Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) MK VII válasza Cunaja (#17950) üzenetére


MK VII
veterán

Rendben.. Akkor majd várjuk. :)

(#17952) dajdaj válasza Cunaja (#17950) üzenetére


dajdaj
tag

Lehetsz is! Beléd öntenék pár sört /fröccsöt elismerésként! :R

(#17953) Septum15


Septum15
aktív tag

Sziasztok.
Valaki tud megoldást az icon packek használatára EMUI alatt?
Nem szeretnék egy Nova vagy hasonló launchert használni, mert a gyári kinézetre és funkcióra megfelel nekem, csak az ikonokon szeretnék változtatni, és hála a sok sale-nek sok icon packem van, és szeretném valamelyiket használni.
Néztem hogy lehetne egy saját témát összedobni, de óriási meló lenne. Elsőnek arra gondoltam, hogy egy icon packből (Velur, Vertumustól) kiszedem a képeket és a jelenlegi témába bele dobom, de sajnos míg a témában com.x.png a képek neve, addig az icon packben simán x.png.
Ha nem tud senki semmi megoldást, akkor csinálok egy témát, de reménykedek, hogy sok munkát meg tudok spórolni.
Nem baj, ha launchert kell használni, csak magán a kezdő képernyőn és az EMUI kinézetén, funkcióin ne változtasson.

(#17954) Maxxoon válasza Cunaja (#17940) üzenetére


Maxxoon
csendes tag

Téged megéri piszkálni, jol jon az a p10es mozgokep funkcio a kameraban..koszi :)

(#17955) megyei93


megyei93
csendes tag

Sziasztok. Telenornál kapható P9 kártyafüggetlen? Van itt olyan aki tőlük hozta ki? Telekomnál le tudom szűkíteni a kört hogy melyik az. Telenor oldalán nincs ilyen opció.

(#17956) bollizolee válasza megyei93 (#17955) üzenetére


bollizolee
tag

Nekem telenoros de nem független, tavaly májusban vettem.

Cunaja:
Köszönöm a munkádat ,ha meglesz már rakom is fel a telóra :R

(#17957) dobdan1


dobdan1
csendes tag

Hali! Valaki tujda miért van az, hogy ha futtatok egy VR alkalmazást csak össze-vissza forog a kép. Ugyanez van amikor youtube 360 videót próbálok VR-ban nézni.

(#17958) sebijani1982 válasza Septum15 (#17953) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Üdv!
Én az Emui Theme Editort használom.
Eredeti Ubuntu téma:

Editor használata

0. lépés: Válaszd ki a téma file-t, ha a pick a theme-re böksz, akkor a telefonon tárolt HwThemes mappában lévő témák közül, ha a Browse-ra nyomsz, akkor pedig bárhol (telefonon/SD kártyán), bármely mappában tárolt .hwt kiterjesztésű téma file-t tudsz szerkeszteni. Utána START.

1. lépés: Apps icons kiválasztása.

2. lépés: Use custom icons választása, ha már letöltöttél egy ikonpakkot. Utána Import whole Icon Pack választása. Ekkor felajánlja a letöltött ikonpakkokat. Utána Done.
Ha csak egyes alkalmazást akarsz új ikonnal ellátni, akkor válaszd a Select icons manually-t.
Vagy válaszd Import from another theme pontot, ha esetleg egy másik téma ikonjai tetszenek.


4. lépés: Visszalépés a választási lehetőségekig. Utána NEXT

5. lépés: Egyértelmű. Felülírhatod a szerkesztett témát, vagy létrehozhatsz egyet. Megadhatod, hogy az alapértelmezett HWThemes mappába vagy máshova akarod menteni.

A módosított ikonokkal a téma:

Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#17959) gabenn4241


gabenn4241
tag

Sziasztok!

Vásárlás előtt állok. A következő ami kicsit homályos: ha megveszek egy használt p9 et ami nem volt bereggelve hicare-en a +1 év garihoz 1 hónapon belül, akkor már én sem fogom tudni ha újra rakom a készüléket?? Másik pepitában ha bevolt reggelve de én resetelem, és belépek a saját hicare fiókomba akkor is megmarad a +1 év gari??

