Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) AtiSnatch válasza Maffia91 (#1000) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

Bekapcsolt kijelzőnél hozzáérinted két ujjad a kijelzőhöz és kikapcsol.

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#1002) Maffia91 válasza AtiSnatch (#1001) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Woooow :R

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#1003) soundman1 válasza Maffia91 (#1000) üzenetére


soundman1
senior tag

Korábban írtam.
Le lehet tenyérrel is takarni, mert az is több érintésnek felel meg, csak az nem olyan menci, mint a két ujjas.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#1004) thomasa válasza Maffia91 (#1000) üzenetére


thomasa
senior tag

Én bal kézen hordom, és a jobb mutató és középsővel.

(#1005) Macika66 válasza DonDragonka (#997) üzenetére


Macika66
addikt

Full szilikon a szíj. Aligha hiszem, hogy tudna zörögni...

De kipróbálom szíj nélkül, lecsupaszítva...

(#1006) Macika66 válasza Macika66 (#1005) üzenetére


Macika66
addikt

Kipróbáltam. Zizeg, igen hallhatóan...

(#1007) DonDragonka válasza Macika66 (#1006) üzenetére


DonDragonka
őstag

Nem a szíj zizeg ha... hanem a vasalat ami az órához rögzíti, az a kis rugós pöcök...
De mint írod szíj nélkül is zörög... Akkor lehet egy service-t megérne a dolog...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#1008) nyogo83


nyogo83
senior tag

Sziasztok!

Ma sikerult beujitanom egy Watch GT-t, lenne par kerdesem. Iphone-al hasznalom, a legfontosabb dolog nekem az ertesitesek/hivasok jelzese es a hosszu uzemido (Amazfit Bip-rol valtottam, ott ez okes volt).

Az addig okes, hogy nem minden ertesitesnek jelzi az ikonjat, nem gond.
Viszont a kovetkezoknek igy kell mukodniuk?

- ha ertesitest kapok, akkor rezeg az ora, viszont nem eled fel a kijelzo. Meg kell nyomnom a felso gombot, hogy mutassa az ertesitest
- miutan kikapcsolt a kijelzo, ha ujra megnezem az uzenetek nezetet, akkor nincs egy darab regebbi uzenet sem

Nem kellene listaban szerepelni regi ertesiteseknek, amiket esetleg torolni tudok?
Nem kellene ertesitesre bekapcsolni/felvillanni a kijelzonek?

(#1009) soundman1 válasza nyogo83 (#1008) üzenetére


soundman1
senior tag

Ha a kézemelésre felébredjen nincs bekapcsolva az Egészség app-ban, akkor csak rezeg az óra és nem kapcsol be a kijelző. Ha szeretnéd, hogy felvillanjon, akkor a kézemelésre ébredjent vagy kénytelen használni. Nekem is hiányoznak a részletesebb beállítási lehetőségek.
Aktív kijelzőn egy felfele sepréssel meg kell jelenjen az összes üzenet.
Androiddal így van, de iphone-nal is így kellene működnie.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#1010) Szpisti válasza soundman1 (#1009) üzenetére


Szpisti
addikt

Huawei Mate 20 Pro-val használom, és ha elolvastam az üzenetet, nekem sem marad meg az órában egy sem. Úgy veszem észre, hogy csak azok maradnak benne, amiket nem az órán olvastam el.

(#1011) nyogo83 válasza Szpisti (#1010) üzenetére


nyogo83
senior tag

Igy van. Ez az ami megzavart, mert mas oran csak akkor tunik el, ha kezzel torlom.

(#1012) soundman1 válasza Szpisti (#1010) üzenetére


soundman1
senior tag

Teszteltem egy kicsit egy naptári bejegyzéssel, mert én sem érte(tte)m miért tűntek el az üzenetek.
Miután átküldi az értesítést és ránézek az órán vagy a teló értesítési sávjában nem tűnik el egyik helyről sem. Ha azonban a telón megnézek vagy a telón az üzenetet megnyitom eltűnik. Az továbbra is talány, hogy bármit megnyitok az órán eltűnik, azoban vannak olyanok továbbra is, amiket (pl. e-mail) délelőtt a telón elovastam, és az óra hozza üzenetként. Csinálok az órán egy resetet, nem ez az első, ami nem jól működik.
Ettől függetlenül szétválaszthatnák az alulról sepréses menüt egy megtekintő felületnek, és a Notifications-t az üzenetek naplózásának.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#1013) richies


richies
senior tag

Sziasztok. Kaptam egy GT-t ma szülinapomra. Ez az elso okos órám, Szóval Süsü vagyok hozzá.

Messenger uzenetek nem olvashatók csak azt latom,h.kitol kaptam.

Hogy lehet ezt beállítani?
Alapon van minden.

