Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) aprokaroka87 válasza Cunaja (#18798) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ugyebár ha nem kellene root jog a mobilnet kapcsoláshoz,akkor ezt is átlehetne hidalni.

Pl Tasker segitségével.
De bármilyen cél app is jó lenne

vagy pl tűzfal

(#18802) Lacy6 válasza Tybor99 (#18769) üzenetére


Lacy6
senior tag

Nálam se tud többet a P9.
Majd most HTC10-el csinálok összehasonlító képeket, de az már most látszik hogy beltérbe ég és föld a kettő között a különbség.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#18803) Pinyo16689 válasza Lacy6 (#18802) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Melyik javára?

(#18804) Gabbbb válasza Pinyo16689 (#18803) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Nekem is volt HTC10 pár napig. Sarkokban nagyon lágy a lencse, de portoltolt Google HDR+ -al tuti tönkreveri a P9-et, anélkül pedig fordítva, annyi kitétellel, hogy este jobb a HTC10, talán. Kár, hogy egy selejtes telefon szerintem. (wifi)

[ Szerkesztve ]

(#18805) Maxxoon válasza Cunaja (#18798) üzenetére


Maxxoon
csendes tag

Megírhatnád nekik, hogy neked egy ilyen 3 perc... Ezt a rakás szerencsétlenséget, akiket fejlesztőnek hívnak.. :W

(#18806) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Párom ma rendelte meg mobilcorner-től nehéz szülés után a gold P9-et. A kérdésem az lenne, hogy milyen jó árú flip tokot érdemes rá venni? Lehetőleg olyant, amelyik ablakos.

(#18807) Gaben-1971 válasza sirokipatrik (#18789) üzenetére


Gaben-1971
tag

Csak info szinten.
Jelentem, teljes siker! :C
Köszi a segítséget mégegyszer. :R :R :R :R

A sík hülyéken az okos telefon sem segít.

(#18808) sirokipatrik válasza Gaben-1971 (#18807) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Cunaja-nak köszönd, az ő érdeme hogy ilyen brutál jól és részletesen leírta a dolgokat. 😉

(#18809) Lacy6 válasza Pinyo16689 (#18803) üzenetére


Lacy6
senior tag

Hát beltérbe szerintem jobb a htc10.
Kis szerkesztés mindkettőn.
Próbáltam egy két hibát javítani, de a P9-nél már azt se lehetett.
Egyszerűen túl nagy a kontraszt, meg hát azért az optika nem túl fényerős...
P9
HTC10

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#18810) Lacy6 válasza Lacy6 (#18809) üzenetére


Lacy6
senior tag

Most nézem, hogy kicsit vörösbe átment a htc képe, nem találta el a fehéregyensúlyt.
Mondjuk a P9-en se tökéletes, de ott még elmegy
HTC 10 javított

Van több képem, de beltérbe mindegyiken ugyanaz az eredmény.
HTC 10 természetesebb képet ad, nincs egekbe a kontraszt, nincs összetörve a fekete, kevesebb a zaj. jobb a dinamika, több a részlet.
Majd csinálok nappal is egy tesztet, úgyis a fényképezős topikba akarok egy HTC10, P9, FZ200 összehasonlítást.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#18811) Gabbbb válasza Lacy6 (#18810) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Igen, a kontraszt az egekben sajnos, Nugát óta. :(

(#18812) sirokipatrik válasza Lacy6 (#18810) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Nappali összehasonlítást fölösleges. Arra ott a nagy kamera teszt, amit az oldalon csináltak. Nem vészes a különbség, de a HTC jobb. Viszont este szórakozó helyen próbáld ki. A P9 ott ha eltalálja a fehéregyensúlyt, akkor jobb, a HTC zajos de nagyon. Ha a P9 nem találja el, akkor rózsaszín az ember feje. 10ből 9 kép sajnos rózsaszín fejet eredményez. 30 képből mindjárt mondom pontosan mennyi a jó, gyorsan lecsekollom. Kemény 4 kép a jó. Abból 2 azért, mert fekete fehér (a monokróm szenzor). Hozzáteszem egyszer próbáltam csak ki a HTC 10-et, akkor ez volt a tapasztalatom vele. Maga a telefon nem kéne, mert az ergonómiája kritikán aluli. M8-am volt, az nekem tökéletesen passzolt kézben, a 10 egyáltalán nem. Meg a vastag készülékházból kilóg a kamera? Hát az azért erősen vicc.

