Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) Nikaré válasza .zSoLTi. (#19850) üzenetére


Nikaré
őstag

Igen.
12.0.0.134
225MB
Integrált májusi biztonsági frissítés.

(#19852) BalanceR


BalanceR
addikt

Úgy néz ki, megoldódott a kameraproblémám...
Pár hete itt is mutattam, hogy valami elszállt a hátlapi kamerámon, és a képek jobb széle full életlen volt.
Egyértelműen kamera modul hiba, de a telefon már nem garis.
Elvittem a hivatalos, budapesti Huawei szervizbe a telót, és egy 4300Ft-os bevizsgálás után kaptam egy 116 Ezer forintos javítási ajánlatot a teljes hátlapi kameramodul cserére, amit természetesen elutasítottam.
Ez után még kapott egy utolsó esélyt a teló, és elvittem egy független kis szervizbe is (SmartClinic) , ahol ugyan azért a munkáért amire 116-ot mondott a Huawei, csupán 25 Ezer forintot kértek el (Teljes hátlapi kameramodul csere).
A probléma megszűnt, újra jól működik a kamera, a javításra garancia is van....
Tanulság?
Garidőn túl még viccből se menjünk a hivatalos szervizbe, hacsak nem akarunk potom ötszörös árat fizetni. :C :W

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#19853) xcsabo válasza BalanceR (#19852) üzenetére


xcsabo
senior tag

Gyári modult raktak bele ennyiért?

(#19854) BalanceR válasza xcsabo (#19853) üzenetére


BalanceR
addikt

A szervizjegy szerint Igen, OEM P30 Pro modul.
Eddig nem vettem észre, hogy bármilyen téren gyengébb lenne, mint az eredeti volt, szóval továbbra is indokolatlannak érzem az ötszörös árazást, pláne úgy, hogy "lifetime" garit adtak a cseredarabra, szóval, ha bármilyen elégedetlenséget jelzek, szó nélkül cserélik, ameddig elérhető ez a modul. (Még pár évigbiztos)

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#19855) Sztyepadzso válasza BalanceR (#19854) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Mit mondtak az IP védelemről?
(nem kukacoskodni akarok, mert ha jól rémlik, a Huawei se garantálja alapból, hanem ha kérsz (és fizetsz) nyomáspróbát , akkor van, de javítsatok ki)

szerk:
Amúgy örülök, hogy sikerült megoldani! Remélem, most már elégedett leszel, és a teszt képeihez hasonlóakat fogsz lőni.

[ Szerkesztve ]

(#19856) Lacccca87 válasza BalanceR (#19854) üzenetére


Lacccca87
őstag

Az OEM az szerintem nem gyari hanem utangyartott. De örülök hogy megoldodott.
A telot viszont innentől kezdve nem merném víz alá dugni :)
Mondjuk ez legyen a legkisebb gondunk a teloval. En eddig kb 1x vittem magammal a balatonba, azota max esőben n ázott.

(#19857) BalanceR válasza Lacccca87 (#19856) üzenetére


BalanceR
addikt

Az OEM = Original Equipment Manufacturer, vagyis az eredeti gyártótól (Huawei) veszi az alkatrészeket, saját maga szereli össze modullá, és azt értékesíti...
A vízállóság kb nem érdekel, soha nem éreztem vágyat vízben használni.
BTW a szervizjegyen nem került említésre , hogy buktam volna a vízállóságot, bár az sem, hogy megmaradt... Így szemrevételezve nem tűnik kókánynak, ugyanolyan az illesztés, és nem kong üregesen. ( Cseréltem már én is (másik tipusú) ragasztott üveg hátlapos telóba akkut, szóval kb tudom, milyen ha szarul ragasztják vissza :DDD :) )

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#19858) nirfenipe


nirfenipe
újonc

Nem látja a telefonom a SIM kártyákat. Rákerestem és nekem nem úgy tűnik, hogy gyakori hiba lenne, találkozott valaki esetleg ezzel? Nincs tiltva a szám, új korától enyém a teló, nem dupla simes(VOG-L09) változat. Ez csak egy kártyát kezel, még új zélandon vettem 2.5 éve. Teljes reset megvolt, semmi változás.
Valakinek vmi ötlet? Köszi

(#19859) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Mennyiért lehetnek eladni egy hibátlan 3 éves P30 Pro 8/256-os telót?
Lassan cserélnem kéne egy S22 Ultrára. :R

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#19860) Thoty válasza Bélaaaa (#19859) üzenetére


Thoty
senior tag

Én 70-ért vettem egyet 2 hete.
Szerk.: az enyém csak 2 éves.

