Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) Tybor99 válasza hislah (#18900) üzenetére


Tybor99
tag

Igen 😊 szerintem csak újra rakom majd v5 és nem mindent rakok rá vissza

(#18902) bollizolee válasza sebijani1982 (#18899) üzenetére


bollizolee
tag

Lehet hogy az lesz. De akkor gyárira kell visszaállítanom a telót amihez nem sok kedvem volt, de muszály lesz. Két hete adtam le én is a p8 lite-ot(asszony telefonja) az is hamar vissz jött max 3 munkanap volt és teljesen elégedett vagyok velük és plusz lett egy 50 forintos tollam is :D

(#18903) Tybor99


Tybor99
tag

Én gondolkozom a v4 üzemidő tesztelésén

(#18904) Mr.Franczy válasza Tybor99 (#18903) üzenetére


Mr.Franczy
aktív tag

Nekem V4-en, megvan a négyóra képernyő idő, két óra telefonálással együtt! Mennek a szokásos energia zabáló alkalmazások, én speciel, meg vagyok vele elégedve! :)
Próbáld ki, hátha jobb lesz!

Gazember

(#18905) Pubi78


Pubi78
csendes tag

Sziasztok. Tudja valaki mi volt az a program amivel a háttérben futó alkalmazásokat néztétek.Köszönöm

(#18906) Tybor99 válasza Mr.Franczy (#18904) üzenetére


Tybor99
tag

Nekem is volt 5 is de csak az első 1-2 héten vagy inkább első héten

(#18907) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

a főoldalra kirakott gmail ikont meg lehet hekkelni valahogy, hogy kiírja, hány olvasatlan levelem van? :) (mint az üzeneteknél, nem fogadott hívásoknál?)

L19B386

(#18908) Mr.Franczy válasza KrAt (#18907) üzenetére


Mr.Franczy
aktív tag

Gyári launcher, vagy esetleg más! Nekem úgy rémlik, hogy a gyári, nem tudta ezt a funkciót! Novat használok!

Gazember

(#18909) KrAt válasza Mr.Franczy (#18908) üzenetére


KrAt
veterán

Gyári teljesen, egy kékes témát húztam fel rá :)

(#18910) Mr.Franczy válasza KrAt (#18909) üzenetére


Mr.Franczy
aktív tag

A gyári nem tudja alapból! Notifyer nevű app kell neked store-ból, és menni fog! Legalábbis XDA, ezt találtam hirtelen eme témával kapcsolatban! :)

Gazember

(#18912) bluemirage


bluemirage
őstag

súlyos BT sebezhetőség... sajnos az android bukott a legnagyobbat főleg úgy, hogy a javítást ott tűnik a legreménytelenebbnek... hiába a cikk végén a mondat... ami szakmailag vitatható.
A google alatt álló OEM-eknek kell a javítást az általuk támogatottnak gondolt telefon OS-ébe belerakni, majd azután jön jellemzően a szolgáltatói szint... Ezen a 2 utolsó szinten el is olvad a lendület.
A haldokló Windows-on, vagy a hasonlóan zárt IOS-en ez ilyen hibák javítása jóval nagyobb hatékonysággal történik meg.
Esetünkben legyen szó akár Cunaja ROM-ról, vagy akár szolgáltatói ROM-ról a történet igazán izgalmas.... de az már önmagában jó kérdés, hogy a huawei egy független P9-re mikor ad ki patch-elt ROM-ot... De ha ez így is lesz, akkor is a mod-olt, vagy függő készülékek jó része védtelen marad.
A jövő is kb. ilyen lesz, mert az android annyira szegmentált továbbá a Google és a készülék közötti rétegek és érdekek olyanok, hogy sajnos a hibák hónapokig vagy örökre javítatlanul fognak maradni. Ilyenkor nyal vissza a nyílt rendszer előnye. :(
Aki sokat utazik és így reptereken BT-s kihangosítóját használja az természetesen jobban ki van téve ennek, mint az, aki Markotabödögén lakik és a helyi kocsma előtt használja az autója kihangosítóját BT-n.
Root-olt telefonon gondolom, még mélyebb rétegekhez lehet hozzáférni egy ilyen sebezhetőséggel.

Meliora sunt bono inimica

(#18913) dajdaj válasza Septum15 (#18885) üzenetére


dajdaj
tag

Nem kell csatolni semmit, csak a speciális törlés ezek kivételével (oeminfo és a mikro sd-kártya)? Köszi!

