Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Black_Raven válasza Tompie (#499) üzenetére


Black_Raven
veterán

Nem, minden téren többet tud a Watch2, üzemidőben jobb csak a GT. Azt kell eldöntened, hogy használni akarsz, egy telefon tudású órát, amit egyszerre kell töltened 2naponta a mobiloddal, vagy elég egy olyan óra, amire semmit nem tudsz rakni pluszban, csak a benne lévő dolgokat használni de azt jól működően. Tehát ha szükséged van bármire, a GT tudásán felül, akkor Watch2.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#502) Tompie válasza Black_Raven (#501) üzenetére


Tompie
őstag

Akkor GT, mert nekem csak arra van szükségem, hogy minden értesítés megérkezzen az órára (ha van olyan esetleg el is tudjam olvasni, de ha nem, nem lényeg) az érdemi dolgokat úgyis telefonon keresztül végezném.
Ezek alapján nekem (elég a GT) GT kell ??!!! :F :)

[ Szerkesztve ]

(#503) Black_Raven válasza Tompie (#502) üzenetére


Black_Raven
veterán

Egyértelmű a válasz, sőt ez így, nem volt kérdés sem.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#504) Tompie válasza Black_Raven (#503) üzenetére


Tompie
őstag

:R

(#505) AtiSnatch válasza Tompie (#502) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

Viszont ha szoktak hívni viberen vagy fészbúkon, akkor arról csak az elmúlasztott hívás jelzést fogod megkapni. Üzenteket,viber,messenger részben ki is írja és a rendes hívást is jelzi szépen.

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#506) Tompie válasza AtiSnatch (#505) üzenetére


Tompie
őstag

Nekem az a lényeg, hogy hívásról, illetve értesítésekről jelezzen az óra.
Gondolom az alkalmazások is korlátozottak amikről tud értesítést küldeni, pl whatsapp :)

(#507) tyukee válasza imiadmin (#500) üzenetére


tyukee
csendes tag

én nekem volt watch 1-em, most amazfit stratos után gt-m van. Tényleg semmi értelme a programmal való bővíthetőségnek. csak az üzemidő és az értesítések megjelenítése a lényeg. A vízállóság mellett meg a telefonálási lehetőség sajnos nem megoldható. Az akksi időben a gt jobb minden eddigi óránál. :-)

mindíg csak előre...

(#508) philoxenia válasza tyukee (#507) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A vízállóság mellett meg a telefonálási lehetőség sajnos nem megoldható.

Itt elvileg lehet, gyakorlatban nem látom...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#509) Redchucky


Redchucky
aktív tag

Sziasztok, csatlakoztam a klubbhoz, Moto 360 2nd lett lecserélve.Vo2max mérés kamu, vagy tényleg működik? GPS-t ki lehet kapcsolni? Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#510) AtiSnatch válasza Redchucky (#509) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

Huawei health --> Én --> Beállítások --> Automatikus követés

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#511) Redchucky válasza AtiSnatch (#510) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Köszi. Az órára gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#512) <Adamsky> válasza tyukee (#507) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az Android Wear-nek ott van értelme, hogy nem vagyunk keretek közé (értsd: Huawei Health "only") szorítva. Szóval nekem nem is az fáj, hogy nem tudok mondjuk Viber-ezni vagy telefonálni az órán, hanem, hogy a fránya HH-ból nem tudom kinyerni az adatokat. Ha, ez működne, vagy az órát támogatná vm. 3rd party alkalmazás, akkor számomra - szinte - tökéletes lenne.

AtiSnatch
Mi ez az "Automatikus követés"?

[ Szerkesztve ]

(#513) AtiSnatch válasza <Adamsky> (#512) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

Én arra gondoltam, hogy azzal tudod kikapcsolni az órán a gpst. Ha be van kapcsolva, akkor meg felrajzolja a térképre, hogy merre futkároztál. De nálam ez off-on van. Aki aktivitásmérésre is használja az órát az majd kijavít, ha hülyeséget írtam. :) Külön az órán nem találtam.

Most elindítottam egy "edzést és ott mutatja, hogy keresi a gps jelet, tehát ha elindítasz valami tevékenységet, akkor kapcsolja be csak.

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#514) Szpisti válasza Szpisti (#488) üzenetére


Szpisti
addikt

Továbbra is 5 napot bír egy töltéssel az órám az utolsó frissítés óta, pedig ugyanúgy használom az órát, semmit sem teszek másképpen. A szép fix 8 napos üzemidő lement 5 napra...
Másnap nincs ilyen gondja?