Köszi előre is a segítséget!!

[ Szerkesztve ]

(#17960) gretzky77 válasza gabenn4241 (#17959) üzenetére


gretzky77
veterán

Elvileg ha 1 hónapon belül nem volt be regelve akkor bukta a +1 év! Ha be volt regelve akkor mielőtt az előző tulaj törli az adatait be kell lépni a hicare-be és át kell állítani a te telefonszámodra és vagy emailedre! Ha már megvolt a törlés akkor ő neki kell belépni és átállítani,ő mindenképp kell hozzá,mert megerősítő kódokat fog kapni a változtatáshoz!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#17961) Septum15 válasza sebijani1982 (#17958) üzenetére


Septum15
aktív tag

Tökéletes!
Pont ilyet kerestem és tökéletesen működik!
:R
Elsőnek amikor új témát csináltam, akkor nem adta ki, de utána a meglévőt felülírtam, és újra alkalmaztam és működik.
Nagyon szépen köszönöm :R :R

(#17962) bexinho23 válasza bluemirage (#17925) üzenetére


bexinho23
őstag

Oh, már értem. Köszi, erre nem gondoltam. :U

(#17963) fecus


fecus
őstag

A HiSuit-hoz nem lehet bluetooth-on vagy hálózaton csatlakozni?
Qi adaptert használok és időnként jó lenne menteni a gépre de úgy, hogy nem szedném szét az adaptert.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#17964) Septum15


Septum15
aktív tag

Valaki tud megoldást a Cunaja romok alatti Google asszisztens használatára?
Mármint az elő hívására. Ha hosszan nyomom a home gombot, akkor fekete képernyő, majd lezár a kijelző és a háttérképem eltűnik feloldás után.
Advanced Settingsben a hosszú gombra Voice Assistant van beállítva de nem akar működni.

(#17965) MK VII válasza Septum15 (#17964) üzenetére


MK VII
veterán

Nekem, ha hosszan nyomom a home gombot akkor bekapcsolja a vakut. :D
Bár lehet én állítottam el csak nem tudok róla. :)

(#17966) Cunaja válasza Septum15 (#17964) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

A V5-ben a HiVoice jön elő ha beállítod. Alapban a vaku.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17967) Septum15 válasza Cunaja (#17966) üzenetére


Septum15
aktív tag

Hogy állíthatom be a hivoice helyett a Google assistantot?

(#17968) rokarudi válasza Cunaja (#17966) üzenetére


rokarudi
aktív tag

Szia, nekem nem v4 van, hanem az eredeti 389-es (V2 előtti L19-es) Cunaja rom. Ha kész a v5-ös, akkor is arra is mehet úgy, ahogy a többi verzióra?

És köszi a sok munkát a rommal :R

(#17969) Septum15 válasza rokarudi (#17968) üzenetére


Septum15
aktív tag

Ugyanúgy telepíthető, mint az előzőek.

(#17970) rokarudi válasza Septum15 (#17969) üzenetére


rokarudi
aktív tag

köszi

(#17971) Cunaja


Cunaja
Topikgazda

2 hiba előjött, dolgozom rajta. Lehet, hogy ez miatt kések kicsit.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17972) Tybor99


Tybor99
tag

Sziasztok van egy Huawei p9 telóm Telekom os idén Februárba lett vásárolva android 6.0 volt rajta majd jött az android 7.0 EVA-L09C150B361 majd ezek után kérpernyő megosztás beszart az itthoni tv-n csíkos volt stb majd a kamera szenzor is hosszú exponál fehér és lila kék pixelhibákat okoznak a képen némi utó munkával eltüntethető de nem teljesen bent azt mondták vigyem fel Pestre Pest nekem 100km itthon mondom rollbackelek 6.0 és sikerült sajnos elbaszni egy kicsit és egy 6.0 EVA-L09C900B136 verzió ketyeg rajta kérpernyő megosztás megjavult viszont ugyan az a baj kameránál szóval szeretnék egy jobb t-mobilos romot vagy valami verziót vissza tenni rá csak legyen jó a kérpernyő megosztás az lenne a lényeg kamerát még valameddig kihúzom majd menne vissza gariba kicsit később mit ajánlotok ? nincs rootolva és botloader se nyitva csak sima európai szar lett leszedve és antutuba eléggé szarul tejlesít mondhatni a régi számokhoz képest 96147 volt az android 7.0 kezdő frissítéssel csak ugye benne volt a mirrorsharing bug és ez már telejesen az agyamra ment ,... Segítségeteket előre is köszönöm !

