Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) Dr. 444Hertz válasza hemaka (#17350) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Köszönöm :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#17352) Aryon87 válasza Dr. 444Hertz (#17349) üzenetére


Aryon87
félisten

Udv a csapatban :) itt is jelen vagyok :D

Jut is eszembe, ha mar bekoszontem.
Jol lattam, hogy a telekomos is kapott frissitest? Az is tartalmazza a sim-kartyas problemat? L09 modellunk van

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17353) kosmoo81


kosmoo81
tag

Sziasztok.
Ma telefonálni akartam és kiesett a kezemből a telo.
V4es cunaja rom van rajt.
Telefonálni tudtam / tudok róla, de azóta se wifin se mobilneten nem működik semmi.
Megprobaljam visszatenni a gyárit és szerviz?
Foglalkoznak vele vagy bukom a garit?

Ja és ugye az oeminfo is 432 az maradhat vagy azt is telekomra kellene visszaflashelni?
Köszönöm a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#17354) wdx válasza kosmoo81 (#17353) üzenetére


wdx
őstag

Ha leejtetted, esélyes, hogy a szerviz csak készpénz ellenében javít. Valószínűleg újraforrasztás megoldaná a problémát, de ahhoz ritkán vannak otthon megfelelő eszközök...
Szerk.: mindenképp visszavenném a gyári romot, és próbálkoznék, hátha betudják gyártási hibának :) mondjuk ha látszik a leejtés fizikai sérülése, akkor esélytelen.

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#17355) kosmoo81


kosmoo81
tag

Tokban volt, nem látszik rajt semmi...
Viszont teljes gyári állapotot szerintem nem fogol tudni csinálni mert nincs mentésem a telekomos romról.
A 432es gyárit fel tudom tenni gyári recoveryvel.
B150es oeminfo nem lesz rajt sajna...

(#17356) niceapple


niceapple
újonc

Sziasztok ! Vettem egy P9-et és az előlapon, a kicsomagolás után, van egy fólia, ami könnyen lejött, alaatta pedig egy másik, szemmel láthatóan kb 2mm-re kisebb, mint a display. Szeretném megkérdezni, hogy ezt is el lehet/kell távolítani, vagy ez valamilyen gyári védelem a készüléken ? Köszönöm előre is a segítséget. :R

(#17357) sebijani1982 válasza niceapple (#17356) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Üdv, az már egy védőfólia.
Ha nem zavar, hagyd fent, később kezd karcolódni a kijelződ! ;)
Normális fólia (tudomásom szerint) nincs rá a lekerekített sarkok miatt. Általában mindegyik kisebb picit. Én Love Mei tokot használok ennek van üvege is, így én egyből leszedtem anno a fóliát.

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#17358) niceapple válasza sebijani1982 (#17357) üzenetére


niceapple
újonc

Köszönöm a gyors választ! Egy kicsit csúnya így a kijelző, nem mertem levenni, hátha sérülést okozok a telefonon.

(#17359) kosmoo81 válasza wdx (#17354) üzenetére


kosmoo81
tag

update:

az index appja pl mukodik kifogastalanul.
fura egybeeses, de lehet vmi szoftveres gond is?

(#17360) Dr. 444Hertz válasza Aryon87 (#17352) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Te tényleg mindenhol ott vagy :P

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#17361) Cunaja válasza kosmoo81 (#17355) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Várjál szombatig és megoldjuk a gyári állapot visszahozatalát. Semmit nem fognak látni rajta. :K

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17362) wdx válasza kosmoo81 (#17359) üzenetére


wdx
őstag

Akkor ott valószínűleg más a baj. Nem telepítettél/állítottál át mostanában valamit?
Szerk.: mondjuk proxy, vagy tűzfal cuccost? Esetleg reklám blokkolót...?

niceapple: nyugodtan levehető, ha tudsz vigyázni a telódra. Én fólia nélkül használtam az összes telefonom, és sosem sérült meg nálam egyik se...

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#17363) migabi24


migabi24
nagyúr

ezt a huawei extractort használja itt valaki? én csak img fájlig tudom bontani, hogy tudom az apk-kat kicsomagolni?

