Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) HarleyCustom válasza WiZARD (#1) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Szerinte... :D

Egyébként max egy 20-szast adnék érte...vagy annyit se.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#52) HarleyCustom válasza Mr.Silkó (#43) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1
Vannak híres óra márkák. Azok minél régebbiek,annál drágábbak.
Ezek az okosórák a következő megjelenéséig érnek valamit,aztán kuka. Maximum 1 év.
Nem is értem,hogyan lehet ezt egy “normál” órához hasonlítani. Például egy Citizen-hez,vagy egy Seiko-hoz,vagy Certina-hoz,Tissot-hoz,Seculus,satöbbi....
vicc. :D

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#53) Mr.Silkó válasza philoxenia (#50) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ez az utóbb linkelt eszköz az én ízlésemtől nagyon messze áll, valahogy engem a klasszikus karóra forma vonz, a hasonszőrű aktivitásmérők formailag taszítanak.

[ Szerkesztve ]

(#54) Mr.Silkó válasza HarleyCustom (#52) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Pontosan. :K

Van helyük a piacon az okosóráknak (fentebb írtam, hogy én is vennék, ha találnék megfelelőt a lehetőségekhez képest kedvező áron), de nem egy kategóriában versenyeznek a komolyabb, hagyományos kivitelű órákkal.

[ Szerkesztve ]

(#55) haxiboy válasza Wallenberg (#2) üzenetére


haxiboy
veterán

Vagy bárki ahol az adott kör megköveteli. Vannak cégek ahol ha a tárgyalásra nem drága autóval, drága öltönyben és órával jelensz meg, egyszerűen lenéznek.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#56) dilajoska1 válasza Bone123 (#4) üzenetére


dilajoska1
őstag

Ez sem luxus kategória de szerintem sokkal szebb :)! Én simán megadnám a többszörösét egy mechanikus óráért de 80.000-et egy okosóráért biztos hogy nem adnék!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#57) joey04


joey04
titán

Hát ez ebben a formában valóban kuka...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#58) philoxenia válasza Mr.Silkó (#53) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak a praktikum volt a szempont és ki akartam óra helyett próbálni. Nem akartam a sokszorosába kerülőt megvenni, majd nem használni. Ezek az eszközök pár évig jók csak, aztán sokkal jobb jön helyettük. Az értékcsökkenésük óriási. Max. három évvel számolnék esetükben. Így egy 100k-ba kerülő okosóra napi száz forint. Ha nem használod, kidobott pénz. Ez a karkötő több sebből is vérzik, bár lehet, hogy az én elvárásaim magasabbak, a kelleténél.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59) philoxenia válasza Mr.Silkó (#54) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Óraként nem tekinthetünk ezekre az eszközökre, viselhető telefonkiegészítők. Az örafunkció az egyik legutolsó szempont. Nálam önmagában nem is tudom meddig bírná. A telefontól kap adatokat leginkább és oda is továbbítja őket. Ideális az lenne, ha a viselés töltené is és önmagában használható lenne telefonként. Szerintem nincs messze az idő, mikor eljön ez. Hajlítható kijelző mindenképp sokat jelentene.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#60) Mr.Silkó válasza philoxenia (#59) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nyilván, viszont fentebb többen a hagyományos karórákhoz hasonlították ezeket az okoskütyüket, erre reagáltam. Ettől függetlenül valamilyen szinten mégis van ennek a hasonlatnak releváns alapja, hiszen karórát is azért hordok nap mint nap, hogy mutassa nekem az időt, ne kelljen mindig a telefont előrángatni. Számomra többek között ez az alapfunkció is elengedhetetlen és fokozott fontosságú, így van alapja a hagyományos (búvár)órámmal összevetni. Nyilván emellett az okosóráknak tucatnyi más hasznos funkciója is van, épp ezért lenne számomra is remek kiegészítője a mobilnak, de helyettesíteni teljesen az esetemben sosem fogja a telefont.

Amire én vágynék okosóra fronton: nagy fényerejű AMOLED kijelző, aránylag hagyományos óra forma, dedikált, jól működő androidos alkalmazás, IP68 legalább 5 ATM víznyomás bírással (magyarán lehessen benne úszni), megbízható pulzus monitorozás, együttműködés/adatszinkron a Samsung Health appal, cserélhető univerzális óraszíjak.

