Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) philoxenia válasza nyisziati (#99) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miért pont svájci gyártók?
Nekem itt az jön le, hogy két oldalról jön a kritika. A (szerintem) sznob órarajongóktól, meg az olcsóbban csúnyábbat inkább választóktól.
Csak azt nem értem: miért?
Nem kötelező ezt venni. Nem státusszimbólum, annak túl olcsó, nem funkcionális, annak túl csicsás.
A cikket viszont a legtöbben csak átfutották max. Az előzménycikkből kiderül, hogy van sokkal olcsóbb változat, hasonló tudással.Később valószínűleg ez is olcsóbb lesz valamelyest, mert külföldön olcsóbb.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#102) philoxenia válasza nyisziati (#98) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az alig olcsóbb, mint ebből egy szerencsés vétel...
Egy napig ennyi volt az Aquanál...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#103) nyisziati válasza philoxenia (#101) üzenetére


nyisziati
veterán

"Miért pont svájci gyártók?"
Évtizedekig ők határozták meg a piacot.
"két oldalról jön a kritika"
Így van.
1) ennyiért már nézzen ki jól, és lehetőleg legyen always-on.
2) HA NEM: akkor meg legyen olcsóbb...
Ezen feltételek nem teljesülése esetén nem is fogjuk ezt venni. De szerintem a nagyközönség sem, nem véletlenül adják ajándékként prémium teló mellé. :K
Az egy dolog, hogy van sokkal olcsóbb változat, de most ERRŐL az óráról (és leginkább árcéduláról) van szó.

(#104) nyisziati válasza philoxenia (#102) üzenetére


nyisziati
veterán

Én a valódi Pace-re gondoltam.
Amit linkeltél, az a Stratos (Pace 2).

[ Szerkesztve ]

(#105) philoxenia válasza nyisziati (#104) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát az nem szebb, mint a Band3 pro.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#106) philoxenia válasza nyisziati (#103) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez a készülék sokkal jobban megéri, mint egy párszázezres Seiko, amit lentebb linkeltek. Az még nem az a kategória, ami használtan növeli az árát hosszú évek alatt. Gazdagok meg azzal még lenéznek.
De a kérdés itt az, miért nem megyek például én, vagy az ilyen készüléket vevők az órás topikba fikázni, mint ide onnan... Meg az olcsóbb kategóriásba szintén kötekedni, hogy csúnya... :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#107) babosmiki válasza nyisziati (#100) üzenetére


babosmiki
addikt

Szóval te mások miatt veszel olyan órát amilyet? No komment... Mondjuk akkor meg egy gombnyomás és 5 percig mutogathatod, ha meg tovább szeretnéd akkor megint rányomsz. Amúgy ez még jobb is mint a többi órában az always on, mert itt teljes fényerőn bármelyik számlapot mutatja addig, a másik órákon meg butított számlap alig látható fényerővel van csak jelen, amit napon pl. nem is látsz.. ;)

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#108) dilajoska1 válasza philoxenia (#106) üzenetére


dilajoska1
őstag

Akkor szerinted legyen ez a két véglet, vagy okosóra vagy egy több milliós Patek? Aki meg a gazdag emberek miatt nem vesz meg valamit mert ő szerintük az ciki hát azt csak sajnálni tudom! Egyébként nézz meg pl. egy Spring Drive-s Seikot. Előszeretettel hordják még olyanok is akik szerint "csak svájci". A youtube-on vagy egy emberke akinek több 10 vagy 100 milliót ér az óragyűjteménye de az egyik videóján egy pár száz forintos ebay-es led óra volt a kezén. Azt mondta hogy megy a ruhájához meg tetszik neki. Akkor másnak miért lenne ciki egy 80.000-es Seiko..............? Én is úgy vagyok vele hogy inkább egy olcsóbb de jó minőségű mechanikus mint ez. Egyébként Montblanc vagy a Tag Heuer okosórája se kéne annyi pénzért!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#109) nyisziati válasza babosmiki (#107) üzenetére


nyisziati
veterán

"Szóval te mások miatt veszel olyan órát amilyet? No komment..."
Miért? Szerinted az az ékszer funkciója, hogy álljak a tükör előtt és nézegessem? No komment...

