Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) moleculez


moleculez
veterán

Cunaja V4-n vagyok. Ha tolok neki egy FR-t akkor az nem töröl mindent, ugyanis az ujjlenyomat minták ott maradnak hiába állítom be új telóként. Plusz pl a Gear Fit app-ra azt mondja a play, hogy nem kompatibilis, meg ilyenek. Mit csináltam rosszul. Az ujjlenyomat olvasó extra funkciói sem működnek. Nem a Cunaja ROM a hibás, user error, csak mi? TWRP-n mit wipeoljak, hogy teljes törlés legyen?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#17202) ORCA58 válasza Cranium (#17196) üzenetére


ORCA58
addikt

Biztos nem a PIN kódot kéri, hanem az ujjlenyomathoz megadott biztonsági kódot, amit minden újra indítás után kérni fog. Mint írtad nincs OK, tehát biztos, hogy nem kéri a PIN kódot.

(#17203) MK VII válasza moleculez (#17201) üzenetére


MK VII
veterán

Semmit nem csináltál rosszul. Az ujjlenyomatot megőrzi. :K

(#17204) moleculez válasza MK VII (#17203) üzenetére


moleculez
veterán

Akkor jó, de a Gear Fit appot miért érzékeli úgy, hogy fel van telepítve, és a Play azt mondja nem kompatibilis az eszközömmel. Megoldottam APK mirrorr-ból, de furi, hogy pont csak az.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#17205) Carline


Carline
őstag

Az miért van hogy ha a wifi hotspot ssid nevét megváltoztatom akkor ugyancsak megváltoztatja a telefon beállításoknál az eszköz nevét is?
Eddigi telefonjaimnál (Samu, Lg, Nexus, Xiaomi) alap romon is külön külön lehetett mindkettőnknek nevet adni.
2011 óta használok egy bizonyos Ssid-t, de nem szeretném hogy az legyen a telefon neve is.
Van megoldás erre?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#17206) wdx válasza Carline (#17205) üzenetére


wdx
őstag

Nálam pont nem változtatja meg. Úgyhogy ebben nem tudunk segíteni. Esetleg olvasd el a használati útmutatót.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#17207) Septum15 válasza moleculez (#17204) üzenetére


Septum15
aktív tag

Töröld ki az ujjlenyomatot újra rakás előtt, amiatt nem töröl ki mindent.
Elsőnek mindig törölni kell az ujjlenyomatot.

(#17208) Carline válasza wdx (#17206) üzenetére


Carline
őstag

Bocs, most látom nem a telefonom fórumában tettem fel.
De így már tudom, hogy a P9-en úgy működik ahogy az megszokott.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#17209) cenzor


cenzor
tag

Egy kis késő esti horror. http://i.imgur.com/R3aY3hE.jpg

[ Szerkesztve ]

(#17210) k-adi válasza cenzor (#17209) üzenetére


k-adi
nagyúr

:C

(#17211) Balzak83 válasza cenzor (#17209) üzenetére


Balzak83
senior tag

Na, végre valami izgalmas dolog! :D

Valaki be tudná linkelni nekem az ad away-t ami V4 alá is telepíthető? Nem találom sehol.

[ Szerkesztve ]

(#17212) Balzak83 válasza Balzak83 (#17211) üzenetére


Balzak83
senior tag

Szerk.: Közben meglett külső forrásból.

(#17213) taz1


taz1
csendes tag

Sziasztok,
tegnap 'sikeresen' feltoltam a rollbacket a 6os droidra :W most természetesen bootlop lett a vége, cssak a huawei logóig jutok, ha bekapcsolom, azóta le is merült a teló.Tudom, hogy néhányan már jártak így. Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami házi megoldás erre? Szükségem lenne a telóra holnap munkában, szóval ha van gyorsabb megoldás, nem vinném szervizbe. Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni

[ Szerkesztve ]

(#17214) gery2123


gery2123
őstag

Nem ide tartozik mert Honor 8 de azért itt is leírom hátha tud segíteni valaki :)

"Na akkor élménybeszámoló :)
Tegnap nyitottam a bootloadert. Eddig nagyon egyszerű és semmi gond nem volt.
TWRP telepít probléma nélkül. Belépni már annál nehezebb...de nem lehetetlen.
Majd CM14,1 letölt, gapps letölt és twrp alól telepít. Boot és jön a meglepi. Fél óra után se akart elindulni a rendszer csak a botanimáció ment. Ismét töröl, majd újra rak, és ezt más rommal is megismételtem de hiába.. ugyanúgy botanimáció bámulás 30 percen keresztül.
Természetesen melóhelyen, nehogy nyugodtan tudjak gondolkodni... Nembaj 9-re otthon voltam majd nekiálltam, hogy mit rontottam el. Arra jutottam, hogy mindent leírás alapján csináltam de akkor se megy. Na ekkor csináljunk vissza mindent. MM boot+recovery leszed és a megfelelő rollback + csomag. Nem kis szenvedés után sikerült a rendszert visszarakni B131-re, majd OTA egésezn fel 389-ig.
Nem tudom mit rontottam el de nem volt egy szép nap :D Most megy a készülék minden gond nélkül, de jobban örültem volna egy működő CM14.1-nek.
Valaki használ AOSP romot? Ha igen akkor hogy a fenébe rakta fel?"

