Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#340) Cathfaern válasza Polllen (#337) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Miért kellene normál étrend mellett magnéziumot szedni? A normál étrend számomra azt jelenti, hogy benne van minden, amire a szervezetnek szüksége van."
Én normál étrend alatt azt értettem amit az átlagember eszik. Amellé kell a magnézium :)

Amúgy persze, nem lehetetlen keton se a táplálékkiegészítő nélkül. Csak ha tartod a 20g ch-t, hogy meglegyen a protein, ne maradj éhes (legyen elég zsír is), mellé pedig a magnézium, kálcium, nátrium és kálium is meglegyen, akkor kis túlzással ugyanazt fogod enni minden nap.
Mert oké, 120g mandulában van 324mg magnézium, de 9g szénhidrát is. 200g avokádóban van 970mg kálium, de 4g szénhidrát, szóval 13g-nál tartunk. Eszel 250g kemény sajtot (trappista, chedar, edami, gouda, stb), akkor meg van 1800mg kálcium is, de ebben is van 4g szénhidrát, szóval 17g. És akkor emellé még kell enni annyi húst 6 halat (de figyelj rá, hogy zsíros legyen, hogy legyen benne elég kollagén), hogy elég legyen a protein, meg ha még kell zsír, akkor lehet tolni vajat vagy sertészsírt vagy tepertőt. Valószínűleg jó lenne némi tojást is enni ezek mellé, mondjuk 5 darab belefér, az még csak 2g szénhidrát. Mondjuk végignézve ha tudsz egy kis spenótot mellécsempészni, akkor lényegében meg van a teljes vitaminprofil, szóval nem lehetetlen. De akkor nagyjából ezt fogod enni minden nap. Mondjuk 30-50g szénhidráttal egész jó játéktered van már, csak vagy megeszed mindenképp a fentieket és amellé ehetsz mást, vagy elég sokat számolgatsz.

És nem említettél gyümölcsöt, csak azt hittem a plusz szénhidráttal arra utalsz :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.