Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) Tommmysun válasza k-adi (#17399) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Csak én vagyok a vak :Y :W .... megvan, csak én azt hittem, hogy a rendes fóliának kicsit azért nagyobb a mérete, de nem, plusz először amikor megnéztem, valószínűleg a két fólia együtt kezdett el lejönni, de most, hogy piszkálta a fantáziám, csak sikerült külön választanom :D!

Pedig még a Telekomos eladó is megjegyezte, hogy általában két fólia szokott lenni, de ő is azt mondta, hogy ezen nincs :N

:C :R

[ Szerkesztve ]

(#17402) sirokipatrik válasza norbert0622 (#17395) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Igen, ez a legújabb szoftver. Viszont láttam én is (és a fórumon is egy másik személy) hogy lassan kiadják nekünk a C02B345-öt (ne tévesszen meg a kisebb szám a függetlenhez képest, itt máshogy van a számozás).

#Dr. 444Hertz
Nem csak a Chrome, hanem gyakorlatilag minden alkalmazás leveszi a fényerőt. Elég tré, hogy nem én döntöm el (ezt android 6-on meg lehetett oldani úgy, hogy átrakta az ember teljesítmény módra). Én még 2-3 frissítési lehetőséget adok a P9-emnek, ha nem javítanak a dolgokon amik zavaróak (pl. fényerő az alkalmazásoknál, akksi hol jó, hol nem, vagy a használhatatlan GPS), akkor megy a levesbe. És akkor van olyan gondom is, hogyha töltőn van, az ujjlenyomat olvasó nem működik, a kijelző meg alig érzékel. Vicc.

[ Szerkesztve ]

(#17403) Dr. 444Hertz válasza sirokipatrik (#17402) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Köszönöm

Töltés alatt nem szoktam használni a telefont, bár az általad említett kijelző dolog az inkább hardveres dolog, viszont nem P9 sajátosság, és nem ritka jelenség.

Egyébként annyira nem zavaró a probléma, csak érdekelt, hogy mi okozza.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#17404) k-adi


k-adi
nagyúr

Hello.

OneDriveról átvittem a névjegyeket a googleDrive-ba (szerk.: googleCímtár vagy micsoda) ahonnan pedig leszinkronizáltam a telefonomra. (csak így kétlépcsős megoldással sikerült átmentenem a névjegyeket....)

Az importálás ugyan sikeres a telefonra, viszont a névjegyekhez tartozó arcképeket valamiért nem mentette át (FB-vel volt összeszinkronizálva, az emberek FB profilképei voltak a névjegyeknél, de valamiért ezt "elfelejtette" importálás közbe és most csak azoknak van arcképük a telefonkönyvemben akiknek amúgy gmailen/google-ba is van - bár ez se feltétlen igaz, de jobb magyarázatot nem találtam rá)

Gondolom ezt "megoldani" nem lehet már (rossz importálás??), az igazi kérdés: hogyan lehet megoldani, hogy legyenek arcképek is? Feltételezem a cél az lenne, hogy szinkronizálja a FB-vel a névjegyeket de erre nem jöttem rá hogyan kéne.

Az szeretném elérni, hogy legyen mindenkinél arckép, lehetőleg a FB-s és automatikusan frissítse az arcképeket ha FB-n is lecserélésre kerül a profilképe a usernek
Valaki segítene? Vagy másképp kellene megoldani? :F

[ Szerkesztve ]

(#17405) hemaka válasza k-adi (#17404) üzenetére


hemaka
nagyúr

Sync.ME app?

(#17406) k-adi válasza hemaka (#17405) üzenetére


k-adi
nagyúr

ha van rá mód, nem akarok még 1 app-ot csak ezért felrakni.. gondolom meg lehet oldani a gyárival is a FB szinkronizálást (vagy én gondolom rosszul??) de nem jöttem rá melyik menüben van

[ Szerkesztve ]

(#17407) Shyciii válasza eastsider (#17378) üzenetére


Shyciii
veterán

Nézőpont kérdése. Ha a full élesség tetszik a fotókon, akkor 5X. A P9 fotói lágyabbak, de szerintem így élethűbbek. Esti fotókban meg egyértelműen a P9 jobb.

(#17408) C. Vieri válasza sirokipatrik (#17402) üzenetére


C. Vieri
tag

"És akkor van olyan gondom is, hogyha töltőn van, az ujjlenyomat olvasó nem működik, a kijelző meg alig érzékel."

Ez hardveres gond lesz nálad, szerintem irány a szerviz.