Köszi. Üdv

Rozsomak of Power

(#1014) nokiae51 válasza Tailorzsolt (#830) üzenetére


nokiae51
tag

Sziasztok!
Az óra számlapok mindig ugyan azok? Vagy esetleg lehet valami mást is letölteni az órához! A segítséget előre is Köszönöm

Üdv: The Flash

(#1015) Ixion77 válasza nokiae51 (#1014) üzenetére


Ixion77
őstag

A telefonos app-jában van néhány extra letölthető számlap. Más, külső forrásból tudtommal nem lehet hozzáadni.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1016) soundman1 válasza richies (#1013) üzenetére


soundman1
senior tag

Szerintem mindenhol csak a tárgyat, vagy a küldőt látod, a beltartalmat a telón kell megnézned. Sokat dobna a használhatóságon egy csomó beállítás, de annyi van, amit az órán vagy az Egészség appban találsz. Idővel egy kicsit többet tesznek majd bele.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#1017) soundman1 válasza nokiae51 (#1014) üzenetére


soundman1
senior tag

Amit az Egészség app feldob annyi van. Ez van. Próbálkozni kell, melyik felel meg a napszakodnak és azok között váltogatsz.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#1018) caveman1


caveman1
tag

Sziasztok!

Tervezem egy ilyen óra vásárlását, eddig a barna szíjas ezüst verzió nyerte el legjobban a tetszésemet. A következő kérdésekkel kapcsolatban kérném a segítségeteket:

-Van e valami különbség a dizájnon kívül, a tavaly novemberben megjelent huawei watch gt (ha minden igaz az általam kinézett verzió is ilyen) illetve az idén megjelent huawei watch gt active és társai között? Érdemes inkább az újabbakat keresni (bár ez a zöld meg sárga nekem nem igazán jön be) vagy ugyanolyan jó minden téren a tavalyi modell is?

-A google fitbe, vagy egyéb külső appba való szinkronizációra van már esetleg valami megoldás?

-Bejövő hívás esetén a hívó fél nevét, vagy telefonszámát megjeleníti rendesen?

-Az órát átlagosan 10-12 órás hegyi túrák mérésére használnám, stabilan végigméri a hosszabb túrákat? Nem jellemző a lefagyás mérés közben? (Egy amazfit bip-em van jelenleg, sajnos ilyen téren nekem elég megbízhatatlan, lefagy a mérés vagy magától befejezi ill. hasonlókat művel, mindenképp olyan órát akarok ami nem csinál ilyeneket)

Bocsánat ha kicsit hosszú lett, előre is köszönöm a segítségeteket!

(#1019) Macika66 válasza soundman1 (#1016) üzenetére


Macika66
addikt

Két okosórám van, ez a Huawei Watch GT és egy Samsung Watch 46 mm.

És bizony a Huawei-t használom...

Pedig a Samsung több, mint 1,5x annyiba került. És – többek között – van rá több 10.000 számlap is.

És mégis... ;)

(#1020) nokiae51 válasza soundman1 (#1017) üzenetére


nokiae51
tag

Szia!

Köszönöm a segítőkész hozászolást! :R :R

Még egy kérdésem lenne....
Van e lehetőség arra, hogy ha alsó vagy a felső gomb megnyomása után a különböző "ikonok" ne középre rendezve legyenek, hanem félkör alakba ahogy a Samsung okos óráiban is vannak?

Remélem érthetően fogalmaztam :)

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Üdv: The Flash

(#1021) Luser2000 válasza nokiae51 (#1020) üzenetére


Luser2000
addikt

Nincs rá lehetőség.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1022) <Adamsky> válasza Macika66 (#1019) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Két okosórám van, ez a Huawei Watch GT és egy Samsung Watch 46 mm." - ilyen?
Ööö... ezt kicsit kifejthetnéd (mondjuk egy listában, pro / kontra) :R

Más: kajakozáskor használta már valaki az órát? És, ha igen, milyen sportot állított be? Nekem a futástól teljesen "megreccsent" a Honor Magic-em. Talán úszást (kinti) kellett volna állítani? :F

[ Szerkesztve ]

(#1023) richies válasza soundman1 (#1016) üzenetére


richies
senior tag

El tudom olvasni az üzeneteket.
Ha a telon is megjelenik az uzi a felso savban. Azt küldi tovább az órára.

Rozsomak of Power

(#1024) richies


richies
senior tag

Más..

Huawei fórumon olvastam,hogy néhányan panaszkodnak, hogy túl hangos a rezgés.

Engem is zavar kicsit.

Szinte hangosabb mint rezgősebb...

Rozsomak of Power

(#1025) Macika66 válasza richies (#1024) üzenetére


Macika66
addikt

Korábban én is írtam, engem is zavar. Az összes korábbi okosórámnál (szám szerint 6 db eddig) mindnél zajmentes volt a vibra.