"amit napon pl. nem is látsz"
Ezt mondd azoknak, akik rácsodálkoztak a Pebble-m számlapjára... ;)

(#110) nyisziati válasza philoxenia (#105) üzenetére


nyisziati
veterán

"Hát az nem szebb, mint a Band3 pro."
Pedig szerintem jóval. De ez innentől már ízlés kérdése, talán fölösleges is vitázni rajta.

(#111) sharp4 válasza nyisziati (#104) üzenetére


sharp4
őstag

A Pace egy hatalmas bug halmaz. Tudom milyen, volt nekem is. Ez mérföldeket vér rá. Arról a botrányos, fakó kijelzőről meg ne is beszéljünk..

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#112) nyisziati válasza philoxenia (#106) üzenetére


nyisziati
veterán

"Ez a készülék sokkal jobban megéri, mint egy párszázezres Seiko"
Ezt én nem vitatom (bár órafanatikusok szerintem pont fordítva gondolják - de én nem vagyok az).
Mindenesetre én az árat a Pace-hez képest tartom magasnak, főleg, ha az ár/érték arányát nézem a két órának.

"De a kérdés itt az, miért nem megyek például én, vagy az ilyen készüléket vevők az órás topikba fikázni, mint ide onnan... Meg az olcsóbb kategóriásba szintén kötekedni, hogy csúnya..."
Én nem ezekből a topikokból jöttem. Egyszerűen kommenteltem egy hírt, amiben bemutattak egy jó órát, ami szerintem - és mások szerint is - erősen túlárazott a konkurenciához képest. Az always-on meg hab a tortán. Csúnyának meg nem mondanám egyébként.

(#113) nyisziati válasza sharp4 (#111) üzenetére


nyisziati
veterán

Időnként benézek a topikjába, de nem látom, hogy tömeges hőbörgés lenne. Nincs több problémája, mint bármely átlagos Xiaomi telefonnak.

(#114) sharp4 válasza nyisziati (#113) üzenetére


sharp4
őstag

Annak idején, május környékén adtam el. Tele volt hibával a szoftver, GPS sem volt a legpontosabb, amit én sokat használok a futashoz. A watch W2 váltotta, egész jó votl alacsony üzemidővel. 2 hete van meg a Watch Gt. Hozza azt, amire számítottam, hibák vannak, de melyik új készüléknél nincsenek? Bízom benne, hogy javítják őket, és további funkciókat is kapni fog.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#115) babosmiki válasza nyisziati (#109) üzenetére


babosmiki
addikt

Elég rendesen eltávolodtunk a topic témájától, ha már ékszerekről beszélsz... Na mindegy. Azért a peble kijelzője nem egy amoled, bár igaz, hogy az kinnt jól látható.

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#116) philoxenia válasza dilajoska1 (#108) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mi köze ennek a topik témájához? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#117) dilajoska1 válasza philoxenia (#116) üzenetére


dilajoska1
őstag

Csak reagáltam arra amit írtál!

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#118) nyisziati válasza babosmiki (#115) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem nem távolodtunk el, csak egy órával szemben teljesen mások az elvárások, mint egy telefonnal szemben. Úgy külsőleg, mint beltartalmilag, vagy az ár/érték arányt tekintve.
Ja és ez nemcsak nekem a "heppem", nézz be az okosórás topikba, ott is drasztikusan eltérő elvárások vannak.

Természetesen ez már erősen szubjektív, ezért ezt a kérdést már nehezebb kezelni, mint egy okostelefonnal kapcsolatos diskurzust.

[ Szerkesztve ]

(#119) philoxenia válasza nyisziati (#118) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak érzékeltetés szempontjából. Mi lenne ha egy mobilt a saját elsődleges műfajában hasonlítanánk össze egy hagyományos telefonnal.
Idehozni felhúzós mechanikus órákat olyan, mintha mondjuk az iPhoneX-et, összehasonlítanánk ilyenekkel.
Jönnének a fanok, hogy ez a telefon, nem a mostani annak csúfolt valamik...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#120) nyisziati válasza philoxenia (#119) üzenetére


nyisziati
veterán

Rossz a hasonlatod. X-szer leírtem már, hogy az óra ékszer is. A telefon nem.

(#121) dilajoska1 válasza philoxenia (#119) üzenetére


dilajoska1
őstag

Ez tényleg nagyon rossz hasonlat!

