Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) CactuS válasza philoxenia (#250) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek. Akkor már csak azt kell eldöntenem hogy ez vagy az a Stratos2 legyen. Ott annyi az előny, hogy ismerem a mi rendszerét, band, telefon (mi8) miatt, plusz a fényvisszaverő kijelző. GTnél meg bejön a design, jobb a kijelzője, teljesen kerek, elvileg jobb akkuidő.

Illetve még egy dolog jutott eszembe, hogy a tesztben mintha írták volna, hogy nem állítható a kijelző ideje, csak emelésre latszik néhány másodpercre. Ez a frissítésekkel javult esetleg?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#252) Luser2000 válasza CactuS (#251) üzenetére


Luser2000
addikt

Lemértem neked a szilikon szíjas verzió belső kerületét.
Az utolsó előtti lyukba csatolva éppen 22 cm, de ez kicsit csalóka lehet, mert ugye az óra tokja merev, így az nem veszi fel a csukló alakját. Illetve az utolsó lyukba se merném csatolni, mert úgy tuti, hogy egyszer ki fog nyilni és elhagyod.

Szerintem szíjat külön kellene vegyél.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#253) Luser2000 válasza CactuS (#248) üzenetére


Luser2000
addikt

Nem átmérő, ugye? ;)
Kerület.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#254) CactuS válasza Luser2000 (#253) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen, annyira azért nem széles a csuklóm. :DDD Köszönöm a méreteket.

Még egy kérdés eszembe jutott a lenti kijelzős kérdés mellé. Benéztem a Stratos 2 topikjába is és ott eléggé el voltak foglalva az appok telepítésével, telefon hegesztésével. Itt nincs rá szükség vagy ennyire zárt a rendszer? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#255) Luser2000 válasza CactuS (#254) üzenetére


Luser2000
addikt

Zárt a rendszer, nincs lehetőség telepítésére.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#257) CactuS válasza Luser2000 (#255) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszi. Hát úgy néz ki, hogy jelenleg ez és a Galaxy Watch között agyalok. Tudom, nem egy árkategória a kettő, de papíron kb. a hívás fogadás és a zenelejátszás a különbség a két óra között (fizikailag azt passzolom, hogy a ház anyaga mennyire karcálló és milyen üvegeket használnak). Ami furcsa, hogy úszás videókat nem nagyon találtam, hogy mennyire pontosan méri (Galaxy watchról igen) és ez egy fontos dolog lenne. A másik, hogy visszaolvasva a topikot és kicsit aggaszt, hogy a frissítések bár gyakoriak, de nem túl tartalmasak (pl: elég limitáltak a számlapok, nincs AOD és testre szabható felvillanás, ha jól vettem ki) és a videók alapján a rendszer még mindig meg-megakad, ami eléggé zavarónak tűnik. Viszont kinézetre ez jobban bejön, az akkuidő pazar. Maga a szoftver meg gondolom kb. mindegy, hogy Samsung vagy Huawei Health.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#258) DonDragonka válasza CactuS (#257) üzenetére


DonDragonka
őstag

Egy dologgal nem értek egyet. Nem akadozik. Gördülékeny és korrekt a rendszer.
A többi dologgal kapcsolatban meg az a fontos minek fogod használni.
Egy sok funkciós órának, vagy egy keveset tudó "telefonnak" ami a kezeden van. A hivatalos ára mindkettő megoldás mellé sok. De lehet majdnem feléért bontatlan dobozost is venni...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#259) PeterPH válasza CactuS (#257) üzenetére


PeterPH
senior tag

Próbáltam már az úszás mérést, és korrektnek tűnik. Felismerte az úszásnemet, jól számolta a hosszokat, időket, csapásszámot, 100-as részidőket, mindenféle grafiokonokat rajzol belőle.
Egy hiba volt, de azt én követtem el, mert nem állítottam be a medence hosszát, így 33 helyett 25 méterrrel számolt mindent.

(#260) CactuS válasza DonDragonka (#258) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Itt pl ahogy görget és lapoz az elég darabosnak tűnik, de lehet változott azóta dolog. Amit írsz igazából az pont az egyik erőssége, mert gyakorlatilag így árban fele egy S Watchnak. A másik, amit írtam az az üzemidő, szinte hozza egy band2 idejét, ami nagyon kimagasló. A harmadig meg abszolút szubjektív dolog, de a design nekem jobban bejön, mint a Samsungnál. A kihangosítós rész kétség kívül egy olyan dolog, hogy az első két hétben poén, utána alkalmanként jól jöhet - sokszor váltott céges autóban ülök pl, ahol macera feltanítani mindig a telefont, ha éppen előttem valaki kitörölte a BT kapcsolatot.