(#515) sharp4 válasza Szpisti (#514) üzenetére


sharp4
őstag

Nincs. De valóban kevesebbet bír, mint a frissítés előtt!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#516) DonDragonka válasza sharp4 (#515) üzenetére


DonDragonka
őstag

Melyik számlapot használjátok?
Sajnos nem egyformán merítik az órát...
Én a Dsahboard-ot használom megjelenése óta és nem vettem észre, hogy jobban merülne. 7nap 70%.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#517) sharp4 válasza DonDragonka (#516) üzenetére


sharp4
őstag

Én az Outdoors-t használom.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#518) Szpisti válasza DonDragonka (#516) üzenetére


Szpisti
addikt

Simple Tech, mióta csak megvan.

(#519) AtiSnatch válasza DonDragonka (#516) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

Én a minimalist használom. Csütörtökön töltöttem, most 75%. Bár azért ez inkább függ az értesítések, ébresztések számától szerintem, mint a óralaptól. És a folyamatos pulzusfigyelés is ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#520) Redchucky válasza AtiSnatch (#513) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Tényleg, csak akkor indul a gps.

(#521) Balázs1986 válasza Szpisti (#518) üzenetére


Balázs1986
addikt

Szintén.
A fekete Energy is tetszene, ha tényleg fekete lenne (tehát kikapcsolt pixel), nem sötétszürke. Nem is értem, miért ilyenre csinálták.

(#522) DonDragonka válasza AtiSnatch (#519) üzenetére


DonDragonka
őstag

Hm, értem.
Mondjuk nekem megy a pulzus figyelés, folyamatosan...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#523) Bushhun válasza DonDragonka (#516) üzenetére


Bushhun
csendes újonc

Nekem a kistesó van (Honor watch magic) amibe az akkumulátor bőven fele akkora mint a GT-ben de így is 6-7napot bír. Heti 1 óra úszás és kb fél óra futás gps-el+ értesítések (viber nem mert az naponta több száz összejönne) és folyamatos pulzusmérés 7/24órában - csak fürdésre veszem le kb 10percre.
Ami viszont nagyon merít nálam az a kézlendítésre bekapcsolódó kijelző... olyan érzékeny hogy akár vezetés közben a kormány forgatásra is állandóan felébred... Ezért kikapcsoltam így sajnos csak gombnyomásra működik a kijelző amit amúgy hamar megszoktam így nem zavaró.

(#524) DonDragonka válasza Bushhun (#523) üzenetére


DonDragonka
őstag

Én vasárnap este szoktam tölteni. Legközelebb töltés után kikapcsolom a mozgásra ébredő kijelzőt. Meglátjuk akkor hogy hasít az aksi...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#525) Tompie


Tompie
őstag

Amióta megtudtam, hogy van "kistesója" Honor watch magic nem tudom az, vagy GT, tud valaki egy normális oldalt ahol rendesen van össze hasonlítva a két óra GT vs. Honor Watch Magic? mert több oldalon néztem és különböznek az adatok, hogy melyik mit tud :)
Köszönöm

(#526) Bushhun válasza Tompie (#525) üzenetére


Bushhun
csendes újonc

A watch GT-t csak tesztekből és a fórum végigolvasásából ismerem így csak az alapján tudom leírni a személyes tapasztalatom. Az óra picit kisebb méretre igy a kijelző is de a felbontás ugyanaz és az aksi is valamivel kevesebb mint a fele a Honornak. A hardver ugyanaz és mindent a Huawei health-be kell beállítani és szinkronizálni. 1extra funkció van benne a stressz figyelés de az "még" nem működik majd egy frissítéssel lesz aktív de senki nem tudja mikor 😂 . Szerintem akkor a GT-be is bekerül, kétlem hogy a nagyobb drágább tesóba kihagynák. Üzemidőt írtam korábban nálam kb 7nap ( GT elméletileg duplája, gyakorlatilag meg felhasználó függő ahogy olvastam). Mindent összevetve én nem bántam meg hogy a kistesót választottam főleg hogy kintről rendelve fele annyiba került (36k)

[ Szerkesztve ]

(#527) Tompie válasza Bushhun (#526) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm köszönöm :R
Egyébként egy ilyen összehasonlító táblázatra gondoltam mint ezek:

[link]

[link]

Az első oldalon azt írják a GT-ben van NFC a másik oldalon azt, hogy nincs. Tudom, hogy itthon úgysem lehet használni (fizetésre) csak ezt emeltem ki, hogy ebben pl különbözik a két oldal, hogy döntsem el a többi adatról melyik oldalon a valós? :F