(#18813) Lacy6 válasza sirokipatrik (#18812) üzenetére


Lacy6
senior tag

Beltérbe csináltam pár képet, de már önmagába ha fizikai paramétereket nézzük akkor is jobb a htc10, nem hiszem hogy zajos lenne. Gondolj bele F1.8 a F2.2, valamint 1,55 szenzorpixel a 1.25 pixellel szemben.
Fényerősebb optika és jobb szenzor.
Ez a gyakorlatban is erősen megmutatkozik. Ha megnézed amit linkeltem lépet ott is látszik hogy a P9-en sokkal több a zaj. Ez nem is meglepetés.
Talán nappal nem lesz ekkora különbség, mert ott már nem szükséges a fényerős lencse, inkább az hogy melyiknek élesebb a lencséje.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#18814) Tybor99 válasza Gabbbb (#18811) üzenetére


Tybor99
tag

Ha valakit zavar akkor jobbra elhuzza képbeallitasok és kontraszt-1 húzza

(#18815) Cunaja válasza Gabbbb (#18804) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Automata mód kézből és éjszaka! Közben lihegtem mint az örült, mert dolgoztam is.
ISO 3200

Pro módban kicsit állítva, de ez is kézből.
ISO 250

[Eredeti képek]
A másodiknak ott a dng ( RAW 22,5MB ) fájl is, mindenki azt csinál belőle amit szeretne.

Természetesen az állvány hiány érződik rendesen. Most akkor képzeljük ell állványról, megfelelő beállításnál.

Itt szeretném kérni azt is, ha valaki képet illeszt be, a mobiladat miatt ne legyen óriási, Viszont az eredeti linkje is jól esne mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#18816) Zototh64 válasza Cunaja (#18815) üzenetére


Zototh64
őstag

"Sajnos" meg kell állapítanom, hogy ez a P9 felveszi a versenyt az én Cunaja romos Mate 8-ammal :C

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#18817) Cunaja válasza Zototh64 (#18816) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Hm, mit repkedsz itt nekem saskeselyű? :P
Ha jól megnézed a kép adatait, ez is Cunaja rom. ;]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#18818) Lacy6 válasza Cunaja (#18815) üzenetére


Lacy6
senior tag

És mi ebből a tanulság?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#18819) MK VII válasza Lacy6 (#18818) üzenetére


MK VII
veterán

Az, hogy ne húzz a lábadra piros zoknit, mert elüt a villamos. :)

(#18820) Gabbbb válasza Tybor99 (#18814) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Sajnos az használhatatlan, mert csak egy szürke fátylat húz a megtört feketékre, nem befolyásolja a törést és úgy alapból az egész algoritmus működését, csak post processing.

[ Szerkesztve ]

(#18821) k-adi


k-adi
nagyúr

Sziasztok.

Az időzítőnél minden perc után feléleszti a telefont 5 másodpercre... Ez elég idegesítő amikor pl. 10percet állítok be és 10x ébreszti fel a telefont 1 helyett (amikor csörögnie kell). A gyári app ilyen szar vagy ez normális működés?

(#18822) Gabbbb válasza k-adi (#18821) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Nugát alatt megbízhatóan működik a google clock, én azt használom.