(#18914) philoxenia válasza bluemirage (#18912) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Engem nemigen érint. Leggyakrabban olyan 100m-re vagyok a legközelebbi BT-től, a meg kocsiban vezetek szerintem nincs idő átvenni az irányítást a piros lámánál....
Amúgy mire lenne jó, ha "átvenné az irányítást", mit tud csinálni.... :F

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18915) Pinyo16689


Pinyo16689
senior tag

Fóliától lehet életlenebb a kijelző?

(#18916) dajdaj válasza dajdaj (#18913) üzenetére


dajdaj
tag

Aszem megyek vissza kicsit gyárira... Nincs ujjlenyomat, nincs fejlesztői menü, lehet az volt a gond, hogy a twrp-ben az órát nem állítottam be a valósra? F...om tudja. Nem nekem való a Huawei más a lelkivilágunk... :))

(#18917) Cunaja válasza dajdaj (#18916) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Mi a baj?
Nem tudom mit csináltok, de nekem semmi gondom a rommal. :Y

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#18918) dajdaj válasza Cunaja (#18917) üzenetére


dajdaj
tag

Semmi baj a romoddal! :R Beszéltük a v5modon nem ment a widget wifi és bluetooth, sokszor felejtettem rányomni az engedélyre és így vagy a füles nem csatlakozott vagy a wifi. Gondoltam vissza megyek v5-re, de nem volt ujjlenyomat olvasó visszadobott mindig a beállítások menübe és ugyan ez volt a fejlesztői menünél is... Feltettem ujjra a v5 modot ezzel minden megy... ki érti. :U
Ha van időd lehetne egy leírás hogyan lehet a romjaid között átjárni, oda vissza Cunaja tollából. Miket kell mikor csatolni stb. :)

(#18919) bollizolee válasza Cunaja (#18917) üzenetére


bollizolee
tag

Helló Cunaja le tudnád nekem írni a romodról való visszaállást szervízbe vihető állapotra. Vissza kell vinnem mert ez már vállalhatatlan. Az aksi kegyetlen gyenge. Múltkor csinált olyat hogy 40%-ról hirtelen lement 25%-ra ,utána mint egy visszaszámláló szemmel láthatólag csökkent 1 perc alatt 8%-ra. Szerintem egy 16 hónapos telefonnak nem így kellene viselkedni. Éjjel 6 óra alatt 10 százalékot merült reggelig energia takarékos módban. Délután fél hatra Így állt a telefon .

Még néhány kép az aksi idő, programok és képernyő időről.
1
2
3
4
5
6
7

Max 2 óra kijelző van meg de akkor már mehet fel töltőre.
Reméllem cserélik mert ez így szánalmas, asszony p8 lite-ja kétszer annyit kibír pedig az is lassan 2 éves.

[ Szerkesztve ]

(#18920) sirokipatrik válasza bollizolee (#18919) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Szerintem ez a készenléti idő normális. Nekem pl. este olyan 30%-ot simán merül, de van hogy 40-et is. Úgy, hogy semmi nem fut a háttérben és a lefedettség is kiváló. Mondjuk ez az üzemidő tényleg elég gyenge, 1 napot azért ki kéne vele húzni. Kénytelen vagyok egész este tölteni. Az akksinak nem jó, de nincs megoldás rá.

Mi az a WLAN?

[ Szerkesztve ]

(#18921) Cunaja válasza sirokipatrik (#18920) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Dobd kukába az akkudat, ha ennyit merül éjjel. Minden bekapcsolva max-ra feltöltve, jó térerővel, max 5%-ot merülhet. Nekem 2%, de a wifi kikapcsolva.
Sürgősen vidd szervízbe.
vasárnap leírom neked, de írd meg az eredeti romodat.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#18922) bollizolee válasza Cunaja (#18921) üzenetére


bollizolee
tag

L09 Cunaja V5-lite.
Előre is köszönöm. :R

(#18923) Cunaja válasza bollizolee (#18922) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Azt a romverziót írd le, amivel a telót vetted. :) :R

Hol vetted, szolgáltatónál? C??? C150, C02, C432 és sorolhatnám. Ez a kérdés, mert nem mindegy mivel van regisztrálva.
:R

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#18924) bollizolee válasza Cunaja (#18921) üzenetére


bollizolee
tag

Most olvasom hogy eredeti romom :F Talán a legelső nougatos rom-ról tértem át a te romjaidra. A b182 után ami jött talán :B 16 hónapja volt fogalmam sincs sajnos

[ Szerkesztve ]

(#18925) Septum15 válasza bollizolee (#18924) üzenetére


Septum15
aktív tag

A szolgáltatót kérdezi. A cust számot

(#18926) bollizolee válasza Cunaja (#18923) üzenetére


bollizolee
tag

Telenor C432 eddig biztos talán C136 volt arra nem nagyon emlékszem.