PeterPH: A pulzust esetleg mérte az úszás aktivitás alatt? Pont ez a videó alatt olvastam, hogy - a Huawei Mobile HU válasza szerint -, hogy úszás közben nem megy a pulzus mérés, bár a videóban is mondtak pár pontatlanságot, lehet ezt se tudták pontosan. (Illetve itt írták, hogy dolgoznak az AODon is)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#261) babosmiki válasza CactuS (#246) üzenetére


babosmiki
addikt

A Stratos 2-nek a kijelzője ehhez képest nagyon gagyi. Igaz, hogy napfényben igen jól látható, de beltérben nagyon gyenge, szinte nulla a háttérvilágítása. Én ezért vetettem azt el..

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#262) m_dawe


m_dawe
senior tag

Sziasztok!
Be tudom valahol állítani azt, hogyha használom a telefont, akkor ne küldje az értesítést az órára?

(#263) babosmiki válasza m_dawe (#262) üzenetére


babosmiki
addikt

Igen, a Huawei alkalmazásában az értesítések kikapcsolása.

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#264) PeterPH válasza CactuS (#260) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nekem a folyamatos pulzusmérés be van kapcsolva, így úszás közben is működött természetesen. Gondolom az aktivitás indításakor egyébként is bekapcsolná. Viszont a pulzus adatokat és az aktivitás adatot nem egyben látod.

(#265) CactuS válasza PeterPH (#264) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Akkor csak megint nem tudta a magyar képviselet, hogy mit tud az óra. :D

Mármint nem olyasmi mint itt, vagy hogy kell elképzelni, hogy egyben nem látom?

babosmiki: Igen, néztem, hogy csak kültéren remekel, így azt elvetettem végül, maradt a Watch GT és a Samsung watch 46mm a kalapban per pillanat.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#266) PeterPH válasza CactuS (#265) üzenetére


PeterPH
senior tag

Menet közben az eltelt időt, a teljes távot, az átlagos 100-as részidőt és a kalóriát látni.
Utólag nagyjából ezeket lehet megnézni (plusz az egyes hosszok részadatait is a Health app-ban):

A pulzust csak külön a HR monitor grafikonon lehet látni akár az órán, akár a Health app-ban.
Más (nem "pool swim") acivity-k esetén ahogy nézem mutatja a pulzust is menet közben, és lehet hogy azoknál az activity record-ban is tárolja, de nem próbáltam még.

(#267) PeterPH válasza CactuS (#265) üzenetére


PeterPH
senior tag

Így néz ki pl. egy "Other" activity (jelen esetben egyhelyben ülés) :

Tehát itt az activity record-ban tárolja a pulzust is.

(#268) philoxenia válasza PeterPH (#267) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Megnyugodtam, nemcsak nekem magas a pulzusom... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#269) CactuS válasza PeterPH (#267) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Áh, tehát mérés van, utólag látod, hogy mennyi volt a pulzusod az adott időszakban (úszás), de közben nem tudod nézni. Ez így akár még vállalható is lehet. Köszönöm a grafikont.

Azt hiszem el kell mennem MMbe megtapizni, ha kint van. :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#270) CactuS válasza CactuS (#269) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Megnéztem MMben a watch GTt és a Samsung Watchot is. A GT azt hittem elsőre nagyobb lesz, bár nem pici a csuklóm.

Az óra amúgy egyben van és folyamatosnak is tűnt ~a navigálás (bár ez edzésmódoknál az az ugráló menü nekem zavaró volt), egészen addig, amíg a Samsungot nem tapiztam meg (így összenézve az eredeti árát azért nem éri meg ez az óra, a kettő között azért van egy éles határ. Minőségre kb. mindkettő ott van, a Samsung meglepő módon kicsit minőségibbnek hat, de a watch Gt szíja nagyobb (2. lyuk) és pofásabbnak tűnik a nagy gombjaival. Szóval okosabb nem lettem. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#271) philoxenia válasza CactuS (#270) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt a két plusz lyukat kell megfizetned. A többi két + lyukhoz képest még így is roppant olcsó.... :P

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#272) CactuS válasza philoxenia (#271) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mondjuk szinte mint mindig, most is arra számítottam, hogy nem ér át egyik sem, számomra pozitív meglepetés volt, hogy mindkettő bekapcsolható volt a csuklómon. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#273) Szeko2 válasza CactuS (#272) üzenetére


Szeko2
tag

Kár, hogy nem nézted meg az óra szoftverének verziószámát, nem hiszem, hogy az MM-ben van idejük frissítgetni a szoftvert, pedig az elmúlt egy hónapban 3-4 frissítést is kapott az óra.
A legújabb szoftverrel sokkal gördülékenyebb a menü, sokkal "kellemesebb" a használata, bár nyilván nem egy Apple watch.
Összességében nekem tetszik, szeretem, bajnok az üzemideje.
Azért, ha van lehetőséged nézz meg egy új szoftveres verziót, jobban teszed, mielőtt döntesz...