-- PSN_ID: GerY2123

(#17215) Gabbbb válasza gery2123 (#17214) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Egyik Kirin chipes telefonra is sincs rendesen működő CM, ha egyszer a stabilitást meg is oldja valaki NAGYON ügyes, akkor sem lesz rendes kamera, ha Huawei nem lép kamera blob ügyben, márpedig tuti nem fognak :D

[ Szerkesztve ]

(#17216) MK VII válasza cenzor (#17209) üzenetére


MK VII
veterán

Áhh. Ez nem horror. Ez thrillerke.. :D

(#17217) moleculez


moleculez
veterán

A kijelzőm háttérvilágítása feloldás utàn random kikapcsol. Qrwa idegesítő, 5-6x fel kell oldani hogy jó legyen. V2-n kezdődött a probléma (sztem nem a ROM miatt,egyedi eset), V4-n egy nap után előjött. Hardveres hiba lenne? Ha igen, V4-n 1 napig miért volt jó? Automata fényerő on-off megvolt.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#17218) Balzak83 válasza taz1 (#17213) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ezt olvasd át, egyszer már működött.

Itt két Rollback ment egymás után, de vissza tudta hozni. Esetleg konzultálj privátban berojocy-val, ha megakadnál. Ha él a telefon, azért majd Cunajának küldj egy :R -ot!

[ Szerkesztve ]

(#17219) taz1 válasza Balzak83 (#17218) üzenetére


taz1
csendes tag

Köszönöm szépen, most próbálkozom vele. Jól értem, hogy ez a megoldás gyári stock firmware-el nem működik? Lehet, hogy még is szerviz lesz ebből :F

(#17220) MK VII válasza moleculez (#17217) üzenetére


MK VII
veterán

Szerintem akkor menj vissza gyári romra aztán irány a szerviz... Ez nem normális. Még talán senkinek nem volt ilyen gondja szóval lehet, hogy hardveres gond.

(#17221) Balzak83 válasza taz1 (#17219) üzenetére


Balzak83
senior tag

A method2 elvileg működik gyárival. Azt írja, ha a kettes nem megy, az egyessel megpróbálhatod utána

[ Szerkesztve ]

(#17222) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Beállok a sorba.
Egyenlőre szerelvényezném a drágát.

P9 lite-ra Nillkin super frosted tokot/üveget raktam.
Ennél szeretném, ha picit vékonyabb lenne. Üveg elég macerás, azt olvastam.

Itthon vennék rá tokot, 0.3-0.6mm puha, félkeménnyel érdemes foglalkozni, vagy nézzek kemény tokot?
Mindenképp olyat szeretnék, ami ki van vágva a gomboknál.
Normális minőségűre hajtok, speedshop, gigatel, huaweishop, (ha nem csak a neve az) hol érdemes és milyet keresni? Ne táguljon, ragadjon, mattuljon, stb pár hónap után.
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#17223) japy válasza t.imi (#17222) üzenetére


japy
őstag

Eltévesztetted a topikot! Ja hogy most P9-ed is van?

[ Szerkesztve ]

(#17224) philoxenia válasza japy (#17223) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tett bele kis ólmot és most már nem Lite... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17225) t.imi


t.imi
addikt

Igen, ez a bratyó. Szerintem szebb, egy csinos 👗 jól állna neki.
Ólom nem rossz ötlet, néha agyfszt lehet kapni tőle :)

(#17226) philoxenia válasza t.imi (#17225) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

? :Y

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17227) t.imi válasza philoxenia (#17226) üzenetére


t.imi
addikt

Még jó hogy nem magyar oldal, különben biztos rábeszélnétek :D

Ruha akart lenni, aza az, telón ezt adta be. :)
Igen, sejtettem :D

Nem is olyan csúnya...... Mama értékelné.NEM!! :)

[link]
[link]
Stb. Sajnos egyikhez sem volt szerencsém. Nillkin, illetve gagyi vastag szilikon tokjaim voltak eddig.

[ Szerkesztve ]

(#17228) philoxenia válasza t.imi (#17227) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ruha, azért ezt linkeltem... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17229) Balzak83 válasza t.imi (#17227) üzenetére


Balzak83
senior tag

Asszem lemaradtam, pedig becsszó, visszaolvastam...

