Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) xcsabo válasza NoOne1976 (#19400) üzenetére


xcsabo
senior tag

Mindenkié személyre szabott. 🤣

(#19402) knox83 válasza Zsoltg4s (#19398) üzenetére


knox83
senior tag

Nekem is jött.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#19403) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Da pacem, Domine!

(#19404) knox83 válasza bontabela73 (#19403) üzenetére


knox83
senior tag

Ami érdekes, hogy a "sima" frissítésnél ismét nem adott fel semmit, a my huawei alatt volt.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#19405) Lacccca87 válasza balintka (#19399) üzenetére


Lacccca87
őstag

Akik meg nem kaptak meg probaltak a huwaei appon keresztul? Nekem is csak ugy dobta fel a mostani frissitest is.

[ Szerkesztve ]

(#19406) balintka válasza Lacccca87 (#19405) üzenetére


balintka
addikt

Nekem úgy se hozta fel.

(#19407) Nikaré válasza NoOne1976 (#19400) üzenetére


Nikaré
őstag

Lesz az több hónap is, ha így haladunk.
Azért ez a frissítés meglepő mert hároméves telefonra nem nagyon szoktak írni, de csak így tovább!

(#19408) jézusom válasza szemesi69 (#19382) üzenetére


jézusom
addikt

emui 11-em van és alinken lévőt próbáltam!

(#19409) Macika66 válasza NoOne1976 (#19400) üzenetére


Macika66
Topikgazda

Lassan 1,5 hónapja jelent meg az első fecskéknek.

De még én sem kaptam meg. Mondjuk most is kiváló a rendszer, imádom ezt a telefont!

(#19410) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Nekem is a My Huawei appon keresztül jött a javítás. Az EMUI 12 frissítés március végén indult el, nekem március 25-én este jött meg, ugyancsak a My Huawei appon keresztül. Most lesz éppen 1 hónapja.

A Huawei azt közölte először, hogy a régebbi telefonok 2022 első félévében kapják meg a végleges EMUI 12-t, később azt lehetett olvasni, hogy április végéig kitolják. Tavaly az EMUI 11 esetében tartották az ütemtervet, remélhetőleg az EMUI 12 esetében is így lesz.

Az akkuval minden rendben, kellett egy pár töltés, hogy visszaálljon a frissítés előtti állapot.

[ Szerkesztve ]

Da pacem, Domine!

(#19411) Peace


Peace
nagyúr

Felment ez a csodás 12-es droid. A kérdésem az lenne, hogy valahogy vissza lehet varázsolni a régi módszert az értesítések megjelenítésére? Most megkapta ezt a remek fícsört, hogy ha jobbra-fentről húzom le az ujjamat, akkor a wi-fi és egyéb beállítások jön elő és bal-fentről kell lehúzni, hogy az értesítéseket mutassa. Én a droid 11-es módit szeretném visszaállítani, hogy bárhonnan is húzom le az ujjamat, akkor is mutatja az értesítéseket. Lehet ilyet? :F

(#19412) Vikthor válasza Peace (#19411) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ez engem is érdekelne, hányok ettől az újtól

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#19413) bontabela73 válasza Peace (#19411) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Az EMUI a 12-es verzió, az Android maradt a 10-es.

Az értesítési panel/vezérlőpult szétválasztáson nem lehet állítani. A HiSuite-n keresztül vissza lehet állítani a 11.0.0.190 (EMUI) 11) verziót.

Kezdem megszokni ezt a szétválasztást, korábban megtörtént, hogy a vezérlőpulton szerettem vona be- vagy kikapcsolni valamilyen funkciót és helyette valahogy "félresöpörtem" egy értesítést. Így most elkerülhetőek at ilyen "balesetek".

Persze, kinek mi tetszik.

[ Szerkesztve ]

Da pacem, Domine!

(#19414) macy


macy
addikt

Én Nova launchert használok, csináltam egy ikont a vezérlőpultnak, így ha azt nyomom meg akkor vezérlőpult jön, ha lehúzom a képernyőt, akkor meg az értesítés. Én sem értem miért kellett lemásolni a MIUI-t.