(#17409) thisiswhat válasza eastsider (#17400) üzenetére


thisiswhat
csendes tag

Spigen Rugged Armor tokot vettem rá én is, innen, képek alul.

Tempered Glass fóliát is szereztem be, ezt, de - mint ahogyan a képen látszik - a mérete nem az igazi.

Utánaérdeklődtem, ismerős ezt ajánlotta, most rendeltem meg, ha megjön és érdekel, megírom, hogy milyen lett.

[kép] [kép]

(#17410) bollizolee válasza thisiswhat (#17409) üzenetére


bollizolee
tag

Az utolsó képen az a fólia elég gáz ahogy kinéz. Az enyémen is kicsit kisebb a fólia, de neked így olyan mintha nem is rá való lenne. Nekem a kamera is ki van vágva nincs letakarva.

(#17411) thisiswhat válasza bollizolee (#17410) üzenetére


thisiswhat
csendes tag

Egyetértek. Pár napja van rajta, de amíg meg nem jön az új, nem akarom leszedni, a semminél több.

(#17412) bluemirage válasza thisiswhat (#17409) üzenetére


bluemirage
őstag

Huhh... bocsánat, de így már ez az égő kategória. Nagyon sok hiányzik... Nálam csak egy itt is többször ajánlott fólia van rajta (tehát nem üveg) , de ha épp strapa üzemben van a telefon és ezért rajta van spigen tok... ami neked is van... akkor annak szélső takarása miatt már nem is látszik azaz 1mm sem. De anélkül is alig látható.

Meliora sunt bono inimica

(#17413) thisiswhat válasza bluemirage (#17412) üzenetére


thisiswhat
csendes tag

Megbocsájtok. :D

A telefon megvásárlásának napján vettem hozzá egy okostokot, ami a nyitogatással meg a használat közbeni lifegéssel az elmúlt hat hónapban kellőképpen felidegesített ahhoz, hogy hátlapi tok + fólia kombóban kezdjek el gondolkodni. Ugyanarról a helyről rendeltem a tokot és a fóliát (lásd fenti hsz-omat), a tok rendben van, a fóliát is próbáltam igazgatni, de a méret miatt esélytelen volt. Mivel nem villantani használom a telómat, addig jó lesz, amíg új nem jön rá. Keresőt próbáltam rendelés előtt, de használható információt számomra nem adott, szóval valószínűleg helytelenül használtam.

Az adott termékhez (ahonnan rendeltem) írtam egy hozzászólást, hogy mik a tapasztalataim és hogy mennyire nem jó a mérete, egyelőre nem jelent meg az értékelések között, gondolom nem is fog. Reklamálni lehetne, de száz százalék, hogy az apróbetűs résznél van egy olyan rész, hogy mivel nem szűzk@rvák vérét használtam a fólia felhelyezéséhez, ezért í.j.b.

Tanulópénznek kitűnő volt, a következő fóliát (szintén lásd a fenti hsz-t) már máshonnan rendeltem.

(#17414) philoxenia válasza thisiswhat (#17413) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak az a baj, hogy nem a rossz helyeket kellene ismerni, hanem a jókat, egy jóra sok rossz jut... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17415) eastsider


eastsider
nagyúr

Eddig bejön nagyon a p9 az 5x után. Sebesség, minden sokszor jobb.

Egy kérdés: nincs olyan opció, hogy ujjlenyomatos feloldáskor rezzenjen egyet a telefon?

(#17416) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Hali!

Kijelzőmön lett egy megmagyarázhatatlan fehér folt, de egészen minimális. Ha nem lennék amolyan elmebeteg féle, lehet nem is zavarna. Kérdés, ezzel kezdenek valamit szervízben? Se hidegnek, se melegnek nem volt kitéve, semmi fizika, semmi külső behatás (mágnest sem tartok a zsebemben). Eddig soha semmilyen telóval nem volt ilyenem. Nyeljem be, mert úgy se foglalkoznak vele, vagy menjen postapontra? A 3 hó kijelzőgarim már lejárt, 1 éves a teló. Nagyjából 1 mm a folt, de aki nem vaksi az tisztán látja. Szóval nem ilyen 1 db pixelről beszélünk.

(#17417) bluemirage válasza eastsider (#17415) üzenetére


bluemirage
őstag

Dehogynem... a rossz ujjadat rakjad oda ;)

Meliora sunt bono inimica

(#17418) bluemirage válasza thisiswhat (#17413) üzenetére


bluemirage
őstag

Ez fóliában az egyik legjobb, szappanos vízzel kell felrakni. Fólia
Mivel a telefon kifutó típus, ezért ha bevállna ez vagy bárhonnan valami más, akkor célszerű még egyet rendelni, hogy a telefon élettartama alatt tuti legyen még egy...

