Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) xcsabo válasza Zoz (#19699) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nekem onnan sem :O

(#19702) Ernesst válasza kisyoda (#19696) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Előtte P20 Pro készülékem volt. A P30 Pro szerintem erősebb, fürgébb, kamerában is jobb (optikai zoom, ultra wide), szoftveresen támogatva is tovább lesz. Ami még nekem szempont volt: alacsony fényerőn érzékeny a szemem az amoled pwm-re, a P30 Pro esetében a "villogáscsökkentés" sokat segített (ilyen a P20 Pro beállításaiban nem volt).
Ezzel szemben amiben szerintem sokkal jobb volt a P20 Pro:
Lapos (nem kerekített élű) kijelző, fizikai ujjlenyomat olvasó (sokkal pontosabb, sokkal gyorsabb), kisebb méret.
Összességében szerintem a P30 Pro jobb választás, ha a kettő közül kell választani.

(#19703) kisyoda válasza Ernesst (#19702) üzenetére


kisyoda
csendes újonc

Köszönöm, hasznos, sokat segitett

(#19704) knox83 válasza bontabela73 (#19700) üzenetére


knox83
senior tag

Köszi, nekem is. Szokás szerint a my huawei alatt.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#19705) knox83 válasza BalanceR (#19694) üzenetére


knox83
senior tag

Kint vagyok a szabadban csak a móka kedvéért csináltam egy tonna képet, sima, nagyfelbontású stb, egyiknek sem olyan a széle. Szerintem vidd el szervizbe, jobbat úgy sem tudsz..

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#19706) BalanceR válasza knox83 (#19705) üzenetére


BalanceR
addikt

Már beütemeztem egy szervizt a jövő hétre, csak félek, hogy akkora összeget mondanak, hogy nem éri meg a javítás...
Még egy olyat is észrevettem, hogy verőfényes, déli napsütésben is rendszeresen feldob egy üzit fotózás közben, hogy tartsa egyenesen a kamerát.... Nem tudom, hogy ez normális-e, nem csak gyenge fényviszonyoknál kellene szólnia, amikor a hosszabb zár miat bemozdulhat? 1/1300-nál egy földrengés sem mozdítaná be.
Külföldi fórumokon viszont elég sokaknál jelentkezett ez az életlenség probléma. (Bár jellemzően ott az egész kép homályos volt).
Minden esetben 2-2,5, éves telóknál jelent meg, és csak kameracsere volt a megoldás.
Talán egy idő után valami kikopik az AF / OIS rendszerben? :F

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#19707) knox83 válasza BalanceR (#19706) üzenetére


knox83
senior tag

Mérlegelni kell, lehet hogy sok a javítás a telefon jelenlegi értékéhez képest, de egy új flagship 350-450 között van..Nekem 2 éves lesz lassan és semmi, van a családban egy 3 éves is, azzal sincs gond. Ha én járnék így biztos megcsináltatnám plusz az akkumulátort is cseréltetném ha már szét van szedve..

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#19708) Macika66 válasza BalanceR (#19689) üzenetére


Macika66
Topikgazda

Igazad van, ez a kamera HIBÁS, Nincs vita!

(#19709) knox83


knox83
senior tag

134 után a galéria nemrég töröltnél megjelent alul egy összes törlés gomb. Így azért kényelmesebb.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#19710) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Az alapértelmezett google assistantot át lehet állÍtani valahogy alexára?

Köszi!

(#19711) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Mit lehet olyankor tenni, ha a telefonról kiderül, hogy bár garanciás [link] ,
gyári hiba keletkezett a kijelzőn, ami a foltosodás [link] .
A garanciaprobléma oka a szürke kereskedelem, a készülék Franciaországból került ide, Magyarországon vásároltam, bontatlan csomagolásban áfás számlán a neten, mégsem hajlandó a gyári hibás készüléket a Huawei javítani.
Az eladó cég eltűnt [link] oda se tudom küldeni.

(#19712) thesound válasza Occon adom (#19711) üzenetére


thesound
őstag

Sajnos nagyjából semmit, fizeted a javítást.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#19713) Occon adom válasza thesound (#19712) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Eddig a gyári hibás dolgokat még a garancia lejárata után is kötelesek voltak javitani, vagy cserélni, most az érvényes garancia alatt sem köteles javítani?