[ Szerkesztve ]

(#19861) Macika66 válasza BalanceR (#19857) üzenetére


Macika66
Topikgazda

Az eredeti OEM kefejezés valóban ezt jelenti.

Mára azonban a kompatibilis utángyártott jelzője lett.

De ez mind nem érdekes, ha Te elégedett vagy vele!!!!

(#19862) F-ECT$


F-ECT$
titán

A 3 éves gyári flip tokom már eléggé viseletes. Lehet még ilyet venni valahol, vagy van valami hasonló ajánlott? (Hátlapi tok + fólia nem annyira játszik egyelőre.)

Dive ever, work never.

(#19863) xcsabo válasza Macika66 (#19861) üzenetére


xcsabo
senior tag

Szerintem annyit jelent hogy tovább értékesített. Azaz a gyártója eredeti de nem ő árulja és át van címkézve. Tehát nem látszik ki a gyártó. Nem hiszem hogy bárkinek is megéri gyártani ha nem az övé kerül a gyárban is bele. Hisz nem túl gyakran kell cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#19864) xcsabo válasza xcsabo (#19863) üzenetére


xcsabo
senior tag

Szerintem annyit jelent hogy tovább értékesített. Azaz a gyártója eredeti de nem ő árulja és az van címkézve. Tehát nem látszik ki a gyártó. Nem hiszem hogy bárkinek is megéri gyártani ha nem az övé kerül a gyárban is bele. Hisz nem túl gyakran kell cserélni.
Egyébként filléres cucc. link

(#19865) szemesi69 válasza F-ECT$ (#19862) üzenetére


szemesi69
addikt

Esetleg itt? Mondjuk nem olcsók [link]
Nekem ilye van [link] ez is aktiválja a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#19866) F-ECT$ válasza szemesi69 (#19865) üzenetére


F-ECT$
titán

A Smart View itt is "Jelenleg nem rendelhető."

Nekem olyan kellene, ahol nyitás nélkül is látom, hogy ki hív + fel tudom venni.

Ha nem lesz, akkor lehet marad a hátlapi tok + fólia. Esetleg egy ilyen, bár ez nem okos funkciós, de legalább átlátszó.

Dive ever, work never.

(#19867) szemesi69 válasza F-ECT$ (#19866) üzenetére


szemesi69
addikt

Nem javaslom a linkelt tokot, látatlanban, párom S10 samu, vettünk hasonlót, rendelve, úgy össze karistolta a kijelző fóliát, mint állat. Okos tokot ha találsz, engem is érdekel, de csak gyári. Mondjuk a gyári se mutat folyamatosan sima p30-nál tapasztalat. Oké hívást lehet fogadni, annyiban jó. Nekem a gyári bőr tok van új kora óta, én szeretem, ha kinyitom aktiválja a képernyőt, összecsukva billentyűzárat is kapcsolja. Hívás közben is be lehet csukni, így nem maszatolom össze a kijelzőt :DD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#19868) Macika66 válasza xcsabo (#19863) üzenetére


Macika66
Topikgazda

Több, mint 20 évig szervizeltem.

Az OEM 10 évvel ezelőtt még azt jelentette, hogy nem eredeti. De működhet.

Olyat láttam már viszont (és hát Kínában minden megtörténhet és az ellenkezője is, akár egyszerre is), hogy az eredeti gyártó megbízásából az alkatrészt gyártó cég többet, jóval többet gyártott, de nem adta át a többlete a megrendelőnek.
Így a megrendelő minőségellenőrzésén nem mentek át ezek az OEM minősítésű alkatrészek.

