a 2 verzió között. A legnagyobb gond hardveres, az SD 7nm, az S10-es Exynos 8nm- en készül, és ebből jelentős fogyasztás különbség adódik. Az új, Note10-es Exynos-szal ez is megoldódik, mert az is már 7nm-es.

[ Szerkesztve ]

***

(#323) Taci válasza joey04 (#321) üzenetére


Taci
addikt

Ezt elvileg most már rendbe szedik: [link]

(#324) ollie válasza F_Gergely (#305) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bármelyik SES-ben megnyomogathatod, de szerintem akár Media Markt-ban és minden mobil szolgáltatónál is ki van téve.

***

(#325) ollie válasza Taci (#317) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 90hz kijelző nem lesz közép kategóriában, mivel nagyobb drága.

***

(#326) Taci válasza ollie (#325) üzenetére


Taci
addikt

Jogos, logikus. :B

(#327) Noukoum válasza Parallaxis (#316) üzenetére


Noukoum
veterán

Mert másképp mivel lehetne prezentálni a sok százezer bencsmárk pontot?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#328) Kasya


Kasya
nagyúr

Azert a hivatalos Samu oldal se semmi, hogy mar most ertekelest lehet rajta olvasni :D
https://www.samsung.com/hu/smartphones/galaxy-note10/buy/

(#329) Obyboy


Obyboy
addikt

"minden idők legnagyobb mobilos Samsung akkuja van a maga 4300 mAh-s kapacitásával" ez így nem fedi a valóságot az A70-ben 4500-as van.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#330) SX Wave válasza S e t h (#307) üzenetére


SX Wave
aktív tag

Meg volt ilyen is [link] Szóval a samu is segget csinál a szájából. Rádió, infra, cserélhető akku, jack, és vajon mi lesz a következő amit a fejlődés oltárán feláldoznak. Többiek vissza tették az infrát és 5X zoomnál tartanak és a képek minőségében is előzik a koreait.

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#331) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Egy tökéletes állapotú S8+ vajon mennyiért számolják be? Valaki nézte? Csak kiváncsiság...

(#332) Aryon87 válasza joey04 (#321) üzenetére


Aryon87
félisten

A videos kepesseg engem nem erdekel, az viszont igen, hogy meg mindig toporog a kameraval a Samu, holott korabban azert tudott felmutatni ezt azt.
S6 tesok egy fordulat volt, az S7 tesok megint hoztak ujat, az S8 tesok ota viszont megtorpanas van..
Azota meg csak kamera darabszam noveles van.
Huawei legalabb fejleszt es evrol evre, sot bocs, felevente beujit valami kamerafeaturet. A videora is raerositenek mar, mert rajottek, hogy abban lemaradas van, ez mar a P30Pro eseten is erezheto. Ebben a Samu valoban jobb (de nem a legjobb!)

Juhaszatti: ebben igazat adok, P30Pro eseteben egy 3x optikai is jol jonne sokszor, az 5x valoban sok helyzetben tul sok, es nem mindig tudok hatrebb menni mar a megfelelo perspektiva miatt. De attol meg siman megkaphattak volna a Note10 tesok is.. hasznos cucc. Nekem S9+ eseteben a 2x keves volt..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#333) *Mukeey* válasza BabMester (#299) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ez világos, de ha már 350ezer, akkor villantson valamit, ami másnál nincs. És ugyebár a kijelzőt bámuljuk a legtöbbet...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#334) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Megnézegettem a Pólusban, nagyon korrekt kütyü. A kicsi nincs kiállítva.
Viszont a bekapcsoló gombot hogy mi a francnak kellett áttenni a másik oldalra...
Nagyon nem áll kézre.

(#335) Taci válasza BoneDragon (#331) üzenetére


Taci
addikt

Kb. 67e Ft.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#336) BoneDragon válasza Taci (#335) üzenetére


BoneDragon
veterán

:R

(#337) Linkin1994 válasza ollie (#322) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Ezzel még azért várjunk :D

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#338) nkmedve


nkmedve
őstag

Érdekes a visszalépés felbontásban. Már az S10e esetén is furcsálltam, hogy csak FullHD, bár azon a méreten teljesen jól használható még a pentile ellenére is (azért a nagyon apró szöveg elég homályos tud lenni néha).
Hogyha a Note 10 is pentile, akkor annak a valós felbontása (subpixelszámot figyelembe véve) talán még az iPhone XR-nél is rosszabb, vagy ahhoz hasonló. Persze a PPI huszárok ezért nem fogják telesírni a fórumokat, mivel rá van írva a 400 PPI-s marketingszám. :)

[ Szerkesztve ]

(#339) ollie válasza SX Wave (#330) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Minek rádió meg infra az internet meg okos eszközök korában? Cserélhető akku meg aztán végképp hiányzik. Tisztában vagy vele, hogy ha cserélhető akku lenne a mai telefonokban, akkor kb csak fele kapacitású férne bele? Nem? Gondoltam. Óránként cserélhetnéd az akkut a telefonokban.