Meliora sunt bono inimica

(#17419) thisiswhat válasza bluemirage (#17418) üzenetére


thisiswhat
csendes tag

Köszönöm, elraktam.

(#17420) migabi24 válasza Trevize1987 (#17416) üzenetére


migabi24
nagyúr

ez ips betegség más tipusoknál is előfordul, gariztasd nyugodtan láttak ott már ilyet

(#17421) eastsider válasza bluemirage (#17417) üzenetére


eastsider
nagyúr

De az nem eredményez feloldást :) mindegy, meg is szoktam már. Brutál gyors ez a feloldás

(#17422) Newlachka válasza Trevize1987 (#17416) üzenetére


Newlachka
őstag

cserélik a kijelzőt, nekünk is ez volt!

(#17423) Aryon87


Aryon87
félisten

Nem tudom milyen minosegre, ez az egy kep van errol, es meg elso ilyenem.


[link]

"fennyel festes" mod, "fenycsik lampak" opcioja

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17424) josik válasza Aryon87 (#17423) üzenetére


josik
aktív tag

Gratulálok! Nagyon jó kép lett. Milyen állványt használtál?

Te is fiam Bluetooth...

(#17425) Aryon87 válasza josik (#17424) üzenetére


Aryon87
félisten

Kiszi.
Kinabol rendelt kis tripod. Kb 300-500ft, amire kell boven megteszi.
Aliexpresen keres ra, piros, kek fekete szinu valtozatok vannak.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17426) Cunaja


Cunaja
Topikgazda

[A telefonunk nem létezik!] :Y :F

Eközben Huawei P9 Android 8.0 frissítés, várhatóan 2018 Március.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17427) Septum15 válasza Cunaja (#17426) üzenetére


Septum15
aktív tag

Nagyon remélem hogy kiadják azért majd később az O-t.

Off: Ismerősöm most vett magának P10 liteot. Annyira irigylem azt az aksit... Jelenleg is 70%-on van, és 10 óra használati idő, 2 óra kijelző idővel. Elfogadnám az ilyen időt

[ Szerkesztve ]

(#17428) Newlachka válasza Septum15 (#17427) üzenetére


Newlachka
őstag

nekem a P9 is tudja ezt:
1,5óra képernyőidővel 14 óra használati idővel 73%

[ Szerkesztve ]

(#17429) Septum15 válasza Newlachka (#17428) üzenetére


Septum15
aktív tag

Az is durva.
Én alap vetően Cunaja V4-en megvagyok elégedve az 5 óra kijelző időmmel, de akkor is úgy ledöbbentem, hogy azon a teljesen gyárin ilyen akkumulátor idő van

(#17430) lkereki


lkereki
tag

Sziasztok!
Hogyan tudnám eredeti állapotba tenni a telóm?
Cunaja V2 van fent, rollback felment, de se a c432b136, se a b182 nem akar felmenni rá 3 gombossal. Már több helyről is töltöttem le romot, mindegyik megáll az elején.
MM-re szeretném visszatenni, aztán eladó lenne a telefon.

OnePlus 8 Pro 12+256 Gb

(#17431) Septum15 válasza lkereki (#17430) üzenetére


Septum15
aktív tag

"Gyári rendszerre való visszaállásnál a gyári recovery és a gyári boot.img kell."

Az összefoglalóban benne volt.
Le szeded azt a 2 filet, átnevezed boot.img és recovery.img -re, és berakod a c:/adb mappába.

CMD
Adb devices
Adb reboot bootloader
Fastboot boot boot.img
Fastboot install recovery recovery.img
Fastboot reboot.
Aztán mehet a rollback, majd a teljes rom

[ Szerkesztve ]

(#17432) k-adi válasza Cunaja (#17426) üzenetére


k-adi
nagyúr

:O :O :O

(#17433) lkereki válasza Septum15 (#17431) üzenetére


lkereki
tag

Na, ez elkerülte a figyelmem...
Köszi a segítséget, így már siker. (b182)
A bootloader állapotát hogyan tudom megnézni ("Relocked")?

OnePlus 8 Pro 12+256 Gb

(#17434) Cunaja válasza lkereki (#17433) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Relocked nem jó, nem garis. Locked kell.
Nyisd ki, majd húzzál rá egy full romot.
A relocked azt jelenti, hogy te zártad vissza és a Huawei egyből eldobja garanciális javításból.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17435) lkereki válasza Cunaja (#17434) üzenetére


lkereki
tag

tudom, hogy nem jó, azért kérdezem, hogy hogyan lehet megnézni?