Ezeknek nagyjából az Apple Watch felelne meg, amiben az elmondottakon kívül nagy truváj szerintem a szívműködés monitorozó új szenzor (még ha jelenleg nem is komplett szoftveresen). Ugyanakkor az meg csak Apple telefonokkal kommunikál, amiről pont most váltottam vissza Androidra a sok Apple szarság miatt (S9+), és nem is tervezem valaha is a visszatérést iOS-re. Plusz az is marha drága a beszélt elavulást is figyelembe véve.

[ Szerkesztve ]

(#61) philoxenia válasza Mr.Silkó (#60) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gear S3 mit nem tud ezekből? Mondjuk a Tizen-től kiráz a hideg. Van olyan tévénk. Meg a Samu hülyeségeit android fronton sem annyira csipázom, nekem az EMUI jobban bejön.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62) Mr.Silkó válasza philoxenia (#61) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Az már egész közel áll a 'vágyaimhoz', mostmár az ára is kezd mérséklődni, de ezzel együtt avulni is fog hamar. Sajnos nincs tökéletes választás.

[ Szerkesztve ]

(#63) philoxenia válasza Mr.Silkó (#62) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Avulásra nincs orvosság.
Ilyenek jönnek...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#64) #66267136


#66267136
törölt tag

Nem rossz, de toltheto ora nem kene. (Citizen eco drive)

(#65) kbyte1024 válasza Mr.Silkó (#42) üzenetére


kbyte1024
addikt

Teljesen egyetértek! Az ennyiért kb vicc kategória,de meg felarban is az lenne!

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#66) Mr.Silkó válasza kbyte1024 (#65) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

:K

(#67) Gabonetta válasza Mr.Silkó (#66) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Hangszóró és mikrofon nincs benne?

Bocsi, nem válaszként szerettem volna megírni. :)

[ Szerkesztve ]

(#68) Szeko2 válasza Gabonetta (#67) üzenetére


Szeko2
tag

Pedig a kérdésed egyben válasz is, csak ponttal a végén... :-)

"Hangszóró és mikrofon nincs benne."

(#69) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Egyébként ismer valaki olyan okos órát, ami önmagában (is) képes ébreszteni? Mert szerintem űbergáz, hogy sok (vagy az összes) képtelen erre. Bezzeg a jó kis "7 melody-s karcórám" :DDD

(#70) babosmiki válasza <Adamsky> (#69) üzenetére


babosmiki
addikt

Igen, ez pl. képes...

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#71) Gabonetta válasza Szeko2 (#68) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszi, akkor jó tudtam. Nekem ez is fontos lenne. Meg persze egy kicsit elegánsabb kinézet. Mivel több így a Watch-nál vagy a Watch 2-nél?

(#72) sharp4 válasza Gabonetta (#71) üzenetére


sharp4
őstag

Nekem van Watch 2 is. Azt váltotta, sokkal gyorsabb, szebb, kompaktabb. Megéri leváltani. Jelenleg még vannak hiányosságok, de idővel minden meglesz oldva. A sok károgónak nem kell hinni...

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#73) <Adamsky> válasza babosmiki (#70) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... de csak rezgéssel. Nyilván arra is fel lehet gondolom ébredni - még ha nincs is az ember karján - de azért nem lenne utolsó, ha "pittyegni" tudna.

Akinek egyébként a funkcionalitás hiányzik, annak itt a Vapor 2. Cserébe jóval gyengébb üzemidővel és kevésbé tetszetős külsővel (persze ez szubjektív)

[ Szerkesztve ]

(#74) szebe válasza INGJOKE (#16) üzenetére


szebe
őstag

Hol kapni Pace-t 20k-ért?

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#75) babosmiki válasza <Adamsky> (#73) üzenetére


babosmiki
addikt

Brutálisan rezeg, szerintem elég mindenkinek..