(#18927) Septum15 válasza bollizolee (#18926) üzenetére


Septum15
aktív tag

Melyik szolgáltatótól van, ha tőlük van?

Ha Telenor akkor C432
Ha Vodafone akkor c02
Ha T akkor meg C150

Magyarországon hivatalosan csak ezt a 3 custos telefont veheted meg.

(#18928) bollizolee válasza bollizolee (#18926) üzenetére


bollizolee
tag

B136 akart lenni csak elírtam bocsi. Amúgy l09 C432 b 182 vel vagy b360 -al nem lehet visszavinni?? Addig végig ota- n frissítettem az tuti.

(#18929) Septum15 válasza bollizolee (#18928) üzenetére


Septum15
aktív tag

Maga a build nem számít, ameddig hivatalosan a szolgáltató kiadta azt a romot. Amikor én megvettem tavaly szeptemberben a telefont és B136-val indult, de B182-vel garanciáztattam és ugyanúgy megcsinálták.

[ Szerkesztve ]

(#18930) Tybor99 válasza Cunaja (#18917) üzenetére


Tybor99
tag

Semmi baj nincs vele de nekem Fura hogy van 20 giga szabad helyem semmit nem telepítek a telora és 2 hét múlva be áll stabil 12-14 gigara és aku idő ilyen 20-30 óráról 8:40 Droppol most kb 2 hétig v4 leszek lehet nálam van valami gebasz passz

(#18931) dobdan1 válasza Tybor99 (#18930) üzenetére


dobdan1
csendes tag

Nem tudom miért van ez. Nálam nem jelentkezik ilyen probléma. 1 hónap után folyamatos alkalmazás frissítések mellett is megvan a 18,8 giga tárhelyem. Gyári romon vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#18932) Pinyo16689


Pinyo16689
senior tag

Feltettem egy xpro clear fóliát a telefonomra, és egy L19 mellett lényegesen életlenebb a kijelzőm. Azon gyári fólia van. Szerintetek lehet a fóliától, vagy gyártási szórásból az enyém így sikerült? Lényegesen életlenebb, elég ránézni, nem nagyon kell sasolni hozzá, hogy észrevedd... (L09 az enyém)

[ Szerkesztve ]

(#18933) Gabbbb válasza Pinyo16689 (#18932) üzenetére


Gabbbb
senior tag

XPRO-val nekem is csak rossz tapasztalatom volt. Relatíve drága és gyenge minőség, olcsó kínai fóliák sokszor jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#18934) aprokaroka87 válasza Tybor99 (#18930) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem lehet hogy valamelyik app adata "szabadult" el?

(#18935) dajdaj


dajdaj
tag

Sziasztok. Kérnék segítséget, vissza szeretnék menni cunaja v5re cunaja v5mod rol... A törlést szájbarágósan írja meg valaki. Köszönöm szépen!

(#18936) Mr.Franczy válasza dajdaj (#18935) üzenetére


Mr.Franczy
aktív tag

Szia.
Szerintem a mester blogjában leírt módszert kövesd, a 11-es ponttól!

Gazember

(#18937) Septum15 válasza dajdaj (#18935) üzenetére


Septum15
aktív tag

Úgy ahogy a másik fórumtárs mondta, csináld a 11.-es ponttól

(#18938) dajdaj válasza Mr.Franczy (#18936) üzenetére


dajdaj
tag

Köszi! Az alapján csináltam, Vissza ment a mentés ami a sima V5-ről készült, és nem ment egy csomó minden. Viszont nem csináltam a V5 modról mentést, azt újra kellet telepíteni azzal minden rendben, viszont nagyon durván kilő mindent: widget engedélyek, acr pro, hívásszűrő stb... Sehogy sem jöttem rá minek nincs engedélye, minden létező beállítást átnéztem engedélyeztem... de így sem okés nekem. Ezért megyek vissza sima V5-re. Teszek még egy próbát este, meglátjuk mi lesz belőle. :)

(#18939) Septum15 válasza dajdaj (#18938) üzenetére


Septum15
aktív tag

Ne a mentést rakd vissza, hanem magát a teljes romot. Amúgy Cunaja elmondása szerint tele van hibákkal, szóval ha már vissza szeretnél menni akkor a V5 Lite-ra vagy V4-re.