(#17973) sirokipatrik válasza Tybor99 (#17972) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Na lám csak lám. Nyugi, csak lens flare és reflektor csillan be. 😂😂 (És amikor a bankártyámat fotóztam vajon mi csillant be?) Nekem ezt mondták itt...
Viccet félretéve, lencse hiba. Hiába mondod, hogy kihúzod a kamerája nélkül, nem fogod. Én is azt hittem, de mindig van valami, amit le kell fényképezni. Nekem még rosszabb volt, mert videónál is jelentkezett.

Antutuba 96 ezer, sőt 100ezer fölött volt régen. Nekem (most futtattam le) 84ezer. Ezzel nincs gond, a hardverek elavulnak előbb utóbb.

[ Szerkesztve ]

(#17974) zolinho72


zolinho72
csendes tag

Tisztelt Uraim!
Volt már itt szó telefon melegedésről, de igazából az nem derült ki, hogy mi az a hőmérséklet ami már káros lehet a telóra. Ezt már azért is érdemes lenne tisztázni, mert sokad magamnak ez a problémája és ha ez a melegedés nem normális, akkor esetleg lépni kéne ez ügyben. Köszönettel, zolinho

(#17975) Tybor99


Tybor99
tag

Nos, Monokrómba nincs hiba csak pro mód és hosszú záridő mellet jelentkezik T-mobilnál várakozás közbe ellenőriztem a próba készüléket is azon nem volt ilyen bent is azt mondták hogy vigyem fel Pestre szervízbe no de kicserélik 5hónap után ugyan ez lesz a problémám nem oldódik meg láttam ilyen problémát fényképező gépeknél is van öntisztító mód szoftveresen és valami táblázatot frissít és ezzel megoldódik láttam telefonnál is hasonlót próbáltam utólag eltüntetni zaj szűrés stb de idegesít hogy ott van .

/dl/upc/2017-08/09/672421_nywyui7h8cy61zuu_img_20170806_210438.jpg

(#17976) bollizolee válasza zolinho72 (#17974) üzenetére


bollizolee
tag

Mivel most nyár van könnyen tud melegedni egy komolyabb játék nagyon megtudja izzasztani a telefont.Vagy navigálás közben mikor a szélvédőnél süti a nap. Ma volt először hogy Time laps videó készítés után kaptam ezt az üzenetet. És el kell hogy mondjam mocskos meleg volt a telefonom, nem csak picit meleg hanem forró. 24 mp-es Time laps videó készítés közben eléggé felmelegedett. De szerintem ez 50 százalékban az időjárásnak is köszönhető.

(#17977) Tybor99 válasza bollizolee (#17976) üzenetére


Tybor99
tag

Oh igen :D nálam nagyon ritkán volt forró mondjuk multkor 360 csináltam Noszvajon izzasztó 40 fok fölötti hőmérséklet ütésálló tok ki is vettem tőle és tovább melegedett ugye fém ház :D szóval bementem vele szobába és fényerőt vissza vettem és megoldódott . Ez a meleg a pc-t is megdolgoztatja 25-36 fok szobába szóval nem csodálkozok ha melege van de 100-160 iso és 10-20s záridős fotózás közbe kaptam fejem hogy mik ezek a foltok ..... aztán most már látom ezeket 5s záridőnél is csak nem olyan sűrűn. De hát ugye kicsi készülékek meg giga hertzes procik jó hogy hőt termelnek szegénykék de ha tégla font csinálnának ventivel teli vágva meg minden akkor lehetne 4-5x ekkora aksit tenni bele meg akkor elvesztené azt az értelmet hogy telefon szóval hát nah .Mondjuk ha nincs 100% a proci nem termel annyi hőt nah meg ugye a kijelző fényerő is sokat jelent .

