Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17252) b3Ro válasza Shyciii (#17247) üzenetére


b3Ro
senior tag

Nálam egyik sem probléma. Nagy kezem van, szóval a méret egy percig nem volt gond 5,2 után. A kinézet meg... Feküdt mar egy asztalon a hasonszőrű almával, és nem olyan copy paste mint ahogy be van állítva és képen tűnik. Szvsz a p10 hamarabb alma mint a 1+5...

(#17253) btomp válasza wdx (#17241) üzenetére


btomp
csendes tag

Próbáltam másik kábellel is, siker nèlkül. Kipróbáltam otg kábellel ès elkezdte tölteni a power bankom, csak az a baj, hogy átkapcsolni sem engedi a töltèsi módot.
Kikapcsolva viszont tudtam tölteni.
Majd próbálok egy visszaállítást, aztán ügyfèlszolgálatot hívni, ès ha nincs más akkor marad a szervíz.
De köszi a hozzászólást!

Ha én három madár lennék, látnám magam, ahogy magam alatt elrepülök!

(#17254) Balzak83 válasza moleculez (#17250) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ez az összefoglalóból elég érthető:

Ha nem tetszik a rom, akkor TWRP és visszaállítjuk a mentésünket, vagy felrakjuk a gyári boot és recovery.img-t, majd 3 gombos telepítése a B386 és feletti romoknak.
Ha MM-re szeretnénk visszatérni, akkor a gyári fájlok cseréje után a rollback rom és B182.

Twrp-ben kell telepíteni, majd 3 gombossal tudsz új romot feltenni, immár gyári recovery-ből.

(#17255) Shyciii válasza b3Ro (#17252) üzenetére


Shyciii
veterán

P10-em sem lesz :) átérni én is átérem az 5,5-ös méretű telókat, de egyszerűen az 5,2-es az igazán kényelmes nekem. Akárhogy is használd egészséggel! :)

(#17256) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

Nekem a Oneplus-al a panel a legnagyobb bajom. Nem elég, hogy Amoled, hanem még a létező legszarabb panel. Olyan, mintha Samsung reject-eket vennének. Rózsaszín és zöld átmenetes elszíneződés van szinte az összes panelon és a szürkék borzalmasan néznek ki, mintha textúra lenne rajta.

(#17257) MK VII válasza moleculez (#17250) üzenetére


MK VII
veterán

Őszinte leszek... Teljes mértékben egyetértek veled...
Abban is, hogy nem fontos romolni ezt a telefont, hogy "normálisan" működjön. Persze mi a normális ugye... :)
Engem a hardveres mizériáji aggasztanak... Következő telefonom nekem sem hüvely lesz az 100%.

Ahigy Balzak írja. B386-os recovery-t felteszed aztán mehet rá a rollback.

(#17258) brainticket válasza Gabbbb (#17256) üzenetére


brainticket
aktív tag

teljesen egyetértek, szégyen hogy az 5-ben is a 3 hulladék paneljét használták fel újra, ráadásul fordítva beépítve amitől lett állítólag ez a jelly effect.
én vettem egy 3-at de eladtam és maradtam P9-nél a kijelző miatt.
mondjuk a szoftvert és a gyorstöltést imádtam.

(#17259) hemaka válasza moleculez (#17250) üzenetére


hemaka
nagyúr

Én sosem romolgattam és nem is volt baj se az akkuval se semmivel, de ezelőtt kb. a kezdetektől (3G-től) iphone-om volt.
Ezelőtt pár hónapig meizu volt, most meg lassan fél éve p9, de megyek majd vissza ios-re, főleg hogy pct is váltottam macre, meg amúgyis anyámnak kell másik teló, megkapja ezt, neki a winfos után felüdülés lesz.

Még az i8 keynote-ot megvárom, nem akarok tavalyi modellt venni, ha nem muszáj. Bízok benne, hogy kicsit kompaktabb lesz az új, mert nekem i7+ kellene, de bazi nagy, feleslegesen...
Ja, és remélem lesz végre gyorstöltés az újban.