(#18940) dajdaj válasza Septum15 (#18939) üzenetére


dajdaj
tag

Most komolyan nem lehet egy mentést vissza tenni gond nélkül? Ez kurv@ gáz! Lehet nekem nagyok az elvárásaim, de nem szeretném minden alkalommal belakni a telót teljesen nulláról... Azért na, nem az őskorban vagyunk, akár simán mehetne is minden rendellenesség nélkül. De ezek csak az egyéni elvárásaim egy mai csúcs telóval szemben. :DD
Nekem nem volt gondom V5-n, aszem V4-en sem.

[ Szerkesztve ]

(#18941) Septum15 válasza dajdaj (#18940) üzenetére


Septum15
aktív tag

Hisuite mentés. 1-szer kell csak be lakni. Egyedül a Gmailt kell újra be állítani újra hogy jöjjenek az értesítések.

(#18942) dajdaj válasza Septum15 (#18941) üzenetére


dajdaj
tag

Ezt kifejtenéd, nem használom a Hisuit-ot.

(#18943) Septum15 válasza dajdaj (#18942) üzenetére


Septum15
aktív tag

Gépen (vagy telefonon van backup néven egy program, csak 20-30gb egy mentés) le töltod a Hisuite nevű programot, telefon fel csatlakozol, és mentésre rá nyomsz. Be állítod hogy mit szeretnél megtartani. Megvárod míg megcsinálja. Utána rakhatod újra a telefont. Új ként állítsd be a telefont amikor újra raktad, majd megint gépre csatlakozol, Hisuite, visszaállítás és be állítod mi kell, és mindent vissza rak. Konkrétan még azt is elmenti hogy egy zenében hol jártál

(#18944) dajdaj válasza Septum15 (#18943) üzenetére


dajdaj
tag

Köszi! :R Megy a mentés... Aztán a szűz Cunaja rom.

(#18945) Cunaja válasza dajdaj (#18940) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

TWRP simán ment mindent és a mentésből helyreállítható minden. Valamit nem jól csináltál.
Szerk.
Mentés visszaállítása előtt minek a törlés? :Y
Visszaállításkor az összes partíciót formázza.
Valamit nem jól csinálsz, vagy a mentésed nem teljes és nem cseréli a dolgokat le.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#18946) dajdaj válasza Cunaja (#18945) üzenetére


dajdaj
tag

Szia.
11. Belépünk a TWRP recovery-be. Kikapcsolt telefonnál, hangerő fel + power (bekapcsoló gomb ) majd csatolás. Itt a 3rdmodem és a Rendszer partíció csatolása csak olvashatóként kivételével mindent pipáljunk be.
Ezután vissza a főmenübe.
Törlés, ezen belül a speciális törlés.
Itt az Oeminfo és a Mikro SD-kártya kivételével mindent pipáljunk be, majd csúsztassuk el alul.
Ezután megint csatolás és leválasztjuk a partíciókat. Csak a Cache, adat és a Mikro SD-kártya legyen bepipálva.
Itt csak a Gyorsítótár, Adat, Mikro SD-kártya maradjon bepipálva.
Ezután a Twrp mentést kikeresem visszaállítás.

Újraindítás, stb..stb.. Nincs ujjlenyomat kivág amint rányomok a beállításokban, nincs fejlesztői menü.

Mit nem csinálok jól?

(#18947) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot. A beállításoknál ajánlotta a telefon a viselkedés érzékelőt. Ezt hol lehet megtalálni, ugyanis ügyesen kilőttem. Előre is köszönöm a válaszokat.

(#18948) Cunaja válasza ignisz (#18947) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

A Google beállításoknál keresd.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#18949) dajdaj válasza dajdaj (#18946) üzenetére


dajdaj
tag

Legalább egy megerősítés vagy nem, jólesne. Így tudnám merre van előre... :W

[ Szerkesztve ]

(#18950) diegho


diegho
nagyúr

7.0 van ota-n a telefonra? Páromé nem ír frissítést és 6.0 van rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.