[ Szerkesztve ]

(#17364) Cunaja válasza migabi24 (#17363) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Szombaton azt kérsz amit szeretnél.
A rossz idő miatt 1 nappal hamarább leszek itt.
Az Extractor csak img fájlokra bont.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17365) Carline válasza migabi24 (#17363) üzenetére


Carline
őstag

Van egy jó leírás angolul [link]
Ha megvan a system.img akkor neked a linkeltből a step2 kell, majd a step9-től való lépések.
Én ezt használom vagy 5 év óta.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#17366) philoxenia válasza Aryon87 (#17352) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Telekomon most 150/367-es az új rom, problémám nincs vele. :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17367) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok.

Valaki játszik Clash Of Clans-al? Megnézné nekem nála fut e rendesen? Gondolok itt arra, hogy ocsmány felbontáson megy nálam mint ha 720p lenne a csökkentett felbontású mód be lenne kapcsolva pedig nincs :(

Próbáltam játékot újratelepíteni de az sem segített rajta :S

Előre is köszönöm.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#17368) Septum15 válasza kosmoo81 (#17355) üzenetére


Septum15
aktív tag

Én voltam Cunaja első "tesztalanya" aki egy másik romról tért vissza gyárira, majd garanciáztatta.
Rakd vissza a c432-es full romot. Valamelyik Nougat romot. Arra mehet a rollback, majd erre a full c150 marshmallow rom.

Nekem így teljesen ingyen javították a telefont.
Ha szeretnél C150b182-es TWRP mentést, akkor az enyémet el tudom küldeni

(#17369) migabi24 válasza Cunaja (#17364) üzenetére


migabi24
nagyúr

ja ezt nem tudtam, csak egy emui 4.1-es contacts.apk fálj kellene nekem

(#17370) wdx válasza migabi24 (#17369) üzenetére


wdx
őstag

Parancsolj, kérlek:

Contacts

Mivel ezt csak kimásoltam a jelenlegi rendszerem system mappájából, nem tudom, hogy működni fog-e így.
Emui 4.1.3-ból való.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#17371) kosmoo81


kosmoo81
tag

Reklám blokkolót állitottam, de úgy emlékszem hogy nyaralás alatt még jó volt minden, bár lehet a sok bortól nem láttam rendesen :-)
A lényeg hogy visszatettem a gyári b136ost és most minden jó.
Cunaja, lehet hogy az advanced settingsbe állítottam el valamit?
Lehet visszarakom a v4et ;)
A garis állapot azért érdekel, hátha a későbbiekben kelleni fog.
Előre is köszi!

(#17372) migabi24 válasza wdx (#17370) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszönöm szépen, tökéletes, nagyon rendes vagy 😉

[ Szerkesztve ]

(#17373) Sungoo válasza niceapple (#17358) üzenetére


Sungoo
addikt

Attól függetlenül ne vedd le, nagyon jó minőség a gyári fólia. Fél év alatt még karc sincs.

(#17374) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

úgy néz ki belépek a klubba egy dual simes (sajnos csak ilyet találtam nevesebb helyen) P9-cel.
Mennyire használható a rendszer pure droid után? 5 db nexus telefon után (utolsó az 5X) kicsit félek mindentől ami nem pure android. videók alapján nagyon gyorsnak tűnik az 5x után. valaki esetleg váltott még nexusról?

(#17375) Shyciii válasza eastsider (#17374) üzenetére


Shyciii
veterán

5X-hez képest egy álom a P9. Volt nekem is 5X, de sikítva adtam túl rajta. Lassú, döcögős teló volt. Arról nem beszélve, hogy az MM-re ígértek mindent, de semmivel nem lett jobb tőle az 5X (sem).

(#17376) thisiswhat válasza eastsider (#17374) üzenetére


thisiswhat
csendes tag

Nexus 5-ről váltottam, nem volt problémám az EMUI megszokásával. Van hozzá elég sok téma, amivel lehet "nosztalgiázni", a Nova Launcher (vagy Google Now launcher) is sokat segíthet a nexusításhoz, bloatware az enyémen (telenoros), amit ne lehetett volna leszedni, nem volt. Default alkalmazások könnyen cserélhetők. Ami örvendetes változás a Nexus 5-höz képest az az akkumulátoridő javulása, a kamera minősége, és fülesen keresztül a zene is jobban szól, mint a Nexuson. A custom ROM-ok választéka azonban a processzor miatt elég szegényes egy Nexushoz képest.