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#122) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Biztos elkerülte a figyelmem, de üveg vagy műanyag védi a kijelzőt?

babosmiki: ezt a AO dolgot nem értem, amit írtál, mi a jó benne a többi órához képest?

[ Szerkesztve ]

(#123) troviko


troviko
senior tag

Ezek nem órák. Egy jó órát 50-100 év múlva is lehet használni, ezek 5 év múlva elektronikai hulladékok lesznek.

https://www.oldtech.hu/

(#126) philoxenia válasza nyisziati (#120) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az óra ékszer?
Minden itteni hozzászólásban leírtam, hogy ez nem ékszer, mert nem óra... ;)
De azt is írtam, hogy elég volt a drága maximum időmérésre használható eszközökkel való összehasonlítgatásból.
Következőkben törlöm az ilyesmit és topikból tiltom a hozzászólót, mert ezután ez már flém! :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#127) Gabonetta válasza philoxenia (#126) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Én is a külcsínt kritizáltam, és azt fogalmaztam meg, hogy az óra (értsd: karóra) a férfi egyetlen ékszere. Ezzel mi a gond? Persze nem hasonlítottam egy "sima" órához, ennek nem lenne értelme, létjogosultsága van mindkettőnek. Ugyanakkor engedtessék meg, hogy e fórum keretei között a külsőről is beszéljünk, hisz egy olyan használati tárgynak, amit viselünk, a megjelenését is véleményezni kell. (És mentségére szóljon a kollégának, hogy a külsőt én is csak egy igazi órával tudnám összehasonlítani.)

Ja, amúgy a Huawei szerint ez óra. Már ha a watch angolul órát jelent. 😉

[ Szerkesztve ]

(#128) philoxenia válasza Gabonetta (#127) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Teljesen jogos összehasonlítani hasonló termékekkel, de abszolút értelmetlen önfelhúzós svájci karórákkal. ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#129) babosmiki válasza Gabonetta (#122) üzenetére


babosmiki
addikt

Az, hogy ha bekapcsolod az állandó kijelzést, akkor akár teljes fényerőn aktív a kijelző és a számlap se butúl le, mint a többi okosórán,hanem azt mutatja amit akarsz. Igaz 5 perc után újra aktiválni kell ha tovább akarod. ;)

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#130) nyisziati válasza philoxenia (#126) üzenetére


nyisziati
veterán

Hát alaposan félreértettetek...
Számomra az ékszer NEM feltétlenül a milliós Schaffhausen, vagy ilyesmi, hanem egyszerűen olyan óra, ami nem fekete műanyagdarabként lóg a kezeden (ahogy már írtam is).
Magyarul mutat például öltönnyel is. Nekem van pl. egy Citizen Eco-drive-om is, ami erre a funkcióra teljesen megfelel ugyanúgy, mint az elegánssá pimpelt Pebble-m. Tehát én így értelmezem az ékszert.
Vagy nevezhetjük "eleganciának" is, ha már az "ékszer" szó ennyire bekavart.

(#131) philoxenia válasza nyisziati (#130) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudom ízlések és pofonok, de ez a Pebble , nekem egyáltalán nem tűik elegánsabbnak. Tegyük egymás mellé a topikban szereplő órával:

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#132) Gabonetta válasza babosmiki (#129) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Így értem, köszönöm.

Egyébként szerintem maradjunk annyiban, hogy ez egy okosóra, sportos kinézettel, amit jó ízlésű férfi nem vesz fel öltönyhöz. És igen, hiányzik az AO.

[ Szerkesztve ]

(#133) philoxenia válasza Gabonetta (#132) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Futáshoz sem hordanak már Rolexet... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#134) bigrock válasza philoxenia (#133) üzenetére


bigrock
addikt

Kivéve, ha a futás rögtön a Rolex ellopása után történik. Ez a nyereségvágyból elkövetett sport bűntette... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#135) nyisziati válasza philoxenia (#131) üzenetére


nyisziati
veterán

...egészen addig, amíg el nem tűnik a számlap a Huawei-ről. Az enyémen megmarad... ;)

(#136) sharp4 válasza nyisziati (#130) üzenetére


sharp4
őstag

Hát ne haragudj, de ez így ezzel a szíjjal egy hányás :D Nekem is van Seiko órám, de mostanában jobban szeretem, ha több mindent mutat, és másra is használható.