Én ennél vékonyabb tokot nem tudok P9-re

[ Szerkesztve ]

(#17230) t.imi válasza Balzak83 (#17229) üzenetére


t.imi
addikt

A vékonyat, mint egy opciót hoztam csak fel. Mivel számomra szép telefon, hozzá illő tokot keresek mo-i vásárlással.

Szép, tartós, Nillkin super frosted-nél vékonyabbat szeretnék.

(#17231) taz1 válasza Balzak83 (#17221) üzenetére


taz1
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget, végül a method 1 is működött full rommal, igaz csak másodszor. A lényeg, hogy a telefon él, bár egy egész napos tortúra után. Az tuti, hogy ez jó lecke volt, még egyszer nem leszek ilyen figyelmetlen. Köszi még 1x és cunaja mesternek is az eredeti posztért

(#17232) malna88 válasza t.imi (#17230) üzenetére


malna88
tag

Szia!

Én ezt a tokot használom, bár ugyan nincs kivágva a gomboknál. Azok mégis könnyen nyomhatóak, telefont jól védi, körben a szegélyen is mindenhol véd, miközben a telefon eredeti szépségében látszik. Havonta egyszer mondjuk alkohollal kicsit áttörlöm, így még nem vesztett az átlátszóságból.

[link]

s9+

(#17233) kosmoo81 válasza Balzak83 (#17229) üzenetére


kosmoo81
tag

Én is ezt használom most.
Nyaraláshoz jó, de munkába nem merem :)

(#17234) Balzak83 válasza kosmoo81 (#17233) üzenetére


Balzak83
senior tag

Kicsit megfaragtam illesztőkéssel a tokot, most a gombok szabadabban nyomhatók. Napi karcok ellen jól véd, bringázashoz meg egy armort használok.

taz1: örülök, hogy végülis összejött!

[ Szerkesztve ]

(#17235) cenzor válasza MK VII (#17216) üzenetére


cenzor
tag

Nem tudod véletlenül, hogy mennyibe fáj egy Telemaxos kijelzőcsere? Sem a Huawei ügyfélszolgálat, sem a Telemax ügyfélszolgálat nem akar kiadni ilyen információt.

(#17236) t.imi válasza malna88 (#17232) üzenetére


t.imi
addikt

Szia!

Köszönöm, ez számomra csöppet vastag :(
Most találtam ezek közül választanék valamit.

Hajlított 3D Ultra Clear fólia van valakinek? Ez is elválik egy idő után? XPRO Case szilikon tok 0.33mm vagy
a porvédős változat.

(#17237) MK VII válasza cenzor (#17235) üzenetére


MK VII
veterán

Megtudakolom neked. Pár napot kérek. ;)
Amúgy azért nem adnak ki ilyen infót, mert minden esetben bevizsgálják teljesen a telefont és az után adnak árjánlatot...

[ Szerkesztve ]

(#17238) btomp


btomp
csendes tag

Sziasztok! Egy hónapja használok egy p9es telefont, ès eddig nagy megelègedettsèggel használtam, de 3 napja problèmám van vele.
A problèma az, hogy nem mindig tölti a kèszülèket sem a gyári töltőm, sem a pót akksim. Pár perc után mintha nem is lenne töltőn.
Nèha megjelenik egy usb ikon amit nem lehet törölni, ès azt írja: másik kèszülèk töltèse usb-ről. Ha rátappolok akkor több opciót kínál, köztük a normál töltèst, vagy adatmozgatás, de fordított töltèsről csak egy pillanatra engedi átkapcsolni, utána visszaugrik oda. Azt hiszi a telefonom, hogy egy másikat akarok tölteni. Szerintem szoftveres a hiba, mert kikapcsolva az összes töltőkombinációval veszi a töltèst. Ma reggel jött egy frissítès, remèltem, hogy megoldja, de nem sikerült.
Kipucoltam az usb aljzatot, ès újraindítottam a telót.

Jól sejtem, hogy gyári visszaállítást kène csinálnom?
Vagy szervízbe vigyem?
Aki tud segítsen:-)

Ha én három madár lennék, látnám magam, ahogy magam alatt elrepülök!

(#17239) cenzor válasza MK VII (#17237) üzenetére


cenzor
tag

Nagyon ne törd magad miatta. Azt hittem a sok Telemaxos sztorid után neked fejből megy az ilyen :) De most visszaolvastam és látom, hogy neked mindig biztosító fizette a számlát. Úgy könnyű :)

Megértem, hogy minden törés egyedi elbírálás alá esik. Direkt megírtam a Huaweinek is és a Telemaxnak is, hogy körülbelüli árra vagyok kíváncsi. Ha tehát megnézték volna, hogy az utolsó kijelző cserés P9 mellé 53.728 Ft van írva és azt mondják, hogy kb. 50, akkor boldogabb lettem volna. Még akkor is, ha az én esetemben majd 72.324 Ft lesz a végösszeg.