Szerk: ha gondolod, rakok fel képernyőképet a témáról, amit használok. (zárképernyő, értesítési menü, beállítások, stb.) Sajnos a legtöbb témánál vagy nincs normális mintakép, vagy félrevezető és nem úgy néz ki, amikor felrakod.

[ Szerkesztve ]

(#17377) kosmoo81


kosmoo81
tag

9. Frissítés C432B361-re. A B360 hibái javítva lettek.
10. Letöltjük [ezt] majd kicsomagolás után a dload mappába másoljuk és telepítjük a megszokott módszer alapján.
A rendszer száma nem változik C432B360 marad.
11. Letöltjük [ezt] majd kicsomagolás után a dload mappába másoljuk és telepítjük a megszokott módszer alapján.
Öröm és boldogság! C432B361 romunk van és végeztünk.

ez a 2 link nem mukodik cunaja blogjaban.
az lenne a kerdes ha eljutok a b360ig hicare-el akkor fel tehetem a b378ast?

update

b182 telepitese utan b383at ajanlja fel...
arra mehet akkor a 386?

[ Szerkesztve ]

(#17378) eastsider válasza Shyciii (#17375) üzenetére


eastsider
nagyúr

én is ezt érzem, bár a 8.0-ról visszatérve a 7.1.2 hipergyors...

kosmoo81: szívesen fogadom köszi :) bár ahogy néztem 7.0-n már egész jó az alap téma is.

kamera mennyivel rosszabb, mint az 5X? HDR+-t kivéve persze. tesztek alapján picit gyengébb.

ajánlott matt fekete szilikon tok normális minőségben létezik?
üvegfóla ( kijelző kerekítése miatt) van ami használható? (amazon/ali/bay játszik)

ma veszem át edigiben :)

[ Szerkesztve ]

(#17379) thisiswhat válasza eastsider (#17378) üzenetére


thisiswhat
csendes tag

(Gondolom nekem akartad címezni a téma-képeset. :) )

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

(#17380) Tommmysun válasza Sungoo (#17373) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Most felpiszkáltatok ezzel a gyári fólia dologgal! Lehet vak vagyok, de én nem látok rajta két fóliát! A T-nél az orrom előtt bontották ki a telefont és csak egy olyan fólia volt (meg van is) rajta, aminek a tetejére volt egy kis fül ragasztva, hogy le lehessen húzni könnyen (ezt a fület azóta leszedtem, hogy véletlenül se húzza fel a fóliát és ne menjen alá kosz,amíg nincs jobb helyette), azon kívül én nem látok másik fóliát. Ez a fólia viszont sokkal kisebb körben mint a kijelző és jó minőségűnek sem mondanám, mert full karcos már, ráadásul a kijelző színét is erősen rontja szerintem.
Most ezek szerint van olyan széria, amin két fólia van, van amelyiken meg csak egy? Vagy visszavitte valaki ezt a telefont és én úgy kaptam meg? Vagy vak vagyok és ott van az a bizonyos második fólia is, csak olyan jól passzol, hogy én nem látom?

(#17381) brainticket válasza Tommmysun (#17380) üzenetére


brainticket
aktív tag

korábban nem volt rajta gyári üvegfólia, az enyémen se volt.

(#17382) eastsider válasza thisiswhat (#17379) üzenetére


eastsider
nagyúr

igen, bocs :)
köszi!
mi a téma neve? :) tök vállalható nexus után. még egy pixel launcher es tökéletes

(#17383) thisiswhat válasza eastsider (#17382) üzenetére


thisiswhat
csendes tag

Szégyentelenül lopkodtam össze két-három témából a hozzávalókat, már sajnos nem emlékszem, hogy pontosan milyen témákból, de itt a végeredmény. :)

[link]

(#17384) C. Vieri válasza Tommmysun (#17380) üzenetére


C. Vieri
tag

Újabb szériákon van már gyárilag fólia. Enyém október 12-én készült, ezen már rajta volt kicsomagoláskor.