(#528) imiadmin válasza Tompie (#527) üzenetére


imiadmin
őstag

A GT-ben nincs nfc... vagy ha van, azt "még" elrejtették előlünk, mert a kistesóhoz képest a menüpont is hiányzik!
Ami miatt ezt gondolom - mármint, hogy az nfc benne van a GT-ben - az az azonos hardver... Nem hiszem, hogy pont ezt kellett "kispórolni", mert nem fért el a nagyobb akksi!
Ki tudja... :F

Az üzemidő miatt (és mert nagyobb a kijelző és mert már így 40 felett elért az öregedéssel járó "rövidkéz" effektus), én mindenképpen a GT-t választanám... :))
De kinek a pap, kinek a paplan... :DD

(#529) sharp4 válasza Bushhun (#526) üzenetére


sharp4
őstag

Tévedés, a Honor kijelzőjének kisebb a felbontása!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#530) Bushhun válasza sharp4 (#529) üzenetére


Bushhun
csendes újonc

Bocsánat, akkor én is egy téves összehasonlító táblázat áldozatává váltam 😁. Ezek szerint kisebb kijelző és kisebb felbontás de arányában ua? Mármint a ppi? Amúgy most már én is a gt-t venném de nem azért mert nem vagyok megelégedve. Pont ellenkezőleg... mivel nagyon bejött és látom hogy nekem megérte arra amire kell így már kicsit irigylem a nagyobb kijelzőt és akksit 😊
NFC nekem nem kell főleg hogy sok mindenre jelen állapotában nem jó. Ha tudnám ki is venném menüből 😂

(#531) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Ma frissült a Health.
Aki rendszeresen (!) használja az órát, - ne adj' Isten sportoláshoz is - nézze már meg legyen szíves, hogy szinkronizálás (Google Fit) esetleg adat export (GPS log) szinten történt-e bármi változás. Komolyan dühít, hogy ennyire zárt a rendszer :(((

(#532) Bushhun válasza <Adamsky> (#531) üzenetére


Bushhun
csendes újonc

Nem tudom mire gondolsz pontosan de én most telepítettem a google fit alkalmazást mert eddig nem volt és amikor elindult átkerültek az adatok. Persze ezek nem sportolások és gps sincs mert dolgozok

(#533) Bushhun


Bushhun
csendes újonc

(#534) <Adamsky> válasza Bushhun (#532) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Nem tudom mire gondolsz pontosan ... "
Erre (a teljesség igénye nélkül): hsz1, hsz2, hsz3

" ... most már én is a gt-t venném ... "
Hááát... az enyém "szürkén" jött be, így közel a feléből jött ki, mintha itthon vettem volna egy GT-t. A fentiek miatt viszont kissé csalódott vagyok, ezért nem is igazán használom. Ennyit mondjuk talán (nekem!) megért, hogy pár hét / hónap múlva adjak neki még egy lehetőséget.
Sajnálom, mert egyébként a HW, ill. az óra jó .. nagyon jó. De a szoftver oldal ... :(((

[ Szerkesztve ]

(#535) imiadmin válasza Bushhun (#532) üzenetére


imiadmin
őstag

Szerintem te is abba a csapdába estél, hogy a telefon által érzékelt adatokat véled áttöltöttnek...

(#536) Bushhun válasza imiadmin (#535) üzenetére


Bushhun
csendes újonc

Lehet, kipróbálom a gps-t.
A HH-n kívül nem volt semmi app ami monitorozhatna és a Google Fit is csak ma lett telepítve amikor a képet csatoltam. Ez persze nem zárja ki hogy a telefon a háttérben számol és ahogy a fit telepítve lett így azon keresztül még is jeleníti.
Érdekes hogy a HH lépest számol de percet/időt
nem találok a fit pont fordítva ... Vagy csak én vagyok vaksi 😆

(#537) <Adamsky> válasza Bushhun (#536) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Amikor "játszottam" vele, én direkt egy steril környezetben a (tablet-emen) tettem. Google Fit data törlés után is mindenféle hülyeség ment át a HH-ból. Nem merem állítani, hogy ez egyedül a HH hibája, mert a Google Fit is egy égetnivalóan sz@r program, de a lényeg, hogy ez így sajnos használhatatlan.