(#19415) Peace válasza bontabela73 (#19413) üzenetére


Peace
nagyúr

Wow, ezt nem is tudtam, hogy akkor 10-es az op.rendszer. :Y

(#19416) szemesi69 válasza jézusom (#19408) üzenetére


szemesi69
addikt

Az neked nem jó, logout blogomra menj át, ott p30 pro összefoglaló, abban találsz linket, ami jó emui 11-12-re.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#19417) jézusom válasza szemesi69 (#19416) üzenetére


jézusom
addikt

:R

(#19418) Nikaré


Nikaré
őstag

Igazából mi mindent frissít, változtat a 12 ?
A redőny/értesítési sávon kívűl?

(#19419) Zoz válasza Nikaré (#19418) üzenetére


Zoz
őstag

Ami még nekem feltűnt: a kamerában a zoom csúszka át lett helyezve az exponáló gomb mellé.

(#19420) Macika66 válasza bontabela73 (#19413) üzenetére


Macika66
Topikgazda

A Xiaomik az iPhone-októl "szerezték" az ötletet.

2 nap kellett megszokni, mostmár tetszik!

(#19421) K Norbi válasza Nikaré (#19418) üzenetére


K Norbi
addikt

Elbasz mindent ami eddig jó volt ;]

(#19422) hockeyapu válasza Macika66 (#19420) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Kellett nekem is egy 'kis' idő mire megszoktam ezt a bal redőny jobb redőny story-t a Szifonon ! :Y Szóval ez nem annyira újdonság.

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#19423) Zoz válasza Macika66 (#19420) üzenetére


Zoz
őstag

Szóval ezt a f...ságot is b...i almások találták ki? Az utóbbi évtizedekben mindent ők tesznek tönkre, és hiába hülyeség amit kitalálnak, a többiek csak lemásolják :W
Szokhatom akárhány napig, nem fog meghosszabbodni az ujjam, hogy elérjen a bal sarokba. Még ha fordítva csinálták volna, hogy a ritkábban használt vezérlőpult van baloldalt, és az értesítések jobboldalt...

(#19424) thesound válasza Zoz (#19423) üzenetére


thesound
őstag

Én balkezes vagyok, nekem kézre esik, de nem mondom, hogy megszoktam már.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#19425) kp78 válasza Zoz (#19423) üzenetére


kp78
addikt

Ha véletlen Te is olyan ósdi vagy, mint én :D , h navigációs billentyűket használsz gesztus vezérlés helyett, akkor állítsd be jobb szélre a lefelé mutató nyilat, az lehúzza neked az értesítéseket. :)

[ Szerkesztve ]

(#19426) Pinyo16689


Pinyo16689
senior tag

Von olyan Vodás, aki megkapta EMUI12öt?

[ Szerkesztve ]

(#19427) D4v3 válasza Pinyo16689 (#19426) üzenetére


D4v3
őstag

Jelen, már legalább 4-5 napja.

(#19428) Pinyo16689 válasza D4v3 (#19427) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Köszi! Akkor előbb-utóbb nekem is megjön! :)

(#19429) bghistvan


bghistvan
senior tag

12-őn hogy muzsikál a kamera, videó?
Ugyanolyan, vagy jobb/rosszabb, ha igen akkor miben?

(#19430) Lacccca87


Lacccca87
őstag

https://24.hu/tech/2022/04/24/google-play-hivasrogzito-alkalmazasok-megszunes/

(#19431) .zSoLTi. válasza bghistvan (#19429) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Nekem tökéletes, ugyanúgy mint eddig... ;)

(#19432) Macika66


Macika66
Topikgazda

Éjszaka még ránéztem, semmi nem volt, ma 10 órakor meg egyszerűen csak feldobta a frissítést.
Frissült szépen, mostantól figyelem, mi változott +/-.