A másik dolog, hogy a kamera szenzora Sony IMX650 Exmor RS, és hát mint olyan, ez japán.
KIZÁRT dolognak tartom, hogy a SONY a nevét adná ilyen partizán OEM-akcióhoz....

(#19869) F-ECT$ válasza szemesi69 (#19867) üzenetére


F-ECT$
titán

Úgy látom, hogy ez már zsákutca 3 évvel a telefon megjelenése után :(

Sima hátlapi tok + fólia/üveg témában mi most a jó kombó?

Dive ever, work never.

(#19870) szemesi69 válasza F-ECT$ (#19869) üzenetére


szemesi69
addikt

Nekem még gyári fólia van, meg gyári bőr flipp tok, bírja rendesen, többiről fogalmam sincs.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#19871) sajby válasza F-ECT$ (#19869) üzenetére


sajby
senior tag

Sqpigen tok+ Amorus ívelt üveg, december óta. Tökéletes.

(#19872) Piotor válasza BalanceR (#19857) üzenetére


Piotor
tag

Szerintem ne aggódj, ugyanazt a Sunny szalagkabeles modult lehet megvenni a neten gombokért, mint ami gyárilag benne van. Nyilván nem a Leica csinálta nekik, csak a hangolast intézte az algoritmusokban. Érzékelőt se gyárt a kínai, nézd meg valami diagnosztika programmal milyen típus, ha érdekel. Szerintem ugyanaz lesz, mint előtte. Azért olcsó, mert külön lehet cserélni a telét, a tof-ot meg a másik kettőt. Ez 3 modul. 8000-tol 25-ig vannak az árak. Ahol én vettem original Samu tablet amoledet Samu feliratos chipekkel, dettó ugyanaz volt mint amit kiszedtem gyárit, ott is azt árulják kamerát P30 Prohoz mint bárhol a neten, bennük még nem csalódtam, ez a gyári vedd úgy. Amúgy meg a Huawei se gyárt szart se, mind beszállítói cucc. Azért OEM. Mert olyan termék, amelyet valaki gyárt es eladja a késztermék előállítojanak. Ezt jelenti az OEM. Plusz ellátja az aftermarketet is.

[ Szerkesztve ]

(#19873) perzeus


perzeus
tag

Beszereztem egy Huawei P30 Pro-t az Samsung S21+ mellé és ledöbbentem, mennyivel élesebb és szebb (élvezhetőbb) képet csinál a P30 Pro 30X-os zoommal, de 50x-essel is (S21+ csak 30x-ost tud). Érdekes.

[ Szerkesztve ]

Gábor

(#19874) direwolf válasza perzeus (#19873) üzenetére


direwolf
őstag

Ebben a zoom tartományban csak a szoftver játszik. A P30pro hibrid zoomja 10x nagyításig működik. E felett gyakorlatilag semmivel sem jobb, mintha a natív felbontásból kivágnál szoftverrel egy darabot, és felskáláznád különböző képjavító eljárásokkal.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#19875) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Sziasztok!

Frissítés óta valahogy nem az igazi az akksim. Felhasználási módom nem változott. Azért is bosszantó, mert a régebbi Mate10 pro telefonomat 2 év után adtam oda a feleségemnek és a mai napig használja. Akksija egész jó. Ez pedig két év után kezd kifejezetten bosszantó lenni. Minimális nyomkodás nap közben. És nap végére 20 % körül marad kraft. Pedig egy ideje már kínomban egész este hagyom a tápon.

Ps4, p30 pro

(#19876) CsHuszi válasza F-ECT$ (#19862) üzenetére


CsHuszi
csendes tag

Nekem van egy alig használt fekete elfekvőben. Üvegfólia telcsire kerüléséig használtam, után nagyon elállt az előlaptól így a spigen hátlap tokot használom. Nem terveztem értékesíteni (főleg hogy a dobozát valamiért kidobtam), de ha igényt tartasz rá neked postaköltség árában odaadom.

P30 pro, Wach GT2e (Sony Z3C, Honor 9, Miband4)

(#19877) Nikaré válasza Pepeninho (#19875) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!
Ez lehet véletlen egybeesés is.
Lehet, hogy itt az ideje akkumulátort cserélni.