[ Szerkesztve ]

(#17260) moleculez válasza Balzak83 (#17254) üzenetére


moleculez
veterán

A nandroid mentés az még MM alatt készült, mehet vissza, vagy ott is rollback, meg kutyafüle?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#17261) cenzor válasza MK VII (#17257) üzenetére


cenzor
tag

De ha nem Huawei, akkor mi? iPhone zárt, LG bootloopol, Samsung a kamera mellé teszi az ujjlenyomat-olvasót, Sony, HTC haldoklik, Oneplus supportról csupa jót hall az ember /s, akkor mi marad?

Nekem nem volt még sok androidos okostelefonom, de ezzel a P9-cel ki vagyok békülve. (Ez az utolsó B386 sim kártya fiaskó nem kellett volna, de ezt is el tudom felejteni, meg lehetett végül oldani, adatvesztés nem történt.)

[ Szerkesztve ]

(#17262) MK VII válasza cenzor (#17261) üzenetére


MK VII
veterán

HTC pont most tett le egy elég komoly kis ketyerét az asztalra U11 néven.. Mondjuk tök mindegy, mert HTC-t sosem vennék, ahogy Samsungot, Sony-t és LG-t sem. Oneplus részemről szóra sem érdemes.. Nem létező "fogalom" nálam..
101%, hogy Iphone-ra megyek vissza én is mint sokan.. A zártsága egyáltalán nem érdekel, csak az, hogy úgy működjön ahogy kell, és azt az Iphone tudja, szemben a Huawei-el...
Belefáradtam már abba, hogy valamilyen probléma mindig van ezzel a telefonnal..

(#17263) knox83


knox83
senior tag

Sziasztok,
Jött egy T-s L09C150B367, 837 mega. Erről tud valaki valamit? (Jól el vannak maradva a szolgáltatós romok...)
Köszi a választ.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#17264) wdx


wdx
őstag

Csak hogy pozitív dolgokat is lássanak az olvasók. A telefon tökéletesen üzemel. 2 napja 160 centiméterről kijelzővel pofára esett a konyhai kőre. Mezei, átlátszó (nem bumper) szilikon tokban. Most is erről írok, egy karc se. És minden tökéletesen működik. Semmi bajom vele (MM rom).

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#17265) gretzky77 válasza cenzor (#17209) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia megoldódott már vagy így használod!? Lehet lesz infóm a számodra!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#17266) ORCA58 válasza MK VII (#17262) üzenetére


ORCA58
addikt

Nekem a lite verzió van, és tökéletes szerencsére. A frissítések mindet 6-os majd, 7 béta végül 7-es FR nékül tettem fel, és csak használom -használom. Igaz nem a telefon irányítja az életemet. Ez látszik a jelenlegi fogyasztásból is. Most van 37%-on 3 nap 23 óra használat, 2ó 50p kijelző idő, és 1óra telefonálás mellet. Wifi csak éjjel van kikapcsolva, mobilnet szinte soha (túl kevés a keret), autó szinkron bekapcsolva, csak e-mailre. A többit ha kell magam szinkronizálom.
Többre nem is vágyom. :DD

[ Szerkesztve ]

(#17267) Balzak83 válasza moleculez (#17260) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ez jó kérdés, mondanám, hogy igen, de ha a partíciók miattam akadnak össze, akkor el fogsz átkozni. Én att hagynám.

Itt az összefoglalóban fent van az a két .img amit fel kell tenned, egy B386 full romot meg a finderrel leszedsz. Ez letöltéssel is kb. +1 óra, és igy legalább biztos jó lesz, és egy gyári visszaállítást is megspórolsz.

