Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) drew86


drew86
csendes tag

Régóta várt cikket olvashattam, nagyon szépen köszönöm, élvezettel olvastam minden karakterét. :) DDR1, meg ilyenek. :) nem tudom, mennyire fogadsz be ötleteket a tervedbe, de saját tapasztalataim alapján (igaz, nem HTPC, csak PC és notebook) azt ajánlom, hogy mindenképpen tegyél be egy SSD-t. (bár a két 2,5-ös helyből arra következtettem, hogy ez már amúgy is terv :). De ha nem, akkor legyen az. Amikor én megvettem az első SSD-met (intel 320 120GB) a PC-m be, akkor rögtön utána vettem egyet a notebookomba (Toshiba L30-134 kb. 6 éves. :D az SSD kb. többet ér mint az egész notebook maga...). Katarzis volt, mint a cikk kb. A másik meg, hogy szerintem elég neked egy LP-s videóbigyula. Minek kéne nem LP-s? Játszani úgy sem ezzel a géppel fogsz, 1080p-ben pedig videót lejátszani már lassan egy sima integrált VGA is elég. Gondolkodtam már ezen elég sokat, és valahogy nem tudom elképzelni azt az életszituációt, hogy hazaérek hamarabb mint az asszony, benyomom a HTPC-t, ölembe kapok egy bluetooth-os billt és egeret, és nekiállok GTAIV, CODMW2, vgay bármi mást játszani, míg a fehérnép meg nem jön... HTPC-vel töltesz, nagyrészt sorozatokat, HD filmeket, zenét és játékokat, de az, hogy leülj és kiélvezd a HTPC-t teljes önnön valójában, és mondjuk nézz rajta egy filmet, hát... legyen naponta, de én inkább azt mondom, hogy heti két alkalom. A többi időben pedig csak tölt. Néha-néha ránézel munkahelyről logmein-nal, de egyébként csak azért van, mert imádod, hogy otthon van. Ezért egy normál videókártya (és valljuk be - de lehet, hogy én vagyok csak ilyen - ha már teljes méretű VGA, akkor már azért legyen benne kraft, mert mé ne') felesleges. Azt a plusz pénzt pedig amit egy erősebb VGA-ra szánnál, használd fel egy SSD-be, ebbe meg vegyél valami minimal-t, ami viszi a full HD videókat. A hangkártya meg nem sz@rja össze magát mondjuk DTS-ben játszik le. (Én audiofil buzi vagyok, imádom a térhangzást...) Egy szó mint száz, SSD, LP, és le a kalappal a cikk előtt. :)

Üdv,

A.

"-Akkor... mondjuk legyen egy kicsi mindből. Tutti-frutti, karamell, vanília, rumosdió és kávé." "-Ja, csak ne spórold ki a pisztáciát!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.