OnePlus 8 Pro 12+256 Gb

(#17436) tamás86


tamás86
tag

Sziasztok gyári b389 mikor várható szerintetek?

(#17437) Cunaja válasza lkereki (#17435) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Fastboot módba lépve.
Adb reboot bootloader
paranccsal.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17438) lkereki válasza Cunaja (#17437) üzenetére


lkereki
tag

Köszi!
Jól értelmezem, hogy ez így megfelelő?:

[ Szerkesztve ]

OnePlus 8 Pro 12+256 Gb

(#17439) Cunaja válasza lkereki (#17438) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Fejlesztői lehetőségnél az oemfeloldás engedélyezve van, az alsó FR azért unlocked.
Ez így nem jó, mert nem garis. Mindkettőnél locked kell.
Mi a régió számod? Most fáradt vagyok vissza keresgélni a hozzászólások között, mert hajnal 4-óta fent vagyok.
:R a megértést.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17440) lkereki válasza Cunaja (#17439) üzenetére


lkereki
tag

c432 b182

OnePlus 8 Pro 12+256 Gb

(#17441) Cunaja válasza lkereki (#17440) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

:R
Nyisd ki a BL-t, majd oem feloldás kikapcs és nyomd fel a blogomból a B136-ot. Nyom nélkül zárni fog neked mindent.
Remélem eredetileg is C432 voltál és nem C150 T-mob, vagy Vodás?

Szerk:
Akkor jó és :R

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17442) lkereki válasza Cunaja (#17441) üzenetére


lkereki
tag

Nem, c432 volt kezdettől.
Köszönöm még egyszer, holnap megcsinálom, ma már én is fáradt vagyok.
Jó pihenést, ha aludni mész. :) :R

Szerk.: A blogodon csak L09-et találtam, van valahol L19 is? Nekem olyan kellene...

[ Szerkesztve ]

OnePlus 8 Pro 12+256 Gb

(#17443) Septum15 válasza lkereki (#17442) üzenetére


Septum15
aktív tag

Romok
ctrl + F és beírod hogy EVA-l19c432b és akkor választasz egy romot amit felszeretnél rakni. Olyan romot válassz, ahol a 7. oszlopban FULL szó található.

(#17444) Balzak83


Balzak83
senior tag

Elköszönök tőletek, ma eladtam a P9-em. P10 lett az utódja. Mindenkinek a legjobbakat kívánom, Cunaja Mesternek külön köszönöm a rengeteg energiát, amit ebbe a fórumba, és telefonba fektetett!

(#17445) Cunaja válasza Balzak83 (#17444) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Szia és jó P10 használatot!
A segítséget meg szívesen.
Egy magánvélemény a végére.
Soha nem vennék se P10-et, se P11-et. Az előlapi ujjlenyomat olvasó és a formái már nem tetszenek.
A P9 szuper, semmi bajom vele, mondjuk nem használok Messenger és társai baromságokat.
Az egész arról szól, hogy a telefonunkba, PC-be, tabletba zárjuk magunkat és a külvilágot elfelejtjük. :W
A P9-re egy megfelelően optimalizált gyári rom kellene csak, de ez nem érdeke a Huawei-nek, mert a kutya se venne P10-et.
Az nem érdekli, ha eladod mert nem vagy elégedett a P9-el, ő már megkapta érte a bevételét, a többi nem számít. :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17446) kosmoo81 válasza Cunaja (#17445) üzenetére


kosmoo81
tag

pedig en is tervezem a valtast, p10 plust neztem ki a kovetkezo telefonnak.
azon meg gondolkozom hogy eladom-e a p9et vagy sem, mert a v2es romoddal nagyon jol mukodik jelenleg (rossz romot masoltam fel ra es igy lett a v4 helyett v2 :D )
mivel kulfoldon dolgozom ezert 2 telefont hasznalok, egyikben magyar masikban osztrak kartyaval.
nagyon vonzo a 3 ev garancia, bar ne legyen gond egyik teloval sem...

mit mondasz a p9 plusrol?

szolgaltatonal veszem, igy csak sinlge sim verzio johet szoba, de nem is baj mert igy biztonsagosabban erzem magam, hogy 2 telefon van nalam, ha az egyikkel valami lenne meg mindig tudok a masikkal kommunikalni ha sos kellene.