A kétoldali redőny eltérése nekem a Xiaominál is tetszett (amúgy az almától van "szerezve"), örülök, hogy itt is bejött..

(#19433) Nikaré válasza Macika66 (#19432) üzenetére


Nikaré
őstag

Oké, akkor légy szíves majd egy rövid összefoglalót írj a változásokról!
:K

(#19434) pcnet válasza Zoz (#19423) üzenetére


pcnet
addikt

Megnéztem az iPhone SE-men, akárhol húzom le az ujjam a kijelző tetejéről, az értesítési központ jön be. Szóval ez nem szifontól nyúlták

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#19435) Sztyepadzso válasza pcnet (#19434) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Épp kérdeztem a kollegát, mert a céges telefon szifon SE(néha derékszügbe hajlítanám), és őneki privátban is SE van. Azt mondja, h a 13ban jött be, ott jobb felső sarokbó kell lehúzni, mert alulról felcibálva nem jön fel a nemtudommilyennevű panel. Lehet, h a kisebb átló miatt nincs sz SEben bevezetve.

(#19436) pcnet válasza Sztyepadzso (#19435) üzenetére


pcnet
addikt

Áhá! A noccsos szifonokon gesztusvezérlés van, a felfelé húzás a kezdőképernyő, gondolom ezért száműzték a control panelt a felső részre. Így már világos. :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#19437) Andor34 válasza kp78 (#19425) üzenetére


Andor34
újonc

Nekem 11 alatt a vezérlőpultot hozta le. Kényelmesebb volt mint fentről huzogatni, mert épp elértem egy kézben tartva a telót... A gesztusvezérlés nekem nem jön be. Izlések és pofonok.

[ Szerkesztve ]

(#19438) kp78 válasza Andor34 (#19437) üzenetére


kp78
addikt

11 alatt nem volt még megosztva a vezérlőpult és az értesítések. Felül egy sor vezérlőpult volt, alatta értesítések. Ezt mutatta a lefelé nyílra.
12 alatt már csak értesítések jönnek be így. Az óra magasságában jobbra söpörve lehet átlépni a vezérlőpultra.

(#19439) Nikaré válasza pcnet (#19434) üzenetére


Nikaré
őstag

Körülbelül 10 éve már találkoztam ezzel az osztott felülettel Alkatel tabletnél.
Akkor az alma tőlük nyúlta le! :DD

(#19440) direwolf


direwolf
őstag

Talán nem is az a probléma ezzel az osztott értesítési mizériával, hogy van, hanem hogy nem bízták a felhasználóra a döntés lehetőségét. Sajnos mostanában minden "fejlesztés" erre a sorsra jut. Lsd.: win11 taskbart nem lehet oldalra tenni. Ms-nél nem hallottak még a 21:9 monitorokról???

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#19441) bghistvan válasza .zSoLTi. (#19431) üzenetére


bghistvan
senior tag

Ez jó hír, köszi! ;)

(#19442) bghistvan


bghistvan
senior tag

Sziasztok!

Érdekelne, hogy a kamera/videó funkciók terén nektek úgy általánosságban milyen opciók használatának segítségével készültek el a legjobb képek videók?

Pl képkészítésnél teljesen automata beállításoknál a 4:3 vagy a teljes képernyős aránnyal készített képek?
Hdr on, vagy automata? (tudom, mozgó témánál nem ajánlatos használni)
Az AI-t használata segít, vagy ront tapasztalaitok alapján?
Sima vagy Leica élénk mód?

A kép " további" beállítások menüjében a nagy felbontást érdemes használni?

Úgy vettem észre, a széles látószögű kamera is jól teljesít

Videók tekintetében pedig szintén a 4:3vagy teljes képernyős mód?
Sima vagy élénk?

Stabilizálás szempontjából 1080/60 vagy 4k/30?

Nyilván tesztelgetem folyamatosan, de tényleg érdekel, kinek milyen beállításokkal sikerült a maximumot kihozni a készülékből, hátha lesz egy kis összehasonlítási alapom, esetleg egy két tipp amik javamra válhatnának.

