Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#401) benvolio válasza quad406 (#400) üzenetére


benvolio
őstag

Én is mindent "3-as" erősséggel iszok, nekem az a kávé adag, mindegy milyen erős. Nekem is jobban ízlik a Lungo, mint az Espresso, szerintem itt csak azt fogom venni magamnak. A Latte-t vettük még az asszonynak, de még nem kóstolta, nem tudjuk milyen és a Cappuccino-t sem.

(#402) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok! Van egy ilyen kvfőzőnk és működéskor annyira remeg hogy leugrik a csésze... már mindent tettem alá... ez ilyen?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#403) quad406 válasza zeusz55 (#402) üzenetére


quad406
csendes tag

Az újabbakra többen is panaszkodtak. Állítólag mostanság ilyenek. :(

(#404) Norbika88 válasza zeusz55 (#402) üzenetére


Norbika88
senior tag

Detto ez az helyzet, kölcsön kaptam egy régi kiadást. Az is halk volt, nem rezgett annyira.
Vettem egy újat edigitben, és szét rázza a konyhaszekrényt.

Viszont a régi kölcsön kapottra azt mondták nehogy ki fogyjon a víz a tartályból menetközbe, mert valami szelep gondja lesz. Van ilyen, újaknál is?

Valami hasonlót próbált valaki?

[ Szerkesztve ]

(#405) zeusz55 válasza Norbika88 (#404) üzenetére


zeusz55
senior tag

Én gumilapot próbáltam többfélét is, egyik se működött... az a pohár tartó tálca felfogatás is ludas!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#407) nrg_52 válasza benvolio (#401) üzenetére


nrg_52
addikt

Nalunk a cortado, a dallmayr crema d'oro es a dallmayr promodo a 3 kedvenc.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#408) zeusz55 válasza #45553408 (#406) üzenetére


zeusz55
senior tag

"Nájsz"! Az ilyet sose ertem.... a terbezes vegen odavittek a kesz arut a gorenak hogy fonok itt az uj fejlesztes igyon egy jo mokacsinot... fonok asztalarol mindent leboritott a rezges plusz a mernok munkaszerzodesere racsapodott a fel csesze kv... es azt mondta : Well done fiuk... mehet a marketingesekhez. :C
:W

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#409) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Melóhelyre gondoltam valami egyszerű utántöltőt kipróbálni.
Ezek jók lehetnek-e Nespresso gépbe?

Sima egyszerűbb

Stabilabbnak tűnő

(#410) r.levente75


r.levente75
addikt

A vízmennyiséget ti is kiméritek a kávéhoz adagonként? 20ml mindig a tartályban marad azt rá kell számolni kimérésnél hogy meglegyen a vízmennyiség.
Karamell ízű eszresszót csak neten lehet kapni?
Meddig megy nálatok a gép főzékor azaz Meddig emgeditek? Amíg csöpögés abbamarad vagy a hab ha lemegy? Kikapcsol magától?

(#411) quad406 válasza r.levente75 (#410) üzenetére


quad406
csendes tag

Nem biztos, hogy jót tesz a szivattyúnak, ha a tartályból kifogy a víz menet közben. A tartály mindig legyen tele. Inkább mérd meg, hogy a te gépedből hány mp alatt folyik ki a kellő mennyiségű víz, aztán csak számolni kell kávéfőzés közben. Tapasztalatom szerint Piccolónál kb. 10ml/mp eszpresszó kapszulákkal.. De régebbi vízköves gépeknél ez kevesebb is lehet. De az is megoldás lehet, hogy pont akkora csészét raksz alá amennyi kávét szeretnél. :)
A használatiban azt hiszem van rá utalás, hogy valamennyi időt várni kell a kapszula kivétele előtt. Érdemes addig bennhagyni a kapszulát amíg abbamarad a csöpögés, mert olyankor már minimális a nyomás. Én nem szeretem előbb kivenni, mert akkor a kapszula tetején kispriccel a víz és beszivároghat a gép belsejébe. Szeretném elkerülni, hogy idő előtt tönkremenjen.

[ Szerkesztve ]

(#412) quad406 válasza 8nemesis8 (#409) üzenetére


quad406
csendes tag

Ez itt egy Dolce Gusto-s fórum. Nem hiszem, hogy a Nespressos kérdésekre itt választ fogsz kapni.

[ Szerkesztve ]

(#413) 8nemesis8 válasza quad406 (#412) üzenetére


8nemesis8
veterán

Bocsi, azt hittem univerzális a dolog a válaszok egy részét tekintve!

(#415) 8nemesis8 válasza #45553408 (#414) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi! :R

(#416) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok! A razkodasra azt mondta a kozpont garanciaba kotelesek javitani.... szeria hiba valami kompresszor vagy mi...