(#1026) nokiae51 válasza Luser2000 (#1021) üzenetére


nokiae51
tag

Köszönöm szépen a gyors választ! :R

Üdv: The Flash

(#1027) caveman1


caveman1
tag

Sziasztok!

Bocsi hogy ismét kérdezem, de esetleg ha valaki tudna választ adni, tapasztalatot megosztani ezekben a kérdésekben az sokat segítene a döntésben:

"Tervezem egy ilyen óra vásárlását, eddig a barna szíjas ezüst verzió nyerte el legjobban a tetszésemet. A következő kérdésekkel kapcsolatban kérném a segítségeteket:
-Van e valami különbség a dizájnon kívül, a tavaly novemberben megjelent huawei watch gt (ha minden igaz az általam kinézett verzió is ilyen) illetve az idén megjelent huawei watch gt active és társai között? Érdemes inkább az újabbakat keresni (bár ez a zöld meg sárga nekem nem igazán jön be) vagy ugyanolyan jó minden téren a tavalyi modell is?
-A google fitbe, vagy egyéb külső appba való szinkronizációra van már esetleg valami megoldás?
-Bejövő hívás esetén a hívó fél nevét, vagy telefonszámát megjeleníti rendesen?
-Az órát átlagosan 10-12 órás hegyi túrák mérésére használnám, stabilan végigméri a hosszabb túrákat? Nem jellemző a lefagyás mérés közben? (Egy amazfit bip-em van jelenleg, sajnos ilyen téren nekem elég megbízhatatlan, lefagy a mérés vagy magától befejezi ill. hasonlókat művel, mindenképp olyan órát akarok ami nem csinál ilyeneket)"

Illetve még annyit kérdeznék, hogy a firmware frissítések után mennyire pontos az órában a gps nyomkövetés. Korábbi posztban írta valaki hogy a gps mintavételezés nem volt a legjobb, ez fejlődött esetleg?

Köszi még1x a segítséget!

(#1028) tl-x


tl-x
őstag

Ma futás közben elkapott az eső, alig áztam meg de az óra semmit nem küldött át a telefonomra. Elveszett az eredmény. :(

Eddig csak néha tapasztaltam, hogy kihagy a GPS.

[ Szerkesztve ]

(#1029) philoxenia válasza tl-x (#1028) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát azért komoly felhőzet esetén nyilván kevéssé hatékony a GPS egy ilyen kis kütyüben.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1030) MeSKA válasza caveman1 (#1027) üzenetére


MeSKA
aktív tag

-Csak kinézetben van különbség (oldalsó gombok recések, picit más színű fém), szoftver ugyan az. És természetesen a szíj dizájnja is más.
-Google fitbe nincs szinkron.
-Bejövő hívás esetén szám és név is megjelenik
-Fagyásrol nem hallottam, üzem időben ettől jobbat nem nagyon találsz ebben az árban.

(#1031) caveman1 válasza MeSKA (#1030) üzenetére


caveman1
tag

Köszönöm a választ!

Esetleg a GPS nyomkövetés pontosságáról tudnál még vélemyényt mondani? A mostani amazfit bip-emen ha visszaézem az útvonalat sokszor eléggé kacskaringós vonalat rajzol, meg pl. az elnyújtott kanyarokban is sokszor lesodródik a rendes útról, több 10 méterrel mellé rajzolja vagy levágja a kanyart. Tudom persze hogy a gps útvonal rögzítést sok tényező befolyásolja, de a mostani órám ezt tiszta égbolt mellett is produkálja. Meg pl. egy erdősáv teljesen meghülyíti.

Köszi!

(#1032) sharp4 válasza tl-x (#1028) üzenetére


sharp4
őstag

Nekem vasárnap volt egy futásomo, ami elveszett. Hiába szinkronizáltam, nincs meg..

Szerk: megvan a futás az órán, csak a Huawei Health programban nem jelenik meg!

[ Szerkesztve ]

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#1033) tl-x válasza sharp4 (#1032) üzenetére


tl-x
őstag

Órában nekem is megvan. Így be tudtam írni ez alapján a telefonban.

Tetszik ez az "Alway on" funkció. Ti használjátok?

(#1034) tl-x


tl-x
őstag

Nem fog így beégni a kijelző ha állandóan rajta van a számlap?