(#274) CactuS válasza Szeko2 (#273) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát egy nagyon rövidke és béna videót csináltam róla, hogy megmutizzam asszonykának is, de gondolom ez alapján nem dönthető el, hogy melyik szoftver van rajta. Apple watchot passzolom, ha jól tudom még mindig IOS kéne hozzá, az meg nálam kizáró ok, főleg Jobs halála óta, ha tehetem, akkor teljesen kerülöm a cuccaikat. Samsungnál az én virsli ujjaim mellett azért könnyebb a kezelhetőség, tekergetés jobban megy, a videóban azért látszik, hogy az ujjam kitakarja a fél képernyőt, nehéz jól célozni ezekkel a husángokkal. :DDD Az üzemidő az kiváló ennél az óránál, kb. annyi lenne, mint a band2-őmnél. Azért is hezitálok még mindig a dolgon. A kettő keveréke lenne a tökéletes kb. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#275) Kiskino


Kiskino
csendes tag

Üdv, ki mivel tölti az órát??

[ Szerkesztve ]

(#276) T0rnad0 válasza Kiskino (#275) üzenetére


T0rnad0
addikt

Én a számítógép USB portján.

Z Fold 4

(#277) Pongi1975 válasza Kiskino (#275) üzenetére


Pongi1975
tag

Én a Mate 20 pro töltőjével.

(#278) philoxenia válasza Kiskino (#275) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Régebbi 1 amperes töltővel.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#279) babosmiki válasza Kiskino (#275) üzenetére


babosmiki
addikt

Ami kéznél van.. :DDD

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#280) Balázs1986 válasza Kiskino (#275) üzenetére


Balázs1986
addikt

Teljesen mindegy (mármint amíg 5V :D ), mehet nyugodtan akár 2A töltővel, akkor is 3-400mA töltést fog felvenni, vagy annyit sem.

(#281) -Maci-


-Maci-
őstag

Sziasztok.

Érkezett hozzám egy Honor magic band2.
Az a helyzet, hogy nem tudom párosítani a telefonhoz. Nem látja aBT beállítások között. Másik telóval is próbáltam, de semmi. Nem is jelenik meg a párosítás ikon az óra képernyőjén. :F

Esetleg ötlet valakinek?

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#282) kali válasza -Maci- (#281) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nem a telefon bluetooth beállításainál kell párosítani, hanem a kiegészítőhöz szükséges alkalmazás (Health/Egészség) meghatározott szekciójában.

[ Szerkesztve ]

(#283) -Maci- válasza kali (#282) üzenetére


-Maci-
őstag

Szia,

Köszönöm szépen. Én hakniztam egy erőset, aztán feladtam. De az Asszony csak erősködött, hogy töltsük le újra, a frissen updatelt programot.
Letöröltem mindent és újra csináltam. Csak pislogtam mikor sikerült. :U
Külföldi shop-ból van az óra, már azt hittem kidobtam a pénzem... :W
Nagy kő esett le... :C

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#284) imiadmin


imiadmin
őstag

Sziasztok!
A Jézuska jóvoltából egy GT boldog tulajdonosa vagyok... Szenteste óta itt van a csuklómon... :) Akkor 58%-on volt, amikor kicsomiztam... Most 20%-on van. Futni még nem voltam, de mindenhol stand-up-olok vele, így szinte folyamatosan myomkodom (gondolom emiatt fogy jobban az akku, mint másnál)
Eddig azért nem volt okos órám, mert használhatatlannak éreztem azt, ami max 1-2 napot bírt töltés nélkül... Plusz butának tartom, ha valaki kezén egy fekete lapú óra látszik... (Emiatt a Stratos volt a favorit!)
Most, hogy a GT-t használom, remélem, hogy a Huawei qrvagyorsan összedobja az Alvays On Display-t....
Nekem egyszerűen kell ez... Akkor is, ha 2 hét helyett 1 hétre csökken az üzemidő...