Elfogadom, hogy nem lehet pontosan megmondani, csak szerettem volna a nagyságrenddel tisztában lenni. Azért azt gondolom be lehet lőni, hogy 20 vagy 100 ezer forintos tételről van szó. Nyilván előbbi nem kérdés, mert megéri, utóbbi meg nem kérdés, mert újat kell venni.

(#17240) vectras


vectras
tag

sziasztok adott egy vodás p9 B341 végű szofttal. Firmware finder felajánlotta a vodás B345-öt. a gondom az hogy a kiírja az imei szám alapján nemtámogatott. miért?

(#17241) wdx válasza btomp (#17238) üzenetére


wdx
őstag

Jó lenne kipróbálni másik kábellel. Ha akkor is csinálja, akkor usb aljzat csere. De inkább a kábel lesz a ludas, szerintem.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#17242) b3Ro


b3Ro
senior tag

Kedves p9 tulajok. Lecsereltem a telot egy Oneplus5 -ra. Itt maradok ha valakinek segítség kell, foleg a rollback-el :). Mindenkinek sok sikert a telefonnal a jövőben

(#17243) k-adi válasza b3Ro (#17242) üzenetére


k-adi
nagyúr

Miért váltottál át?

(#17244) MK VII válasza k-adi (#17243) üzenetére


MK VII
veterán

Biztos a hamis antutu eredményekre jobban gerjed.. :DDD

berojocy nem megsértődni! Poén volt. :)

(#17245) Maxxoon


Maxxoon
csendes tag

Udv,

3. Alkalommal talalom ugy telot (bekapcsolt call strobe mellett) hogy nem fogadott hivasok utan beragad a led es vilagit folyamatosan.

(#17246) b3Ro válasza k-adi (#17243) üzenetére


b3Ro
senior tag

Mai napig nem megy fel a 7es droid. Mindig is stock rendszert részesítettem előnyben. Pixel drága, uh oneplus lett.
Kamera nem rosszabb de gyorsabb, nincs zselé, AnTuTu soha sem érdekelt, teló gyors, nagyon gyors, aksi nagyon baba, matt feketeben gyönyörű. Elégedett vagyok, sajnos a p9 nagyon sokszor ki vitte a hajamat, igy megleptem magamat egy uj teloval.

MK VII: nem érdeke az AnTuTu, de olvastam róla. Elégedett vagyok a twlwfonnal, nem úgy mint többen a topikjaban...

(#17247) Shyciii válasza b3Ro (#17246) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem döntöttél rosszul. Nekem csak két súlyos bajom van a Oneplus 5-el. A kinézete, és a mérete. Én szerettem mikor Oneplus One-om volt, és gyűlöltem mikor Oneplus 2-őm volt, de az 5,2-es kijelző az ideális nekem, így egyenlőre maradok a P9-nél, de engem is zavar, hogy az EU-s romokat erősen hanyagolják.

[ Szerkesztve ]

(#17248) Cranium válasza MK VII (#17198) üzenetére


Cranium
tag

Bocsi, hogy későn írok, sikerült megoldanom a problémát...nem a születési évemet adtam meg én hülye, hanem egy másik PIN kódot amit nagyon ritkán használok..............át is állítottam jelszavas megoldásra a képernyőzár feloldását :D Más: most feldobott egy frissítést: EVA-L09C150B367, érdemes frissíteni? Eddig nem volt panaszom a telefon működésre. B361en vagyok.

(#17249) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok.

Létezik olyan, hogy úgy tűnik mintha a játék csökkentett felbontasu módban menne? Holott ki van kapcsolva a mód.

CoC-nal vettem észre. Igaz mást nem is játszom nagyon.

Legfrissebb hivatalos rom.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#17250) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok! V4-ről mennék vissza gyári állapotra, gariztatni megy a drága. Valaki összefoglalná hogy néz ki a dolog?
Amúgy én is lelépek innen. Átállok a sötét oldalra, rendeltem egy iPhone 7-t ma délután. Televan a zsákom, hogy ROM, rollback, ZIP, bootloader, recovery, twrp, full, nem full, meg mittomén mit "kell" ahhoz barkácsolni, hogy az egész jó legyen. Tudom, nem kell, csak lehet, és hogy rengeteg boldog felhasználó van stock ROM-n. Nem én.Na ott majd lesznek más nyűgjeim. De valamelyik nap arra keltem, hogy nincs kedvem a telót hegeszteni szabadidőmben, csak használni akarom.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.