(#19714) thesound válasza Occon adom (#19713) üzenetére


thesound
őstag

Amennyire tudom, a Huawei a honlapján közzétette, hogy Magyarországon mely forgalmazóktól való vásárlás estén van biztosan garancia.
Sajnos az ilyen áfa csaló webshopok, jönnek, mennek, eltünnek. Pont az a gond velük, hogy olcsóak, de ha probléma van, már a fasorban sincsenek.
Ha a Huawei elutasította a garanciális ügyintézést, szerintem nem sokat lehet tenni. Max. asztalt borogatni, ha úgy látod.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#19715) VOLTCRAFT(1)


VOLTCRAFT(1)
tag

Nem tudom mit ronthatok el ,de az LG G2-es telóm szebb képeket készített mint ez a fostalicska P30 Pro nak nevezett hulladék.Egy hete vettem ,de nagyon nem azt tapasztalom amit a tesztekben ódaként zengtek róla! A jövő héten megy a levesbe nagy kár volt megvennem!

[ Szerkesztve ]

VOLTCRAFT IPC-1L , SANYO ENELOOP AA,AAA

(#19716) Thoty válasza VOLTCRAFT(1) (#19715) üzenetére


Thoty
senior tag

Tölts már ide fel néhány képet, hadd lássuk, mi a gond.

(#19717) Occon adom válasza thesound (#19714) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Elhiszem, de a gyári hiba azt gyári hiba. Kérdés, Francia régiós a telefon azaz EU tagállam, ha kiküldöm a Francia Huawei szervizbe, ott megcsinálhatják?
A Másik gondolatom, ha csaló weboldalak vannak is, az a rendőrség és az APEH dolga, nem a Huaweé, az végezze az eladói és szervizelési KÖTELESSÉGÉT, ö egy gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#19718) VOLTCRAFT(1) válasza Thoty (#19716) üzenetére


VOLTCRAFT(1)
tag

Ez lett a legjobb amit kitudtam belőle sajtolni,de itt is a szegélyek élek homályosak [URL=http://keptarhely.eu/view.php?file=20220523v01xjcznm.jpeg][IMG]http://keptarhely.eu/thumbs/2022/05/23/v01/20220523v01xjcznm.jpg[/IMG][/URL]

[ Szerkesztve ]

VOLTCRAFT IPC-1L , SANYO ENELOOP AA,AAA

(#19719) VOLTCRAFT(1) válasza Thoty (#19716) üzenetére


VOLTCRAFT(1)
tag

Ez még úgy ahogy.Ennél is jobb képet készített a kb hét éve kijött LG G2

[ Szerkesztve ]

VOLTCRAFT IPC-1L , SANYO ENELOOP AA,AAA

(#19720) VOLTCRAFT(1) válasza Thoty (#19716) üzenetére


VOLTCRAFT(1)
tag

Itt is csúnyán beégve az égbolt

[ Szerkesztve ]

VOLTCRAFT IPC-1L , SANYO ENELOOP AA,AAA

(#19721) VOLTCRAFT(1) válasza Thoty (#19716) üzenetére


VOLTCRAFT(1)
tag

Az ég a járda csúnyán beégve

[ Szerkesztve ]

VOLTCRAFT IPC-1L , SANYO ENELOOP AA,AAA

(#19722) VOLTCRAFT(1) válasza Thoty (#19716) üzenetére


VOLTCRAFT(1)
tag

Ez egy nyolc éve készült fotó LG G2-vel .Módosítok....9 éve jött ki a G2. A levelek egyenként látszanak és van szélük ami nem homályos .

[ Szerkesztve ]

VOLTCRAFT IPC-1L , SANYO ENELOOP AA,AAA

(#19723) hockeyapu válasza VOLTCRAFT(1) (#19722) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Ki is csinálták az LG-t, túl jó volt! :F

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#19724) M@Db0Y válasza VOLTCRAFT(1) (#19721) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Ez javított készülék volt? Ilyen képeket a szakszerűtlen javítás utáni TOF szenzor hiba miatt láttam már.

Ha letakarod a TOF szenzort akkor is ilyen képeket csinál?

(#19725) BalanceR válasza M@Db0Y (#19724) üzenetére


BalanceR
addikt

A TOF szenzornak a beégéshez nem igazán van köze , az csak a fókuszálásban segít, ha jól tévedek.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#19726) M@Db0Y válasza BalanceR (#19725) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Keress rá, pont ilyen beégéseket produkál ha rossz.