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#417) r.levente75 válasza quad406 (#411) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszönöm a hasznos tanácsokat. :R

(#418) r.levente75


r.levente75
addikt

Ma raktam fél liter vizet a tartályba csináltam három kávét. Szemre adagoltam a mennyiségeket elég hamar kifolytak. Ízben erősségben nem éreztem különbséget csak sebességben. A maradék vizet csak miután megittunk a kávénkat ürítettem ki és láttam hogy egy kis víz kiszivárgott alul ahol a tartályból felszívja a szivattyú.
Valszeg maradok a kiméregetős módszernél.

(#420) r.levente75 válasza #45553408 (#419) üzenetére


r.levente75
addikt

Egy hete ott nyertem. :K

(#421) r.levente75


r.levente75
addikt

Nescafé dolce gusto espresso CARAMEL kapszula kapható valahol boltban? Vagy csak rendelős a neten?

(#422) Imy válasza #45553408 (#419) üzenetére


Imy
veterán

Ez jó ár, de még drága, MM-ban 12.900-ért vettem kb 1 hónapja. :) És még mindig ugyanannyi.

(#423) AndrewBlase válasza r.levente75 (#421) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Én is ott nyertem! Magamtól biztos nem vettem volna meg! :D

A caramel íz szerintem annyira "ínyenc", hogy azt boltban nem fogsz találni, csak webshopban.

Bodrik: Az Eurofamilyben is ennyi, már egy hónapja legalább.

Miért mindig én???

(#424) r.levente75 válasza AndrewBlase (#423) üzenetére


r.levente75
addikt

A mázlista. :C
Ti hogyan főztök rajta kávét, mi a pontos menete? A vízadagolás része érdekel pontosan, már egy ideje próbálom kitapasztalni mi a jó megoldás.

(#426) Imy


Imy
veterán

Vízkőóldózni mivel szoktátok, és hol veszitek hozzá? Milyen gyakran kell?

(#428) Imy válasza #45553408 (#427) üzenetére


Imy
veterán

Okés, de hogyan lehet átmosni citromsavval, és mennyi vízhez mennyi citromsav kell? Gondolom a dummy kapszulával szokta amit újkorában adnak hozzá.

(#430) r.levente75 válasza #45553408 (#425) üzenetére


r.levente75
addikt

Lehet hogy túltolom a témát, elnézést kérek érte mindenkitől.
Ha pl a párommal iszunk két kávét délután, ő egy cortradót én egy intensot. Az elsőhöz 80ml, a másodikhoz 50ml víz kell. Természetesen a pohár mindig ugyan az. Ha a tartályba tötök pl 4dl vizet és szemre lefőzöm mindkét kávét, akkor elég hamar átfolyik rajtuk a víz és a kapszulában kivételkor is marad víz. A tartályban is marad víz ami levételkor mindig kicsurog valamennyi amíg a szelep el nem zár.
Ha a két kávéhoz külön külön kiadagolom pontosan a tartályba a megfelelő vízmennyiségeket rászámolva azt a 20ml-t ami minden főzés után bennemarad, akkor sokkal hosszabb ideig folyik át a víz a kapszulán több a hab és amikor a vízfelszívás végéhez ér, akkor még a kapszulából is kipréseli a vizet, szerintem zamatosabb lesz a kávé. Viszont így elég macerás mindig kiméregetni, föleg ha jön egy vendégsereg és kb hat kávé rendel.

[ Szerkesztve ]

(#431) quad406 válasza r.levente75 (#430) üzenetére


quad406
csendes tag

Szerintem fordítsd meg a dolgot. Ne előtte mérd ki a pontos vízmennyiséget, hanem engedd a kávét egyenesen a mérőedénybe. Tudni fogod mikor kell leállni. :)

(#432) AndrewBlase válasza r.levente75 (#424) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nem tolom túl a dolgot. A tartályt teletöltöm, amíg ki nem fogy, használom. Ha kiürül, teletöltöm ismét.
Többnyire csak presszókávét iszom, adott a pohara, tudom meddig kell engedni, hogy elérje az uszkve 50-60 ml-t.
De ha cappucsínót, vagy latte-t, cortado-t (vagy akármi mást) iszok, annak is megvan a "maga pohara", tudom, meddig kell engedni. Hovatovább plusz-minusz pár ml-rel nem foglalkozok. :DDD

Szerintem nem tesz jót a gépnek, ha kicentized a vizet, a szivattyúk általában nem szeretnek szárazon menni. A víz meg azért enged mindig a tartály levételekor, mert a rugó nem tud olyan gyorsan lezárni. Szvsz "természetes" jelenség.
A habosabb kávé nálad szerintem éppen abból adódik, hogy ugye vizet már nem tud szívni, így levegőt szív, melegít, és azt nyomja a kapszulán keresztül a pohárba, mintegy felgőzöli neked a kávét.