(#17385) Tommmysun válasza C. Vieri (#17384) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Remek én kb egy hónapja vettem, mégsincs rajta :(((

(#17386) C. Vieri válasza Tommmysun (#17385) üzenetére


C. Vieri
tag

Szériaszám alapján meg lehet nézni mikori gyártás. Előfordulhat, hogy régebben jött le a szalagról, mint az enyém, én január végén vettem.

(#17387) Tommmysun válasza C. Vieri (#17386) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Ha jól fejtem meg a kódot, akkor az enyém 2017. január 4.-én készült!

Nem lehetséges, hogy pont az újabbakon spórolják le?! Általában a gyártás előrehaladtával inkább egyszerűsítenek, meg spórolnak, mint inkább fejlesztenének.

[ Szerkesztve ]

(#17388) C. Vieri válasza Tommmysun (#17387) üzenetére


C. Vieri
tag

Akkor érdekes, lehet csak egy-egy szérián van akkor, nem egy x dátum után készült összes P9-en.

(#17389) norbert0622


norbert0622
csendes tag

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, hogy melyik a legutolsó gyári rom vodás p9-re?
A Páromnak van P9-e miatta kérdezem :)

(#17390) gabor907 válasza norbert0622 (#17389) üzenetére


gabor907
tag

Eva-l09c150b367 nekem ez a legfrissebb gyari hivatalos fuggetlen rom

core

(#17391) the_pimp válasza C. Vieri (#17386) üzenetére


the_pimp
senior tag

Hogy lehet megnézni? Kíváncsi vagyok az enyémre.

(#17392) Tommmysun válasza the_pimp (#17391) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Beállítások / Állapot / Sorozatszám

From the serial number (S/N) you will find:
Pos 6-7: Year
Pos 8: Month (Oct=A, Nov=B, Dec=C)
Pos 9-10: Date

E.g. my S/N is XXX021671400XXXX

[ Szerkesztve ]

(#17393) sirokipatrik válasza norbert0622 (#17389) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Szia!

EVA-L09C02B341 a legfrissebb.

(#17394) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Segítség kéne.
Mitől van az, hogy amíg a Chrome van megnyitva, addig a kijelző fényereje lemegy pár százalékot?
(Automata fényerő kikapcsolva)

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#17395) norbert0622 válasza sirokipatrik (#17393) üzenetére


norbert0622
csendes tag

Ez a vodás legutóbbi kiadása ugye?

(#17396) Sungoo válasza Tommmysun (#17380) üzenetére


Sungoo
addikt

Azzal a füllel lehet lehúzni a felső fóliát. :) Én is így jártam, de addig piszkáltam, még lejött, és láss csodát, van alatta még egy.

(#17397) TommyGun


TommyGun
őstag

Sziasztok!

Gari kérdésem lenne, olvastam az összefoglalót de ott nem találtam erre választ.

Accony P9-esnének a fülese döglődik, kegyetlen halk lett, doboz hang, illetve szarul is szól, vagy 3 másik fülessel hibátlan a telefonja, tehát nem a készüléke szar, más készülékre dugva a huawei gyári fülest ugyanaz, kegyetlen halk, doboz hang, nulla mély, mintha vmi 100ft-os hulladék lenne...tököm tudja mi történt vele.

- visszamegyek vele Tpontba gondolom onnan elzavarnak huawei szervizbe?
- vinni kell hozzá a telefont is? nem elég a garilap meg számla?

Van vkinek hasonló tapasztalata?

Köszöntem!

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#17398) Newlachka válasza TommyGun (#17397) üzenetére


Newlachka
őstag

vinni kell a telefont és le is kell adni, szvsz nem éri meg a strapát!

(#17399) k-adi válasza Tommmysun (#17385) üzenetére


k-adi
nagyúr

Én is 1 hónapja vettem kb és van rajta. Enyém telenoros volt (nem tudom ez számít-e)

(#17400) eastsider válasza thisiswhat (#17383) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi szépen :)

ajánlott sima fekete TPU tok van ajánlott? - ebből a spigen jónak néz ki
illetve üvegfóla? :)

előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.