(#19727) VOLTCRAFT(1) válasza M@Db0Y (#19724) üzenetére


VOLTCRAFT(1)
tag

Igen akkor is ilyet csinál sajnos. Amúgy Teljeskörű csere volt a készüléken(alaplap,keret,optika ,akku,hátlap,előlapi panel) .Gyakorlatilag újnak mondható

[ Szerkesztve ]

VOLTCRAFT IPC-1L , SANYO ENELOOP AA,AAA

(#19728) M@Db0Y válasza VOLTCRAFT(1) (#19727) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Pedig én megesküdtem volna, hogy tof szenzor lesz, főleg, hogy javítva volt. De ha leragasztottad valamivel és úgyis előjön akkor akármi is lehet.

Minden lencsével előjön a jelenség vagy csak a főkamerával?

(#19729) punky10 válasza VOLTCRAFT(1) (#19715) üzenetére


punky10
addikt

Aha...
Tehát Te egy valószínűleg rosszul szervizelt készülék miatt gondolod fostalicskának a telefont.Ami voltaképpen igaz is.
Vettél egy fostalicskát.Egy jobb sorsra érdemes,de gányul javított készüléket.Ami megpróbál még most is jó képeket készíteni,de mivel valószínűleg gagyi alkatrészek lettek beszerelve,így az istenért sem tud normàlis fotòt lőni..
De hidd el,gyári cuccokkal egész elfogadható képeket lő... :)

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#19730) Occon adom válasza punky10 (#19729) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Na igen és ez törvényes, hogy a Huawei xar alkatrészt tesz bele a telóba, illetve a garanciálist se hajlandó javítani, gratulálok a cégnek, nemhiába baxták ki a fenébe az USÁból is.
A z ilyen cégnek nincs létjogosultságuk!

(#19731) M@Db0Y válasza Occon adom (#19730) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Ez inkább a szervizes hanyagsága.

Garanciális szempontból pedig mondj egy másik márkát aki a szürke importos készülékeket szó nélkül javítja.
Vidd vissza a vásárlás eredeti helyére és fogják javítani amennyiben van róla számlád.

(#19732) BalanceR válasza M@Db0Y (#19726) üzenetére


BalanceR
addikt

És az én kamerahibámra mit tippelsz?

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#19733) knox83


knox83
senior tag

Akit esetleg érdekel, téma is volt korábban:

https://tech2.hu/megvan-a-honor-magic4-pro-hazai-ara/

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#19734) Occon adom válasza M@Db0Y (#19731) üzenetére


Occon adom
aktív tag

[link] A cég eltűnt!

(#19735) Sztyepadzso válasza VOLTCRAFT(1) (#19722) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Ne haragudj, de itt nincs beégve az égbolt? Pont annyira, mint ennél a képednél. Csak itt a kép kb 5%-a égbolt. A többi terület kb hasonló fényerővel bír. Erról nem is beszélve, hogy az egyenként látszó levelek az LG natív 13MPx-én közelebb vannak, mint a téma, de a téma mögöttiek is kb 5 méterre. Nálad 4 méter magasan, 15 méterre vannak a levelek , de még ezen is vagy 8 méterre(arról nem is beszélve, hogy az utóbbinak valami akácszerű, összetett levelei vannak, alapból kisebbek). A te képeid pedig 10Mpx-ek, hiába 40-ről készülnek.

Szerintem a képeid valahogy úgy készültek, hogy elvártad volna, hogy a káprázó égbolt felhői(vagy a fehéren csillogó járda) meg a sötét lombú, árnyékot adó fák egyszerre, minden hernyóval a hegyükön látszanak. Erre van a HDR mód, meg közelebb kell menni. De külön tudod a a fókuszt és azt a pontot állítani, ahonnan a fényerő értékét veszi, és akkor élőben látod, milyen fényes lesz.

(#19736) Sztyepadzso válasza Occon adom (#19734) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Sajnos, itt futhatsz a pénzed után. :(
Nagyon sokszor feljött itt a szürkeimport, sufniGSM téma, nem volt ez máshogy sosem.

(#19737) direwolf válasza VOLTCRAFT(1) (#19722) üzenetére


direwolf
őstag

Ezt tudja egy jól működő P30pro:

Fúj a szél, és kicsit párás a levegő, szóval ennél még biztos lehetett volna jobb is...
Itt az AI-val fotózott verzió is:

Nem mindig rossz az AI, de nekem nem tetszik, hogy mesterséges kinézete lesz. Olyan, mintha be lenne világítva a fa.
Szóval ha rendesen működik a teló, akkor igenis jó képeket lő a kamera.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#19738) VOLTCRAFT(1) válasza punky10 (#19729) üzenetére


VOLTCRAFT(1)
tag

Minden gyári cuccra lett cserélve garanciális szakszervizben! Számla is van róla aminek összege 260,000 ft volt!