[ Szerkesztve ]

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#137) babosmiki válasza philoxenia (#131) üzenetére


babosmiki
addikt

+1! Ez a Pepple szerintem csúnya..

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#138) Napfénysüti

Okosórák között valóban nem csúnya de az árazással nagyon mellélőttek. A tesztet olvasva ilyen szerény tudással talán a feléért lenne reális.

Més que un club!

(#139) philoxenia válasza Napfénysüti (#138) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából a relatíve minőséget/anyaghasználatot fizeted meg, nem a tudást.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#140) Napfénysüti válasza philoxenia (#139) üzenetére

De az megér ennyi pénzt? Azért egy okosóránál nem hátrány ha a tudása is rendben van, főleg ilyen áron.

Més que un club!

(#141) philoxenia válasza Napfénysüti (#140) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyen külsejű órában a sokat tudók többszörösébe is kerülhetnek.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#142) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Nem korrekt az összehasonlításod. Miért nem egy Ticwatch Pro-t linkelsz?

#140 Napfénysüti: nem ér meg ennyi pénzt. Ez egy szép, de nem elegáns külsejű fitneszkarkötő, ami órának van álcázva. Ennyi.

De szerintem ezt nem is annak szánta a Huawei, órának ott van a Huawei Watch 2.

[ Szerkesztve ]

(#143) Napfénysüti válasza philoxenia (#141) üzenetére

Mondjuk egy Stratos tudására gondoltam ebben a Huawei csomagolásban, rendes belső memóriával, wifivel, zenehallgatási lehetőséggel.
Harminc ne keverjük ide azok köztudottan túlárazottak (nekem is van tőlük 120k-s bringás óra aminek a tudását egy 60k-s Bryton tudja).

Més que un club!

(#144) philoxenia válasza Napfénysüti (#143) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezeknek a tudását , ezek is tudják...
Na most akkor mi is a túlárazott? :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#145) philoxenia válasza Gabonetta (#142) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt kinek írtad? (és miért nem linkeled, amit linkeltetnél? :F )

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#146) Napfénysüti válasza philoxenia (#144) üzenetére

De most a tesztben szereplő óráról volt szó ami egy okosóra. Nem értem miért tértél el ennyire más irányba? :F
Kategórián belül nézzük a dolgokat. Nem rossz ez a Huawei óra meg igényes, csak szerintem ettől még kissé túlárazott. De megértem ha neked tetszik és megveszed. :R

Més que un club!

(#147) philoxenia válasza Napfénysüti (#146) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudását tekintve nem a legjobb ár érték arányú, de ez a hagyományos órák legtöbbjére igaz. Erre írtam az összehasonlítást.

A legtöbb drága telefonra is igaz ez. De azokat sem kötelező megvenni. :N
Összegszerűen azonban itt kicsi a különbség. Mate 20 Pro már igazán drága, a Huawei ebbe az irányba megy, mert a drágább terméken nagyobb a haszon. Náluk a Honor az olcsóbb termékvonal.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#148) Gabonetta válasza philoxenia (#145) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Tessék: Ticwatch Pro, ennyiért.

Neked írtam a hsz. első mondatát. Azért nem linkeltem, mert pár percem volt, és telefonról írtam.

De szerintem Te nagyon nem érted, miről beszél itt mindenki. Ez nem csúcstermék semmilyen tekintetben. Hogy jön ide a Honor és Huawei telefon? Szerintem meghagyunk téged abban a tudatban, hogy a fórum témáját képező készülék megfelelő ár érték arányú (amúgy nem), és vegye meg, aki szeretné. Én nem fogom. Meg az sem, aki racionális döntéseket hoz.

[ Szerkesztve ]

(#149) sharp4 válasza Gabonetta (#148) üzenetére


sharp4
őstag

Akkor miért vagy még itt? :F

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#150) Gabonetta válasza sharp4 (#149) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Válaszoltam, ahogy egy intelligens embertől elvárható. De már itt sem vagyok. (Borzasztó, hogy kulturált kritikát nem lehet megfogalmazni, és nem lehet egy kialakult vitában állást foglalni, anélkül, hogy támadnák az embert. :()

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.