Egyébként, csak hogy témánál maradjunk, én is hamarosan készüléket cserélek, a cég már megrendelte T-től a P10-eket, emiatt a P9-em valószínűleg eladó sorba kerül hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#17268) moleculez válasza MK VII (#17262) üzenetére


moleculez
veterán

Azért azt is tegyük hozzá, hogy mindenkinek más az óra ingerküszöbe ilyen téren. Lehet ami Neked/nekünk probléma, és feltúrjuk az XDA-t miatta, azt más észre sem veszi. Jellemzően az itteni fórumozók nem az utóbbiból kerülnek ki, vagy max idetévednek egy beállításra rákérdezni. Tényleg szerintem az androidos piacon az egyik legmegbízhatóbb teló a P9, meg a Huawei általában, ajánlottam is soknak, akik nem hallgatttak rám azóta is bánják, akik igen, azok boldog tulajok.
De amikor szét kell turni a rendszert egy kurva verziószám miatt, na akkor menjenek a f@szomba, hogy törjem magam ilyeneken. Arra is rájöttem, hogy nincs szükségem az android híres szabadságára.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#17269) cenzor válasza gretzky77 (#17265) üzenetére


cenzor
tag

Még így használom. Kicsit karcolja a kezemet a törött üveg, de nem vészes :D

(#17270) MK VII válasza cenzor (#17269) üzenetére


MK VII
veterán

Küldtem privátot! Olvasd el.. :)

(#17271) cenzor válasza MK VII (#17270) üzenetére


cenzor
tag

Köszi, csak tudod, nem mindig jelez a gmail. Jó ez a rendszer, nincs semmi baj :DD

(#17272) brainticket válasza MK VII (#17262) üzenetére


brainticket
aktív tag

hát de hogy néz már ki a HTC U11 azzal a csillogós csicsás hátlappal? soha nem venném meg.

(#17273) MK VII válasza brainticket (#17272) üzenetére


MK VII
veterán

(#17274) newman8929


newman8929
tag

Halihó. Mi újdonságot hozott a b367?

(#17275) b3Ro válasza Gabbbb (#17256) üzenetére


b3Ro
senior tag

Engem ha agyon ütnek sem fogom fel h mi a baj a 1+5 kijelzőjével. Szamomra tök rendben van, egyedül a p9 max fényerejét hianyolom. Szvsz mind a 2 telefonban nagyon jo panel van a sajat tipusaban. Mint irtam fentebb, en egy elegedett használó vagyok... Tudom mi folyik a topikjaban, es néha nem is értem, h az emberek mit akarnak. P9 kozel sem egy tökéletes telefon, de szerethető, nem is fogom eladni annyiért amennyit használtan ér, de az új is szerethető mimden hibájával. Tökéletes telefon nincs... De ez mar nem ebbe a topikba tartozik

(#17276) ult1mate


ult1mate
tag

Az auto magazin képeket lehet valahogy frissíteni ? Nekem ugyanazok vannak mindig hiába vagyok "előfizetve" pl egy autósra, olyan képeket nem ad és nincs is a letöltöttek között.
Ha meg rányomok a frissítésre azt mondja nincsnek képek az előfizetéshez...

[ Szerkesztve ]

(#17277) Cunaja


Cunaja
Topikgazda

Csak belestem és azt látom, hogy rengeteg az off.
Van off topikunk!
Legyetek kedvesek ott megbeszélni azt ami nem közvetlen topik téma. :R
Ha sok az off egy szakmai topikban, aminek van külön off topikja, akkor engem molesztálnak a moderátorok. :R

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17278) Gabbbb válasza b3Ro (#17275) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Lehet, hogy bemákoltad és a felső 5%-ba esik a kijelződ, de ha valaki keresi a problémát, akkor azokon is látni kéne.

[ Szerkesztve ]

(#17279) the_pimp válasza b3Ro (#17242) üzenetére


the_pimp
senior tag

Gps test milyen eredményeket produkál? Anno a 1+2 elég gyér volt.

(#17280) b3Ro válasza the_pimp (#17279) üzenetére


b3Ro
senior tag

Mond meg, h mivel teszteljem, es osszehasonlitom a p9 el.

(#17281) jegenye77


jegenye77
addikt

Sikerült ma leejtenem a telót. Be is repedt a kijelző sajnos.
Otthoni árakat nézve meg se éri kicserélni, ahogy látom. Vagy lehet nem jó helyen néztem.
Ebay en találtam ezt :


Ennek jónak kellene lennie hozzá?
Ha igen akkor mennyi lehet a munkadíj egy ilyen kijelző cserénél?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#17282) MK VII válasza jegenye77 (#17281) üzenetére


MK VII
veterán

Én ezt nem venném meg. Ezt ragasztani kell... Sosem lesz tökéletes.