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#76) philoxenia válasza szebe (#74) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

4x50 az nyolcvan. Nem tudtad...? :Y

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77) Eli577


Eli577
senior tag

Még nem jött meg az óra, de várom már.
Amióta elkezdték az okosórák a térnyerest, azóta egy ilyen készülékre várok. Elegáns külső, cserélhető szíj, vízállóság, fasza kijelző, és akár több hetes üzemidő.
Nekem az nagyon sokat számít, hogy nem kell 1-2 naponta tölteni.
Azt meg nem teljesen értem, hogy miért hiányolnak sokan plusz funkciókat belőle. Nem tudok rá Spotify-t rakni? Borzasztó. Nem tudok zenét rakni rá? Ezért vannak a belső tárhelyes BT fülesek.
Miért akarnak az emberek egy olyan eszközt a kezükre ami a telefonnak egy liteos, lebutított verziója?
Szerintem egyáltalán nincs tulárazva amúgy, nézzük már meg, hogy mennyibe kerül egy Apple watch. Ennél csak lejjebb fog menni az ára úgyis.

(#78) Gabonetta válasza Eli577 (#77) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Ez messze van az elegánstól. Esetleg casual.

(#79) Eli577 válasza Gabonetta (#78) üzenetére


Eli577
senior tag

Na jó, nem egy Tag Heuer Monaco, de azért nem is egy G-shock.
A lényeg, hogy fel lehet venni bármilyen szereléshez.

(#80) nyisziati válasza BatchMan (#17) üzenetére


nyisziati
veterán

"Idegesít, ha nincs semmi a számlapon, azaz fekete. Akkor is ha más viseli."
Ezzel én is így vagyok. Egy óra számomra már ékszer is, fekete számlappal elveszíti ezt a funkcióját. Az always-on a minimum nekem, ennek a hiánya dealbreaker..
Az Amazfit meg jóval olcsóbban hoz magasabb szintet, mint ez az óra, úgyhogy szerintem lényegesen ajánlottabb ettől.

(#81) nyisziati válasza <Adamsky> (#69) üzenetére


nyisziati
veterán

"Egyébként ismer valaki olyan okos órát, ami önmagában (is) képes ébreszteni? "
Igen, a Pebble-k képesek erre. Letölthető alkalmazások vannak rá, amik akár hanggal, akár vibrációval képesek ébreszteni.
Pl. a Gentle Wake annyira okos, hogy figyeli, forgolódsz-e közvetlenül az ébresztési idő előtt (30 perc), és ha igen, óvatosan, rezgésekkel próbál ébreszteni (ez kikapcsolható).
Ezenkívül beállítható az ébresztési minta (egyre hosszabban vibrál az idő múlásával). Van szundikálási funkció meg sok egyéb más is. Rendkívül praktikus.

(#82) nyisziati


nyisziati
veterán

Hopsz, ezt rosszul írtam, hanggal nem tud ébreszteni a Pebble sem, sorry.

(#83) philoxenia válasza nyisziati (#80) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Melyik? [link]
Ez nem óra, ez aktivitásmérő, mint a cikkben több helyen írta a szerző...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#84) Evil Snowman válasza philoxenia (#83) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

De ha ez a Huawei szerinted nem óra, akkor miért akar úgy kinézni, mint egy óra?

(#85) philoxenia válasza Evil Snowman (#84) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miért akarnak a karórák úgy kinézni, mint egy ékszer?
Amúgy akkor reklamáljon a Cartier?
[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#86) Evil Snowman válasza philoxenia (#85) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

:F

(#87) philoxenia válasza Evil Snowman (#86) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez egy óra.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#88) Evil Snowman válasza philoxenia (#87) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Nem. Ez egy bohóc dolog, amit linkeltél.

Egy óra ott kezdődik, hogy minőségi anyagok, analóg (nem kvarc bohockodás) és lehetőleg automata legyen.

Lásd: Tissot, Certina, Rolex, Seiko, stb.

Nem az ilyen túl hype-olt divatmajom cégek torz szüleményei (pl.: Police)

(#89) philoxenia válasza Evil Snowman (#88) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Te elkeveredtél. Légyszi ezt add elő az óratopikban. Szerintem meg az óra ott kezdődik, hogy Patek Philippe .
Erre nekem nem telik, de nem bohóckodnék ilyen Tissot, Certina, Rolex, Seiko stb. gagyikkal. Certinám volt, alig bírtam megszabadulni tőle. Igaz az régen volt, még '86-ban kaptam...Szép kis óra volt, időmérésen kívül mindenre alkalmas. Arra nekem teljesen megfelel a "nem óra" Casio is...
Ez az eszköz meg egy viselhető aktivitásmérő, hangsúlyozottan telefonkiegészítő... ;)

:P

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#90) snecizero


snecizero
senior tag

Szépnek szép meg az amoleddel nem lehet versenyezni. Azért még mindig jobbra tartom az amazfit bip órámat (20000 ft). Ez max olyan 40000 ft érne meg nekem.