(#18823) fecus


fecus
őstag

Vettem egy TP-Link C7 routert. Ha 5GHz-en csatlakozom a telefonnal, és 1 méterre vagyok a routertől akkor sem megy a sebesség a kb. 100/100Mbps fölé. 1Gbps-es Digi Net van. Az asztali gép 570/210-el nyomul dróton.
A router gondok topikban azt kérdezik, hogy mennyi a telefon max sebessége wifi-n. Nem találok ilyen adatot.
Tudtok ilyen adatot a telefonról?
Esetleg használ valaki ilyen v. hasonló routert a P9-cel?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#18824) sirokipatrik válasza fecus (#18823) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

5ghz-n 433mbps. 2,4ghz-en 65.

(#18825) fecus válasza sirokipatrik (#18824) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm.

Akkor már csak az maradt hátha valaki használ ilyen routert.?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#18826) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

L19 B386 esetén a záróképernyőre van lehetőség kitenni, hogy van gmail levelem? :)

Köszi,
Attila

(#18827) Sanki válasza KrAt (#18826) üzenetére


Sanki
addikt

Az alkalmazás engedélyeknél kapcsold be, hogy "Megjelenítés zárképernyőn". :K

(#18828) dewill79 válasza fecus (#18825) üzenetére


dewill79
tag

Szia!
Én használok hasonló TP-LINK ARCHER C5 AC1200-as routert, de nálam az előfizetés 60M/6 Mbps -t tud.
Ez át is jön a telefonokra 5GHz-en, P9 és Honor8-ra.

[ Szerkesztve ]

(#18829) KrAt válasza Sanki (#18827) üzenetére


KrAt
veterán

Be van, mégsem látszik.

Az lehet gond, hogy témát használok?

Yepp, az volt a gond :) Akkor téma záróképernyőre off, műxik, köszi :)

Már csak azt lenne jó tudni, hol tudom a záróképernyőt megváltoztatni.. Ejj mennyi beállítás WP után.. :)

[ Szerkesztve ]

(#18830) NGA


NGA
addikt

Hol lehet beállitani a mobilnet keret ciklusának kezdőnapját?

(#18831) Sanki válasza KrAt (#18829) üzenetére


Sanki
addikt

Témák - Testreszabás

(#18830) NGA: EMUI-n nem lehet sajnos gyárilag.

[ Szerkesztve ]

(#18832) bollizolee válasza NGA (#18830) üzenetére


bollizolee
tag

Csak akkor ha Cunaja romot használsz. :)

(#18833) kutyesz71 válasza NGA (#18830) üzenetére


kutyesz71
tag

Hello
3g watchdog-ot használom,szerintem a célnak megfelel.

(#18834) ORCA58 válasza NGA (#18830) üzenetére


ORCA58
addikt

Ha a forduló napján állítod be a keretet, akkor tudtommal attól indul a számolás.

(#18835) Zolcsika77


Zolcsika77
csendes tag

Sziasztok!

Tud esetleg valaki olyan diktafon appot amely vezérelhető a gyári, vagy esetleg samu füles gombjairól is? Értem ezalatt, hogy a felvétel pillanatmegállítása működjön a füles (pause) gombjáról.

A play-ből elég sokat kipróbáltam, de mindegyiknél a zenelejátszó indul el, ha a fülesen megpróbálom megállítani a felvételt. Próbáltam a telefon beállításaival is játszani, de annyit értem el, hogy nem indul el a zene, de a felvételt sem állítja le.

A Telón Cunaja V5 mod (L09) ketyeg.

Köszönet minden segítségért.

[ Szerkesztve ]

(#18836) gaben1000


gaben1000
tag

Sziasztok

Hova kell másolni számítógépről a zenét, nem tudom lejátszatni a telóval :D
MP3-at másoltam SD kártyára, a belső tárhelyre, de egyikkel se jó. Látom zeneként, de nem játssza le, átugorja csak és ami gyárilag van rajta zene, azt játssza le.
Mit hogyan kell csinálni, béna vagyok. Ja, ami fent van rajta gyárilag zenelejátszó, azzal próbálom.