Miért mindig én???

(#433) Kasya


Kasya
nagyúr

Lehet itt tanacsot kerni Nespreso es Tchibo gepekkel kapcsolatban, vagy mindenki Dolce Gusto-s? :)

[ Szerkesztve ]

(#435) Kasya válasza #45553408 (#434) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ket gep kozt gondolkodom, ami latte kavet keszit.

A Nespressot ismerem, a Tchibot nem. A tejes-kave meg teljesen idegen nekem, mert nem iszom tejjel :D

(#437) Kasya válasza #45553408 (#436) üzenetére


Kasya
nagyúr

Csak gyari kapszulakat veszek, sajnos a tobbi nem izlik. A Tchibo kapszula is izlett, mikor parszor kiprobaltam valamelyik plazaban. Bar mas izvilag, tenyleg.

Ezek a Philips/Saeco gepek egesz pofasak, mindenkepp megnezem oket jobban is. :R

(#438) r.levente75


r.levente75
addikt

Letisztult a dolog. Vettem egy ilyen pohárkészletet ami színültig 200ml. Pont a fülnél vannak a szükséges ml mennyiségek. 35,40,50,80 és középen a 120. Üveg, gyönyörűen mutat benne a kávé. Ha Elkészült rátöltöm a megfelelő mennyiségű melegített tejet cukor és már iható is. A tartályba több vizet teszek így az egész családnak egyszerre megy a dolog szivattyúkímélő. A tejszínhab sem maradhat le!

[ Szerkesztve ]

(#439) quad406 válasza r.levente75 (#438) üzenetére


quad406
csendes tag

Huh! Nagy kő esett le ... :))

(#440) r.levente75


r.levente75
addikt

Rossmannba a kapszulák most 1229.-

(#441) r.levente75


r.levente75
addikt

Másfél, két hét után sikerült beszerezni majdnem az összes fajta kávét. Hát öööö, ma ittunk egy baristát és egy ristretto ardenzát, erős mindkettő, és eszméletlen finom.
Első kőrben a zöld ristretto nálam a dobogós, a boundi és az espresso. De nehéz sorrendet állítani, mert mind fantasztikus.

(#443) quad406 válasza zeusz55 (#416) üzenetére


quad406
csendes tag

Van esetleg valaki akinek ezt gariban megjavították vagy kicserélték a készüléket egy "nem rázkódósra"? Vett pár napja egy Piccolót valaik a családból. Bakker tényleg beremeg tőle az egész munkapult :W Egyébként nincs vele baj, teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#444) quad406 válasza r.levente75 (#441) üzenetére


quad406
csendes tag

Azt hiszem nem esett még itt szó róla. Megjelent az Aldi-ban is sajátmárkás DG kompatibilis kapszula Amaroy néven. 4 félét láttam: esperesso, lungo, latte és azt hiszem capucino. 1200 Ft 16 kapszula, olyasmi dobozban mint a Mülleres Café Royal. Nem tudom mióta lehet kapni. Az is lehet, hogy már van egy ideje. Én eddig még nem láttam, igaz ritkán tévedek be. Első látásra kulturáltak és hermetikusan zártak a kapszulák. Az íze majd csak holnap derül ki.

(#445) r.levente75 válasza quad406 (#444) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha megkóstoltátok kérlek Írd meg kíváncsi vagyok. A müllerest mi is vettünk azért érezhető a különbség . Reggelihez fogyasztjuk inkább.

Az a szerencsénk hogy elég sok helyen kapható az eredeti valahol mindig van akció. Olyan áron lehet hozzájutni hogy sokszor nem is érdemes megvenni az utángyártottat.

[ Szerkesztve ]

(#446) Imy válasza quad406 (#444) üzenetére


Imy
veterán

A Lidl-s kapszuláról mi a vélemény?

(#448) quad406 válasza Imy (#446) üzenetére


quad406
csendes tag

Szerintem Lungo jó, Espresso nem annyira, de elmegy.

(#449) quad406 válasza r.levente75 (#445) üzenetére


quad406
csendes tag

A mülleresből szerintem a lila Grande az jó. A kék Lungo az felejtős. Jók az eredeti DG-k, de egy idő után nem árt egy kis változatosság.

(#450) AndrewBlase válasza quad406 (#448) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Érdekes, én pont fordítva vagyok vele. :D
Bár a Lungo-t is presszókávénak megfelelő mennyiségű vizzel ittam, számomra az inkább csak "tea", mint kávé.
Maga a lidl-is kapszula nálam eddig hibátlan, mind lefőtt rendesen.

Miért mindig én???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.