Ha már itt vagyok egy kérdés!
Xiaomi telefonokkal mennyire kompatibilis az óra? Vagy csak a huawei telefonokkal lehet 100% kihasználni?

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#91) philoxenia válasza snecizero (#90) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az legalább nem néz ki órának... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#92) snecizero válasza philoxenia (#91) üzenetére


snecizero
senior tag

Amikor órát veszek elsődleges szempontként mindig a funkcionalitás játszik nálam szerepet. A kinézet nem lényeges. Jó ne legyen rózsaszín. :D

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#93) Gabonetta válasza Eli577 (#79) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Majdnem bármihez. ;] De az első mondatoddal egyetértek.

(#92) snecizero: Pedig egy férfinek ez az egyetlen ékszere, szóval szerintem a stílus és külalak is rendkívül fontos.

[ Szerkesztve ]

(#94) philoxenia válasza snecizero (#92) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jó azért a külcsín is számít, de alapvetően nem vagyok olajsejk, akinél az ár elsődleges... (Anno volt olyan Renault Clio reklám, hogy nem elég drága, de nagyon régi és nem találom. Hasonló filozófiával mint ez)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#95) babosmiki válasza nyisziati (#80) üzenetére


babosmiki
addikt

Van majdnem..always-on funkció, csak 5 percenként aktiválni kell, amit szerintem szoftveresen növelni vagy állandósítani fognak, mivel az akksi nagyon jól bírja. Amúgy meg tök felesleges, mert nagyon jól működik a giroszkop ahogy feléd mozdítod, hogy megnézd már aktív is a kijelző. ;)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#96) Gabonetta válasza babosmiki (#95) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Én még nem láttam annyira gyors szoftvert (okos)órában, hogy mire felemelem a kezem, már ébren legyen a kijelző. Ráadásul a giroszkóp érzékenysége sem mindegy, lehet, hogy épp csak meg szeretném billenteni a kezem. Egy tárgyaláson nem fogom emelgetni meg lóbálni. Szóval én értem, mi a baj az AOS ilyen működésével.

(#97) kali válasza Gabonetta (#96) üzenetére


kali
legenda

Pedig vannak olyanok.
Még egy Band 2 Pro-ra (azért írom azt példának, mert olvastam itt olyat, hogy a Watch GT egy Band 2 Pro, csak más karosszériában) sem kimondottan kell várni az emelést követően, ha meg nem akarja az ember emelgetni a kezét, akkor gomb megérintése és bekapcsol a kijelző.

(#98) nyisziati válasza philoxenia (#83) üzenetére


nyisziati
veterán

Én a Pace-re gondoltam.
Egyébként ha ez aktivitásmérő, akkor miért néz ki óraként? Lehet, hogy ezzel indokolják az árat? :U
Akkor viszont színtiszta lehúzás...

(#99) nyisziati válasza philoxenia (#85) üzenetére


nyisziati
veterán

"Miért akarnak a karórák úgy kinézni, mint egy ékszer?"
Őőőőő... Talán mert eredetileg a svájci gyártók így álmodták meg a dizájnt a funkció mellé?
Egyébként meg attól, hogy egy fitnesz karkötőre gyémántokat tesznek, még nem lesz ékszer (szerintem), csak egy rajos ruhakiegészítő.

(#100) nyisziati válasza babosmiki (#95) üzenetére


nyisziati
veterán

"ahogy feléd mozdítod, hogy megnézd már aktív is a kijelző. ;)"
Na, hát nálam pont ez nem játszik. Mert számomra az óra ékszer funkciója pont ott kezdődik, hogy MÁSOK SZÁMÁRA is látható az óraszámlap, nemcsak nekem...

Pár éve láttam Apple Watch-ot egy hölgy csuklóján és kiábrándító volt, hogy egy 120 ezer forintos "csodaóra" élettelen, fekete műanyagdarabként fityeg a karján...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.