VOLTCRAFT IPC-1L , SANYO ENELOOP AA,AAA

(#19739) VOLTCRAFT(1) válasza Sztyepadzso (#19735) üzenetére


VOLTCRAFT(1)
tag

Igazad van pont nem jó példa amit LG G2-vel készítettem.Ha időm engedi rakok fel másikat ami bőven hozza a mai csúcskategóriát! A G2-nek korát megelőző minőségű optikai rendszere volt ezt bátran állíthatom. Még a Huawei Mate 10 pro telefonom intelligens kamerarendszere sem tudta hozni azt a minőséget amit anno az produkált!

[ Szerkesztve ]

VOLTCRAFT IPC-1L , SANYO ENELOOP AA,AAA

(#19740) Sztyepadzso válasza VOLTCRAFT(1) (#19739) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Én elhiszem nem hiába birtoklok és használok régebbi (nem Androidos) telefonokat, bravúros fotós képességekkel: Lumia 1020, 950.

Azok, azokba még vót anyag! :))

(#19741) direwolf válasza Sztyepadzso (#19740) üzenetére


direwolf
őstag

A Lumia 1020-ban hatalmas szenzor van a mobilos mezőnyben:
41 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/1.5", 1.12µm, AF, OIS + Carl Zeiss optics !!!
Az LG G2 viszont elég sovány:
13 MP, f/2.4, 29mm (standard), 1/3.1", 1.12µm, AF, OIS
Ezzel nehezen tudom elképzelni, hogy jobb képek készüljenek, mint a p30pro-val, ami:
40 MP, f/1.6, 27mm (wide), 1/1.7", PDAF, OIS + Leica optics
Az az f érték azért... szoftveresen lehet bűvészkedni, meg sokat rontani, de a fizikát megqrni nem lehet.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#19742) Macika66 válasza Occon adom (#19713) üzenetére


Macika66
Topikgazda

Igen, kötelesek, csakhogy neked NINCS érvényes garanciád FELÉJÜK.

A cégnek, akitől vásároltad, nekik van garanciális kötelezettségük.

Igen régóta él már az a jogszabály (már a Nokia virágzásának idején is élt), mely kimondja, hogy BÁRHOL a világon vásárolhatsz olyan készüléket (nem csak telefont, szinte bármit), aminek - ha van itthon márkaszervize - érvényes garanciával rendelkezel.
Tokioban vettem iPod-ot, amit itthon SZÓ NÉLKÜL javatottak.

Egyetlen feltétel van, a kinti eladásnál a Te nevedre kell szóljon a számla.

Ezzel akarják azt megakadályozni (és szépen is működik a dolog), hogy a kint mennyiségi kedvezménnyel, garancia nélkül eladott, de hivatalos származású készülékeket egy más országban garanciában javíttathassanak.

Úgy gondolom, Te sem azért vetted nem a Huawei-nél, mert ugyanannyiért adták máshol, mint ők, hanem jelentősen olcsóbban jutottál hozzá, épp azért, mert az eredeti beszerzők "jóárasították", hogy nekik több maradjon a zsebben...
Ha valaki megspórolta a garanciális költségek rá eső részét, akkor a garanciális javytás nem jár.

Az csak akkor jár, ha rendelékezel a kinti eladásról saját névre szóló számlával.

(#19743) Sztyepadzso válasza direwolf (#19741) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Jogos, amit írsz, nem lehet megqrni, de ha minden stimmel, és a telefonnak nem kell nagy különbségekkel dolgoznia, vagy nincs sötét vagy mozgó téma, azaz a körülmények ideálisak, akkor összevethetőek a képek
Az utóbbi évek épp a "fizikát megqurni nem lehet" miatt mentek el a többkamerás rendszerek, a 40(10), 50(12,5) stb. MPx-ek, és a szoftveres okosságok irányába. Ez utóbbit lehetővé tette a teljesen általános 8magos SoC és PC szintű memória, meg a telefonok általános írási/olvasási sebessége, ami miatt pikk-pakk megcsinál (pl a P30 Pro) is pár felvételt, amiből aztán összegyúrja az "ideális" fotót. A lumia 1020 két felvétele között van pl 3-5 másodperc, addig nem tudok újat lőni.
Sajnos más dolgok kivesztek(xenon, Pureview oversampling) , a filterek száma meg csak emelkedik.

(#19744) direwolf válasza Sztyepadzso (#19743) üzenetére


direwolf
őstag

Ez így igaz! Még annyi kiegészítés, hogy aki szeretne jó fotókat, az tanuljon meg fotózni. Nem elég egy jó technológia, a technika legalább annyira fontos!