(#17283) jegenye77 válasza MK VII (#17282) üzenetére


jegenye77
addikt

Ohh!
Az eredeti, hogy van rögzítve?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#17284) wdx válasza MK VII (#17282) üzenetére


wdx
őstag

Csak ügyesen kell csinálni. Simán lehet gyári minőséget produkálni.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#17285) jegenye77


jegenye77
addikt

Talán ez ahol a keret is van?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#17286) the_pimp válasza b3Ro (#17280) üzenetére


the_pimp
senior tag

Gps test playen.

(#17287) the_pimp


the_pimp
senior tag

Lehet lenne egy cserém nexus 6p re, mi a véleményetek?

(#17288) MK VII válasza jegenye77 (#17285) üzenetére


MK VII
veterán

Igen. Így kerettel együtt a jó. Bár én vigyáznék ezekkel az utángyártott kijelzőkkel. Sokat cseréltem telefonokon, de a kis kínaiak nem rafasztják meg jól aztán egy kis idő után elválik az érintő a kerettől.

(#17289) MK VII válasza wdx (#17284) üzenetére


MK VII
veterán

Maradjunk annyiban, hogy a gyári minőség kb max 90%-át lehet elérni.

(#17290) jegenye77 válasza MK VII (#17288) üzenetére


jegenye77
addikt

Ennyit talán még megérne.Szerintem rendelek egyet.
Videókon nézve nem bonyolult a cseréje, de azért érdemesebb inkább szervizbe vinni? Mennyit kérnek egy ilyen műveletért ha viszem a kijelzőt?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#17291) b3Ro válasza the_pimp (#17286) üzenetére


b3Ro
senior tag

P9

1+5

Nem tudom mit kell nézni, ha kell még infó tesztelek még.

(#17292) gretzky77 válasza the_pimp (#17287) üzenetére


gretzky77
veterán

Méretben nem lenne nagy ugrás neked? A snapi 810 a gyenge pont sztem amúgy azzal sem jársz rosszul sztem! 1:1 lenne? Gari meg ilyenek?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#17293) the_pimp válasza gretzky77 (#17292) üzenetére


the_pimp
senior tag

Elvileg minden adott, 8 hónapos a készülék.
Méretben kicsit nagyobb, de a opt is ekkora volt azt hiszem.
Néztem YouTube videókat, mindenben Kicsit lassabb mint p9, a fórumon meg akksira panaszkodnak..

(#17294) philoxenia válasza newman8929 (#17274) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem vettem észre eddig semmit napi használatban, ma frissült.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17295) moleculez


moleculez
veterán

Már i7ről írok, könnyes búcsút veszünk egymástól.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#17296) gretzky77 válasza the_pimp (#17293) üzenetére


gretzky77
veterán

A 6P az 6"-os nem? A O+2 meg 5,5!?
Nem tudom én nem biztos,hogy elcserélném,mondjuk nekem P9 plus van azt biztos nem!

moleculez: az i7-től máris búcsúzol? ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#17297) Balzak83 válasza moleculez (#17295) üzenetére


Balzak83
senior tag

Romcsere rendben lement?

(#17298) moleculez válasza Balzak83 (#17297) üzenetére


moleculez
veterán

Holnapi történet, most az új szerzeménnyel voltam elfoglalva.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#17299) the_pimp válasza b3Ro (#17291) üzenetére


the_pimp
senior tag

Most ezt hirtelen én sem értem, én mindig másik felületet látok.
Igazából az számít nekem, hogy mennyire pontos, mennyire használható.

(#17300) Shyciii válasza the_pimp (#17299) üzenetére


Shyciii
veterán

Ezen két kép alapján a Oneplus 5 magasan veri a P9-et. Persze kérdés, hogy a P9-en neki mennyire megy rendesen a GPS, mert pl nekem volt már 4m pontosság is a P9-en, bár nem ez az általános :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.