(#538) Bushhun válasza <Adamsky> (#537) üzenetére


Bushhun
csendes újonc

igen, kezdem sejteni mire gondoltok... Kipróbáltam a kérést így ma kocogtam egy laza 10percet (szabadtéri futás), gps bekapcsolva és telefon otthon hagyva. Mindenen a legújabb sw és a google fit mint írtam ma került fel a telefonra. Hazaérve szinkronizáltam HH-val ami tovább adta a fit-nek de az értékek valahogy nem azonosak :( . Próbáltam keresni az androidon belül hova menti a gps adatokat de a HH mappájában nem találtam rá utaló file-t. Nem vagyok profi sportoló inkább csak a fittség megőrzése miatt úszok, kocogok így nekem arra hogy lássam tettem valamit az egészség érdekében és hogy "fejlődők" arra jó. Megértem ha valaki komolyabban űzi a sportot akkor neki nem biztos hogy ez a megfelelő eszköz. (jobban bele gondolva nem is kell a fit, elég a HH, az legalább több km-t mutat :DD )

(#539) Bushhun


Bushhun
csendes újonc

(#540) imiadmin válasza Bushhun (#538) üzenetére


imiadmin
őstag

Ha nem volt nálad a teló, akkor neked tényleg átment valami adat a HH-ból a GoogleFit-be...

Lehet, hogy a frissítés javított valamit? Mert nekem/nekünk eddig ez nem sikerült...

Mondjuk az érdekes, hogy ha ez így van, akkor miért nem stimmelnek az adatok... :Y

[ Szerkesztve ]

(#541) gringoka


gringoka
aktív tag

Sziasztok.
Szeretnék vásárolni egy eredeti huawei
Barna szíjat olyant ami a watch gt classikon van.
Valaki tudna küldeni egy linket?

(#542) <Adamsky> válasza Bushhun (#538) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én se vagyok profi sportoló, de szeretem (szeretném) egy helyen (egy adott "sport tracker"-ben) tudni az adataimat (bringázás, futás, stb.). Azt elfogadom, hogy az órát csak a HH támogatja, de, az Isten szerelmére, lehessen már ki-esportálni belőle az infót!

imiadmin
"Ha nem volt nálad a teló, akkor neked tényleg átment valami adat a HH-ból a GoogleFit-be..."
Te, nem olvasod a hozzászólásaimat? :) Legutóbb Bushhun-nak link-eltem be a jan. 11-i tapasztalatomat. De, akkor idézem, hogy tuti legyen ;)

... web-en (Google Fit) megjelenő adatok mindegyike sincs szinkronban az app-al (pl. megtett km). Aztán ott vannak az "edzések". Ma 5db sétámat mentettem le. A HH és az óra is 5db "workout"-ot mutat. Mennyi van a Fit-ben? 11 :F"

Szóval nem sz@r, csak kaki :D

[ Szerkesztve ]

(#543) imiadmin válasza <Adamsky> (#542) üzenetére


imiadmin
őstag

Hát ez így biztosan nem jó...

Nekem ha valami 3, akkor ne menjen át 2.9, mert az nem szinkronizácó... :W

Megpróbálok én is futni teló nélkül csak az órával... Meglátjuk mi lesz..m

(#544) Cancer


Cancer
senior tag

Sziasztok,

Rövidesen keresletet fogok támasztani okosóra iránt. Mivel Huawei mind a tabletem (M2), mind pedig a telefonom (P10), számomra adja magát, hogy az óra is ettől a gyártótól érkezzen. Mondhatnám szerencse, hogy nem tudtam akciósan megvenni a telekomtól a Watch 2-t (bár azért nyeremény címén nekem is oszthattak volna belőle egyet...) ugyanis ez volt az elsődleges típus amit kinéztem.
Igazság szerint azért, mert Runkeeper-t használok már néhány éve és az 1100+ recordot nem szívesen "buknám". Aztán néztem, olvasgattam és arra jutottam, hogy a HH tudja ugyanazt, mint a Runkeeper, ráadásul futós edzésterveket ingyen kínál a Runkeeper-rel ellentétben.
Emellett érkeztek a Watch GT és Honor Watch Magic órák. Utóbbiban az tetszett meg, hogy a TruSleep 2.0 van benne, amikről elég jókat olvastam és zámomra fontos szempontot képvisel. Viszont most olvastam, hogy a GT-ben is ez fut. (nem is tudom, ez szoftveres megoldás vagy hardware követelménye is van?) Szóval most a legszimpatikusabb a GT, mivel tudja a TruSlepp 2.0-t, és kb 2,5x akkora kapacitású az akksija, minta Magic-nek. Árban itt magyarországon pedig az a ~10% (6-7.000.-) diffi nem számottevő.
A Watch 2-t lehet elvetném, ha nincs mellette valami nyomósabb érv (runkeeperen kívül mást nem is hiszem, hogy telepítenék rá...), mert az 1 napos üzemidőt nagyon karcsúnak találom.
A Honor 10 napja (aktívan 7) már rendben lenne, bár azt olvastam, hogy GPS-szel egy huzamban 10 órát tud működni.
Így marad a GT. TruSleep 2.0, GPS-szel egy egynapos túrát kibír (22 óra), egybéként meg elég hetente tölteni. (Bár a gyártó szerint heti 1,5 óra GPS-es edzés mellett 2 hét az üzemidő) Ja és tudja a folyamatos pulzus mérést.