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#19745) Occon adom válasza Macika66 (#19742) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Kezdeném azzal, hogy a készülék gyári hibás lett, képernyő foltosodott.
[link] Már irtam , az eladó cég eltűnt.
Továbbá ha előfordulnak ilyen üzletek, arra való az APEH és rendőrség.
A gyártó eladta amennyiért eladta, azt megvették, mindenkinek megvan a haszna, kivéve annak, aki számlával a neten vásárolta, áfával.
[link] mindegyik cég él és virul és a mai napig árulja a termékét annyiért amennyiért neki is jó.
A gyártó megkapja a pénzét, maximum a magyar disztribútor vagy ki nem.
A telefon hivatalosan 2023-ig Huawei garanciás!

(#19746) thesound válasza Occon adom (#19745) üzenetére


thesound
őstag

Értjük, hogy bosszant a dolog, de Macika66 elég érthetően leírta a miérteket. Sajnos nem voltál körültekintő a vásárláskor. Amivel nincs is baj, addig amíg a termékel nincs baj.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#19747) szemesi69 válasza Occon adom (#19745) üzenetére


szemesi69
addikt

Hivatalos viszonteladók [link] Az itt vásárolt készülékek gyártói garancát kapnak.
A tiédre nincs hivatalos huawei garancia Magyarországon, ha nem a linken lévő üzletek egyikéből származik. Ahogy fentebb is írta a fórumtárs nem voltál elég körültekintő.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#19748) knox83 válasza szemesi69 (#19747) üzenetére


knox83
senior tag

Sajnos ez ilyen. A new editiont én is a turbadonál vettem, be is dőlt rá 2 hónappal. Tudtam mit vállalok, bíztam benne hogy baja nem lesz, augusztusban lejár a 2 év szóval már mindegy.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#19749) Macika66 válasza Occon adom (#19745) üzenetére


Macika66
Topikgazda

A telefon hivatalosan 2023-ig Huawei garanciás!

Lehet az, csak nem Nálad!!

Neked szerződésed a Neked eladó céggel van mindössze. Kizárt dolognak tartom, hogy az eltűnt cég hivatalos Huawei garanciajegyet töltött volna ki. Legjobb esetben is csak saját garijegyet állíthat ki, ami csak saját maguknál érvényes...

Az lehetséges, hogy úgy tervezték, a hozzájuk gariba visszakerülő készüléket ŐK MAJD megjavíttatják a Huaweinél, hivatalosan.

Te azonban ezt biztosan nem tudod megtenni, hiszen semmilyen kapcsolatban nem vagy a Huawei céggel.


A gyártó megkapja a pénzét, maximum a magyar disztribútor vagy ki nem.

Ez így igaz, jól írod!
Az erősen szomorú a dologban, hogy PONT EZ a cég, aki nem kapta meg a pénzét, az tartja fenn az itthoni hivatalos gyári szervizhálózatot...

---------------------

Nagyon jó dolog azt elmondani a haveroknak, hogy (hasraütök) 30%-kal olcsóbban jutottál egy mobiltelefon-készülékhez, mint ők, csak aztán ilyenkor, amikor MÉLYEN zsebbe nyúlós a javítós dolog, akkor kerül le a szélesvásznű mosoly az arcról...

Ezért vesszük sokan (egyre többen) hivatalos helyen a készülékeinket.

Vagy ha nem, akkor pedig elfogadjuk, hogy mi az olcsóság ára.

Én egészen biztos vagyok abban, hogy a közelében sem volt az az ár, amit kifizettél a készülékért, mint amennyibe a hivatalos márkaboltban került.

Amúgy az ÁFA-s számla is megérne egy vizsgálatot, hogy valóban került-e megfizetésre az állam felé az általános forgalmi adó.

Utána már csak azt kellene végiggondolni, hogy hogyan lehet az, hogy egy készülék netto beszerzési ára úgy 20-30ezer Ft-tal alacsonyabb, mint amennyiért az itthoni nagyker kapja a gyártótól.... :)

(#19750) direwolf válasza Occon adom (#19745) üzenetére


direwolf
őstag

Én azért megdobnám egy kérdéssel a fogyasztóvédelmet, hogy hogy is van ez az EU-s szabad piac szabályozás. Ez nem kerül semmibe...

Mert ugye ha arról van szó, hogy "szegény" kereskedőket korlátozzák nemzeti szinten akkor mindig előkerül, hogy az EU-ban a piac egységes, de ha a fogyasztó panaszkodik, akkor megy a kéztárogatás :(

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.