(#19878) Pepeninho válasza Nikaré (#19877) üzenetére


Pepeninho
őstag

Tudsz rá esetleg boltot ajánlani? Érdekessége, hogy a gyorstöltés is mintha megszűnt volna. Felrakom töltőre és már nem jelzi a tizedeket/századokat. Elég lassan tölti. Pedig gyári a töltő.

Ps4, p30 pro

(#19879) bontabela73 válasza Pepeninho (#19875) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Szia!

Az akksi merülés érzékelhető növekedése nálam is probléma volt a frissítés után, de kb. 1,5-2 hét után visszaállt a korábbi merülési szint.

Erről többen is írtunk itt a topikban valamikor április elején-közepén. Szóval, nem kell aggódni.

Ha mégsem javul a helyzet, akkor esetleg lehet akkucsere.

A Huawei ügyfélszolgálata azt írta, hogy nagyobb frissítések után ez a jelenség természetes. Időbe telik, amíg minden app optimalizálódik az új rendszerverzióhoz.

Ahogyan korában leírtam, nálam a Google Play-szolgáltatások app visszaállítása, majd újbóli frissítése segített. Illetve, ahogy többen is írták, náluk is bejött ez a trükk.

Beállítások > Alkalmazások > Alkalmazások > Google Play-szolgáltatások. Itt a jobb felső sarokban van egy olyan opció, hogy 'frissítések eltávolítása. Ha ezt kiválasztjuk, az app verziója visszaáll egy korábbi verzióra. Ezután kilépés a főképernyőre, újraindítás. Ezután meg kell nyitni valamelyik Google appot (pl. a Play Áruházat). Nagyon valószínű, hogy felugrik majd egy értesítés, hogy frissíteni kell a Google Play-szolgáltatások appot. Erre rá kell koppintani, hogy az frissüljön.

Nem sokkal azután, hogy ezt megcsináltam, az akku fogyasztása normalizálódott.

Da pacem, Domine!

(#19880) Pepeninho válasza bontabela73 (#19879) üzenetére


Pepeninho
őstag

Köszönöm. Kipróbálom! Maga a frissítés nekem is akkor jött (Vodafone). Magától egyelőre nem lett jobb.

Ps4, p30 pro

(#19881) Pepeninho válasza bontabela73 (#19879) üzenetére


Pepeninho
őstag

Sajna nem lett jobb. Egy óra alatt 12% úgy, hogy alig nyúltam hozzá. Valószínűleg egy akksicsere lesz a megoldás. Tudtok ajánlani jó szervízt?

Ps4, p30 pro

(#19882) AtHoS válasza Pepeninho (#19881) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha még nem próbáltad: teló restart sokaknál megoldotta a problémát. Amúgy pedig nézd meg mi fogyasztja a sok akkut, onnantól lehet tovább gondolkodni

read-only mode on the forum

(#19883) F-ECT$ válasza Pepeninho (#19881) üzenetére


F-ECT$
titán

Én a Fixitybe mentem (az volt közel) hátlap + aksi csere megvolt fél óra alatt, 30k-t fizettem. Már 1 töltés után látszik, hogy megérte a dolog, 1 évvel meghosszabbítottam így a telefon élettartamát.
Ma pl 5 órája megy a telefon, kijelző 1 óra 18 perc és 85%-on van az aksi. (Csere előtt 5 óra körüli SoT jött már csak össze, ezzel ismét meglesz a 7-8 óra.)

Dive ever, work never.

(#19884) Pepeninho válasza AtHoS (#19882) üzenetére


Pepeninho
őstag

Őszintén megmondom, hogy a képek, videók miatt a restart nálam nem opció. Nincs kedvem annyit szarakodni vele. :DD
F-ect$ köszi!