[ Szerkesztve ]

(#285) imiadmin


imiadmin
őstag

Több tesztben olvastam, hogy az óra mér vérnyomást is...
(mondjuk kifejezetten a kistesóhoz, a Honor magic-hez írták, ami ugyanezt az OS-t futtatja)

Tudja, vagy csak én nem találom?

Mondjuk azt is írták pár helyen, hogy van benne nfc... :F

(#286) sharp4 válasza imiadmin (#285) üzenetére


sharp4
őstag

Nem tudja, csak pulzust mér!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#287) imiadmin válasza sharp4 (#286) üzenetére


imiadmin
őstag

Sejtettem... :U
ez mondjuk csak hab lett volna a tortán... ;)

Ami még feltűnt, hogy az automata fényerő nem igazán működik...este arra keltem, hogy valaki a pofámba világít egy elemlámpával... Pedig csak az óra volt, ami felvillant amikor megfordultam... :Y
Ha manuálisan veszem lejjebb a kijelző fényerejét, akkor sem változik semmit!!!
1.0.3.88 van rajta..

(#288) imiadmin válasza imiadmin (#287) üzenetére


imiadmin
őstag

Némileg hülyeséget írtam, mert változik valamit a fényerő manuálisan, de automatán nem veszem észre...

(#289) philoxenia válasza imiadmin (#285) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#290) imiadmin válasza philoxenia (#289) üzenetére


imiadmin
őstag

500 dodo? Oké... Omron, ami tényleg orvosi cuccokat gyárt.. de hát... Izé... ennyire még nekem nem fontos a vérnyomásmérés!
Persze akinek nem tudják beállítani, annak ez életmentő.. és akkor nem kérdés! :))

(#291) -Maci-


-Maci-
őstag

Sziasztok,

Nem találom az órámhoz tartozó fórumot, ezért itt kérdeznék.
Huawei Honor Watch magic 2-t kaptam ajándékba. Ez az első okos órám és még nincs 24 órája, hogy birtokba vettem. :) Szóval elég kezdő vagyok.
A kérdés az lenne, hogy lehet e más óra felületeket letölteni a gyáriakon kívül? Ha igen, akkor hogy?

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#292) Luser2000 válasza -Maci- (#291) üzenetére


Luser2000
addikt

Nem lehet.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#293) imiadmin válasza -Maci- (#291) üzenetére


imiadmin
őstag

szia,

én úgy tudom, hogy a Honor Watch Magic a GT kistesója... ugyanaz az OP rendszere (sőt a kijelzőn kívül még a HW is), így valószínűnek tartom, hogy ott sem lehet custom felületet rá rakni..

(#294) -Maci- válasza imiadmin (#293) üzenetére


-Maci-
őstag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek! :R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#295) imiadmin


imiadmin
őstag

Csak nem hagyott nyugodni az AOD hiánya, emiatt írtam a Huawei MO-nak, hogy továbbítsák ezt a felhasználói igényt a fejlesztőknek!
Ezt válaszolták:

"Köszönjük észrevételeidet. Ezeket az adatokat továbbítjuk az illetékesek felé.
További szép napot, és Boldog új évet!"

Persze ez nem jelent semmit, de hátha plusz 1 pont a sztorik pontozásanál.. :))

(#296) babosmiki válasza imiadmin (#295) üzenetére


babosmiki
addikt

:C :R

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#297) sharp4


sharp4
őstag

Sziasztok!

Edzések exportálására van már vmi módszer?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#298) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Ez az új watchface pont illik a fehér szíjhoz...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#299) hope2b


hope2b
csendes tag

Sziasztok!

Gondolkodom én is egy ilyen óra beszerzésén, nekem bejön a design nagyon. Jelenleg Stratos-om van és ami nekem a legfontosabb az értesítések. Sajnos a Stratossal az a bajom, hogy állandóan elveszti a kapcsolatot a telóval random időnként és nem jönnek át az értesítések. P20 Lite telóm van ezért gondoltam, hogy egy márka azonos órával talán jobban működne a dolog, de sokan írjátok, hogy az értesítések kezelése nagyon gáz. A kérdésem az lenne, hogy az utolsó frissítésekben javult-e a dolog vagy inkább keressek más megoldást? :) Köszi a válaszokat!

(#300) T0rnad0 válasza hope2b (#299) üzenetére


T0rnad0
addikt

Igen, sokat javult, frissítések óta nekem tökéletesen működik az értesítés is.

Z Fold 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.