A másik kezemre meg mehet a Bakeey N58 vagy B65 ami pedig EKG-t mérést tud és kész a mobil orvosi szoba. :DD

Viccet félre söpörve a Watch 2 - GT - Magic trió kapcsán kinek mi a véleménye?

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#545) Cancer válasza Cancer (#544) üzenetére


Cancer
senior tag

Elolvastam róla a PH cikket ami viszont elbizonytalanított. :( Pont azok a funkciók amikre építeném a vásárlást még erősen kiforratlan állapotban vannak.
Legyen inkább Amazfit Stratos?

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#546) imiadmin válasza Cancer (#545) üzenetére


imiadmin
őstag

Hát, aszem van itt olyan fórumtárs, aki stratosról jött... Esetleg ő tud mondani neked okosat...

(#547) motm70


motm70
csendes tag

Ma vettem, elégedett vagyok, sajna az óra szíja utolsó lyukába tudom csak becsatolni, nem ártana kicsit hosszabb szíj.
Az e-bayen nem nagyon találok ilyet, tudna valaki segíteni ebben?

(#548) Cancer válasza motm70 (#547) üzenetére


Cancer
senior tag

[link]e-bay.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#549) <Adamsky> válasza Cancer (#544) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... mert Runkeeper-t használok már néhány éve és az 1100+ recordot nem szívesen "buknám"."
... pedig fogod. A Huawei mentségére szóljon, hogy - igaz nem reprezentatív - felmérésem alapján más gyártónál (Xiaomi, Noname kínai óra) sem jobb a helyzet. Illetve a Xiaomi-nál mintha lenne vm. 3rd party app, amivel legalább egy gpx fájlt ki lehet "ügyeskedni" a programból. Akit ez zavar, annak egyenesen használhatatlan egy így "feature watch".

" ... a HH tudja ugyanazt, mint a Runkeeper ... "
Nem ismerem a Runkeeper-t, de meglepődnék, ha - csak - azt tudná, mint a HH. Az Endomondo pl. biztos, hogy többet tud.

" ... TruSleep 2.0 van benne, amikről elég jókat olvastam és zámomra fontos szempontot képvisel."
Nem kötekedés képpen, de tényleg érdekelne, hogy miért is? Tény, hogy elég pontos, jól analizál, de ennyi. Azt magamtól is tudom, hogy az éjfél előtti alvás "duplán számít", valamint mi szükséges ahhoz, hogy nyugodtan aludjak (pl. a lefekvés előtti utolsó órában már nem bámulok semmilyen kijelzőt). Szóval, akkor mire is jó, hogy mindenféle grafikonokat nézek arról, hogy hogyan aludtam?
@Mindenkinek: Egyébként az óra tudja azt, hogy az alvás fázisaihoz mérten eltolja az ébresztést? Mert akkor - talán - volna értelme az egész bohóckodásnak.

" ... Watch 2 - GT - Magic trió kapcsán"
Az a baj, hogy szvsz. egyik 19, a másik egy híján 20. Az Android Wear-nél - elvileg - nem ütközöl a korábban említett akadályokba, de cserélbe botrányos az üzemidő. A saját (zárt) rendszert használó órák ugyan - sokkal - jobb üzemidővel büszkélkednek, de cserébe annyira zárt (és sokszor olyan buta) a rendszer, hogy az már fáj.
Szóval - szerintem - egyik se jó választás (én is erősen agyalok a továbbadásán ...). A jó(bb) irány vm. nevesebb gyártó (pl: Garmin) hasonló terméke. Szerintem!

(#550) Szpisti válasza <Adamsky> (#549) üzenetére


Szpisti
addikt

Tudja. "Intelligens ébresztés"-ként van a menüben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.