(#18837) Septum15 válasza gaben1000 (#18836) üzenetére


Septum15
aktív tag

Milyen formátumban van a zene?
Egy másik lejátszóval megkéne próbálni

(#18838) sirokipatrik válasza gaben1000 (#18836) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Szerintem rosszak az MP3 fájlok. Számítógépen mennek rendesen?

(#18839) gaben1000


gaben1000
tag

Az biztos, hogy hót hülye vagyok a mobilokhoz, de azért komolyan :D
Direkt írtam, hogy MP3 fájl, meg persze, olyat akarok elvitetni a telóval, ami számítógépen nem megy rendesen.
Ne vicceljünk már.

(#18840) Gabbbb válasza gaben1000 (#18839) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Első körben nyisd meg egy fájlkezelővel a telefonodon és próbáld meg úgy legjátszani, pl. Total Commander az egyik legjobb erre.

(#18841) NGA


NGA
addikt

Ezt ma fotóztam P9-el

(#18842) philoxenia válasza gaben1000 (#18836) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Másik lejátszóval is próbáld meg! NRG player pl. nagyon jó.

NGA: én ezt egy hete kb. Csak a helymeghatározás miatt, így maradt ott a cső az előtérben. :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18843) Cunaja válasza philoxenia (#18842) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Hol jártál sárkányka? :P :DD Jó fénykép :C

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#18844) philoxenia válasza Cunaja (#18843) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez Piranban készült, de tényleg csak azért, hogy tudjam utána a GPS pozíciót később is.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18845) NGA


NGA
addikt

Szeretnék karcálló üveg kijelzővédőt venni. Melyiker érdemes a lehajló kijelző miatt?

(#18846) Septum15 válasza NGA (#18845) üzenetére


Septum15
aktív tag

Nincs teljesen fedő üvegfólia

(#18847) Pubi78


Pubi78
csendes tag

Sziasztok.Nemrég lettem tulaja egy L19-es aranyszínű P9 nek. Eddig igazából nagy baj nincs az aksi és a egy vélt problémán kívül . Olvastam itt még régebben,hogy van valami program ami a háttérben futó alkalmazásokat nézi. Hiába kerestem rá nem találom. Ebben kéne egy kis segítség. A másik pedig az hogy nekem a beállítások menüben szokott ilyen beállítást felajánlani. és a múltkor felajánlotta,hogy állítsam be a viselésérzékelést! Akkor én rá is mentem és kérte,hogy állítsam be a Smart Lock ot előbb.Beállítottam! A kérdés hogy hol tudom ezt kikapcsolni és újra vissza. Írtam a Huawei ügyfélszolgálatnak,de ők azt mondták,hogy nincs ilyen funkció benne! Mondtam ne vicceljenek hát felajánlotta! És ennyi! Tudja valaki esetleg?L19 és 386 gyári van rajta.Köszönöm. És bocsi hogy hosszú lett.

[ Szerkesztve ]

(#18848) sirokipatrik válasza gaben1000 (#18839) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Természetesen nem vagy hót hülye és feltételeztük az első dolgod az volt, hogy másik lejátszóval is kipróbáltad. Így jutottam erre a következtetésre, hogy rosszak a fájlok...

(#18849) cenzor válasza Pubi78 (#18847) üzenetére


cenzor
tag

Szia!

Szerintem te ezt találtad meg a telefonban:
http://android.hu/viseleserzekeles-uj-funkcioval-bovult-smart-lock-biztonsag
Ez a Google Smart Lock részét képezi, ilyen formán valóban nincs köze a Huaweihez.

(#18850) Pubi78 válasza cenzor (#18849) üzenetére


Pubi78
csendes tag

Köszi. Eddig rendben is van. De hol találom?Mert ahol ő írja ott nincs.Vagy én vagyok béna! :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.