Köszi :R

(#19443) direwolf


direwolf
őstag

Sziasztok!
Lehet, hogy rossz helyen kérdezem, de váltott valaki sima Samsung S22-re? Akkuidő különbség érdekelne azonos, valós felhasználási szokás mellett.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#19444) Nikaré


Nikaré
őstag

Nekem épp most dobta a 12 -es frissítést. Még nem engedem rá.
Majd csak akkor, ha Macika ír egy összefoglaló tapasztalatot! :DDD

(#19445) Sumptuous válasza direwolf (#19440) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Teljesen off: Próbáltad a StartAllBack-et? Tudom ajánlani minden windows 11 usernek. Nekem pl. a folyamatos tálca gombok összevonásával volt a gondom.. Ezzel vissza lehet kapcsolni a régi, nem összevont gombokat is. Illetve lehet vele alacsonyabbá tenni az egész tálcát. Meg még ezernyi más dolgot tud.. :K

[ Szerkesztve ]

(#19446) direwolf válasza Sumptuous (#19445) üzenetére


direwolf
őstag

Köszi, van még pár ilyen prog. Sőt, registry módosítással is lehet próbálkozni. Csak azért írtam a példát, hogy egy régen jól bevált, sokaknak hasznos dolgot elvettek a userektől. És mint opció sem elérhető a régi. Mint ahogy a kettéosztott értesítési terület az EMUI12-ben.

OFF: MS magyarázata, hogy az új funkciók nem működnének megfelelően az oldalra rakott taskbaron. (van olyan, hogy hülyének néznek smiley?) :W

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#19447) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

Pont ezért gáncsolták el a Huawei-t, hogy a szifon dominálhasson, mert már kezdte lenyomni a 'telfon' a 'szutykot' !!!!
Köszönjétek a haverotoknak , a 'tramplinak' ! :C

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#19448) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni P30Pro ügyben.
Kb egy hete elkezdett a telefon egy hülyeséget.
bejövő hívás felvétele után 5-10 percig nem hall a másik oldal, utána hallanak.
Állítólag csak sistergés van. Emui 11 174 végűvel.
Tegnap felcsszte az agyam és gondoltam megnézem Hisuite programmal mi a helyzet gépre dugva.
Egyből feldobta az Emui 12-t. fel is telepítettem hiba nélkül.
reggel pár bejövő hívásnál hallottak elsőre, majd újra elő jött hogy 5-10-ig nem hallottak.
majd olyan is elő jött hogy ha én hívtam és miután felvették a hívásom pár másodpercig se én se a hívott nem hall.
Telekomos egy darab simmel használom
Telefon 2019 augusztusi 6/128-as.

Valakinek ötlet?
Egy full factory reset vagy hard reset segíthet?
vagy van egyszerűbb megoldás?

Köszi

(#19449) Ernesst válasza ZPKing (#19448) üzenetére


Ernesst
aktív tag

A helyedben előbb kipróbálnám a SIM-et másik készülékben. A másik, hogy helyhez kötött-e a jelenség, ugyanott (pl. otthon, vagy munkahely adott irodája) lép-e fel a hiba? Mert ezzel kizárható lenne a szolgáltatásbeli probléma. Esetleg egyeztess is a szolgáltatóval. Addig nem resetelném a telefont, ha nem muszáj.

(#19450) majdnemkocka


majdnemkocka
tag

Na, a Spigen már megint megmentette egy telefonomat... Legutóbb a Mate 10 Pro-mat ejtettem be a Budavári Sikló pályájára, de a Rugged Armour toknak hála éppen csak egy minimális karc lett az egyik sarkán; most meg a P30 Pro-m esett arccal a Keleti betonjára fejmagasságból (180 cm), de a Glas'r feláldozta magát:

Viszont úgy látom, ez az üveg momentán hiánycikk itthon, mit ajánlotok helyette? Egy Spigen Neo Hybrid tokom van.

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.