Ps4, p30 pro

(#19885) AtHoS válasza Pepeninho (#19884) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hogy egyszer újraindítsd a telefont? Mivaaan? Beütöd a SIM PIN-eket, meg a zárképernyő kódot újraindítás után oszt sanyi. Nem FACTORY DEFAULT-ot kell csinálni

Ezt a képek, videók miatt részt nem is értem mire célzol :DDD

Ja akkucserénél meg hivatalos szervizben úgyis Factory Defaultot fog nyomni a "szerelő" aki elfelejtette megnézni, hogy nem kérted ezt a rutinműveletet ;]

read-only mode on the forum

(#19886) Tulku válasza AtHoS (#19885) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem félreértette

(#19887) Occon adom válasza Pepeninho (#19881) üzenetére


Occon adom
aktív tag

[link] Egyszerű az aksicsere, csak az új eredeti legyen.
De szerintem a szoftver frissítéssel ölik inkább a telót,
nincs annak semmi baja.
Meg kell nézni milyen szoftok futnak a háttérben, és kiölni mindet.

(#19888) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Szerintem is érdemes lenne először próbálkozni az itt javasolt dolgokkal az akkucsere előtt.

Da pacem, Domine!

(#19889) bontabela73 válasza Pepeninho (#19881) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Azt nem írtam, hogy volt gyári visszaállítás is. Nagyobb frissítések után megcsinálom és nincsenek problémák. Szerintem érdemes rászánni az időt.

Da pacem, Domine!

(#19890) F-ECT$ válasza AtHoS (#19885) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem akarom túltolni, de a Fixity-ben nem volt FR az akkucsere miatt :)

Dive ever, work never.

(#19891) yodee_ válasza F-ECT$ (#19890) üzenetére


yodee_
őstag

Hivatalos szerviz, Győr Firstphone. Ott sem csináltak FR-t.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19892) Petszol1


Petszol1
csendes újonc

Sziasztok. A telefon mostanában megint nem látja a sim kártyákat. Az1 totál el sem indul, a 2-es elindul de egy idő után leáll! 😡
Gari időn belül cserélték az antennát. Most garin kívül megint ugyanazt produkálja 1 év után. A cserélt alkatrészre ilyenkor van plusz gari? Létezhet, hogy mostmár csak pest józsef körút a hivatalos szervíz? Csak azt adja be a my huawei.

(#19893) AtHoS válasza Petszol1 (#19892) üzenetére


AtHoS
nagyúr

P30-amon tavaly szeptemberben cseréltek akkut + kijelzőt is vele együtt, bár azzal nem volt gond és úgy emlékszem (nem kerestem elő a papírt amit kaptam), hogy a cserélt alkatrészekre a csere napjától kezdődően indult újra a jótállás. Az viszont nem maradt meg bennem, hogy 12 vagy 24 hónap, de a papíron ez is rajta van, amit kaptam :B

read-only mode on the forum

(#19894) Energie X


Energie X
őstag

Létezik egyébként olyan app ami kiírja mennyire van elhasználódva az akksi?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#19895) Petszol1 válasza AtHoS (#19893) üzenetére


Petszol1
csendes újonc

Nekem semmi idlőpontot nem írnak. Sőt a my huawei szervíztörténet is üres.

(#19896) Nikaré válasza Petszol1 (#19892) üzenetére


Nikaré
őstag

Úgy emlékszem 12 hónap a csere alkatrészre a garancia idő.
Ez a József krt. szerviz meglepett, hogy csak ezt ajánlja fel!
Nem hívtam fel őket, ha gondolod kérdezz rá.
Huawei telefonos ügyfélszolgálat:
3680482934

(#19897) F-ECT$ válasza Energie X (#19894) üzenetére


F-ECT$
titán

Accubattery. Kell pár töltés neki. Bár nekem most 3 töltés után 4800 mAh-ra becsüli az aksit, ami nem lehet igaz :DDD

Dive ever, work never.

(#19898) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Kamera problémám van.. Mint ha beállt volna közelre a fókusz.. Csak a fő kamerával van ez a helyzet.. Széles látószögben, 5x zoomnál nincs ilyen probléma.. Adatokat töröltem, telefont megkocogtattam, hátha a lencse "akadt" be de semmi.. Tipp?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#19899) F-ECT$ válasza Ferenczi Áko (#19898) üzenetére


F-ECT$
titán

Lehet hogy csere lesz belőle.

Dive ever, work never.

(#19900) Ferenczi Áko válasza F-ECT$ (#19899) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Közben keresgéltem és már külföldi fórumokon is írják már ezt a problémát.. [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.