Többiek meg nem tettek vissza az infrát. Konkrétan csak 1 olyan telefon jelent meg, szóval nincs többiek. 5x zoom meg egyáltalán nem olyan fontos, mint egy széles látószögű kamera.

***

(#340) ollie válasza nkmedve (#338) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A konkurencia nagy része nagyobb méretű kijelzővel adja az AMOLED-es telefonjaikat, fHD felbontással (Xiaomi, Huawei, OnePlus a nem Proval). Azoknál senki sem sírt. A Note10 meg kifejezetten kompakt telefon, akkora, mint az S10 (nem a plus).

***

(#341) doooo válasza ollie (#340) üzenetére


doooo
veterán

Jó, mondjuk akkor is fura, ebből egyszerűen nem adott alább eddig (az idei évig) a Samsung. Ha csúcskategória, akkor QHD(+), mindegy hány verziója van az adott mobilnak. Persze van választási lehetőség, na meg persze ha mindkettő QHD lenne, akkor megint jönne, a "minek ekkora felbontás a kisebbikbe is, csak gyorsabban merül, stb, stb". Mindenki tetszését sosem lehet egyszerre elnyerni...

[ Szerkesztve ]

(#342) ollie válasza doooo (#341) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, fura. Szerintem az elnevezések is furcsák, a nagyobbnak kéne lennie a sima Note10-nek, a kisebbiknek meg Note10e-nek, az S10e mintájára.

***

(#343) Noukoum válasza doooo (#341) üzenetére


Noukoum
veterán

Akinek kell a nagyobb felbontás vegye meg a nagyobbat. Full HD azon a méret én egyáltalán nem rossz, sőt.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#344) nkmedve válasza ollie (#340) üzenetére


nkmedve
őstag

A kompakttal azért vitatkoznék (szerintem már az s10e is erősen feszegeti a kompaktság határait), de az teljesen igaz, hogy sok más telefonnál is létezik Pentile + FullHD nagy kijelzőn.
Végülis csak arra próbáltam rámutatni, hogy mennyire kettős a mérce néha. Annak idején mindenki sírt az iPhone Xr kijelzője miatt, közben pedig a 400 PPI körüli Pentile kjelzőkkel semmi gondja nincs senkinek, pedig ezeknek a valós, szubpixelekből számolt PPI-je kb. az Xr szintjén van ( [link] ).

A Note 10 esetén gondolom a kissebb akku miatt nem raktak nagyobb felbontást, így is elég szűkös lesz az SOT bár a frissebb hardver segíthet ezen valamennyit.

(#342) ollie: Na igen, szerintem is logikusabb lett volna Note 10e néven kiadni.

[ Szerkesztve ]

(#345) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Irigykedem erre a tollas mobilra, mert mind a mai napig jó lenne a szövegbevitel tollal - de megelégednék a sima digitális bevitelre a papírról is.

Sajna már nincs a Nokia Pen.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#346) s4hu|SyD^ válasza Polarstar (#345) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Digitális rajztábla nem tudja azt? Vagy konkrétan mobilhoz kéne?

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#347) Asbee válasza ollie (#339) üzenetére


Asbee
veterán

Téged fizet a samsung, hogy minden kritikára megmagyarázod az miért úgy tökéletes és pont? Imádtam a Note 8, 9 -et de ez nagyon haloványra sikeredett. És igen, segget csinált a samsung a szájából. Főleg ezzel a reklám sztorival.

[ Szerkesztve ]

(#348) K0vasz válasza ollie (#325) üzenetére


K0vasz
aktív tag

a kiforduló kamerás A80 a megjelenéskor drágább volt, mint az S10e, szóval ez nem feltétlenül akadály :D

(#349) s4hu|SyD^ válasza nkmedve (#344) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Én visszavettem az S7 Edge felbontását Full HD-ra a maxról (Quad HD) és szemmel nem igazán látható a különbség egy mezei felhasználónak. Max ha nagyon keresném a pixeleket. Üzemidőben meg nem hozott pár %-nál többet szóval vissza is raktam.

Viszont EZ pont most jött.

Nem is tudom, hogy a Note 10-el, hogy gondolta a Samsung, mert ahogy sokan írták a kijelzőn kívül nincs WOW faktor. Tény, hogy az S pen nélkül a Note csak egy sima S10.

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#350) FіkuszKukіsz válasza nkmedve (#344) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Az Xr-nél a sírás inkább az ár miatt volt.

Romanes eunt domus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.