(#17978) Aryon87


Aryon87
félisten

Holdfényes este Görögországból :)


Pro mod - iso50, 6s

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17979) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

P8 Lite-ról vagyok kénytelen váltani. Először a P10 Lite került a fő várományosi székbe, de közben nézegettem a P9-et is, ami árban nem kerül jelentősen többe, csak picit régebbi technika...

Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek az "öreg" P9, vagy a mégis csak újabb generációs P10 Lite a jobb vétel? Nekem fontos a kamera minősége és tudása, de csak emiatt nem biztos, hogy P9-et veszek. Miben jobb még ez a telefon, mint a P10 Lite? Illetve megfordítva: mit nem tud a P9, ami kifejezetten hasznos a P10 Lite-ban?

Köszönöm!
(És bocsánat félig off kérdésért!)

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#17980) MK VII válasza lacibacsi (#17979) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Miben jobb a P9 mint a P10 lite? Erre egyszerű a válasz. Mindenben.
Szerintem nem kérdés, hogy P9 vagy P10 lite..
P9

[ Szerkesztve ]

(#17982) Thunder86


Thunder86
tag

Sziasztok!

Kb 1 éves P9nél (nem rootolt) párszor előfordult már, hogy random újraindult volt olyan, hogy csak a zsebemből kivéve realizáltam, hogy valami történt. Most viszont mellettem az asztalon 0 használat mellett lettem figyelmes a huawei képernyő felvillanására.

Nem sűrűn csinálja ezt.. talán 1-2 hónapja volt már egy ilyen legutóbb, csak akkor gondoltam arra is, hogy talán zsebbe én nyomtam meg.

Ti tapasztaltatok hasonlót? Illetve nem tudjátok létezik olyan app vagy gyári beépített bármi amivel esetleg LOG-ból visszanézhető, hogy mi okozhatta az újraindulást?

Köszönöm!

No Sacrifice, No Victory!

(#17983) Cunaja válasza #32839680 (#17981) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

:R
Aki Huawei-t vesz, az nézze meg, nekem milyen is van. Ez nagyon jó volt!!!! :C
Alakul a V5, de csak holnap lesz itt, mert találtam hibát, az egyik javítva, a másik még folymatban.
A navi eltüntetést is betudtam üzemelni rendesen, de elfelejtettem, hogy mit csináltam. :W
A Rom elkészülte után fejlesztő zip formában javítások lesznek.
Maga a rom jó, csak tuningolom még. :B

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17984) MK VII válasza Thunder86 (#17982) üzenetére


MK VII
veterán

Szia..
Nekem még sosem indultak újra a telefonjaim. Ha ennyiszer csinálja akkor küld el szervizbe... Lehet, hogy az akkud sz@rakodik vagy valami kis érintkezési gond van.

(#17985) lacibacsi válasza MK VII (#17980) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszi!

(#17981) morgyi: Neked is köszönöm.
Megjegyzem azonban, hogy minden tiszteletem Cunaja-nak és a hozzá hasonló ROM-fejlesztőknek, de ez az egy szempont engem sohasem érdekelt, mert csak mókolgatás nélküli, gyári beállítású telefont használok mindig is...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#17986) dobdan1 válasza MK VII (#17980) üzenetére


dobdan1
csendes tag

Szerintem is egyértelmű a P9. A P10 lite a P10 "butított" változata. A p9 2016-os telefonként is közel 50%-al jobb mint a P10 lite. A lite verzió egy középkategória, a P9 inkább a felsőkategóriába sorolható.

[ Szerkesztve ]

(#17987) Thunder86 válasza MK VII (#17984) üzenetére


Thunder86
tag

Nekem a régi telefonjaim is anno 1-2 szer csináltak ilyet... betudtam az OP-rendszer bánatának... de mivel új program illetve semmi nem került rá így lehet, hogy tényleg érdemes lesz az a szerviz... csak kicsit óckodok tőle mert olvastam itt pár negatív dolgot a szervízzel kapcsolatban...

No Sacrifice, No Victory!