(#17447) Cunaja válasza kosmoo81 (#17446) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

A V4-es rom sokkal jobb.
Gyorsan egy akku idő!





A P9 Plus; P10; P10 Plus; P11 is jobb telefon mint a P9, de nem tud annyival többet, hogy érdemes megvenni, legalábbis nekem. Ez volt a hardver rész.
A kinézetről, fentebb írtam a véleményem, hogy nekem se a P10, se a P11 kinézete nem tetszik.
Az akku kezelésről meg annyit, hogy EMUI 5.1 van rajtuk, ami alapban jobban optimalizált OS akku terén.
Mindenkinek magának kell eldönteni mit szeretne és azt meg saját maga tudja, hogy meddig ér a takarója.
Egy bizonyos szint után, megfognak állni a telefonok, mert miért 4 GB és több ram, ha csak a felét használjuk, illetve a 10 mag meg ilyesmi.

A P9 8 magos, nekem bőven elég bármire, ha meg valami véletlenül akad, akkor tisztában vagyok vele, hogy nem egy atom rakétát vettem 10 maggal és 6GB-rammal, illetve nem 200K feletti összegért.
1 év múlva, panaszkodás lesz majd a P10-re, hogy húú de lassú, a P11 sokkal gyorsabb és kevesebbet fogyaszt.
Röviden ennyi a véleményem!

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17448) kosmoo81 válasza Cunaja (#17447) üzenetére


kosmoo81
tag

Felteszem majd a v4et csak nem volt időm eddig és örültem hogy működik a telefon.
Mindenképp teljes törléssel flasheljem, vagy elég egy "frissítés" v2 után?

Nekem a p9 10000.-be került, mindenféle kedvezményekkel, szóval ha eladom 9-10 hónaposan, és a p10 plusért hozzá jutok 420€ért szerintem nem járok olyan rosszul, bár nem tudom az egy simes használt p9ért mennyit lehet kapni...

De mondom az is lehet hogy megmarad mindkettő mert elégedett vagyok vele. 😀

(#17449) Balzak83 válasza Cunaja (#17447) üzenetére


Balzak83
senior tag

Sebesség tekintetében megerősíthetem, az égvilágon semmi különbséget nem érzek emui 5.1, ufs 2.0 ide vagy oda. Akit ez motivál, azt ki kell ábrándítsam. Biztos vagyok benne, hogy a p10+ sem lesz más ilyen téren.
Én a hátsó ujjlenyomat feloldast preferáltam mindig, ez most nem ilyen, szokni kell. Mindig a mutató ujjal keresgélem a semmit. Az mondjuk boritékolható, hogy a p10+ felnyitása egy kézzel nem lehetséges. Itt is éppen csak elérem. Egyébként én a nyitást egy hajszállal lassabbnak érzem.

Amiben szerintem jobb a p10: kamera stabilabban talál fókuszt, gyenge fényviszonyok között (beltér, lámpa világításnál. Alapból erőlteti a bokeh módot, közeli tárgyaknál szépen mossa a hátteret. Ois: első próbálkozások alapján nem megbízhatóbb mint a p9 eis stabilizátor, Lg g4 pl sokkal komolyabban korrigált. Nagyobb rántásokat szépen kimozogja, de az apró kézrángatások sajnos átjönnek a videón is.

Forma:ízlés kérdése... P9 zömökebbnek hat, a sarkok miatt a p10 inkább hosszúkás, nyújtott.

Még egy személyes vélemény. Sokszor azt hiszem direkt szivatnak a gyártók minket usereket. P9-nél az értesítési ledet szépen berakták a rács mögé, hogy ne legyen elég csak rápillantani, a periférikus látásról már ne is beszéljünk. P10-nél kivették, viszont méretre nem nagyobb egy gombostű fejnél. Ugyanúgy nem látni... Aki ismeri a régi symbian nokia c7-et, ahol a home gomb villogott, mint a veszedelem az tudja mire gondolok. De a galaxy s3 is jobb megoldás volt...

Ennyi a sztori, a p9 privát volt ez meg céges. Ez nulla volt, abból meg kivettem a pénzem. Két felső kategóriás telót tartani nekem luxus, a fióknak meg nem őrizgetek semmit.

(#17450) TommyGun válasza Newlachka (#17398) üzenetére


TommyGun
őstag

Ohhhh fákkkk, ez mekkora tetvesség, már bocsánat, még ha a telót elkell vinni bemutatni még azt mondom OK de hogy le is kell adni röhej...mindenesetre köszönöm, akkor inkább kivágom, ennyit nem ér az egész...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.