(#1035) Ixion77 válasza caveman1 (#1031) üzenetére


Ixion77
őstag

Mind hasonlóan teljesít. Állítólag a GT ha össze van kapcsolva a telefonnal akkor annak a GPS-ét használja. Ha nincs, akkor a sajátját, ami kisebb fogyasztású.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1036) Ixion77 válasza tl-x (#1034) üzenetére


Ixion77
őstag

De. OLED, fizika.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1037) Szpisti válasza tl-x (#1034) üzenetére


Szpisti
addikt

Van ennek is egy kis játéka a beégés ellen, már megfigyeltem, de nem kameráztam le.
Hasonló ehhez: [link]

(#1038) MeSKA válasza caveman1 (#1031) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Neten annyit találtam anno, hogy túrázáshoz és futáshoz elmegy a GPS mintavétel, de biciklin necces ha sok irány váltás van. Amúgy ha nem stabil a GPS pl erdőben érdemes telefonnal összehozni, használja inkább a telefonét, de nekem nem vesztette el még eddig a jelet.
Tl-x: nekem is aktív a funkció, én is szeretem és megfigyeltem, hogy tényleg mozog a számlap a beégés ellen, kb mint a videón. Én nem félek egyébként ettől, nekem csak akkor megy ez a funkció, ha tudom, hogy időre kell mennem és akkor gyakran nézem az órát. Amúgy lezárom a képernyőt illetve ő maga is kikapcsol bizonyos idő után tétlenség esetén.

(#1039) kopeka


kopeka
újonc

Sziasztok!

Az eddigiek alapjan nagyon megtetszett ez az ora! Azonban Youtube videok megnezese es forumok olvasasa sem tette vilagossa szamomra, hogy abban a pillanatban, amikor egy uzenet megerkezik, akkor a kijelzon megjelenik plusz rezges, ugy hogy hozza sem kell erni semmilyen gombhoz es el is tudom egyuttal olvasni, vagy maskent tortenik?

Koszonom a segitseget!

(#1040) Ixion77 válasza kopeka (#1039) üzenetére


Ixion77
őstag

Amennyire emlékszem, mikor rezeg a kezemen ránézek, és ott az üzenet.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1041) kopeka válasza Ixion77 (#1040) üzenetére


kopeka
újonc

Koszi!

Az uzenet tenye, vagy rogton olvashato is?

(#1042) Ixion77 válasza kopeka (#1041) üzenetére


Ixion77
őstag

Olvasható.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1043) kopeka válasza Ixion77 (#1042) üzenetére


kopeka
újonc

Koszi!

(#1044) Nikaré válasza richies (#1024) üzenetére


Nikaré
őstag

Nálam is jelentkezett ez a hangos rezgés.
Több mint zavaró!!
Ebben még az is bosszantó, hogy pl. kerékpározás közben nem érzem a rezgést!
Inkább lenne erősebb a rezgés (vagy állítható) de halkabb a hangja.

(#1045) Szpisti válasza Ixion77 (#1040) üzenetére


Szpisti
addikt

Ha be van kapcsolva a csuklómozdulatra való kijelzőbekapcsolás akkor igen, egyből mutatja az üzenetet. Ha nem, akkor meg kell nyomni az egyik gombot az ébredéshez, de akkor is egyből az üzenetet mutatja.

(#1046) Macika66 válasza tl-x (#1034) üzenetére


Macika66
addikt

Ha megfigyeled, a gyári AOD mindig (percenként) ugrál pár pixelnyit. Ez pont elég ahhoz, hogy ne égjen be.

(#1047) Macika66 válasza Nikaré (#1044) üzenetére


Macika66
addikt

Ez az egyetlen hibája van számomra is az órának...

(#1048) sonye


sonye
senior tag

Sziasztok!

Kalandossn és jó drágán, de végre nekem is lett egy ilyenórám. Tavasz óta rá vagyok kattanva.
És az az AOD is nagyon jó.

Kalnad lényege, hogy megrendeltem, aztán a cég szépen eltűnt. Előre utalt pénz. Se óra, se pénz. Eredmény, hogy méshol újra rendeltem.

No de a kérdésem, hogy vérnyomást ez az ófa nem mér?
Másik, hogy nem lehet pulzust mérni gyorsan, csak ha belemegyek a funcióba? Nekem a mérési eredményt nem mutatja a számlapon, ha olyat választok, amin meg kéne jelelenni.

(#1049) Nikaré


Nikaré
őstag

Szia!
Sajnálom az esetet.

Vérnyomást nem mér.
Pulzust igen, valószínűleg nincs engedélyezve az applikációban, ha ott állítod be akkor a számlapon is megjelenik.

[ Szerkesztve ]

(#1050) Szpisti válasza sonye (#1048) üzenetére


Szpisti
addikt

Vérnyomáshoz el kellene szorítani a kart valamivel, milyen lenne már, ha az óraszíj felpumpálná magát... :DDD
Láttam már olcsó kínai okosórákon, okoskarkötőkön ilyen funkciót, de csak kamut mutat, egy véletlenszerű értéket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.