(#17988) MK VII válasza Thunder86 (#17987) üzenetére


MK VII
veterán

Ja nem úgy értettem, hogy a régi telefonjaim nem csinálták. Természetesen volt ilyen.
Arra akartam célozni, hogy az ötödik P9 jár nálam és egyik sem csinálta/csinálja.
Szervizzel meg nem tudsz mit csinálni. Nekem van sok rossz, de jó tapasztalatom is velük kapcsolatban, de, ha küldeni kell, küldeni kell. Ha valamit nem jól csinálnak meg akkor megint visszaküldeni és a végére járni.

(#17989) lacibacsi válasza dobdan1 (#17986) üzenetére


lacibacsi
addikt

A T-nél most kapható P9-ek milyen Androiddal vannak ellátva? A leírás 6-ost ír...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#17990) Thunder86 válasza MK VII (#17988) üzenetére


Thunder86
tag

Hja így már értem.. :) Gyanús is volt, hogy nagyon szerencsés vagy, hogy még soha nem volt ilyen jelenséged..

Az ötödik? Akkor te ipari felhasználónak számítasz már? :D

Nem tudod még mindig a feladós dolog megy vagy akár bevihetem a Huawei centerbe is ami van a József krt-n?

No Sacrifice, No Victory!

(#17991) Thunder86 válasza lacibacsi (#17989) üzenetére


Thunder86
tag

Az van rajta! De bekapcsolás után rögtön elkezd frissítgetni!

No Sacrifice, No Victory!

(#17992) lacibacsi válasza Thunder86 (#17991) üzenetére


lacibacsi
addikt

Tenk jú veri macska!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#17993) Tybor99


Tybor99
tag

Sziasztok az este folyamán firmware finder segítségével updateltem a p9 EVA-L09C150B182 de sajnos a telefon maradt eva-c900b182 remélem garancia vesztéssel nem jár ha már elbasztam a T-home androidot :D jelenleg a telefon stabil hibát nem észleltem viszont Facebook lassabban indul el sokkal mint a tegnapi 7.0 nougatos T-mobilos ratyi androidon ami idegesít viszont félek android 7.0 vissza rakni merthogy akkor lehet megint rossz lesz a mirror share. Szerintetek mit lenne érdemes vele kezdeni ?

(#17994) redbiro válasza Tybor99 (#17993) üzenetére


redbiro
őstag

az összefoglaló elolvasásával kellett volna

it never gets easier, you just go faster

(#17995) norba69 válasza Thunder86 (#17990) üzenetére


norba69
senior tag

Szűrd le a topicot MK VII hozzászólásaira, tanulságos. Szerintem lehetne a rangja Huawei szerviz tesztelő :))

(#17996) Tybor99 válasza norba69 (#17995) üzenetére


Tybor99
tag

Fel tolom rá a 386 android 7.0 és ha működik minden addig úgy hagyom amíg szervízbe nem kell küldeni a telefont és remélem a gyorsaságát vissza nyeri a teló

(#17997) MK VII válasza Tybor99 (#17996) üzenetére


MK VII
veterán

Neked vissza kell állnod Telekomos romra. Ha nem Telekomos rommal küldöd szervizbe akkor nem 100%, hogy garanciába javítják.
Cunaja blogjában le volt írva minden, hogy, hogy kell lementeni a gyári romot. Kezdhetted volna azzal a romolást. Mindegy, mert még így is vissza tudsz menni Telekomos romra. De az is le van írva, hogy hogyan.

(#17998) Tybor99 válasza MK VII (#17997) üzenetére


Tybor99
tag

És merre találom meg mert össze vissza van minden rengeteget olvastam de már össze zavarodtam .

(#17999) sebijani1982 válasza Tybor99 (#17998) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Parancsolj:
Cunaja blogja

Másoknak is:
Ha valaki saját blogját említjük, akkor ha a nevére kattintotok felugrik egy kis ablak, ahol ha hozzáférhetővé tette, akkor egyből egy linket találhattok az illető blogjához

[ Szerkesztve ]

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#18000) MK VII válasza Tybor99 (#17998) üzenetére


MK VII
veterán

Sebijani már írta, hogy hol keresd.
Olvasd át egyszer kétszer, hogy ne legyenek idegenek a szavak és kifejezések. Ha nekiállsz akkor pedig nyugodtan kérdezz... Többen tudnak itt segíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.